Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Inwestorzy mają szansę wyrwać się z marazmu

GPW: Inwestorzy mają szansę wyrwać się z marazmu

Wyświetlaj:
Felczer dreifuss / 178.36.63.* / 2011-02-11 02:09
Nie wiem czy ktoś odnotował fatalne dane jakie napłynęły ze Stanów, celowo przykryte relacjami z Kairu, jak to Mubarak zaraz na pewno musi ustąpić, kiedy po cichu robią wszystko,żeby został jak najdłużej, o skoku zapasów w hurcie, dwukrotnie większym od oczekiwań, jak i znacznie mniejszym wzroście sprzedaży hurtowej, co wyraźnie pokazuje brak jakiegokolwiek "ożywienia" i rosnące problemy ze sprzedażą...Te zapasy będą teraz ciążyć nad rynkiem, na którym popyt coraz mniejszy, a próbują podnosić mu jeszcze ceny surowców...

Dec. Wholesale Trade: Inventories +1% to $430.5B vs. consensus of +0.5%, -0.2% in Nov.
Sales 0.4% to $371.5B.
Felczer dreifuss / 178.36.63.* / 2011-02-11 02:00
Polityka Fed przyniosła odwrotny skutek od zamierzonego, o czym świadczy ostry skok oprocentowania kredytów hipotecznych, co uderzy teraz w banki.
To dopiero wierzchołek góry lodowej z jaką zderzył się Titanic......
Felczer dreifuss / 178.36.63.* / 2011-02-11 01:48
Podwyżka stóp przez Bank Chin na koniec tygodnia świątecznego, która zapoczątkowała koniec hossy na surowcach i akcjach i wysłała inflację z powrotem do tego, co ją wyeksportował, nie jest ostatnim krokiem, wczoraj nastąpiła podwyżka stopy rezerw obowiązkowych dla szeregu wybranych małych i średnich banków, jako kolejny element eskalacji wojny handlowej Chin ze Stanami.
Felczer dreifuss / 178.36.63.* / 2011-02-11 01:57
Jedną z kart, która zagrają teraz Chiny, jest 500 mld $ inwestycja w papiery dłużne Fannie i Freddie, zanim Fed wysupła się z QE, co musi doprowadzić do załamania cen...A są już zapowiedzi, że aktywność Fed będzie słabnąć w najbliższym czasie...

Saying the Obama administration's open-ended support of Fannie and Freddie is an "empty check" without the support of Congress, economist Lu Zhengwei suggests China sell its $500B in agency debt before QE's end brings a possible fall in prices.
Felczer dreifuss / 178.36.63.* / 2011-02-11 01:41
Wielkie osiągnięcie, że W20 zdołał się utrzymać ponad 2700 pkt, żeby dziś z hukiem przebić to wsparcie.
Cisco, czołowa spółka technologiczna, będąca wskaźnikiem całego sektora, jak i inwestycji w rozwój na całym świecie, spadł po podaniu wyników -13,6%. Tak to kończą się mrzonki bosych dreyfusów....
Felczer dreifuss / 178.36.63.* / 2011-02-11 01:34
Stany wyciągali pod plotki, jakie puszczali przez całą sesję, że Mubarak lada chwila ustąpi. Wcale się tak nie stało i dlatego muszą spaść.
Eternit z Azbestu / 2011-02-10 23:50 / Tysiącznik na forum
W pierwszą rocznicę śmierci policjanta Andrzeja Struja jego córki i żona odsłoniły tablicę, która przypomina o tym tragicznym wydarzeniu.

http://www.youtube.com/watch?v=uw9VRnfl9no

Janek Wiśniewski został pomszczony!

Polecam minutę 2.22 gościnny występ Barakudy
Eternit z Azbestu / 2011-02-10 23:38 / Tysiącznik na forum
Dolnośląskie Surowce Skalne (DSS) otrzymały raport z badań mineralogicznych złoża "Pilawa Górna", który wskazuje na obecność w tym rejonie złóż tytanu i innych metali rzadkich, wynika z komunikatu spółki. DSS zamierza wystąpić o udzielenie koncesji na rozpoznanie złoża i jego późniejszą eksploatację.
----------------
Jak wiadomo metale ziem rzadkich to surowiec XXI wieku, tak jak roa była surowcem XX wieku a węgiel XIX wiekku.
Eternit z Azbestu / 2011-02-10 23:36 / Tysiącznik na forum
- To jest ogromna strata dla nas wszystkich, którzy czują się cząstką Kościoła - powiedział prezydent Bronisław Komorowski o śmierci abpa Józefa Życińskiego.
--------

PO+PIS == AWS+UW
moherowe towarzystwo, tylko jedni mówią to w prost i można im to wybaczyć, a drudzy wciskają kit.
kri / 95.49.170.* / 2011-02-11 04:03

moherowe towarzystwo

Czasami warto oderwać się od ruletki , jaką stała się GPW , gdzie karty rozgrywają silni gracze mający same asy w ręku, gdzie biedacy tracą swoje miedziaki z wiarą w siłę swojego umysłu lub licząc na łut szczęścia - - i poświęcić nieco bytu na niedzielne fragmenty Pisma Św. będące ostatnią szansą nad zrozumieniem sensu obecnego życia i aby nie stracić ostatniej szansy życia wiecznego.
Eternit z Azbestu / 2011-02-11 09:27 / Tysiącznik na forum
Ja nie wiem jak w XXI wieku można wierzyć kapłanom w takie bajki, które ich poprzednicy wymyślili, żeby dostatnio żyć cudzym kosztem.
Eternit z Azbestu / 2011-02-10 23:34 / Tysiącznik na forum
Nowata, Okla., recorded 31 degrees below zero — setting a new record low for the state. The previous lowest temperature in Oklahoma history was 27 below in 1930 and 1905, said Gary McManus, associate state climatologist with the Oklahoma Climatological Survey.
---------------
globalne ocieplenie BUAHAHAH!!!
Najniższa temperatura od 80 lat! Trzeba natychmiast zlikwidować ograniczenie amisji CO2, bo jest zupełnie nieszkodliwe i trzeba wprowadzić wysoką akcyzę na samochody elektryczne i hybrydowe, aby ekologicy zapłacili za swoje zbrodnie na gospodarce!!!
Eternit z Azbestu / 2011-02-10 23:26 / Tysiącznik na forum
Chyba tylko dzięki akcionariuszom Bytomia polaczki nie są ppośmiewiskiem świata z powodu swojego leszczostwa.
dr. dreyfus / 78.8.95.* / 2011-02-10 22:12
no to jutro dzida :))

wystarczy tej dosyć szerokiej konsolidacji sezon wyników jeszcze trwa:))
rafcio55 / 2011-02-10 22:26 / Tysiącznik na forum
sama prawda, lecimy na 3000 na wig20!
flavio25 / 2011-02-10 22:17 / portfel / Tysiącznik na forum
daj sobie nowy nick..mianowicie Dziiida:)
Dobrej nocy
PlawdaKtólaBoli / 62.233.160.* / 2011-02-10 22:05
Kupiłem spadający nóż i się pochlastałem na 4%.Ale jak to mówią co się w trudzie rodzi...
dr. dreyfus / 78.8.95.* / 2011-02-10 22:07
pochwal się czy się chlastałeś:)
PlawdaKtólaBoli / 62.233.160.* / 2011-02-10 22:36
Boryszew - ręka ześlizgiwała mi się z myszki ze wstydu jak wpisywałem tą nazwę.

Ja spekulantem?
hanauama / 2011-02-10 21:58
Dobry wieczór koledzy i koleżanki. Jako nowy leszcz na giełdzie i dostarczyciel kapitału dla waszych zysków od jakiegoś czasu interesuję się rynkiem i wszystkim co z nim związane, m. in. śledzę bacznie to forum i kojarzę Was w większości, więc doszedłem do wniosku że najwyższy już czas samemu się ujawnić. A przy okazji mam pytanie. Nie, nie chodzi o to "co kupić" :-) Ale Wy wszyscy też interesujecie się rynkiem i giełdą, na pewno niejedną publikację o tej tematyce przerabialiście w karierze i stąd ciekawy jestem Waszej opinii o takim gościu jak Van. K. Tharp. Napisał sporo książek o inwestowaniu, kilka także po polsku. Jaka jest Wasza opinia nt. jego prac? Na ile je cenicie? Osobiście nie ukrywam że zrobił na mnie duże i bardzo pozytywne wrażenie.
kri / 95.49.171.* / 2011-02-11 06:33

pewno niejedną publikację o tej tematyce przerabialiście w
karierze

Gdzieś na początku w latach 90-tych kupiłem trochę materiałów w W-wie na ul. Solidarności przy pl. Bankowym i przy pl. Trzech Krzyży , głównie Parkietu i coś na temat fal. A w 2003 sprawdziłem już praktycznie mając sieć w Amerbanku na co mię stać. Po 2005r skończyłem - byłem zadowolony, że powierzonych mi pieniędzy nie straciłem. Matematyk powiedział mi roli psychologii w modelu giełdy- działanie różniczkujące zmian, pamięć wsparć, oporów, luk, AT, odchylenia standardowe, poziomy zniesienia Fibonacciego38,2%,50%,(100-38.2)% będące szeregiem potęgowym obejmującym także złoty podział stosowany w sztuce klasycznej, a także rozwiązanie równania kwadratowego itp. Kiedyś giełda miała ograniczenia i można było konstruować różne cykle graniczne za pomocą trajektorii fazowych na wykresie pochodnej ceny i ceny. Dla modeli oscylacyjnych zbudowałem sobie model samo adaptujący się 5 rzędu do badania sygnałów zmian. Nie mając dostępu do ciągłych danych i konwertera formatu danych Metastocka na Excel nie grałem Intra-day na Futures. Podstawą moich decyzji jest wiedza deterministyczna, ryzyko staram się obecnie ograniczyć przez równowagę spółek fundamentalnych i astatycznych. Spółki takie jak BRE, czy KGHM to fundamentalne, astatyczne lub o długim czasie ustalania to: KOV, Petrolinv, Optimus. Posługuję się świecami do określenia barier i trenów jako języka porozumiewania się celem opanowania chaosu. Informację ekonomiczną traktuję jako oddziaływanie zakłóceń na S&P500 i wig20 odwzorowujące gospodarkę USA i PL a także na poszczególne spółki - zwłaszcza szybkie w układzie kompensacji zakłóceń lub nadążania za trendem w układzie otwartym , potrzebną do przewidywania zmian. Brak wiedzy uzupełnia się doświadczeniem potrzebnym do zidentyfikowania obiektów -spółek ,ale daje to duże opóźnienie. Wszystkie modele typu MACD są obecnie mało wartościowe zwłaszcza dla spółek o małej płynności i kapitalizacji, które mają małą inercję. Obecnie gra jest ustawiana i ustawiający bierze wszystko bo wie kiedy będzie zmiana trendu - tylko zarabia na różnicach potencjału, a tak działa każdy kapitał - nie tylko spekulacyjny - woda też płynie w dół. Literatura może być potrzebna do uzupełnienia lub weryfikacji wiedzy – niestety moim zdaniem nie stać nas na skonstruowanie modelu otaczającej rzeczywistości: polskie uczelnie niczego nie kształcą, brak środków na badania, brak kapitału i klasy średniej, a czasu coraz mniej.
hanauama / 2011-02-11 10:31
No własnie. Poruszyłeś kolejne ciekawe zagadnienie. Aparat matematyczny i giełda. O ile na rynkach finansowych się nie znam, o tyle matematyka, choćby wyższa nie jest mi obca. Ale cały czas zastanawiam się ile jest w tym sensu żeby w taki czy inny sposób wyliczać przyszłe zachowanie rynków. Tak zdroworozsądkowo. Wystarczą proste przykłady z życia wzięte, wszystko ładnie, wszystko pięknie, a potem nagle wybucha jeden wulkan i okazuje się że pół Europy jest sparaliżowane, bo samoloty nie mogą latać. I wszystkie wzory i teorie biorą w łeb. Podobnie z konfliktami, terroryzmem etc etc. Zdaję sobie sprawę że AT stało się prawdziwą dziedziną nauki i pewnie niejedna praca doktorska powstała w tej dziedzinie, ale mimo to cały czas zastanawiam się ile w tym wszystkim jest analizy właściwego rynku, a ile tak naprawdę modelowania zachowań samych inwestorów, których istotna część jest przekonana o słuszności AT. Czy nie jest to czasem tylko samospełniająca się przepowiednia? Co oczywiście nie zmienia faktu że w takim przypadku możliwość przewidzenia zachowań uczestników rynku to też wiedza warta wiele i przeliczalna na konkretne zyski.
flavio25 / 2011-02-10 22:16 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam!
Tak naprawde wszyscy jestesmy po czesci leszczami, przynajmniej ja sie tak czuje z chwila pomylki, ale sa i tacy kupujacy dolki i sprzedajacy szczyty:) ale do rzeczy
Van Tharp przewinął mi sie w pozycj bodajze tytul gielda pieniadze i finansowa wolnosc chyba tak
Osobiscie autor nie przypadl mi do gustu jesli chodzi o sam wybor spolek, koncentruje sie praktycznie tylko na fundamentach, nie umiejscawia spolek na wykresach a mam na tym punkcie fioła:)
Jesli chodzi o moment wejscia/wyjscia z rynku mozna sie wiele nauczyc (umiejscowienie rynkow a gospodarka), zasady zarzadzania ryzykiem podobne
jak Elder i Sparandeo. Generalnie lektura warta poswiecenia wolnego czasu.
Pozdrawiam serdecznie
Czekamy na posty
rafcio55 / 2011-02-10 22:11 / Tysiącznik na forum
skoro czytales Tharpa to nie wiem co robisz na tym dennym forum? chyba ze tak jak ja dla zbity to zrozumiem :)
hanauama / 2011-02-10 22:25

skoro czytales Tharpa to nie wiem co robisz na tym dennym forum? chyba ze tak jak ja
dla zbity to zrozumiem :)


Wiesz - żeby tak od samego przeczytania wszystko zależało... :) Przeczytałem jak dotąd dwie jego pozycje. Ale nie ograniczam się tylko do niego.
A co do forum - śledzę je mniej więcej od jesieni. Wiadomo że każdy ma tu swoje zdanie, jeden mówi że będzie spadać, drugi że urośnie ale jako że ja o rynkach wiem niewiele bo to nie jest moja dziedzina to przysłuchuję się przede wszystkim argumentom tych sądów. A potem obserwuję co się dzieje na rynku i staram się wyciągać z tych argumentów jakieś wnioski. Wypadkowa tych informacji jest dla mnie jakąś wartością.
rafcio55 / 2011-02-10 22:29 / Tysiącznik na forum
rob odwrotnie do tego co tutaj pisza to duzo zarobisz, jak naganiaja na spadki to kupuj a jak pisza ze bedzie roslo i dzida to sprzedawaj! ja tak robie i nie narzekam :)
hanauama / 2011-02-10 23:02
To może i nie byłoby głupie ale tu zawsze zdania są mocno podzielone :)
rafcio55 / 2011-02-10 23:15 / Tysiącznik na forum
dlatego najlepiej zarabia sie na kontraktach, bywa tutaj taka paulinka i brydzia, skubane daja niezle zarobic, niedawno jedna z nich dala sygnal na branie S po 2650 gdzie minimum bylo na 2647 a potem rynek urosl na 2800, toz to ponad 150pkt zarobku!
hanauama / 2011-02-10 23:25
To był na pewno sygnał S? :) Czy piszesz o nich z przekąsem?

Generalnie mnie przede wszystkim interesuje rynek terminowy i kontrakty. To właśnie nim jestem zafascynowany. Wiem że wytrawni gracze twierdzą że to ruletka i trochę prawdy w tym jest. Co tu dożo mówić przetestowałem już to :) Ale generalnie widzę w tym dużo zalet - można natychmiast reagować na pewne ruchy, no i na płynnym rynku nie jesteś uwiązany zleceniem. A z akcjami już tak niestety nie ma. Poza tym akcji danej spółki nie zawsze będę mógł kupić tyle ile akurat bym chciał. Tym bardziej sprzedać...
anonim_03 / 2011-02-10 19:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
bzami i kasztanami mi to pachnie ...
http://wykresygieldowe.bblog.pl/wpis,jeszcze;pilka;w;grze,48846.html
flavio25 / 2011-02-10 19:54 / portfel / Tysiącznik na forum
Anonimie jedna sprawa.
Strasznie pozny sygnal kupna na 200 tygodniowej
zreszta nawet chyba nie powienien sie wygenerowac przy jej spadku.
anonim_03 / 2011-02-10 20:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
sygnał kupna pochodzi z linii trendu -- średnią 200-tyg generuje blokujący sygnał sprzedaży.
dr. dreyfus / 78.8.95.* / 2011-02-10 21:56
sygnał zależny nie od naszej gospodarki, pkb naszego rozwoju tylko od spekulanta z jakiegoś fundu..... i jego kasy a ona wstrzymana dla emerging i nie wiem czy w tym przypadku można mówić o AT
flavio25 / 2011-02-10 20:13 / portfel / Tysiącznik na forum
zgoda, nie uwazasz jednak ze sam 20usd ma mala wartosc predykcyjna
druga sprawa
http://stooq.pl/q/a/?s=wig20&i=w&u=7604
jak to widzisz? srednia jest wsparciem a z drugiej strony trend zostal zanegowanyi w zasadzie po korekcie winnismy wykreslic nowa linie.
Z bliska wykresu nie pokazuje z pewnoscia znasz ten kanal na pamiec .
anonim_03 / 2011-02-10 20:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

zgoda, nie uwazasz jednak ze sam 20usd ma mala wartosc predykcyjna
druga sprawa

wig20usd to nalepsiejszy twór w kosmosie !
przy okazji obecna strefa oporów to szczyt pierwszej hossy (93 r.)
kri / 95.49.178.* / 2011-02-11 07:16

wig20usd to nalepsiejszy twór w kosmosie

Mam tylko wig20 dla miesięcznego japonske log
linia pokrywa się styczen 1997, 2007,2011, opór 3100, wsparcie2700, 2500- orientacyjne.
flavio25 / 2011-02-10 20:21 / portfel / Tysiącznik na forum
a ile inwestorow pamieta jeszcze te czasy, granica bolu z tamtych lat raczej sie zatarla

ide sobie poogladac tak z bliska ten najfajniejszy twor:)
flavio25 / 2011-02-10 20:24 / portfel / Tysiącznik na forum
szczyt z 1993, a moze blizej szukac i przyrownac do utraconych marzen roku 2008
anonim_03 / 2011-02-10 20:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a oprór działa !
pracował ten opór też w maju 2006 roku
dr. dreyfus / 78.8.95.* / 2011-02-10 19:29
oglądałem ten wykres jednego nie mogę zrozumieć automat wyznacza DMA na dużo niższym poziomie jak również pamiętam S&P 200 sesyjną przebił od dołu na poziomie ok.1120pkt.
dr. dreyfus / 78.8.95.* / 2011-02-10 19:33
sorry !!! doszedłem już na wig 20 widzę , ale i tak się rodzi pytanie dlaczego nie robisz na szerokim wig a tam jest dużo niżej
anonim_03 / 2011-02-10 19:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Polska jest uzależniona od kapitały zagranicznego, a co ten kapitał robi najlepiej widać na wig20usd.
dr. dreyfus / 78.8.95.* / 2011-02-10 19:45
ciekawy jestem co napiszesz jeżeli dolarowy wybije się górą a 200 tygodniowa jeszcze będzie lecieć na w dół tzn skierowana będzie do dołu czy napiszesz sygnał wejścia jeszcze się nie wygenerował czy wystarczy jedna biała świeca i ogłosisz hossę.
anonim_03 / 2011-02-10 19:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
długna świeca ponad 200-tyg (z zamknięciem) i obronienie linii trendu powiem -- hossa.
anonim_03 / 2011-02-10 19:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
po pierwsze piszę o średniej 200-tygodniowej a nie 200-sesyjnej. Po drugie piszę o wig20usd a nie o S&P500. S&P500 przebił średnią 200-stu tygodniową z hukiem w grudniu. Po trzecie od końca listopada piszę, że warszawska giełda jest słaba, mimo wzrostów w centrali.
dr. dreyfus / 78.8.95.* / 2011-02-10 19:35
dolarowy też widzę
pogromca hossy / 195.66.22.* / 2011-02-10 18:54
Dobry Wieczor wszystkim
do początku nowsze
1 2 3 4
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy