Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Czy rynek ponownie udowodni swoją siłę?

GPW: Czy rynek ponownie udowodni swoją siłę?

Wyświetlaj:
0000000 / 194.54.85.* / 2010-10-12 09:29
ZARAZ KIERUNEK 2700
_Atena / 2010-10-11 23:17 / Uśmiech forum
Mój apel do Pana Marka Knittera - opiekuna forum :
Jesli to zdjecie i nazwisko sa prawdziwe , to proszę nie pozwalać na taką " twórczośc"
na forum .
Wieczorem ( czy poźną nocą ) mozna byłoby poczytac opinie chociazby kilku forumowiczow czy nawet dowcipne komentarze ( kiedys tak było )
-to co teraz ma miejsce jest nie do przyjęcia .

Zrelaksowac sie od gieldy i życia ;)

Wiem ,ze mozna nie czytac i zdystansowac sie do forum , ale pewnie wiele osób zagląda tu z sentymentu -wspominajac początki gieldowe.
Niewazne ,ze zaskoczyła ich bessa bo wroci hossa i do czego maja wracac ?

Kiedys były tu komentarze dotyczące RDO -mozna byloby komentować zakupy -dzis zastanawiano sie nad Kernelem .

Prosze to przemysleć ( gdzie jest Ken ? ).

Pozdrawiam i dobranoc :).
Atena
amator1122 / 2010-10-12 00:45 / Tysiącznik na forum)
czekam i co, masz temat czy naprawdę tylko chcesz poczytać.to ja zapodam
:
z sentymentu -wspominajac początki gieldowe.

romantyczka na forum inwestorskim ciekawe:))) a może wspomnienia o starej miłości proponuje FB tam można wspominać,... giełda to przyszłość i o tym trzeba pisać.

Niewazne ,ze zaskoczyła ich bessa bo wroci hossa i do czego maja wracac

kobieto ludzie tracą majątki dosłownie wszystko a ty o powrocie z czym , inwestowanie to są emocje i to jakie, jeszcze jak się nie trafi np. raf ustawił s na kgh to i jest rozgoryczony.

mozna byloby komentować zakupy

czekamy komentuj a nie płacz ,że ktoś napisał dupa


Pozdrawiam i dobranoc :).

i co wpadłaś nic merytorycznego nie napisałaś tylko popitoliłas i uciekłaś

Prosze to przemysleć ( gdzie jest Ken ? ).

i jeszcze raz przytoczę cytat , który świadczy o twojej" trosce o czystość forum i wpisy"
jesteś jak prosisz o kena zakłamaną cyniczną babą nie wnoszącą nic dla poprawy jakości wpisów tylko chciałaś przez chwile błysnąć .
amator1122 / 2010-10-11 23:40 / Tysiącznik na forum)
do Ateny

co się wtrącasz w rozmowę dwóch facetów ,sama coś napisz mądrego, skomentuj a nie tylko czytać,dzieciom poczytaj i nie pisz o wielu osobach bo wiele nie tęskni za kenem .


Zrelaksowac sie od gieldy i życia ;)

jasne zapodasz kilka linków YouTube i uważasz ,że wszyscy to lubią
_Atena / 2010-10-11 23:48 / Uśmiech forum

nie pisz o wielu osobach bo wiele nie tęskni za
kenem .

czytaj proszę ze zrozumieniem :)
wielu , ale za merytorycznym forum .
amator1122 / 2010-10-12 00:01 / Tysiącznik na forum)
zaczynaj temat, tez chce poczytać a nie tylko z rafem się użerać może jak będę w temacie to dodam wpisik.
( gdzie jest Ken ? ).

i ty prosisz o kulturę wypowiedzi na forum a przywołujesz największego chama, gbura ,nieudacznika kena , który był setki razy banowany , który na dzień dobry obrażał ludzi.coś mi tu nie gra.

zaczynaj a ja czytam:)
Eternit z Azbestu / 2010-10-11 23:23 / Tysiącznik na forum

gdzie jest Ken ?

Typowa kobieta.
Najpierw faceta przepędzi, a później zastanawia się gdzie jest...
_Atena / 2010-10-11 23:45 / Uśmiech forum

Najpierw faceta przepędzi, a później zastanawia się gdzie jest...

Nie ogladaj się za siebie bo ostatnich gryzą psy :))
wazne jest dziś i jutro :)
amator1122 / 2010-10-11 23:10 / Tysiącznik na forum)
dużo już było tu pisane jak giełda potrafi zryć psyche, zrobić wraka z człowieka tylko dlatego, że ustawiał pozycje nie zgodną z trendem w obecnej hossie przykłady zaczynają się powielać brydzia, jaro, max ,yuio, a teraz RAF ,kiedyś koleś a teraz pijak i psychol.
fiabian23 / 195.22.98.* / 2010-10-11 22:14
wole lokaty, sa stabilne, nie ma ryzyka, a na jednodniowych w getin da sie zarobic i odlozyc ladna kwote
janlew / 2010-10-11 22:16 / portfel / Tysiącznik na forum
to zmień to forum na forum lokaty i będzie po problemie
Wie ktoś / 89.200.162.* / 2010-10-11 21:41
Wie ktoś czemu Stany tak dołują teraz. Tak ładnie szło do góry i co się stało.
janlew / 2010-10-11 21:52 / portfel / Tysiącznik na forum
w ogóle bym się tym nie przejmował

rynek jest po silnych wzrostach z sierpniowych den i tak sobie raczej bezładnie faluje na górnej grzędzie, to i część postanowiła zrealizować zyski

najważniejsze aby utrzymali się powyżej 1150
janlew / 2010-10-11 21:54 / portfel / Tysiącznik na forum
wśród large speculators istny exodus z s-ek na sp500

pogrom

dobrze to i trochę źle zarazem
janlew / 2010-10-11 22:01 / portfel / Tysiącznik na forum
2010-10-11 15:37:50 | *.*.*.* | Longterm
Re: Oczekiwana korekta [6]
Stany ledwie zipią...90% na zwałę jeszcze dzisiaj
Eternit z Azbestu / 2010-10-11 22:10 / Tysiącznik na forum
No to zwalili S&P o całe 0,01%!
janlew / 2010-10-11 22:14 / portfel / Tysiącznik na forum
prognozna znów była trafna
Ami11 {SAMA PRAWDA} / 89.74.194.* / 2010-10-11 21:19
Wzziąłem eL na dolara.
bolek77 / 2010-10-11 21:38 / portfel / Uparty Osiołek
A mogą ci tą eL-kę bez twojej wiedzy i zgody zamknąć?
Jeśli tak to luzik, coś tam zarobisz.
Ami11 {SAMA PRAWDA} / 89.74.194.* / 2010-10-11 21:42
Mogą jak depo obsunie się poniżej 0,5% wartości pozycji :D
bolek77 / 2010-10-11 21:46 / portfel / Uparty Osiołek
Czyli zadbają o to żeby ci coś zostało na piwo.
gigawatt / 78.88.75.* / 2010-10-11 21:15
Obserwuje jak sie dogadza tym rodzinom ktorych bliscy zgineli w katastrofie smolnskiej owszem wspolczuje im, ale z drugiej strony mysle sobie kiedy wladza zorganizuje wyjazd na wschod do miejsc meczenskich smierci swych bliskich takich osob jak moja mama ktora stracila ojca w pogromach banderowcow.Ma juz 82 lata i juz zapewne nie doczeka sie ze zobaczy na oczy miejsce w ktorym stracila ojca poleci boeningiem przespi sie w hotelu 4 gwiazkowym i wroci do domu.
Ami11 {SAMA PRAWDA} / 89.74.194.* / 2010-10-11 21:16
Jakby każdemu chcieli zorganizować wyjazd na miejsce śmierci ich rodzin w WW2 to by indeks TURYSTYKA odpalił ze 400%:))
Eternit z Azbestu / 2010-10-11 22:14 / Tysiącznik na forum
A wogóle dlaczego ograniczać się do WWII. A jak komóś ktoś bliski umarł na wakacjach, to czemu jemu nie ufundować takiej wycieczki? I znowu jak sie rozbije jakiś autokar to fundną, ale jak już ktoś zginie indywidualnie to nie.
Mieczyslaw / 2010-10-11 17:53 / Uznany Gracz Giełdowy
calkiem przyzwoity wzrost na PGE i to przy jakich obrotach, czyzby Morgany juz wychodzily ? :))))
szymon nielogo / 178.73.63.* / 2010-10-11 20:11
czesc Krzychu,
co tam u Ciebie, dalej walczysz z trendem ?
Spodziewac sie 1800 do konca miesiaca ?
janlew / 2010-10-11 20:24 / portfel / Tysiącznik na forum
on nie walczy z trendem bo przecież trend jest spadkowy :))
Eternit z Azbestu / 2010-10-11 17:44 / Tysiącznik na forum

2010-10-11 15:41:36 | 109.243.95.* | romi nie logo.
a zoltek za dniowke nawet 1 oiro nie dostanie, to jak go nazwac?


Pojęcie taniej chińskiej "masy robotniczej" zaczyna odchodzić w przeszłość. Chiński robotnik zaczyna dziś upominać się o swoje prawa: do podwyżki, do lepszych warunków pracy.

W lipcu Chinami wstrząsnęły informacje o samobójstwach robotników pracujących dla tajwańskiej firmy Foxccon w Shenzhenie koło Hongkongu. Później głośno było o strajku chińskiej załogi w zakładach japońskiej Hondy. Ale problemy pojawiły się już wcześniej - w lutym, po chińskim Nowym Roku, wielu robotników z dalekich, ubogich prowincji nie powróciło do fabryk w miastach, a ci miejscowi nie byli zainteresowani podjęciem pracy za marną stawkę.

"Jeszcze dwa lata temu 1500 juanów miesięcznie (1 USD to niespełna 7 juanów) było powszechną stawką, która satysfakcjonowała robotnika. Dziś jest to przeważnie 3000. Ale i tak trudno jest znaleźć dobrych robotników" - mówi 28 letni Jie. Do niedawna sam pracował w fabryce sukien ślubnych. Postanowił otworzyć własny mały zakład i ma trudności ze znalezieniem pracowników.

Problem ten spędza sen z oczu wielu chińskim biznesmenom z prowincji Zhejiang, Guangdong, Jiangsi, zwłaszcza jeśli niezadowoleni pracownicy grożą strajkami płacowymi.

Niektórzy właściciele fabryk przenoszą swoje fabryki do prowincji w głębi kraju, gdzie siła robocza jest tańsza. Muszą się jednak liczyć m.in. ze zwiększonymi kosztami transportu.

Nie tylko fabryki mają trudności z naborem pracowników. Na drzwiach restauracji pojawia się coraz więcej ogłoszeń z ofertami pracy dla kelnerów, pomocy kuchennych...

"Kiedyś znalezienie niani, czy pomocy domowej nie stanowiło problemu. Co więcej, kobiety ze wsi, które decydowały się na taką pracę, były wdzięczne, jeśli ktoś je zatrudnił. Dziś trzeba dbać o nianię, bo jeśli co jej się nie spodoba, zaczyna mówić o powrocie do swojej wsi. W ciągu tego miesiąca musiałam mojej niani podnieść pensję z 1600 juanów do 2000" - mówi pani Riu Wu.

Robotnik, który dotychczas walczył o znalezienie i utrzymanie pracy, dzisiaj, wie, że jest cenny na rynku.

"Moja pensja to 4200 juanów miesięcznie, mam jeden dzień wolnego na miesiąc i wolne ważniejsze święta. Wiem, że gdybym odeszła, nie znaleźliby lepszej niani ode mnie" - mówi 50-letnia kobieta, która w Pekinie opiekuje się rocznym dzieckiem pewnej rodziny.

Według raportu China Market Reserach, w tym roku odnotowano w Chinach 8-procentowy wzrost płac. Prognozy mówią, że ta tendencja wzrostowa utrzyma się.

------------------

W Chinach trudno znaleźć dobrego robotnika za 3000 Juanów... 3000 Juanów to 1260PLN.... pensje rosną u nich 8% rocznie.
I już wiadomo dlaczego u nas tyle fabryk otwierają. Nasza siłą robocza niedługo będzie niższa od chińskiej.
Zaniepokojony / 89.204.153.* / 2010-10-11 18:17
Chiny wyrosły na potęgę gospodarcza, tylko u nas w Polsce dalej panuje mniemanie ze tam bida ... Bida niestety jest u nas w kraju i nie ma nawet porównywać Warszawy do Pekinu czy Szanghaju !! Niemiecki rynek ma się dobrze głownie dzięki Chinom. Nie bez znaczenia są tez kraje jak Indie, Brazylia, które również bardzo szybko się rozwijają ... Przykład tegoroczny to, ze
sprzedaż samochodów BMW wzrosła w Niemczech o 30%, tyle
ze w samych Niemczech spadła o 30% a w Chinach wzrosła o tyle ... a u nas dalej niewiele gospodarstw stać na luksusowe samochody ...a będzie jeszcze gorzej !
Romi / 2010-10-11 19:57 / portfel / Koci Tata
no chinolce niezle chlona byl dzisiaj u mnie przedstawiciel sprzedal nam otaczarke za 5mln 6 lat temu dzisiaj mowil ze w chinach biora 120 do 150 otaczarek rocznie z jego firmy a w Polsce 3-4 sprzedaje :))
Otaczarka to taka maszyna robiaca mase na drogi z mieszaniny piachu bazaltow asfaltu i zwiru i maczki wapiennej + jakies wlukna celulozowe
Eternit z Azbestu / 2010-10-11 22:25 / Tysiącznik na forum
W 1988 w Chinach niebyło ani kawałka autostrady. Obecnie jest 70tyś km.
Bo u nich jest jeden rząd, który nic nie obiecuje tylko buduje. U nas rząd zmienia się co 4 lata i każdy kolejny obiecuje i nic nie robi.

Tyle że w Polsce jak da łapóweczkę to rząd zapłaci za 100 maszyn, a żadnej nie odbierze.
bridget / 2010-10-11 15:07 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wreszcie chemos ruszył po infie. Na ile starczy pary?.
Blazej_ / 2010-10-11 17:33 / Tysiącznik na forum
Cześć Bridget, 1zł na dobry początek :)
bridget / 2010-10-11 19:26 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Cześć !. Ta s[półka jest nieprzewidzialna. Spółdzielnia może wywindować w górę, aby potem uwalic kurs. Trzeba pamiętać o warrantach subskrypcyjnych i jaki one mogą mieć wpływ na zachowania kursu.
Herb! / 62.93.44.* / 2010-10-11 15:02
Jedyny wybór dla Warszawiaków
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Turystow-mam-w-nosie---dbam-o-warszawiakow,wid,12743869,wiadomosc.html?ticaid=1b0af
Eternit z Azbestu / 2010-10-11 15:15 / Tysiącznik na forum
Sama prawda. Podlinkowałem już.
amator1122 / 2010-10-11 15:23 / Tysiącznik na forum)
nie umieliście sobie poradzić z moherami z gróbką kaczystów to dla was wystarczy cieć w berecie i gumiakach .

PS. nie mieszać w to obecnych władz , bo mi chodzi o mieszkańców Warszawy.
Eternit z Azbestu / 2010-10-11 14:29 / Tysiącznik na forum
Europejskie fabryki wykorzystują średnio tylko dwie trzecie mocy produkcyjnych. Na tym tle polskie zakłady Fiata, Opla i Volkswagena to ewenement.

Jak pisze "Rzeczpospolita" tyska fabryka Fiata jest dziś najbardziej efektywną fabryką w Europie. W ubiegłym roku wyjechało z niej 600 tys. aut, a w tym będzie ich pół miliona. To oznacza, że w tym roku zakład wykorzysta 100 proc. mocy produkcyjnych. W ubiegłym roku wynik był jeszcze lepszy dzięki nadgodzinom.

Fabryka Opla w Gliwicach osiągnie w tym roku 78 proc. wydajności, a w przyszłym ma być jeszcze lepiej dzięki nowej Astrze.

Mocno powyżej europejskiej średniej jest też poznański zakład Volkswagena, który wykorzystuje trochę ponad 90 proc. mocy wytwórczych, a wkrótce wskaźnik ten może jeszcze wzrosnąć.

Polskie fabryki swój sukces zawdzięczają w głównej mierze znacznie niższym kosztom produkcji niż w innych europejskich krajach. Wynika to nie tylko ze sporej różnicy płac, ale też z tego, że są to jedne z najnowocześniejszych fabryk w Europie.
---------------

Niby dobrze, szkoda tylko, że za tym nie idą podwyżki.
Blazej_ / 2010-10-11 13:29 / Tysiącznik na forum
Mocny spadek produkcji przemysłu w Irlandii w VIII 2010 mdm
PAP - Biznes
11 Paź 2010, 12:24

11.10. Dublin (PAP/Bloomberg) - Produkcja przemysłowa w Irlandii w sierpniu 2010 r. spadła o 16,4 proc. mdm, po wzroście w lipcu o 4,3 proc. - poinformowało w poniedziałek w komunikacie Centralne Biuro Statystyczne w Dublinie.
-----------------------

niezły spadek...
amator1122 / 2010-10-11 14:08 / Tysiącznik na forum)
już rynki na nich nie reagują to dobry znak:)
JB zawsze pitoli jak na zachodzie dobrze a ja powiem , że tak jest wszędzie ludzie borykają się z problemami tak samo jak i my,... od dołu miałem większy horyzont obserwacji i dalej do chmur.
Eternit z Azbestu / 2010-10-11 13:40 / Tysiącznik na forum
Pracowałem kiedyś w polskim oddziale irlandzkiej firmy... goście są prawie tak głupi jak Szwedzi. Nie wiem jakim cudem im się udawało funkcionować wcześniej.
Ale jak widać wszystko wraca do normy.

No ale pewnie tak jak mój manager mówią sobie "Oh C'mon, it's not that bad." Nie pozostaje więc nic innego tylko odpowiedzieć im "Cheers!"
Eternit z Azbestu / 2010-10-11 13:14 / Tysiącznik na forum
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Turystow-mam-w-nosie---dbam-o-warszawiakow,wid,12743869,wiadomosc.html?ticaid=1b0ad&_ticrsn=3

Wszystkim Warszawiaką radze na niego głosować.
Eternit z Azbestu / 2010-10-11 13:08 / Tysiącznik na forum
"Polska The Times": W 34 sekundy Bartek S. okradł bank z 30 tys. zł. Sąd bada, czy pomagała mu Patrycja J. Najpierw było głębokie uczucie, wyznania miłości, fantastyczna podróż do Egiptu. Teraz Bartek S. i jego partnerka Patrycja J. przed Sądem Rejonowym w Wieliczce tłumaczą się, dlaczego napadli na bank w Radziszowie pod Krakowem. I co się stało z 30 tys. zł, które padły ich łupem. Grozi im do 12 lat więzienia.

Na portalu nasza-klasa dalej można znaleźć romantyczne fotografie zakochanych, które wykonali podczas egipskiego wyjazdu. On wysoki, szczupły, 24-letni blondyn, elektryk, karany za jazdę po pijanemu.

Ona 23-letnia blondynka, studentka jednej z krakowskich uczelni. W tle piramidy, sfinks, starożytne świątynie. Oni na wielbłądzie podziwiają zabytki. Dziś już wiadomo, że wycieczkę wykupili kilka godzin po dokonaniu napadu na bank.

Poznali się na początku 2009 r. w sklepie Tesco przy ul. Wielickiej w Krakowie. Patrycja była tam na zakupach, Bartek sprzedawał obrazki z wizerunkiem św. Krzysztofa. Zamienili dwa zdania, wymienili się numerami telefonów, zaczęli się spotykać, zostali parą. W grudniu 2009 r. Bartek S. w sklepie z militariami w Krakowie kupił atrapę pistoletu na kulki. Zapłacił 70 zł. Był tam z dziewczyną, potem pojechali do banku w Radziszowie, raz, drugi, trzeci. 21 grudnia ub.r. Bartek zamaskował twarz kapturem i szalikiem, wziął atrapę broni, wszedł do banku. - Proszę o pieniądze, mam broń. Ma być minimum 20 tys. zł, bo mam chore dziecko - kłamał.

Wystraszona kasjerka dała mu do reklamówki 29 300 zł. Zapamiętała, że napastnik ma brązowe oczy. Oraz to, że tego dnia był u niej wcześniej, pytał o możliwość wzięcia kredytu. - Twierdził, że jego dziewczyna ma u nas rachunek, powiedziałam mu, jakie dokumenty są wymagane, by sprawę załatwić - zeznała na policji kobieta pracująca w banku spółdzielczym od blisko 10 lat.

Dzięki nagraniom z monitoringu ustalono, że napadł trwał 34 sekundy i że chwilę wcześniej napastnik kręcił się wewnątrz budynku. Na nagraniu widać, jak dwa razy rozmawia przez telefon. To pozwoliło policji na ustalenie, kto się wtedy logował w okolicy, tak poznano numery abonentów, w tym Bartka S. i Patrycji J. Gdy znane były ich nazwiska, funkcjonariusze zajrzeli na portal nasza-klasa. Tam zobaczyli parę w uściskach. Rabuś został rozpoznany, zatrzymany 11 lutego br., przyznał się do winy. Opowiedział, jak po napadzie z Patrycją pojechali do Tesco, gdzie wydali część pieniędzy m.in. na wycieczkę do Egiptu. Kupili kino domowe i telewizor za 8 tys. zł, 1500 zł przeznaczyli na inne potrzeby, bo przecież święta były za pasem. Mężczyzna bronił się, że kasę na egzotyczny wyjazd miał z legalnej pracy. - Patrycja o niczym nie wiedziała. Czekała na mnie przed bankiem w aucie z włączonym silnikiem - przekonywał.

Prokuratura uważa jednak, że oboje współdziałali w dokonaniu rabunku. Dziewczyna widziała, że chłopak kupuje atrapę broni, maskuje twarz, podwoziła go pod bank. Patrycja J. na początku przyznała się do winy, potem zaczęła się z tego wycofywać.

- Bartek przyznał mi się do tego, co zrobił, ale podczas naszej podróży po Egipcie nie wracaliśmy do tematu. Sprawdzaliśmy w internecie, co się dzieje ze sprawą, byliśmy przekonani, że została umorzona. Byli w szoku, gdy zostali zatrzymani. Patrycja J. pozostaje na wolności, ma jednak zakaz opuszczania kraju. Bartek przebywa w areszcie.
--------------------

Uwiodła biedaka i na złą drogę sprowadziła. Może i jestem ateistą ale biblijna historia o Adamie, Ewie i jabłku to sama prawda.
PĘDZĄCY BYK / 77.255.250.* / 2010-10-11 14:01
KOBIETY PROWADZĄ DO ZGUBY!!!

Szatan podsyła najgorsze pomysły właśnie wtedy, gdy w życiu tak pożytecznego i nieszkodliwego stworzenia jakim jest mężczyzna, nagle pojawi się ona... i cóż on biedny ma wtedy zrobić? Dwoi się i troi, aby zabłysnąć przed nią swoją zaradnością, możliwościami, w takim układzie cel uświęca środki i jak trzeba będzie to robi nawet skok na bank, bo pojawiła się KOBITA.
Znajomy ziom, to nawet w takiej sytuacji złotego Jezusa na komunijnym krzyżyku opędzlował u jubilera, dla zdobycia paru złotych na potrzeby dziewoi... i co gorsza nieletni był, a ja już tak i nawet mnie się udzieliło wtedy zaćmienie umysłu, bo w pośredni sposób przyłożyłem rękę do zdrady Pana naszego za marne srebrniki.... trzeba się było dowodem tożsamości u złotnika pochwalić, a że on nie posiadał tylko ja, to użyczyłem własnych personaliów :(

...wszystko przez te baby.
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy