Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Indeksy są już bardzo wysoko. O krok od...

GPW: Indeksy są już bardzo wysoko. O krok od...

Wyświetlaj:
eurokokospoko / 62.87.214.* / 2012-08-17 10:08
już tylko 1 spółka została na placu boju , KGHM doszedł do ceny przed dywidendą , trzeba być idiotą żeby to kupować bez 30 zł dywidendy w tej cenie
muppet show / 62.87.214.* / 2012-08-17 10:03
w USA szansa na podwójny szczyt , obroty idealnie pasują do formowania drugiego szczytu
matkapolka / 83.22.40.* / 2012-08-17 10:12
Hej Muppet podwojny szczyt na SP to ile mozesz napisacbo czekam na ten szczyt i zwałe
muppet show / 62.87.214.* / 2012-08-17 10:18
a co ty quźwa myślisz że gieła to zabawa i każdy czeka żeby ci tylko oddać swoją kasę , trzeba być cierpliwym BO GORĄCA GŁOWA jaką masz doprowadzi cię do bankructwa
dr_dreyfus / 2012-08-17 10:10 / Tysiącznik na forum

obroty idealnie pasują

TE technik!... wiesz co to sesja odwrotu czym się charakteryzuje ?

w twojej AT wszystko pasuje jak świni kamizelka .
czarny już walczy z ceną ropy / 62.87.214.* / 2012-08-17 10:01
ładny syf musi być jak MERKELOWA już chce drukowania dragiego , IDZIE KATASTROFA chińska
canary wharf / 2012-08-17 10:20 / portfel / Tysiącznik na forum
TO SIE NAZYWA CHINSKI SYNDROM :) HE HE H
jak to wszystko lupnie na dol to beda spadki na w20 -5% dzienie
synonim / 2012-08-17 09:55 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Już nie ma siły rosnąć a LOP jeszcze mocniej przyspiesza do góry

Będzie się działo
byk34 / 178.37.107.* / 2012-08-17 09:44
dla naganiaczy na spadki--dajcie sobie siana bo i tak bedzie letnia hossa a "20" pokona do konca sierpnia 2400pkt.
synonim / 2012-08-17 09:59 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

pokona do konca sierpnia 2400pkt

i co z tego

poza nim nic innego nie rośnie czyli to będzie tylko typowy krótkotrwały letni rajd

http://stooq.pl/q/?s=hg.f&d=20120817&c=5m&t=l&a=lg&b=1&r=swig80+mwig40+wig20
dr_dreyfus / 2012-08-17 10:05 / Tysiącznik na forum


i co z tego


koniobije niech zbierają na depo, to z tego:)
canary wharf / 2012-08-17 09:43 / portfel / Tysiącznik na forum
kukurydza 10 lat +1500%
i gdzie tu kryzys ??
imbecyl / 62.87.214.* / 2012-08-17 10:02
domy -60% , pomyśl czy więcej majątku da ci kolba kukurydzy czy dom
wpienia / 83.16.89.* / 2012-08-17 10:12
Kolba dała 1500% zysku w tym czasie, gdy na domu straciłeś 60% zainwestowanego majątku. Nie wiedziałem, że usunięcie obowiązku zdawania matematyki na maturze da tak szybko takie katastrofalne skutki. A może to wrodzone?
eurokokospoko / 62.87.214.* / 2012-08-17 10:20
ja byłem w klasie matematyczno - fizycznej więc akurat mnie matematyki uczyć nie muszisz , wiem co piszę

no ale ty pewnie masz 50 000 palet kukurydzy na podwórku a dom zabrał ci komornik
wpienia / 83.16.89.* / 2012-08-17 10:30
Czyli wrodzone. Co nie znaczy, że reformatorzy systemu edukacji mogą czuć się uniewinnieni
canary wharf / 2012-08-17 09:39 / portfel / Tysiącznik na forum
Finroyal, który przez lata marketingowo dorównywał biznesowi Plichty, też ma 50 mln zł zobowiązań, tysiące klientów i wyroki na karku. „Laur Klienta” też miał. — Tylko pecha ma, że Tusk junior dla nich nie pracował — komentuje Tobiasz, czekający na swoje 140 tysięcy „złotówek”, które zostawił na tym samym piętrze, na którym odbywa się spotkanie poszkodowanych przez Finroyala


140 tys ???????????????
i nie sprawdzil ze finroyal mial adres na north harrow w Londynie obok stacji metra w sklepie u paola ze smazona ryba i frytkami ???????????

to juz nie jest naiwnosc, to jest glupota a za glupote sie niestety placi
matkapolka / 83.22.40.* / 2012-08-17 09:38
cały czas piszecie o kryzysie o rozpadzie strefy euro a kapitał zagraniczny wchodzi do nas kupuje pln a za niego nasze obligacje a ostatnio i akcje widac to gołym okiem na naszym WIG i po co te naganianie na spadki .Poza tym patrzcie na ameryke małe obroty ale systematycznie pchaja indeksy do gory i juz niebawem 1550 .....znowu przez was zostałam na peronie
synonim / 2012-08-17 09:48 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Poza tym patrzcie na ameryke małe obroty ale systematycznie pchaja indeksy do gory i juz niebawem 1550


Nie dojdą nawet do 1450, skoro już na 1400 ledwo zipią bez kapitału


znowu przez was zostałam na peronie


Jeszcze będziesz dziękować

U nas rośnie tylko kilka spółek w wig20 a reszta stoi, w USA zresztą tak samo jest - tak się nigdy żadna hossa nie zaczęła

Trwa zwykły letni rajd, jak prawie co roku, który jest potem zawsze brutalnie kasowany - pobędziesz trochę na giełdzie to załapiesz
dr_dreyfus / 2012-08-17 10:02 / Tysiącznik na forum



Nie dojdą nawet do 1450, skoro już na 1400 ledwo zipią bez kapitału

to samo pisałeś na 1200, 1300....itd.

U nas rośnie tylko kilka spółek w wig20

inwestuje się w firmy nie indeksy tak samo w stanach, a hossa im. janlewa jeszcze się nie skończyła tylko oczyściła się ze śmieci, które w pierwszej fazie zabrały się z trendem :)
Trwa zwykły letni rajd, jak prawie co roku

od roku to zwykłe pjoordolenie leszcza co nie czuje rynków, który zagubił się w swojej mądrości :)
pobędziesz trochę na giełdzie to załapiesz

takich czarodziei typu ryba, kuczyn, synonim, kwiecień to znajdziemy na pęczki, pytanie, który z nich kiedyś, cokolwiek na rynkach zarobił:)
synonim / 2012-08-17 10:11 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

to samo pisałeś na 1200, 1300....itd.

bzdury


inwestuje się w firmy nie indeksy tak samo w stanach


to komunał - dobrze wiesz, że jak lecą indeksy to lecą na ryj wszystkie spółki i nawet te najlepsze


a hossa im. janlewa jeszcze się nie skończyła tylko oczyściła się ze śmieci, które w pierwszej fazie zabrały się z trendem :)


pierwszy raz słyszę żeby w hossie rynek czyścił się ze śmieci skoro w hossie nawet śmieci latają a więc to kolejny twój bezsens


od roku to zwykłe pjoordolenie leszcza

żebym ja ci nie przypomniał co ty pjerdolisz od roku


takich czarodziei typu ryba, kuczyn, synonim, kwiecień to znajdziemy na pęczki, pytanie, który z nich kiedyś, cokolwiek na rynkach zarobił:)


to samo można odnieść do ciebie

a kuczyn to znów ogłosił hossę no ale w lato 2008 też mówił, że będzie 3500 na koniec roku a było 1500
dr_dreyfus / 2012-08-17 10:24 / Tysiącznik na forum

bzdury

na każdym poziomie piszesz o słabości i to nie podlega dyskusji to fakt:)


pierwszy raz słyszę żeby w hossie rynek czyścił się ze śmieci skoro w hossie nawet śmieci latają a więc to kolejny twój bezsens

nie czytasz starych 'broszurek', które opisują zachowanie rynków w pierwszej fazie hossy :)
...zaraz napiszesz jak ona jest stara :)he he,... a ja pisze ze pierwszej fazie do euforii to daleka droga, wiesz dlaczego :)


żebym ja ci nie przypomniał co ty pjerdolisz od roku

od roku staram się ci uświadomić, że niżej nie będzie a ty jak Kuczyn swoje _20%
to samo można odnieść do ciebie

wskaż kto od roku tak zacięcie bronił poziomów, które stały się dołkiem :)

kto miał racje, lepiej czuje rynek :)


takich anali co wieścili ponad 3000 jest bez liku a jedyny spawacz był ostrożniejszy w zapodawaniu średnioterminowych poziomów:))
synonim / 2012-08-17 11:29 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

na każdym poziomie piszesz o słabości i to nie podlega dyskusji to fakt:)


bo rynek jest coraz słabszy i to też nie podlega dyskusji


nie czytasz starych 'broszurek', które opisują zachowanie rynków w pierwszej fazie hossy :)
...zaraz napiszesz jak ona jest stara :)he he,... a ja pisze ze pierwszej fazie do euforii to daleka droga, wiesz dlaczego :)


Na rynkach trwa właśnie ostatnia faza euforii pod banki centralne i to widać gołym okiem - VIX jest najniżej od 2007 a wtedy też była euforia

Twój błąd polega na tym, że myślisz, że musi wrócić ulica i dlatego wciąż to pierwsza faza hossy

Tymczasem nie ma hossy tylko rajd w bessie więc żadna ulica nie musi wrócić aby ten rajd się skończył



od roku staram się ci uświadomić, że niżej nie będzie

ale jest coraz niżej

http://stooq.pl/q/?s=c_


wskaż kto od roku tak zacięcie bronił poziomów, które stały się dołkiem :)

kto miał racje, lepiej czuje rynek :)


W maju przebiło dołki nawet na tym głupim wig20 a więc nawet tu poległeś

a cały rynek wali nowe dołki co chwila więc to poległeś x 1000
matkapolka / 83.22.40.* / 2012-08-17 09:43
prawdopodobnie nasz rzad szykuje sie do podniesienia VAT i w ten sposob załata dziure budzetowa i po kłopocie dlatego zagranica nas lubi bo wie ze nie bedzie duzego deficytu bo nasze społeczenstwo jest bardzo spokojne i nie wyjdzie na ulice tylko wszystkie podwyzki przyjmuje z pokora , bezrobocie bedzie spadac gdyz nastepna tura młodych ludzi wyjedzie z kraju a inni przyjada z gotowka i zainwestuja , przeciez ludziska na kontach maja kupe dewiz i to rzad cieszy.
matkapolka / 83.22.40.* / 2012-08-17 09:50
Tak,masz racje zostałam na peronie a mogłam kupic akcje teraz widze ze to był bład , co robic , musze czekac na jakas korekcine ale marne szanse bo zagranica juz weszła i nie odda akcji az pod koniec roku ,Kurcze co robic , beda obnizac stopy i lokaty dopiero beda na minusowym zwrocie a te obligacje tez marne dochody bo juz obecnie z tych obligacji wychodza i wchodza w akcje , dobrze pisał Longterm .Ja sie nie znam dlatego pytałam a terz co robic zaczyłam sie douczac i widze co jest grane ,wielkie oszustwo na tym bloggu , szlak trafi ,matkapolke zrobiliscie w banbuku teraz bez lekow na suchych bułkach trzeba bedzie zyc dalej.
matkapolka / 83.22.40.* / 2012-08-17 09:56
Dopiero sie ucze i obserwuje i moze macie racje ze zle interpretuje giełde i nie znam sie na wykresach ale zaczełam duzo czytac bo to jest moje byc albo nie byc .Na naszym pln pisza ze jestesmy na lini trendu jak przebijemy to wowczas nasze pln bedzie sie nadal umacniał w kierunku 3 zeta a wiec z tego co wiem ,moze to oznaczac jedno giełdy up .
synonim / 2012-08-17 10:07 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Na naszym pln pisza ze jestesmy na lini trendu jak przebijemy to wowczas nasze pln bedzie sie nadal umacniał w kierunku 3 zeta a wiec z tego co wiem ,moze to oznaczac jedno giełdy up


Nie idź tą drogą matka :)))

Z PLN-a nic nie wyczytasz co do kierunku giełd
eurokokospoko / 62.87.214.* / 2012-08-17 10:05
może to oznaczać jedno , zawsze graj kontrariańsko do tego co czytasz
synonim / 2012-08-17 09:53 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

zagranica juz weszła i nie odda akcji

odda dużo szybciej niż myślisz - oni nigdy nie trzymają długo


matkapolke zrobiliscie w banbuku teraz bez lekow na suchych bułkach trzeba bedzie zyc dalej


nie masz na leki a chcesz ciężko zarobione oszczędności oddać szulerom giełdowym?

Kobieto, gdzie ty masz rozum!
canary wharf / 2012-08-17 09:46 / portfel / Tysiącznik na forum
z mojego miasta to juz wszyscy wyjechali , teraz wprowadza podatki na wszystko i zrobia hiper inflacje a potem dewaluacje jak zwykle co pare lat :)
i tak w kolko
canary wharf / 2012-08-17 09:42 / portfel / Tysiącznik na forum
a poreszta pamietaam jak ty matka polka tak sie podniecalas synonimem swego czasu jaki to on madry itp ... no to zostalas z reka w nocniku, teraz mozesz sobie kupowac od grubasa :) he he he
canary wharf / 2012-08-17 09:41 / portfel / Tysiącznik na forum
tak tak tyle ze rynek juz to zdyskontowal , terza trwa dystrybucja, potem wywalanie :) he he he
jacko ski / 178.36.21.* / 2012-08-17 09:27
"Finlandia szykuje się na rozpad strefy euro

Jest już szczegółowy plan.
Szef fińskiego MSZ Erkki Tuomioja jest zdania, że europejscy przywódcy powinni być przygotowani na zbliżający się rozpad strefy euro. Finlandia przygotowała już plan operacyjny na każdą ewentualność.

Polityk dodaje, że południe lub północ będą musiały w końcu się odłączyć, ponieważ ograniczenia walutowe uprzykrzają życie milionom ludzi i niszczą przyszłość Europy. ..."

telegraph hot money
jezus666 / 89.76.93.* / 2012-08-17 09:20
ja tez kupuje pkn, polimex, pekao - w końcu fundamenty sa świetne a i otoczenie makro budujące
byk34 / 178.37.107.* / 2012-08-17 09:06
trata tata sratta trata a ja i tak kupuje syntos i kghm
Trwa krach wększy jak przy Lehmanie / 178.36.153.* / 2012-08-17 08:59
Ktoś, kto siedzi jeszcze w akcjach musi być albo głupi, albo na prochach...
canary wharf / 2012-08-17 09:31 / portfel / Tysiącznik na forum
jak to kto siedzi ? ofe siedzi polski emerty i jak zwykle dostanie po tylku
jak nie kijem go to pala :)
albo jakies amber shit inne sie znajdzie :)
dla lemingow tesz cos mama typu idm-shit-sa tra la la
eurokokospoko / 62.87.214.* / 2012-08-17 08:39
Po lipcu deficyt w kasie państwa wyniósł 24,3 mld zł. W ujęciu miesięcznym spadają już nie tylko dochody z VAT, ale też z CIT

Rośnie dziura w budżecie państwa – po siedmiu miesiącach sięgnęła już 24,34 mld zł wobec 21,08 mld zł po sześciu miesiącach. To już prawie 70 proc. z 35 mld planu na cały rok – podało wczoraj Ministerstwo Finansów. Zdaniem ekonomistów z takimi wynikami niemożliwe jest zejście z deficytem sektora finansów publicznych poniżej 3 proc. PKB w 2012 r., do czego Polska zobowiązała się wobec Komisji Europejskiej. – Zresztą rząd też już w to nie wierzy, na co wskazuje retoryka m.in. ministra finansów Jacka Rostowskiego – komentuje Aleksandra Świątkowska, analityk BOŚ Banku. – Szacujemy, że będzie to raczej 3,5 proc. PKB, a gdyby nie udane wpływy z prywatyzacji, mogłoby to być nawet 3,8 proc. PKB – dodaje. Po lipcu przychody z prywatyzacji wzrosły do 7 mld zł z 3,8 mld zł miesiąc wcześniej.

Problem z dochodami

Największym zmartwieniem resortu jest strona dochodowa budżetu. W sumie wpływy, po siedmiu miesiącach, sięgnęły 166,06 mld zł. To co prawda o 6,3 mld zł więcej, niż przewiduje harmonogram realizacji budżetu, dokument ten jednak nie uwzględnia wpływów z zysku NBP (8,2 mld zł). Bez nich dochody budżetowe są o blisko 1,9 proc. niższe od przewidywań.

Wciąż budżet ma spore problemy z VAT-em. – Po lipcu dochody z tego tytułu były o 1,7 proc. niższe niż rok wcześniej. W samym lipcu – o prawie 8 proc. W porównaniu z czerwcem sytuacja w tym względzie nie poprawiła się – analizuje Mirosław Gronicki, b. minister finansów. – Co więcej, w lipcu w ujęciu miesięcznym spadły także dochody z CIT-u – dodaje Gronicki.

Bufor wyczerpany

Budżetowe kłopoty odzwierciedlają stan gospodarki – słabą sprzedaż w firmach i słabnący popyt konsumpcyjny. Na VAT silny wpływ ma też tąpnięcie w imporcie.

Wydatki budżetu państwa wyniosły 190,4 mld zł i były o 2,5 mld zł niższe, niż wynikałoby to z harmonogramu. Zdaniem ekonomistów to efekt nieco mniejszych wydatków na obsługę długu oraz oszczędności w wydatkach bieżących.

Jednak nawet te oszczędności nie pozwalają spać spokojnie ministrowi finansów. – Skala niedoboru przychodów z tytułu VAT w całym roku może sięgnąć 10 mld zł, czyli nawet więcej niż obecna rezerwa, taki bufor budżetowy w postaci zysku NBP – szacuje Świątkowska. A zdaniem Gronickiego w całym budżecie w po stronie dochodów może zabraknąć nawet 14-18 mld zł.
Żeby żyło (nam) się lepiej / 178.36.153.* / 2012-08-17 08:46
Od lat wyprzedawali wszystko po kolei za bezcen, więc teraz nie ma już co wysprzedawać, ani dywidend od majątku, a zadłużenie cały czas i tak rośnie, tak samo jak armia urzędników, nikomu niepotrzebnych w gospodarce rynkowej.
synonim / 2012-08-17 08:18 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Pomimo "szalonej hossy" gotówka z funduszy akcji w USA nadal wieje gdzie pieprz rośnie - kolejny tydzień, kolejny miesiąc, kolejny rok

7/11/2012 7/18/2012 7/25/2012 8/1/2012 8/8/2012
Total Equity -537 637 -2,999 -6,866 -3,684
kri / 83.31.76.* / 2012-08-17 05:25

Druga interpretacja zaś opiera się na tak zwanym trójkącie zniżkującym.

Z rocznego przebiegu WIG20 można także uznać, że kazda zwyżka piątkowa daje możliwość wyjścia z kanału spadkowego o szerokości 333pkt do nowego kanału wzrostowego o tej samej szerokości, ale dwukrotnie większym nachyleniu tworząc formacje diamentu (:))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy