Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Dwa czynniki mogą uchronić przed spadkiem

GPW: Dwa czynniki mogą uchronić przed spadkiem

Wyświetlaj:
wiadomo kto / 89.74.144.* / 2012-01-07 23:43
totalna masakra
dr_dreyfus / 2012-01-08 11:38 / Tysiącznik na forum
Last Index 1,008.82

Change(%) + 0.20%

------------------
najwięcej krótkich na TA 100:)))
synonim / 2012-01-08 11:46 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
+0,2% - oszałamiająca hossa (typowe duszenie się indeksów na szczytach bez wolumenu kupna)

ciekawe jest to, że codziennie wmawiasz wszystkim, że nasz grajdoł jest mało płynny (co jest nieprawdą, bo jesteśmy najpłynniejszą giełdą w regionie) i dlatego nie wyznacza trendów, a jednocześnie co niedziela podniecasz się małą giełdą w Izraelu jak kierunkowskazem dla całego świata

Kolejna, jedna z wielu twych niekonsekwencji
dr_dreyfus / 2012-01-08 13:46 / Tysiącznik na forum

z wielu twych niekonsekwencji

jestem konsekwentny tylko nie taki erudyta jak TY,... nie jestem trupem to i zdanie mogę zmienić, jak przyjdą ku temu powody.
synonim / 2012-01-08 14:54 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

zdanie mogę zmienić


zmiana zdania to nie to samo co wygłaszanie wykluczających się twierdzeń
dr_dreyfus / 2012-01-08 16:28 / Tysiącznik na forum

wygłaszanie wykluczających się twierdzeń

a niby jakie, czego nie rozumiesz ?
synonim / 2012-01-08 19:21 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
raz twierdzisz, że niepłynny grajdoł GPW trendów nie wyznacza a za chwilę podniecasz się niepłynnym Izraelem, który ma wyznaczać kierunek na cały tydzień
dr_dreyfus / 2012-01-08 19:33 / Tysiącznik na forum
z Izraelem to nie przesadzaj, jest niedziela, a jak się tutaj wpada to i zerknę na tamten region :))

nasz jest nie płynny co do tego nie mam wątpliwości bez zagranicy jesteśmy za mali aby go ruszyć ale dla spekuły[już średniej] to raj na ziemi bo oni ze swoim kapitałem ustawiają jak chcą sesje.
dr_dreyfus / 2012-01-08 12:07 / Tysiącznik na forum

podniecasz się małą giełdą w Izraelu

zmniejszam ciśnienie jakie tutaj zastałem :)

...dla spekulacji płynny bo mają narzędzia krótkiej sprzedażny i ojro, które zamieniając na pln stają się jeszcze bogatsi jak są i akumulują po taniości.
synonim / 2012-01-07 22:30 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Kolejny rekord krótkich pozycji przeciw euro

NEW YORK, Jan 6 (Reuters) - Currency speculators
reduced their bets in favor of the U.S. dollar in the latest
week, but bolstered short euro position to record levels,
according to data from the Commodity Futures Trading Commission
released on Friday.

Euro shorts, meanwhile, surged to a record 138,909
contracts
dr_dreyfus / 2012-01-08 12:11 / Tysiącznik na forum

Currency speculators

słowo klucz, które może w niedługim czasie doprowadzić do pękniecie balona na 'S' i walutach.
synonim / 2012-01-08 12:13 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Balon to masz na S&P500 a nie na S na euro

Pewnie te S zamkną w końcu tylko nikt nie wie gdzie :))
dr_dreyfus / 2012-01-08 12:21 / Tysiącznik na forum

Pewnie te S zamkną w końcu tylko nikt nie wie gdzie :))

prawda, dlatego robię AT na waluty, szukam miejsc przesilenia .

S&P zapewne Nasdaq100 i reszta w twojej fazie są balonami :)

Dla jasności nie podobają mi się odczyty SII, czy prawidłowo pokazują nastroje jak jest zauważalna ucieczka o ryzyka -- obroty i wolumeny.
Longterm / 2012-01-08 10:15 / Mostek Zwyciężymy!
nawet nie wiesz że podstawą na giełdzie jest że większość nie ma racji...to są przecież podstawy i akurat te rekordowe pozycje S świadczą o nadchodzącym przesileniu:) już Ci mówiłem szukaj nowego nicka:)
synonim / 2012-01-08 11:03 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

podstawą na giełdzie jest że większość nie ma racji


ale "błysnąłeś" - to komunał, który wszyscy znają i powtarzają miernoto giełdowa

a jakbyś włączył choć na chwilę mózg zamiast bezmyślnie papugować po kimś to wiedziałbyś, to taka sobie zasada i działa tylko w skrajnych momentach odwrócenia trendu, a nie w środku trendu. W środku trendu to właśnie większość ma rację bo to większość tworzy trendy

Poza tym nigdy nie da się dokładnie określić co myśli większość

Ale po co ja z tobą w ogóle gadam bankrucie giełdowy, ty i tak będziesz tylko zawsze bezmyślnym dawcą kapitału na kredyt, giełda po prostu cie przerasta, dlatego masz taką obsesje na jej punkcie, bo zawsze będzie z tobą zwyciężała
Longterm / 2012-01-08 12:02 / Mostek Zwyciężymy!
Pięknie - coraz lepiej:)


miernoto giełdowa



bankrucie giełdowy, ty i tak będziesz tylko zawsze bezmyślnym dawcą kapitału na kredyt


To są argumenty w merytorycznej dyskusji wynajętego przez fundusz naganiacza. Dziwie się że redakcja bierze jego w obronę - czyżby obawiała się narazić jednemu z reklamodawców portalu?
synonim / 2012-01-08 12:15 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
jak zwykle zaczynasz się mazgaić i odwracać rozmowę na formę dyskusji, biegnąc po pomoc do Redakcji jak do starszego brata, gdy cię biją w piaskownicy

a chciałeś się jeszcze wczoraj mierzyć "merytorycznie" - cieniasie
Longterm / 2012-01-08 12:24 / Mostek Zwyciężymy!
dopóki nie przyznasz że bardzo źle postąpiłeś obrażając mnie i nie przeprosisz to na żadną dyskusję nie ma mowy. Ja czekam aż podasz mi swoje imię i nazwisko bo bardzo bym chciał się z Tobą spotkać i porozmawiać.
synonim / 2012-01-08 12:36 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Ja czekam aż podasz mi swoje imię i nazwisko


Jesteś żenujący - idź stąd, bo ten spektakl jest coraz bardziej żałosny
Longterm / 2012-01-08 12:29 / Mostek Zwyciężymy!
jeśli nie chcesz się spotkać to podaj swoje imię i nazwisko oraz swój PESEL na mojego email jeśli masz choć trochę honoru. Jak będę miał już te informację chciałbym wytoczyć Ci sprawę karną za obrazę osobistą.
synonim / 2012-01-08 13:38 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

podaj swoje imię i nazwisko oraz swój PESEL na mojego email


ty żyjesz w jakimś paranoicznym świecie, już samo to, że napisałeś list do Draghiego z prośbą o pieniądze doskonale obrazuje, że masz nie po kolei w głowie

http://longterm.bblog.pl/wpis,list;do;prezesa;ecb;-;mario;draghi,64275.html

Forum popaprańców
dr_dreyfus / 2012-01-08 13:48 / Tysiącznik na forum

Forum popaprańców

na bezrybiu i rak jest rybą :),.. znasz lepsze??
synonim / 2012-01-08 12:39 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

sprawę karną


Nie umiesz cieniasie polemizować o giełdzie to musisz wołać Redakcję na pomoc albo sąd żeby biadolić o urojonych krzywdach

cienias
Longterm / 2012-01-08 12:33 / Mostek Zwyciężymy!
jeśli faktycznie zarabiasz na giełdzie to będziesz miał z czego zapłacić mi odszkodowanie:)
synonim / 2012-01-08 12:37 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

odszkodowanie


idź lepiej sprzedaj znów trochę ulotek giełdowych, bo nikt ci płacił za urojone krzywdy nie będzie

albo weź kolejną pożyczkę zadłużony po uszy kredyciarzu
synonim / 2012-01-07 22:20 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Nowy rok a kapitał z funduszy akcji dalej nieprzerwanie odpływa do funduszy pieniężnych - i tak od sierpnia

NEW YORK, Jan 6 (Reuters) - Fund investors cut their overall equity fund holdings in the week ended Jan. 4, while inflows into fixed income and money markets were modest, data from Cambridge, Massachusetts fund tracker EPFR Global showed
Longterm / 2012-01-08 10:14 / Mostek Zwyciężymy!
Tylko wklejać potrafisz taj jak Twój idol Kenobi:) przybrałeś nawet taką samą formę bo wklejasz po angielsku. To też chyba jakaś podświadoma chęć dowartościowania się że "przynajmniej" język znasz:)
synonim / 2012-01-08 11:07 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

chęć dowartościowania się że "przynajmniej" język znasz:)


jesteś błaznem i zawsze nim będziesz

teraz ten język zna tyle ludzi, że tylko ty chyba myślisz, że to może kogokolwiek dowartościować

To nie ja tworzę obciachowe blogi, to nie ja sprzedaję ulotki za grosze bo nie umiem zarobić na giełdzie i to nie ja występuje w obciachowych sweterkach na filmikach, żeby się właśnie żałośnie dowartościowywać

Jesteś już tylko takim Jusiem bis
Longterm / 2012-01-08 12:04 / Mostek Zwyciężymy!
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
synonim / 2012-01-08 12:16 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

ją bijesz? Własne dziecko też


błazen :))
Longterm / 2012-01-08 12:23 / Mostek Zwyciężymy!
ale ja Ci zaproponowałem spotkanie na żywo i jestem bardzo ciekaw czy powtórzyłbyś te same słowa co wczoraj i dzisiaj gdybyśmy spotkali się w cztery oczy. Pytanie dla Ciebie jest następujące: dlaczego pod osłoną anonimowości i kryjąc się pod nickiem obrażasz innych właściwie bez żadnego powodu? Ja przecież nie napisałem nic obraźliwego wobec Ciebie - Ty mnie obraziłeś i to jest fakt niepodważalny i redakcja usunęła już te wpisy ale przecież Ty i ja wciąż to pamiętamy. Dopóki nie przeprosisz i nie przyznasz że musisz zmienić swoje zachowanie to nie będzie mowy o żadnej dyskusji.
synonim / 2012-01-08 12:34 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Ci zaproponowałem spotkanie na żywo


to jest właśnie ta twoja błazenada, że uważasz, że ktoś będzie biegał na spotkania w real na twe życzenie

Dyskutuję sobie na wielu portalach i forach i nie widzę sensu, żeby z każdym biegać do reala na jego życzenie. Nie jesteś nikim wyjątkowym żebym to robił. Po to jest net i fora żeby ludzie właśnie tu dyskutowali a jak ktoś woli real to nie wiem po co tu w ogóle siedzi i przyjmuje tutejsze konwencje


Ty mnie obraziłeś i to jest fakt niepodważalny i redakcja usunęła już te wpisy ale przecież Ty i ja wciąż to pamiętamy


Pamiętamy też, że usunęła też twoje więc twa forma dyskusji jest również naganna


Dopóki nie przeprosisz i nie przyznasz że musisz zmienić swoje zachowanie to nie będzie mowy o żadnej dyskusji


Jesteś taką typową ciapą, żebym nie użył innego słowa. Codziennie gadam tu sobie z dreyfusem, czasem ostro i po męsku, ale nikt się na nikogo nie obraża, nikt nikomu nie każe przepraszać ani nie biega na skargę do Redakcji. Gadamy sobie dalej. A ty jesteś jakiś taki zniewieściały. Obyś nie został kolejnym transwestytą - byłoby tu już dwóch, jak na mój gust stanowczo za dużo jak na jedno forum

Odwracając uwagę na formę dyskusji pokazujesz, że tak naprawdę boisz się merytorycznej dyskusji
Longterm / 2012-01-08 12:40 / Mostek Zwyciężymy!
Dyskutować sobie możesz ale nie obrażać nie możesz. Musisz zrozumieć tą fundamentalną różnicę. Zobaczymy co będzie jak prokurator się za was weźmie. Ty wiesz co to będzie za awantura jak wyjdzie na jaw że pracujecie na zlecenie funduszu? Gigantyczne pozwy zbiorowe, wyroki skazujące będące w końcu precedensem w naszym kraju.
synonim / 2012-01-08 12:46 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Gigantyczne pozwy zbiorowe, wyroki skazujące będące w końcu precedensem w naszym kraju


typowe bajdy fantasty

może zamiast wołać prokuratorów do swoich urojonych krzywd zastanowisz się co będzie jak zainteresuje się tobą KNF, bo nie masz żadnych uprawnień do sprzedawania doradztwa finansowego
Longterm / 2012-01-08 12:42 / Mostek Zwyciężymy!
PS: skoro jestem ciapą to proszę Cię pokaż mi jaki jesteś męski i spotkaj się ze mną na żywo - ja przyjadę do Ciebie żeby nie narażać Cię na koszty
synonim / 2012-01-08 12:47 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

jestem ciapą


jesteś ciapą bo nie jesteś w stanie merytorycznie polemizować tylko wołasz na pomoc starszych braci, cieniasie
minonys / 46.113.232.* / 2012-01-07 22:25
czemu kopiesz leżącego?? daj mu już spokój...
Longterm / 2012-01-07 21:35 / Mostek Zwyciężymy!
OK jankrut chciałem się tylko przekonać czy mnie obrazisz i tak się stało, a to mnie cieszy niezmiernie bo zawsze jak tutaj zaczynałeś obrażać ludzi to była zmiana trendu, oczywiście tego przy którym Ty obstawałeś:) Dzięki głuptasku i śpij dobrze:)
synonim / 2012-01-07 21:41 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

jak tutaj zaczynałeś obrażać ludzi to była zmiana trendu


40% wtopy od sierpnia hochsztaplerze giełdowy i do lutego płyniesz dalej

oddaj ludziom pieniądze za to, że wpuszczasz ich w te same maliny w których sam siedzisz

a reszta to tylko twe odwracanie kota ogonem
Longterm / 2012-01-07 23:12 / Mostek Zwyciężymy!
Zrozum że bawię się tobą "giełdowy fachowcu":) obraziłeś mnie bo śmiałem mieć inne zdanie a to świadczy że jesteś mega zarobiony i o swoje opcje PUT też jesteś bardzo pewny:)
Co do strat to nie rozumiem dlaczego piszesz tylko 40%? Pisz że straciłem 60% tak jak pisał trans - kto z was da więcej? Tylko ja się pytam skoro to ja ciągle tracę to dlaczego od 5 lat jestem tutaj cały czas pod tym samym nickiem a innych albo dawno nie ma albo piszą pod zmienionymi nickami???
synonim / 2012-01-07 23:28 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Tylko ja się pytam skoro to ja ciągle tracę to dlaczego od 5 lat jestem tutaj cały czas pod tym samym nickiem


bo jesteś błaznem
Longterm / 2012-01-08 12:05 / Mostek Zwyciężymy!

bo jesteś błaznem


Tylko obrażać potrafisz bo wiesz że w merytorycznej dyskusji nie masz szans. Stać Cię tylko ewentualnie na wklejanie z angielskojęzycznych portali żeby zabłysnąć że niby znasz język:)
synonim / 2012-01-08 12:18 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

w merytorycznej dyskusji nie masz szans


od wczoraj czekam na merytoryczną dyskusję z tobą cieniasie a ty się tylko mazgaisz i Redakcję wzywasz na pomoc

albo powtarzasz obiegowe komunały o tym, że nie giełdzie większość nie ma racji. to ci dopiero "merytoryka"

ty już sam nie wiesz czego ty chcesz

idź sprzedawaj dalej te ulotki giełdowe jak Juś, bo do niczego innego się nie nadajesz
Longterm / 2012-01-08 12:22 / Mostek Zwyciężymy!
ale ja Ci zaproponowałem spotkanie na żywo i jestem bardzo ciekaw czy powtórzyłbyś te same słowa co wczoraj i dzisiaj gdybyśmy spotkali się w cztery oczy. Pytanie dla Ciebie jest następujące: dlaczego pod osłoną anonimowości i kryjąc się pod nickiem obrażasz innych właściwie bez żadnego powodu? Ja przecież nie napisałem nic obraźliwego wobec Ciebie - Ty mnie obraziłeś i to jest fakt niepodważalny i redakcja usunęła już te wpisy ale przecież Ty i ja wciąż to pamiętamy. Dopóki nie przeprosisz i nie przyznasz że musisz zmienić swoje zachowanie to nie będzie mowy o żadnej dyskusji.
synonim / 2012-01-08 12:58 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
po co wkleiłeś drugi raz ten sam post, na który już wyżej odpowiedziałem? jesteś zakręcony jak świńskiogon
Longterm / 2012-01-07 21:02 / Mostek Zwyciężymy!
Proszę redakcję o usunięcie wszystkich wpisów użytkownika "synonim" który złamał regulamin forum. Używa obraźliwych słów i prezentuje poziom, który nie przystoi do tego forum jakie ma ambicje być najlepszym w polskim internecie. Proponuje również aby zbanować tego użytkownika dożywotnio tak aby nie obniżał poziomu tego forum.

Z góry dziękuje

Albert "Longterm" Rokicki
Redakcja forum / 2012-01-07 21:47 / Administracja forum
Takie radykalne prośby jak Pana niczemu nie służą. Trzeba by zamknąć forum;)
Prosimy więc o kulturę dyskusji i wzajemny szacunek. Łączymy wyrazy szczerej sympatii dla wszystkich inwestorów z forum. Nie przysparzajcie pracy redakcji...
Eternit z Azbestu / 2012-01-08 16:48 / Tysiącznik na forum
Na tym forum nie ma już inwestorów. Została garstka frustratów.

Słyszeliście kiedyś o moderacji forum? Tego sienie robi od czasu do czasu tylko na pełny etat.
Longterm / 2012-01-07 23:13 / Mostek Zwyciężymy!
Dziękuje za usunięcie obrażających mnie wpisów tego chama i prostaka, któremu słoma wystaje z butów i nie dorósł do merytorycznej dyskusji na forum
Redakcja forum / 2012-01-07 23:19 / Administracja forum
Czyżby nie dostrzegał Pan, że tak pisząc wystawia Pan świadectwo raczej sobie?
Longterm / 2012-01-08 10:09 / Mostek Zwyciężymy!
Czy mógłbym prosić o podanie imienia i nazwiska? czy uważa Pan że nazwanie kogoś "baranem" jest czymś co można tolerować? Ja nazwałem rzeczy po imieniu.
synonim / 2012-01-07 22:09 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Takie radykalne prośby jak Pana niczemu nie służą. Trzeba by zamknąć forum;)


Brawo za rozsądek - Redakcjo

Ten kolo i jego postulaty są bardzo często wzięte wprost z kosmosu
b r y d z i a / 2012-01-08 03:12 / portfel / Tysiącznik na forum
a tam....
przypomnij sobie mitomana vel mega bessa
to jest dopiero kosmos.....
synonim / 2012-01-08 09:34 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

to jest dopiero kosmos....


Dla mnie cierpią na niemal te same schorzenia - zmienianie zdania co chwila, beznadziejna pamięć itd. Giełda rypała im mózg w tym samym czasie

Jedyna różnica jest taka, że ten kolo jeszcze nie zmieniał płci
synonim / 2012-01-07 19:35 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Od 2007 roku w USA zniknęło 8,7 miliona miejsc pracy - jest co odrabiać

Four painful years after the Great Recession struck and wiped out 8.7 million jobs

http://www.njbiz.com/article/20120106/NJBIZ01/120109897/-1/enviro/High-gains-in-jobs-report-attributed-to-seasonal-retail-activity
Longterm / 2012-01-07 19:50 / Mostek Zwyciężymy!
Janlew miałem już nie pisać na forum ale postanowiłem wrócić specjalnie dla Ciebie żeby zadać Ci bardzo ciężki knock-out w najbliższych tygodniach...według mnie synomim teraz = janlew kwiecień 2011 :))) szykuj się na kolejne bęcki...
synonim / 2012-01-07 22:53 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

szykuj się na kolejne bęcki...


jak na razie bęcki to dostajesz koleś ty od sierpnia od rynku - w dodatku za pieniądze z kredytu spłukany golasie

2011-09-22 16:35:48 | *.*.*.* | Longterm
nie mogę sobie pozwolić na dalsze straty. nawet jak to jest dno
korekty to nie mogę już bardziej ryzykować. w przypadku drugiej fali
wyprzedaży do 1800 na wig20 groziło by mi już utrata ok. 50-60%
kapitału a na to nie mogę sobie pozwolić. Wciąż jestem optymistą

2011-04-16 11:42:55 | *.*.*.* | Longterm
Re: Czy czeka nas bańka nadpłynnościowa ? [2]
Ja przykładowo oszczędności nie mam w ogóle - jestem ekstremalnie zadłużony
synonim / 2012-01-07 20:22 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
Longterm / 2012-01-07 20:26 / Mostek Zwyciężymy!

baranie,


Uważaj na słowa i drugi raz nie będę ostrzegał.
synonim / 2012-01-07 20:37 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

i drugi raz nie będę ostrzegał.


wiem Rokicki, twój święty "autorytet" wymaga wielkiego poszanowania, he he he he
Longterm / 2012-01-07 20:51 / Mostek Zwyciężymy!
Widzisz ja mam jaja żeby przedstawić się z imienia i nazwiska i tego samego oczekuje publicznie od Ciebie w przeciągu 24 h. Inaczej nie będziesz osobą godną dyskusji bo ukrywać się pod ciągle innymi nickami to każdy potrafi...Longterm będzie trwał wiecznie i to Cię najwidoczniej boli:)
synonim / 2012-01-07 20:57 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

tego samego oczekuje publicznie od Ciebie w przeciągu 24 h


jesteś błaznem

nikt nie musi w necie się przestawiać z nazwiska i imienia

ty to zrobiłeś, bo masz chorobliwą potrzebę autopromocji

a jedyne co zyskałeś to narażanie swojego nazwiska na publiczne poniewieranie i zaprezentowanie się w obciachowych sweterkach na filmikach

he he he he he
Longterm / 2012-01-08 12:25 / Mostek Zwyciężymy!
ale ja nie chcę abyś to zrobił dla autopromocji. Ja chcę Ci wytoczyć sprawę karną:)
synonim / 2012-01-08 13:08 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

sprawę karną


bo nie jesteś w stanie polemizować o giełdzie na tym forum?

sprawę karną?

ha ha ha ha ha

od razu widać, że nigdy w sądzie nie byłeś, błaznie i fantasto
Longterm / 2012-01-07 20:59 / Mostek Zwyciężymy!
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
synonim / 2012-01-07 21:02 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

zmienisz go zanim przyjdzie wiosna:)


wtopiłeś już 40% kasy z kredytów na giełdzie więc sam lepiej pilnuj się, żebyś dotrwał do wiosny, bo Bóg wie komu pożyczałeś
synonim / 2012-01-07 23:29 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

znowu łżesz kłamco


no to patrz co sam pisałeś bankrucie

2011-09-22 16:35:48 | *.*.*.* | Longterm
nie mogę sobie pozwolić na dalsze straty. nawet jak to jest dno
korekty to nie mogę już bardziej ryzykować. w przypadku drugiej fali
wyprzedaży do 1800 na wig20 groziło by mi już utrata ok. 50-60%
kapitału a na to nie mogę sobie pozwolić. Wciąż jestem optymistą

2011-04-16 11:42:55 | *.*.*.* | Longterm
Ja przykładowo oszczędności nie mam w ogóle - jestem ekstremalnie zadłużony
synonim / 2012-01-07 21:02 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

komu pożyczałeś


errata: od kogo pożyczałeś
Longterm / 2012-01-07 19:52 / Mostek Zwyciężymy!
PS: możesz już szukać sobie nowego nicka bo gwarantuje Ci że do końca lutego go chłopcze zmienisz:)))
synonim / 2012-01-07 20:51 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

chłopcze zmienisz


Fakty chłopcze to są bezwzględne dla ciebie:

1) masz już od sierpnia 40% wtopy na całym kapitale - przy twoim beztalenciu do giełdy trzeba będzie cudu, żeby to odrobić

2) lecisz na maksa na kredytach, Bóg jeden wie ile pożyczyłeś i ile przesrałeś. Aż strach pomyśleć

Tak więc to ty jesteś bliski zniknięcia, rynek cię już prawie wykończył

10 lat na giełdzie i nic ci to nie dało
Longterm / 2012-01-07 20:57 / Mostek Zwyciężymy!
pitolisz głupoty bo wiesz że nie masz ze mną szans na merytoryczną dyskusję. Wiedziałem że tak będzie - nie znasz się na giełdzie i dlatego zawsze będziesz pracował dla funduszu i miał takie dyżury na forach jak teraz
synonim / 2012-01-07 21:07 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

pitolisz głupoty


nie odwracaj kota ogonem bankrucie, wkleiłem wpis, gdzie sam nieostrożnie przyznałeś się, ile wpieprzyłeś kasy od sierpnia i że lecisz na kredytach, golcu

I to są fakty

A jacyś idioci ci jeszcze nie daj Boże płacą lub nawet powierzają swe pieniądze

O zgrozo
Longterm / 2012-01-07 21:14 / Mostek Zwyciężymy!
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
synonim / 2012-01-07 19:15 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
"Świetne" dane z rynku pracy w końcówce roku 2011?

Kto zrobił ten nadzwyczajny wzrost?

Pracownicy sezonowi zatrudnieni tylko na święta, którzy w styczniu ponownie zasilą szeregi bezrobotnych

Gdyby rynek pracy nie był dziś tak skurczony jak w czasie gdy Obama obejmował prezydenturę bezrobocie sięgałoby 10,9%

any small-business owner will recognize that many of these recent hires are temporary workers for the Christmas holidays

Employment analysts estimate that if the private sector was as large today as when Obama was inaugurated, the December jobless rate would be 10.9 percent

http://www.sunshinestatenews.com/story/smoke-and-mirrors-hide-smaller-workforce-jobs-report
synonim / 2012-01-07 19:33 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Pracownicy sezonowi zatrudnieni tylko na święta


Albo w związku z końcówką roku - w firmach transportowych, czy przy inwentaryzacjach

and the retail sector contributed to many of the jobs created in transportation and warehousing, industries that may see their numbers revised because of temporary, seasonal workers

http://www.njbiz.com/article/20120106/NJBIZ01/120109897/-1/enviro/High-gains-in-jobs-report-attributed-to-seasonal-retail-activity
synonim / 2012-01-07 18:22 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Pierwszy weekend nowego roku i wraca sraczka związana z Grecją - MFW i minister finansów Niemiec oceniają dotychczasowy plan restrukturyzacji jako niewystarczający do uniknięcia bankructwa a spisanie na straty 50% długu nie pomogło w naprawie gospodarki

Citing an internal IMF memo, the news weekly said the body considered Greece's current readjustment programme insufficient and that new measures would have to be taken if the country is to avoid default and meet targets agreed with creditors

The magazine said the IMF saw three options: either Athens enacts further austerity measures, private creditors write off more of their investments in the country's sovereign debt, or states in the euro zone increase bailout aid

Earlier on Saturday, an adviser to Germany's finance minister Wolfgang Schaeuble told a Greek newspaper that a 50 percent write-down on Greek debt holdings, part of Greece's debt swap deal, is not enough to put the country on a viable path

http://www.euronews.net/business-newswires/1314243-imf-losing-confidence-in-greeces-ability-to-reform-report/
Longterm / 2012-01-07 18:50 / Mostek Zwyciężymy!
Grecja to przecież odgrzewany kotlet i każdy już dawno pogodził się z jej bankructwem. To było już dawno w cenach już w lipcu nawet przez załamaniem sierpniowym. Ewentualne problemy Włoch to może być jedyna szansa niedźwiedzi na kolejną falę spadków ale i to jest imho już w większości zdyskontowane przez rynek.
door / 83.12.255.* / 2012-01-07 19:25
taak, zdyskontowali i dlatego pożyczają na 1% i deponują na 0,25.
synonim / 2012-01-07 19:00 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

już w większości zdyskontowane przez rynek


To poczekaj jak ogłoszą twarde bankructwo Grecji i Włoch to zobaczysz jak rynek to "zdyskontował"

Twierdzenie, że rynek zdyskontował bankructwa krajów Europy jest taką samą bzdurą jak byłoby stwierdzenie, że rynek już w 2007 zdyskontował cały subprime przed upadkiem Lehmana
Longterm / 2012-01-07 19:49 / Mostek Zwyciężymy!
Zabawny jesteś janlew i wiele straciłeś u mnie że nie miałeś jaj żeby dalej pisać pod swoim starym nickiem tylko chowasz się pod nowym...widzisz na giełdzie trzeba wyprzedzać zachowanie tłumu a nie działać pod jego wpływem. Ja już w kwietniu pisałem że "Czas założyć niedźwiedzią skórę" podczas gdy Ty upierałeś się że będą mega wzrosty powodowany chęcią zysku. Przeczytaj sobie raz jeszcze mój wpis z połowy kwietnia ubiegłego roku i rób to codziennie przed snem - tak mistrz giełdy przewiduje trendy...

http://tnij.org/ouyc
synonim / 2012-01-07 20:16 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

nie miałeś jaj żeby dalej pisać pod swoim starym nickiem tylko chowasz się pod nowym


dla jednych jestem Kenobi, dla innych janlew, już się przyzwyczaiłem do tych bzdur, tak samo jak przyzwyczaiłem się do tego, że bez przerwy bredzisz


Przeczytaj sobie raz jeszcze mój wpis z połowy kwietnia ubiegłego roku i rób to codziennie przed snem - tak mistrz giełdy przewiduje trendy


buhahahahahaha

ty codziennie zmieniałeś zdanie, jak transwestyta (macie już tak samo zrypany mózg przez wasze bankructwo na giełdzie), raz widziałeś hossę a czasem nawet już godzinę później bessę więc miej przynajmniej honor i nie KŁAM teraz

zmieniasz zdanie co chwila i zawsze będziesz już tylko schizoidalnym looserem, dlatego musiałeś zacząć handlować raporcikami i analizami, których nikt nie traktuje serio

ktoś kto zarabia na giełdzie nie musi sprzedawać ulotek

A teraz popatrzmy jak ci się co chwila odmieniało w okresie bardzo krótkiego czasu - to tylko próbka:

BESSA

2010-03-17 12:14:16 | | Longterm
w przeciągu miesiąca WIG20 1800

HOSSA

2010-04-07 11:44:24 | | Longterm
mój scenariusz: 2630 spokojnie osiągiemy i potem żadna zwała ale męczący boczniak ponownie

BESSA

2010-04-22 14:32:31 | | Longterm
wywaliłem wszytko dzisiaj...lepiej nie ryzykować

HOSSA

2010-04-23 09:28:23 | | Longterm
jesteśmy w fazie hossy zwanej "dobijaniem
niedźwiedzi"...ja się zorientowałem wcześniej i się przekręciłem w porę

BESSA

2010-10-15 09:23:26 | *.*.*.* | Longterm
teraz jest odpowiednik lipca 2007. zalecam S na wielokrotnych lewarach

I tak można by długo
Longterm / 2012-01-07 20:06 / Mostek Zwyciężymy!
PS: To Ty znasz widzę tylko jedną bessę która najwidoczniej zryła ci tak mocno psychikę że nic nie widzisz poza nią...przypomnę Ci może kryzys 1998 roku kiedy to Rosja ogłosiła niewypłacalność a kryzys ogarnął azjatyckich tygrysów. Wtedy indeksy giełdowe bardzo szybki powróciły na poprzednie szczyty i nawet je pobiły w 2000 roku...jeden zero dla mnie:)
synonim / 2012-01-07 20:19 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

jeden zero dla mnie:)


jak ty jesteś pewny wzrostów to bessa pewna i na odwrót - to zawsze działało. od dawna uważają cię za idealny antywskaźnik a Cyfra to nawet grając pod ciebie odwrotnie dużo kasy zarobił

PS Dopiero na 2600 zacząłeś się w papier pakować po 2 latach czekania więc masz takie wyczucie rynku jak ślepy kolorów
Longterm / 2012-01-07 20:25 / Mostek Zwyciężymy!
bardzo mnie rozbawiłeś:) a skąd Ty wiesz kiedy ja zacząłem kupować akcje? Ty już daj sobie spokój bo znowu Cię skompromituje - widzisz ja jestem od 2006 ale na tym forum i dawałem sobie radę nie z takimi jak Ty - oni zmieniali nicki lub dawali sobie spokój z giełą a ja wciąż jestem...
synonim / 2012-01-07 20:30 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

a skąd Ty wiesz kiedy ja zacząłem kupować akcje?


od ciebie idioto, do 2600 widziałeś wieczną bessę i jak zwykle na samej górce się zapakowałeś

idź gdzie pożycz parę tysi spłukany golcu to może jeszcze pograsz na giełdzie

2010-10-22 09:45:20 | *.*.*.* | Longterm
ma ktoś pożyczyć kilka tysi do przyszłego piątku? na każdy procent biorę

2011-04-16 11:42:55 | *.*.*.* | Longterm
Ja przykładowo oszczędności nie mam w ogóle - jestem ekstremalnie zadłużony


a ja wciąż jestem...


fantasta mitoman nr 2
synonim / 2012-01-07 15:22 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Na Wall Street najwięcej byków od roku

http://www.parkiet.com/artykul/1176613-Na-Wall-Street-najwiecej-bykow-od-roku.html

To tak a propo tego "wszechobecnego pesymizmu"
Longterm / 2012-01-07 17:15 / Mostek Zwyciężymy!
Dla mnie ten wskaźnik i jemu podobne przestają być w tej chwili wiarygodne bo zwyczajnie zdecydowana większość jest poza giełdą i w ogóle nie odpowiada na te ankiety. Z tego samego powodu w 2010 po wprowadzeniu QE2 odczyty udziału byków były rekordowe co nie przeszkadzało rynkowi rosnąć. Ja prowadzę podobny wskaźnik w oparciu o polskich blogerów niezależnych i on w tej chwili pokazuje że jakiekolwiek zdanie ma 10 osób na 25. Czy wobec tego wynik takiego wskaźnika byłby wiarygodny i wnoszący cokolwiek do dyskusji?
synonim / 2012-01-07 17:57 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Dla mnie ten wskaźnik i jemu podobne przestają być w tej chwili wiarygodne bo zwyczajnie zdecydowana większość jest poza giełdą i w ogóle nie odpowiada na te ankiety


Nie wiem na podstawie czego sobie to ubzdurałeś. Ilość biorących udział w tej ankiecie jest z grubsza stała i są to aktywni gracze


Z tego samego powodu w 2010 po wprowadzeniu QE2 odczyty udziału byków były rekordowe co nie przeszkadzało rynkowi rosnąć


Raz były a raz nie były. Znów nie wiem skąd te wymysły. W 2010 ten akurat wskaźnik potrafił mieć bardzo niedźwiedzie odczyty. W czerwcu 2010 na przykład


Ja prowadzę podobny wskaźnik w oparciu o polskich blogerów niezależnych i on w tej chwili pokazuje że jakiekolwiek zdanie ma 10 osób na 25. Czy wobec tego wynik takiego wskaźnika byłby wiarygodny i wnoszący cokolwiek do dyskusji?


To nie prowadź tego wskaźnika skoro on jest do kitu

Poza tym porównywanie twego gównianego wskaźnika złożonego z 25 osób, do ankiet o międzynarodowej renomie, jest nie na miejscu

No i wytykano Ci, że nie tylko nie masz metodologii ale wręcz błędnie zaliczasz byków do niedźwiedzi itd

2011-09-14 17:54:47 | *.*.*.* | podtworca
Nie masz metodologii i starasz się być sprawiedliwym sędzią.Niestety, to nie działa, bo np. zaliczyłeś mnie do niedźwiedzi, choć z moich wpisów wynika, że kupiłem akcje, ETF
na DAX

http://longterm.bblog.pl/wpis,pierwszy;polski;bull;bear;ratio,56659.html#komentarze
Longterm / 2012-01-07 18:41 / Mostek Zwyciężymy!

Nie wiem na podstawie czego sobie to ubzdurałeś


widzę że bardzo szybki stare oblicze janlewa o sobie przypomniało:)))

Ta liczba nie jest kotuś stała - tyle mają odpowiedzi ile ludzi im będzie łaskawych odesłać
synonim / 2012-01-07 18:56 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Ta liczba nie jest kotuś stała - tyle mają odpowiedzi ile ludzi im będzie łaskawych odesłać


A ty oczywiście jakimś cudem "wiesz", że "zdecydowana większość jest poza giełdą i w ogóle nie odpowiada na te ankiety". Jak to u ciebie zwykle bywa - tworzenie piramidy wymysłów na innej piramidzie wymysłów. Tak samo jak miało być 2400 na końcu roku


stare oblicze janlewa o sobie przypomniało


no wiem - w powtarzaniu bajeczek za innymi jesteś mistrzuniem

Ankieta mówi, że jest najwięcej byków od roku i to jest jedyny twardy fakt w całej tej głupiej dyskusji
Longterm / 2012-01-07 18:45 / Mostek Zwyciężymy!
Podaje linka do ostatniej publikacji wskaźnika bull/bear ratio który wyniósł śmiesznie niskie 0,66

http://tnij.org/ouxi
synonim / 2012-01-07 18:58 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Podaje linka do ostatniej publikacji wskaźnika bull/bear ratio


Najlepiej ten cały wskaźnik podsumował jeden z jego uczestników

2011-09-14 20:07:43 | *.*.*.* | podtworca
Dariusza Bartłomiejczaka oflagowałeś N, tymczasem on od kilku raportów przewiduje rychłą korektę spadków.

Nie wiem jakie pozycje otworzył, wielu traderów teraz czeka na sygnał bez zajętej pozycji. Przypisywanie im nastawienia na
bazie swojego osądu nie daje żadnej obiektywnej informacji
Longterm / 2012-01-07 20:04 / Mostek Zwyciężymy!
po interwencji Darka skorygowałem wtedy wskaźnik. Nic się nie stało także pudło.
synonim / 2012-01-07 20:40 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

skorygowałem wtedy wskaźnik


nie masz co korygować czegoś co z założenia jest do bani
OFE-RMY z ofe / 91.150.178.* / 2012-01-07 09:07
. Przez 11 miesięcy 2011 r. ZUS przekazał do OFE składki na kwotę ponad 14,5 mld zł. Mimo tak ogromnego transferu środków na koniec listopada 2011 r. aktywa netto OFE wynosiły zaledwie 222, 5 mld zł, co, uwzględniając otrzymane składki, oznacza faktyczny spadek o ok. 13 mld zł.Realne pieniądze, przekazane w tym okresie przez ZUS, nie tylko więc nie zostały pomnożone w wyniku inwestycji, ale niemal w całości zostały stracone!
http://media.wp.pl/kat,1022947,page,2,wid,14141835,wiadomosc.html
fuksiasz / 2012-01-06 20:25 / Bywalec forum
571 wpisów, nie wiem czy to du,zo czy mało ale dawno tyle było
Longterm / 2012-01-06 22:22 / Mostek Zwyciężymy!
bardzo dużo - to grubo ponad 100% średniej z biegłego roku. Może świadczyć o nadchodzącym na dniach przesileniu. Pozdrawiam
dr_dreyfus / 2012-01-06 21:02 / Tysiącznik na forum

571 wpisów,

z tego co najmniej 400 to beczenie stada w besiarskim amoku:)

czym większy beeek, tym większe prawdopodobieństwo wzrostów, hossa[ta prawdziwa]zawsze rodzi się w bólach;)
b r y d z i a / 2012-01-06 21:23 / portfel / Tysiącznik na forum

hossa[ta prawdziwa]zawsze rodzi się w bólach;)

wiesz jak to jest z tymi wszystkimi tezami ?
ano nijak

tak jak kazda hossa trwa średnio 4 lata, a ile trwała ostatnia , 2 lata ?

podobno spółki które pierwsze rosną pierwsze wyznaczają górke - no to taki KGHM dołek miał pod koniec 2008 roku i nie wyznaczył dołka w 2009 czy wyznaczył pierwsze górke ? choooja :) - mało tego nie wyznaczył go z indeksami , jego górka była w lipcu, a indeksów w kwietniu

podobno małe spółki wyprzedzają
w 2007 wyprzedziły, a w kwietniu 2011 ? chooja :)
dr_dreyfus / 2012-01-06 21:37 / Tysiącznik na forum
zawsze powtarzam, nasz niepłynny grajdoł nie wyznacza trendów, chyba nie wierzysz w teorie bessy gdy cały rozwinięty tj.DAX,CAC,S&P będzie rosnąć .

...pewne elementy jak zachowuje się 'Gruby' na kontrakt, czy jak inwestuja TFI na pewno są przydatne w poszukiwaniu kierunku krótkookresowej analizy, oczywiście u nas :)

...coś ostatnio M i Swig [2 tyg] zachowuje się lepiej jak główny a to już jest jakiś tam sygnał, ponieważ na nich nie szleje spekuła z Londynu i Wiednia :)
asaliah / 2012-01-06 19:50 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Do posłuchania - Roxy Music - Avalon
asaliah / 2012-01-06 18:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Słowo na dziś - kto w młodości głupim nie był, ten na starość nie zmądrzeje - odnośnie asaliaha czytać odwrotnie.
Eternit z Azbestu / 2012-01-06 18:27 / Tysiącznik na forum
Według danych Eurostatu, unijnego biura statystycznego, w listopadzie stopa bezrobocia w strefie euro wyniosła 10,3 proc., a w całej Unii 9,8 proc.

Eurostat szacuje, że w przedostatnim miesiącu 2011 r. w 27 krajach Unii Europejskiej 23,7 mln osób aktywnych zawodowo nie miało pracy, z czego 16,37 mln w strefie euro. W porównaniu z październikiem liczba bezrobotnych wzrosła w Unii o 55 tys., z czego aż o 45 tys. w eurolandzie. W ciągu roku liczba osób bez pracy powiększyła się o 723 tys. (w tym o 573 tys. w strefie euro).

-------------

Trzeba czym prędzej wprowadzić zakaz rozmażania i zlikwidować ograniczenia prędkości. Te 24 miliony same z siebie nie znikną.
Choć pewnie już i tak jest za późno na cywilizowane rozwiązania i grupa Biltenberg będzie musiała zrobić WWIII żeby zlikwidować te kilkadziesiąt milionów bezrobotnych.
Eternit z Azbestu / 2012-01-06 18:18 / Tysiącznik na forum
Jakby ktoś chciał ratować siebię, albo swoich bliskich przed grypą to polecam aplikację na Windows Phone.

http://www.windowsphone.com/pl-PL/apps/d572b90b-83c8-4ba6-9a46-738cb1b05b53
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy