Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Dane ze spółek zweryfikują ostatni optymizm inwestorów

GPW: Dane ze spółek zweryfikują ostatni optymizm inwestorów

Wyświetlaj:
Etermit / 2013-10-21 16:37 / Tysiącznik na forum
wyprzedaż akcji na GPW przebiega dziś pomyślnie i jak na razie inwestorzy wyprzedają wszystko jak leci ponad 2% drożej niż w piątek

jednak jeden forumowy Ekspert wie jaka będzie końcówka:

"Pejrolsy będą ujemne /178.36.135.42*/2013-10-21 14:10
+ popieram - neguję 0 usuń Zgłoś do usunięcia
Dziś kończymy na minusie..."
attacc / 2013-10-21 16:24
Jest mega hossanna w Warszawie też ?

Chociaż Ceny wielu spółek są poniżej absurdalnych rekordowych z 2007 r to ich wskaźnik C/Z jest bliżej rekordów.

Rekordy indeksów tylko w USA, Niemczech i prawie rekordowy poziom w Anglii. Jak u nich ma się C/Z ?

Chociaż nie mamy własnego QE3 i wciąż czekamy na ofiarność NBP i RPP w tej dziadzienie w Polsce C/Z jest już często absurdalny. Czy pozwoli na spadek Giełdy?

Wiele małych spółek w Polsce oderwało się od sensownej wysokości wskaźnika C/Z np. 60 ? w branży Odzieżowej. Toż im nie pomoże 100 % wzrost zysku netto.
Jaki wzrost potrzebny jest Gospodarce Polskiej aby te firmy tak się poprawiły wyniki.

Niemcy mają silną gospodarkę i ich mDAX (40) bije dziś kolejne rekordy DAX (30) już też i S&P500 też.

Samowite Szaleństwo.
lukaszwych / 2013-10-21 17:33 / portfel / "Demon rynków"
szaleństwo to zwykła hossa jest, są spółki drogie i są tanie, wybierzesz pare drogich spółek i piszesz "szaleństwo" a jak byś poczytał troche to wiedział byś że co cykl jest grupa spółek, które radzą sobie lepiej od innych i ich wskażniki są dużo wyższe od średniej. I to jest rzecz normalna a nie szaleństwo. Nie będe się wdawał w szczegóły ale Oneil np. kupował spółke która miała c/z 107 i zarobił na niej kilkaset procent. Nie rozumiesz giełdy i jesteś następnym zdzwionym na tym forum.
Co to wasza pierwsza hossa jest?
lukaszwych / 2013-10-21 17:46 / portfel / "Demon rynków"
nie pamiętasz pewnie fona z c/wk 60 i podobne wskażniki na pc gurardzie atlantisie i innych śmieciach, które rynek nie wiedział co z nimi zrobić jak zaczeły zyski przynosić.
attacc / 2013-10-21 15:50
Kseń o Alior Banku, Rezerwy na złe kredyty dziwnie małe. Bank chciał się sprzedać.

KNF nie dopuścił funduszy inwestycyjnych z USA.

JA: Kto więc kupi 35% akcji od obecnego „dziwnego” właściciela.
attacc / 2013-10-21 15:39
Marc Faber uważa, że obligacje będą skupowane w nieskończoność (QE infinity), gdyż każdy nadzwyczajny program rządowy wprowadzany jako tymczasowy zawsze nabiera charakteru stałego.
- Fed wmanewrował się tak dalece, że nie ma strategii wyjścia - twierdzi Faber.
attacc / 2013-10-21 15:38
Rynek nieruchomości odrywa się od fundamentów
„W tym roku ceny (w USA) wzrosły o 12 proc. To bardzo szybki skok i wierzę na ten proces ma wpływ polityka Fed" – mówi Shiller. Od 2008 roku stopy procentowe w USA znajdują się praktycznie na zerowym poziomie. Według noblisty nie można bezpośrednio winić banku centralnego za tworzenie się baniek, ale bez wątpienia jego polityka może sprzyjać „nastawieniom spekulacyjnym".
synonim / 2013-10-21 15:40 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Według noblisty nie można bezpośrednio winić banku centralnego za tworzenie się baniek, ale bez wątpienia jego polityka może sprzyjać „nastawieniom spekulacyjnym"

No on tego nie powie wprost bo nobliście nie wypada

Ale prawda jest taka, że to właśnie FED jest odpowiedzialny za tworzenie się baniek bo któżby inny
Etermit / 2013-10-21 16:56 / Tysiącznik na forum
Lech Wałęsa też otrzymał nobla i nigdy nie powiedział o tym wprost
wyputowany / 78.10.71.* / 2013-10-21 15:12
Marc Faber, fot. Bloomberg



- Pytanie nie powinno dotyczyć ograniczania. Pytanie powinno dotyczyć tego, w którym momencie zostanie zwiększony zakup aktywów o jakieś 150-200 mld USD, do biliona dolarów miesięcznie – powiedział.

Fed, który obecnie skupuje z rynku miesięcznie aktywa o wartości 85 mld USD, w tym tygodniu będzie miał spotkanie, podczas którego będzie omawiał przyszłość programu znanego jako ilościowe luzowanie.

Faber przewidywał tzw. “nieskończone QE”, ponieważ “każdy program rządowy wprowadzany jako pilny i tymczasowy środek zawsze staje się permanentny. Dodał również, że „Fed postawił się w sytuacji, z której nie ma strategii wyjścia”.
synonim / 2013-10-21 15:28 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Faber przewidywał tzw. “nieskończone QE”, ponieważ “każdy program rządowy wprowadzany jako pilny i tymczasowy środek zawsze staje się permanentny


Lubię tego gościa


wyputowany


Śmiejesz się z tych co mają puty i w tym samym czasie sama niby bierzesz S wbrew trendowi - pogubiłaś się już do reszty w tym wszystkim
wyputowany / 78.10.71.* / 2013-10-21 15:10
"Fed może zwiększyć QE do 1 bln USD miesięcznie"

Mark Faber, redaktor i wydawca opiniotwórczego raportu "Gloom, Boom & Doom", powiedział w rozmowie z CNBC, że inwestorzy zamiast zastanawiać się kiedy Rezerwa Federalna zacznie ograniczać program skupu obligacji, powinni raczej myśleć, kiedy zacznie go zwiększać.
idziemy na 4000 na WIG 20 / 78.10.71.* / 2013-10-21 15:09
„Redukcja QE odłożona na miesiące”

Fed może jeszcze miesiące czekać z rozpoczęciem ograniczania zakupów aktywów w ramach ilościowego luzowania polityki pieniężnej (QE), uważa Charles Evans, szef Fed w Chicago.
nmr / 37.31.32.* / 2013-10-21 15:07
W POLSCE +2% NA indeksie a w całej EUROPIE LIPA,to musi być bogaty kraj miodem i mlekiem płynący a obywatelom musi nieżle się powodzić bo jak mówią giełda jest odzwierciedleniem gospodarki,mnie też na wszystko stać zarabiam przecież 2000 zł tyle co 90% społeczeństwa
non stop hossa za drukowane / 78.10.71.* / 2013-10-21 15:03
FED ma już 4 bln $ i nie ma żadnych szans na zakończenie DRUKOWANIA już nigdy bo nikt tego nie odkupi od nich ,

taka jest prawda
wyputowany / 78.10.71.* / 2013-10-21 14:58
PEKAO ma 18 zł do szczytu z 2007 roku a obrót 40 mln zł


HIPERBOLA
wyputowany / 78.10.71.* / 2013-10-21 14:56
krispek - nielog / 95.48.32.* / 2013-10-21 14:44 + popieram- neguję0usuń Zgłoś do usunięcia
a mega hossa znowu zarobiła ;)

SL puścił bąka ;)))

buhahhahaha STP LOSS był 2548 jak podawałem więc nie kłam , na razie trzyma
krispek -nielog / 95.48.32.* / 2013-10-21 15:35
na razie pozdrów kazie :) wyputowany, ale sam bierze S. Logika mistrza.
krispek - nielog / 95.48.32.* / 2013-10-21 14:52
Boże... Jakim trzeba być matołem, żeby nie pojmować tego, że kontrakty terminowe, a opcje to 2 różne instrumenty zupełnie inaczej działające...
I ktoś taki gra na pochodnych... W sumie dobrze, że gra ktoś musi stracić żeby ktoś inny mógł zarobić ;)

Polecam książkę "Kontrakty terminowe i opcje" Hull'a. Może Cię w końcu oświeci.
synonim / 2013-10-21 15:50 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Polecam książkę "Kontrakty terminowe i opcje" Hull'a


Dla niej ta książka będzie za trudna, tak się składa, że mam tę książkę

Zresztą oni tutaj nie czytają książek bo uważają, że są mądrzejsi od tych co książki piszą - poczytaj moją dyskusję z keniem poniżej

Nic nie czytają i uważają, że pozjadali wszelkie rozumy i efekt jest taki, że jeden pitoli od lat dzień w dzień o podskokach po S-ki a druga już dawno się wyxzerowała na kontraktach bo grała cały czas S jak rosło w latach 2009-2011

I tacy to "mądralińscy"
lukaszwych / 2013-10-21 14:58 / portfel / "Demon rynków"
eee tam każdy wie o co chodzi ale i tak sobie będą jaja z tego robić bo to fajnie brzmi :)
Kupiłem calle i zabezpieczyłem się putami albo kupiłem puty i zabezpieczyłem się callami. Teraz mam stelaż i zawsze zarobie.
Ale swoją drogą tak na logike to jak się ma stlelaż i akcje są w boczniaku to wtedy się traci na jednych i drugich.
synonim / 2013-10-21 15:18 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

każdy wie o co chodzi


Ale oni tutaj naprawdę nie pojmują tej różnicy


Ale swoją drogą tak na logike to jak się ma stlelaż i akcje są w boczniaku to wtedy się traci na jednych i drugich


Boczniak jest zabójczy dla opcji gdy się jest long put albo long call, chyba, że ktoś umie nieźle łapać górki i dołki w kanale wtedy można coś ugrać

Natomiast gdy się jest short put albo short call to wtedy można nieźle zarobić na regularnym inkasowaniu premii w boczniaku

Tylko, że tego 2-letniego boczniaka na wig20 nikt nie był w stanie przewidzieć a teraz to my już raczej z niego wychodzimy
krispek - nielog / 95.48.32.* / 2013-10-21 15:12
wszystko zależy od tego jakiej rozpiętości stelaż, tzn. na jaką zmienność grasz. Moja rozbieżność to 100pkt. Plus oczywiście ilość pkt do pokrycia premii za opcje. W moim wypadku kolejne 100 pkt. Ale zazwyczaj robię tak, że jak już widzę rynek w konkretnym kierunku to puty/calle odsprzedaję, żeby odzyskać część wpłaconej premii (najczęściej w sytuacji korekty) dlatego czekam na spadki, aby odsprzedać puty mniej więcej po 35-45 pkt/szt w listopadzie i potem już tylko rajd św. Mikusia do końca roku.
Na prawdę wszystko zależy od dobrej strategii, jeżeli nie widać kierunku rynku to trzeba grać na opcjach, jeżeli mamy konkretny trend - wtedy przesunąć pieniądze na kontrakty i akcje.
Bawi mnie tylko ten megahossa bo cały czas nie rozumie, że to są 2 różne instrumenty. Kłapie dziobem, że niska płynność mimo że na nich nie grał. Niech spróbuje, na prawdę przy opcjach ATM płynność jest spora i spokojnie można zrealizować swoją pozycję
synonim / 2013-10-21 15:25 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Kłapie dziobem, że niska płynność mimo że na nich nie grał


No u niej to standardowy tekst z tą płynnością

Kiedyś regularnie pisała, że nie kupuje akcji z swig i mwig bo tam jest dla niej rzekomo za mała płynność

Rozumiesz - taki to z niej "grubas", że nie gra na akcjach z swig i mwig bo jest niby za duża na te spółki ale jednocześnie żebrze u ciebie o rower

Teraz to samo pitoli o opcjach, że tam niby za mała dla niej płynność a jednocześnie pisze, że gra tylko trzema kontraktami

To przecież płynność trzech kontraktów jest na poziomie obrotu z rynku opcji

Z główką coraz gorzej

A tak naprawdę to ona już dawno nie gra na niczym i to tylko taki cyrk
krispek - nielog / 95.48.32.* / 2013-10-21 14:54
*Do Pana/Pani megahossa
wyputowany / 78.10.71.* / 2013-10-21 14:45
PEKAO jest już w HIPERBOLI i jak on nie walnie to będzie szok jak dla mnie
wyputowany / 78.10.71.* / 2013-10-21 14:44
synonim / 2013-10-21 13:54 / portfel / Tysiącznik na forum + popieram- neguję0usuń Zgłoś do usunięcia

TO W RAMACH ZABAWY PODOBNEJ JAK TY NA SWOIM STELAŻU ,

No tylko "zapomniałaś", że na kontraktach nie da się zbudować stelaża a na opcjach jak najbardziej


to jest dobre , niby dlaczego nie , na platformie możesz mieć i S i L bez problemu na stelażu i zawsze zarabiasz PRAWIE TAK JAK TY , buhahahahahah
synonim / 2013-10-21 15:33 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
to jest dobre , niby dlaczego nie , na platformie możesz mieć i S i L bez problemu na stelażu i zawsze zarabiasz PRAWIE TAK JAK TY , buhahahahahah


-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.--------- - jak masz jednocześnie S i L na kontraktach to strata jest zawsze równa zyskowi a na opcjach nigdy tak nie jest - one zawsze zarabiają i tracą nie po równo w momencie silnych ruchów rynku i właśnie ta nierównowaga na opcjach to jest zysk

-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------
dociekliwy / 2013-10-21 14:56 / portfel / Tysiącznik na forum

na platformie możesz mieć i S i L

i myslisz ze to to samo co na opcjach ?


zawsze

to nie jest odpowiednie slowo zarabia sie na dlugim stelazu jak jest silny ruch tylko kierunek jest obojetny
wyputowany / 78.10.71.* / 2013-10-21 14:57
nie to samo ale możesz miec stelaż jak chcesz ,

myślisz że na GPW to grubas nie ma stelaża na WIG 20 na kontraktach ?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy