Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Indeksy nareszcie poszły w górę

GPW: Indeksy nareszcie poszły w górę

Money.pl / 2008-01-17 17:20
Komentarze do wiadomości: GPW: Indeksy nareszcie poszły w górę.
Wyświetlaj:
TaS / 2008-01-17 17:27 / Tysiącznik na forum
dziwnie dziś było...

obserwowałem KGHM i pakiety leciały różniste... niestety gdy rosło to kupowane raczej małymi paczkami, gdy spadało większymi...

ustawiłem się odrobinkę za nisko, ale ja cierpliwy jestem... ;)
asica / 83.29.38.* / 2008-01-17 17:40
nie martw sie kupisz jeszcze nizej niz sie ustawiles tylko nie przegap odpowiednij chwili zeby wywalic.Jezeli spada liczba budow w USA to bedzie duzo mniejsze zapotrzebowanie na miedz a i w Chinach po olimpiadzie duzo tez nie beda potrzebowac wiec cena w dol
Kenobi / 2008-01-17 18:09 / Uznany malkontent giełdowy
Całkowita racja, nawet ostatnio obniżyli rekomendację do 90 zł. ale mnie wydaje się, że to i tak za wysoko. Czytałem dziś, że fundusze uciekają z Chin po kolejnej podwyżce stopy rezerw obowiązkowych (przez co już dzis indeksy tam mocno tąpnęły), bo obawiają się, że polityka ograniczania ekspansji kredytowej zaczyna odnosic skutek i znacznie zwolni tempo inwestowania. Do tego doszło zamrożenie cen energii i innych podstawowych opłat mieszkaniowych, a wczoraj kolejne decyzje nakładające na producentów obowiązek uzskiwania zgody władz na podwyżki cen. Spekulantom grunt zaczyna się palić pod nogami, a wyciągali ostatnio wszystkie surowce, w tym miedź, mimo braku fizycznego popytu, co odbije się mocnym spadkiem jej ceny. .
wero / 217.98.20.* / 2008-01-17 17:20
I tym razem GPW przed orkiestrą :D
Kenobi / 2008-01-17 17:41 / Uznany malkontent giełdowy
Do jutra rana, a potem także przed orkiestrą, tylko w przeciwnym kierunku. Stany popłyną, bo z przesłuchania B.Bernanke dowiemy sie, że on nie może pomóc w obecnych problemach, a nadzieja, że dalszxe obniżki stóp w jakikolwiek sposób mogą rozwiązać obecne problemy, to czyste złudzenie. Jak ktoś ma straty, to je będzie miał nadal i musi się z nich rozliczyć, co doprowadzi do fali bankructw, recesji, wzrostu bezrobocia, dalszego wzrostu infalcji (a mają już ponad %, kiedy w Wlk. Brytanii 2,5%, a w strefie euro 3,1%) itd. Można odnieść wrażenie, że z pozoru nic złego się nie dzieje, ale sytuacja wydaje się być na krawędzi paniki. Sandra Pianalto z Fed powiedziała dziś, że rynek nieruchomości "is in freefall", czyli swobodnie spada. W CNBC dziwią się, skąd ten optymizm, kiedy w strefie euro grozi podwyżka stóp. Na ostatnim posiedzeniiu nawet mowy nie było o obniżce.
Kenobi / 2008-01-17 18:18 / Uznany malkontent giełdowy
Inflację mają już ponad 4%.
5 6 7 8 9 10
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy