Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Czy wystarczy paliwa, żeby utrzymać poziom 2400 punktów?

GPW: Czy wystarczy paliwa, żeby utrzymać poziom 2400 punktów?

Wyświetlaj:
Etermit / 2013-09-27 12:21 / Tysiącznik na forum
synonim, w każdym razie serdecznie dziękuję Ci za wspólną dyskusję, która i tak nie miała większego sensu bo pewne rzeczy wymagają umiejętności logicznego myślenia ale dla mnie to zawsze jakieś nowe doświadczenie

pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego

p.s. wpadnę tutaj do Was w grudniu albo w styczniu
synonim / 2013-09-27 12:24 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

pewne rzeczy wymagają umiejętności logicznego myślenia


No właśnie tego elementu ci zabrakło i dlatego tylko powtarzałeś ekobajki
Etermit / 2013-09-27 12:30 / Tysiącznik na forum
jedno Ci muszę przyznać: jesteś mistrzem sarkazmu

p.s. a tutaj przykładowo masz te bajki zrobione aparatem PENTAX

http://www.youtube.com/watch?v=WjxU5ocfggg&feature=player_embedded

nie wiem tylko czy to aby nie za trudny dokument dla Ciebie jest ale tekst powinieneś jakoś zrozumieć chociaż wątpię czy do Ciebie by cokolwiek z tego tam trafiło

masz doskonale rozwinięty system samowyparcia

trzymaj się!
synonim / 2013-09-27 12:31 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

p.s. a tutaj przykładowo masz te bajki zrobione aparatem PENTAX


I gdzie tam jest dowód na to, że wzrost CO2 emitowanego przez człowieka do atmosfery jest bezpośrednio związany z ociepleniem klimatu?
Etermit / 2013-09-27 12:35 / Tysiącznik na forum
jeszcze nie minęło 20 minut a Ty już obejrzałeś?

ehhhhhh :(((
synonim / 2013-09-27 12:46 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

jeszcze nie minęło 20 minut a Ty już obejrzałeś?


Przecież raz już wkleiłeś to 3 godziny temu

Znam tę ekopropagandę na wylot więc wskaż w której minucie jest tam rzekomo dowód na to, że wzrost CO2 emitowanego przez człowieka do atmosfery jest bezpośrednio związany z ociepleniem klimatu

Bo przedstawianie zależności w danych to jeszcze nie jest dowód, pozorne zależności mogą występować równolegle bez wpływu na siebie

Znasz powiedzenie angoli: "correlation isn't causation"?

Jak widać nie

Nie ma żadnego dowodu na to, że wzrost CO2 emitowanego przez człowieka do atmosfery jest bezpośrednio związany z ociepleniem klimatu i to jest najbardziej pewna rzecz w całej tej dyskusji
zuberek / 37.109.59.* / 2013-09-27 12:03
gazy srazy,ale jak zyc Panie Premierze?
Etermit / 2013-09-27 11:58 / Tysiącznik na forum
Reasumując:

Każda energia prędzej czy później musi się gdzieś podziać bo nic w przyrodzie nie ginie więc poczekajmy synonimie i kenie jak jej nadmiar np w postaci jakiejś większej trąby niedajlosie zejdzie na Wasze domy to wtedy zapytam się Was o zdanie na tematy których jak na razie nie rozumiecie... jeszcze nie...
famous_beton / 83.9.10.* / 2013-09-27 15:00
Eeee tam. Według mnie mieszka w bunkrze. :)))
Poza tym podałby adres kobity co go skrzywdziła, albo "kumpla" z pracy :-))))
synonim / 2013-09-27 12:01 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Każda energia prędzej czy później musi się gdzieś podziać bo nic w przyrodzie nie ginie


Ekofantastyka a tymczasem rzeczywistość jest bolesna dla ekofantastów:

Aż ponad 31 000 fizyków (w tym ponad 9000 z co najmniej tytułem doktora) podpisało apel, w którym stwierdza się, że nie ma żadnych naukowych dowodów na to, że globalne ocieplenie jest spowodowane przez człowieka. Petycja ta wraz z podpisami i nazwiskami jest dostępna tutaj:

http://www.petitionproject.org/
Etermit / 2013-09-27 12:13 / Tysiącznik na forum
kto chciał to się podpisał...

a jak to dla Ciebie są te dowody to ja już wiem dlaczego nie mamy o czym dyskutować
synonim / 2013-09-27 12:17 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

kto chciał to się podpisał...

a jak to dla Ciebie są te dowody to ja już wiem dlaczego nie mamy o czym dyskutować


Zapodałem tę listę dlatego bo rozpowszechniałeś tu bzdury twierdząc, że to podobno taki "uznany fakt naukowy jak teoria grawitacji"

Jak widać nie, skoro tylu fizyków nie widzi żadnych dowodów na to
Etermit / 2013-09-27 12:23 / Tysiącznik na forum
idąc twoim tokiem rozumowania:

udowodnij że to podpisali fizycy
synonim / 2013-09-27 12:28 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

udowodnij że to podpisali fizycy


Ich nazwiska są pod listą wraz ze stopniami naukowymi, bardzo łatwo to więc sprawdzić, choćby odnajdując ich w poszczególnych placówkach naukowych - można nawet do nich napisać
Etermit / 2013-09-27 12:33 / Tysiącznik na forum
a ich dyplomy widziałeś?

tak jak napisałem 10% naukowców ma odmienne teorie
synonim / 2013-09-27 12:48 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

a ich dyplomy widziałeś?


A widziałeś dyplomy tych rzekomo 90% na których się powołujesz w tej kwestii? Też nie widziałeś he he he


tak jak napisałem 10% naukowców ma odmienne teorie


Zmyślasz, nigdzie takiej statystyki wiarygodnie nie policzyłeś

Swego czasu czytałem, że wedle statystyk pół na pół uznaje i nie uznaje tę bajkę więc ewidentnie zmyślasz
synonim / 2013-09-27 12:13 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
PS W Polsce również pojawiła się krytyka ze strony naukowej - profesor Przemysław Mastalerz (chemik) szeroko wypowiada się o tym, że nie ma żadnych dowodów na to, że emisja CO2 spowodowana przez człowieka przyczynia się do globalnego ocieplenia
synonim / 2013-09-27 12:14 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

profesor Przemysław Mastalerz (chemik)


Także prof. Halina Lorenc (IMiGW, kieruje Ośrodkiem Meteorologii w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie) wątpi, czy ocieplenie klimatu spowodowane jest działalnością człowieka

Jak widać nie ma na to dowodów skoro aż tylu naukowców tych dowodów nie widzi
Etermit / 2013-09-27 12:24 / Tysiącznik na forum
90% naukowców widzi a 10% nie widzi o ot cała tajemnica Twoich rozczulań nad niektórymi z nich
synonim / 2013-09-27 12:33 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

90% naukowców widzi a 10% nie widzi


Na taki podział statystyczny też nie masz żadnego dowodu

Ot tak sobie rzucona propaganda bezmyślnego scjentysty
Etermit / 2013-09-27 12:14 / Tysiącznik na forum
niech się wypowiada, ma do tego prawo
Typowy bezmózg / 178.36.172.* / 2013-09-27 12:00
Trzydniowy strajk kierowców ciężarówek przeciwko łamaniu konstytucji i korupcji zablokuje Waszyngton DC w październiku.
wulkanolog / 78.8.241.* / 2013-09-27 11:55
tygodniowa erupcja średniej wielkości wulkanu emituje tyle samo dwutlenku węgla do atmosfery co cały światowy przemysł przez rok , wnioski są oczywiste ....
Etermit / 2013-09-27 12:04 / Tysiącznik na forum
ten cytat kolego zaczerpnąłeś chyba z bloga kenobiego

polecam lepszy blog:

http://doskonaleszare.blox.pl/2009/04/Wulkany-i-CO2.html
synonim / 2013-09-27 11:57 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

tygodniowa erupcja średniej wielkości wulkanu emituje tyle samo dwutlenku węgla do atmosfery co cały światowy przemysł przez rok , wnioski są oczywiste


Zieloni mają pewną łatwość przydawania człowiekowi i jego cywilizacji znaczącej roli w odniesieniu do całej Ziemi, co jest wielką przesadą. Skala planety i jej atmosfery to jednak bardzo dużo. W odniesieniu do niej cywilizacja i jej przejawy to skala mikro. Z perspektywy statku kosmicznego na orbicie okołoziemskiej w ogóle nie widać śladu działalności człowieka ani jego obecności. Atmosfera to też zbyt wiele by na nią wpływać w sposób globalny. Trzeba zwrócić uwagę na masy Ziemi i powietrza. Są to "liczby kosmiczne", które czasem nawet trudno nazwać, a co dopiero mówić o dokonywaniu tutaj zmian. Dla przykładu przyjmijmy, że jednorazowo wyemitujemy do atmosfery pięć miliardów ton jakiegoś gazu. Trudno wyobrazić sobie taką sytuację, ale nawet gdyby tak się stało to będzie to niespełna jedna milionowa część masy atmosfery – znikomy jej ułamek. W przypadku CO2 jego emisja nie jest nagła, lecz rozłożona w czasie co umożliwia przyrodzie zagospodarowanie tego gazu (poprzez zwiększenie intensywności procesu fotosyntezy oraz rozpuszczenie w wodach, wiązanie w postaci kilku związków chemicznych i wyzyskiwanie CO2 przez wszelkie organizmy morskie itd.). Uznawanie głównego sprawstwa człowieka w kwestii ocieplenia klimatu jak też w sprawie wzrostu zawartości CO2 w powietrzu jest daleko idącym przecenianiem roli człowieka w świecie. Zmiany, jeśli zachodzą, muszą mieć źródło naturalne i to o wielkim wymiarze. Produkcja CO2 przez ludzką cywilizację ma znaczenie marginalne. Mówi się o emisji 11 ton CO2 przypadających na każdego człowieka, co po zsumowaniu daje około 3,4% ogólnej ilości CO2 w atmosferze. Taka ilość ditlenku nie stanowi dla przyrody żadnego problemu, także dzięki temu, że wszelki nadmiar tego gazu zostanie zawsze rozpuszczony w wodach oceanów i jedynie wahania ich temperatury mogą wpłynąć na zmianę zawartości CO2 w powietrzu. Rozpatrując sprawę w tym kontekście można dostrzec absurdalność działań zmierzających do magazynowania CO2, wpompowywania pod ziemię, zestalania za pomocą bardzo wysokich ciśnień i tak dalej. Jakich to wymaga nakładów i skąd na to brać pieniądze? Jednak z takimi pomysłami mamy obecnie do czynienia. Są to działania zupełnie pozbawione sensu i to nie tylko ze względu na ich całkowitą nieskuteczność, ale również z powodu kosztów, których ponoszenia wymaga się od społeczeństwa. Należy też pamiętać, że jeśli ocieplenie klimatu rzeczywiście ma miejsce i średnia temperatura na Ziemi jeszcze wzrośnie, to pewne regiony świata będą naprawdę potrzebować pomocy i będzie to wymagać środków, które teraz marnuje się na bezsensowne działania
Etermit / 2013-09-27 12:02 / Tysiącznik na forum
i dlatego zielonych potępiam na każdym kroku
synonim / 2013-09-27 12:40 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

i dlatego zielonych potępiam na każdym kroku


Szkoda, że jak zwykle ograniczyłeś się tylko do głupawego komentarzyka ad personam zamiast odnieść się do argumentacji

A ta obala definitywnie bajkę o globalnym ociepleniu spowodowanym rzekomo przez człowieka
Etermit / 2013-09-27 12:52 / Tysiącznik na forum
Ty tej bajki i tak nie pojmiesz bo nawet wykresów stężenia co2 nie umiesz odczytać więc nie oczekuj ode mnie że się odniosę do tego co napisałeś

po co
synonim / 2013-09-27 13:05 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

nawet wykresów stężenia co2 nie umiesz odczytać

Bzdury
Etermit / 2013-09-27 11:42 / Tysiącznik na forum
wczoraj trochę się nawet ubawiłem jak Ken wrzucił link do artykułu przedstawiający porównanie zdjęć satelitarnych czapy lodowej

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2415191/Global-cooling-Arctic-ice-caps-grows-60-global-warming-predictions.html

a zaraz potem NAPISAŁ, ŻE DANE OPARTE NA TYCH ZDJĘCIACH CZYLI DE FACTO TE ZDJĘCIA SĄ ZWYKŁYM OSZUSTWEM :)

aż trudno pojąć ten specyficzny i folklorystyczny tok rozumowania
Typowy bezmózg / 178.36.172.* / 2013-09-27 11:47
Bankrutuje gospodarka, trwa załamanie budżetu, muszą konfiskować pieniądze emerytów, żeby przetrwać kolejne parę dni, a ty tu pajacujesz, nawiedzony frajerze, bo dostałeś zadanie żeby odwracać od najważniejszych spraw uwagę.
Etermit / 2013-09-27 11:49 / Tysiącznik na forum
http://pl.wikipedia.org/wiki/Olanzapina
Etermit / 2013-09-27 11:33 / Tysiącznik na forum
synonimie, możesz mi napisać linka do strony czy książki z której zaczerpnąłeś dane o tym jakoby W KARBONIE BYŁO 20 RAZY WIĘCEJ CO2 niż obecnie?

zależy mi na tym
Etermit / 2013-09-27 11:49 / Tysiącznik na forum
z podręcznika do geologii:

" ... ilość co2 w ziemskiej atmosferze w okresie karbonu wynosiła ok. 700-800 ppm"
synonim / 2013-09-27 13:00 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

" ... ilość co2 w ziemskiej atmosferze w okresie karbonu wynosiła ok. 700-800 ppm"


Nie wstawiaj mi tu wyrwanych z kontekstu cytatów z podręcznika do liceum

W paleozoiku wartość dwutlenku węgla bardzo zmieniała się od kilkuset ppm do kilku tysięcy

Nawet wykres na wikipedii dojechał do 7000 ppm

http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Phanerozoic_Carbon_Dioxide.png
synonim / 2013-09-27 11:42 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

synonimie, możesz mi napisać linka do strony czy książki z której zaczerpnąłeś dane o tym jakoby W KARBONIE BYŁO 20 RAZY WIĘCEJ CO2 niż obecnie?

odpowiedziałem ci już niżej
Powąchaj gazy / 178.36.172.* / 2013-09-27 11:37

-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------
Etermit / 2013-09-27 11:38 / Tysiącznik na forum
pytanie nie było do Ciebie!

p.s.
"stając wobec bezradności swojej wiedzy i braku tego pojęcia rzucają slogany populistyczne typu "to wielkie oszustwo", agresywne "jesteś głupkiem" czy chociażby podważają oczywiste sprawy jakie nauka odkrywała i badała przez dziesięciolecia takie jak chociażby prostą fizykę i właściwości zwykłych gazów"

A NIE MÓWIŁEM :)))
Typowy bezmózg / 178.36.172.* / 2013-09-27 11:44
Bankrutuje gospodarska, trwa załamanie budżetu, muszą konfiskować pieniądze emerytów, żeby przetrwać kolejne parę dni, a ty tu pajacujesz, nawiedzony frajerze, bo dostałeś zadanie żeby odwracać od najważniejszych spraw uwagę.
Etermit / 2013-09-27 11:51 / Tysiącznik na forum
http://pl.wikipedia.org/wiki/Olanzapina
J1512 / 178.43.177.* / 2013-09-27 11:25
Zastanawiam się co jeszcze"NASI MOCARZE" zechcą ukraść NARODOWI!!!! Jak tam nie położyłeś to NIE RUSZAJ bo CI łapy uschną!!!!!!!!!!
Fed bankrutuje razem z QE / 178.36.172.* / 2013-09-27 11:31
DAX pikuje już ostro.
Etermit / 2013-09-27 10:49 / Tysiącznik na forum
a żeby nie było wątpliwości:

nie jestem za jakimiś tam ekologami i pseudonaukowcami bo sam lobbuję za ropą, węglem i gazem - chociażby mam akcje spółek "emisyjnych" jak np KGHM a to duży emitent

zwyczajnie patrzę na to co się dzieje z klimatem przez pryzmat fizycznego doświadczenia, bo zmiana składu chemicznego atmosfery to największe doświadczenie w historii ludzkości przeprowadzane na skalę globalną

sam jestem ciekaw jego wyników...
Etermit / 2013-09-27 10:35 / Tysiącznik na forum
synonimie, tak jeszcze z ciekawości:

gdzie Ty wyczytałeś, że w karbonie było 20x więcej CO2 niż obecnie

intryguje mnie to...
synonim / 2013-09-27 11:41 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

gdzie Ty wyczytałeś, że w karbonie było 20x więcej CO2 niż obecnie


Dokładnie rzecz biorąc było 18 razy więcej niż obecnie

To ogólnodostępna wiedza, aż dziw bierze, że taki "ekspert" jak ty od globalnego ocieplenia o tym nie wie

Choćby na tym diagramie widać, że w karbonie CO2 było nawet poziomie 7000 ppm (pisał też kiedyś nawet o tym "Science" ale nie znajdę w tej chwili dokładnego namiaru)

http://rogerfromnewzealand.files.wordpress.com/2010/01/global-temp-co2-over-geological-time1.jpg

Obecnie "Stężenie dwutlenku węgla w atmosferze ziemskiej w roku 2011 wyniosło średnio ok. 392 ppm"

http://pl.wikipedia.org/wiki/CO2

Czyli 18 razy mniej niż w karbonie

Z kolei na tym diagramie widać jak wyglądała średnia temperatura na Ziemi w tym czasie i nie tylko nie rosła razem ze stężeniem CO2 w powietrzu ale wręcz spadała

http://www.scotese.com/climate.htm

Po ochłodzeniu klimatu na przełomie jury i kredy mieliśmy już tylko spadek zawartości CO2 w powietrzu, pomimo powrotu średniej temperatury do ziemskiej normy wynoszącej około 22oC. W Ordowiku średnia temperatura na Ziemi spadła aż o prawie 10 stopni C a stężenie CO2 w powietrzu było nadal bliskie wspomnianej rekordowej 18-krotności. Potem, w erze kenozoicznej temperatura znów spadła do tego samego poziomu wraz ze znaczącym spadkiem CO2. Następnie przez 100 milionów lat pomiędzy epoką sylurską a karbońską średnia temperatura na Ziemi prawie w ogóle nie spadała, choć zawartość CO2 w atmosferze zjechała prawie do zera w skali wykresu

Skąd więc obecne ocieplenie kilimatu? Zwykła cykliczna regularność, taka jak występowała wielokrotnie w dziejach

Prof. Mastalerz: "Średniowiecze z kolei przyniosło tak duże ocieplenie, że Wikingowie mogli założyć całoroczne osiedla na wybrzeżach Grenlandii" (http://www.chemia.org/id25.html). O ociepleniu w średniowieczu między X a XIII wiekiem mówi też prof. Halina Lorenc

http://www.polityka.pl/polityka/index.jsp?place=Lead10&news_cat_id=16&news_id=199016&layout=1&forum_id=7037&fpage=Threads&page=text

W Średniowieczu przemysłowej emisji CO2 nie było a klimat mimo to aż tak znacząco się wtedy ocieplił
Etermit / 2013-09-27 11:50 / Tysiącznik na forum
pomyliło Ci się o jedno zero ale to nic
synonim / 2013-09-27 11:59 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

pomyliło Ci się o jedno zero ale to nic

Bzdurzysz, na diagramie wyraźnie widać 7000 ppm więc twój głupi komentarzyk w tym miejscu to już jest ewidentny przejaw typowej dla ciebie błazenady
Etermit / 2013-09-27 12:11 / Tysiącznik na forum
błazenade niestety robisz Ty

ja Ci podaję fakty z geologii a nie jakiś tam wykresik ściągnięty z internetu

spotykałem wykresy na których dawniej ilość CO2 była na poziomie kilkunastu tysięcy ppm - prawdopodobnie ktoś sie nudził i sobie zrobił
synonim / 2013-09-27 12:22 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

ja Ci podaję fakty z geologii a nie jakiś tam wykresik ściągnięty z internetu


Każdy "wykresik" jest ściągnięty z internetu, włącznie z twoimi filmikami z youtube, więc nie podcinaj gałęzi na której siedzisz

A poza tym pisałem, że "Science" też kiedyś zapodawał to samo info (cytowała go też polska "Polityka" w tej kwestii) więc to nie jest wymysł jakiegoś "wykresiku z internetu"

A co do faktów z geologii to Heinz Hug, niemiecki fizyk, wykazał doświadczalnie, że nawet dwukrotne zwiększenie obecnego CO2 w atmosferze jest w stanie zwiększyć temperaturę o nie więcej jak zaledwie 0,012 stopnia Celsjusza ale to też pewnie dla ciebie tylko "wykresik z internetu"
Really? / 164.126.215.* / 2013-09-27 11:17

gdzie Ty wyczytałeś, że w karbonie było 20x więcej CO2 niż obecnie

W tym samym miejscu gdzie przeczytał że Wałęsa Nobla odbierał osobiście. A nawet to widział i pamięta. Tak pisał w zeszłym tygodniu na tym forum. Prośba do Ciebie: na prawdę MUSISZ z nim pisać? Nie masz nic lepszego do roboty?
synonim / 2013-09-27 11:46 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

W tym samym miejscu gdzie przeczytał że Wałęsa Nobla odbierał osobiście


Pokaż gdzie użyłem słowa "osobiście" manipulujący trollu

PS Patrz, na stronie oficjalnej Nagrody Nobla też piszą, że Wałęsa "odebrał" nagrodę Nobla

Lech Walesa received the Peace Prize

http://www.nobelprize.org/nobel_prizes/peace/laureates/1983/walesa-facts.html

Jak widać język to dość giętka sprawa ale trolle oczywiście uwielbiają łapać za słówka i tworzyć szum dezinformacyjny
famous_ponglish / 83.9.10.* / 2013-09-27 14:35

PS Patrz, na stronie oficjalnej Nagrody Nobla też piszą, że Wałęsa "odebrał" nagrodę Nobla

Lech Walesa received the Peace Prize


Received oznacza tu że otrzymał, to jeszcze długa droga do odebrał.
Jeżeli poziom angielskiego jest tak wyrafinowany to analizy ekonomiczne muszą być równie "wiarygodne" :(
I tak "pricies are rising" oznacza pewnie "nagrody powstały a wręcz zbuntowały" :-))))
Etermit / 2013-09-27 11:23 / Tysiącznik na forum
nie muszę ale chcę, gdyby wczoraj Ken nie wrzucił sloganu, że globalne ocieplenie to imaginacja to bym nic nie pisał

ALE PRAWDĄ JEST, ŻE PANOWIE W OBLICZU PRZYTŁACZAJĄCYCH FAKTÓW dosłownie wysiedli :)
synonim / 2013-09-27 11:47 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

W OBLICZU PRZYTŁACZAJĄCYCH FAKTÓW


Nie przedstawiłeś ani jedn ego faktu w tej sprawie poza propagandą ekologów i błędnym rozumowaniem
Capitan Boycott / 164.126.215.* / 2013-09-27 11:30

ALE PRAWDĄ JEST, ŻE PANOWIE W OBLICZU PRZYTŁACZAJĄCYCH FAKTÓW dosłownie wysiedli :)

Daj spokój czy nie widzisz że synek to zwykły ebil a kenio to (o)szust!? Szkoda na nich czasu; dołącz się do nas- reszty forumowiczów i niech się bryndzlują tylko wzajemnie!
Etermit / 2013-09-27 11:34 / Tysiącznik na forum
tylko, że reszta normalnych forumowiczy przez nich już nic nie pisze :(
radyo / 62.141.212.* / 2013-09-27 10:54
Lubię czytać Synonima, gdy pisze na tematy finansowe, ale widzę, że cierpi na powszechną w dzisiejszych czasach chorobę, czyli wydaje mu się, że wie wszystko o wszystkim, a widać że o tym temacie nie ma bladego pojęcia. Kuźwa, twierdzenie że CO2 w ogóle nie jest gazem cieplarnianym to mega-kompromitacja.
Etermit / 2013-09-27 11:16 / Tysiącznik na forum
ja też lubię synonima pomimo iż kiedyś żarliśmy się wzajemnie i ogólnie lubię z nim dyskutować a jeśli chodzi o chorobę o której wspominasz to niestety mamy coraz więcej ludzi w społeczeństwie, którzy nie mają o czymś zielonego pojęcia a chcą mieć najwięcej do powiedzenia w temacie

stając wobec bezradności swojej wiedzy i braku tego pojęcia rzucają slogany populistyczne typu "to wielkie oszustwo", agresywne "jesteś głupkiem" czy chociażby podważają oczywiste sprawy jakie nauka odkrywała i badała przez dziesięciolecia takie jak chociażby prostą fizykę i właściwości zwykłych gazów

moim zdaniem to bardzo niebezpieczny trend ale na to nic nie poradzę bo internet otwiera takim ludziom furtkę do własnych chorych twierdzeń i niektórzy czytający biorą je potem jako pewnik a fachowe książki kurzą się w bibliotekach :(

cieszę się że trafił się chociaż jeden forumowicz, który uważał w podstawówce na lekcjach i wie o co kaman :)

a sprawa jest banalna: jeśli spalając paliwa kopalne dokonujemy zmiany składu chemicznego atmosfery (zakładam, że gazy te nie uciekają na Marsa) to zmieniają się właściwości fizykochemiczne atmosfery czyli potocznie KLIMAT.

dla mnie proste ale jak widać dla innych już nie
synonim / 2013-09-27 11:51 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

a sprawa jest banalna: jeśli spalając paliwa kopalne dokonujemy zmiany składu chemicznego atmosfery (zakładam, że gazy te nie uciekają na Marsa) to zmieniają się właściwości fizykochemiczne atmosfery czyli potocznie KLIMAT


I to jest właśnie ta nieudowodniona bajka

Na marginesie, Heinza Huga, niemiecki fizyk, wykazał doświadczalnie, że nawet dwukrotne zwiększenie CO2 w atmosferze jest w stanie zwiększyć temperaturę o nie więcej jak zaledwie 0,012 stopnia Celsjusza

I to są fakty a reszta to bajki ekologów rozpowszechniane ze względu na możliwość kolejnego wyłudzenia kasy
Typowy bezmózg / 178.36.172.* / 2013-09-27 11:16
To raczej ty masz chyba gazy zamiast rozumu.
Etermit / 2013-09-27 11:17 / Tysiącznik na forum
"stając wobec bezradności swojej wiedzy i braku tego pojęcia rzucają slogany populistyczne typu "to wielkie oszustwo", agresywne "jesteś głupkiem" czy chociażby podważają oczywiste sprawy jakie nauka odkrywała i badała przez dziesięciolecia takie jak chociażby prostą fizykę i właściwości zwykłych gazów"

A NIE MÓWIŁEM :)))
hgfdgjdghkmg / 178.36.155.* / 2013-09-27 09:26
"... Wojna o zadośćuczynienia. Ubezpieczyciele kontra kancelarie odszkodowawcze

...Sądy nakazują wypłacać średnio 100 tys. zł za śmierć bliskiej osoby w wypadku sprzed 2008 r. Ubezpieczyciele protestują i zarzucają kancelariom odszkodowawczym nieetyczne działania

...W sumie koszt zadośćuczynień za wypadki sprzed 2008 r. mogłyby sięgnąć nawet 10 mld zł.

Tak wynika z wyliczeń eksperta ubezpieczeniowego Marcina Brody. Większość tych roszczeń byłaby wobec PZU i Warty, które przez te lata miały ok. 80-proc. udział w rynku.

W najgorszym scenariuszu PZU musiałoby wypłacić blisko 6 mld zł, Warta niecałe 2 mld zł...."

GW


Będzie wodospad
Etermit / 2013-09-27 09:26 / Tysiącznik na forum
synonimie, pozwolę sobie tutaj też wrzucić bo nie wiem czy tam zajrzysz:


synonim / 2013-09-27 08:17 / portfel / Tysiącznik na forum
+ popieram - neguję 0 usuń Zgłoś do usunięcia
Teoria, że to właśnie człowiek przyczynia się do wzrostu CO2, które z kolei przyczyna się do wzrostu globalnego ocieplenia jest w żaden sposób nieudowodniona i tak samo głupia jak dawna teoria, że istnieje coś takiego jak flogiston

Za 100 lat będą się śmiać z ideologii antropogenicznego ocieplenia, jeśli w ogóle ktokolwiek będzie jeszcze wtedy tę bajkę pamiętał
skomentuj
Etermit / 2013-09-27 09:24 / Tysiącznik na forum
+ popieram - neguję 0 usuń Zgłoś do usunięcia
teoria że to człowiek jest przyczyną wzrostu CO2 nie istnieje bo faktem jest, że od początku ery przemysłowej ilość CO2 zwiększyła się z 280 do 400 ppm - teoria jest wtedy kiedy nie ma się pewności tego co jest stanem faktycznym a jedynie próbuje to opisać

jednak drogi synonimie do tego trzeba umieć trochę analizować dane i wykresy a to nie jest Twoją mocną stroną dlatego Twoje podejście do tematu wcale mnie nie dziwi - raczej byłbym w szoku jakbyś to ogarniał

pewnie za 100 lat już nas nie będzie więc nie będzie się komu i z czego śmiać, no chyba że się pod ziemię przeprowadzimy

jeszcze raz powtarzam: mamy do czynienia z prawami fizyki a nie z jakąś ideologią szerzoną przez przemysł sfabrykowanych wątpliwości, którego ofiarami zawsze padają ludzie mniej inteligentni a więc i podatni
Typowy bezmózg / 178.36.172.* / 2013-09-27 10:05
Trzeba być głupkiem,żeby opowiadać takie brednie jak samo to, że CO2 coś ociepla.
Etermit / 2013-09-27 10:10 / Tysiącznik na forum
dobre! he he :D :D :D

a ja bym powiedział tak:

trzeba być głupkiem, żeby nie rozumieć tak banalnych rzeczy - odsyłam do 6 klasy podstawówki na lekcję fizyki dotyczącą termodynamiki

p.s.
prąd elektryczny tez nie istnieje a Twój komputer działa nie wiedzieć czemu prawda?
dobry jesteś :)))
Etermit / 2013-09-27 10:13 / Tysiącznik na forum
przepraszam, chodziło o klasę 7
synonim / 2013-09-27 09:47 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

teoria że to człowiek jest przyczyną wzrostu CO2 nie istnieje bo faktem jest, że od początku ery przemysłowej ilość CO2 zwiększyła się z 280 do 400 ppm - teoria jest wtedy kiedy nie ma się pewności tego co jest stanem faktycznym a jedynie próbuje to opisać


Ale to nie jest żaden dowód na to, że ma to jakikolwiek związek ze wzrostem temperatury - nikt nie udowodnił takiego związku

ba, można go nawet łatwo obalić - w erze karbońskiej było prawie 20 razy więcej CO2 w powietrzu a skok temperatury był minimalny


jeszcze raz powtarzam: mamy do czynienia z prawami fizyki


Naciągasz ideologię pod naukę

A nawet gdyby tak było to prawa fizyki są co kilkadziesiąt lat obalane przez inne prawa. Wystarczy przeczytać książkę Thomasa Kuhna "Struktura rewolucji naukowych", gdzie przykładów jest multum

Wspomniana teoria flogistonowa też kiedyś była uznawana za "prawo fizyki" a potem okazało się, że flogiston nie istnieje

Nie masz żadnej gwarancji, że tak samo będzie z obecnymi "prawami" fizyki
Etermit / 2013-09-27 10:00 / Tysiącznik na forum
cieszę się, że zabrałeś głos bo lubię z Tobą podyskutować więc już Ci wyjaśniam, że jesteś w błędzie jak większość populacji

ilość CO2 ma ścisły związek z temperaturą, ba, dzięki właśnie temu gazowi możliwe jest życie na ziemi bo gdyby go nie było średnia temp na planecie wynosiłaby -17stC i chyba by nas też dziś przed komputerem nie było
synonim / 2013-09-27 10:16 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

ilość CO2 ma ścisły związek z temperaturą, ba, dzięki właśnie temu gazowi możliwe jest życie na ziemi bo gdyby go nie było średnia temp na planecie wynosiłaby -17stC i


No tylko nigdzie tego nie udowodniłeś empirycznie

A nawet gdyby tak było to nie masz żadnego dowodu, że wzrost CO2 powoduje dalsze wprost proporcjonalne ocieplenie. Tak jak pisałem - w erze karbońskiej było prawie 20 razy więcej CO2 w powietrzu a skok temperatury był minimalny
Etermit / 2013-09-27 10:23 / Tysiącznik na forum
ależ jak najbardziej empirycznie to udowodniłem i to jeszcze jak byłem na studiach i to w zwykłym zdewastowanym uczelnianym laboratorium przy użyciu dosłownie palnika gazowego, gaśnicy z CO2, szklanego akwarium i kamery FLIR

więc dziecinna zagadka dla Ciebie :)

jak myślisz? jak to wtedy zrobiłem?

p.s. w erze karbońskiej ilość CO2 wynosiła 800 ppm czyli 2 razy więcej niż dziś
Etermit / 2013-09-27 10:27 / Tysiącznik na forum
tak jeszcze wracając do ery karbońskiej, faktem jest, że odchylenia temperatury wtedy nawet nie było a było to związane z tym, że orbita ziemi wokół słońca była wtedy inna (zmienia się ona co około 100 000 lat)

gdyby była ona wtedy taka jak obecnie odchylenie temperatury przy 800ppm wyniosłoby około 2 do 4 stC
synonim / 2013-09-27 11:02 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

gdyby była ona wtedy taka jak obecnie odchylenie temperatury przy 800ppm wyniosłoby około 2 do 4 stC


Gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem - innymi słowy wcale tego nie udowodniłeś. Nieudowodnione przesłanki zawarłeś w konkluzji czyli popełniłeś klasyczne błędne koło
Etermit / 2013-09-27 11:21 / Tysiącznik na forum
Synonim, z całym szacunkiem ale nie zachowuj się jak imbecyl. Nie tylko ja to udowodniłem ale miliony ludzi, studentów czy uczniów chociażby liceum o profilu chemicznym na lekcjach praktycznych

raczyłbyś odpowiedzieć skąd Ci się wzięło te 20x w karbonie bo jak widzisz bardziej się chyba skompromitować nie dało
synonim / 2013-09-27 11:55 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Synonim, z całym szacunkiem ale nie zachowuj się jak imbecyl. Nie tylko ja to udowodniłem


No to pokaż gdzie udowodniłeś, że antropogeniczna emisja CO2 zwiększa temperaturę na Ziemi bo ja nie widziałem żebyś gdzieś pokazał coś takiego


ale miliony ludzi, studentów czy uczniów chociażby liceum o profilu chemicznym na lekcjach praktycznych


Skoro to dla ciebie takie "oczywiste" to ciekawe skąd wzięło się tylu naukowców twierdzących, że nie ma dowodu na twoją bajkę

Aż ponad 31 000 fizyków (w tym ponad 9000 z co najmniej tytułem doktora) podpisało apel, w którym stwierdza się, że nie ma żadnych naukowych dowodów na to, że globalne ocieplenie jest spowodowane przez człowieka. Petycja ta wraz z podpisami i nazwiskami jest dostępna tutaj:

http://www.petitionproject.org/

Więc opowiadasz tylko zwykłe ekobajeczki z niewielką wiedzą w temacie


raczyłbyś odpowiedzieć skąd Ci się wzięło te 20x w karbonie bo jak widzisz bardziej się chyba skompromitować


Na razie to ty się kompromitujesz ze swoją ekobajką rzucając jakieś slogany o licealistach w ramach "dowodów"
Etermit / 2013-09-27 09:30 / Tysiącznik na forum
synonimie, specjalnie dla Ciebie taki ruchomy wykres wrzucam

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=vA7tfz3k_9A

poświęć 3 minuty i będziesz już wiedział na przyszłość

pozdrawiam :)
synonim / 2013-09-27 09:48 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

youtube


buhahahahahahahaha
Etermit / 2013-09-27 09:54 / Tysiącznik na forum
nie rozumiem co Cię tak ubawiło???
dane takie śmieszne czy jak?
no to to samo masz z oficjalnej strony bo jutjub to tylko nośnik informacji

http://www.esrl.noaa.gov/gmd/ccgg/trends/history.html
synonim / 2013-09-27 09:58 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

nie rozumiem co Cię tak ubawiło???


Wrzucenie paru wykresików, wzorów czy jakichś liczb nie sprawi, że ta bajka nagle stanie się faktem i nie zamaskuje luk w tej teoryjce

Wykresiki, wzory i liczby to może sobie nawet zrobić astrolog
Etermit / 2013-09-27 10:02 / Tysiącznik na forum
no jak do Ciebie nie przemawiają dane pomiarowe to już nic nie przemówi

proponuję zamknąć temat, zresztą forum dotyczy giełdy a nie fizyki
synonim / 2013-09-27 10:19 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

no jak do Ciebie nie przemawiają dane pomiarowe


Do mnie przemawiają dowody na daną koncepcję, wbudowane w nią w sposób nie budzący wątpliwości, że pomiędzy przesłankami a wynikiem wnioskowania następuje poprawny i nie budzący wątpliwości związek

A same "dane pomiarowe" nie mówią nic i zawsze ktoś kogoś zasypuje takim spamem żeby zasłonić dziury we własnej teoryjce (i to właśnie zrobiłeś)
Etermit / 2013-09-27 10:30 / Tysiącznik na forum
przyznam, że nic z tego co teraz napisałeś nie ma sensu

jakich chcesz jeszcze dowodów? koncepcji, co jeszcze budzi wątpliwości? no bo chyba nie będziesz mi za chwile podważał E=MC2

a są i tacy co to podważają
synonim / 2013-09-27 11:06 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

jakich chcesz jeszcze dowodów?


Obowiązek poprawnego przedstawienia dowodów leży po twojej stronie a nie po mojej, zgodnie z zasadą onus probandi. Więc to nie mój problem

Film z youtube to nie jest dowód


a są i tacy co to podważają


Jak widać mają powody

Na marginesie, ostatnio pojawiły się dane, które podważają Big Bang. Nic w nauce nie jest jak widać pewne i niezmienne ale scjentyczni wyznawcy nauki tego nie rozumieją

Dlatego bronisz bajki o globalnym ociepleniu jak dogmatu religijnego
Etermit / 2013-09-27 11:28 / Tysiącznik na forum
bo nie ma tutaj czego bronić jeśli nie mam wątpliwości

Twoje żądanie dowodów jest analogicznie następujące: przykładowo:

- jabłko nie istnieje

a ja Ci pokazuję jabłko a Ty wtedy piszesz

- jabłko nie istnieje, pokaż mi dowód na istnienie jabłka

ręce mi opdały
synonim / 2013-09-27 12:05 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

bo nie ma tutaj czego bronić jeśli nie mam wątpliwości


Niektórzy "nie mają wątpliwości", że matki boskie na szybach się objawiają więc nie rozśmieszaj mnie z takimi wstawkami


Twoje żądanie dowodów jest analogicznie następujące: przykładowo:

- jabłko nie istnieje

a ja Ci pokazuję jabłko a Ty wtedy piszesz

- jabłko nie istnieje, pokaż mi dowód na istnienie jabłka

ręce mi opdały


Nie porównuj bajek ekofantastów o antropogenicznym ociepleniu z oczywistym istnieniem jabłka bo to jest nadużywanie analogii
Typowy bemózg / 178.36.172.* / 2013-09-27 09:36

-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------
To całe "ocieplenie" klimatu nie ma miejsca, ani nie ma żadnego związku z CO2.

To wybryk cwaniaczków, którzy stworzyli sobie nową okazję do dymania całego świata z pieniędzy.
Etermit / 2013-09-27 09:39 / Tysiącznik na forum
ja tam pisałem, że to jest dla ludzi inteligentnych, więc włącz sobie coś innego i nie zabieraj zdania w rzeczach o których nie masz bladego pojęcia i których Twój umysł nie ogarnie

wyniki pomiarów i wykresy są dla tych co mają jakieś jakieś podstawy matematyczne

p.s. spiknij się z Kenem na forum to się razem dogadacie bo on też ma swoje prywatne teorie i obala mity tego świata na podstawie własnych przemyśleń :)))
proletariusz / 194.187.55.* / 2013-09-27 09:57
taaa, ludzie inteligentni kiedyś myśleli że ziemia jest płaska i że to słońce kręci się wokół ziemi, a Kopernika mieli za głupka.

Po takie argumenty (o ludziach inteligentnych) sięgają z reguły tacy, którym sensowne argumenty się wyczerpały.

GLOBALNE OCIEPLENIE to wielka ściema w celu uzasadnienia pobierania podatku od użycia energochłonnych technologii maszynowych - bo maszyny wykonują coraz więcej pracy, a ludzie coraz mniej, więc "ZUSowi" już nie starcza. Teraz maszyny muszą zacząć płacić składki ZUS i taką rolę pełni podatek od emisji CO2...
Etermit / 2013-09-27 10:04 / Tysiącznik na forum
nie myl podatków, opłat i polityki z fizyką
synonim / 2013-09-27 09:52 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

wyniki pomiarów i wykresy są dla tych co mają jakieś jakieś podstawy matematyczne


Pomiary i wykresy można napisać do wszystkiego i nie zapełni to fundmanetlanych luk w tej bajce
Etermit / 2013-09-27 10:06 / Tysiącznik na forum
równie dobrze mógłbym Ci napisać odnośnie linków to wykresów które tutaj wrzucasz, że to bajki które sobie ktoś tam nakreślił

wnioski sam wyciągniesz

powodzenia
synonim / 2013-09-27 10:21 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

równie dobrze mógłbym Ci napisać odnośnie linków to wykresów które tutaj wrzucasz


No twoja bajka to podobno "fizyka" a moje wykresy są proste i jednoznaczne - na przykład średnia stawka godzinowa w USA od 1970 roku

Więc nie rób tu fałszywych analogii
Etermit / 2013-09-27 10:32 / Tysiącznik na forum
a skąd wiesz jaka ta stawka wtedy była? może ktoś wpisał inną?

nie widzisz analogii???
synonim / 2013-09-27 11:07 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

a skąd wiesz jaka ta stawka wtedy była?


Z nieodległych danych


nie widzisz analogii???


Widzę tylko twoje bzdurne próby czynienia analogii tam gdzie jej nie ma
Etermit / 2013-09-27 11:35 / Tysiącznik na forum
no i niczego nie zrozumiałeś... trudno... jakoś się z tym pogodzę
synonim / 2013-09-27 12:05 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

no i niczego nie zrozumiałeś

Bredzisz jak zwykle
Koniec ojro, dolara, depozytów, OFE, emerytur / 178.36.172.* / 2013-09-27 09:25
Jen wzmacnia się, w Stanach bankrutuje rząd i uciekają z Titanica.
Koniec ojro, dolara, depozytów, OFE, emerytur / 178.36.172.* / 2013-09-27 09:24
Miedź spada, w Chinach tydzień świętowania i zero popytu.
Koniec ojro, dolara, depozytów, OFE, emerytur / 178.36.172.* / 2013-09-27 09:22
DAX już leci na pysk.
Koniec ojro, dolara, depozytów, OFE, emerytur / 178.36.172.* / 2013-09-27 09:18
W Grecji związek rezerwistów wojskowych zażądał ustąpienia władz, prezydenta, powołania nowego rząduy jedności narodowej, który zadba io interesy ludzi, a nie zagranicznych banksterów, i zwołał na jutro demonstrację na placu Syntagma przed parlamentem.
Droga do Zimbabwe / 178.36.172.* / 2013-09-27 09:15
Wczoraj w Stanach kolejny denny przetarg obligacji, po którym rosną stopy procentowe.

Bo nie ma i nie będzie popytu na dług niewypłacalnego bankruta, kt6óry drukarką chciał zastąpić gospodarkę.
Koniec ojro, dolara, depozytów, OFE, emerytur / 178.36.172.* / 2013-09-27 09:10
Francja Wydatki konsumentów sierpień
-0.4% m/m, oczek. 0.1% m/m, poprz. 0.4% m/m
Socialism & Propaganda / 178.36.1.* / 2013-09-27 09:08
Francja w Wydatki konsumentów sierpień
-0.4% m/m
oczek. 0.1% m/m, poprz. 0.4% m/m
synonim / 2013-09-27 09:01 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Giełda włoska -1,20%

Impas związany z aferą wokół Berlusconiego coraz bliżej
qw112223 / 91.246.66.* / 2013-09-27 09:10
ktoś tu wczoraj pisał że pracujesz dla eurogeddonu Rybinskiego prawda?
to by wiele wyjaśniało...
synonim / 2013-09-27 09:49 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

ktoś tu wczoraj pisał że pracujesz dla eurogeddonu Rybinskiego prawda?


To niech jeszcze pokaże skan mojej umowy o pracę z nimi to może się czegoś więcej o sobie dowiem


to by wiele wyjaśniało...


Wasza skłonność do wiary we wszelkiego rodzaju bzdury i zabobony jest wprost niewyobrażalna
qw11122222 / 91.246.66.* / 2013-09-27 12:18
więc uważasz że jakby nawet była to zwykła plotka to jest to zabobon hahahaaaaaa:)))))))))
synonim / 2013-09-27 13:08 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

to jest to zabobon hahahaaaaaa:)))))))))

Wy wierzycie, że ludzie piszą tu na zlecenie, że jakiś gruby steruje rynkiami i w tysiące innych bzdur wierzycie więc jesteście jednym wielkim zabobonem
Funny money / 178.36.1.* / 2013-09-27 09:02
Za parę dni zamkną biura rządowe w Stanach i się bankruty uspokoją.
synonim / 2013-09-27 08:53 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
CDS-y na USA wzrosły najmocniej od 4 lat - bankructwo bankruta, tyle razy odsuwane w czasie, znów się przybliża

The last 4 days have seen the price of protection against a default on US Treasuries spike by the most in 4 years
Funny money / 178.36.1.* / 2013-09-27 09:01
Dlatego Fed tak się wystraszył i będzie drukował aż zabraknie nawet na zapłatę odsetek.
synonim / 2013-09-27 08:48 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Będący w długoterminowym trendzie spadkowym wykres stawki godzinowej w USA chyba najlepiej obala bajkę o "ożywieniu"

http://tnij.org/0tgq
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy