Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Czas na mocniejsze wybicie w górę

GPW: Czas na mocniejsze wybicie w górę

Money.pl / 2011-02-02 08:19
Komentarze do wiadomości: GPW: Czas na mocniejsze wybicie w górę.
Wyświetlaj:
Blazej_ / 2011-02-03 08:20 / Tysiącznik na forum
amigo2 jak zwykle życzeniowe podejście... Zobaczył że petrol spadł to on oczywiście mówi że sprzedał :)
Zobaczymy czy ta spółka nie skończy tak jak twoja HMSG którą polecałeś po 18 i więcej groszy.
rafcio55 / 2011-02-02 23:55 / Tysiącznik na forum

amator1122

chłopie dobrze ci radze zostaw petrola bo kaska szybko ci wyparuje, już na kontraktach fw20 miałbyś większe szanse :)

zrozum petrol nie dla leszcza!

:)
Inwestorzy z Jerozolimy / 77.254.202.* / 2011-02-02 22:48
Sprzedać za 8zł (w porywach 13) coś co warte jest 5zł... My tego nie potrafimy.

Może wyborcy blatformy i właściciele rachunków to ta sama grupa ryzyka?
amator1122 / 2011-02-02 22:57 / Tysiącznik na forum)

co warte jest 5zł

warte jest tyle co płacą, w tym przypadku, czyżby was pejsatych nie uczyli podstaw handlu
rafcio55 / 2011-02-02 23:53 / Tysiącznik na forum
przepłacają i kupują marzenia bo petrol leci tam gdzie bioton i ropa z nosa prezesa tego nie zmieni ;)

ta wtopa tych kilku ładnych tysi teraz i wcześniej nic cie nie nauczyła??
Pilsener / 2011-02-02 22:04 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Wywaliłem dziś ostatnie obligacje, na najgorszym pakiecie zarobiłem prawie 18% w 700 dni, na najlepszym 21% w dni 600, teraz szukanie dobrych lokat a mi się nie chce :/

Akcje jeszcze co najmniej pół roku uciągną (mam W20 i nie redukuje), pytanie kiedy zacznie się zwała i najpierw akcje czy surowce? Kusi mnie coś skubnąć z surowców bo ropa 200$ to chyba pewne? I w ogóle kiedykolwiek w historii drukowali tyle kasy? Jest jakiś model, który to opisuje?

Pozdrawiam i miłego wieczorku.
kri / 83.31.6.* / 2011-02-03 05:04

Jest jakiś model, który to opisuje

To ciężka praca:
I ETAP- przelecieć obroty na BOSSIE, copy INTRADAY powyżej 5mlnPLN
II ETAP -wybrać rosnące, dywidendowe i bardziej znane z wig20
IIIETAP - dobrać ciekawe i płynne na INTRADAY poza wig20.
IVETAP- coś kupić na próbę na fixingu
VETAP - dobre przeważać i akumulować w dołkach, pilnując płynności, aby zmniejszyć ryzyko i nie marnować nowej okazji.
VIETAP- słuchać co mówią na forum, przewidywać Grubego, czytać komentarze, wiadomości i wyniki BOSSY i MONEY. W tym roku wig 20 ma wzrost15%. Aby więcej- brać cykliczne i płynne. Podobno są małe spółki kupić je przy zmianie trendu i zobaczyć po pół roku co z tego wyjdzie (::
Dzida nadchodzi. / 77.113.10.* / 2011-02-02 21:46
Cud. 275 mln . kapitalizacji a obroty 375. Gdzie zdrowy rozsądek. Świaczy to o ogromnych zasobach wolnej gotówki i wobec tego blisko juz dzida amatora.
amator1122 / 2011-02-02 22:06 / Tysiącznik na forum)

zasobach wolnej gotówki

są tacy co piszą, że nie ma gotówki na wzrosty, bieda panie :))
Eternit z Azbestu / 2011-02-02 21:42 / Tysiącznik na forum
Skutki rewolucji w Egipcie bezpośrednio dotknęły niektórych polskich klientów biur podróży. Wyjazd pani Małgorzaty Sroki został odwołany, ale kobieta nie może liczyć na zwrot kosztów, jedynie na inną wycieczkę. Według Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów biuro powinno w tej sytuacji oddać pieniądze.

- Egipt można zmienić na każdą inną naszą ofertę – mówi Piotr Czorniej, z Exim Tours Polska. Na zwrot kosztów nie można liczyć. – To siła wyższa spowodowała, że nie możemy naszych klientów wysłać do Egiptu – dodaje.

Według Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów i interpretacji Polskiej Izby Turystyki, jeśli to firma odwołała wyjazd, a klient nie znajdzie dogodnego terminu, to powinien otrzymać pełny zwrot pieniędzy.

------------------

Zamiast walczyć w Awganistanie powinniśmy wysłac wojsko by pomóc Egiptowi zwalczać buntownicze szumowiny.
kri / 83.31.6.* / 2011-02-03 03:33

Zamiast walczyć w Awganistanie powinniśmy wysłac wojsko by pomóc
Egiptowi

Rozpoczęta 1sty2011r zamachem na chrześcjan rw Aleksandrii rewolucja islamska w Egipcie może zmienić układ sił bardziej niz obalenie Sadama Husajna.(...) Islam godzi w sama istotę cywilizacji zachodniej i chrześcjańskiej(..)Zachód, USA, UE w tym Polska musza byc przygoyowani na wszelkie scenariusze. NDz.
Longterm / 2011-02-02 21:08 / Mostek Zwyciężymy!
Coś się zepsuło na blogu - nie wchodzą wpisy więc niestety nie będzie dzisiaj obiecanego komentarza po sesji
anonim_03 / 2011-02-02 21:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
to może coś pozasesyjnego
jak zinterpretujesz, że MSZ od półtora roku systematycznie spada, już jesr prawie na poziomie z dna bessy.
Longterm / 2011-02-02 21:14 / Mostek Zwyciężymy!
http://www.youtube.com/watch?v=ZLtocKqUq_E&feature=player_embedded#
Longterm / 2011-02-02 21:20 / Mostek Zwyciężymy!
słyszałeś coś o programie skupu akcji własnych?
amigo2 / 2011-02-02 21:33
ten skup trwa juz od 18 zł-;)
przywitał wszystkich
Longterm / 2011-02-02 21:36 / Mostek Zwyciężymy!
MSZ ma tylko jedną spółkę której może się obawiać na fotelu lidera hossy - bytom:) witam NC king
amigo2 / 2011-02-02 21:41
Longu wiesz ze Perełka zawsze konczy hossanne
rajd 5000% ubranie łorrena i poczatek bessy czyli rok 2014
Longterm / 2011-02-02 21:43 / Mostek Zwyciężymy!
myślę że przedsmak tego co przed nami dał ostatnio petrol. wywaliłeś dzisiaj?
Longterm / 2011-02-02 21:49 / Mostek Zwyciężymy!
no nie gadaj:) na samej górce żeś opitolił? no to chyba trza Ciebie koleś awansować w rankingu.
amigo2 / 2011-02-02 22:05
Longus wiesz ze ja p****** nie pisze
to nic trudnego wystarczyło nacisnac PKC-;)
kri / 83.31.6.* / 2011-02-03 04:18

nacisnac PKC-;)

Oglądałem ten obrazek fixingu w samo południe na dwie ręce PKC po stronie kupna i sprzedaży z gruba forsą. To nie dla mnie. Agresywny kapitał pojawił się nawet na PZU. Czekałem aż wyjdzie powyżej oporu, a gruby wziął moje i zawrócił jak szczupak w dół, gdy oddałem papiery zawinął S do góry i prostą strzałą na fixingu odzyskał wszystko. Na szczęście na KGHM oddałem z górki i wziąłem dołek i zmniejszyłem straty do -0.2%. Gruby miesza wszędzie, ale ubaw, miedź na górce przysłonięta czarną chmurą. Na fixingu wziąłem SYNTHOS – co to jest?
Longterm / 2011-02-02 22:08 / Mostek Zwyciężymy!
i co wlazłeś na fixie?
amigo2 / 2011-02-02 22:10
nie tykam narazie czekam na nastepne niby dobre wiesci-;)
amigo2 / 2011-02-02 22:17
chcesz zarobic kilkanasie lub kilkadziesiat %
siorbaj Power Price [PPR] NC -;)

ja juz mam od dzisiaj-;)
Longterm / 2011-02-02 22:46 / Mostek Zwyciężymy!
dzięki za cynk:)
anonim_03 / 2011-02-02 21:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie słyszałem, zastanawiam się dlaczego ta społka sesję w sesję spada.
Longterm / 2011-02-02 21:25 / Mostek Zwyciężymy!
jest kilka powodów jak choćby bardzo chwiejne fundamenty tej spółki, gigantyczne zadłużenie i bardzo duże rozwodnienie akcji
max303 / 2011-02-02 19:46 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
BRAWO KAMIL , BRAWO STOCH !!!
AAAAAAAdam Małysz !!! / 83.26.235.* / 2011-02-02 19:56

0
2011-02-02 19:46:43 max303
GPW: Czas na mocniejsze wybicie w górę [1]
BRAWO KAMIL , BRAWO STOCH !!!

http://www.money.pl/forum/grupa,9,0,0,40,0,sport.html
Jan Brawura / 83.26.235.* / 2011-02-02 19:46
3 awans
2011-02-02 16:41:45 78.8.196.* | SZCZERZE
Brawura ładnie ci dzisiaj jajca przystrzygli na Petrolku CWANIAKU z wielkiego
miasta
_____________________

heh
przynajmniej je mam a ty co masz ? plachtę :)
(znasz dowcip o babci co wnuczek jej czopek wkładał )

kobieto- sprzedane wszystko !
-moze jednak za wcześnie bo wszędzie trąbią o Petrolu
-zlecą sie jeszcze leszcze :)

Teraz czekam na korekte jak Pan Kuczyński

ps. posłuchaj rafcia i sie wygol :)
rafcio55 / 2011-02-02 20:25 / Tysiącznik na forum
o właśnie dobrze że przypomniałeś mi, ktoś tu miał się golić :)
O la la! / 178.36.10.* / 2011-02-02 19:29
Puls Biznesu:
W budownictwie jest duża konkurencja. O każdy kontrakt walczą cztery firmy. Ceny spadają średnio o 10 proc.
O la la / 178.36.10.* / 2011-02-02 18:46
Wszystko powoli upada, koszty produkcji rosną, a popyt spada, więc wyniki firm będą coraz gorsze, bo dla utrzymania się na powierzchni będą musieli ciąć marże, jechać nawet na stratach, dopóki ktoś im będzie pożyczał. A ponieważ na pożyczanie jest coraz mniej chętnych, bo sami już siedzą na stratach, to przerzucają co tylko się da na podatników, którzy już sami nie mają żadnych oszczędności i do tego padają pod ciężarem długów, bo sobie radośnie żyli w tym błogostanie przez lata, oszukiwani niby wspaniałym stanem gospodarki i zachęcani do wydawania czegoś, czego jeszcze nie zarobili, bo zawsze miało być tylko lepiej...A jednocześnie zabierali im miejsca pracy w pogoni za chwilowym zyskiem, aż i to się wyczerpało.
Eternit z Azbestu / 2011-02-02 21:08 / Tysiącznik na forum
Podobno dziś jest dzien pozytywnego myslenia.
Może raz w roku spróbuj. :)
O la la! / 178.36.10.* / 2011-02-02 18:38
Wybory w Irlandii już niedługo i ktoś po nich może stracić...
Ami11 [SAMA PRAWDA] / 89.74.180.* / 2011-02-02 18:10
S&p500 przywita 1160 niedługo!!!!
Ami11 [SAMA PRAWDA] / 89.74.180.* / 2011-02-02 18:17
Radze pakować eSki do wora
rafcio55 / 2011-02-02 18:27 / Tysiącznik na forum
ech a ja już dzisiaj nastawiłem się na test 2700, już ładnie spadało i nic ale weź tu graj jak pejsy poniżej 1300 nie chcą zejść bo benek kase drukuje i drukuje...
Ami11 [SAMA PRAWDA] / 89.74.180.* / 2011-02-02 18:33
eSki na eurusd też dadzą zarobiż przez najbliższe 2 tygodnie.
O la la! / 178.36.10.* / 2011-02-02 17:26
Ostrzegają przed runem na banki w Płn. Afryce i Europie.
This is a warning to prepare for potential stealth bank runs cascading from North Africa and Ireland through to EU regional banking centers. Stealth bank runs are the unrecognized and perilous serpent lurking presently below the European financial surface. They prey on slower moving archaic bond vigilantes and anyone else swimming in these dangerous uncharted waters. Investors need to fully appreciate that a modern bank run looks and operates differently than what is depicted in the movies and what we most likely expect to occur! For starters, it isn't the individual depositor lining up, it's now Corporate CFOs or Treasurers at their terminal en masse! Secondly, it isn't driven by local depositors; it is now driven internationally by Corporate Finance committees! Thirdly, there are no telltale line-ups at bank doors. It is stealth, which will happen in an unexpected electronic 'flash crash' panic blur! Today, a triggering event will initiate global 'key strokes' that will move unprecedented amounts of money within hours.
Eternit z Azbestu / 2011-02-02 17:24 / Tysiącznik na forum
W wywiadzie udzielonym gazecie Platformy Obywatelskiej POgłos Joanna Mucha stwierdziła, że "starsi ludzie są przyzwyczajeni do traktowania wizyty u lekarza co dwa tygodnie jako rozrywki". Jej zdaniem to jedna z głównych przeszkód, które uniemożliwiają wprowadzenie w Polsce tzw. systemu singapurskiego w służbie zdrowia.

Opisując ten jej zdaniem "niezwykle ciekawy eksperymentalny" system, lubelska posłanka PO podkreśla, że jego konstrukcja sprawia, że "każdy pacjent bierze odpowiedzialność za swoje zdrowie".

- Świadczenia zdrowotne zostały uszeregowane od najtańszych do najdroższych i podzielone na tanie, wykonywane stosunkowo często i powszechnie, jak porady u lekarza pierwszego kontaktu, badania morfologiczne i drogie, które przydarzą się tylko niektórym, jak leczenie raka, zawału. Te drogie zostały zorganizowane na zasadzie zwykłych ubezpieczeń – pieniądze są wpłacane do wspólnej kasy i z niej finansowane są świadczenia. Tu nic szczególnego się nie dzieje - mówi.


Zdaniem Joanny Muchy najciekawsze w systemie singapurskim rozwiązano problem tańszych świadczeń medycznych. Każdy z pacjentów ma w nim własne konto Tu każdy ma swoje własne konto ubezpieczeniowe i określony limit rocznych wpłat. Jeżeli pacjent zaoszczędzi i nie "wychoruje" swoich pieniędzy, może w kolejnym roku nie płacić składek.

Broniąc takiego modelu, Mucha przypomina, że w służbie zdrowia jest coś, co nazywamy "hazardem moralnym".

- To zjawisko polega na tym, że jeśli coś oferowane jest nam za darmo, to mamy skłonność korzystać z tego ponad miarę. Przejawia się to zarówno w zbyt dużej w stosunku do potrzeb liczbie wizyt pacjentów, jak i z drugiej strony w tym, że lekarze nakłaniają pacjentów do częstszego korzystania z opieki zdrowotnej niż jest to potrzebne - mówi w rozmowie z gazetą POgłos.

- Polski pacjent jest przyzwyczajony do bardzo dużego komfortu, który polega na tym, że za każdym rogiem powinien być szpital. W każdym mieście powiatowym pełnozakresowy. A racjonalnie byłoby tak, że w każdym mieście powiatowym jest szpital z czterema, pięcioma najważniejszymi zakresami - dodaje.

Posłanka Platformy zaznacza jednocześnie, że polskie społeczeństwo nie jest jeszcze przygotowane do wprowadzenia w życie takiej reformy służby zdrowia. - Można by pomyśleć o jakimś systemie pilotażowym,żeby przekonać się, czy rozwiązanie się sprawdzi - proponuje Mucha.

---------------

Nalezy cośtakiego wprowadzic od zaraz.
Do tego podnieść wiek emerytalny. Moja mama poszła sobie na wcześniejszą emeryturę i z nudów chodzi sobie po lekarzach i póxniej z koleżankami sięwymienia doświadczeniami.
A podatnicy za to płacą.
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy