Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Inwestorzy o krok od paniki

GPW: Inwestorzy o krok od paniki

Money.pl / 2009-01-23 10:52
Komentarze do wiadomości: GPW: Inwestorzy o krok od paniki.
Wyświetlaj:
loob / 83.28.243.* / 2009-01-23 12:14
ciekawy jestem kto to wytrzyma. pracownicy zwalniani, zloty coraz drozszy, raty tym samym wieksze, gielda w dol, polecam kinoplex i film o koncu naszego swiatai zatrzymaniu ziemi
loob / 83.28.243.* / 2009-01-23 12:10
sku...rwiele a glosili ze najlepszy okres do kupowania!!!!!.niech tąpnie tak porzadnie
cyniczny / 89.171.3.* / 2009-01-23 11:45
Dorżnąć watahy!
JockerLoker / 217.172.227.* / 2009-01-23 11:44
Łajzy już i tak papier oddały. A teraz najwyżej spyla papier ten co musi i umorzenia. Więc jakiegoś mega potencjału do zjazdu nie ma :( , a szkoda.
zapanbrat / 212.160.133.* / 2009-01-23 11:59
Potencjał sie znajdzie w ślad za tym jak gospodarka Janków sie zacznie sypać...
WIG20 = 800pkt / 81.190.219.* / 2009-01-23 10:52
WIG20 czeka pikowanie do 800-900 pkt!!!

POczekamy na cuda w gospodarce i wyniki spółek, a POtem Olechowski wygłosi swoje słynne "ale klimat do rozmów wyraźnie się POprawił" - by zło się lepiej.

W każdej dziedzinie życia ubekistan. Prezesi banków, najwąniejszych spółek, w ministerstwach, nawet na giełdzie jest grupa robiąca wały, tylko nikt z polityków ich nie rusza, bo sami na tym zarabiają.

Kocham ten kraj, ale wypiję a jego zdrowie dopiero wtedy, gdy ostatni ubek zdechnie!!!
prześcieradło / 83.29.249.* / 2009-01-23 12:26
BO polska droga do miliardów TRUPAMI USŁANA
FirezeuG / 2009-01-23 11:58 / Tysiącznik na forum
Oj człowieku wygadany to ty jesteś ale już rozsądku w twoich słowach wiele nie ma.
Giełda to taka bukmacherka tylko legalna, a wig do gospodarki przystaje jak kij do nosa (przyklad z USA sprzed 3 kwartałów). Jeśli mówisz że ktoś kręci wały to lepiej wyjaśnij mechenizm dzialania giełdy a potem przeczytaj swojego posta ponownie. Jedyne co można zrobić to nawciskać kitu jakiejś grupie społecznej a potem na ich głupocie zbić majątek, tak czy inaczej wałem tego nazwać nie można. Ja wałów nie kręcę a mimo olbrzymich spadków wig-u (od progu 2300) o 35% to straty na kapitale jakie ja zanotowałem są na poziomie 2% całości wkładu.
Przyznaj lepiej że jesteś "dzieckiem hossy", czyli jakiś przedstawiciel przyszedł do ciebie i powiedział że zawsze będzie tak pięknie, a ty jak dziecko mu uwierzyłeś a teraz masz pretensje do wszystkich tylko nie do siebie. Dałeś się poprostu naciągnąć jak dziecko, a niestety w tym wypadku w piaskownicy nie jesteś.

Na przyszłość wiecej rozumu i rozsądku.
koll / 79.185.159.* / 2009-01-23 14:40
A dodatkowego smaczku dodają okrzyki oburzenia że w jaskini hazardu można przegrać. To proste. Można wygrać, to trudniejsza wersja zdarzeń i można przegrać to pewne jak trafienie palcem w niebo. Cała zabawa polega na myślę szóstym zmyśle pozwalającym człowiekowi jakoś ocenić sytuację. Wchodzę, wychodzę. A cała reszta łącznie z dość hermetycznym słownictwem to parawan.
teraz POland / 212.244.186.* / 2009-01-23 13:23

wig do gospodarki przystaje jak kij do nosa


to giełda już nie jest termometrem gospodarczym?
FirezeuG / 2009-01-23 13:34 / Tysiącznik na forum
kursy poszczególnych spółek jak najbardziej, ale już punktacja WIG to nie bardzo.
W ramach wig-u 20 masz udział poszczególnych spółek w wysokości punktacji, a w naszym wypadku udział sektora bankowego w wig-u wynosi ponad 34%, a jeśli to przełożyć na aktualny stan tego sektora to okazuje się że to właśnie te spółki ciągną cały indeks w dół.
To jest powód dla którego uważam że aktualny poziom tego indeksu kompletnie nie pokazuje stanu gospodarki (ani złego ani dobrego stanu)
teraz POland / 212.244.186.* / 2009-01-23 13:47
Do WIGów wchodzą spółki proporcjonalnie do ich kapitalizacji. Oczywiście spólki te należą do różnych sektorów gospodarki które mogą inaczej zachowywać się w czasie koniunktury czy dekoniunktury, niemniej jednak wskaźniki starają się mierzyć ŚREDNIĄ dla całej gospodarki. Tak jest zawsze ze średnimi. Inaczej mówiąc jeśli średnia płaca rośnie, a moja nie, to nie powód żebym utrzymywał, że wskaźnik wzrostu płac nie pokazuje prawdziwej tendencji:)
FirezeuG / 2009-01-23 14:00 / Tysiącznik na forum
Ale przyznasz że na dzień dzisiejszy gdyby stan gospodarki mierzyć WIG-iem to wynikało by z tego że bezrobocie wzrosło 2-3 mln ludzi, a płace spadają na łeb na szyję, a chyba obydwaj wiemy że tak nie jest :)
Mogę się zgodzić że to jest średnia ale jeśli ją rozbijemy na cznniki to wyjdzie że faktycznie gospodarka nie stoi świetnie ale dramatu nie ma, natomiast rynek finansowy przeżywa mocne załamanie trendów sprzed kilku miesięcy. W podobny sposób można powiedzieć że w czasach hossy poziom wigu był sztucznie wywindowany przez budownictwo i finanse, a kulał sektro produkcyjny.

Właśnie dlatego uważam że ten wskaźnik nie jest aż tak istotny jak się go kreuje. To raczej powód do zastanowienia niż jakiś twardy wyznacznik.
teraz POland / 212.244.186.* / 2009-01-23 14:13

uważam że ten wskaźnik nie jest aż tak istotny

To prawda. Jak większość tego typu wskaźników pokazuje jedynie ogólną tendencje. Niemniej jednak może służyć przynajmniej do powierzchownego porównywania stanu gospodarki w różnych okresach czasu i z tego powodu nie można zmieniać jego definicji lub traktować go instrumentalnie - raz mówiąc, że mierzy stan gospodarki, a innym razem, że nie. Dotychczas wskaźniki giełdowe wyprzedzały gospodarcze tendencje. Jeżeli nadal tak jest, to być może bezrobocie niedługo sięgnie poziomu 2-3mln, a płace zaczną spadać. No chyba, że inflacja na to nie pozwoli ...
FirezeuG / 2009-01-23 14:40 / Tysiącznik na forum

Jeżeli nadal tak jest, to być może
bezrobocie niedługo sięgnie poziomu 2-3mln,
a płace zaczną spadać. No chyba, że inflacja
na to nie pozwoli ...

Właśnie dlatego twierdzę że to daje tylko powód do zastanowienia się "gdzie" włożyć pieniądze, a nie jaki jest stan takiego czy innego przedsiębiorstwa czy nawet gałęzi gospodarki, poprostu możliwych zmiennych jest zbyt wiele żeby się na ni opierać.
Tak jak piszą osoby powyżej wigiem można manipulować mając odpowiednie zaplecze dużo łatwiej niż wynikami finansowymi jakiejś firmy. W mojej ocenie taka sytuacja właśnie zabiła rynek w USA. Poprostu spekulantka przerosła możliwe do wytrzymania przez system granice i jeden nerwowy ruch spowodował katastrofę.
teraz POland / 212.244.186.* / 2009-01-23 15:00
Zgoda jeśli chodzi o miarodajność WIGu.


wigiem można
manipulować mając odpowiednie zaplecze
dużo łatwiej niż wynikami finansowymi jakiejś firmy


Jak pokazały ostatnie afery (Enron, Lehman Brothers, itp) wynikami finansowymi firm można bardzo łatwo manipulować:) Dużo trudniej robić to w przypadku wskaźników giełdowych, ponieważ do tego potrzebne są naprawdę duże pieniądze. A rynek, nie tylko z resztą w USA, zabił "owczy pęd" i wiara w instnienie ekonomicznych guru:)
Handel wyrokami 1 / 83.25.46.* / 2009-01-23 11:16
Skutkiem przerabiania Polski w Lodziarnie przez Aferałow Tuskomatołkowych będzie WIG20 na poziomie 800.
PRESTka / 193.243.147.* / 2009-01-23 11:19

Skutkiem przerabiania Polski w Lodziarnie przez Aferałow
Tuskomatołkowych będzie WIG20 na poziomie 800.

To super :), ja już zbieram kase na zakupy papierów
loles / 212.159.242.* / 2009-01-23 11:48
ja tez, idealny moment na zakupy, tanie do tego "jak wszyscy sprzedaja, to kupuj" :D
frazes / 83.230.9.* / 2009-01-23 10:59
sama prawda, pięknie ujęte, w tym kraju od rządu po spółki skarbu państwa jest to samo - BRAK FACHOWCÓW
PisowskieSmieci / 217.147.104.* / 2009-01-23 10:57
To musisz liczyc na krotkie zycie kaczystowskiej padliny.
WIG20 = 800pkt / 81.190.219.* / 2009-01-23 11:22
Stan giełdy jaest opisem gospodarki - to chyba Donek powiedział? Jakie jest bezrobocie, jaki wzrost, ile firm będzie zwalniać?
"Tylko człowiek bez prawa jazdy moze opasać Polskę siecią fotoradarów" - kto to POwiedział? Co się dzieje teraz, ile fotoidiotów nam zainstalują?
Pisopadliny czy KATOLE jak wolisz, ma twardy kręgosłup o tradycyjnych wartościach zakorzenionych w histroii Polski - nie martw się onas. UBekom i WSIochom nie udało się usadzić wszystkich na nodze odwróconego taboretu, bolszewkiom i szkopom przez góra 100 lat też się to nie udało, nie uda się też tej mniejszości od jąkały teraz!
Leszek C. to niby nikomu krzywy nie wyrzadził, ale kredyty na rokręcenie biznesu to wróżka dała, co to o UBezpieczonych lubiała sobie poczytać?
Krauze, Kulczyk, sam kwiat... tylko czego lub kogo?

Screw you guy!
PisobolszewickiePomioty / 217.147.104.* / 2009-01-23 11:27
Krauze sam biegal do prezydenta i to nikt inny jak pis przez dwa lata mu nic nie zrobil.

A mozesz podac jakis przyklad afery, w ktora to Tusk jest zamieszany? Ale konkretnie - bez haselek.

Bo o kaczynskich wszyscy wiedza, ze sa umoczeni w Telegraf, Fundacje Prasowa Solidarnosc czy kasa z Art-B.
I czy jarus siedzial za stanu wojennego? Taki byl wtedy odwazny jak w rozmowach ze sniadkiem. Ciekawy jestem, czy zmienial pampersa w trakcie czy tuz po rozmowie z nim.
WIG20=800pkt / 81.190.219.* / 2009-01-23 12:12
Czy ja napisałem o tym, że Tusk jest w coś zamieszany, w jakąś aferę? Czytaj uważnie! Zarzuty to falsz i błuda Twojego idola, mówienie o miłości i hasla podrzucane Dutkiewiczowi - "przykryjemmy cię czapkami" - jak we włoskiej mafii. Gdybyś uważnie obserwował scenę polityczną ,zauważył byś diametralną zmiane w podejściu prokuratury i sądów - za Cwiąkalskiego to mafiosów wypuszczano z p******, świadkowie wieszali się, a ci którzy ścigali przestępców, są teraz ścigani. Patrz Ziobro - nie wygra żadnej sprawyw sądzie, a wiesz dlaczego? Bo temida jest ślepa, w jedenj ręce ma kopertę i w drugiej ma kopertę, która cięższa taki werdykt - tak było przed Ziobrą. Dlatego teraz sędziowie zniszczą gościa, bo przecież wille i luksusowe limuzyny z pensji sędziwoskiej same się nie ybudują, nie kupią.

Gdzie te wyroki na Kaczyńskich w sprawach o których piszesz, czy jak kto woli POmawiasz ich, za o grozi sprawa. POwtarzasz po tym, co Ci jąkała napisze. Zobaczę wyrok - uznam masz rację i będę pierwszy, który pogoni ten straszny Kaczyzm.

Co do odsiadywania w p******. Nie wiem czy wiesz, ale prawdziwe ELITY, ktore wyrżnaęła bolszewia i szkopy, ludzie pochodzący z Szarych Szeregów, byli uczulani na to, by ZA ZASŁUGI NIE ŻĄDAĆ W PRZYSZŁOŚCI PRZYWILEJÓW, ANI DOMAGAĆ SIĘ LAURÓW, CZY STANOWISK!!!
Widać dzisiejsze elyty, tym różnią się od tych prawdziwych, że za za sługi chcą wszystkiego (Wałęsa,Niesiołowski, Frasyniuk) i za pomocą PR-opagandy, próbują manipulować ludźmi.
antyPO / 79.185.159.* / 2009-01-23 14:44
Bardzo dobre. Tak też myślę. Pozdrawiam serdecznie i cieszę się że trochę ludzi nie przemienionych w tępe lemingi pozostało między nami. Jeszcze raz pozdrawiam.
FirezeuG / 2009-01-23 12:29 / Tysiącznik na forum
Pomyliły się wam chyba reportarze do komentowania.
TTUTAJ OCENIAMY SYTUACJE NA GIEŁDZIE A NIE POLITYKÓW.
Jeśli w temacie giełdy nie macie nic ciekawego do powiedzenia to może nic nie piszcie.

Pozdrawiam
taki tam / 87.205.67.* / 2009-01-23 11:50
Czy jarus siedzial za stanu wojennego

B***** w SB to też wina Jarka? Miał się sam zgłosić?
PisobolszewickiePomioty / 82.195.186.* / 2009-01-23 12:00
Ale skąd - on sie ne zglosil ale go wezwali i pare godzin przesiedzial na komendzie.
Widocznie tak sie system go bal.

Ale jak ktos pisze, ze ma twardy kregoslup to po prostu smiac mi sie chce. Jak bral kase z fp solidarnosc to w tym czasie chyba musial pozbyc sie na chwile kregoslupu.
Ania Sex / 89.107.158.* / 2009-01-23 14:08
KRĘGOSŁUPA jak już POmiocie jeden....
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy