Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Dobry bilans przed ostatnią sesją tygodnia

GPW: Dobry bilans przed ostatnią sesją tygodnia

Wyświetlaj:
Każda piramida finansowa kończy zawsze tak samo / 159.205.208.* / 2015-09-12 00:45
Po spadku przez dwa ostatnie miesiące, totalny krach zaufania konsumentów w Stanach i rekordowe rozjechanie się z prognozami, przy jeszcze gorszych oczekiwaniach na przyszłość...

Michigan Consumer Sentiment (Sep) 85.7 , oczekiwano 91.2 , poprzednio 91.9.

Having fallen and missed the last two months, UMich Consumer Sentiment plunged in September's preliminary data from 91.9 to 85.7 (dramatically missing the 91.1 expectations) crashing to its lowest in a year. This is the biggest miss on record. Crucially, this is the all-important factor that The Fed's Dudley said he would be monitoring ahead of his decision on rate hikes... Hope collapsed as "expectations" tumbled from 83.4 to 76.4 - the lowest in a year as 73% of respondents cited negative economic developments seeing a weaker econmomy due to a global growth slowdown.
Każda piramida finansowa kończy zawsze tak samo / 77.253.93.* / 2015-09-11 23:45
Od szczytu w połowie 2011 roku cena miedzi spadła ok. -60%, na świecie trwa już krach gospodarki bankrutującej na rekordowych długach, których nie ma czym spłacić, jakiego nie było w historii, leżą rekordowe zapasy miedzi, pogłębia się zapaść rynku budowlanego, przemysłu, nadpodaży, eksportu, przy załamaniu popytu.
Gospodarka chińska, która do niedawna importowała połowę światowej produkcji miedzi, w ogromnej części nie dla gospodarki, ale jako zapasy strategiczne, po nagromadzeniu których popyt się skończył, a także zabezpieczenie spekulacji finansowych, co już przestało funkcjonować po zmianie polityki, a które padły, a jednocześnie padło zabezpieczenie razem z ceną miedzi, więc teraz muszą te ogromne zapasy wyprzedawać za wszelką cenę, co potrwa parę lat.

Chiny mocno przeinwestowały się w okresie radosnej gigantomanii i teraz wpadły w ogromny kryzys i same muszą teraz eksportować miedź i pozbywać się nagromadzonych zapasów..
Potrzebowały miedzi pod eksport wyrobów, który im padł, tak samo jak trwa już krach na rynku nieruchomości i na rynku kredytów, i to jest dopiero początek.problemów, bo teraz wielu producentów o wysokich kosztach, będzie bankrutować a do nich zalicza się KGHM, a pakiet klimatyczny znacznie podroży teraz energię elektryczną, która jest podstawą jego kosztów.

Na świecie natomiast, przy krachu popytu stale rośnie podaż, bo w użycie wchodzą rozpoczęte wcześniej inwestycje, za które mocno przepłacili, jak za Quadrę, na kredyt , którego nie ma teraz z czego spłacić a straty gwałtownie rosną.
Widać to po problemach czołowych producentów jak BHP, Rio Tinto, Freeport czy Glencore, którzy w panice tną inwestycje, likwidują dywidendy, wyprzedają aktywa, chcąc się ratować przed upadkiem.
.
Ti dokładnie tak, jak prezesi nakupowali drogich akcji na kredyt, i też nie mają z czego spłacić, jak poleciały na pysk i polecą o drugie tyle i teraz opowiadają bajki naiwnym i niedouczonym, bo muszą odpisać to na straty..

Bo to jest typowa piramida finansowa, permanentny krach, w kolejnych odsłonach, po zerwaniu związku dolara ze złotem, i szalonym drukowania pustego pieniądza, który tworzył sztuczny popyt, a był dodatkowo mocno lewarowany, czym napompowali mega bańki na wszystkim, przy spadku popytu, przez co teraz będą pękać wszystkie, co już trwa. Bo wydali na to pieniądze, których jeszcze nie zarobili.

Nowy etap odwrotu od chorego modelu rozpoczęły Chiny, 11 sierpnia zrywając związek renminbi z dolarem i przyspieszając pozbywanie się aktywów dolarowych w rekordowych ilościach, co spowodowało potężny szok na świecie i ogromne wstrząsy na rynkach finansowych.
Większość nie zdaje sobie w ogóle sprawy, i już uwierzyła,że to chwilowe i już minęło, tumaniona celowo, żeby nie wpadła za wcześnie w panikę, ale to dopiero początek, a nie koniec, jakby oko cyklonu z pozorną ciszą, bo ten kryzys trwa praktycznie nieprzerwanie od wielu lat, kolejnymi etapami ostatnio były bańka dot.com, czy krach rynku nieruchomości i kredytów i ich efekty stale się kumulują i potęgują, że już nikt nad tym nie jest w stanie zapanować, ani tego zatrzymać, bo banki centralne nie mają już żadnej amunicji, bo zamiast pozwolić zbankrutować spekulującym na lewarach bankom, ratowali je kosztem wszystkich, coś tak jak Grecję, która ma tylko większe długi, a żadnej pomocy nawet nie powąchała, i teraz nadszedł czas zapłacenia rachunków, kiedy dalsze powiększanie długów nie jest już możliwe, bo tę katastrofę tylko powiększa, jak widać po efektach dotychczasowych działań i zwijaniu się gospodarki.
synonim / 2015-09-11 20:59 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Duży popyt na obligacje
Zainteresowanie inwestorów indywidualnych długiem skarbowym najwyższe od 2013 r.
aktualizacja 11-09-2015 12:08

Jak to pisze kenobot, codziennie je "wywalają"
ZT / 178.43.107.* / 2015-09-11 19:02
Cóż tu można napisać? Pomimo dzisiejszego doji, które to jest normalnym zatrzymaniem rynku po sforsowaniu ważnego oporu to wykresy wyglądają znakomicie: http://stooq.pl/q/a/?s=wig20&i=d&u=12045444 na tygodniowym formacja Butterfly: http://stooq.pl/q/a/?s=wig20&i=w&u=12045444 i trzeci tydzień wzrostowy na dziennym Wig Butterfly: http://stooq.pl/q/a/?s=wig&i=d&u=12045444 Na miesięczne nie będę przechodził albowiem łikend i po co sobie psuć nastrój. Motylki fruwają nad naszą giełdą i miejmy nadzieję, że nie odlecą zbyt szybko czego życzyłbym sobie w nadchodzącym tygodniu.
synonim / 2015-09-11 20:44 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

wykresy wyglądają znakomicie


jeszcze wczoraj z tych samych wykresów czytał bessę i krach

wypas
ZT / 83.31.70.* / 2015-09-11 23:35
Nie z tych samych. Nie błaznuj.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2015-09-12 05:59 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Nie z tych samych. Nie błaznuj.


wykresy są te same a to że czary mary pozamieniałeś nie oznacza że inne wykresy, tak więc nie ściemniaj
czekamy na okazje / 178.42.78.* / 2015-09-11 17:13
Gramy już do własnej branki, w oczekiwaniu na dzień wygaśnięcia kontraktu. ( 18 września )
Andrzej A. / 78.8.102.* / 2015-09-11 16:38
W DM BZWBK pięć lat temu ,w ładnej sali były organizowane bezpłatne kursy ,porady inwestowania na GPW .Przekonany o profesjonaliżmie prowadzących i o akurat dobrym czasie do zaiwestowania wszedłem w to.
Mineło 5 lat i mam już tylko 40 procent zaiwestowanych pieniędzy ,były ze sprzedaży mieszkania po rodzicach .Sala świeci pustkami ,maklerzy gdzieś wyparowali itd.
ateista-realista / 217.99.126.* / 2015-09-11 17:43

Andrzej A.
78.8.102.* 2015-09-11 16:38
W DM BZWBK pięć lat temu

A to nie wiesz, że makler zawsze zrobi tak, by zarobić NA Tobie, a nie dać zarobić TOBIE? Ja jestem naprawdę małym leszczem, a wierz mi - bez żadnych szkoleń wciąż jakoś "dziwnym trafem" nie jestem do tyłu. Ani nominalnie, ani realnie. Oczywiście uwzględniając całość portfela, bo np. w IKZE coś tam w plecy jestem, ale ulga w PIT ładnie te plecy powinna wyzerować.
Andrzej A. / 78.8.102.* / 2015-09-11 18:11
Założenia były niby dobre ,kryzys się kończył,miała przyjść hossa , z reszta przyszła.... tylko nie u nas ,nie liczyłem na szybkie zyski ,zalecany horyzont czasowy inwestycji właśnie 5 lat żeby było bezpiecznie
itd. mogłem wpłacić na lokate wtedy dawali chyba z 7 proc. rocznie ...chrzanić to !
ZT / 178.43.107.* / 2015-09-11 18:45

itd. mogłem wpłacić na lokate wtedy dawali chyba z 7 proc. rocznie ...chrzanić to !

Widzisz Andrzeju a wystarczyło wejść na forum moneja i robić tak ja Synonim nakazywał, czyli kupować na dolnej bandzie i sprzedawać na górnej 5-letniej konsolidacji. My leszcze niestety robiliśmy odwrotnie i jesteśmy również do tyłu, ale cóż raz pod wozem raz na wozie i ostały nam się jeno jajka.
synonim / 2015-09-11 19:34 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

kupować na dolnej bandzie i sprzedawać na górnej 5-letniej konsolidacji. My leszcze niestety robiliśmy odwrotnie i jesteśmy również do tyłu


dokładnie
synonim / 2015-09-11 17:28 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Mineło 5 lat i mam już tylko 40 procent zaiwestowanych pieniędzy


giełda to złoty interes

ale wiesz co, mam dla ciebie coś na pocieszenie: masz jaja
ZT / 178.43.107.* / 2015-09-11 18:15

ale wiesz co, mam dla ciebie coś na pocieszenie: masz jaja

Nie tylko, otóż nauczył się czegoś. A Ty czego się nauczyłeś?
synonim / 2015-09-11 19:24 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Nie tylko, otóż nauczył się czegoś. A Ty czego się nauczyłeś?


choćby tego że jak rynek jest na 2500 to się bajek o 2800 nie opowiada

a jak jest w dołku na 2150 się krachu i bessy nie wróży

i że kraby oraz nietoperki mają mniejszą skuteczność niż astrologia
ech jakis ty mundry po fakcie / 91.246.67.* / 2015-09-12 13:03
A wawel kupowales przy 2500 czy 2150? Po wzrostach z 500 na 1200 drogo aby sprzedac drozej
synonim / 2015-09-12 18:05 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

A wawel kupowales przy 2500 czy 2150?


jakoś nie pamiętam żeby wawel chodził po 2500 więc jak zwykle nie masz pojęcia o czym bełkoczesz
ZT / 178.43.107.* / 2015-09-11 19:58

choćby tego że jak rynek jest na 2500 to się bajek o 2800 nie opowiada

a jak jest w dołku na 2150 się krachu i bessy nie wróży

i że kraby oraz nietoperki mają mniejszą skuteczność niż astrologia

Cieszę się, że wniosłem swój skromny wkład w Twoją edukację.
synonim / 2015-09-11 20:15 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Cieszę się, że wniosłem swój skromny wkład w Twoją edukację


to była ironia ubolewająca nad tym że ja to wiem od dawna a ty nie
ZT / 83.31.70.* / 2015-09-11 23:38
Co ty nie powiesz, w życiu bym na to nie wpadł.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
No i po ptokach / 159.205.189.* / 2015-09-11 15:51
Nikt już nigdzie nic nie kupuje, i ci co głupio dokupowali czekając na większego głupa zostali z workiem na pustym peronie.
No i po ptokach / 159.205.189.* / 2015-09-11 15:41
Głupio kupować każdy potrafi, gorzej znaleźć większego głupa i mu sprzedać.
Wie o tym Fed, który siedzi na kupie śmieci jak ta żaba w kotle, a teraz Chiny mu dosypują do paleniska po troszeczku, żeby nie wyskoczył za szybko.
No i po ptokach / 159.205.189.* / 2015-09-11 15:37
Kupna żadnego to już nie ma od dawna, było tylko straszenie kupnem przez wystraszonych grubasów, bo wiedzą że nikt od nich tego towaru nie odbierze i teraz mają jeszcze więcej do sprzedania. i jeszcze mniej kupujących. I zaczną wywalać na wyścigi.
No i po ptokach / 159.205.189.* / 2015-09-11 15:23
Zabawa ze zbankrutowanymi algorytmami staje się coraz bardziej niebezpieczna, bo teraz w ułamku sekundy wszystko poleci gwałtownie jak sypną wto na czym siedzą wystraszeni po dokupowaniu strat, kiedy świat leci na pysk od dawna.
Dane coraz bardziej tragiczne, próżnia popytu i pełne kosze towaru.

Chiny skończyły się, a to przecież one miały wyciągać wiszacych nad przepaścią bankrutów za uszy ale się urwały.
synonim smartfon / 89.231.104.* / 2015-09-11 14:48
Fundusz rynku pieniężnego Pioniera za ostatnie 10 lat +40% zysku

Fundusz Akcji Pioniera -40% za ostatnie 10 lat

Giełda to złoty interes
ZT / 178.43.107.* / 2015-09-11 15:47

Fundusz Akcji Pioniera -40% za ostatnie 10 lat
Giełda to złoty interes

Tendencyjny ten przykład, wziąłem pierwszy z brzegu fundusz Skarbiec-Akcji zwrot +34%. Wynik nie powala na kolana ale to nie -40%. Domyślam się, że chcesz zdyskredytować giełdę tylko nie wiem po co, przecież nikt nie każe ci tam inwestować. Daj sobie spokój skoro ci to nie odpowiada i tyle. Giełda jest obarczona ryzykiem i nie jest dla wszystkich. Swoja drogą po co tracisz tyle czasu opisując na forum coś czego nienawidzisz i chcesz zdyskredytować?
synonim smartfon / 188.146.141.* / 2015-09-11 16:19
+34% to dalej gorzej niż +40% z banalnego fundu pieniężnego, więc ten przykład pogrąża giełdę jeszcze bardziej

i nie gadaj o “ryzyku“ bo to nie ma nic do rzeczy, tak samo bezsensowne są twoje wycieczki osobiste
ZT / 178.43.107.* / 2015-09-11 16:34

+34% to dalej gorzej niż +40% z banalnego fundu pieniężnego

Nie rozumiesz jak zwykle. Chodzi mi tylko o to, że podałeś skrajnie niekorzystny przykład Pioniera, czyli jesteś tendencyjny , ja wziąłem pierwszy z brzegu fundusz i z -40% zrobiło się +34% Poniał?
synonim / 2015-09-11 17:25 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Nie rozumiesz jak zwykle. Chodzi mi tylko o to, że podałeś skrajnie niekorzystny przykład Pioniera, czyli jesteś tendencyjny ,


już chyba większej bzdury wypocić nie mogłem

wziąłem dwa fundusze tego samego TFI więc nie ma tu nic tendencyjnego, to właśnie ty jesteś tendencyjny bo musiałeś znaleźć najlepszy dostępny kontrprzykład (bajkę o tym, że jest on "z brzegu" sobie daruj)

ja tymczasem wziąłem z brzegu dwa fundy tego samego TFI bez szukania gdzieś dalej


ja wziąłem pierwszy z brzegu fundusz i z -40% zrobiło się +34% Poniał?


bajkę o tym, że jest on "z brzegu" sobie daruj

Nawet będący na plusie TFI akcji Skarbiec Akcji jest gorszy niż banalny fund pieniężny więc to do reszty kompromituje giełdę
ZT / 178.43.107.* / 2015-09-11 17:58

to właśnie ty jesteś tendencyjny bo musiałeś znaleźć najlepszy dostępny kontrprzykład (bajkę o tym, że jest on "z brzegu" sobie daruj)

Wziąłem fundusz, który mam w IKE czy jest on najlepszy to wątpię, ale nie chce mi się szukać. Reszta bez znaczenia. Trzymaj pieniężne ja ci nic nie oponuję, chodziło mi o tendencyjność, bo -40% to naprawdę kiepski wynik.
dociekliwy / 2015-09-11 17:54 / portfel / Tysiącznik na forum

już chyba większej bzdury wypocić nie mogłem

to prawda :)

wziąłem dwa fundusze tego samego TFI więc nie ma tu nic tendencyjnego, to właśnie ty jesteś tendencyjny bo musiałeś znaleźć najlepszy dostępny

Skarbiec to nie jest najlepszy dostepny

ja tymczasem wziąłem z brzegu

bajkę o tym, że jest on "z brzegu" sobie daruj

pozdr.:)
synonim / 2015-09-11 18:10 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

to prawda :)


dopisałem erratę po wysłaniu więc nie błaznuj
ZT / 178.43.107.* / 2015-09-11 18:19

dopisałem erratę po wysłaniu więc nie błaznuj


Odczytywanie ironii to nie jest Twoja najlepsza strona.
synonim / 2015-09-11 19:29 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Odczytywanie ironii to nie jest Twoja najlepsza strona


to nie była ironia tylko złośliwość gdyż wcześniej poprawiłem się

ale chłop ma taką demolkę w portfelu że musi jakoś odreagowywać
dociekliwy / 2015-09-11 19:45 / portfel / Tysiącznik na forum

ale chłop ma taką demolkę w portfelu że musi jakoś odreagowywać

no faktycznie jestem strasznie nerwowy :)
moze juz nie pamietasz ale obiecales nie czepiac sie mojego portfela kiedy nie jest on przedmiotem dyskusji
pisalem Ci juz rozliczaj mnie z transakcji zamknietych np PKN +35 i PGNiG +40
a i mam nadzieje ze jak moje akcje beda zielone to codziennie bedziesz liczyl ile to dywidend wiecej :)
synonim / 2015-09-11 20:16 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

obiecales nie czepiac sie mojego portfela


dobra już, nie lamentuj :)
dociekliwy / 2015-09-11 20:58 / portfel / Tysiącznik na forum

dobra już, nie lamentuj

nie lamentuje
zwracam tylko uwage ile warte jest Twoje slowo ;)
synonim / 2015-09-11 21:12 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

zwracam tylko uwage ile warte jest Twoje slowo ;)


nie czepiam się, napomkłem tylko
synonim / 2015-09-11 17:26 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
errata:


już chyba większej bzdury wypocić nie mogłem*


nie mogłeś*
ateista-realista / 217.99.126.* / 2015-09-11 15:12

Fundusz rynku pieniężnego Pioniera za ostatnie 10 lat +40% zysku

Te 40% wydawało mi się czymś abstrakcyjnie wysokim, ale fakt, sprawdziłem i faktycznie mój fund pieniężny w molochu dla emerytów i rencistów też w 10 lat wykręcił 39,5% zysku.
ZT / 178.43.107.* / 2015-09-11 15:03

Fundusz Akcji Pioniera -40% za ostatnie 10 lat

Dlaczego tak jest skoro Wig w tym czasie +58.89%, jak myślisz?
synonim smartfon / 188.146.141.* / 2015-09-11 15:55
nie wiem po co ty się powołujesz ciągle na ten WIG który pokazuje mocno zafałszowany obraz całego rynku, nie mówiąc już o tym że i tak nikt nie byłby w stanie go kupić
ZT / 178.43.107.* / 2015-09-11 16:11

nie wiem po co ty się powołujesz ciągle na ten WIG który pokazuje mocno zafałszowany obraz całego rynku

Dobra zadanie szkoła podstawowa:
Jaś kupił akcję ABC za 100 zł po roku rynek wycenia akcję na 105 zł. w tym czasie Jaś otrzymał na konto dywidendę 10 zł. Jaś zdecydował się sprzedać akcję po kursie 105 zł. Ile Jaś zarobił na transakcji? Odp:
a.) 105-100= 5 zł (według indeksu cenowego)
b.) 105-100+10= 15 zł (według indeksu dochodowego)
c.) nie wiem
Pomijamy tu jako mało istotne reinwestycje dywidend, które bardzo nieznacznie wpływają na indeks.
Pytanie? Która z odpowiedzi a) b) czy c) najlepiej opisuje zysk jaki osiągnął Jaś?
synonim / 2015-09-11 17:19 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Jaś kupił akcję ABC


Mówimy o indeksie WIG, którego nie da się kupić, a nie o abstrakcyjnych akcjach ABC, więc przestań ściemniać przy pomocy tych wygibasów nie mających nic wspólnego z realiami

Poza tym, jak pisałem, indeks WIG to mocno zafałszowany obraz całego rynku. Zaledwie 20 spółek kontroluje 70% indeksu WIG i zaledwie 8 spółek kontroluje połowę indeksu WIG. Nietrudno wyobrazić sobie sytuację, w której kilkanaście (np. 15) największych spółek rośnie, a cała reszta rynku (ok. 400 spółek) spada. W takiej sytuacji indeks WIG pokazałby, że na całym rynku panuje trend wzrostowy co byłoby nieprawdą. Gdybyśmy w takiej sytuacji zainwestowali w losową spółkę mielibyśmy 96% szans na to, że stracimy pieniądze

Kolejnym problemem jest rozkład branż. Co najmniej 60% indeksu WIG jest kontrolowanych przez 5 branż. Tymczasem Spółki giełdowe są podzielone na 28 branż. Skoro zaledwie 5 branż ma większościowy wpływ na WIG to okazuje się, że niezależnie od tego co by się działo w pozostałych 23 branżach nie znajdzie to odpowiedniego odwzorowania na wykresie WIGu. Jeśli cała gospodarka byłaby w rozsypce, a tylko banki i przemysł surowcowo-energetyczno-paliwowy radziłyby sobie dobrze to indeks WIG pokazałby, że mamy hossę

Tak więc cały czas przytaczasz wyjątkowo tendencyjne kontrprzykłady ale już przywykłem
ZT / 178.43.107.* / 2015-09-11 17:39
Jeszcze raz pytanie i poproszę o krótką odpowiedź, bez bełkotu nie na temat. Który indeks lepiej opisuje rynek 20 spółek z wig20, cenowy wig20 czy dochodowy wig20TR? Albo albo?
synonim / 2015-09-11 18:15 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Który indeks lepiej opisuje rynek 20 spółek z wig20, cenowy wig20 czy dochodowy wig20TR? Albo albo?


ja pisałem o funduszu akcji a ty najpierw wsadziłeś WIG, którego nie da się kupić, a teraz jeszcze przeskoczyłeś na 20 spółek z wig20

odwracasz kotka ogonkiem już tyle razy że chyba mu się w głowie zakręciło porządnie
ZT / 178.43.107.* / 2015-09-11 20:06
Jeszcze raz zapytuję i proszę nie wycinać gdyż jest to przedmiotem dyskusji na temat indeksów cenowych i dochodowych. Synonim wracając do Jasia, która odpowiedź jest poprawna: a), b) czy c)?
synonim / 2015-09-11 21:06 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

wracając do Jasia, która odpowiedź jest poprawna: a), b) czy c)?


pytania bez najmniejszego związku z meritum wątku pierwotnego

a co do wig20TR to już pisałem, że jego pomiar jest również mocnym zafałszowaniem więc znowu powołujesz się na wirtualnego potworka, który nie wiadomo co tak naprawdę mierzy
ZT / 83.31.70.* / 2015-09-11 23:33
Po prostu matematyka jest niepodważalna na drugi raz zastanów się co piszesz. Koniec tematu.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2015-09-12 06:05 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Po prostu matematyka jest niepodważalna


Matematyka to dowodzi, że banalny fundusz pieniężny wygrywa na luzie z twoją cudowną giełdą przez ostatnie 10 lat, natomiast twoje ABC to nie ma nic wspólnego z giełdą więc wymiękłeś w temacie i to jest właśnie koniec tematu
ZT / 83.31.70.* / 2015-09-12 11:56
Zarówno Wig a już na pewno Wig20TR pokazują zdecydowanie lepiej rynek niż indeksy cenowe bo:
1. Uwzględniają wypłacone dywidendy
2. Uwzględniają rzeczywisty obrót na rynku, przeważając w indeksie spólki duze i płynne kosztem mniejszych i mniej płynnych.

Nie ja to wymyśliłem na całym świecie tak się konstruuje indeksy i nie bądź mądrzejszy od całego świata bo nie jesteś żebyś pękł.
synonim / 2015-09-12 16:50 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Nie ja to wymyśliłem na całym świecie tak się konstruuje indeksy i nie bądź mądrzejszy od całego świata bo nie jesteś żebyś pękł.


No ja pisałem że fundusz pieniężny w 10 lat pokonał fundusz akcji a ty bełkoczesz coś nie na temat o indeksach

Wprowadziłeś temat zastępczy dla odwrócenia kota ogonem bo w temacie głównym wymiękłeś


Zarówno Wig a już na pewno Wig20TR pokazują zdecydowanie lepiej rynek niż indeksy cenowe bo:
1. Uwzględniają wypłacone dywidendy
2. Uwzględniają rzeczywisty obrót na rynku, przeważając w indeksie spólki duze i płynne kosztem mniejszych i mniej płynnych.


Pominąwszy już to, że piszesz kompletnie nie na temat to oba te indeksy zafałszowują rzeczywistość więc nie wiem po co się na nie powołujesz

wig20TR zakłada że dywidendy są reinwestowane, co jest założeniem wziętym z sufitu bo nie każdy reinwestuje dywidendy, poza tym indeks ten ie uwzględnia podatku od dywidend co też jest przekłamaniem więc tak naprawdę ten indeks liczy jakieś bajki a nie rzeczywistość

poza tym wig20TR jest liczony dopiero od 2012 roku więc nie masz danych za 10 lat, strona stooqu za którą go wklejasz to obliczenie automatu, który nie wiadomo co liczy

Jeśli zaś chodzi o indeks WIG to on też pokazuje mocno zafałszowany obraz całego rynku. Zaledwie 20 spółek kontroluje 70% indeksu WIG i zaledwie 8 spółek kontroluje połowę indeksu WIG. Nietrudno wyobrazić sobie sytuację, w której kilkanaście (np. 15) największych spółek rośnie, a cała reszta rynku (ok. 400 spółek) spada. W takiej sytuacji indeks WIG pokazałby, że na całym rynku panuje trend wzrostowy co byłoby nieprawdą. Gdybyśmy w takiej sytuacji zainwestowali w losową spółkę mielibyśmy 96% szans na to, że stracimy pieniądze

Kolejnym problemem jest rozkład branż. Co najmniej 60% indeksu WIG jest kontrolowanych przez 5 branż. Tymczasem Spółki giełdowe są podzielone na 28 branż. Skoro zaledwie 5 branż ma większościowy wpływ na WIG to okazuje się, że niezależnie od tego co by się działo w pozostałych 23 branżach nie znajdzie to odpowiedniego odwzorowania na wykresie WIGu. Jeśli cała gospodarka byłaby w rozsypce, a tylko banki i przemysł surowcowo-energetyczno-paliwowy radziłyby sobie dobrze to indeks WIG pokazałby, że mamy hossę

Tak więc cały czas przytaczasz wyjątkowo tendencyjne kontrprzykłady ale już przywykłem
ZT / 83.31.70.* / 2015-09-12 17:30

Jeśli zaś chodzi o indeks WIG to on też pokazuje mocno zafałszowany obraz całego rynku. Zaledwie 20 spółek kontroluje 70% indeksu WIG i zaledwie 8 spółek kontroluje połowę indeksu WIG.

Ja cały czas odnoszę się TYLKO i WYŁĄCZNIE do tego wątku w którym piszesz, że indeksy Wig i Wig20TR (czyli dochodowe) zafałszowują obraz i piszę, że NIE i udowadniam Ci , że to cenowe zafałszowują na prostym przykładzie Jasia, ale do ciebie to nie przemawia, więc koniec tematu bo nie mam już siły. Baw się dobrze funduszami Pioniera -40% i ciesz się w błogiej nieświadomości i tendencyjności swego "obiektywnego" postrzegania rzeczywistości rynku akcji.
synonim / 2015-09-12 18:41 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

i udowadniam Ci , że to cenowe zafałszowują na prostym przykładzie


nic nie udowadniasz tylko ciągle odwracasz kota ogonem, twój przykład ABC to abstrakcja nie na temat oparta na życzeniowych wyliczeniach wig20TR, więc twój przykład jest do luftu


Baw się dobrze funduszami Pioniera -40% i ciesz się w błogiej nieświadomości i tendencyjności swego "obiektywnego" postrzegania rzeczywistości rynku akcji.


nawet banalny indeks rynku pieniężnego pokonuje fundusz akcji w 10 lat i to jest meritum więc pisałeś cały czas nie na temat
synonim / 2015-09-11 20:21 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

która odpowiedź jest poprawna: a), b) czy c)?


pytania bez najmniejszego związku z meritum wątki pierwotnego

a co do wuig20TR to już pisałem, że jego pomiar jest również mocnym zafałszowaniem więc znowu powołujesz się na wirtualnego potworka, który nie wiadomo co tak naprawdę mierzy
No i po ptokach / 159.205.189.* / 2015-09-11 14:31
Giełdy niedługo będą musieli zamknąć, bo kup;owanie przez bankruta po 1 szt akcji ani nikogo nie wystraszy, ani nie nagoni, a co najwyżej przegoni, szczególnie w od momentu, kiedy ZT podebrał synonima pod ambicję i ten kupił od niego akcje.

Bo innych frajerów nie było.
synonim smartfon / 89.231.104.* / 2015-09-11 14:53
to powiedz o czym ty będziesz pisał dziadek jak oni zamkną te giełdy
No i po ptokach / 159.205.189.* / 2015-09-11 14:16
Katastrofę w Chinach widać po gwałtownym załamaniu nowych kredytów w sierpniu, co własnie pokazali.

New Loans (Aug) 809.6B, oczek. 900.0B, poprz. 1,480.0B
No i po ptokach / 159.205.189.* / 2015-09-11 14:00
Gospodarka bankrutuje, to wystraszeni naganiacze bredzą teraz od rzeczy coraz bardziej swoje mitomańskie zaklęcia bez pojęcia, mając l8uidzi za idiotów, jakby nikt nie widział tragicznych danych każdego dnia.

Dlatego w zdechłych kasynach bez obrotu nie ma już nikogo, poza paroma funduszami, które pocą się jak teraz zdobyć gotówkę dla umarzających, jak Chiny zabrały kartę kredytową, a reszta bankrutów sama w długach i już nie ma kto pomóc.
No i po ptokach / 159.205.189.* / 2015-09-11 13:55
Goldman Sachs nagania na spadek ceny ropy. Musiał się zdrowo zapakować w L-ki...
Łupki zbankrutowane i wydobycie spada jak wodospad.
do początku nowsze
1 2 3
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy