Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Dane z USA ustawią sesję

GPW: Dane z USA ustawią sesję

Money.pl / 2010-09-03 09:00
Komentarze do wiadomości: GPW: Dane z USA ustawią sesję.
Wyświetlaj:
szymon nielogo / 178.73.48.* / 2010-09-05 20:19
czesc,
jak pisalem, dosc zesto zdarza mi sie kupic jakas spolke za wczesnie(no kolastyna, budopol)... Bomi troche spadlo po moim zakupie... ale cos mi sie wydaje ze teraz przyszedl czas na zyski :)
poza tym zydki dzis daly dobry sygnal, jutro murzyny swietuja wiec czeka nas zielen w poniedzialek :)
janlew / 2010-09-05 20:29 / portfel / Tysiącznik na forum

dosc zesto zdarza mi sie kupic jakas spolke za
wczesnie(no kolastyna, budopol


swego czasu miałem podobny problem, rzucałem się na papier jak mocno leciał w dół, a potem wprowadziłem zasadę, że trzeba dać mu się "wyspadać". w końcu gdzieś zatrzymuje się i na jakiś czas przysypia, wchodzi w boczniak, w nudę, wtedy widać zarys dna. to nie pociąg, to nie ucieka, cierpliwość ponownie okazuje się być najważniejszym elementem
szymon nielogo / 178.73.48.* / 2010-09-05 20:32
budka kupilem po 1,3 jak byl w mega boczniaku... czekalem i cekalem...
klastyna po 58 gr, nastepnego dnia znacznie spadla bo byl zly news...

Bomi... w zeszym tyg bardzo zle rekomendajce, wszystkie sprzedaj ze wzgledu na zla syt techniczna. To byl dobry sygnal do wzrostow :)
janlew / 2010-09-05 20:44 / portfel / Tysiącznik na forum
a tak swoją drogą to dużo spółek z segmentu misi się górą powybijało, coś się szykuje
Longterm / 2010-09-05 17:23 / Mostek Zwyciężymy!
Prognoza na przyszły tydzień:

longterm.bblog.pl

zapraszam
janlew / 2010-09-05 20:01 / portfel / Tysiącznik na forum

Czy wybijemy się górą czy dołem tego nikt nie wie ale jedno jest pewne – ruch jaki powstanie po tym wybiciu będzie jedynym z najsilniejszych w historii giełdy…jeśli wybijemy się dołem to uważam iż nie zatrzymamy się zanim nie przetestujemy dołków z 2009 roku, jeśli górą to będziemy szarżować tak długo aż osiągniemy szczyty z 2007


taka emocjonalność w ocenach nie wygląda po prostu dojrzale i tyle
janlew / 2010-09-05 20:07 / portfel / Tysiącznik na forum
osobiście uważam, że jakby doszło do wybicia z boczniaka to cupnęli byśmy grzęde wyżej, może gdzieś koło 2800 i potem znowu boczniak. a gdybyśmy wybili się dołem to cupnęlibyśmy gdzieś koło 2000. i tyle

a te nieprofesjonalne podniety o zwale aż do 1500 albo rajdzie na szczyty 2007 (przejaskrawiony czarno biały świat jak u sympatyków radyja z ryjem i obrońców krzyża) to właśnie sprawiają, że kolesie albo wywalają co chwila wszystkie akcje albo kupują za wszystko

co chwila wielkie emocje i katastrofalno euforyczne prognozy a rynek robi po prostu swoje i jest zwyczajny, czyli nudny jak flaki z olejem

piaskownica panowie, oj piaskownicę to przypomina
rafcio55 / 2010-09-05 18:14 / Tysiącznik na forum
longu chętnie przeczytam i zagram odwrotnie :)
fan - transwestytyyy / 78.8.2.* / 2010-09-05 18:21
graj odwrotnie do transwestyty - system 100% !!!!
dzekoo / 2010-09-05 19:58 / portfel / Bywalec forum
Wystarczy grać odwrotnie do tytułów wiadomości na money.pl. "GPW: Inwestorów trudno będzie nakłonić do zakupów" - sesja wzrostowa, "GPW: Tym razem w górę?" - Spadki itp.
Kloss z Abwehry / 2010-09-05 19:53 / Bywalec forum
Pochwal się za tydzień wynikami.
PaR / 178.73.48.* / 2010-09-05 16:50
Zakłady w Policach w bardzo trudnej sytuacji
a.ła. 03-09-2010, ostatnia aktualizacja 03-09-2010 20:03
Strata, jaką firma w Policach osiągnęła na koniec lipca, jest na tyle groźna, że w czwartek jej rada nadzorcza ma zdecydować o dalszym istnieniu


źródło: Fotorzepa
Zbigniew Miklewicz, szef firmy ZCh Police
+zobacz więcejW piątek zarząd Zakładów Chemicznych Police poinformował, że strata przekroczyła sumę kapitału zapasowego, rezerwowego oraz jedną trzecią kapitału zakładowego o kwotę 7 mln zł. – Gdyby firma w Policach działała jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, to byłyby wystarczające przesłanki do wystąpienia z wnioskiem o upadłość – przyznaje jeden z ekspertów. – Ale w przypadku spółki akcyjnej, jaką są ZCh Police, informacja zarządu po prostu potwierdza, że jest w trudnej sytuacji finansowej.

Według szefów polickiej firmy konieczna jest opinia rady nadzorczej i niezwłoczne zwołanie walnego zgromadzenia w celu podjęcia uchwały dotyczącej dalszego istnienia. Straty z ubiegłych kwartałów i kolejna w lipcu spowodowały, że formalnie zostały uruchomione mechanizmy kontrolne – czytamy w komunikacie firmy. Na zaplanowanej na 10 września radzie nadzorczej zarząd chce przedstawić wniosek o kontynuację działalności. Uzasadnieniem ma być wdrażany program restrukturyzacji.

– Musimy wdrożyć program restrukturyzacji. To jest uzasadnienie i podstawa dalszego istnienia spółki – komentuje sytuację szef firmy Zbigniew Miklewicz. Police otrzymały już z Agencji Rozwoju Przemysłu 150 mln zł pożyczki, dzięki której udało się ustabilizować działalność operacyjną
PaR / 178.73.48.* / 2010-09-05 16:15
Jakze typowe i co ma zrobic biedny inwestor czytajac te rekomendacje ???
Wybor fifty-fifty

DM IDM obniżył do "sprzedaj" rekomendację dla Synthosu, cena docelowa 1,81 zł
19 Sie, 9:24 - PAP

· Erste podwyższył rekomendację dla Synthosa do 'akumuluj', wycenę do 2,21 zł
15 Lip, 10:37 - ISB

· Erste podwyższył rekomendację dla Synthosa do "akumuluj" i cenę docelową do 2,21 zł
15 Lip, 10:10 - PAP

· DM PKO BP obniżył do 'redukuj' rekomendację dla akcji Synthos, wycena 1,64 zł
5 Lip, 10:35 - ISB

· DM PKO BP obniżył rekomendację dla Synthosu do "redukuj", cena docelowa 1,64 zł
5 Lip, 9:54 - PAP

· DM BOŚ rekomenduje kupno akcji Synthosa i wycenia spółkę na 2,18 zł za akcję
5 Lip, 9:23 - PAP

· Synthos
5 Lip, 9:00 - BM BPH

· Ipopema podwyższyła rekomendację dla Synthos do 'kupuj', wycena 2,20 zł
2 Lip, 15:43 - ISB
-
A kurs zamkniecia 2,15 zl !
PaR / 178.73.48.* / 2010-09-05 15:32
Deutsche Bank podwyższył wycenę akcji PGE o 4,2 proc. do 25 zł
PAP - Biznes
3 Wrz 2010, 11:54


03.09. Warszawa (PAP/Bloomberg) - Analitycy Deutsche Bank podnieśli wycenę akcji PGE o 4,2 proc. do 25 zł.
W piątek na giełdzie o godz. 11.37 za jedną akcję PGE płacono 22,82 zł. (PAP)

bas/ jtt/
Jak wiadomo,PGE zamknelo sie na 22,97 zl i to byl najwyzszy kurs spolki od poniedzialku 12 kwietnia,kiedy wyniosl 22,95 zl.
Kurs napedzany jest wreszcie wynikami ale bardziej przewidywana dywidenda w wysokosci 0,76 zl /akcje.
Przypominam,ze dzien ustalenia to 22 wrzesnia a wiec niedaleko a dzien wyplaty to 12 pazdziernika.
PaR / 178.73.48.* / 2010-09-05 15:59
Ach...nikogo nie namawiam,ale to inwestycja bez ryzyka,urosnie a za plecami dywidenda az 6,80 zl jako ubezpieczenie kursu

Okęcie - remont - Budimex
4 Wrz, 13:52 - IAR

· Wydarzenia z kraju w skrócie, piątek 3 września, 20.00
3 Wrz, 20:18 - PAP

· Konsorcjum Budimeksu wybuduje most przez Wisłę koło Kwidzyna za 250,8 mln zł
3 Wrz, 15:24 - PAP

· Do końca 2012 r. powstanie most na Wiśle w Kwidzynie
3 Wrz, 15:13 - PAP

· Citigroup podniósł cenę docelową dla Budimeksu o 4,8 proc. do 112,7 zł
3 Wrz, 8:48 - PAP
il Dottore / 60.217.232.* / 2010-09-05 12:37

2010-09-05 10:57:57 | gery
Re: GPW: Dane z USA ustawią sesję [12]
Co myślicie o POLICACH i CITY INTERACTIVE

Pozwole sobie uzupelnic wpisy ponizej
==========

Search ResultsCITY INTERACTIVE S.A.: zawarcie umowy znaczącej - Giełda w Onet.pl - [ Translate this page ]
13 Sie 2010 ... Zarząd CITY INTERACTIVE S.A. informuje, że w dniu 12 sierpnia 2010 ... umowę licencyjną zawartą z Sony Computer Entertainment America LLC na ...
gielda.onet.pl/city-interactive-sa-zawarcie-umowy-znaczacej,18886,39513,1,komunikaty-detal - CachedForum Giełda City Interactive: Rekordowe wyniki City Inter ... - [ Translate this page ]
City Interactive w sierpniu podpisało z Sony Computer Entertainment America umowę licencyjną na ... Grzegorz Suteniec (PAP) gsu/ jtt/ - Giełda.
www.bankier.pl/.../temat_rekordowe-wyniki-city-inter,8714872.html - Cached
Re: prognozujmy i analizujemy ...‎ - 25 Aug 2010
Co się stanie z kursem w przypadku ...‎ - 15 Aug 2010

More results from bankier.pl »
City Interactive będzie produkować gry na Playstation3 na rynek ... - [ Translate this page ]
13 Sie 2010 ... Giełda. Załóż rachunek inwestycyjny · Notowania ... 'PlayStation' jest zarejestrowanym znakiem towarowym Sony Computer Entertainment Inc” ... Spółka City Interactive miała 3,30 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I kw. ...
www.bankier.pl/.../City-Interactive-bedzie-produkowac-gry-na-Playstation3-na-rynek-Ameryki-Poln-2192777.html - Cached
janlew / 2010-09-05 13:01 / portfel / Tysiącznik na forum
no to ja też uzupełnię to co pisałem niżej, na przykładzie czego widać negatywne trendy r/r w tej spółce

Koniec okresu rozrachunkowego 2005-12-31 2006-12-31 2007-12-31 2008-12-31 2009-12-31

Zysk (strata) brutto 2 119 2 223 3 885 4 151 -15 240

Przepływy netto -132 512 12 138 -11 498 -938

Zysk (strata) na jedną akcję PLN 0,17 0,14 0,27 0,25 -1,00

Marża zysku brutto ze sprzedaży 60.2 % 57.1 % 65.6 % 56.2 % 25.7 %
Marża zysku operacyjnego 35.8 % 27.1 % 22.9 % 6.7 % -53.8 %
Marża zysku brutto 35.7 % 24.8 % 21.2 % 12.3 % -56.2 %
Marża zysku netto 28.8 % 19.4 % 18.5 % 9.2 % -46.7 %

Stopa zwrotu z kapitału własnego 101.6 % 50.6 % 11.3 % 9.3 % -70.2 %
Stopa zwrotu z aktywów 53.0 % 30.1 % 9.4 % 6.8 % -35.6 %

Wskaźnik płynności bieżącej 170.0 % 217.5 % 465.9 % 243.9 % 120.8 %
Wskaźnik płynności szybkiej 163.9 % 208.3 % 432.8 % 213.3 % 96.0 %
il Dottore dice / 60.217.232.* / 2010-09-05 13:53
Witam,ale tylko na chwile.
Te wszystkie dane sa oczywiscie prawdziwe,normalnie bylyby istotne,tyle ze na GPW inwestuje sie jednak inaczej.
A jak wyglada inwestowanie "inaczej" widac tutaj :
http://stooq.com/q/?s=cia&d=20100903
Ludzie zarobili na tym na auta i domy i rozne inne sprawy i rzeczy.Podobnie jak na innych dziwnych ,chocby na Beefsanie,o Amice nie wspominajac.
Kierowanie sie tylko wskaznikami prowadzi na GPW czesto do nikad,przykladem chocby wspaniale Asseco Poland.Powinno rosnac do nieba,ale od dluzszego juz czasu stoi i rosnac nie chce.
Na GPW najlepszym sposobem jest podlaczenie sie do spolki rosnacej,podlaczenie sie do tlumu .Historia pokazuje,z espolka ktora ostro rusza,bardzo czesto rosnie jeszcze przez kilka sesji ,czesto nawet dluzej (np. Boryszew,)
Zauwazenie takiej spolki to najprostszy sposob na zarobek.
Kupuje,od razu wystawiam zlecenie sprzedazy po kursie ,ktory mnie zadowala a potem podciagam ten kurs i przestawiam stopy,jesli komus nie chce sie sledzic tego na biezaco.
To jest najprostsza strategia,wskazniki i wyniki,choc czasem na GPW dzialaja,nie wygraja z wiadomosciami spod stolu i przeciekami z Zarzadow.
Milego popoludnia.
janlew / 2010-09-05 14:47 / portfel / Tysiącznik na forum

Ludzie zarobili na tym na auta i domy i rozne inne
sprawy i rzeczy.Podobnie jak na innych dziwnych ,chocby
na Beefsanie,o Amice nie wspominajac.


takie bajki zawsze poopowiadać można


Kierowanie sie tylko wskaznikami prowadzi na GPW czesto
do nikad,przykladem chocby wspaniale Asseco
Poland.Powinno rosnac do nieba,ale od dluzszego juz czasu
stoi i rosnac nie chce.


czasem rynek zapomina o pewnych spółkach na jakiś czas, bo efektywny nie jest. ale to oczywiście nic złego, bo można wykorzystać to na swoją korzyść. jeśli spółka jest dobra i ma dobre wyniki to nie ma siły, wcześniej czy później musi zacząć rosnąć (problem zaczyna się wtedy jak chcemy aby wszystko urosło natychmiast jak my kupimy, takie myślenie prowadzi jednak do spekulacyjnej gorączki i niczego więcej). w zeszłym roku kupowałem oponeo po 5 zeta, spółka zapomniana, ale moim zdaniem niezła. wierzyłem w nią, gdybym nie wierzył, wywaliłbym pewnie bo stała w męczącym boczniaku. jednak trzymałem i warto było, bo właśnie niedawno ruszyła w górę (bez wyraźnego powodu) i w mgnieniu oka zrobiła 100% od czasu jak ją kupiłem. jak się rozumie co się kupuje i wierzy w to, to zawieść się trudno na danej spółce, co pokazuje choćby ten przykład. ten przykład pokazuje też, że rynek nie od razu docenia spółke i czasem zapomina o niej, jak pisałem wyżej. rynek nie jest efektywny ani błyskawiczny, pomijając pewne spekulacyjne hucpy. jest powolny jak dinozaur i można być szybszym od niego


Na GPW najlepszym sposobem jest podlaczenie sie do spolki
rosnacej,podlaczenie sie do tlumu .Historia pokazuje,z
espolka ktora ostro rusza,bardzo czesto rosnie jeszcze
przez kilka sesji ,czesto nawet dluzej (np. Boryszew,)
Zauwazenie takiej spolki to najprostszy sposob na
zarobek.


Historia pokazuje też, że od razu po "podłączeniu się" do takiej spółki kurs zaczyna jechać w dół, tu masa ludzi tak właśnie myśląc powtapiała choćby na petrolu masę pieniędzy. jak widać jest to tak samo skuteczny sposób na tracenie i jak dla mnie żadna strategia, gdyby zresztą rzeczywiście było to takie proste to mielibyśmy tu samych zarabiających, bo tu większość tak właśnie próbuje zarabiać i nawet nie wyobraża sobie, że można inaczej. a tymczasem masa ludzi grając w ten sposób ma właśnie straty, nawet w hossach


wskazniki i wyniki,choc
czasem na GPW dzialaja,nie wygraja z wiadomosciami spod
stolu i przeciekami z Zarzadow.


zawsze będziesz ostatnim, który dobrnie do takich wiadomości. jak głosi pewne mądre porzekadło giełdowe - "jeśli ktoś sprzedaje ci przeciek, to rynek wie o tym od dawna".
janlew / 2010-09-05 15:39 / portfel / Tysiącznik na forum

wskazniki i wyniki,choc
czasem na GPW dzialaja,nie wygraja z wiadomosciami
spod
stolu i przeciekami z Zarzadow.


co ty wypisujesz, zobacz sobie jak idealnie odbijają się w kursach rynkowych długoterminowe wyniki takich spółek jak lpp, stalprodukt, eurocash, zpue (czy dla przeciwwagi tepsy) to nie będziesz takich wykwitów tu sadził
Zarobiony nie raz / 211.138.124.* / 2010-09-05 15:23

Historia pokazuje też, że od razu po "podłączeniu się" do takiej spółki kurs
zaczyna jechać w dół

Tjaaaa,zwlaszcza np. na Boryszewie,czy wlasnie Beefsanie...
Glupoty wypisujesz kolego i juz nie raz poplynales na swoich wskaznikach.
janlew / 2010-09-05 15:31 / portfel / Tysiącznik na forum

Tjaaaa,zwlaszcza np. na Boryszewie,czy wlasnie
Beefsanie...


jasne, tu wszyscy już porobili samochody i domy na beefsanie i boryszewie, wiadoma sprawa

ty pewnie też idealnie wskoczyłeś w dołku i wyskoczysz idealnie na górce


Glupoty wypisujesz kolego i juz nie raz poplynales
na swoich wskaznikach.


dobrze, że dowiaduję się o tym dopiero od ciebie
Zarobiony ze ho-ho !!! / 211.138.124.* / 2010-09-05 15:40

dobrze, że dowiaduję się o tym dopiero od ciebie

heheheh,nie czytam tu wszystkiego,ale trakcje i alme to czytalem.
Jakto,Janlew nie zarobil na autko????Nawet na malutkie????Nawet na pedalki???
Noooo to ja bym sie nie przyznawal,na czym jak na czym ,ale na Boryszewie to mozna bylo nawet na kredyt i pod zastaw,ile to juz czasu rosnie.
Czyli jest tak: sam nie umiem ( jestem najlepszy) wiec nikt inny tez nie zarabia.
To chciales napisac mistrzuniu???
janlew / 2010-09-05 16:02 / portfel / Tysiącznik na forum

heheheh,nie czytam tu wszystkiego,ale
trakcje i alme to czytalem


na almę nie narzekam, dała mi już prawie 100%, choć jest kryzys, więc dalsze zyski są tylko kwestią czasu (spółka jest fundamentalnie niezła, choć mogłaby być lepsza jak na moje kryteria). na trakcję też nie narzekam, na nią też przyjdzie czas. ciekawe kiedy pojmiesz, że aby zarobić choćby na takim boryszewie te 170% też trzeba było go kupić ZANIM zaczął rosnąć (a cały 2010 rok stał w boczniaku)


Jakto,Janlew nie zarobil na autko????Nawet
na malutkie????Nawet na pedalki???
Noooo to ja bym sie nie przyznawal,na czym
jak na czym ,ale na Boryszewie to mozna bylo
nawet na kredyt i pod zastaw,ile to juz
czasu rosnie.


petrolinvest też nieźle rósł, he he

powiadasz, że "można było" nawet pod zastaw i kredyt zarobić na boryszewie, byłeś aż tak odważny? po fakcie to wszyscy są mądrzy, tylko po fakcie się nie zarabia. cała sztuka polega na tym, aby kupić zanim rozpocznie się wzrost, ale taką strategię uważasz za nietrafioną, co widać po twoim szydzeniu z mojego zakupu trakcji, która na razie jest w boczniaku

pozostaje więc wskakiwanie do spekulacyjnych pociągów a to wiadomo jak się kończy


Czyli jest tak: sam nie umiem ( jestem
najlepszy) wiec nikt inny tez nie zarabia.
To chciales napisac mistrzuniu???


równie dobrze mógłbyś mi wciskać, że zrobisz miliony na ruletce i jest to możliwe, choć mi się wydaje, że tak nie jest bo ja tego nie umiem. rynek traktowany w taki sposób jak preferujesz jest właśnie z matematycznego punktu widzenia taką ruletką (co dawno temu udowodniono) i nie wmówisz mi, że jak raz utrafiłeś spekulacyjnie na jakimś śmieciu te parę procent to tak będziesz miał zawsze. zbyt długo w tym siedzę aby się na to nabrać

mnie możesz próbować coś tam wciskać, ale siebie i swych pitów nie oszukasz, odejmij sobie straty od zysków w tej strategii i sam dla siebie zobaczysz ile ci zostanie
Zarobiony nie raz / 211.138.124.* / 2010-09-05 16:23
Jestes miszczem ale od niekonczacych sie dysput,poza tym nie.
popatrz sobie tutaj,kiedy zaczal rosnac Boryszew,po lipcowym okresie konsolidacji,bo tak naprawde rosl caly czas.
http://stooq.com/q/?s=brs&d=20100903
Mozna bylo wejsc sobie w dowolnym momencie wiele razy,tyle bylo sesji wzrostowych.
A jednak ludzie zarabiaja na gieldzie,sa nawet tacy bezczelni co zyja wylacznie z niej,na wakacje na drugi koniec swiata lataja,a to lobuzy !
"Alma idzie na 40 zl" napisal miszcz po czym spadla na morde i przez wiele sesji.Kto kupil pod szczytem ma na ciebie haka.
I te de i te pe .Inwestuj sobie ,zarabiaj grosiki a nawet stoweczki ale pokory miszczu troche ,pokory.Zawsze jest ktos lepszy
janlew / 2010-09-05 17:10 / portfel / Tysiącznik na forum

Mozna bylo wejsc sobie w dowolnym
momencie wiele razy,tyle bylo sesji
wzrostowych.


i zawsze wtedy wchodziłeś, bo wiedziałeś, że będzie to trwało i trwało

jakie to proste


A jednak ludzie zarabiaja na
gieldzie,sa nawet tacy bezczelni co
zyja wylacznie z niej,na wakacje na
drugi koniec swiata lataja,a to
lobuzy !


nie twierdzę, że W OGÓLE nie da się zarobić i utrafić czasem paru procent na jakimś rajdzie, nawet w kasynie też można czasem wygrać

natomiast twierdzę, że wszystkie gadki o zarabianiu po fakcie, że to wszystko proste, że "po prostu wystarczy się podłączyć" do rosnącej spółki, to jedna wielka ściema. takie sposób na regularnie zarabianie jest niemożliwy z matematycznego punktu widzenia w kontekście nieprzewidywalności kursów. nie istnieje metoda prezewidywania kursów akcji czy indeksów a twoja strategia właśnie to wprost zakłada i dlatego to co piszesz nie trzyma się zwyczajnie kupy


"Alma idzie na 40 zl" napisal miszcz
po czym spadla na morde i przez wiele
sesji.Kto kupil pod szczytem ma na
ciebie haka.


a kto miał kupować pod szczytem? nikt. widzisz jak niewiele rozumiesz z tego co ja piszę o kupowaniu spółek


Inwestuj sobie
,zarabiaj grosiki a nawet stoweczki
ale pokory miszczu troche
,pokory.Zawsze jest ktos lepszy


na pewno jest ktoś ode mie lepszy i wcale przez to nie cierpię, ale na pewno nie jesteś nim ty co od razu widać po twej strategii. chyba, że w ogóle jej nie stosujesz ale jeśli serio ją stosujesz to wystarczy odrobina znajomości rynku i rachunku prawdopodobieństwa aby zorientować się, że jeśli naprawdę zarobiłeś gdzieś kokosy, to na pewno miejscem tym nie był rynek akcji
janlew / 2010-09-05 16:17 / portfel / Tysiącznik na forum

odejmij sobie straty od zysków w tej
strategii


i jeszcze dolicz straty na prowizjach
Zarobiony ze ho-ho !!! I hejze ha / 211.138.124.* / 2010-09-05 16:26
A teraz jestes juz zalosny ,wyrownales do smiecia Jaroslawa74 ,on tez stale bredzil o Pitach i stratach.
Pokaz mi czym obracasz,pokaz stan rachunku a powiem ci kim jestes,no jak ???
Szybki zrzut i np. na fotosika???Obetniesz sobie,zeby numeru rachunku nie bylo widac i bedzie git.Zostaniesz miszczem !
Nooo chyba,ze moj bedzie wiekszy
janlew / 2010-09-05 17:01 / portfel / Tysiącznik na forum
no sprytnie odwróciłeś jak widzę kota ogonem od moich zastrzeżeń co do twej strategii na pokazywanie pitów, zwłaszcza moich

ale tak se ne da

a problemy o jakich wspomniałem nadal pozostają
Zarobiony ze ho-ho !!! I hejze ha / 211.138.124.* / 2010-09-05 17:11

ale tak se ne da

alez da sie,da sie,zalozymy konto na fotosiku o nazwie np .. manejowe i wstawimy.
Wystarczy "Calkowita wycena rachunku " ale tak,zeby bylo wiadomo,ze to konto maklerskie,np. z ostatnia spolka na liscie posiadanych.Jesli ktos gra i zarabia to rachunek powinien wciaz rosnac a przynajmniej byc 6-o cyfrowy.Inaczej wszystkie opowiesci to bajki.
Z inwestorskim pozdrowieniem
janlew / 2010-09-05 19:06 / portfel / Tysiącznik na forum
2010-09-05 17:01:08 | janlew [ Tysiącznik na forum ]
no sprytnie odwróciłeś jak widzę kota ogonem od moich
zastrzeżeń co do twej strategii na pokazywanie pitów,
zwłaszcza moich

(...)

a problemy o jakich wspomniałem nadal pozostają
Zarobiony ze ho-ho !!! / 211.138.124.* / 2010-09-06 08:23
PIT kolego to sobie mozesz wypelnic jak chcesz,ale zrzutu z konta maklerskiego nie podrobisz.A jesli interesuje Cie moj PIT,to zaplacilem nieco ponad 121000 zl podatku
No i wciaz masz okazje zeby kupic CIA
janlew nielogo / 79.187.36.* / 2010-09-06 09:05

zrzutu z konta maklerskiego nie podrobisz


ha ha ha

wystarczy zwykły photoshop i można mieć miliardy na fotosiku na rachunku, więc o czym ty piszesz. malutko wiesz, oj malutko. dlatego nie będę się bawił w takie dziecinne porównywanie długości swoich fjutów tutaj. a co do podatku to każdy może napisać co chce, ja mogę napisać, że zapłaciłem 4949498494949494 podatku i będzie to tak samo wiarygodne

czyjąś wiarygodność można ocenić po tym co pisze a to co ty piszesz o zarabianiu na giełdzie tutaj ewidentnie wiarygodne nie jest
Zarobiony ze ho-ho !!! / 211.138.124.* / 2010-09-07 05:08
zlowieku,zaczznam watpic w Twoje zdolnosi mysleniowe :
czy naprawde tak nisko mnie oceniaszy
Umawiamy sie tu na forum,o konkretnej godzinie Ty piszesz albo ja pisze START i masz 3-5 minut .NIE zrobisz sobie niczego lipnego w tak krotkim czasie.
Oczywiscie teraz zaproponuje cos nowego,zebys nie mogl sobie przygotowac z gory.
I przypominam,ze strona bankowa to nie tylko rubryki i liczby,to takze okreslone pola o specyficznym ksztalcie i w specyficznych kolorach.
To na tyle,widze juz z kim mam do czynienia.
amator1122 / 2010-09-05 11:54 / Tysiącznik na forum)
W poniedziałek Stany stoją, jest szansa podciągnąć indeksy.
amator1122 / 2010-09-05 12:17 / Tysiącznik na forum)
Po obietnicach Obamy o podjęciu kroków w sprawie obniżenia podatków i rozpoczęciu inwestycji w tych sektorach ,w których potencjał wzrostu zatrudnienia jest najwyższy ,
szczegóły zostaną podane w czwartek.

po takich info tylko leszcze no i czytający Lonia pozostali bez akcji na następny tydzień.

siorbać akcje tak jak gruby L-ki :))
janlew / 2010-09-05 12:47 / portfel / Tysiącznik na forum
Loniu chyba się właśnie przekręcił na długą stronę (jak zwykle za późno, ale cóż)
amator1122 / 2010-09-05 18:03 / Tysiącznik na forum)
Skąd wiedziałeś ,że u niego wieje optymizmem ?

...napisał ,że rynek został ostatecznie odleszczony , jak on może spojrzeć brydzi i innym w oczy :)))))))))))))))
Wlasnie tak ! / 119.167.219.* / 2010-09-05 12:10
To nie szansa,to pewnosc
)))
amator1122 / 2010-09-05 12:21 / Tysiącznik na forum)
demokraci naciskają o obniżeniu podatku w biznesie i to może im się udać szczegulnie przed wyborami.
republikanie muszą tez się przypodobać i pójdą na ustępstwa.
Ami11 {SAMA PRAWDA} / 89.74.194.* / 2010-09-05 12:28
Bankructwo USA coraz bliżej.
amator1122 / 2010-09-05 12:33 / Tysiącznik na forum)
jeżeli tak uważasz to giełda nie dla ciebie...korzystaj z okazji zarobku
Wiemy,pamietamy,dobrze im tak / 119.167.219.* / 2010-09-05 12:31
Tak,tak,na Zachodzie bez zmian,glod i nedza....
ginekolog / 2010-09-05 12:27


0
2010-09-05 12:21:42 | amator1122 [ Tysiącznik na forum) ]
demokraci naciskają o obniżeniu podatku w biznesie i to może im się udać
szczegulnie przed wyborami.
republikanie muszą tez się przypodobać i pójdą na ustępstwa.
skomentuj zgłoś do usunięcia


szczegulnie piszesz przez "u" a uważasz sie za najmądrzejszego
amator1122 / 2010-09-05 12:30 / Tysiącznik na forum)
dziecino wypier..dalaj i nie pisz pod moimi wpisami -JASNE
amator1122 / 2010-09-05 12:23 / Tysiącznik na forum)
errata-szczególnie
ginekolog / 2010-09-05 12:30
już nie poprawiaj głąbie bo to nic nie zmieni
Wlasnie tak ! / 119.167.219.* / 2010-09-05 12:32
w twoim przypadku z pewnoscia juz nic.Trzeba miec nie po kolei ,zeby produkowac wpisy takie jak ty,pod takim nickiem,na forum gieldowym
gery / 2010-09-05 10:57
Co myślicie o POLICACH i CITY INTERACTIVE
========= / 211.138.124.* / 2010-09-05 11:21
Police stoja na krawedzi likwidacji,wkrotce bedzie NWZA ktore ma o tym zdecydowac.szale przewazylo kolejne 18 mln zl strat.
Co do CIA to Janlew nie ma racji,firma jest wybitnie " w trnedzie" i wybitnie rozwojowa.Podpisala liczne umowy w tym z Sony i ma przed soba swietlana przyszlosc,podobnie zreszta jak inne zajmujace sie grami.
Kolejna fala wzrostowa jest tylko kwestia czasu,warto ja obserwowac.A ile mozna bylo zarobic na tej ostatniej,wystarczy spojrzec na wykres.
janlew / 2010-09-05 11:14 / portfel / Tysiącznik na forum
fundamentalnie lipa, szczególnie police, które mają albo minusy r/r albo w najlepszym wypadku stagnację w najważniejszych parametrach makro (a zadłużenie nawet wyższe niż kapitał własny). i tak samo ocenia tego gniota rynek, od dna bessy na tym papierze mamy tylko nudny boczniak w rejonie 6 zeta

cityinter ma przynajmniej przyrost na kapitale własnym r/r (choć ostatnio spadek), ale przychody i zyski marne a bez poprawy na tych najważniejszych wskaźnikach firma się nie rozwinie. no i jest mocno przewartościowany (c/wk 7,76)

jeśli chodzi o moje zdanie to obu tych firm bym nie kupił

a poza tym jeśli musisz tu o takie rzeczy pytać i sam nie umiesz wybierać akcji (lub oceniać firm) to jest to zabawa nie dla ciebie
janlew / 2010-09-05 11:31 / portfel / Tysiącznik na forum

Co do CIA to Janlew nie ma racji,firma jest wybitnie " w
trnedzie" i wybitnie rozwojowa.Podpisala liczne umowy w tym z
Sony i ma przed soba swietlana przyszlosc,podobnie zreszta
jak inne zajmujace sie grami.


Ja patrzę na najważniejsze parametry i jeśli są kiepskie to po prostu są kiepskie i tyle. Liczby nie kłamią. Niejedna firma miała świetne kontrakty, świetną przyszłość a nie wykorzystała okazji i czasem nawet upadła. Pieniądze z kontraktów można przejeść albo zmarnować a dobra passa nie trwa wiecznie. Jeśli wyniki będą mimo to nadal kiepskie to rynek wcześniej czy później zaniży cenę takiej firmy, nawet jeśli przedtem miała parę dobrych kontraktów - nie będzie miało to dla niego znaczenia i rynek potraktuje to tylko jak incydent. Zyski i przychody firmy w przeszłości wyglądają słabo i to pozwala domniemywać, że w przyszłości może być podobnie. No chyba, że ktoś liczy na jakieś spekulacyjne wyskoki i zarobek w skali miesiąca na tej firmie ale wtedy to jest już kasyno

Firma obraca się w branży komputerowej a ta jest tak nieprzewidywalna i nasycona konkurencją, że niewiele da się tu przewidzieć (dlatego unikam firm z branży IT)
===== / 211.138.124.* / 2010-09-05 11:54

a nie wykorzystała okazji i czasem nawet upadła.

tyle ze ta wlasnie je wykorzystuje i ma jasna wizje rozwoju

Firma obraca się w branży komputerowej

Branza komputerowa to sa producenci sprzetu.To jest firma w waskim segmencie oprogramowania i gier komputerowych,obecnie najszybciej sie rozwijajacego sektora.
poczytaj sobie,co sie dzieje w tym sektorze a zrozumiesz,
janlew / 2010-09-05 12:14 / portfel / Tysiącznik na forum

tyle ze ta wlasnie je wykorzystuje i ma jasna wizje
rozwoju


chcesz w to wierzyć, to i wierzysz. IBM też miał klarowną wizję rozwoju i w latach 70/80 kupowano jego akcje na potęgę, to były pewniaki jakich świat nie widział, a potem nastąpił upadek świetlanych wizji i wielkie rozczarowanie tą firmą. I to samo stało się z jej kursem na giełdzie. Konkurencja po prostu wygryzła ich. I tego właśnie nikt nie był w stanie przewidzieć. To jest właśnie branża IT, my rozmawiamy o tym, że nikt nie był w stanie przewidzieć co się stanie z IBM a ty mi wyskakujesz o świetlanej przyszłości jakiegoś CityInter


obecnie najszybciej sie rozwijajacego
sektora.
poczytaj sobie,co sie dzieje w tym sektorze a
zrozumiesz


poczytaj sobie co się stało z branżą IT w 2000 roku na Nasdaq a zrozumiesz właśnie, że przyszłości tego sektora nikt nie jest w stanie przewidzieć, jest to najszybciej rozwijający się sektor ale jednocześnie najbardziej nieprzewidywalny i przez to najbardziej niebezpieczny dla inwestora. A co dopiero mówić o pojedynczych firmach tego sektora. Nawet najlepsza dzisiejsza firma pewniak jutro może być już tylko bankrutem produkującym dawno zdezaktualizowane produkty i być dawno wygryzioną przez konkurencję (zwłaszcza jeśli jest się firmą mającą r/r tak słabe wyniki jak Cityinter). I to samo może stać się z tą konkurencją pojutrze. Szybkość zmian jest tu nie do ogarnięcia

taką spółkę można wziąć na miesiąc, kwartał, i przy jakichś zyskach od razu w nogi

ale i równie dobrze można na niej wtopić, zwłaszcza przy tak dużym przewartościowaniu jakie jest teraz

po tym co można zobaczyć na kursie cityinter widać, że rewelacje o jakich piszesz już dawno są zawarte w mocno wyśrubowanej cenie (wysokie c/wk lub c/z pokazuje, że rynek ma wielkie nadzieje co do firmy) i teraz jakakolwiek negatywna informacja (a o taką nietrudno w tak szybko zmieniającej się branży i przy słabych wynikach tej spółki w przeszłości) sprowadzi kurs w dół

to jest wciąż jakaś szansa na zarobek ale dużo większe ryzyko
==== / 119.167.219.* / 2010-09-05 12:20
Janie daj spokoj,przywolywanie tamtego czasu to bezsens.Wtedy to byl falstart,teraz calosc cywilizacji to komputery i internet,za nimi genetyka i nanotechnologie.
Milego dnia,nie zamierzam ciagnac tej dyskusji.Kazdy ma swoje typy i tak jest dobrze.
Na CIA ludzie zarobili ostatnio wspaniale pieniadze i zarobia znowu.
Oczywiscie istnieje ryzyko,ze ich nowa gra nie bedzie przebojem,ale znajac renome CIA bardzo neiwielka,najlepiej ida wlasnie strzelanki,a co dopiero takie jak to co planuja.

że rewelacje o jakich
piszesz już dawno są zawarte w mocno wyśrubowanej cenie

przeciez Ci napisalem,ze cena wzrosla wlasnie po wiadomosciach ,nie tylko tej ktora podalem.Cena nie jest mocno wysrubowana,bo co wtedy trzeba by powiedziec o Boryszewie.
Nie jest tez wysrubowana dla spolki,ktora z ulamka miliona zysku weszla na miesieczny ponad 13 milionow.
Pozdrawiam
janlew / 2010-09-05 12:44 / portfel / Tysiącznik na forum

Janie daj spokoj,przywolywanie tamtego czasu to
bezsens.Wtedy to byl falstart,teraz calosc
cywilizacji to komputery i internet,za nimi
genetyka i nanotechnologie


mechanizmy makroekonomiczne się nie zmieniają, bez względu na to jak duże jest nasycenie rynku daną branżą

poza tym, skoro branża IT jest już tak nasycona to tym gorzej dla tak małej firmy jak CIA


Na CIA ludzie zarobili ostatnio wspaniale
pieniadze i zarobia znowu.


ta konkluzja nie wynika z przesłanek zdania poprzedniego


Oczywiscie istnieje ryzyko,ze ich nowa gra nie
bedzie przebojem,ale znajac renome CIA bardzo
neiwielka,najlepiej ida wlasnie strzelanki,a co
dopiero takie jak to co planuja


Renoma CIA wskazuje, że nie są w stanie powiększać zysków i przychodów a reszta to tylko otoczka wspaniałych nadziei, ale liczby są wystarczająco jasne


przeciez Ci napisalem,ze cena wzrosla wlasnie
po wiadomosciach ,nie tylko tej ktora
podalem


czyli już po ptokach. teraz pytanie czy pojawi się więcej takich informacji, na co liczył pytający gość, tylko tego nikt już nie wie


Cena nie jest mocno wysrubowana,bo co
wtedy trzeba by powiedziec o Boryszewie


przewartościowania danej spółki nie mierzy się przewartościowaniem innej, bo zawsze można znaleźć jeszcze bardziej przewartościowaną niż to co ma się akurat w zasięgu. przewartościowanie mierzy się obiektywnymi kryteriami nieporównawczymi i tu, mając c/wk ponad 7, mamy ewidentne przewartościowanie z punktu widzenia takich kryteriów


Nie jest tez wysrubowana dla spolki,ktora z
ulamka miliona zysku weszla na miesieczny ponad
13 milionow


czas pokaże, czy nie są to tylko jednorazowe zdarzenia, taki trend musi utrzymać się co najmniej kilka lat
To tyle o CIA / 119.167.219.* / 2010-09-05 12:22
I nie bedzie zadnych zlych wiadomosci,bo spolka jedzie na dochodach ze sprzedazy dotychczasowego produktu,a wszyscy beda czekac na premiere nastepnej gry ,a to w 2011.
janlew / 2010-09-05 12:36 / portfel / Tysiącznik na forum

nie bedzie zadnych zlych wiadomosci,bo
spolka jedzie na dochodach ze sprzedazy
dotychczasowego produktu


wystarczająco złą wiadomością jest to, że firma ma słabe wyniki w przeszłości


wszyscy beda
czekac na premiere nastepnej gry ,a to w
2011.


to nie jest jedyna firma robiąca gry, żeby "wszyscy" na to czekali
======== / 211.138.124.* / 2010-09-05 12:06
City Interactive
DM BZ WBK - Biznes
1 Wrz 2010, 10:45


Przychody ze sprzedaży netto za sierpień szacuje się na 13,5 mln zł - Zarząd.
(DM BZ WBK SA)
======= / 211.138.124.* / 2010-09-05 12:08
City Interactive wyda grę 'Alien Fear'
ISB - Biznes
17 Sie 2010, 8:56


Warszawa, 17.08.2010 (ISB) - Spółka City Interactive podpisała z firmą The Farm 51 umowę na produkcję i wydanie nowej gry pod roboczym tytułem "Alien Fear", poinformowała spółka w komunikacie.
"Gra z gatunku shooter, osadzona w klimacie science – fiction z elementami horroru przeznaczona będzie na konsole Xbox360, PlayStation3 i komputery PC" - czytamy w komunikacie.

Premiera gry przewidziana jest w roku 2011.
janlew / 2010-09-05 12:19 / portfel / Tysiącznik na forum
zapytaj sam siebie ile firm robi gry a ile jest takich firm na zachodzie, co przy zanikających granicach też stanowi konkurencję dla firm robiących to w polsce, a zrozumiesz, że nie jest to produkt, który niczym fosa gwarantuje firmie przewidywalny i odporny na konkurencję przewidywalny proces
=== / 119.167.219.* / 2010-09-05 12:25
Podalem Ci info,jednoznaczne,firma PODPISALA kontrakt ,takze z innymi koncernami,wiec o czym tu piszesz.To nie ejst poczatkujaca spolka,dopiero szuykajaca nabywcy.Ich ostatni produkt stal sie swiatowym przebojem i wciaz daje duze przychody.
Milego...
janlew / 2010-09-05 12:34 / portfel / Tysiącznik na forum
to jeszcze popatrz na zyski firmy w przeszłości i zadaj sobie pytanie czemu, skoro to nie jest początkująca firma, zyski i przychody wyglądały tak słabo w przeszłości. wspaniały produkt, wspaniała wizja a zyski z tego marne. na ideałach i wizjach się pieniędzy nie zrobi jak worek z nimi jest od dołu wciąż dziurawy

poza tym nie widzę, aby ta firma robiła coś wyjątkowego, sam napisałeś - strzelanki. wystarczy, że zjawi się ktoś z większym kapitałem i będzie chciał robić to samo i już po tej firmie
Tak to jest / 211.138.124.* / 2010-09-05 12:48
W kazdej branzy,na calym swiecie jest tak,ze wszyscy cos tam robia i nagle komus wyjdzie szlagier.Tak wlasnie stalo sie z City Inter i to nie pierwsza polska firma w tej branzy.
Napisal Ci czlowiek,ze maja podpisane umowy,wiec w czym problem???
A co maja wyniki z przeszlosci do kursu w przyszlosci,przeciez to bezsens.Kazdy kiedys zaczynal a patrzy sie TYLKO na wyniki biezace i ich powtarzalnosc lub poprawe.
Co bylo a nie jest ,nie pisze sie w rejestr,jak mawial lud.
Masz swoje pomyslky i tez pudlujesz,Alma miala rosnac do nieba,lekko przejsc 40 i dalej a co wyszlo?
janlew / 2010-09-05 13:12 / portfel / Tysiącznik na forum

Napisal Ci czlowiek,ze maja
podpisane umowy,wiec w czym
problem???


W tym, że jest to już w cenie i wcale nie wiadomo, czy się to powtórzy. są firmy, które mają taki strzał tylko raz w swej historii


A co maja wyniki z przeszlosci do
kursu w przyszlosci,przeciez to
bezsens.Kazdy kiedys zaczynal a
patrzy sie TYLKO na wyniki biezace
i ich powtarzalnosc lub poprawe.
Co bylo a nie jest ,nie pisze sie
w rejestr,jak mawial lud.


to bardzo płytkie myślenie 'tu i teraz'. firmy są jak ludzie i działają w ramach siły nawyku, jeśli jakaś firma non stop ma słabe zyski to są dużo większe szanse na to, że będzie kontynuować negatywny trend, niż że nagle stanie jakiś mini cud i sytuacja się odwróci. i odwrotnie. nie mamy dostępu do przyszłości więc pozostaje szacowanie prawdopodobieństwa przyszłości na podstawie przeszłości, nawet jeśli ona nie jest determinantem tego co się stanie. nie jest to niezawodne ale sprawdza się nieźle, zresztą nie ma innego sposobu


Masz swoje pomyslky i tez
pudlujesz,Alma miala rosnac do
nieba,lekko przejsc 40 i dalej a
co wyszlo?


ale w ile miała urosnąć, w tydzień do nieba? czy trochę wolnej, jak nasdaq?

zresztą, kupowałem almę jeszcze po 19 zeta i zysk jaki mam obecnie to prawie 100%, nie narzekam, niech sobie robi przerwy we wzrostach, mi się nie spieszy, mam czas

a jakby urosła do nieba to bym nie mógł jej dokupywać i akumulować, jak czynię to do dziś
il Dottore / 60.217.232.* / 2010-09-05 06:18

2010-09-04 17:15:48 | 77.253.153.* | PPaolkaa
Drogi forumowiczu.. czepiasz się mnie i to często....

studia to ja już mam za sobą..i to 2 kierunki

a z naszą kadrą na uczelniach to wiadomo jak jest... najgorsi zostają
profesorami, na tych najpepszych czekają intratne posady...

Pozdrawiam
skomentuj zgłoś do usunięcia

0
2010-09-05 06:17:22 | 60.217.232.* | il Dottore

Drogi forumowiczu.. czepiasz się mnie i to często....

Obsesji ciag dalszy,no coz.....
Nie jestem na uczelni,o egzaminach mowilem w czasie przeszlym,gdyby sie
kiedys zdarzyly
Nie wiem ,kto zostaje na uczelniach ale z pewnoscia NIE najgorsi,skoro
sposrod ich uczniow wychodz apotem ludzie sukcesu,do ktorych ja tez
nieskromnie sie zaliczam.
Ilosc studiow jest bez znaczenia,licza sie realne wyniki,a tych u Szanownej
Pani brak kompletny.
Polska rzeczywistośc / 89.200.162.* / 2010-09-05 01:49
W Polsce obecnie awansuje się na stanowiska ludzi PO ZNAJOMOŚCI.
Krewny i znajomi prezesa, brat burmistrza itd. Nawet Główni Księgowi tak są dobierani.
Oni nie muszą się znac na robocie, ważne żeby mieli mądrych pracowników';wtedy oni sami nie będą musieli podejmowac żadnych decyzji.
Wszystkie decyzje zwala się na szeregowych pracowników a oni są od brania kasy.
Kiedy coś jest żle zrobione wtedy oni nic o tym nie wiedzieli i już.
Kiedyś nasza księgowa przyjechała ze szkolenia i powiedziała: " wiecie, że ja za nic nie odpowiadam, czyba jedynie za brak nadzoru. Jak coś będzie żle zaksięgowane to będzie odpowiadał ten co to zaksięgował. "
Od znajomych wiem, że w urzedach miasta też tak jest. Naczelnik bierze kasę a na pracowników się zwala wszystkie decyzje.
Obecnie im wyższe stanowisko tym mniejsza odpowiedzialnośc.
amator1122 / 2010-09-05 10:11 / Tysiącznik na forum)
Cześć

dlatego trzeba wszystko sprywatyzować i rozwiązać agencje rządowe, które zarządzają nie swoją kasą.

W Polsce obecnie awansuje się na stanowiska ludzi PO ZNAJOMOŚCI.

jeżli to prywatna firma to mnie nie interesuje jak jest prowadzony dobór ludzi.
Ami11 {SAMA PRAWDA} / 89.74.194.* / 2010-09-05 10:47
Jeżeli prywatna to ok , gorzej jak jest publiczna.
Eternit z Azbestu / 2010-09-05 02:28 / Tysiącznik na forum
Ja ja wiem o kilku spółkach z WIG20 i mWIG40 gdzie na wysokich (nie wiem jak jest na najwyższych) stanowiskach ludzie obsadzani byli po znajomości i wybierali usługi firm zaprzyjaźnionych... czasemnawet usługi kompletnie zbędne. Pamiętam jak był u nas problem z opcjami to szef naszych konsultantów mówił, że jego to zupełnie nie dziwi bo rozmawiał z wieloma głównymi księgowymi i wie co sobą reprezentują.
Wielu kolegów pracowało w działach IT czołowych "Polskich" banków i nie ma żadnego, który by miałsprawnie zażądzanąinfrastrukturę IT. Sam zresztą byłem na wdrożeniu w irlandzkiej centrali właściciela jednego z największych "Polskich" banków (co by nie pisać największej spółki na GPW) i byłem zszokowany panującym tam chaosem, rozmawiałem sobie z jednym z adminów i mówił mi, że o wszystkim decydują Włosi i ich znajomi, którzy są kompletnie bez kompetencji, wydają ogromne pieniądze na bezseensowne zakupy sprzętu, który sobie póxniej stoi i nic nie robi, zaś pracownicy, których decyzje mają wpływ na kluczowe inwestycje pracująna starych złomach, które co chwila się psują.

Jeden z czołowych irlandzkich banków (nie ma go na naszym rynku) chciał nas wynając do napisania oprogramowania, które będzie w stanie doliczyć się ile tak naprawde mają pieniędzy, bo się w tym pogubili, przez co irlandzki odpowiednik KNF nałożył na nich karę.

Zreszta zbailoutowane banki w USA też nie byy w stanie siędoliczyć ile mają kasy.

tak więc cały system jest spieprzony...

I kiedyś to wszystko padnie... i długoterminowo Kenobi ma rację. ale kto wie kiedy to nastąpi.
eby / 2010-09-04 22:16 / Tysiącznik na forum
Podobno fachowcy budowlańcy wrócili z zagranicy
amator1122 / 2010-09-04 22:23 / Tysiącznik na forum)
jeżeli ta ironia jest skierowana do mnie to odpowiem, jestem tech .mech ...a wiesz dlaczego nie poszedłem na studia , bo były za łatwe,
..kosiłem siekę i trzepałem futra:)))
Eternit z Azbestu / 2010-09-04 22:58 / Tysiącznik na forum
Jak ktoś jest dobry w tym co robi to mu dyplom niepotrzebny.
Sam mam magistra z PW i uważam, że niewiele mi z niego przyszło. Jakbym po 3 latach zucił studia to bym lepiej na tym wyszedł, a jeszcze lepiej było iść na PJWSTK i w 3 lata zrobić inzyniera. w 2000 można było bez problemu na ostatnim roku znaleźć dobrą pracę nie mając doświadczenia, póxniej mając 2 lata doświadczenia mozna było jakoś przetrwac kryzys a w nowej koniunktórze mając kilka lat doświadczenia jechać do Irlandii lub UK albo mieć w Polsce stanowisko kierownicze. A tak to skończyłem studia z papierkiem i bez doświadczenia.

Zreszta Bill Gates też olał studia w połowie i założył Microsoft.
eby / 2010-09-04 22:29 / Tysiącznik na forum
Nie, gdzieżbym śmiała :)
Miałam remont w domu, najpierw uszczelnianie dach, podciągnięcie sufit, malowanie , takie tam. Nie minęło 2 tygodnie od zakończenia a już wychodzą niedoróbki i fuszerka, ovzywiście wszyscy to FACHOWCY którz wrócili z bardzo intratnej pracy z zagranicy. Dzisiaj to się pryczałam z nerwów
amator1122 / 2010-09-04 22:36 / Tysiącznik na forum)
fachowca to się czuje tak samo jak inteligencje ,chyba jako kobieta tego nie posiadłaś na marginesie to gdzie masz starego czyżby był po robótkach ręcznych (młotek intelektualista)
nie czepiam się starego ale krew mnie zalewa jak kobieta bierze się za remont dla was zostawiam ogród.
dociekliwy / 2010-09-04 23:20 / portfel / Tysiącznik na forum
fachowca to się czuje
no dosc czesto
amator1122 / 2010-09-04 23:34 / Tysiącznik na forum)
bierzecie do remontu tanich łapciuchów później nazywacie ich fachowcami ,czy ktoś z was sprawdził co wcześniej robili czy mieli rekomendacje itd. jeżeli nie to nie płaczcie że was wydoili,straciliście czas itd., to wasza wina i nie usprawiedliwiajcie swojej naiwności.

tak lud pracujący dyma wykształciuchów:))))))))))))
Eternit z Azbestu / 2010-09-04 23:47 / Tysiącznik na forum
Ten co mi ściany malował był polecony przez developera. Nen od mebli co półkę robił reklamował sięna klatce a jako referencje pokazywał co zrobił u sąsiadów.
eby / 2010-09-04 23:46 / Tysiącznik na forum
Ale to dymanie jes na krótką metę , w końcu braknie takicj głupków jak ja
dociekliwy / 2010-09-04 23:39 / portfel / Tysiącznik na forum
tylko nie wiem czemu to piszesz do mnie
nigdy nikogo nie bralem do remontow
to ja jestem ten FACHOWIEC
ewentualnie moge zawolac kolege bedzie nam sie razniej piwo pilo przy robocie
amator1122 / 2010-09-04 23:52 / Tysiącznik na forum)
fachowiec nie ma ułańskiego chuchu , te czasy dawno minęły, a łapciuchy capią wczorajszym dniem.

może dlatego pod tobą napisałem ale nie chodzi o ciebie.
eby / 2010-09-04 22:54 / Tysiącznik na forum
Nie chodzi o męża , wynajmujesz kogoś płacisz, myślisz że się zna , doradzi , a tu dupa.
Każdy następny krytykuje poprzedniego i też odwala fuszerkę ...
Eternit z Azbestu / 2010-09-04 23:04 / Tysiącznik na forum
Niestety w Polsce fachofcy strasznie olewają pracę i ciężo o kogoś godnego zaufania.
Ale do sprawdzania jakości wykonania to jednak kobiety są lepsze. Tak jak juz kiedyś mówiłem to kobiety sa wzrokowcami. Wejdzie taka do pomalowanego pokoju i w 5 min wszystkie niedoróbki zobaczy... ja to niektóre po miesiącu zauważyłem jak mi mieszkanie wykańczali.
eby / 2010-09-04 23:12 / Tysiącznik na forum
Szczęściaż, jak można nie zobaczyć jak 2 ściany zaczynają puchnąć i wychodzi grzyb, na suficie znowu pojawia się szpara ( mówiłam de..lowi żeby założył pasek fizelinowy i dopiero obrobił i pomalował ale oczywiście olał to i pęka ), zmywarki nie mogę zamontować bo wystają rurki, elewacja na zewnątrz ( przy łączeniu z dachem ) jest niedoróbką - są szpary i jak deszcz zacina t się zalewa , wylewka na tarasie chyba będzie za wysoko i jak będą kłaść płytki to prawdopodobnie nie otworzę drzwi ( będą kuuuć ) i jeszcze przeciekająca pralka - to już mnie dzisiaj dobiło
Eternit z Azbestu / 2010-09-04 23:26 / Tysiącznik na forum
To w Warszawie jak zrobili tunel pod ruchliwm skrzyżowaniem to się okazało, że zrobili wysokość zgodną z projektem... ale przed położeniem nawierzchni... jak położyli gto się okazało, że się TIRy nie mieszczą i teraz TIRy jeżdżą i tak górą i nadal są korki.

JAk remontowali tunel kolejowy pod centrum to wylali za grubo betonu i się okazało, że piętrowe wagony się nie mieszczą.
amator1122 / 2010-09-04 23:43 / Tysiącznik na forum)
to nie robole na miłość boską ,a gdzie była kadra inżynierska odpowiedzialna za projekt...no chyba że kadra skończyła robótki ręczne (młotki) .
Eternit z Azbestu / 2010-09-04 23:49 / Tysiącznik na forum
Kadra była po znajomości, wszak to rządowy kontrakcik. Łapóweczkę dali i nikt sięich nie czepiał. Żeby nie było, że się PO czepiam to pierwsze było za Marcinkiewicza, a drugoe jużza Waltzowej, wiec jedni i drudzy siebie warci.
amator1122 / 2010-09-05 00:58 / Tysiącznik na forum)
a uczelnie pokończyli tez po znajomości i tak dalej tylko przerzucanie się odpowiedzialnością i pitolenie bez końca zgoda jest w tym ,że kadra (wykształciuchy) jedni ,drudzy, trzeci ...........,
są do bani .
Eternit z Azbestu / 2010-09-05 01:08 / Tysiącznik na forum
Problem jest w tym, żejak ktoś jest zdolny to się go Ci na stanowiskach boja i nie dadzą mu szansy na karierę, żeby w przyszłosci ich nie wygryzł.
amator1122 / 2010-09-05 01:13 / Tysiącznik na forum)
jak ktoś jest zdolny to pracuje u siebie i da sobie w życiu rade.:)
amator1122 / 2010-09-05 00:02 / Tysiącznik na forum)
bzdury, utarte slogany próbujesz bronić nieudaczników .

znam to z autopsji... , połowie z was wykształciuchy powinni zabrać dyplomy i zapędzić do łopaty i też nie wiem czy czegoś nie spapracie.
Eternit z Azbestu / 2010-09-05 00:12 / Tysiącznik na forum
Ja prubuje kogoś bronić?
Przecież ja ich nie wybierałem. To miasto rozpisało przetarg i ich wybrało.
Ja wiem jak jest przy projekcie w którym pracuję. Wszyscy programiści mówią, że projekt jest źle prowadzony, ale manager wie lepiej. My robimy co nam każe... a później koleś biadoli, że klient niezadowolony, szef biadoli, ale managera nie zmieni a ten cały czas swoje robi.
amator1122 / 2010-09-05 00:30 / Tysiącznik na forum)
to pokazuje jaka drąży was choroba , nie umiecie pracować w kolektywie macie wysoka za wysoką samoocenę, szczególnie widać to na forum ,czy większa samoocena tym większy baran i nieudacznik.

na pewno tez ich czytasz:)))))
ginekolog / 2010-09-05 07:43

czy większa samoocena tym
większy baran i nieudacznik.


dotyczy to zwłaszcza ciebie narcyzu homoseksualny
amator1122 / 2010-09-05 09:40 / Tysiącznik na forum)
niech ci będzie ,a teraz spadaj baranie bo rzygać się chce jak czyta się twoje wstawki.
Eternit z Azbestu / 2010-09-05 00:50 / Tysiącznik na forum
To świadczy o tym, że na kierowniczych stanowiskach są osoby bez kompetencji. A sprawny manager jest wazniejszy od sprawnego zespołu. Zespół robi to co mu manager każe. Jak wie, że coś jest źle to ostrzega managera, ale jak managet olewa ostrzeżenia i mówi, cpm on, nie bądźcie pesymistami, będzie działać.. a później bierze sięza prezentacjędla klienta wieczoram dnia poprzedniego i nagle uświadamia sobie, ze jednak nie działa... i zaczyna biadolić.
amator1122 / 2010-09-05 01:06 / Tysiącznik na forum)

To świadczy o tym, że na kierowniczych stanowiskach są
osoby bez kompetencji.

jednym słowem durnie z wysoką samooceną:)))
eby / 2010-09-05 00:09 / Tysiącznik na forum
Mocne słowa :)
amator1122 / 2010-09-05 00:24 / Tysiącznik na forum)
mocne i prawdziwe ,tysiące przykładów podaje codzienna prasa jak kadra inżynierska , administracja (też wykształciuchy) jest nieudolna po prostu głupia.

leczycie swoje frustracje , narzekając na malarzy, stolarzy i innych jacy to partacze i nie umiecie wyegzekwować od nich fachowości .

pytam się to kto jest mądrzejszy dymany czy dymający

dla pocieszenia napisze na zachodzie jest tak samo a nawet gorzej ,projekty są po 2-3 razy poprawiane nawet japońce poprawiają po kilka razy.:))
eby / 2010-09-05 00:33 / Tysiącznik na forum
Czy ktoś kto okrada jest mądrzejszy ?? Ja zapłaciłam za pracę która powinna być wykonana porządnie, nie chodzi o to, że komuś coś nie wyszło, każdemu może się zdazyć, ale jeśli ja proszę żeby coś przykleił ( ja laik ) a on pomijając że powinien zrobić to bez mojej sugestii nie robi tego ( chyba żeby było szybciej bo innego wytłumaczenia nie mam ) tzn. że mnie okradł
amator1122 / 2010-09-05 00:40 / Tysiącznik na forum)
daje mu kopa i szukam drugiego ...takie proste ..i nic mu nie place:)))

nie szanujesz swoich pieniędzy, pytanie dlaczego ...boisz się szmaciarza , kaman o co chodzi, to takie trudne.
eby / 2010-09-05 00:46 / Tysiącznik na forum
Przecież to wyszło po czasie, oczywiście bdę dzwoniła do niego, mam nadzieję że nie będę musiała się kucić, chociaż dodatkowe koszty pewniw i tak ja poniosę
amator1122 / 2010-09-05 01:24 / Tysiącznik na forum)
jasne o samochodach tez czytam tutaj ,wyszło po czasie .

takie życie i trzeba umieć się w tej rzeczywistości odnaleźć

poradzisz sobie trzymam kciuki. :))))
Eternit z Azbestu / 2010-09-05 02:36 / Tysiącznik na forum
Ja się na własnych błędach uczę.
Byłem głupi, że się godziłem płacić w ratach po każdym etape robót. W efekcie koleś od półki, który jeszcze kilka innych drobiazgów spieprzył po ostatnią ratę nie przyszedł i po kilku telefonach przestał odbierać moje telefony. Od tego czasu płacę zaliczkę a reszta po wykonaniu roboty o ile ją akceptuję.
Eternit z Azbestu / 2010-09-04 23:30 / Tysiącznik na forum
A u mnie największą fuszerką to byo przykręcenie półki do scianki, która się okazała podwójną warstwą płyty gipsowej. Fakt, że i developer spieprzył bo tylko pół ściany jest z betonu bo to kawałek konstrukcji bloku, a resztę zrobił po obu stronach ściany cienką płytę... no ale ten majster co półkę montował powinien się zorientować jak mu wiertarka weszła jak w masło, a on wsadziłw to kołek i przykręcił półkę... ja połozyłem na półkę 2 książki. grube, ale tylko 2... no i po chwili półka spadła a w ściane zostały dziury po kołkach.

Inna sprawa to malowanie mieszkania zaraz po odbiorze. Fachowiec powinien mnie ostrzec, że ściana jest świeża i farba odpadnie jak ściana wyschnie... nie ostrzegł, wyschła i odpadło... ale to mi nie przeszkadza i jest tak bez farby w kilku kawałkach... w sumie nie jest źle, bo sąsiadowi popękały płytki w łazięce.
eby / 2010-09-04 23:38 / Tysiącznik na forum
Robi się ścianki działowe z kartongipsu a w środku stelaż, pólki mocuje się do stelaża bo ...inaczej spadają :) faktycznie fachowiec powinin to wyczuć, ale nic tak nie popawia humoru jak fakt, że inni mają tak samo źle lub jeszcze gorzej :))))
dociekliwy / 2010-09-05 00:03 / portfel / Tysiącznik na forum
pólki mocuje się do stelaża
nigdy nie szukam stelaza i jeszcze zadna polka mi nie spadla
ale kolki tylko takie
http://www.majstershop.pl/index.php?p60,kolek-stalowy-typu-molly-mol
Eternit z Azbestu / 2010-09-05 00:09 / Tysiącznik na forum
Mieszkałem w dzieciństwie w bloku z wielkiej płyty i sięśmiali, że tam sąściany papierowe... ale tamte to były solidne w porównaniu z moimi. Co prawda nie sprawdzałem, ale jestem pewny, że bez problemu pięścią bym się przebił na wylot.
dociekliwy / 2010-09-05 00:15 / portfel / Tysiącznik na forum
u mnie wiecej jak polowa scian to karton-gips
tutaj tak sie buduje od zewnatrz zelbet a od wewnatrz styropian i plyta
do tego jeszcze wszystkie dzialowki
eby / 2010-09-05 00:39 / Tysiącznik na forum
No to fajnie wszystko słychać :))
dociekliwy / 2010-09-05 00:43 / portfel / Tysiącznik na forum
tylko w nocy :-)
Eternit z Azbestu / 2010-09-05 00:19 / Tysiącznik na forum
No tak. w tym bloku z dzieciństwa też tak było, ale to miało kilka centymetrów grubości. Ta moja to jest cieniutki gips po obu stronach a w środku 20cm powietrza.
Kołki były solidne, ale co z tego jak były wkręcone w ścianę o grubości centymetra.
eby / 2010-09-05 00:12 / Tysiącznik na forum
Żelbetonowe, kołka nie wbijesz :))
Eternit z Azbestu / 2010-09-05 00:06 / Tysiącznik na forum
Ale ta moja ścianka to jest płyta gipsowa o grubości mniejszej niżcentymetr.nie wiem czy ma pod spodem stelaż, bo to tylko metr szerokości po jednej stronie prawdziwej ściany i półtora mera po drógiej.
eby / 2010-09-05 00:40 / Tysiącznik na forum
Ozdóbka :))
Eternit z Azbestu / 2010-09-04 23:51 / Tysiącznik na forum
Kolega ma mieszkanie w bloku z wczesnych lat 90tych... ani jednego konta prostego nie ma.
eby / 2010-09-05 00:04 / Tysiącznik na forum
Ale dzięki temu interes kwitnie, ciągle coś remontujemy i jesteśmy zieloną wyspą :))
dociekliwy / 2010-09-05 00:00 / portfel / Tysiącznik na forum
Alternatywy 4 ciagle zywe
Eternit z Azbestu / 2010-09-05 00:03 / Tysiącznik na forum
Kolega (inny) mieszka niedaleko Alternatywy.
eby / 2010-09-04 23:29 / Tysiącznik na forum
No tak , oni mają gorzej. Ale często jest tak z mostami, że jak remontują nawierzchnię to później wysokość im spada i jest poniżej 3 m
Eternit z Azbestu / 2010-09-04 23:33 / Tysiącznik na forum
Ostatnio po miesiącu remontu wiadukt u nas otworzyli. Pisałem jakiś czas temu, ze nawierzchnia na nim była niezła jak na nasze warunki i lepiej było gdzie indziej naprawiać... no i teraz najlepsze... nawierzchnie zrobili nierówno... czyli powiedzmy wyremontowali ze stanu takiego sobie na wmmiarę niezły.
eby / 2010-09-05 00:02 / Tysiącznik na forum
A my za to płacimy
dociekliwy / 2010-09-04 23:19 / portfel / Tysiącznik na forum
troszke tego jest
wspolczuje
eby / 2010-09-04 23:26 / Tysiącznik na forum
Już mi trochę przeszło, rano idę na grzyby więc się odstresuję :)
dociekliwy / 2010-09-04 23:28 / portfel / Tysiącznik na forum
gdzie bedziesz szla
przeciez masz na scianie :-)
eby / 2010-09-04 23:41 / Tysiącznik na forum
Plusik ode mnie :))
eby / 2010-09-04 23:32 / Tysiącznik na forum
Dobre, dobre, ale już skułam i popryskałam odgrzybiaczem :)))
Eternit z Azbestu / 2010-09-04 23:31 / Tysiącznik na forum
Otóż to, trzeba dostrzegać zalety!
ginekolog / 2010-09-04 22:47
spójrz na siebie jak ty wyglądasz
eby / 2010-09-04 22:55 / Tysiącznik na forum
To Ty od recepty ?
amator1122 / 2010-09-04 22:55 / Tysiącznik na forum)
spadaj pedale!
ginekolog / 2010-09-04 22:14
na szczęście syfilis jest uleczalny
gery / 2010-09-04 22:12
Co myślicie o POLICACH i CITY INTERACTIVE?
amator1122 / 2010-09-04 21:45 / Tysiącznik na forum)

2010-09-03 20:14:19 | 77.253.136.* | PPaolkaa
fala pierwsza bessy niegy nie jest krachem


wiesz dlaczego Ciebie nie rozumie bo ty już na wstępie popełniłaś błąd ty chyba nawet nie wiesz w jakim trendzie porusza się indeks.
...gdzie ty widzisz pierwszą fale bessy te korekty ostatnich wzrostów nazywasz bessą
jeżeli czerwcowy dołek jest wyżej jak lutowy

podajesz tyle liczb poziomów ,lata, coś tam, coś tam a zapomniałaś ,że wyznaczenie trendu nie jest nauką tylko sztuką tak jak ekonomia nie jest nauką ścisłą tylko społeczną.
eby / 2010-09-04 22:03 / Tysiącznik na forum
Ale się Jej czepiacie
amator1122 / 2010-09-04 22:10 / Tysiącznik na forum)
wcześniej nie mogłem to teraz odpowiedziałem nikt się nie czepia...lubię PPaolke:)
Eternit z Azbestu / 2010-09-04 23:06 / Tysiącznik na forum
Wie jak jeździć samochodami. :)
eby / 2010-09-04 22:18 / Tysiącznik na forum
I bardzo dobrze :)
Eternit z Azbestu / 2010-09-04 21:54 / Tysiącznik na forum
No ale ona śledzi notowania GPW od 1978 roku! Niekażdy to potrafi...
eby / 2010-09-04 22:10 / Tysiącznik na forum
Ojej, pomyliło się dziewczynie a Wy wyłapujecie takie wpadki i macie rajd
Eternit z Azbestu / 2010-09-04 22:51 / Tysiącznik na forum
wymyśliła sobie teorię cykli 10 letnich na GPW i pisze o dołkach w 1978 i górkach w 1987, to nie wygląda na pomyłkę, tylko na pisanie głupot wyssanych z palca.
eby / 2010-09-04 23:30 / Tysiącznik na forum
:)))), jeśli nawet ja się z tego śmieję tzn że jest źle :))
amator1122 / 2010-09-04 22:07 / Tysiącznik na forum)
tam niżej się chwali i nie tylko ona jakie tam ma fakultety i takie p******* , a ja wiem jedno żeby kosić siekę trzeba logicznie myśleć i mieć wizje no i trochę wiedzy .

to forum to kółko sfrustrowanych, niedocenionych mgr.od robótek ręcznych (młotki) prześcigających się w ilości dyplomów .

korvva paranoja .
eby / 2010-09-04 22:20 / Tysiącznik na forum
Ja też się kompletnie nie znam i co z tego...
amator1122 / 2010-09-04 22:26 / Tysiącznik na forum)
nic jest ok , nie chwalisz się jakimś tam papierem:)
eby / 2010-09-04 22:31 / Tysiącznik na forum
Czsami coś bąknę :)))
dzekoo / 2010-09-04 22:00 / portfel / Bywalec forum
Pamiętam, dobierałem wtedy akcje nowo-powstałej Huty Katowice, ale CPN dał lepiej zarobić.
Eternit z Azbestu / 2010-09-04 22:52 / Tysiącznik na forum
Ona grała wówczas na kontraktach na WIG -10
eby / 2010-09-04 22:58 / Tysiącznik na forum
Kontrakty na WIG 10 ???
Eternit z Azbestu / 2010-09-04 23:05 / Tysiącznik na forum
ta kreseczka to minus... WIG minus 10
w 1978 ;)
eby / 2010-09-04 23:19 / Tysiącznik na forum
Przecież to i tak bzdura...
bolek77 / 2010-09-04 22:04 / portfel / Uparty Osiołek
A akcje Baltony i Pewexu były notowane w dolarach.
:)
ha ha ha ha / 85.222.56.* / 2010-09-04 19:28
longowe beztalencie na swym blogu znów dało popis całkowitego braku wyczucia rynku

Prognoza na zamknięcie w piątek 03.09.2010:

S&P500 1020 -4,2%
WIG20 2350 -3,29%

Tymczasem:

S&P500 1104
WIG20 2476
--------------------
2010-09-03 16:35:05 | 91.94.65.* | KJack
Re: Koszmar powraca [1]
Mimo tego Longu co wypisywali na głównym uważam,że to Twoje prognozy są trafne i
odważne... A PRZEWIDYWAĆ DO PRZODU Z TAKĄ SKUTECZNOŚCIĄ JAKĄ TY MASZ TO TRUDNA
SZTUKA....
eby / 2010-09-04 20:26 / Tysiącznik na forum
Chłopak się pomylił i cała afera
janlew nielogo / 85.222.56.* / 2010-09-04 20:33
gdyby się raz czy dwa pomylił no problem

a myli się non stop i jeszcze się zastanawia czy prognoz za pieniądze nie dawać

i za wielkiego 'znawcę' rynku chce uchodzić

i to jest już problem
Eternit z Azbestu / 2010-09-04 21:39 / Tysiącznik na forum
Prognozy za pieniądze to dają Ci, co nie potrafią na giełdzie zarobić. Jakby umieli to po co by mieli zarabiać dając prognozy?

Tak swoją drogą to przyznaję się, że się myliłem a Ty miałeś racje. Gdybym Cię słuchał to bym nie wtopił kilku tyś.
eby / 2010-09-04 20:35 / Tysiącznik na forum
O tych pieniądzach to nie wiedziałam :))
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy