Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Inwestorzy nie obawiają się wcześniejszych wyborów. Giełda powinna rosnąć

GPW: Inwestorzy nie obawiają się wcześniejszych wyborów. Giełda powinna rosnąć

Wyświetlaj:
ch** który kłamie co pysk otworzy / 151.236.25.* / 2014-06-22 09:13
synonim / 2014-06-04 12:57 / portfel / Tysiącznik na forum + - 0usuń
gangbang / 213.199.253.*/ 2014-06-04 10:02

2,60%

Odkąd pisałeś że warto je kupować zarobiły rewelacyjnie buhahaha tylko że 8% zwały na dolarze.

No to zobaczmy te 8% wtopy na obligacjach USA od 26 czerwca 2013, odkąd napisałem żeby je kupować przy kursie USD/PLN 3,3

UniFundusze FIO subfundusz UniDolar Pieniężny (USD) +1.30

Początek okresu 2013-06-25
Koniec okresu 2014-06-03

Polityka inwestycyjna

Fundusz inwestuje środki przede wszystkim w obligacje i inne papiery dłużne emitowane przez rząd USA
---------------------------------

No i proszę, pomimo "8% zwały na dolarze" i ryzyka kuroswego ktoś kto trzymał obligacje USA jest i tak na plusie. Jakim sposobem? Ano wzrost ceny obligacji zniwelował spadek kursu USD/PLN

Ale tego to dziecko już nie wie, choć to proste jak drut
dociekliwy / 2014-06-22 09:23 / portfel / Tysiącznik na forum

UniDolar Pieniężny (USD) +1.30


ryzyka kuroswego

a czy w ich statystykach jest ryzyko kursowe bo to fundusz w USD ?
jasio bolszewik / 151.236.25.* / 2014-06-22 09:29
jak w USD to waluta zakupu i wpłata na konto do wpłat bezpośrednich to dolar nie PLN więc ryzyka kursowego USD/PLN nie uwzględnia jednostka

jak byłby w PLN to tak jednostka i wycena uwzględnia wahania kursowe
kłamie na zawołanie / 151.236.25.* / 2014-06-22 09:38
synonim / 2014-06-21 21:11 / portfel / Tysiącznik na forum + - 0usuń

Zmyślasz jak z nut wściekły psychopato i nawet nie zrozumiałeś o co chodziło w tamtej dyskusji
_____________________________________________

KTO TU ZROZUMIAŁ KTO NIE??? hehehe
łże copysk otworzy NORMA zmieni zaraz NICK / 151.236.25.* / 2014-06-22 09:14
synonim / 2014-06-04 14:40 / portfel / Tysiącznik na forum + - 0usuń

Zgłosisz się do lekarza , psychiatry.


Bełkot nie na temat typowy dla ciebie gdy jesteś zmiażdżony faktami

Ja nie mam funduszu UniDolar, tylko PKO Obligacji USA, który jest na plusie w moim portfelu pomimo twoich kłamstw, że kupowałem przy kursie USD/PLN 3,3
prawda w oczy kole / 151.236.25.* / 2014-06-22 09:20

Ja nie mam funduszu UniDolar


buahahahahha

a dwa wersy wyżej:

synonim / 2014-06-04 12:57 / portfel / Tysiącznik na forum + - 0usuń
No to zobaczmy te 8% wtopy na obligacjach USA od 26 czerwca 2013, odkąd napisałem żeby je kupować przy kursie USD/PLN 3,3

UniFundusze FIO subfundusz UniDolar Pieniężny (USD) +1.30

Początek okresu 2013-06-25
Koniec okresu 2014-06-03

Polityka inwestycyjna

Fundusz inwestuje środki przede wszystkim w obligacje i inne papiery dłużne emitowane przez rząd USA
---------------------------------

No i proszę, pomimo "8% zwały na dolarze" i ryzyka kuroswego ktoś kto trzymał obligacje USA jest i tak na plusie. Jakim sposobem? Ano wzrost ceny obligacji zniwelował spadek kursu USD/PLN

Ale tego to dziecko już nie wie, choć to proste jak drut
synonim / 2014-06-22 10:29 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Ja nie mam funduszu UniDolar


buahahahahha

a dwa wersy wyżej:


To pokaż idioto gdzie napisałem, że mam fundusz UniDolar

Sami się już w tym zaplątali he he he he
napisał ??? / 151.236.25.* / 2014-06-22 09:31

No i proszę, pomimo "8% zwały na dolarze" i ryzyka kuroswego ktoś kto trzymał obligacje USA jest i tak na plusie. Jakim sposobem? Ano wzrost ceny obligacji zniwelował spadek kursu USD/PLN


bredzisz jak zwykle jeżeli to fundusz w USD nie PLN to nie ma w cenie jednostki zwartych wahań kursów walutowych

napisz do nich żeby ci wyjaśnili buahahaha
synonim / 2014-06-21 17:07 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
A pamiętacie jeszcze jak mitoman śmiał się tu ze stop lossów 10%?

ale jajaaa / 78.10.70.* / 2014-03-28 08:57
KRISIO ustawił 10% STOP LOSS i to ma być system , ale jaja jak berety
-----------------------------------

A tu proszę, inny gość po dokonaniu masy obliczeń doszedł do wniosku, że 10% to najbardziej optymalny poziom dla stop lossa:

W naszym przypadku poziom równowagi znajduje się pomiędzy stop lossem wynoszącym -14% i -6%, a więc biorąc środek tego przedziału zastosowalibyśmy stop loss na poziomie -10%

http://10-procent-rocznie.blogspot.com/2014/03/gdzie-ustawic-poziom-stop-loss.html

Również słynny Nicolas Darvas, który przemienił 5000$ w 2 miliony $ na giełdzie stosował stop lossa na poziomie 10%

"Zarobiłem majątek bez pośpiechu, unikając przedwczesnej sprzedaży i bazując głównie na jednym instrumencie - zleceniach stop loss. Nie odkryłem jakiejś cudownej metody na unikanie strat, ale ograniczałem je bezkompromisowo do mniej niż 10%" (Nicolas Darvas, "Jak zarobiłem 2 000 000 na giełdzie", Gliwice 2006, s. 12)

Szkoda, że gość nie uczył się od tej dziewczynki spod Łodzi bo pewnie zarobiłby jeszcze więcej

Ach te 10 lat "doświadczenia" na giełdzie
Co myślicie??? / 94.254.195.* / 2014-06-21 13:11
Przepraszam że Wam Dwóm przerywam miłą pogawędkę ale może któryś SKOMENTUJE nazwanie przez Bloomberg Belkę jako "NAJGORSZEGO PREZESA BANKU CENTRALNEGO W EUROPIE" !?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2014-06-21 13:15 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Przepraszam że Wam Dwóm przerywam miłą pogawędkę ale może któryś SKOMENTUJE nazwanie przez Bloomberg Belkę jako "NAJGORSZEGO PREZESA BANKU CENTRALNEGO W EUROPIE" !?


Nie chce euro w Polsce więc próbują wszystkiego żeby go wypiieprzyć ze stanowiska prezesa NBP

Przecież to proste

lukaszwych.niel / 93.154.147.* / 2014-06-21 15:03
W tej chwili nikt nie chce Euro, niektórzy chcą w późniejszym terminie ale to nadal lata.
Belka może być, choć ja go nie lubie ponieważ jest autorem jak sama nazwa wskazuje podatku belki, który w krajach rozwijających się albo nie istnieje albo jest marginalny.
synonim / 2014-06-21 15:17 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Belka może być, choć ja go nie lubie


Lubienie czy nie lubienie ma tu mało do rzeczy. Osobiście też go nie lubię ale dla mnie każdy kto w Polsce jest przeciw euro jest jak ratunek albo głos rozsądku


W tej chwili nikt nie chce Euro, niektórzy chcą w późniejszym terminie ale to nadal lata


Przepchną u nas euro i pytanie nie jest "czy", ale "kiedy"

Należy zawczasu zabezpieczyć się przed tym i przewalutować swój kapitał. Pytanie tylko na co

Dobrym kandydatem wydaje mi się frank szwajcarski ale zawsze pozostaje pytanie czy obecny kurs wymiany jest korzystny. Może i nie jest ale euro i tak wcześniej niż później upadnie (10-15 lat góra) i nastąpi powrót do walut narodowych. Będę wolał wtedy odkupić PLN za franki, niż PLN za euro po jakimś tragicznym kursie totalnej dewaluacji. To będzie koniec majątków wielu nieostrożnych Polaków


podatku belki, który w krajach rozwijających się albo nie istnieje albo jest marginalny


Nie oszukujmy się, gdyby nie wprowadził go Belka, wprowadziłby go ktoś inny
niekonsekwencja w poglądach? / 94.254.197.* / 2014-06-21 15:24
Przy takich poglądach powinieneś ładować tylko Bitcoina bo Szwajcarzy już od dawna zapowiadają że jakby co to do drukują franka skolko ugodno dla każdego chętnego!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2014-06-21 15:35 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Przy takich poglądach powinieneś ładować tylko Bitcoina


Bitcoin to zaliczy padakę szybciej niż ty znikniesz z tego forum. Jeszcze większy dziwoląg niż euro i bez jakiegokolwiek nadzoru


Szwajcarzy już od dawna zapowiadają że jakby co to do drukują franka skolko ugodno dla każdego chętnego!


No i co z tego, waluty nie biorą się z powietrza tylko z druku

Zresztą, i tak wiemy, że gadki o drukowaniu franka to tylko strachy na lachy żeby go trochę osłabić na forexie
Chcą konkurencji walutowej? / 94.254.195.* / 2014-06-21 13:32
No ale jaki interes mają Amerykanie we wzmacnianiu konkurencyjnej waluty czyli Euro???
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2014-06-21 14:19 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

No ale jaki interes mają Amerykanie we wzmacnianiu konkurencyjnej waluty czyli Euro???


Taki Bloomberg jest "amerykański", jak ty chiński, he he he he he he he

Międzynarodowa finansjera ma na celu dymać bez mydła tanią siłę roboczą w krajach wasalskich i koniec. Pajęczyna układów nie zna tu narodowości

Euro to forma podboju gospodarczego. To czego nie dał rady zrobić Hitler przy pomocy czołgów, zostało zrobione bez jednego wystrzału przy pomocy euro

Proste

A reszta to fasada
Brak konkretów, radiomaryjna ekstaza / 94.254.195.* / 2014-06-21 14:54
Przepisałeś to od Kena?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2014-06-21 15:00 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Przepisałeś to od Kena?


Przecież emeryt nie jest nikomu potrzebny żeby to wiedzieć. Naprawdę nie widzisz, że euro to waluta służąca do dymania frajerów?
Dlaczego będący w UE Angole, Szwedzi i Duńczycy nie chcą mieć tego śmiecia u siebie? Nie chcą tego "dobrobytu"? Nic ci to nie mówi?

POMYŚL chłopie, to naprawdę nie boli
lukaszwych.niel / 93.154.147.* / 2014-06-21 15:15
Akurat te kraje mogłby by mieć swoją walute bez problemu. Problem jest z krajami o słabszych gospodarkach gdzie sztuczne na tle ich gospodarek siła waluty pcha ich w recesje natomiast zyskują mocne gospodarki, bo dzięki osłabieniu się ich waluty są jeszcze bardziej konkurencyjni. Jak by nie bylo euro to np. przez ostatnie kilka lat waluta Niemiec by się umocnila o kilkadziesiat procent a Gresji osłabiła. Dzięki temu Grecja miała by lekkie lądowanie i brak dużych skoków bezrobocia, ludzie by walili do Grecji żeby wypocząć za grosze a Niemcy by mieli dużo większe problemy z ekportem.
Jest problem z obniżeniem pensji w Grescji po to rodzi protesty ale jak by im inflacja obniżyła ceny to stalo by się samoistnie i dużo mniejsze koszty społeczne by były.
To proste jak drut, dlatego trzeba myśleć w jakim stanie jest nasza gospodarka i pod tym kątem rozważać lub nie przyjęcie euro.
Euro samo w sobie nie jest ani dobrem ani złem, jedni mogą na nim skorzystać inni stracić. Może za 20 lat jeżeli nasza gospodarka będzie dużo silniejsza to będe za wejściem do UE w tej chwili przyjęcie Euro by nas rozłożyło.
synonim / 2014-06-21 15:32 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Euro samo w sobie nie jest ani dobrem ani złem, jedni mogą na nim skorzystać inni stracić. Może za 20 lat jeżeli nasza gospodarka będzie dużo silniejsza to będe za wejściem do UE w tej chwili przyjęcie Euro by nas rozłożyło


Mądry wpis i zgadzam się z nim niemal w całości poza tym fragmentem, że euro nam się kiedyś przyda. Moim zdaniem euro nie będzie nam tym bardziej potrzebne za 20 lat gdy założymy, że będziemy jeszcze lepszą gospodarką. Na co nam wtedy euro?

Słabe kraje są wpychane do euro przez silniejsze co już pokazuje, że chodzi o dymanie frajerów bo altruizm na świecie po prostu nie istnieje
lukaszwych.niel / 93.154.139.* / 2014-06-21 16:05
Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie,

Czyli biorąc założenie że to my będziemy tymi silnymi


Słabe kraje są wpychane do euro przez silniejsze co już pokazuje, że chodzi o dymanie frajerów bo altruizm na świecie po prostu nie istnieje


Kwestia po której stronie będziemy stali.
Niemcy są ELASTYCZNI po prostu! / 94.254.197.* / 2014-06-21 15:19
A jakie odsetki by wtedy płacili Grecy??? Koszty pracy bo o nich głównie mowa NIE MOGĄ BYĆ PO PROSTU SZTYWNE i EURO nie ma tu nic do rzeczy. Przypominam że gospodarka Niemiec jest silna gdyż oni NIE MAJĄ USTAWOWEJ PŁACY MINIMALNEJ!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
eee tam, słabe argumenty / 94.254.197.* / 2014-06-21 15:13
Szwedzi i Duńczycy mają waluty powiązane z EUR więc tu nie ma nic do rzeczy a Anglicy z zasady robią zawsze na odwrót bo tak ma kompleks to byłe imperium.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2014-06-21 15:27 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Szwedzi i Duńczycy mają waluty powiązane z EUR


Ale nie mają euro

PLN też jest już powiązany z euro


a Anglicy z zasady robią zawsze na odwrót bo tak ma kompleks to byłe imperium


Głupie wytłumaczenie i to są właśnie słabe argumenty


eee tam, słabe argumenty


Nie ma ani jednego sensownego argumentu za pozbyciem się PLN na rzecz góównianego euro. PLN radzi sobie świetnie od dawna, uchronił nas w dużej mierze przed ostatnim kryzysem, jest dobrą stabilną walutą o wręcz prestiżowym znaczeniu a ewentualne problemy z mocną złotówką to tak naprawdę żaden poważny problem (rynek zawsze rozwiązywał go sobie sam)

Nie ma ŻADNEJ potrzeby przyjmować euro w Polsce w celu rzekomego "zwiększenia dobrobytu" Polaków. Taki argument to bełkot i propaganda. Największe oazy dobrobytu na świecie zbudowały swój dobrobyt nie potrzebując euro

Euro jest tworem politycznym a nie ekonomicznym, ostatni kryzys PIIGS wręcz udowodnił, że euro jest niebezpieczne dla Europy i wcześniej czy później upadnie jako nieprzystosowane do rzeczywistości, na mocy zwykłych reguł darwinowskich (nieprzystosowany odpada)

Odbędzie się to niestety w atmosferze kolejnego kryzysu ekonomicznego
miłość jest ślepa;) / 94.254.197.* / 2014-06-21 15:32
Przy prowadzeniu inwestycji eksportowych nie sposób planować bo ta nasza "prestiżowa" waluta lata jak śmieć przy byle zamieszaniu no ale jak tam uważasz.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2014-06-21 15:39 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Przy prowadzeniu inwestycji eksportowych nie sposób planować bo ta nasza "prestiżowa" waluta lata jak śmieć przy byle zamieszaniu no ale jak tam uważasz

Co ty tak mantrujesz z tym eksportem, problem silnej złotówki zawsze rozwiązywał się samoistnie i to żaden problem przy dużo większych niebezpieczeństwach jakie niesie ze sobą syf zwany euro

To jak porównywanie AIDS do rzeżączki, jeśli już pozostajemy w obrębie wyboru między mniejszym a większym złem
ciekawe bardzo / 94.254.195.* / 2014-06-21 12:30
Synonim w BLOOMBERGU wprost napisali że należy wyrzucić Belkę ze stołka Amerykanie chyba nie są za likwidacją PLN na rzecz EURO?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2014-06-21 14:34 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Amerykanie chyba nie są za likwidacją PLN na rzecz EURO?


Amerykanie


Weź mnie nie rozśmieszaj :))))

Michael Bloomberg was born at St. Elizabeth's Hospital, in the Brighton neighborhood of Boston, on February 14, 1942.[8] His family is Jewish

http://en.wikipedia.org/wiki/Michael_Bloomberg
SZAJBUS_GROSINA / 151.236.25.* / 2014-06-21 10:48
Grosina od 5 nadaje hahahaha skończył 24 hahahaha
synonim / 2014-06-21 12:31 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Grosina od 5 nadaje hahahaha skończył 24


cały tydzień nie miał czasu tu pisać bo etacik wyrabiał a dziś wreszcie może bo szefuncio na razie chwilowo go nie yyyyebie

milionerzy opowiadający bajeczki o swym bajorku i furach za 150 koła muszą jednak ten etacik wyrabiać :)
synonim / 2014-06-21 06:13 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Po tym całym szalonym rajdzie wzrostowym jaki odbył się w tym roku na obligacjach przypomnijmy mądrość mitomana (vel dawna brydzia) sprzed roku

matoł szoł / 78.8.74.*/ 2013-06-11 22:58
PAMIĘTASZ PANIE SYNONIM JAK PISAŁEM ŻEBY GRAĆ NA KRÓTKO AMERYKAŃSKIE ŚMIECIUCHY , pan miałeś odmienne zdanie
------------------------------------------

Od tamtej pory obligacje USA podrożały o 15%

Ach te jej 10 lat "doświadczenia" na giełdzie
synonim / 2014-06-21 06:03 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Po tym całym rajdzie na obligacjach jaki odbył się w tym roku przypomnijmy mądrość mitomana (vel dawna brydzia) sprzed roku

Ach te jej 10 lat doświadczenia na giełdzie

matoł szoł / 78.8.74.*/ 2013-06-11 22:58
PAMIĘTASZ PANIE SYNONIM JAK PISAŁEM ŻEBY GRAĆ NA KRÓTKO AMERYKAŃSKIE ŚMIECIUCHY , pan miałeś odmienne zdanie
synonim / 2014-06-20 23:12 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Artykuł z marca 1987 roku w Los Angeles Times gdzie leciały identyczne argumenty za wiecznymi wzrostami cen akcji jakie słyszymy obecnie: niskie stopy, akcje są "tanie", banki centralne dają płynność i "twardą podłogę" dla cen akcji na całym świecie, panuje ostrożność wśród inwestorów, wielu nie ma akcji itp. ble ble ble

Te same gadki co teraz a krach i tak był

Despite Caution Signs, Market Stirs High Hopes
March 08, 1987

Even with sub-3% yields, stock prices can still rise as long as interest rates stay low, said Allen Sinai, chief economist with Shearson Lehman Bros.

Also cited as a bullish sign is a persistent sense of caution about stocks among individual investors, institutions and investment advisers. A growing caution among newsletter advisers is also considered bullish because many of their disciples probably are not fully invested in the market

One of the largest bullish factors, however, is burgeoning worldwide liquidity, thanks to expansive monetary policies by central banks in the United States, Japan and West Germany

Całość

http://articles.latimes.com/1987-03-08/business/fi-13471_1_bull-market/2
marcelina / 83.31.146.* / 2014-06-20 17:16
Ken co się stało mili na fix rąbnąć i co jakaś awaria he he

FW2466pkt :)))
Wywalanie trwa na całej linii / 87.205.202.* / 2014-06-20 16:14
Turcja -0,81%.
Paranoja kosmiczna / 87.205.202.* / 2014-06-20 16:07
Fed sam nie wie, co dzieje się z gospodarką.

With a nod to the absurd, Federal Reserve Chair Janet Yellen freely admitted earlier this week that the Fed really has no idea what’s going to happen to the economy.
Sama się chwali / 87.205.202.* / 2014-06-20 16:09
I wcale nie potrzeba jej podsłuchiwać...
synonim / 2014-06-20 16:05 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Pompują Orange w dniiu 3 wiedźm czyli wygląda jakby się na końcu serii przesiadali na spółki defensywne po tym jak wysoko się rozliczą
asdfasd / 87.145.28.* / 2014-06-20 21:55
nic nie kumasz
on próbuje znów cię nastraszyć, że zaraz wszystko runie i żebyś sp...ł od giełdy jak najdalej
synonim / 2014-06-21 16:01 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

on próbuje znów cię nastraszyć


Po co miałbym go "nastraszyć" (nawet go nie znam), co bajkopisarzu?
Krach totalny / 87.205.202.* / 2014-06-20 15:30
KGHM nie może już inwestować nawet w POlsce!!!!

http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/ms;przesuwa;termin;rozpatrzenia;odwolania;kghm,42,0,1566506.html
Neokolonializm / 87.205.202.* / 2014-06-20 15:35
Skandal większy od afery taśmowej.
synonim / 2014-06-20 15:20 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Podziękowałem XTB za współpracę jak dostawcy opcji i przeniosłem handel derywatami do Deutsche Bank

Nowa fajna platforma Statica do notowań zamiast Sidomy, która ma nawet zagraniczne indeksy, towary i waluty w czasie rzeczywistym

Na razie jestem zadowolony
z ciekawości pytam / 94.254.146.* / 2014-06-20 16:02
Mają kontrakty i opcje na Bitcoina?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2014-06-20 16:10 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Mają kontrakty i opcje na Bitcoina?


Nie widzę

Opcje na waluty to w Polsce o ile wiem ma tylko Saxo Bank. Tam też się chyba uruchomię

W XTB zdaje się są kontrakty na bitcoina ale ja kontraktów się nie tykam, jak wiele razy podkreślałem. Nie chcę skończyć w obłędzie jak mitoman

Banki nie bardzo chcą udostępniać opcje leszczom bo nie mają jak na tym ich doić. Na opcjach możesz grać zarówno na spadki jak i wzrosty i będąc long put lub long call tracisz wyłącznie zapłaconą premię (koszt opcji). Nie potrzeba nawet depo. Nie bardzo jest tu jak kroić leszcza dlatego oferta w Polsce kiepska
Flash crash przed weekendem / 87.205.202.* / 2014-06-20 15:17
POlskie obligacje już 3,644% (+0,0114%).
synonim / 2014-06-20 15:32 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Flash crash przed weekendem
+0,011


Ha ha ha ha ha ha ha ha
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy