Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Czeka nas kolejna "gorąca sesja"

GPW: Czeka nas kolejna "gorąca sesja"

Money.pl / 2008-01-15 07:07
Komentarze do wiadomości: GPW: Czeka nas kolejna "gorąca sesja".
Wyświetlaj:
zbig$ / 2008-01-15 17:56 / Uznany gracz - weteran 93/94
Na GPW panika, kolejki przed bankami
http://gielda.onet.pl/0,1673965,wiadomosci.html
----------------------------------
No jak takie artykuly sie pojawiaja...
Romi / 2008-01-15 17:43 / portfel / Koci Tata
No to teraz chyba lepiej będzie kupić akcje niż fundy.
Bardziej się odbiją.
Czy mam racje?
Kto mi przytaknie?

Tylko kiedy?
24% mojego kapitału dalej siedzi w papierach
15 akcje
9 fundy
Jeck / 2008-01-15 17:52 / "Poławiacz perełek"
oddałem dzisia resztę (oprócz NTT), tak mi wstyd za perełkę :-((
zbig$ / 2008-01-15 18:02 / Uznany gracz - weteran 93/94
cza kupowac jak starzy wyjadacze potracili nadzieje???czy dopiero traz zacznie sie prawdziwa padaka??
Jeck / 2008-01-15 18:08 / "Poławiacz perełek"
serio, podle się czuję bez perełki...kupę czasu ją miałem (3 dni temu 2 lata było:-))
Napewno ją odkupię i z tego co widzę, to taniej...(a jak oddawałem ostatnio po 21,xx serce mi krwawiło). Wiem, że nie należy przywiązywać sie do konkretnych papierów-ale Ona naprawdę dała mi sporo zarobić...kurcze..:-((
Marins / 2008-01-15 17:50 / portfel / Tysiącznik na forum
Ojj Romi trudne pytania zadajesz...Ale wydaje mi sie ze pod Fed powinno troszke odbic...
Marins / 2008-01-15 17:43 / portfel / Tysiącznik na forum
83. miejscu w rankingu wolności ekonomicznej
PAP
15.01.2008 17:34
Czytaj komentarze(0)
Polska znalazła się na 83. miejscu na świecie oraz 35. w Europie w tegorocznym rankingu "Wall Street Journal" i fundacji Heritage, oceniającym stopień liberalizacji gospodarki w poszczególnych krajach.

Ranking, prowadzony od 14 lat, szereguje kraje według takich kryteriów, jak ochrona prywatnej własności, stopy podatkowe, interwencja rządu w gospodarkę, polityka walutowa, fiskalna i handlowa, wolność działania przedsiębiorstw prywatnych i korupcja.

Przed Polską znalazły się wszystkie kraje dawnego bloku sowieckiego należące obecnie do Unii Europejskiej, z Bułgarią i Rumunią włącznie, a także m.in. Albania i Macedonia. Ocenianych było 157 krajów.

Do niskiej pozycji naszego kraju przyczyniła się głównie zła ocena warunków do inwestowania, niewystarczające gwarancje ochrony własności prywatnej oraz wysoka korupcja.

Na świecie za najbardziej "wolne" gospodarczo kraje uznano Hongkong, Singapur, Irlandię, Australię i USA. W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze: Nowa Zelandia, Kanada, Chile, Szwajcaria i Wielka Brytania. Na końcu sklasyfikowano m.in. Turkmenistan, Libię, Zimbabwe, Kubę i Koreę Północną.

Chiny znalazły się na dalekim 126. miejscu, a Rosja - na 134.

Tomasz Zalewski (PAP)
Kenobi / 2008-01-15 18:10 / Uznany malkontent giełdowy
Im dalsze miejsce tym lepiej prosperują. Nie trzeba tym się martwić. Każdy musi dbać o swoje interesy, to najlepiej na tym wyjdzie.
Marins / 2008-01-15 17:45 / portfel / Tysiącznik na forum
słabo wypadamy w tym rankingu....
zbig$ / 2008-01-15 17:37 / Uznany gracz - weteran 93/94
znalazlem cos optymistycznego:
-------------------------------------------------
Alcohol consumption by country (in litres of pure alcohol per person per year) ...

Luxembourg - 14.6
Czech Republic - 13.7
Hungary - 11.6
Germany - 10.7
Ireland - 10.6
Austria - 10.5
Croatia - 10.3
Moldova - 10.2
France - 10.0
Spain - 10.0
Slovenia - 9.9
Denmark - 9.8
Estonia - 9.7
Slovakia - 9.5
Portugal - 9.4
Switzerland - 9.4
United Kingdom - 9.3

The UK figure (9.3) is also the EU average.

Poland's consumption is a mere 6.7.

Source: http://www.heartstats.org/temp/Tabsp7.9spweb07.xls
----------------------------------
nie jest z nami tak źle...)))
kiedyś było gorzej..
Dzieki PiS owi zesmy sie poprawili???
Zigzag / 83.31.197.* / 2008-01-15 17:49
Kurde mol, to ilu musiało się zaszyć? Będę mężnie walczyć o utrzymanie przez Poland prymatu w statystyce, GPW pomoże dostarczając powodów, rozpaczy lub euforii..Każdy powód dobry. Na razie euforia, bo mam s-ty. Pamiętajcie, lepiej być być znanym pijakiem niz anonimowym alkoholikiem... Pozdro
Romi / 2008-01-15 17:47 / portfel / Koci Tata
No wiecej w dragi : ))
Coby było kolorowo.
Ale ja nawet kawy nie pijam wiec używki mogą być i 100% droższe.

Ale egoista ze mnie :))
Jeck / 2008-01-15 17:51 / "Poławiacz perełek"
Nie no nie mów Romi, że tam tych Twoich włościach-
wioskach to nawet Zimnego Żywca nie wypijesz?? nie wierze!!
zbig$ / 2008-01-15 17:40 / Uznany gracz - weteran 93/94
ale chyba mam nadzieje nie to miał donald z tą IIgą Irlandią...
Marins / 2008-01-15 17:39 / portfel / Tysiącznik na forum
Nono jest szansa...
Marins / 2008-01-15 17:31 / portfel / Tysiącznik na forum
Google
Puls Biznesu
teraz prenumerata przez miesiąc gratis!
Wiadomości

- Z ostatniej chwili

- Polityka

- Po godzinach

- Analizy

- Waluty

- Fundusze

- NewConnect

- Sondy pb.pl
Giełdowy flesz
Rankingi funduszy
Notowania
Komunikaty spółek
Portfele na 2008
Wywiady pb.pl
English news
Prenumerata "PB"
imPuls
Newsletter
Konferencje
O nas
Gazele Biznesu
Cień Menedżera
Puls Biznesu

* Aktualne wydanie
* Dostęp do archiwum


słowo klucz
miasto
Na skróty
- Banki
- Budownictwo
- Chemia i farmacja
- Energetyka
- Fundusze
- Fuzje i przejęcia
- Giełda
- Górnictwo
- Handel i usługi
- Hutnictwo
- Informatyka
- Kariera
- Ludzie
- Marketing
- Media
- Metale
- Motoryzacja
- Nieruchomości
- Paliwa i surowce
- Podatki
- Praca
- Prawo
- Rolnictwo
- Służba zdrowia
- Telekomunikacja
- Transport
- Ubezpieczenia
- Unia Europejska



Wstecz Wyślij znajomymDrukujZmniejsz czcionkęPowiększ czcionkę
Ile potrzeba w USA, by nazwać się bogatym
ONO, Wall Street Journal
15.01.2008 14:13
Czytaj komentarze(1)
Fed opublikował raport o bogactwie Amerykanów. Okazuje się, że definicja rezerwy bogactwa, którą posługuje się bank centralny mija się z oceną samych zamożnych obywateli USA.

Rezerwa Federalna uważa, że osoba bogata to ta, która mieści się w 5 proc. najbogatszych ludzi w USA. Według ostatnich danych, wystarczy do tego 1,4 mln USD (3,4 mln zł) majątku netto (po odliczeniu długów).

Odmiennego zdania są sami Amerykanie. Ośrodek Spectrem Group zapytał tych z inwestycjami przekraczającymi 500 tys. USD, ile trzeba, by nazwać się bogatym. 45 proc. ankietowanych odpowiedziało, że co najmniej 5 mln USD, 25 proc. uznało, że ponad 25 mln USD, a 8 proc., że 100 mln USD. Tylko 22 proc. uznało, że wystarczy 1 mln USD.

Inne badania pokazują, że ludzie na pytanie, ile trzeba, by być bogatym, odpowiadają, że dwukrotnie więcej niż sami posiadają. Ach ci zachłanni Amerykanie…
zbig$ / 2008-01-15 17:29 / Uznany gracz - weteran 93/94
2008-01-15 16:44:16 | *.*.*.* | osesek [ Pan Tysiącznik i Uznany Gracz Giełdowy ]
Re: GPW: Czeka nas kolejna "gorąca sesja" [0]
....a wszystko po to by banki tworzące FED mogły wyprzedać posiadane akcje a
nabyć kontrakty na S. Swój swojemu krzywdy nie zrobi. Ciekawie na giełdach zrobi się
dopiero wtedy gdy wielcy gracze uwolnią się od akcji i zajmą S na kontraktach. Zatem aby
do maja (:
-------------------------
nic im to nie da bo nikt nie bedzie bral longow, a ci co wezma i tak ich nie splaca bo zbankrutują...
Jeck / 2008-01-15 17:27 / "Poławiacz perełek"
flugo, dzięki - doszła.

Ps. Niezła wioska ...;-))
flugo / 2008-01-15 17:29 / portfel / Dziecko hossy
hehe- 450k ludzi zaledwie
+ 40mln odwiedzajacych rocznie- troche ciasno:))
Jeck / 2008-01-15 17:46 / "Poławiacz perełek"
niezły przemiał.. Nie ma to jak kurort nad Oceanem ;-))
zbig$ / 2008-01-15 17:25 / Uznany gracz - weteran 93/94
astrologia nie pociesza
http://lemansa.blogbank.pl/
----------------------------
Od początku roku gwiazdy atywne są podczas weekendów, a ilość aspektów nie rozpieszcza. Za nami kwadrat Wenus do Urana, który rzadko bywał powiązany ze żwrotami na rynku, lecz na bezrybiu i rak ryba. Rynek jest mocno wyprzedany, zatem nawet mały aspekt może okazać sie istotny. To jest wersja optymistyczna. Pamiętając jednak poczatek maja zeszłego roku, kiedy to indeksy zasuwały na północ bez oglądania się na jakiekolwiek sygnały z nieba czy z Ziemi, nie można wykluczyć podobnej sytuacji z odmiennym kierunkiem.

Dodać otuchy może środowy, pozytywny sekstyl Wenus z Neptunem, który podczas hossy doprowadzał do szaleństwa zakupów. Neptun dawał wówczas złudne wrażenie, że ta się nigdy nie skończy. Czytelnicy tego bloga, powinni jednak pamiętać, że podczas spadków fałszywy Neptun zamieniał euforię w panikę. Istotne ruchy powinny być widoczne na ropie, którą zawiaduje pan mórz i oceanów, a skrótowo - płynów i gazów.

Wchodzimy także w czas uściślania się dużego aspektu, czyli trygonu Jowisza do Saturna. Trygon sam w sobie niesie harmonię, a obecność Jowisza powinna złagodzić depresyjne, saturniczne nastroje. W tym czasie także można spodziewać się złagodzenia napięć w kwestii strajków, wszelkie reżimowe władze powinny poluzować kaganiec, a pomysły na rozwiązanie kryzysu na rynku bankowym i nieruchomości powinny opierać się na międzynarodowej współpracy i aktach prawnych. Problem tylko w tym, czy rzeczy te dziać się będą do 21 stycznia, czy skutek nastąpi dopiero po aspekcie. Lepiej żeby było to teraz, gdyż dołek na Jowiszu/Saturnie może być studnią bez dna, a nastepujące po nim układy planet nie wróżą nic dobrego. W geopolityce gorąco, a przejście Plutona w znak Koziorożca 25 stycznia, oraz zaćmienie Słońca 7 lutego mogą dostarczyć mocnych wrażeń. Zaćmienie może spowodować przesilenia w Iranie i Pakistanie. Ale o tym w następnym odcinku

Reasumując: na nieboskłonie lekko pozytywny nastrój, aczkolwiek nie poprzedzony jakimkolwiek aspektem dającym zwroty na rynku. Na wielu indeksach kwadraty Gann’a pokazują zwroty 11-14. Jeśli nie zawrócą, spadamy do piekła.
flugo / 2008-01-15 17:28 / portfel / Dziecko hossy
SEKSTYL Wenus z Neptunem mi się b.podoba- masz na dvd? czy będzie on-line?
zbig$ / 2008-01-15 17:30 / Uznany gracz - weteran 93/94
eee, to nie ja, podałem linka...)))
koluniu / 2008-01-15 17:21 / Bywalec forum
Witam wszystkich. Straciłem dziś ok 50 % środków i kapituluję. Przestaję się tym zajmować narazie:-). Miło było gawędzić sobie z wami i wtrącić od czasu do czasu jakąś swoją teorię. Trzymajcie się ciepło i zaróbcie to co ja straciłem. Trzymajcie się i nie lekceważcie potęgi Mocy!
flugo / 2008-01-15 17:24 / portfel / Dziecko hossy
a co- obstawiłeś zielone?
za wczesnie- ale to juz niedlugo...
jakies odbicie sie nalezy
adrianrj / 2008-01-15 17:05 / portfel / Bywalec forum
oglaszam wszem i wobec, ze koniec fali spowodowanej krachem fundow nastapi w czwartek! za tydzien! a wyliczenia sa nastepujace: aby mozna bylo mowic o koncu fali umorzen na dziesiec papierow wyznaczajacych jej koniec piec powinno byc troche nad a piec troche pod metnymi wodami cenowymi... dzisiaj wpadl mi do koszyka jeden papier, ktory juz jutro znajdzie sie pod woda... a zatem zostaly jeszcze cztery, ktore musza wpasc do koszyka i zatonac... oczywiscie kazdego nastepnego dnia na gpw bedziemy notowac spadki, a zatem potrzebne sa jeszcze cztery dni na ich zakup i piaty, zeby pograzyc ostatni z nich... reasumujac, za piec dni bedzie nowy poczatek... nie pytajcie skad 10 papierow, skad srednia zakupu jednego na dzien i skad wzialem ich ceny... po prostu tak wyszlo, tak samo jak innym wychodzi z wrozenia z fusow lub AT:)

ps. ech, a tak swoja droga to czlowiek troche glupieje jak patrzy na to co sie dzieje i naprawde dziwne rzeczy znajduje w swych metnych odmetach mentalnych...
świstak-owa / 2008-01-15 17:23 / Bywalec forum
kiedyś uznani pisali, że jak zapanuje powszechna depresja i jak nikt nie będzie wierzył we wzrosty ...to wtedy jest czas na zakupy
adrianrj / 2008-01-15 17:36 / portfel / Bywalec forum
no czyli tak jeszcze z piec dni po troche ponizej -3% na wig20 i dojdziemy do 2500, od ktorego bedziemy mogli sie odbic... co by nie mowic, czwartek, za tydzien:)
świstak-owa / 2008-01-15 17:53 / Bywalec forum
wtedy to będzie trauma na forum...nie deprecha
... o traumie nie pisali o:(
modliszka / 2008-01-15 16:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Na Dax panika, przed zamknięciem...
wero / 83.24.177.* / 2008-01-15 17:04
No, nareszcie. Ja już myślałem, że to cud na tym DAXie, tak się niby nieźle trzymał i trzymał.
MJK / 2008-01-15 16:52 / Tysiącznik na forum
Mimo wszystko udanego wieczorka wszystkim życzę.
Idę sobie na piwo.
Do jutra
nowacha / 2008-01-15 17:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Skąd to info?
Demon rynkow / 2008-01-15 17:18 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
podaj linka
nowacha / 2008-01-15 17:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
podaj linka jak możesz.
Amigo11 / 2008-01-15 17:17 / SAMA PRAWDA
http://www.bytom.com.pl/ebytom/informacje.php?id=1262
panikarz / 2008-01-15 16:50 / portfel / Nerwowy Gracz Giełdowy
drozapol walnal w ziemie az gruchnelo ...
zbig$ / 2008-01-15 17:15 / Uznany gracz - weteran 93/94
w ziemie czy przebil dno??
A2 / 2008-01-15 16:48 / Spekulantka
Coraz bardziej podoba mi sie nasza gielda)). USA testuje dolki z sierpnia my z marca. Wyprzedzamy ich 6 miesiecy.
najcz / 2008-01-15 17:15 / Tysiącznik na forum
gdzieś tam pisali,że dobrze na at się znamy,ale japonia przed nami.
zbig$ / 2008-01-15 17:20 / Uznany gracz - weteran 93/94
komentarz doradcy finasnowego z onetu
MJK / 2008-01-15 16:51 / Tysiącznik na forum
Bo jesteśmy najlepsi na świecie ;)
Gwardia ginie ale się nie cofa
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy