Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Czy zanosi się na kolejną słabą sesję?

GPW: Czy zanosi się na kolejną słabą sesję?

Wyświetlaj:
fuksiasz / 2012-02-26 20:52 / Bywalec forum
co byście tu nie pisali, to widać wyraźnie że spadamy - ostatnie sesje pokazują że jesteśmy w głębszej korekcie w średnioterminowym trendzie wzrostowym - korekta zakończy się za około półtora miesiąca i zaczną sie prawdziwe wzrosty, które osiągną poziom powyżej 3000 na wig20
zuberek / 93.154.172.* / 2012-02-26 21:36
Zgadzam sie z Tobą,że będzie ok.3000 ale wpierw to zaliczymy 1550pkt.
b r y d z i a / 2012-02-26 20:07 / portfel / Tysiącznik na forum
apropo tego gościa wyzerowanego co wkleilem z bankiera
gosc pisze o graniu, to tak jak mitoman o siedzeniu na forum :)


Autor: ~DT [80.54.90.*], 2010-07-27 00:05
Nie wiem jak ty to traktujesz,ale dla mnie to jest praca

no tak jak mitoman :)


Siedze już dwa lata po 10-15 godz dziennie i już nie wyrabiam psychicznie

no tak jak mitoman :), tyle ze mitoman siedzi tu juz lat 6


wysiadam myśląc jakie spokojne miałem życie,dalej nie dam rady patrząc co się ze mną stało,tragedia- odjechałem na maxa

no tak jak mitoman :)

Wpadłem w ten amok i muszę szybko z tego uciekać

weź to do siebie :))))


Spokojna praca wśród ludzi,i bardzo długa przerwa

no gdzie tam, mitoman ? on majac 30 lat juz byl ustawiony :))))))))))

Kiedyś uprawiałem kolarstwo,śmigałem po 100-200 km a teraz nadwaga 12 kg

mitoman, a ty jak tam ? w portki jescze wchodzisz ?


w sobotę jestem tak padnięty po całym tygodnie że nie mam sił na nic,

no tak jak mitoman,ale mitoman juz nabiera sily w niedziele :)


a gdzie utrzymanie domu,zakupy

tym to juz sie martwi tatus i mamusia mitomana :)
b r y d z i a / 2012-02-26 20:00 / portfel / Tysiącznik na forum
Mitoman, do konca lutego zapisy na Parkiet Challange :)))))
POKAŻ IM , POKAŻ :))))

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/a35c24df0a3616af.html
b r y d z i a / 2012-02-26 19:56 / portfel / Tysiącznik na forum
Mitoman
dzieki mnie i prezentowi ode mnie dla ciebie twoje posty są juz tu nie potrzebne
mozesz zwinąć manele :)

kazdy ma juz w d..pie to co ty przewidujesz :)
b r y d z i a / 2012-02-26 19:56 / portfel / Tysiącznik na forum
6 lat na gieldzie - JA PITOLE !!!
NAGA PRAWDA O CHORYM PSYCHINCZNIE CZŁOWIEKU / 78.8.119.* / 2012-02-26 19:46
b r y d z i a / 2011-12-16 15:39 / portfel / Od redakcji: Prosimy o większą kulturę

usuń



wciągnąłbym S na Swiga, ale sie nie da

http://stooq.pl/q/?s=swig80&c=3m&t=l&a=lg&b=0

nie dziwię się że on płaci podatek od zysków kapitałowych z etatu , zobaczcie wykresik 3 miesięczny Swigu i jego wpis
b r y d z i a / 2012-02-26 19:58 / portfel / Tysiącznik na forum
mitoman
zabolał cie moj prezent ? :)

ja mysle, ze ty nawet nie widziales jaki as jestes :))))))))
b r y d z i a / 2012-02-26 19:54 / portfel / Tysiącznik na forum
no nie zarobilbym na tym
juz to wklejalas

dawaj cos nowego
wykresyGieldowe / 2012-02-26 18:57 / Tysiącznik na forum
Witam,
Po Apple i nasdaqu, S&P też wyszedł na nowe szczyty. Ale nie oszukujmy się, w perspektywie kilku tygodni należy mu się korekta. Prawdopodobnie testowanie od góry przebitego szczytu. W tym otoczeniu wig20, który nie może poradzić sobie z 2400 nie zachwyca ...
wykresyGieldowe / 2012-02-26 19:11 / Tysiącznik na forum
wykresyGieldowe / 2012-02-16 18:43 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
usuń
Miał być krach i kres a tu znowu zmanipulowali "indeksik". Przy okazji polecam wykres usdjpy.

====
wygląda, że rozpoczęty w 2007 rok trend spadkowy został przełamany.
b r y d z i a / 2012-02-26 18:51 / portfel / Tysiącznik na forum
sluchajcie, wiastr pokrzyzowal mi plany na weekend, to posprzatalem sobie kompa :)

i co tam znalazlem ? ano wypowiedzi ludkow wyzerowanych, ogolonych i nieszczesliwych

poczytajcie
b r y d z i a / 2012-02-26 18:52 / portfel / Tysiącznik na forum
Autor: ~DT [80.54.90.*], 2010-07-26 23:17
Wszyscy jesteście oszołomami i dawcami do wyzerowania to tylko kwestia czasu.Łudzicie się na wielkie zyski,a to już nie jest to co kiedyś,to jest wielki interes możnych tego świata który zasysa waszą kase manipulując rynkami.Szczęśliwy ten co wyrwał się ze szponów tego co rujnuje człowieka.Wpadasz jak śliwka w kompot z dnia na dzień i po chwili zastanawiasz się co ty wyprawiasz,miałeś spokojne życie,bez stresu i problemów,a teraz nie wiesz czasami na jakim świecie żyjesz,siedzisz odizolowany i tylko myślisz co będzie,co zrobią,to tu,to tam,siedzisz dalej analizujesz to fale,wykresy czas ucieka jak szalony,mijają miesiące,lata i myślisz że już wszystko wiesz a tu cię znowu czegoś nauczą.Raz się cieszysz,wygrałem aby potem to oddać z nawiązką,potem znowu wygrywasz i przegrywasz,tak to się kręci,ale czy jest sens za te pare groszy rezygnować z życia i zdrowia poświęcać się tej niszczącej machinie która nie akceptuje wczesnych jeleni i spóżnionych leszczy.Ten zrozumie co troszkę posiedzi i straci dużo czasu , że tak naprawdę to nie ma sensu.Normalne i spokojne życie nie jest warte tego,aby wpadać w amok iluzji tracąć ogromne ilości czasu na to co naprawde i tak nie ma sensu,a jak ma sens to po jakimś czasie boleśnie cię przekona że nie ma sensu i tak w koło Macieju.

Autor: ~DT [80.54.90.*], 2010-07-27 00:05
Nie wiem jak ty to traktujesz,ale dla mnie to jest praca.Siedze już dwa lata po 10-15 godz dziennie i już nie wyrabiam psychicznie,wysiadam myśląc jakie spokojne miałem życie,dalej nie dam rady patrząc co się ze mną stało,tragedia- odjechałem na maxa,nic tylko gra nawet w nocy śpiąc gram.Raz jest świetnie,innym razem tragicznie,a zarabiać trzeba i płacić rachunki.Wpadłem w ten amok i muszę szybko z tego uciekać,do spokoju i czasu, dużo czasu,bo nie pamiętam kiedy miałem jakąś chwile wytchnienia.Spokojna praca wśród ludzi,i bardzo długa przerwa w grze.Ważne kiedy powiemy sobie dość nim będzie za póżno

Autor: ~DT [80.54.90.*], 2010-07-27 00:37
Powiedz mi co to jest czas,bo ja nie wiem.Kiedyś uprawiałem kolarstwo,śmigałem po 100-200 km a teraz nadwaga 12 kg. w sobotę jestem tak padnięty po całym tygodnie że nie mam sił na nic,a gdzie utrzymanie domu,zakupy i wszystkie zajęcia, czas dla innych.Postanowiłem wyjechać z powrotem do matuli do Austrii,praca za ok.1200 euro i nie otwieram laptopa przez 5 miesięcy.Tylko jeszcze przyczaję się na 250-400 pkt na DJIA jak zaczną się korekcić i znikam.Pozdrawiam i życzę powodzenia.
b r y d z i a / 2012-02-26 18:54 / portfel / Tysiącznik na forum
jak ktos czytal mitomana kilka lat temu to on kiedys taki nie byl
moze i to on pisal te posty a moze i nie
ale sami zobaczcie co gielda robi z ludzi

z mitomanem zrobila to samo, sfixowal totalnie

mitoman ma ten plus, ze siedzi na garnuszku rodzicow, wpitolił swoj kapital, to pozostało mu SADZENIE SIE DO WSZYSTKICH

a sprobujcie tylko napisac, ze cos zarobiliscie albo nawet ze chcecie cos kupic to WYKOLE WAM OCZY
b r y d z i a / 2012-02-26 18:57 / portfel / Tysiącznik na forum
ach.. mitoman, co ta gielda z ciebie zrobila

ale.. nie ma sie co dziwic, ze ci nie wyszlo
skoro po 6 latach na gieldzie dalej potrafisz to co potrafisz czyli nic :)

co prezentuje twoj ulubiony wykres ponizej

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/a35c24df0a3616af.html
synonim / 2012-02-26 11:06 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
"Ożywienie" na rynku nieruchomości w USA?

Wystarczy spojrzeć na wykres całkowitej aktywności na rynku mieszkaniowym w USA za ostatnie 10 lat żeby przestać natychmiast wierzyć w te bajki

http://www.streettalklive.com/images/stories/1dailyxchange/housing-totalactivityindex-022412.png
synonim / 2012-02-26 11:05 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Kontrakty terminowe na ropę w handlu azjatyckim wyceniają już baryłkę na 138 dolarów

http://www.bloomberg.com/quote/APCRTAPI:IND/chart

Z kolei baryłka ropy Brent wyceniana w euro osiągnęła już szczyt wszechczasów i tym samym jest już droższa niż w rekordowym 2008 roku

Brent oil valued in euros set an all-time high on Thursday above 93 euros a barrel, beating 2008’s pre-financial crisis high and adding fuel costs to euro zone debt troubles

http://business.financialpost.com/2012/02/23/brent-crude-oil-sets-record-high-in-euros/?__lsa=320be5f9

Ale spoko, to dopiero połowa hossy więc wszystkich stać na to żeby było jeszcze ze dwa razy drożej - zwłaszcza w Europie staczającej się w recesję

Nasdaq100 wszystkich pocieszy
kałużny / 78.9.164.* / 2012-02-26 10:47
Witajcie.
Czy wiecie gdzie mogę znależć wykresy obligacji ? Czy na stooq.pl są dostępne czy ja nie potrafię ich znależć ?
door / 83.12.255.* / 2012-02-26 17:31
http://stooq.pl/notowania/?kat=b1
kałużny / 78.9.164.* / 2012-02-26 18:13
są te ceny obligacji czy ich rentowności ?
b r y d z i a / 2012-02-26 18:41 / portfel / Tysiącznik na forum
tam sa tylko rentownosci
jak chcesz ich ceny to mozesz sobie sciagnac
np. tu :

http://stooq.pl/db/h/

ale musisz miec np. Metasa albo Fibotradera
synonim / 2012-02-26 09:39 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Nowe dziesięcioletnie minimum w obrocie akcjami na giełdzie w USA

NYSE VOLUME AT NEW DECADE LOW

Today is the lowest USD volume day making today’s USD trading volume less than 50% of their 2004-2007 average!

A proxy for total USD trading volume - NYSE Volume multiplied by the S&P 500 is at decade low levels for a non-holiday period...

http://stocksthatpay.com/?p=23129

Podniecony nowymi szczytami tłum "wyrywa" sobie akcje jak widać
synonim / 2012-02-26 05:09 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Lakshman Achuthan z ECRI Institute ponownie zabrał głos i podtrzymuje swe twierdzenie z września zeszłego roku, że w tym roku w USA będzie recesja, pomimo propagandy wyborczej sztabu Obamy uparcie głoszącego, że widać "poprawę" w amerykańskiej gospodarce. Wskaźniki na podstawie których definiuje się recesję lub rozwój wciąż pogarszają się a nie poprawiają i w przeszłości takie ich pogorszenie jak obecne zawsze nieuchronnie prowadziło do recesji

- Szczyt PKB w USA miał miejsce w trzecim kwartale 2010 roku i od tamtej pory dana ta jest w stagnacji

- Wskaźnik dochodu osobistego (disposal personal income) ma już szczyt za sobą

- Wskaźnik sprzedaży (broad sales growth) ma już szczyt za sobą

- Coincident US Index, służący do określania czy gospodarka znajduje się w recesji znajduje się obecnie na 21-miesięcznym minimum. W przeszłości podczas 50 lat historii wskazań tego indeksu taki spadek zawsze pociągał za sobą nieuchronną recesję w USA w stosunkowo krótkim czasie

- obecna "poprawa" na rynku pracy w USA nie zaprzecza temu, że USA zaraz wejdzie (lub już jest) w recesji. Rynek pracy należy do grupy "lagging indicators" (wskaźniki opóźnione) a nie "leading indicators" (wskaźniki wyprzedzające). Jak wskazuje przeszłość rynek pracy zawsze posłusznie podążał za wskaźnikiem wydatków osobistych (consumer spending growth) a ten ostatni też jest już w trendzie spadkowym. Dlatego już niedługo rynek pracy w USA również zacznie wykazywać oznaki pogorszenia

- poprzednia recesja w USA rozpoczęła się w grudniu 2007 a mimo to rynek pracy zachowywał się pozytywnie jeszcze przez kilka miesięcy. Inny przykład to recesja 1973-1975, kiedy to rynek pracy zepsuł się dopiero po 9 miesiącach, czyli prawie w środku recesji

- obecne wzrosty na rynku akcji nie zaprzeczają temu, że USA wchodzi w recesję - w 2008 roku USA było już w recesji a S&P500 był wyżej niż teraz i notował dwucyfrowe wzrosty wraz z rynkiem ropy bijącym rekordy (147 dolarów za baryłkę)

- GDI (Gross Domestic Income), który w USA jest lepszą miarą wzrostu gospodarczego niż PKB i za którym PKB zawsze posłusznie podąża, od 6 kwartałów jest poniżej 2%. Nawet FED przyznaje w jednym z opracowań, że jeśli GDI jest poniżej 2% przez zaledwie dwa kwartały to na horyzoncie rysuje się scenariusz recesyjny

- jak pokazuje przeszłość gospodarka jest tworem dynamicznym a nie statycznym więc skoro zaczęła już spadać to musi wejść w recesję (tak samo jak wtedy gdy rozwija się to musi dojść do pewnego poziomu) i nie można mówić, że "przejdziemy przez to" (muddle through) bez recesji. Nigdy tak nie było

Najnowszy wywiad z Achuthanem na CNBC

http://www.businesscycle.com/news_events/news_details/5047

Wywiad w TV Bloomberg

http://www.businesscycle.com/news_events/news_details/3105

Wywiad w radiu Bloomberg

http://www.businesscycle.com/news_events/news_details/5049

Warto słuchać gości z ECRI, którzy jako jedni z nielicznych trafnie przewidzieli recesję w USA mówiąc o niej już w listopadzie 2007. I tak samo trafnie przewidują wszystkie inne recesje w USA od kilkadziesiąt lat

Wywiad z Achuthanem z kwietnia 2008, gdy już mówił o recesji w USA w którą mało kto jeszcze wtedy wierzył, włącznie z rynkiem akcji, który jeszcze wtedy rósł

http://www.businesscycle.com/news_events/news_details/1493
synonim / 2012-02-26 04:17 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Gospodarka USA wzrosła w 2011 roku zaledwie o 1,6% - wcześniej w powojennej historii spadek PKB r/r poniżej 2% zawsze kończył się nieuchronną recesją

When real GDP has declined below 2% growth on a year-over-year basis the economy has normally been, or was about to be, in a recession. With today's initial release of Q4 GDP, which will likely be revised downward in coming months, we will have now had three consecutive quarters of sub-2% GDP growth. There are NO instances in history, post WWII, where there were three consecutive quarters of sub-2% GDP annual growth and the economy wasn't already in a recession

http://www.advisorperspectives.com/dshort/guest/Lance-Roberts-120127-Q4-GDP-Prognosis-Still-Negative.php
\\\\\\\\\ / 195.117.219.* / 2012-02-25 16:43
same czarnowidze, palanty hossa idzie !!!!!!!!!
b r y d z i a / 2012-02-25 21:22 / portfel / Tysiącznik na forum
przyjdzie przyjdzie, nie dlugo
nie jutro ale przyjdzie
b r y d z i a / 2012-02-25 13:06 / portfel / Tysiącznik na forum
GDzie jest mistrz parkietu ? :))))
b r y d z i a / 2012-02-25 13:17 / portfel / Tysiącznik na forum
Mitomanku nasz kochany
spojrz jeszcze raz na wczorajszy prezent ode mnie dla ciebie
i zobacz ile warte są opowiesci o LOpie i grubasie

moze wywre na tobie jakis wplyw i zaczniesz myslec
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy