Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Dwa czynniki mogą uchronić przed spadkiem

GPW: Dwa czynniki mogą uchronić przed spadkiem

Wyświetlaj:
Jakub Malski / 78.8.134.* / 2012-01-06 18:14
Witam,mam pytanko czy ktos zna jakies fundy lub inne sposoby inwestowania w Afryce np.Kongo ,Tanzania ,RPA ?
Na dobry początek roku... / 178.36.180.* / 2012-01-06 17:54
Unicredit dziś kolejne -11,11%.
W tygodniu stracił już ponad 1/3 wartości (-37,97%).
asaliah / 2012-01-06 17:00 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie wiem jak Wy ale ja mam słabość do Baracka -
Maciej --

President Obama has been saying for months he won't wait around for Congress to get middle-class families and working Americans back on their feet. He'll work with Congress when he can, but if they refuse to act -- he will.

So today the President appointed former Ohio Attorney General Richard Cordray as Director of the Consumer Financial Protection Bureau. For months, Senate Republicans -- with Mitt Romney and Rick Santorum right behind them -- have fought this bureau every step of the way, and their latest strategy is to refuse to allow even an up-or-down vote on this nomination.

The issue isn't his qualifications: Cordray has bipartisan support from elected officials across the country and a clear majority of the Senate behind him. They won't allow a confirmation vote on any director -- because they don't want the agency to exist at all.

We can't afford to continue allowing Wall Street to write its own rules. But today's action by the President is already coming under partisan attack, which we expect to intensify in the days to come.

Say you stand with President Obama and Richard Cordray today.

Without a director, the Consumer Financial Protection Bureau is legally prevented from doing its job to protect millions of Americans -- including those of us with credit cards, mortgages, student loans, or home equity lines. But with Mr. Cordray at the helm, the agency will make sure payday lenders, private student loan providers, debt collectors, and the like have to play by the rules.

That's what this campaign is all about: electing a President who makes sure everyone plays by the same rules and gets a fair shake.

But Mitt Romney apparently doesn't think consumers deserve any protection at all from predatory lenders and other bad actors. His plan to fix the economy is simply to deregulate it. His proposal for the housing market is to let it "hit the bottom" so that investors can come in and make a quick buck.

The President thinks we need a cop on the beat preventing the reckless behavior that helped cause the financial crisis and so many problems for middle-class families in the first place.

But if the past is any guide, the GOP and Romney are not going to let this happen without a fight. They'll be doing everything they can to stand in Cordray's way.

Tell President Obama and Richard Cordray that you're standing with them:

http://my.barackobama.com/Cordray

Thanks,

James

James Kvaal
National Policy Director
Obama for America
asaliah / 2012-01-06 17:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Oczywiście nic z tego nie rozumiem, ale On cały czas do mnie wysyła maile.
Gamoń / 178.36.176.* / 2012-01-06 17:18
To może coś dowiesz się z oświadczenia najlepszego kanadydata na prezydenta, Rona Paula w tej sprawie.

Ron Paul’s full statement below.

“By making ‘recess’ appointments to the Consumer Financial Protection Board (CFPB) and the National Labor Relations Board (NLRB) when Congress is not actually in recess, President Obama has acted in clear disregard of the Constitution.

“And the President must be called to account for his actions.

“It is disappointing that a former constitutional law professor does not understand that the President is not a dictator or a king who can simply ignore the Constitution whenever he feels frustrated by the system of checks and balances wisely put in place by our Founders.

“I have opposed unconstitutional power grabs by Presidents of both parties throughout my Congressional career, and this consistency leaves me as the only Republican candidate with the credibility and the record to challenge President Obama on his continuous overstepping of his constitutional boundaries.

“If the President insists on behaving in such a cavalier manner with regard to requirements set forth by the Constitution, then action by Congress may become necessary to rein in his flagrant contempt for the rules.”
gamoniu / 62.121.64.* / 2012-01-06 17:14

Oczywiście nic z tego nie rozumiem


to po kiego grzyba to tutaj wklejasz i zaśmiecasz forum, durniu

internet jest jednak pełen idiotów
asaliah / 2012-01-06 17:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dureń to moje drugie imie skąd wiedziałeś, znamy się, poza tym obrażać mogę się na lustro bo codziennie mnie oszukuje. Mamy podobno demokrację, część maili wysłałem do obecnych partii w naszym sejmie/merytoryczne pytania o przyszłość mojej ojczyzny/ po 1/2 roku nie otrzymałem żadnej odpowiedzi, sorry od Palikota dostałem, czyli zwykłych obywateli traktują jak Rysiu swoich akcjonariuszy. Mailami już nie będę zaśmiecał forum - od Baracka wszyscy dostają z automatu te same maile.
gamoniu / 62.121.64.* / 2012-01-06 17:49

Mailami już nie będę zaśmiecał forum - od Baracka wszyscy dostają z automatu te same maile


co za kretyn, szkoda się szarpać
asaliah / 2012-01-06 18:18 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Szkoda przyjacielu, to jak tesciowa wpadnie do studni i sie nie utopi tylko wode zmąci a forum to jak forum, raz tu lepiej raz gożej, takie życie.
dr_dreyfus / 2012-01-06 17:17 / Tysiącznik na forum



to po kiego grzyba to tutaj wklejasz

też się zastanawiam o co kaman ?
door / 83.12.255.* / 2012-01-06 17:13
już ci przetłumaczyłem googlem, chcesz jeszcze raz?
asaliah / 2012-01-06 17:46 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Bardzo dziękuje door ale nie trzeba, trochę przesadziłem, nie, bardzo przesadziłem z tymi mailami ale myślałem jak naiwne dziecko że mamy demokrację. Ja może jej już nie zaznam ale w Waszych rękach jest przyszłość.
synonim / 2012-01-06 17:00 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Obecna poprawa w danych z rynku pracy w USA to zaledwie kropla w morzu potrzeb i miną lata nim tamtejszy stan rynku pracy wróci do poziomów sprzed 2007 roku

However, Greenhaus says the slow rate of economic growth will mean it is "going to take years" before employment comes back to pre-financial crisis levels

http://www.foxbusiness.com/markets/2012/01/06/stock-futures-tick-higher-ahead-jobs-report/
Idą wybory... / 178.36.148.* / 2012-01-06 16:53
Coraz więcej ludzi odejmują z zasobów siły roboczej, dla sztucznego zaniżania stopy bezrobocia, która faktycznie wynosi już 11,4%.
"Kreatywna księgowość" nie tylko w bankach...

It won't surprise anyone that as of December, the real implied unemployment rate was 11.4% (final chart) - basically where it has been ever since 2009 - and at 2.9% delta to reported, represents the widest divergence to reported data since the early 1980s. And because we know this will be the next question, extending this lunacy, America will officially have no unemployed, when the Labor Force Participation rate hits 58.5%, which should be just before the presidential election.
Co za sukces! / 178.36.41.* / 2012-01-06 16:58
Przestaną liczyć bezrobotnych i w ten sposób bezrobocie zlikwidują...
dr_dreyfus / 2012-01-06 16:44 / Tysiącznik na forum
jak zwykle STADO beczących baranów spotyka się w tym kąciku, żałośnie beztalencia, bez merytoryczne, zwichrowane psychicznie monstra :)

...może cioteczki tak zanalizujecie, oczywiście jak potraficie, które indeksy spadają, a które rosną ??
Blazej_ / 2012-01-06 17:06 / Tysiącznik na forum

jak zwykle STADO beczących baranów spotyka się w tym kąciku, żałośnie beztalencia, bez merytoryczne, zwichrowane psychicznie monstra :)

zupełnie jakbym czytał wpisy o tych co pisali w I kwartale 2011, że W20 będzie bliżej 2000 niż 3000. Okazało się jednak, że beczącymi baranami w kąciku, żałosnymi beztalenciami, bez merytorycznymi i psychicznymi monstrami to byli hossiarze.
Dla przykładu beztalenciem analitycznym nazwałbym kogoś kto kupował w kwietniu 2011 a od sierpnia 2011 wieści, że odpał tuż tuż.
dr_dreyfus / 2012-01-06 17:12 / Tysiącznik na forum

Blazej_

ty w ogóle się nie liczysz, taki leszczyk od zwichrowanych komentarzy, oderwanych od rzeczywistości rodem z kosmosu, poziom JB .
Blazej_ / 2012-01-06 17:17 / Tysiącznik na forum
Wiemy, wiemy. Tylko ty się liczysz i jesteś królem forum! Dbasz o to codziennie "zapodając" odpał :)
Od listopada chyba nie napisałem tu nawet 10 postów więc jak mam się liczyć? Nie chciało mi się przewalać twoich i kena postów to już przestałem pisać.
Eternit z Azbestu / 2012-01-06 18:22 / Tysiącznik na forum
Nie odpał tylko dzidę. A dzidy mająto do siebie, że czasem są skierowane w górę, a czasem w dół. :)
dr_dreyfus / 2012-01-06 17:21 / Tysiącznik na forum

przestałem pisać.

bo nie masz nic sensownego do zapodania, za to do perfekcji opanowałeś włażenie w dupę Eby :)

...pozostań tam gdzie jesteś leszczu tzn.w norce
Blazej_ / 2012-01-06 17:31 / Tysiącznik na forum
ojej, przegoniłeś mnie znowu z forum :( no ale co zrobić jak król forum tak zarządził to muszę już iść. Teraz czytelnicy będą mieli więcej miejsca, żeby czytać cudowne posty analityka technicznego który zna tylko jeden kierunek i przez 3 kwartały nie trafia 90% prognoz dotyczących indeksów i spółek.
Bywaj wodzu, prowadź dalej forum money w tej pełnej merytoryki i skłonności do wymiany poglądów formule.
Kierownik Prosektorium / 83.26.84.* / 2012-01-06 16:49
jak tam twoja hopsa od 3000 na wig20?
duzo juz zarobiles mitomanie??

hehehhe
a ile planujesz zarobić na koniec roku??
-20%, -40%

ile?

cwaniaczku, zaprognozuj, posmiejemy sie
synonim / 2012-01-06 17:01 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

które indeksy spadają, a które rosną ??


wszystkie najważniejsze indeksy dziś pięknie "rosną", z eurodolarem włącznie :))
dr_dreyfus / 2012-01-06 17:15 / Tysiącznik na forum


wszystkie najważniejsze indeksy

o ciekawe, chyba mam inny odczyt, o małych i średnich nie wspomnę
synonim / 2012-01-06 17:17 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

chyba mam inny odczyt


to wiemy od dawna i dlatego mimo, że spadło z 2900 do 2100 i tak masz hossę
zulux tradex2 / 83.5.152.* / 2012-01-06 17:26
buahahaha

-Moze to wlasnie o to chodzi, gosc ma jakies inne dane:)
-wszedzie spada a jemu rosnie, dlatego gamoń bredzi o hopsie
dr_dreyfus / 2012-01-06 17:24 / Tysiącznik na forum
nudzisz z tą hossą,... robisz to celowo, tylko pamiętaj zwycięzca będzie jeden.


jesteśmy w korekcie, to naucz się na pamięć :)
synonim / 2012-01-06 17:36 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

jesteśmy w korekcie, to naucz się na pamięć :)


10 miesięcy jesteśmy ponad 26% od szczytów, taka tam "korekcina", normalka w hossie

a poza tym wszystko OK i trwa trend wzrostowy :))
synonim / 2012-01-06 17:41 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

pamiętaj zwycięzca będzie jeden.


do wrześniowych dołków dużo bliżej jak do 2900 więc jestem spokojny

ciekaw jestem tylko jaką kolejną bajeczkę o hossie wymyślisz jak spadniemy poniżej wrześniowych dołków
zulux tradex2 / 83.5.152.* / 2012-01-06 17:27

jesteśmy w korekcie



buahahahahahhahah

- no tak, zna sie, wie co mowi, wiele juz widzial na gieldzie od tego konca 2008 roku


buahahahahha
synonim / 2012-01-06 17:35 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

zna sie, wie co mowi, wiele juz widzial na gieldzie


i pewnie tyle takich "korekt" widział w tym czasie, jak przez ponad 10 miesięcy nie chciało rosnąć po wcześniejszym spadku o 26%

to taka "normalka" w hossie
dr_dreyfus / 2012-01-06 20:57 / Tysiącznik na forum

i pewnie tyle takich "korekt" widział w tym czasie,

pamiętam doskonale wpisy ['wporzokolo'] Janlewa, z doświadczeniem, mądrością ale bez wyczucia rynku, przeżył wiele hoss i co z tego jak zawsze wchodził na rynek po odbiciu 1000pkt na końcówce całego ruchu.

...także wasze debilskie popisy w bessiarskiej fazie, szczególnie tego nielogo - ciulusa na mnie wrażenia nie robią a nawet mam polewkę jak się mocujecie .
synonim / 2012-01-06 16:41 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Eurojen osiąga właśnie nowe minim w historii

Mocno osłabia się funt do dolara co pokazuje rosnącą awersję do ryzyka
Kierownik Prosektorium / 83.26.84.* / 2012-01-06 16:40
A gdzie ten niedouczony gamoń od hopsy.
Drejfus co widzi tylko hosse, - bessy nie widzi bo nie bardzo wie czym sie harakteryzuje:)


Doktorze Drejfusie prosimy o komentarz dzisiejszych spadkow w EU.
Beksa, Hopsa - co to je?????
-Powiedz czekamy
synonim / 2012-01-06 16:31 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Eurodolar właśnie przed chwilą spadł poniżej 1,27 - nowe minimum sesyjne 1,2699

A ostrzegałem w zeszły weekend, że spekulanci mają rekordową ilość krótkich pozycji na euro to nikt nie chciał słuchać
synonim / 2012-01-06 16:28 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Niektóre spółki w USA już raportują swe wyniki i są one dużo poniżej oczekiwań

Retailers weren’t alone in disappointing investors with their quarterly guidance today. Wireless technology company Rogers and semiconductor maker Mindspeed Technologies , too, were also out with fourth-quarter sales guidance below estimates

We’re starting to see 2012 guidance coming in far below consensus estimates, with Barnes & Noble an example from today. Buried in a press release from the company that carried the headline “Barnes & Noble Reports Record NOOK Sales,” the bookseller lowered its 2012 outlook for sales and earnings, throttling the stock more than 20 per cent

Barnes & Noble wasn’t alone. Drugmaker Eli Lilly offered a very weak outlook for 2012 earnings and its shares tanked. Petroleum refiner Tesoro also warned about a fourth-quarter loss and said earnings for 2012 would come in well below analysts’ forecasts

http://m.theglobeandmail.com/globe-investor/investment-ideas/features/2012-market-outlook/us-company-earnings-are-about-to-get-a-lot-uglier-in-2012/article2292634/?service=mobile
asaliah / 2012-01-06 16:26 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jasna dupa, a ja z L-ką zostałem do poniedziałku. Ma ktoś jakiś szybki przepis na rozum, dolanie oleju itp. Drugiego takiego asaliaha nie znajdziecie i zostaniecie sami ze sobą - to nie jest dobry pomysł.
(@) / 89.79.218.* / 2012-01-06 16:25
Ale jazda, euro coraz słabsze, Merkel się cieszy bo Niemcy coraz silniejsze. Coś mi się wydaje że euro, zrówna się z dolarem !?
Wyekspoortowali produkcję za granicę razem z miejscami pracy / 178.36.21.* / 2012-01-06 16:18
A w Stanach utracili ponad pół miliona miejsc pracy.

Here's the problem with this report -- the non-institutional working-age population went from 240.441 million to 240.584, a gain of 143,000 people of working age. But the number of employed people went down from 141.070 million to 140.681 -- a loss of 389,000. Adding the two, which is the correct way to look at it, the economy on a population-adjusted basis lost 532,000 jobs.
Kierownik Prosektorium / 83.26.84.* / 2012-01-06 16:17
A gdzie ten niedouczony gamoń od hopsy.
Drejfus co widzi tylko hosse, - bessy nie widzi bo nie bardzo wie czym sie harakteryzuje:)


Doktorze Drejfusie prosimy o komentarz dzisiejszych spadkow w EU.
Beksa, Hopsa - co to je?????
-Powiedz czekamy
synonim / 2012-01-06 16:44 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

prosimy o komentarz


nie znasz jeszcze tej całej śpiewki??

napisze ci, że nie ma żadnej bessy bo jeszcze nie spadliśmy poniżej wrześniowych dołków na W20

Oto najnowsza definicja hossy: nie spadamy poniżej wrześniowych dołków na W20 więc żadnej bessy nie ma
Kierownik Prosektorium / 83.26.84.* / 2012-01-06 16:51
wczoraj z tym gamoniem probowalem gadac, nie dalo sie, nie znam tu jeszcze nikogo, ale gowaniarzy niedouczonych wyczuwam na odleglosc

Doktor Drejfus to jeden z nich
synonim / 2012-01-06 16:15 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Szykuje się ostra zwałka na spółkach telekomowych w USA, które cieszyły się największym wzięciem w 2011, rosnąc sektorowo o 20%

Teraz jest spodziewany największy spadek ich zysków

The telecommunication sector is expected to deliver the worst performance, reporting a decline in earnings-per-share of almost 12 per cent. Thanks to their stable cash flows and rich dividends, telecom stocks proved the favourite of equity investors seeking safety and income in 2011, surging about 20 per cent through the year.

“Sometimes people do irrational things when they are worried about the markets,” Mr. Stovall said

http://m.theglobeandmail.com/globe-investor/a-dimming-outlook-for-profits/article2293049/?service=mobile
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy