Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Do góry, czy realizacja zysków?

GPW: Do góry, czy realizacja zysków?

Money.pl / 2010-03-26 08:12
Komentarze do wiadomości: GPW: Do góry, czy realizacja zysków?.
Wyświetlaj:
raf5 / 94.254.187.* / 2010-03-28 19:15

znowu chce zwalić sobie konia na forum nie pobudzaj jego
wyobraźni!!!

buhehe jakie teksty, uwielbiam to forum :D
B e e s s ........ / 83.30.216.* / 2010-03-28 19:19
Ach jaki będzie niebawem krach !!!
B e e s s ........ / 83.30.216.* / 2010-03-28 19:21
Trzymaj Rafie S
Będą niedługo mega zyski i floresy

:))

DJ 1200
Amigo11 / 2010-03-28 19:18 / SAMA PRAWDA
Niedługo przestaniesz lubić cokolwiek co kojarzy się z giełdą... :D
raf5 / 94.254.187.* / 2010-03-28 19:23
a kto powiedział że lubie giełde ;)
* ^ * / 89.228.21.* / 2010-03-28 19:52
ja lubię :)))
twoj przyjaciel k.... k / 87.13.29.* / 2010-03-28 18:54
1. "asne, przecież ty wiesz wszystko wszechwiedzący idioto, nawet
rentowność obligacji liczysz przez wyciągnięcie prostej średniej z 10
lat choć trzeba tu używać specjalnego wzoru z elementami potęg
ułamkowych"

no wiec takie rzeczy ktore dla ciebie sa z kosmosu ja robie w 2 min:
- to ze uzylem sobie prostej arytmetycnej stopy dochodu to tylko moja wola. bo nie jestes w stanie pojac ze to zwykla konwencja dlatego wzialem to co mi sie szybko liczy. jesli porownujesz TAK SAMO liczone stopy proc dla akcji i obligacji to wszysko jest w porzadku bo uzywasz swojej konwencji tylko zeby porownac oba instrumenty a nie wycenic kazdy

- stopa YTM to banal (dla ciebie megakosmos) jesli tylko zalozymy ze chodzi o zerokuponowa:

FV = PV / (1 + YTM)^n)
(1 + YTM)^n = FV/ PV
YTM = (FV/ PV)^(1/n) - 1

proste przeskztalcenie

tez mi specjalny wzor. a jesli chcesz policzyc YTM dla obligacji kuponowej... no to gratuluje bo nie wiem czy istnieje wzor dla wielomianow - nie ma zadnego specjalnego analitycznego wzoru

2. pitolisz ze arbitraz jest przeprowadzany tylko przed rozliczeniem. w dowolnym momencie mozna przeprowadzic arbitraz jesli jest okazja a kasa jest po prostu przeniesiona w przyszlosc (czyli do rozliczenia)

3. do szkoly!!!
janlew / 2010-03-28 19:04 / portfel / Tysiącznik na forum

a jesli chcesz policzyc YTM dla obligacji
kuponowej... no to gratuluje bo nie wiem czy istnieje wzor dla
wielomianow


na wszystko jest wzór, wystarczy o tym poczytać a nie z doskoku liznąc temat on-line a potem mądrzyć się bez końca na każdy temat jak to masz w zwyczaju. te wzorki też skopiowałeś z netu. wielu rzeczy nie wiesz a wydaje ci się, że pozjadałeś wszelkie rozumy. to jest właśnie twój problem. masz tylko wiedzę on line (a to śmieciowa i przypadkowa wiedza) i przerośnięte ego cierpiące tak naprawdę na kompleksy, i to cały to twój arsenał


pitolisz ze arbitraz jest przeprowadzany tylko przed
rozliczeniem


kłamiesz, wyraźnie napisałem niżej: "Chyba, że masz
na myśli arbitraż przed rozliczeniem serii. Na tym teoretycznie można było zarobić [...]".


3. do szkoly!!!


do lekarza niezrównoważony świrze z poważnymi kompleksami (które musisz odreagowywać na jakimś forum) i problemami emocjonalnymi

ty czubku nawet na gapę musisz jeździć a za wielkiego znawcę giełdy się tu mienisz, golcu, he he
twoj przyjaciel k.... k / 24.19.8.* / 2010-03-28 19:17
nie ma wzoru znajdz taki to ze ci sie wydaje ze jest to tylko swiadczy o twojej ignorancji i zerowej wiedzy ekonomiczno-matematycznej oco dyskwalifikuje cie na miano inwestora
twoj przyjaciel k.... k / 24.19.8.* / 2010-03-28 19:13
sam klamiesz przeczytaj swoj tekst jeszcze raz i nie wyrywajz kontekstu. twierdziles ze arbitraz to spekulacja czyli zupelnie pokazales swoja ulomnosc intelektualna

tak jestes ulomny intelektualnie a o tym swiadczy chcociazby to ze uwazasz skoro ty nie jestes w stanie pojac tego prostego przeksztalcenia to inni tez nie sa

a idac tym tokiem rozumowania wynika ze to ty jestes miernota co pozjadala wszystkie rozumy
max303 / 2010-03-28 19:15 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
i z tym ostatnim muszę się zgodzić
twoj przyjaciel k.... k / 91.209.162.* / 2010-03-28 19:19
oczywiscie bo mowie prawde i kazdy obiektywnie patrzacy to widzi
Amigo11 / 2010-03-28 19:06 / SAMA PRAWDA
Nie gadaj z nim znowu chce zwalić sobie konia na forum nie pobudzaj jego wyobraźni!!!
janlew / 2010-03-28 19:11 / portfel / Tysiącznik na forum
dobra, robimy ignore na to bardzo chore coś
twoj przyjaciel k... k / 87.13.29.* / 2010-03-28 18:58
tam mial byc znak * a nie /
raf5 / 94.254.187.* / 2010-03-28 18:47
1300 pkt na wig20 było skrajnym niedowartościowaniem, 3900 było skrajnym przewartościowaniem, wynika z tego że środek jest gdzieś w okolicach 2600 i to jest wartość "godziwa" naszej giełdy, pytanie czy tam dojedziemy.... ja póki co czekam na korekte ostatnich wzrostów na moich SSS..... ;)
janlew / 2010-03-28 18:55 / portfel / Tysiącznik na forum
problem w tym, że euforia rynku byka nie zna czegoś takiego jak racjonalne i zdolne do przewidzenia przewartościowanie. zobacz nasdaq w 2000 i Nikkei w 1990, albo niektóre poziomy emergingów już teraz będących wyżej niż ich szczyty z hossy 2007 (pytanie gdzie się zatrzymają jak do gospodarek wróci prosperity - może to być nawet najbardziej absurdalny poziom w niebiosach). Dlatego nawet jak wiemy gdzie jest środek nigdy nie wiemy gdzie jest dno albo kolejny szczyt. przewidywanie tego mija się z celem. a że po skrajnym niedowartościowaniu przychodzi skrajne przewartościowanie to i nasz szczyt z 2007 może już niedługo nie być szczytem absolutnym. tak jak nikt jeszcze rok temu nie spodziewałby się, że rok później niektóre emergingi będą już powyżej swych szczytów wszechczasów z 2007

więc twój racjonalizm może przegrać z irracjonalizmem rynku, tym bardziej, że próbujesz walczyć z żywiołem trendu
raf5 / 94.254.187.* / 2010-03-28 19:12
każda euforia kończy sie boleśnie i każdy trend prędzej czy później sie zmieni

że
próbujesz walczyć z żywiołem trendu

ależ ja z nim nie walcze tylko korzystam na jego wahaniach...
szymon / 2010-03-28 18:25 / Uznany Gracz Giełdowy

Używasz wzoru FV = I*(1+r [n/365]) i jeśli wychodzi na to, że FV>PV to wtedy
uznajesz, że aktualna wartość kontraktu jest przewatrtościowana względem przyszłej
wartości na rozliczeniu serii i bierzesz S na kontrakcie, zabezpieczając się
jednocześnie akcjami zakupionymi jak L. Jeśli jednak aktualnie kontrakt wygląda jak
niedowartościowany (FV


Dokladanie. Janlew naprawde ma pojecie o rynku. Od siebie dodatm tylko ze arbitrazysci sa bardzo potrzebni, sprawiaja ze ceny sa wlasciwe. A dorabianie toerii o tym jak to sprzedaja kontrakty, kupuja akcje czy odwrotnie, to tylko proba usprawiedliwienia ludzi ktorzy polegli na kontraktach i zamiast zweryfikowac swoje poczynania czuja sie oszukani.
janlew / 2010-03-28 18:47 / portfel / Tysiącznik na forum
Cześć Szymon,

ja chciałem przede wszystkim wykazać, że arbitraż nie ma wpływu na ruchy indeksu i kontraktów, bo gdyby miał nie byłby potrzebny per se. ktoś kto stosuje arbitraż musi to robić bo właśnie nie wie w jaką stronę pójdzie indeks i kontrakty. arbitraż wykorzystuje w sposób bierny ruchy wskaźników ale nie kreuje ich. bo po co byłby rzekomemu grubemu arbitraż jak mógłby sobie koszami akcji wywindować indeks do góry i zarobić przy tym jeszcze na kontraktach?

dlatego podniecanie się arbitrażem w kontekście grubego biorącego kosze i manipulującego indeksem jest groteskowe. jeśli jest w stanie manipulować indeksem nie potrzebuje arbitrażu i na odwrót. proste jak drut. więc ten kto podnieca się zarazem grubym i arbitrażem udowadnia tylko w ten sposób, że nie wie na czym polega tak naprawdę arbitraż
szymon / 2010-03-28 18:51 / Uznany Gracz Giełdowy
oczywiscie.
zauwaz tylko, ze osoba piszaca ciagle na tym forum wlasnie o tym nie ma pojecia czym jest wartosc pieniedza w czasie i jeden pkt roznicy pomiedzy indeksem a kontraktem uwaza za okzje do arbitrazu :)
pozdrawiam
szymon / 2010-03-28 18:34 / Uznany Gracz Giełdowy
a piatek byla ksiazkowa korekta.... trudno powiedziec czy jeszcze potrwa czy juz jutro w gore. Ale cos mi sie wydaje ze lada chwila jedziemy na wyzsze poziomy.
Eternit z Azbestu / 2010-03-28 18:29 / Tysiącznik na forum
Sprawa jest prosta. Akcje są jak mężczyźni a kontrakty są jak kobiety. Kontrakty szkodzą akcją i dlatego są samym złem. Należy zdelegalizować kontraktyy a świat będzie lepszy.
szymon / 2010-03-28 18:38 / Uznany Gracz Giełdowy
ja uwazam, ze nalezy zabronic posiadania pozycji na pochodnych bez posiadania instrumentu bazowego o wartosci odpowiadajacej pochodemu.
Amigo11 / 2010-03-28 18:42 / SAMA PRAWDA
łetam, na dłuższą metę spekula kontraktowa nie robi kuku akcjom. Kontraktowcy dymają shottermów czyli wszystko pozostaje w rodzinie. Spekuła rżnie speqłe.
Amigo11 / 2010-03-28 18:42 / SAMA PRAWDA
Zresztą zawsze można łyknąć pochodne poza rynkiem.
szymon / 2010-03-28 18:52 / Uznany Gracz Giełdowy
to tez powinno byc zabronione.
* ^ * / 89.228.21.* / 2010-03-28 18:14
http://www.youtube.com/watch?v=dcpr9cvwgxA&feature=channel
kwiatek... / 2010-03-28 17:58 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Ciekawe jak się juterko zachowa Oil?
szymon / 2010-03-28 18:26 / Uznany Gracz Giełdowy
przedzial wahan +/- 40% :D
max303 / 2010-03-28 18:24 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
będzie git
Amigo11 / 2010-03-28 17:06 / SAMA PRAWDA
"Od trzech miesięcy przebywa w areszcie stołeczny policjant, który kierując samochodem pod wpływem alkoholu zabił pieszego - dowiedziało się Życie Warszawy. Policja utajniła przed opinią publiczną tą bulwersującą sprawę."

"Sprawca wypadku zamiast udzielać pomocy poszkodowanemu poprosił o pomoc rodziców w zatuszowaniu wypadku. Mieli mu pomóc w uniknięciu kary. Policjant próbował zacierać ślady wypadku. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że namawiał rodziców, aby zeznawali, że to nie on prowadził pojazd."
mako.keep.pl_zarabiaj na forex! / 188.33.81.* / 2010-03-28 17:34
To jest własnie Polska:)
Eternit z Azbestu / 2010-03-28 17:34 / Tysiącznik na forum
Szkoda, że tusek. Może by zlikwidował kodeks drogowy i wprowadził zasadę, że winny wypadku jest pech.
raf5 / 94.254.154.* / 2010-03-28 16:48
czytam to forum wystarczająco długo aby mieć podstawy do takiego określenia
czlonek_zarzadu / 2010-03-28 16:50
Co jest złego w tym forum? Ja też je czytam, i muszę Panu powiedzieć że nie jest złe. Czasami jest naprawdę wesoło
raf5 / 94.254.154.* / 2010-03-28 16:55
Hmmm wiec założyłeś sobie nowe konto, obstawiam ze jestes albo tadek albo mariolka, tylko oni maja takie chore pomysły :))
czlonek_zarzadu / 2010-03-28 16:58
Pan Tadeusz to mój wierny i oddany przyjaciel, to on pokazał mi to forum.
twoj przyjaciel k... k / 87.194.45.* / 2010-03-28 16:54
chodzi mu o gowniane teksty janlewa (a moze lewego jana) ktory popisuje sie niewiedza.

OOO NIE BYLO ZADNEGO ARBITRAZYSTY OOOO LOP NICZEGO NIE WSKAZYWAL OOO GRUBAS TO SKUMULOWANY TLUM - a potem sie wychodzi z dysksji ze nie wie co to jest arbitraz. byc moze nie wie co to jest lop ani co to jest grubas
janlew / 2010-03-28 17:25 / portfel / Tysiącznik na forum
jasne, przecież ty wiesz wszystko wszechwiedzący idioto, nawet rentowność obligacji liczysz przez wyciągnięcie prostej średniej z 10 lat choć trzeba tu używać specjalnego wzoru z elementami potęg ułamkowych

wystarczy, że wykażesz merytorycznie kiedy gruby zrobił arbitraż na gpw i będzie po sprawie (choćby tak jak ja niżej wykazałem, że on tego nie robi). bo jak na razie rozpisujesz się tylko jacy to inni są głupi a jaki ty mądry, co oczywiście nie jest dowodem na nic
Eternit z Azbestu / 2010-03-28 15:50 / Tysiącznik na forum
BP poinformowało w piątek, że zamknie swoją fabrykę paneli słonecznych w Maryland. Będzie to ostatni etap przenoszenia działalności produkcyjnej do Chin, Indii i innych krajów.


Zaledwie 3,5 roku temu BP ogłaszało, ku zadowoleniu lokalnych polityków i zwolenników „zielonych miejsc pracy”, plany podwojenia kosztem 70 mln dolarów wydajności fabryki w Frederick. Powstała nawet hala produkcyjna.

W piątek firma podała jednak, że zwolni 320 pracowników, zatrzymując tylko 100 osób zatrudnionych w działach badawczym i sprzedażowym. Według ujawnionych informacji zwolnieni pracownicy otrzymają pełne trzymiesięczne wynagrodzenie, odprawę oraz wsparcie w poszukiwaniu pracy. Hala produkcyjna zostanie zburzona, ponieważ nie udało się jej sprzedać, ani wynająć.

- Pozostajemy wierni technologiom słonecznym, ale przenosimy się w miejsca, gdzie możemy produkować tanio – powiedział w piątkowym wywiadzie prezes BP Tony Hayward.

W komunikacie prasowym firma poinformowała, że dzięki zamknięciu kosztownych fabryk BP obetnie koszty o 45 proc.
---------------

Jak widać gospodarka w USA w rozkwicie...
Amigo11 / 2010-03-28 16:15 / SAMA PRAWDA
panele słoneczne to przyszłość ludzkości....
Eternit z Azbestu / 2010-03-28 17:36 / Tysiącznik na forum
Raczej przyszłośc bankierów przez nnajbliższą dekadę. Tak jak budowlanka w zeszłej dekadzie i IT dwie dekady temu.
szymon / 2010-03-28 18:26 / Uznany Gracz Giełdowy
no proste. Bankier tez czlowiek :)
Eternit z Azbestu / 2010-03-28 18:30 / Tysiącznik na forum
Bankier to nie człowiek tylko taki portal. :)
twoj przyjaciel k..... k / 92.154.83.* / 2010-03-28 15:24
tomtaj madry chlopak delikatnie powiedzial janlewowi: chlopie poczytaj najpierw ten artykul a potem sie wymadrzaj
janlew nie dosc ze nie znasz sie na statystyce to jeszcze na kontraktach

"Stricte arbitraż robi się na rozliczeniu serii a nie cały kwartał. Chyba, że masz
na myśli arbitraż przed rozliczeniem serii. Na tym teoretycznie można było zarobić,
jeśli ktoś dobrze obstawił na przewartościowanie kontraktów i zamknął pozycje przed
rozliczeniem serii. Ale to już nie jest stricte arbitraż tylko coś co miało być
arbitrażem a stało się w ostatecznym rozrachunku udaną spekulacją. I nigdy nie
będziesz wiedział czy był to w pierwotnym zamierzeniu arbitraż, jak niby ona już to
"na pewno" wie."

szkoda slow...
twoj przyjaciel k.... k / 85.214.71.* / 2010-03-28 15:33
no jedno tylko slowo: moze zajmiesz sie lepiej analiza fundamentalna bo widac ze tylko to ci wychodzi....

p.s. usmialem sie jak zobaczylem twoje znaczki: FV > PV oraz FV < PV. jeszcze ktos pomysli ze chodzi o present i future value. do szkoly!!!
janlew / 2010-03-28 15:40 / portfel / Tysiącznik na forum
o, jest i psychol od statystyki :)

pewnie arbitraż tez opiera się na statystyce :)) ha ha

PS PV i FV odnośnie arbitrażu to terminologia stosowana powszechnie, choćby na bossa.pl. chodzi oczywiście o fair value, price value. ale pewnie statystyka juz tego nie objaśnia, więc dlatego nic z tego nie zatrybiłeś, ha ha


szkoda slow...


no pewnie, bo przecież jesteś jak zwykle zielony w kolejnym temacie


tomtaj madry chlopak delikatnie powiedzial janlewowi: chlopie
poczytaj najpierw ten artykul a potem sie wymadrzaj
janlew nie dosc ze nie znasz sie na statystyce to jeszcze na
kontraktach


jak zwykle nikt tego nie wykazał merytorycznie w dyskusji, nikt nawet nie podjął problemów jakie poruszyłem o arbitrażu (twoją obsesję n.t. statystyki pozostawiam bez komentarza, boś na tym punkcie chory). a podać link do artykułu z sieci, którego wcale nie trzeba rozumieć, to każdy może
twoj przyjaciel k... k / 173.183.145.* / 2010-03-28 16:19

PS PV i FV odnośnie arbitrażu to terminologia stosowana powszechnie, choćby na
bossa.pl. chodzi oczywiście o fair value, price value

hahahah co za duren. price value??? a co jest price jak nie value
twoj przyjacil k.... k / 81.90.234.* / 2010-03-28 16:02
jak podejmowac dyskusje z kims kto nie rozumie strategii arbitrazowej? ten cytat ktory przytoczylem o tym idealnie swiadczy. ja nie uzywam twoich internetowych badziewnych serwisow tylko porzadnych ksiazek. ta podana przez tomtaja jest porzadna bo nie wprowadza w blad kogos kto ZNA SIE
Eternit z Azbestu / 2010-03-28 01:23 / Tysiącznik na forum
http://demotywatory.pl/1301887/Kto-przemoca-lub-podstepem
Eternit z Azbestu / 2010-03-28 01:32 / Tysiącznik na forum
http://demotywatory.pl/1306404/Sekcja-zwlok
http://demotywatory.pl/1306403/Dary-Natury
janlew / 2010-03-27 23:52 / portfel / Tysiącznik na forum
2010-03-26 14:16:13 | brydzia [ Uznany Gracz Giełdowy ]
arbitrażysta wziął 20 000 wszystko koszami kupna akcji , LOP 104 000 więc nie musi
się ujawniać a ty oddajesz S bez zysku

--------------------------------------------------

Jaki "arbitrażysta"? Kontrakty rosły razem z akcjami więc nie było żadnego arbitrażu
tomtay / 2010-03-27 23:55 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
jestes pewien?
jestes pewien, że przez kwartał nie można bylo zrobić arbitrażu? :)
janlew / 2010-03-28 10:14 / portfel / Tysiącznik na forum
Stricte arbitraż robi się na rozliczeniu serii a nie cały kwartał. Chyba, że masz na myśli arbitraż przed rozliczeniem serii. Na tym teoretycznie można było zarobić, jeśli ktoś dobrze obstawił na przewartościowanie kontraktów i zamknął pozycje przed rozliczeniem serii. Ale to już nie jest stricte arbitraż tylko coś co miało być arbitrażem a stało się w ostatecznym rozrachunku udaną spekulacją. I nigdy nie będziesz wiedział czy był to w pierwotnym zamierzeniu arbitraż, jak niby ona już to "na pewno" wie.

I w ogóle nie jestem pewien czy rozumiesz na czym polega arbitraż po tym co napisałeś. Uporządkujmy więc to zagadnienie.

Używasz wzoru FV = I*(1+r [n/365]) i jeśli wychodzi na to, że FV>PV to wtedy uznajesz, że aktualna wartość kontraktu jest przewatrtościowana względem przyszłej wartości na rozliczeniu serii i bierzesz S na kontrakcie, zabezpieczając się jednocześnie akcjami zakupionymi jak L. Jeśli jednak aktualnie kontrakt wygląda jak niedowartościowany (FV
tomtay / 2010-03-28 14:45 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
http://dmbzwbk.pl/_items/dmbzwbk/centrum_futures/cf_gpw_arbitraz.pdf

bardzo ciekawy artykuł odnośnie arbitrażu i dość szybko i łatwo się go czyta,
polecam :)
janlew / 2010-03-28 15:34 / portfel / Tysiącznik na forum
prawie 30 stron, w tym z jakieś 20 stron wzorów. ciekawe komu tutaj będzie chciało się przez to przebrnąć i odnieść to do dyskusji. myślę, że ja zrobiłem to dużo prościej i jednocześnie dokonałem update-u pod kątem tez stawianych na tym forum odnośnie rzekomego grubego i stosowanego przezeń arbitrażu. szkoda, że nikt nie podjął tematu na motywach jakie rozwinąłem, zwłaszcza ci jacy tak się rozpisują codziennie o tym rzekomym arbitrażu na gpw
twoj przyjaciel k... k / 94.178.40.* / 2010-03-28 16:03
ja to przeczytalem leniu! nie dziw sie ze potem nie znasz podstaw
janlew / 2010-03-28 16:42 / portfel / Tysiącznik na forum

ja to przeczytalem leniu!


co z tego, skoro nic nie zrozumiałeś, bo jakbyś zrozumiał to popisałbyś się jakąkolwiek merytoryką w tym temacie, co oczywiście nie nastąpiło

a poza tym ja mogę też napisać, że przeczytałem to nawet po chińsku. rozpisywać się o urojonej wielkości swego chorego ego to ty potrafisz, oj potrafisz, ale nic poza tym
janlew / 2010-03-28 11:52 / portfel / Tysiącznik na forum
Skoro wywala strzałki to piszę dalej bez wzorów.

Jeśli jednak aktualnie kontrakt wygląda jak
niedowartościowany to wtedy bierzesz L na kontrakcie i zabezpieczasz się koszem akcji wziętym na krótko - ta opcja nie wchodzi u nas w grę bo nie przeprowadza się krótkiej sprzedaży koszy.

Jedno co jest pewne jak śmierć i podatki to tylko to, że w dniu rozliczenia serii kontrakty zrównają się z indeksem, nie wiesz jednak czy kontrakt dorówna indeksowi czy odwrotnie. Innymi słowy albo góra przyjdzie do Mahometa albo Mahomet do góry, nie wiesz jednak kto do kogo stąd stosujesz arbitraż. A zatem jest to zupełnie bierna pozycja właśnie dlatego, że nie wiesz co się stanie. Gdybyś wiedział nie potrzebowałbyś arbitrażu.

Tymczasem choćby w dniu rozliczenia ostatniej serii H ktoś wywindował indeks do góry i wziął kontrakty po długiej stronie rynku, podobnie jak JP Morgan zarobił kiedyś na L podbijając indeks o 4%. Nie był to arbitraż bo ktoś po prostu wiedział co się stanie. Tym bardziej nie był to arbitraż, że ten ktoś zagrał na L zarówno na kontraktach jak i na akcjach (nie przeciwwstawił więc sobie pozycji, co jest podstawowym założeniem arbitrażu). No i tym bardziej nie był to arbitraż, gdyż w przypadku tego ostatniego trzeba by wziąć kosz akcji na krótko, skoro kontrakty poszły właśnie w górę. A tak się właśnie nie stało bo stać się nie mogło (nie sprzedaje się u nas koszy akcji na krótko).

A więc nie ma arbitrażu na rozliczeniach serii ani nikt nie jest w stanie ustalić, czy dokonuje się przed jej rozliczeniem. Arbitraż jest zatem przereklamowany a ci co piszą, że ktoś niby właśnie go stosuje nie bardzo wiedzą z czym to się je jak widać. Wiedzą, że dzwonią, ale nie wiedzą już w którym kościele

A już w ogóle absurdem do sześcianu jest wypisywanie na tym forum, że ktoś kto stosuje arbitraż manipuluje indeksem. Jest to piramidalna bzdura właśnie dlatego, że arbitraż stosują tylko ci którzy nie są w stanie zapanować nad indeksem i dlatego muszą zająć przeciwwstawne pozycje. Bo gdyby byli w stanie zapanować nad indeksem nie potrzebowaliby już arbitrażu, jedno po prostu wyklucza drugie
janlew / 2010-03-28 10:41 / portfel / Tysiącznik na forum
coś i urwało więc kontynuuję:

Jeśli jednak aktualnie kontrakt wygląda jak
niedowartościowany (FV
janlew / 2010-03-28 10:42 / portfel / Tysiącznik na forum
eeeh, syf nie forum
raf5 / 94.254.154.* / 2010-03-28 10:44
spokojnie janeczek nie wstawiaj rzeczy typu "
raf5 / 94.254.154.* / 2010-03-28 10:45
o mi tez wycielo :) strzałki wywala
jaroslaw74 / 2010-03-27 23:08 / Uwaga! Łamie regulamin forum
2010-03-27 15:21:41 | max303 [ Pogromca naganiaczy i malkontentów ]
jak kiedyś jaruś moje(:-))))))))))))))))),dlatego na to zasyfione forum wchodzę
bardzo rzadko i za kazdym razem tego żałuję
___________________________________________________________
rozszyfrowałem cię i ze wstydu nie masz odwago tutaj wchodzić po tych występach jakie odp-ierdalałeś przez całą bessę pisząc o sowich "zarobkach" ;-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Amigo11 / 2010-03-27 20:54 / SAMA PRAWDA
Raf będzie uśredniał w górę aż się okaże że w jego portfelu jest więcej eSek niż LOP :D:D
raf5 / 94.254.154.* / 2010-03-28 09:41
a ty będziesz uśredniał w dół bytom zanim cena dojdzie do ===> 0

hehe :D
barbarossa1941 / 2010-03-27 20:41 / portfel / Tysiącznik na forum
HEJA Wszystkim

Co sądzicie o Budimexie ?????
Ile to jeszcze może rosnąć,
myślę o zasadzeniu się w poniedziałek.
barbarossa1941 / 2010-03-27 20:51 / portfel / Tysiącznik na forum
Chyba nikogo tu nie ma
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy