Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Czas na realizację zysków

GPW: Czas na realizację zysków

Money.pl / 2009-06-03 17:20
Komentarze do wiadomości: GPW: Czas na realizację zysków.
Wyświetlaj:
marlowe / 2009-06-03 17:25 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
"2009-06-02 16:57:12 | 83.26.247.* | greg345
witaj marlowe :)
w Polsce też możesz zwrócić towar do 30 dni bez podania przyczyny.

no mylisz się.............tylko wybrane slkepy albo sprzedawca sie zgodzi
................jesli towar nie ma wady to kasa przepadla.;)
pozdrawiam "
------------------------------------------------------------------------------------------------

To informuję Cię, że zgodnie z polskim prawem sprzedawca sprzedający towar poza lokalem ma obowiązek przyjąć towar bez wyjaśnień dlaczego go zwracamy do 30 dni od zakupu, jeśli nie umieści w regulaminie, oraz nie poinformuje Cię pisemnie o możliwości zwrotu bez podania przyczyny do 10 dni. A wielu sprzedawców daje punkt w regulaminie, że 10 dni jest na zwrot bez podania przyczyny, ALE NIE INFORMUJĄ O TYM KUPUJĄCEGO PISEMNIE.

Dla przykładu podam punkt regulaminu z mojego sklepu:
"18. Nasz sklep w pełni respektuje Państwa prawa wynikające z ustawy z dnia 2 marca 2000r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny. (Dz. U. Nr 22, poz. 271). Z towaru zakupionego w naszym sklepie możecie Państwo zrezygnować bez podania przyczyny, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie dziesięciu dni od zawarcia umowy. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem. Odstąpienie od umowy wolne jest od zapłaty jakiejkolwiek sumy, czyli odstępnego. Towar ulega zwrotowi w stanie niezmienionym. Zwrot powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie czternastu dni. Razem ze zwracanym produktem należy przesłać kopię faktury. Jeżeli na fakturze znajdują się również inne towary nie podlegające zwrotowi, to po zmianie zamówienia odeślemy Państwu fakturę korygującą. Gwarantujemy zwrot ceny produktu w terminie 14 dni od chwili jego otrzymania, którą prześlemy przekazem pocztowym lub przelewem na Państwa konto. Koszt dostawy oraz zwrotu produktu nie jest zwracany przez sklep Nibylandia. Jednocześnie informujemy, że nie przyjmujemy żadnych przesyłek odsyłanych do nas za pobraniem."
Jeśli nie prześlę tego punktu w paczce razem z towarem - to kupujący może zwrócić towar do 30 dni. A jak prześlę to do 10-ciu. Dlatego go wysyłam w paczkach :)

Pozdrawiam
marlowe / 2009-06-03 17:28 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Acha, i jeśli sklep nie chce przyjąć zwrotu (niezależnie, czy po 10ciu dniach, czy po 30stu w wypadku braku informacji na piśmie o krótszym terminie) - to zawsze jest UOKIK, rzecznik praw konsumenta i sądy.
pozdrawiam
anonim_03 / 2009-06-03 17:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
2009-06-03 17:04:10 | pawciomerc [ Portfel ] [ "Wierny biobalonowiec" ]
Re: GPW: Coś się zaczyna dziać [0]
mam nadzieje że w koncu spadnie konkretmie, ja mam zcas ale che odpupić jeszcze to co
sprzedałem

===
najbardziej symptomatyczny wpis sezonu …

kto jeszcze nie czytał:
http://wykresygieldowe.bblog.pl/wpis,scenariusz;zyczeniowy,25574.html
JB / 2009-06-03 18:44
Dokładnie tak.
To jest kobieca logika. Ma tak być bo ja tak chcę.
warren buffet / 2009-06-03 17:20 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
powiadam wam, nie lękajcie się, tylko likwidujcie lokaty i kupujcie tanie akcje ( jak sie zwalą :) )
wylogowany wielki zderzacz hadronów / 79.185.77.* / 2009-06-03 18:01
to kiedy to będzie ?
warren buffet / 2009-06-03 18:23 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jak sie zalogujesz
anna.. / 83.24.237.* / 2009-06-03 19:07
Przydałby sie jeszcze jeden zjazd do 1500 pkt . te ostatnie wzrosty są zbyt szybkie i na bazie marzeń o lepszej przyszłości .

Hossa nie zaczyna się od V przydałaby się jakaś formacja RGR albo podwójne dno
max303 / 2009-06-03 17:31 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Mam nadzieję że pamiętacie o beznadziejnych
naganiaczach(jarosław,sędzia,nagreb,janlew,rzeź,bessior)
na
spadki,przy czym ten pierwszy to gatunek wyjątkowy tzw.
naganiaczo-przypieprzacz,wyjątkowy,nieuleczalny przypadek,jest
jeszcze do tego dwoje nieszkodliwych,jeden z tej dwójki(ken/don) , świetny
antywskaźnik(:-))))),natomiast drugi z tej dwójki to kobieta, chyba
najbardziej
sfrustrowana i sarkastyczna forumowiczka na tym portalu,powodem tej
frustracji jest
oczywiście ślepe zapatrzenie w sytuację w realnej gospodarce i brak akcji
zakupionych na
dołach


i gdyby nawet wkleili wszystkie moje posty i zgłaszali moje aktualne wpisy
do usunięcia
,pamiętajcie o tym bo to najprawdziwsza
prawda jest(:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
semeo / 2009-06-03 18:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
bleeeeee
2 3 4 5 6 7
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy