Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Fed dał szansę na odreagowanie spadków

GPW: Fed dał szansę na odreagowanie spadków

Money.pl / 2015-06-18 03:35
Wyświetlaj:
pgpoz / 78.10.202.* / 2015-06-18 10:33
Haczyk 28 na PKO BP to może być średnia przynęta :)
m54 / 79.186.84.* / 2015-06-18 10:26
"Zarząd giełdy postanowił wyznaczyć piątek, 19 czerwca bieżącego roku, jako pierwszy dzień notowania na Catalyst obligacji serii S Work Service o łącznej wartości nominalnej 20 mln zł."
wali sie neoliberalne złodziejstwo jak już nawet firmy zyjące z wyzysku i śmieciówek nie daja sobie rady nadchodzący szybciutko krach wspina sie na coraz wyższe poziomy
czadoman / 89.77.151.* / 2015-06-18 10:08
Żeby tylko po wczorajszej interwencji jelenia to odreagowanie nie przekształciło sie w histerię zakupów inwestorów zagrabanicznych, bo niektórym inwestorom na gpw naczynia wieńcowe mogą nie wytrzymać ciśnienia.
synonim / 2015-06-18 09:18 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
wig20 -0,66% po spadku o 1,5% wczoraj

Ach dziękujemy ci FED za wlanie nadziei w serca inwestorów!
Etermit / 2015-06-18 09:14 / Tysiącznik na forum
no i mamy odbicie! cudownie :)
synonim / 2015-06-18 09:14 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Grecki minister finansów Janis Warufakis zapytany w środę o to, czy możliwe jest zawarcie porozumienia podczas spotkania w Luksemburgu, powiedział: "Nie wierzę w to".
PAP - Biznes
17 Cze 2015, 20:47

Czekamy na 73 plotkę w tym miesiącu, że Grecja uratowana
oni są już od 4 lat de facto poza EURO / 94.254.145.* / 2015-06-18 09:16
Grecja już dawno w cenach.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2015-06-18 09:23 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Grecja już dawno w cenach.


w dniu upadku Lehmana też tak pisali ale jak widać nie pamiętasz bo nie byłeś jeszcze wtedy na giełdzie

A Lehman był dużo mniejszy niż Grecja
tetetka / 188.33.226.* / 2015-06-18 10:41
i tu się z tobą zgadzam kolego
ZT / 83.24.214.* / 2015-06-18 10:25

w dniu upadku Lehmana też tak pisali

O ile dobrze pamiętam to Lehman był zaskoczeniem i szokiem dla rynków, więc rzeczywiście ja leszcz wtedy nie byłem i nic nie pamiętam, po za tym giełdy były po n-tej podwyżce stóp%, no ale przecież to nie ma znaczenia albowiem jak fachowiec Synonim prawi stopy% nie maja znaczenia zupełnie :-)))) idź już spać to będzie większy pożytek.
synonim / 2015-06-18 10:38 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

O ile dobrze pamiętam to Lehman był zaskoczeniem i szokiem dla rynków,


jakim "zaskoczeniem"

przecież że wrzód pod tytułem subprime pęcznieje i rozsadza bilanse banków od środka było wiadomo już od lipca 2007. Do Lehmana upłynął zatem aż rok odkąd było wiadomo, że bardzo źle się dzieje w bankach USA. Przed Lehmanem upadł Bear Stearns a wcześniej Fannie Mae i Freddie Mac też w zasadzie upadły i rząd USA musiał je przejąć (nacjonalizacja). O Lehmanie wiadomości też od długiego czasu już krążyły, że upadnie. kasyna do końca - tak jak teraz - udawały, że nic się nie dzieje. więc to nie było żadne "zaskoczenie. ale pewnie wtedy "byłeś" już na giełdzie, skoro jak widzę tego nie pamiętasz


giełdy były po n-tej podwyżce stóp%, no ale przecież to nie ma znaczenia albowiem jak fachowiec Synonim prawi stopy% nie maja znaczenia zupełnie :-))))


zdanie po zdaniu piszesz coraz większe androny

w połowie 2008 roku stopy procentowe w USA zjechały do zera - wykres

http://www.tradingeconomics.com/united-states/interest-rate

a Lehman upadł we wrześniu 2008 i krach był na jesieni

czyli był krach w USA pomimo zerowych stóp

jak widać twoja mantra o zerowych stopach jest błędna

co widać też po tym, że DAX właśnie tąpnął w Niemczech już 14% od kwietnia i to też pomimo tego, że są są tam zerowe stopy

ale ty nie wyciągasz żadnych wniosków z tych faktów i po prostu wyznajesz jedynie swoją mantrę bez względu na fakty

co widać też po tym, żę nadal wierzysz w swoje kraby i nietoperze pomimo tego, że rynek właśnie teraz w czerwcu obalił w pył twoje czary mary na wykresach
ZT / 83.24.214.* / 2015-06-18 11:57

jakim "zaskoczeniem"

Chodziło o to, że rynek nie spodziewał się, że rząd dopuści do bankructwa banku. A dziś rynki spodziewają się wyjścia Grecji ze strefy EUR, więc to inna sytuacja.

w połowie 2008 roku stopy procentowe w USA zjechały do zera - wykres

Może źle napisałem:
Bessa zaczęła się w 2007 r. bo rynek był po n-tej podwyżce stóp% w latach 2004-2007, Lehman był jak się bessa już kończyła, był tylko przyspieszeniem ostatniej fazy bessy, stopy już wczesniej były obniżane, ale na wynik tych obniżek przyszło zaczekać do lutego 2009. Czy teraz kapujesz o co mi chodziło? Czyli mechanizm działa ja w szwajcarskim zegareczku i dopóki tego nie pojmiesz dopóty będziesz się ośmieszał swoimi prognozami bess od 667 pkt. na SP500, a mamy dziś sic! ponad 2100.
synonim / 2015-06-18 12:36 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Chodziło o to, że rynek nie spodziewał się, że rząd dopuści do bankructwa banku. A dziś rynki spodziewają się wyjścia Grecji ze strefy EUR, więc to inna sytuacja.


jest dokładnie identycznie

kasyna cały czas liczą na porozumienie za 5 dwunasta

ale to jest liczenie na cud bo czy będzie porozumienie czy nie będzie to Grecja i tak już musi wyjść z euro bo właśnie euro pogarsza jej sytuację i żadna "kolejna pożyczka" nic tu nie pomoże, tylko przedłuży agonię


Może źle napisałem:
Bessa zaczęła się w 2007 r. bo rynek był po n-tej podwyżce stóp% w latach 2004-2007, Lehman był jak się bessa już kończyła, był tylko przyspieszeniem ostatniej fazy bessy,


Nie

Do Lehmana rynki osuwały się ale wielu wciąż mówiło o hossie

o bessie nie mówiło się do Lehmana

Mobius w lato 2007 wręcz mówił o hossie i końcu problemów subprime (wpisz sobie w google "Mobius sierpień 2008")

a krach po Lehmanie nastąpił pomimo zerowych stóp

więc twoja mantra jest błędna

krach może być w środowisku zerowych stóp, tak jak i hossa


stopy już wczesniej były obniżane, ale na wynik tych obniżek przyszło zaczekać do lutego 2009. Czy teraz kapujesz o co mi chodziło?


to nic nie zmienia

krach jak widać może być przy zerowych stopach

w Japonii stopy od 20 lat były zerowe a krach też był w 208 roku

a po 2009 roku wzrosty w USA nastąpiły już w innych warunkach, kiedyś i tak musiały przyjść


Czyli mechanizm działa ja w szwajcarskim zegareczku i dopóki tego nie pojmiesz dopóty będziesz się ośmieszał swoimi prognozami bess od 667 pkt. na SP500


nie wiem co ty znowu bredzisz, ja nie piszę tu od 667 pkt na S&P


a mamy dziś sic! ponad 2100.


to jest powód do niepokoju a nie radości

w 2007 roku na szczytach tamtej bańki akcyjnej pisałbyś to samo
ZT / 83.24.214.* / 2015-06-18 13:46

Do Lehmana rynki osuwały się ale wielu wciąż mówiło o hossie

o bessie nie mówiło się do Lehmana

No cały czas masz problemy z prostym zrozumieniem kiedy jest bessa a kiedy hossa. CO MNIE TO OBCHODZI CO KTOŚ PISZE? Szczyt był ustanowiony w 2007 r. i od tego momentu do lutego 2009 r. była bessa, tak mówi wykres, który jest NIEPODWAŻALNY.

a po 2009 roku wzrosty w USA nastąpiły już w innych warunkach, kiedyś i tak musiały przyjść

W żadnych innych warunkach, tylko po serii od 2007 r. obniżek stóp%, które to wraz z QE123 wykreowały obecną hossę w USA. Zrozum to wreszcie. A teraz, ja nie przeczę tam już jest bańka, ale dopóki FED nie podniesie stóp, dopóty z ogłoszeniem bessy trzeba być ostrożnym, bo rynek oczywiście może zacząć spadać wcześniej.
synonim / 2015-06-18 14:14 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

No cały czas masz problemy z prostym zrozumieniem kiedy jest bessa a kiedy hossa. CO MNIE TO OBCHODZI CO KTOŚ PISZE? Szczyt był ustanowiony w 2007 r. i od tego momentu do lutego 2009 r. była bessa, tak mówi wykres, który jest NIEPODWAŻALNY.


to pokaż może gdzie ty pisałeś przed upadkiem Lehmana w 2008 roku, że jest bessa

nie pisałeś

i nikt nie pisał


W żadnych innych warunkach, tylko po serii od 2007 r. obniżek stóp%, które to wraz z QE123 wykreowały obecną hossę w USA. Zrozum to wreszcie.


to jest twoja bezmyślnie powtarzana mantra niuczym modlitwa więc nie mam tu co rozumieć

przeczą jej fakty na każdym kroku

w USA na jesieni 2008 był KRACH w warunkach ZEROWYCH stóp procentowych

a ty twierdzisz, że krachu w warunkach zerowych stóp być nie może

w USA potem był drugi krach w 2010 roku (tzw. f l a s h krach) i trzeci w 2011 roku

3 krachy w warunkach zerowych stóp w przeciągu kilku lat

każdy fakt z brzegu zaprzecza twojej życzeniowej mantrze

nie wspomnę o Japonii gdzie był krach w 2008 roku pomimo tego, że mieli tam już wtedy zerowe stopy od blisko 20 lat
synonim / 2015-06-18 12:38 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Mobius w lato 2007*


oczywiście 2008*
analogia jak najbardziej trafna / 94.254.145.* / 2015-06-18 09:30
No i co z tego jak ktoś wtedy nie spanikował w USA i nie sprzedał to po paru latach był mocno do przodu i łapał nowe szczyty wszechczasów.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2015-06-18 10:48 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

No i co z tego jak ktoś wtedy nie spanikował w USA i nie sprzedał to po paru latach był mocno do przodu i łapał nowe szczyty wszechczasów


jesteś jak zwykle "mądry po fakcie" ale wtedy nikt w to niw wierzył i ty też byś w to wtedy nie wierzył, zresztą cię jeszcze wtedy na giełdzie nie było

nikt nie zarabia na giełdzie po fakcie

ty też nie

zobaczymy co o "kupowaniu" w dołku napiszesz jak będziemy mieli powtórkę z Lehmana z okazji Grecji teraz

nic nie napiszesz

będziesz cicho siedział, tak jak teraz ganguś, który zawsze pisze o "kupowaniu jak krew się leje" ale na szczytach

a teraz w dołku jak zwykle siedzi zestrachany i udaje że go nie ma

ty w 2008 roku siedział byś cicho tak samo

i teraz też tak będziesz

sam zobaczysz

zresztą jakoś nie widzę żebyś pisał o braniu L na DAX teraz

za to pisałeś o braniu L na DAX na szczytach w kwietniu, zanim zjechał 14% w dół do dziś

zarobieni "po fakcie" he he he he

a w dołku ani jeden nie pisze że kupuje

za to na szczytach każdy jeden bierze garściami akcji i L-ki

jak zwykle
synonim / 2015-06-18 10:51 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

zresztą jakoś nie widzę żebyś pisał o braniu L na DAX teraz


tak jak nie widzę żebyś jakoś pisał o braniu bitcoina jak jest w dołku teraz

za to jak był po 1000 i 650 to naganiałeś na kupno tu codziennie

więc już ja to widzę jakbyś "brał" akcje w dołku w 2008 roku
inzynier6 / 2015-06-18 10:51 / portfel / Bywalec forum
Wchodzę na forum i pierwszy wpis jaki widzę to kogo? Oczywiście synka haha
synonim / 2015-06-18 10:52 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Wchodzę na forum i pierwszy wpis jaki widzę to kogo?

a kogo to obchodzi ha ha ha ha ha ha ha
gsjdhgjf / 89.71.134.* / 2015-06-18 09:44
Właśnie w USA ale nie w Polsce, tu dalej są pod kreską. Zaczynam dostrzegać "denność" naszej GPW.
m54 / 79.186.84.* / 2015-06-18 09:13
trwa rozpaczliwa obrona ceny ropy na poziomie 60 paru dolców przez kokainowych narkomanów z Wall Street w tej chwili znaczy wzrost cen ropy podobnie jak rentowności ich śmieciowych obligacji to natychmiastowe ogloszenie bankructwa USA ogłoszenie bo zbankrutowali już dużo wcześniej
vcvvcc / 84.10.5.* / 2015-06-18 08:36
kurde fed dał szansę polskiej giełdzie, no świetnie, świetnie
synonim / 2015-06-18 09:05 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

fed dał szansę polskiej giełdzie


a teraz pomódl się do fed
cvcvcv / 5.172.252.* / 2015-06-18 10:33
chyba nie wyczułeś ironii
synonim / 2015-06-18 11:27 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

chyba nie wyczułeś ironii


ty żartujesz z takiej świętości jak FED hossiarzu?
Etermit / 2015-06-18 04:37 / Tysiącznik na forum
czy będzie to magiczne odbicie i atak na 2100 na W20?
ulala132 / 78.10.202.* / 2015-06-18 07:22
Fed "dał szansę" :)
Etermit / 2015-06-18 07:35 / Tysiącznik na forum
piszą z desperacji :)
1 2 3 4 5
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy