Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Grudzień bez rajdu świętego mikołaja?

GPW: Grudzień bez rajdu świętego mikołaja?

Money.pl / 2010-12-01 08:24
Wyświetlaj:
Blazej_ / 2010-12-01 10:55 / Tysiącznik na forum
Co myślicie o Amice?
MERYTORYCZNY DO BÓLU / 78.8.122.* / 2010-12-01 10:56
bOSCH WYPAROWAŁ ,
szymon / 2010-12-01 10:54 / Uznany Gracz Giełdowy
drogi jakie mamy takie mamy, nowe inwestycje tez sa watpliwej jakosci

ale jak kupicie sobie kolastyyne stac was bedzie na helikopter !
Eternit z Azbestu / 2010-12-01 11:11 / Tysiącznik na forum
Ja dziś kupiłem odrobinkę Bytomia po 1.25.
MERYTORYCZNY DO BÓLU / 78.8.122.* / 2010-12-01 10:52
Pekao o 11 ma 18 mln obrotu a PO BP 25 mln na wzroście indeksu o 1,3 %
warren buffet / 2010-12-01 10:48 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu

A co łączy te wszystkie upadki? Że można było
coś wycisnąc z tych firm tylko albo miały upaśc
albo się nie chciało. Ewentualnie były tak
zarządzane jak NFZ a nocami wywożono towary jak
kruszywo z autostrady.


ja ci to Błażuś wytłumacze. dlaczego kopalnia jest nierentowna. gdyż na 3 górników przypada 10 związkowców. na 10 związkowców pewnie 10 prezesów. i tak do samej góry. górnik sie zapusuje do 3 związków zawodowych i np zeby górnika zwolnić dyscyplinarnie juz trzeba prosić o opinie 3 zwiąków ....

klika i nic innego. to wcale nie to, że górnik sobie zarobi 4000 zł. jak chcesz- choc i zarabiaj. wszystko jest rozkradane od góry, gąszcz urzędniczych sieci.

fakt - górnik idzie na wczesną emeryture. ale też odprowadza największe składki. po 25 latach na dole ten człowiek wewnątrz organizmu ma masakre. i tak długo nie pozyje.

znowu dochodzimy do wspolnego mianownika: siec administracji, prezesi, pensyje po 100 000 zł.

jest wiele przypadkow ze kopalnia prosperuje świetnie. no więc, jak to jest ?
Blazej_ / 2010-12-01 10:52 / Tysiącznik na forum
Podobna sytuacja jest w dumie Klicha czyli w wojsku:

Stan ewidencyjny żołnierzy w Siłach Zbrojnych RP (styczeń 2010 r.).

Generałowie - 140
Oficerowie (w tym generałowie) - 22 705
Podoficerowie - 41 779
Szeregowi - 33 317
Kandydaci do zawodowej służby wojskowej (elewi, podchorążowie) - 2471

Czyli jeden oficer na 3 podoficerów i szeregowych.
warren buffet / 2010-12-01 10:57 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nic dodać nic ująć.

i szkoda dyskutować z kimś o polepszeniu sytuacji w Państwie, póki sie to nie zmieni.

w prywatnej firmie 1 kierownik przypada na 30-50 ludzi. w państwowej 7 kierowników na 10 pracownikow, a zdarzały sie jeszcze lepsze fenomeny.
Blazej_ / 2010-12-01 10:40 / Tysiącznik na forum
Tylko JKM miał dobry program na początku lat 90tych:

Sprywatyzowac wszystko po godziwej cenie a z uzyskanych pieniędzy wypłacac emerytury tym, którzy pracowali bo nowi już sami by odkładali.
Eternit z Azbestu / 2010-12-01 10:45 / Tysiącznik na forum
Sama prawda. Ale nawet jak OFE łobuzek robił to trzeba było do OFE przekazać akcje państwowych spółek oraz przekazać OFE emerytów z ZUS a ZUS zlikwidować. A nie robićtaki dziwny system.
warren buffet / 2010-12-01 10:42 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
to 20 lat temu. ale zyjemy obecnie. jest zle, a bedzie jeszcze gorzej jak ktos nie powie dość
rzeź powraca ostatecznie / 195.205.151.* / 2010-12-01 10:34
Tak, grudzień bez rajdu świętego mikołaja - hossiarze dostaną rózgę pod choinką
warren buffet / 2010-12-01 10:22 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu

0
2010-12-01 10:12:15 | Eternit z Azbestu [ Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi) ]
A czy na niewykonane inwestycje też dadzą kase? Bo
kolejne planowane inwestycje w infrastrukturę są
przesuwane na później.


takie to inwestycje, że jak przecinają wstęgę i otwierają drogę to już na popękanym asfalcie stoją prezesi, a jeszcze ani jedno auto drogi nie odwiedziło... takie to inwestycje w polsce
Blazej_ / 2010-12-01 10:24 / Tysiącznik na forum
albo jak w płocku gdzie jeden zespół budował drogę a drugi most a jak skończyli to się okazało że droga nie prowadzi do mostu tylko obok :D
Eternit z Azbestu / 2010-12-01 10:27 / Tysiącznik na forum
A w Warszawie tak się spieszyli z remontem ulicy przed wyborami, że aż zapomnieli zrobić w niej studzienki i jak spadł deszcz to woda stała i już nowiutki asfalt zerwali.
Blazej_ / 2010-12-01 10:39 / Tysiącznik na forum
to chyba na żelaznej. śmigałem tam sobie nowiutkim asfaltem. Potem jadę za jakiś czas a tu droga rozkopana :D
Mało tego, potem szedłem tam piechotą po deszczu i musiałem przechodzic 10 metrów od pasów bo jezioro było.
Eternit z Azbestu / 2010-12-01 10:43 / Tysiącznik na forum
Chech ja jeszcze do końca tygodnia pracuję kilkadziesiąt metrów od Żelaznej wiec miałem okazjęobserwować ta budowę i przebudowę.

Ale tym razem to jakaś ulica na Pradze otwarta z wielką pompą przez bufetową kilka dni przed wyborami... i już jest zamknięta.
warren buffet / 2010-12-01 10:29 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ale polacy są radośni i uśmiechnięci :)
amator1122 / 2010-12-01 10:41 / Tysiącznik na forum)
bo polska jest piękna i radosna nawet w cięższych sytuacjach, czasach :))

większość rozumie że jest kryzys światowy tylko paru geniuszy na money tego nie rozumie.
warren buffet / 2010-12-01 10:43 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
to dlaczego na slajdach sie nam przedstawia zieloną wyspe ?
amator1122 / 2010-12-01 11:00 / Tysiącznik na forum)
chłopaku czy ty myślisz.!!!! co za brednie , naoglądał się slajdów:)))hahaha
Blazej_ / 2010-12-01 10:14 / Tysiącznik na forum
Żadna z budowanych obecnie autostrad nie będzie w pełni gotowa na Euro 2012 - ustaliła "Rzeczpospolita".

Kłopoty mają m.in. Chińczycy, budujący jeden z odcinków A2. Wg nieoficjalnych informacji niedawno cała ekipa jednej z dalekowschodnich firm straciła pracę z powodu złej pracy, a właściwie braku jej efektów.

Dyrektor GDDKiA Lech Witecki podkreśla, że zgodnie z podpisanymi umowami, wykonawcy mają w najgorszym przypadku, zapewnić przynajmniej tzw. "przejezdność" na czas turnieju Euro 2012.

Jednak specjaliści z branży coraz częściej mówią, że nawet ten wariant awaryjny będzie trudny do realizacji. Jako przyczynę opóźnień wymienia się zarówno braki materiałów, jak i niedobór wykwalifikowanej kadry pracowniczej.

Innym powodem niedokończenia inwestycji drogowych przed Euro 2012 jest zmniejszenie o ok. 19 mld zł wydatków z budżetu na ten cel w latach 2011-2012 - wskazuje "Rzeczpospolita".
Blazej_ / 2010-12-01 10:09 / Tysiącznik na forum
Oby było tak jak mówi amator bo upadek Polski mi nie w smak, ale czy zauważyliście jak ogromnych środków potrzebuje rząd? Sprywatyzował 3 wielkie spółki, zabrał fundusze na budowę autostrad, podwyższył podatki, zabrał pieniądze z funduszu rezerwy demograficznej, kładł już łapę na rezerwach walutowych NBP a do tego ogromnie zadłużył kraj.
Jeżeli z tego nie będzie efektów to powinno się wybudowac im szafot.
warren buffet / 2010-12-01 10:17 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a wiesz co jest najgorsze ? że spolka raz sprywatyzowana nie zostanie drugi raz sprywatyzowana. to co zostało sprzedane to klamka zapadła i dowidzenia...

więc liczba przedmiotów maleje a dziura zamiast maleć, wzrasta....dochodzimy do ściany, albo rząd zacznie zwalniać administracje publiczną albo w końcu ludzie spotkają sie na blokadzie stacji, dróg i w warszawie... czyli wojna polsko-polska, ktora moim zdaniem już sie zaczęła.

polowa majątku już nie jest nasza, kopalnie zamykane, stocznia roztrwoniona... to jest skandaliczne.

szkoły zaraz beda puste, bo boom już za nami, teraz idzie niż.

powtarzam, albo zwolnimy 40% administracji publicznej od strzała, inacze bedzie źle.

ludzie zwolnieni z administracji w koncu znajdą zatrudnienie w normalnych firmach i przestaną być kosztem państwa a zaczną generować zysk.

innej drogi nie ma. ZAPAMIETAJ POLAKU:

aby bezrobotny mógł dostać 700 zł zasiłku, trzeba pobrać z naszej kieszeni 1000 zł. bo urzędnik musi zabrac a potem musi drugi urzędnik dać.... oboje przy tym nie pracują za darmo...
amator1122 / 2010-12-01 10:35 / Tysiącznik na forum)
pjordolisz jak Ikonowicz:)
warren buffet / 2010-12-01 10:43 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
byc moze,

a być moze siedzisz wlasnie w urzędzie i uruchomiles wyobraźnie
amator1122 / 2010-12-01 10:49 / Tysiącznik na forum)

a być moze

twoje wszystkie wpisy się tym charakteryzują " być może"
Eternit z Azbestu / 2010-12-01 10:24 / Tysiącznik na forum
sama prawda
Ale tuskiści mają plan jak Gierek. Rządzić przez dekadę sprzedać pekacem co sieda sprzedać, wziąść długu ile dadzą, a później to już będzie problem następców.
Blazej_ / 2010-12-01 10:26 / Tysiącznik na forum
samiuteńka prawda.
Tylko jest jedna różnica - otóż Gierek zrobił cud gospodarczy i to wszystko zostało w polskich rękach. Np zakłady pracy, które potem można było sprywatyzowac lub rozwinąc. Natomiast teraz wszystkie inwestycje są prywatne więc gdzie są te pieniądze?
amator1122 / 2010-12-01 10:44 / Tysiącznik na forum)
homosowietikus, postawa roszczeniowa ,to cechy ludzi co nie radzą sobie we współczesnym świecie a tylko biadolą i wyciągają łapy po DAJ
Blazej_ / 2010-12-01 10:48 / Tysiącznik na forum
sama prawda.
Tylko p*eprzysz nie na temat :D
amator1122 / 2010-12-01 10:52 / Tysiącznik na forum)
jak nie na temat jak wspominacie swojego wodza , a takie postawy z tamtego okresu to norma.
Blazej_ / 2010-12-01 10:54 / Tysiącznik na forum
błądzisz ciemnym lasem. Napisałem o efektywności za pożyczone pieniądze a nie o postawach społecznych.
amator1122 / 2010-12-01 11:11 / Tysiącznik na forum)
ty błądzisz lasem , a ja opisuje drzewa w nim rosnące.
Blazej_ / 2010-12-01 12:04 / Tysiącznik na forum
bzdura. Kolejny dzień okazuje się że nie trzymasz się tematu.
warren buffet / 2010-12-01 10:32 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
te pieniądze idą na budżetówke + emerytury + obsługa długu.

czyli do czarnej dupy. puste koszta. zero inwestycji.

emerytów coraz wiecej, poprostu bedzie bolało.
Eternit z Azbestu / 2010-12-01 10:29 / Tysiącznik na forum
Bez przesady. Zakłady Gierka to te które pierwsze zbankrutowały po upadku PRL. Po ZM Ursus to jużtylko puste hale zostały, stocznie też już padły, a do kopalni trzeba dopłacać. FSO też ostatnio padło.
amator1122 / 2010-12-01 10:46 / Tysiącznik na forum)
za młody jesteś ,żeby to pamiętać i nie wiesz jak było tylko gdzieś posłyszałeś od kolegi
Blazej_ / 2010-12-01 10:37 / Tysiącznik na forum
Wiesz jaki ogromny jest teraz rynek ciągników? Ursusa nie modernizowali więc padł. Z tego można było zrobic najlepszy zakład produkujący ciągniki w Europie.
Nasze stocznie również były cenione na całym świecie i miały stale zamówienia.
Do kopalni wcale nie trzeba było dopłacac co pokazuje dzisiejszy kompania węglowa czy jastrzębski.
Z FSO też nie można było nic zrobic? Można było tylko nie było chęci.

A co łączy te wszystkie upadki? Że można było coś wycisnąc z tych firm tylko albo miały upaśc albo się nie chciało. Ewentualnie były tak zarządzane jak NFZ a nocami wywożono towary jak kruszywo z autostrady.
amator1122 / 2010-12-01 10:56 / Tysiącznik na forum)
trzeba było wziąć waliche pieniędzy i zainwestować i teraz byłbyś burżujem a tak to znowu postawa roszczeniowa, ktoś ma zainwestować , modernizować itd.
Blazej_ / 2010-12-01 11:01 / Tysiącznik na forum
w to co mogłem to zainwestowałem. chociaż na początku lat 90tych miałbym taniej bo kupiłbym coś za złotówkę.
Znowu błądzisz ciemnym lasem. Czy ja chcę, żeby ktoś w moim przedsiębiorstwie inwestował? Płacę podatki więc mam prawo żądac aby moje pieniądze były efektywnie rozdysponowane. A to włąsnie miało zrobic państwo czyli rozdysponowac kasę na inwestycje lub sprzedac zakłady w GODZIWEJ cenie.
amator1122 / 2010-12-01 11:08 / Tysiącznik na forum)
to żądaj ale nie na money -forum inwestorskim,.. zaraz napiszesz ze możesz wszędzie pisać co chcesz , jasne tylko to nic nie wnosi, to tylko pitolenie ,wylewanie żali .
Blazej_ / 2010-12-01 12:05 / Tysiącznik na forum
no popatrz... na forum inwestorskim tylko cwiczysz wyzwiska i szydzenie? pisz jak na inwestora przystało. Zaczynaj tematy merytorycznie. No? no? za wiele od ciebie wymagam?
Eternit z Azbestu / 2010-12-01 10:40 / Tysiącznik na forum
Można by... gdyby tym dobrze zarządzać a już w latach 80tych się posypało.
Blazej_ / 2010-12-01 10:45 / Tysiącznik na forum
bo ludzie woleli siedziec na styropianie.
Ale już nawet w latach 90tych to były trochę przestarzałe zakłady, ale nie na tyle, żeby tanim kosztem nie zrobic z nich nowoczesnych zakładów. Teraz trzeba by budowac od nowa.
Blazej_ / 2010-12-01 10:21 / Tysiącznik na forum
albo podatki będą w progach 50 i 70 % a kto się z tym nie zgadza ten moher i nie zna się na ekonomii
warren buffet / 2010-12-01 10:23 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
przy takiej strukturze wydatków, rosnącym deficycie i kosztu jego obsługo + starzejące sie społeczeństwo i te progi byłby w pewnym momencie za małe.

poprostu ktoś musi z leksza zrobić : reset. zaciskamy pasa.
Eternit z Azbestu / 2010-12-01 10:00 / Tysiącznik na forum
2010-12-01 08:29:01 | warren buffet [ Portfel ] [ Ł_UGG_asz ].
Ministerstwo Finansów zamierza podwyższyć od 1 stycznia 2011 r. VAT na ubranka dla
niemowląt i obuwie dla dzieci. Rozwiązanie takie przewiduje opublikowany we wtorek
przez resort finansów projekt nowelizacji ustawy o VAT.


I bardzo dobrze. Nawet tuskiści zrobią czasem cośdobrego. Może to zniechęci dzieciorobów do tego procederu powodującego wzrost bezrobocia w przyszłości.


.2010-12-01 08:35:05 | 78.8.122.* | MERYTORYCZNY DO BÓLU.
ALE TE CHOOOJE NAJBOGATSZYM PODATKÓ NIE PODNIOSĄ ,


TAKI PASOŻYT JB NIE MA DZIECI I PŁACI 28% ZAMIAST 50% PODATEK , BIELECKI I
RESZTA SZAJKI HISTORYKA TRZYMA SIĘ DOBRZE ZE SWOIM NISKIM PODATKIEM


Pasożytami to są Ci co zamiast pracowac żyją z pomocy państwa. Koło moich rodzicó mieszkają takie pasożyty. Ich córka jako nastolatka urodziłą dwoje dzieci a teraz ma już pięcioro. Do pracy nigdy nie chodziła, męża też nie ma a teraz chodzi po sąsiadach i prosi żeby jej podpisali jakąs petycję do gminy o przydział mieszkania za free.

Jak mi podniosą podatki to sobie wyemigruję. Zresztą pewnie jak mi nie podniosą to też wyemigruję bo mam coraz bardziej dosyć trego chorego kraju.

Może więc powiedz co ty zrobiłaś pożytecznego że domagasz się żeby inni płacili wyższe podatki.
szymon / 2010-12-01 10:07 / Uznany Gracz Giełdowy
te jej gadanie o wyzszych podatkach dla najbogatszych jest zenujace. Gdyby podnisli do budzetu trafiloby mniej kasy niz teraz. Ale dla niej to za trudne zeby pojac.
warren buffet / 2010-12-01 10:06 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dlaczego Państwo zabiera ciągle a to co daje też odbiera ?

zgadzam sie z toba pod jednym warunkiem:

nic nie dawac, nic nie zabierac. dla mnie jest śmieszne i żenujące bezrobotne... jak ktos moze pobierac coś, za to że nie pracuje ?

albo ulgi zabrac, podatki obnizyc

albo jak podwyzszają vaty sraty, zostawić ulgi. no chyba że jest tak tragicznie że gorzej być nie moze
Eternit z Azbestu / 2010-12-01 10:09 / Tysiącznik na forum
Jak na PO głosowałem to mieli w planie podatek liniowy PIT, CIT i VAT 15% góra 18%.
warren buffet / 2010-12-01 10:17 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
Eternit z Azbestu / 2010-12-01 10:18 / Tysiącznik na forum
miało być tak pięknie a wyszło jak zawsze
Blazej_ / 2010-12-01 09:58 / Tysiącznik na forum
Dmitrij Miedwiediew przyjedzie do Polski. "Nie spotkam się z nim, gram w siatkówkę"

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew, Kancelarii Prezydenta nie ma jeszcze gotowego, ostatecznego planu wizyty Prezydenta Miedwiediewa - informuje "Nasz Dziennik". Jednym z jej punktów ma być spotkanie z rektorami polskich uczelni. Jeden z nich już teraz zrezygnował ze spotkania z głową rosyjskiego państwa. "Gram w tym czasie w siatkówkę" - miał odpowiedzieć urzędnikowi, który dzwonił do niego z zaproszeniem.

-----------------------------------
Ryba psuje się od głowy. Teraz wszyscy będą brali przykład z Donka.
MERYTORYCZNY DO BÓLU / 78.8.122.* / 2010-12-01 09:56
czekamy na podwyżki stóp na całym świecie pod te świetne dane i pod to będą spadki
warren buffet / 2010-12-01 09:57 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja wywalilem na otwarciu. za szybko. ale spolka wskazniki ma za wysokie
Blazej_ / 2010-12-01 09:59 / Tysiącznik na forum
Dlatego już nie kosztuje 54 a 50zł :) Chyba dalsze spadki będą.
MERYTORYCZNY DO BÓLU / 78.8.122.* / 2010-12-01 09:48
PGNiG jak teraz podciągną to idealnego RGRa narysują a potem złoty osłabnie i wylądujemy a 3 zł
MERYTORYCZNY DO BÓLU / 78.8.122.* / 2010-12-01 09:47
PKB r/r wzrosnie o 3,6 % natomiast deficyt 8% PKB a tutaj debile mówią że Tuskowi rośnie - ROŚNIE ALE MEGA DŁUG I RENTOWNOŚĆ OBLIGACJI CZYLI CORAZ DROŻSZY DŁUG
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy