Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Inwestorzy odliczają czas do decyzji Fed

GPW: Inwestorzy odliczają czas do decyzji Fed

Money.pl / 2015-09-17 08:21
Wyświetlaj:
Koniec petrodolara i euro / 87.205.206.* / 2015-09-17 12:49
Wywalanie strat na podskokach ruszyło, obrót na WIG20 427 mln zł, jak głupi udaje kupno to pozostali mu wrzucają do worka, niech sie głupi cieszy, że zostanie ze stratami.
Koniec petrodolara i euro / 87.205.206.* / 2015-09-17 12:41
Dzisiejszy podskok zdesperowanych rosnącymi stratami bankrutów, to zmyłka na koniec starej serii kontraktów, co zawsze robią w czwartek, ale teraz zbiegło się dodatkowo z Fed, i za chwilę ostre wywalanie strat, jakich nakupowali głupio po raz kolejny.

Jak rano w Szanghaju.
Ropa się kończy, na miedź nie ma żadnego popytu od bankrutów i długo nie będzie.
Drukarki zbankrutowały.
synonim / 2015-09-17 12:29 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Na wig20 prawie 2200 już

wystarczyło że ZT o 1600 napisał przedwczoraj i od tamtej pory rynek coraz wyżej

a jak ostatnio 2800 na czerwiec zapowiedział to wiecie co było dalej
ZT / 178.43.103.* / 2015-09-17 12:47

Na wig20 prawie 2200 już

No to może już czas powiększyć portfel funduszy akcji. Eee, strach kupować na rosnacym rynku, a pisze się tak prosto, ech ta giełda.

wystarczyło że ZT o 1600 napisał przedwczoraj i od tamtej pory rynek coraz wyżej

No i gitara ja zarabiam, jakoś nie jest mi smutno z tego powodu. A Ty lepiej zajmij się nie moimi zyskami na portfelu akcji tylko swoją wtopą na opcjach PUT, było tylko zabezpieczyć portfel a nie kupować w strachu spekulacyjnie opcji.
albo nietoperze już nie pamiętam dokładnie / 94.254.144.* / 2015-09-17 12:31
To nie on to kraby mówiły!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2015-09-17 13:03 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

To nie on to kraby mówiły!


jego kraby potrafią mówić jednocześnie w tym samym czasie i na podstawie tego samego wykresu, że będzie krach i hossa zarazem, więc ciszej nad tą trumną

jak teraz pójdziemy przykładowo do 2400 to on napisze za miesiąc, że przecież "bezbłędnie" zapowiedział to wcześniej :-)
Koniec petrodolara i euro / 87.205.206.* / 2015-09-17 12:22
To samo bankrut-manipulant na PKN, kiedy ropa poleciała w górę ostro, bo trwa krach wydobycia i spadek zapasów. Lupki zbankrutowane, w październiku zaczyna się spłata długów, co potrwa kilka lat i nikt jujż im nic nie pożyczy.
Koniec petrodolara i euro / 87.205.206.* / 2015-09-17 12:19
Metale lecą na pysk po 2%, a nasze zaściankowe bankruty w funduszach bez pojęcia pompują bankrutujący po załamaniu popytu Chin KGHM, co się głupio zadłużył przepłacając zdrowo za Quadrę na szczycie, a teraz cena miedzi -60% i nie ma czym tych długów spłacić, a oni nie będą mieli co oddać umarzającym w krachu.
Etermit / 2015-09-17 12:03 / Tysiącznik na forum
pasjonat za pieniądze pisze: "Inwestorzy wstrzymują oddech przed decyzją Fed"

prawdę mówiąc inwestorów to nie interesuje więc bez przesady
ateista-realista / 217.99.80.* / 2015-09-17 12:21

pasjonat za pieniądze pisze:

Ale coś napisać trzeba, bo stawka jest od wierszówki, a nie prawdy ;P
Koniec petrodolara i euro / 87.205.206.* / 2015-09-17 12:03
Ja nie rozumiem tych pomyleńców. Przecież Fed już robi ten kirach od wielu lat, za każdym razem coraz większy, a oni stale czekają na niego, żeby znów ich zbankrutował, razem z soba, co za paranpja!
Koniec petrodolara i euro / 87.205.206.* / 2015-09-17 11:56
Na miedzi wywalanie kończy RGR odbicie zdechłego kota, bo to Chiny, bo kupowały połowę światowej produkcji, a nie zbankrutowana polityka Fed dziś rządzą rynkami,
FedEX już wczoraj dał sygnał, Hewlett-Packard zwalniający kolejne ponad 30.000 ludzi i Deutsche Bank 1/4 załogi tak samo.

Stąd ten idiotyzm spanikowanych krachem bankrutów, podtrzymujących na ostatniej nitce zbankrutowane kasyna bez klientów i obrotu.
synonim / 2015-09-17 11:48 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Wczoraj w USA odczyt inflacji CPI był deflacyjny po raz pierwszy od stycznia

Consumer Prices dropped 0.1% (as expected) in August - this is the first 'deflation' since January

To by dopiero było ciekawe gdyby FED podwyższał stopy przy deflacyjnym odczycie inflacji

Kasyna surowców już wczoraj te dane przeczytały jak trzeba i dlatego mocno wywaliły do góry, dolar był wywalany
Koniec petrodolara i euro / 87.205.206.* / 2015-09-17 12:11
Ja już wiem dladzego wypisujesz takie brednie bez pojęcia.
Bo czytasz jakieś dane podawane przez bankrutów. I nie masz własnego rozumu, co prowadzi Cię na manowce.

Bo ropa się kończy, co widać po trwającym bankructwie łupków, wydobycia od stycznia i zapasów.

I żaden Fed z pustego nie naleje, ani złota nie wydrukuje.

I takich prostych rzeczy nie rozumiesz, co świadczy o Twoim poziomie.
synonim / 2015-09-17 12:28 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Bo czytasz jakieś dane podawane przez bankrutów


no nie gadaj że ty podajesz wyłącznie "niezależne" dane opracowane u siebie w szałasie bo ze śmiechu pękne
Koniec petrodolara i euro / 87.205.206.* / 2015-09-17 11:34
Pompowanie balona akcji, kiedy trwa krach ich zarobku, to przejaw desperacji bankrutów, kiedy FedEx po0kazuje już krach gospadorki, czyli do czego doprowadził Fed swoją poliityką, kiedy trzeba było zaciskać pasa i oszczędzać na maksa, a nie podrażać wszystko dr8ukując rekordowe ilości papierków bez pokrycia ij potem zaniżać prawdziwą inflację,żeby ukryć trawjący krach PKB, który po skorygowaniu o realną inflację spadł w ostatnich czterech latrach -21,4%, a rekordowe 94 mln ludzi pozostaje poza rynkiem pracy, i połowa ludności korzystać musi z jakiejś formy pomocy rządu.

Droga do Zimbabwe.
Koniec petrodolara i euro / 87.205.206.* / 2015-09-17 11:28
Za dwa tygodnie Stany zostaną bez budżetu i zamkną biura rządowe.
synonim / 2015-09-17 11:19 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Wczoraj na starej serii FW20 ktoś otworzył za jednym pociągnięciem 2000 kontraktów, ewidentnie pod decyzje FED

Coraz ciekawiej, jakiś duży hedge-fund obstawia wzrost zmienności, pewnie jak zwykle w dół
synonim / 2015-09-17 11:06 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Czy FED dziś podwyższy stopy, czy nie, to w obu przypadkach jest to bycze dla rynków akcji

Podwyższy => znaczy się jest dobrze i FED wierzy w coraz silniejszą gospodarkę więc będą kupować akcje, co nie wyklucza że na początku rynek negatywnie na to zareaguje spadkami

Nie podwyższy => też dobrze bo czeka nas jeszcze jakiś czas zerowego kosztu pieniądza a to kasyna akcji kochają. Dodatkowo, ostatnia wyprzedaż w kasynach dyskontowała podwyżkę stóp więc jeśli będzie pozytywne zaskoczenie i FED jeszcze teraz nie podwyższy stóp to ci co sprzedali akcje bojąc się podwyżki odkupią ryzykowne aktywa, naprawiając swój błąd, a więc wzrosty

Osobiście nie wierzę, że stopy w USA będą podwyższane a jeśli już to symbolicznie z raz czy dwa, co by zrobić pokazówkę, że FED niby wierzy w mit "coraz silniejszej gsopodarki" USA

Jak pokazuje historia, dopiero któraś podwyżka stóp wywoływała bessę w USA więc mała podwyżka kosztu pieniądza o parę milimetrów bessy jeszcze raczej nie wywoła

Natomiast jeśli taka podwyżka nastąpi to rozpocznie się spekulowanie ile podwyżek jeszcze przed nimi a to nigdy nie jest dobre dla rynków akcji

QE-balon na rynku akcji w USA jest zbyt duży żeby przetrwał dłuższe podnoszenie stóp procentowych
ZT / 178.43.103.* / 2015-09-17 11:22

to w obu przypadkach jest to bycze dla rynków akcji

Czyli X razy 500 zł na PUT-ach jutro pójdzie w pi... Było nie panikować i kupować w dołku czarnego poniedziałku przy zarombistej zmiennosci. Ach te emocje giełdowe gdy strach zagląda w oczy.
synonim / 2015-09-17 11:32 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Czyli X razy 500 zł na PUT-ach jutro pójdzie w pi... Było nie panikować i kupować w dołku czarnego poniedziałku przy zarombistej zmiennosci. Ach te emocje giełdowe gdy strach zagląda w oczy.


puty to dla mnie koszt ubezpieczenia funduszy akcji i portfela obligacji, a nie zarobek, powtarzam to setki razy ale i tak uczepiłeś się tego jak rzep psiego ogona ale jesteś już nudny, pomijam fakt, że sam wziąłeś puty i też niedługo pójdą się walić

poza tym jak zwykle bajki opowiadasz gdyż nie wziąłem ich przy "zarombistej zmienności", tylko rano gdy wig20 spadał 1,6% a nie 6% po południu

tak więc smęcisz ale jakoś musisz odwrócić kota ogonem od tego, że rynek znowu cię zdemaskował i odkąd napisałeś przedwczoraj o 1600 to wig20 znowu ma ochotę rosnąć
ZT / 178.43.103.* / 2015-09-17 12:05

puty to dla mnie koszt ubezpieczenia funduszy akcji i portfela obligacji, a nie zarobek, powtarzam to setki razy

NIE. Wyraźnie napisałeś, że nie tylko i otworzyłeś więcej PUT-ów spekulacyjnie co wczoraj sam przyznałeś. Moralność Synonima: jak na opcjach wtopa to tylko koszt zabezpieczenia portfela, a jak zysk to otwarte X opcji spekulacyjnie. Nie migaj się.

nie wziąłem ich przy "zarombistej zmienności", tylko rano gdy wig20 spadał 1,6% a nie 6% po południu

Po otwarciu luką i była już wysoka zmienność, potem była jeszcze wyższa i miałes ładny zysk i mogłeś sprzedać ale tego nie zrobiłeś :-(

że rynek znowu cię zdemaskował i odkąd napisałeś przedwczoraj o 1600 to wig20 znowu ma ochotę rosnąć

Bez związku. Lubisz wytykać innym ale jak ja ci wytykam twoje błędy to już nie jest miło.
synonim / 2015-09-17 12:46 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

NIE. Wyraźnie napisałeś, że nie tylko i otworzyłeś więcej PUT-ów spekulacyjnie co wczoraj sam przyznałeś. Moralność Synonima: jak na opcjach wtopa to tylko koszt zabezpieczenia portfela, a jak zysk to otwarte X opcji spekulacyjnie. Nie migaj się.


Ściemniania ciąg dalszy a oto prawda, którą i tak jeszcze zniekształcisz z 20 razy: putami ubezpieczam fund akcji, ale głównie większy portfel obligacji (gdyż są skorelowane dodatnio z wig20 w przypadku awersji do ryzyka na rynkach) i mam *ciut" putów do spekulacji

tak więc puty przede wszystkim ubezpieczają mi większość portfela i tego nie zaciemnisz

i od razu widać różnicę między tym co piszę a twoim ściemnianiem


Po otwarciu luką i była już wysoka zmienność, potem była jeszcze wyższa i miałes ładny zysk i mogłeś sprzedać ale tego nie zrobiłeś :-(


nie była taka duża, rano było w miarę normalnie. zresztą zmienność na putach w poniedziałek była mała, ty chyba naprawdę dużej zmienności na opcjach nie widziałeś, w sierpniowy poniedziałek puty drożały po 300% a co to jest, ja pamiętam jak w czasie jednej korekty w 2013 na GPW we wrześniu puty drożały po 2000% dziennie, więc czym ty się chłopie podniecasz

może ty sprzedajesz od razu puty bo się połasiłeś na parę groszy, co wiele mówi o twoim rzeczywistym kapitale, ja mam inny cel i się go trzymam. puty u mnie głównie ubezpieczają portfel a sprzedałbym je dla zysku jedynie przy prawdziwym krachu, a to co było u nas w sierpniu na GPW jakoś mi prawdziwego krachu nie przypominało

jak dla ciebie sierpniowy "czarny poniedziałek" to był krach to od razu widać, że na rynku króciutko jesteś. takich poniedziałków było killka od 2011 roku, że o samym 2011 roku nie wspomnę, gdzie naprawdę był krach na wig20, który zjechał z 2940 do 2050 w kilka dni

a jak dla ciebie spadek wig20 z 2200 do 2050 to jest "krach" to wiele mi mówi o twoim krótkim stażu na GPW

nawet w 2013 we wrześniu i czerwcu był taki "krach" jak teraz w sierpniu i to nie jest żadna katastrofa dla mnie, a w porównaniu do tego co się działo w 2008 roku to jest hossa a nie krach


Bez związku. Lubisz wytykać innym ale jak ja ci wytykam twoje błędy to już nie jest miło.


nie wiem o jakich "błędach" ty mówisz, po prostu nieudolnie szukasz dziury w całym żeby się jakoś odgryźć po tym gdy wytknąłem ci dwie duże porażki od czerwca (twoja kompromitacja z 2800 w czerwcu i prorokowanie krachu teraz, w samym dołku)

a jak dla ciebie "porażką" jest to, że moje puty wygasną i poniosę koszt ubezpieczenia portfela, to jesteś śmieszny po prostu, bo sam masz puty które też wygasną a w dodatku masz jeszcze calle, na których też z dużym prawdopodobieństwem popłyniesz

więc czep się sam siebie najpierw bo jest do czego
ZT / 178.43.103.* / 2015-09-17 12:53

Ściemniania ciąg dalszy a oto prawda, którą i tak jeszcze zniekształcisz z 20 razy: putami ubezpieczam fund akcji, ale głównie większy portfel obligacji (gdyż są skorelowane dodatnio z wig20 w przypadku awersji do ryzyka na rynkach) i mam *ciut" putów do spekulacji

Pitu, pitu, pitu. Wijesz się jak piskorz przyciśnięty do muru. Wtopa to wtopa i koniec tematu, zebyś tu pękł. I tak oto kończy gjenialny portfel Synonim. Przez cały rok zbiera promile na funduszach pieniężnych a potem wszystko oddaje w nieudanych transakcjach opcyjnych i wtopa goni wtopę, ach ten gjeniusz rynków.
synonim / 2015-09-17 13:08 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Pitu, pitu, pitu. Wijesz się jak piskorz przyciśnięty do muru.


Bzdury

Szukasz po prostu nieudolnie dziury w całym i tyle bo jakoś musisz odwrócić uwagę od tego, że wziąłem fundy akcji gdy ty nie miałeś jaj brać akcji


Wtopa to wtopa i koniec tematu, zebyś tu pękł.


No to napisz może jak tam twoje puty które też wziąłeś w dołku to pogadamy dłużej o tej "wtopie"


I tak oto kończy gjenialny portfel Synonim.


mój portfel jest na długoterminowym plusie a jeszcze fundy akcji wziąłem na 2100-150

a ty masz 10% wtopy na akcjach, puty i calle, na których też wedle własnych kryteriów zaraz będziesz miał "wtopę"

i to tyle w temacie "portfeli"


Przez cały rok zbiera promile na funduszach pieniężnych a potem wszystko oddaje w nieudanych transakcjach opcyjnych i wtopa goni wtopę, ach ten gjeniusz rynków.


Bredzisz

Wystarczy wejść na mój portfel i tam cały czas plus a na puty to ja drobne wydaję
Koniec petrodolara i euro / 87.205.206.* / 2015-09-17 10:45
Stany nie czekają na Fed, i futures już na minusach, to samo Europa, tylko patrzą co robi |Szanghaj, a tam po wyciągnięciu indeksów gwałtowna wyprzedaż w końcówce i -2,1%.

Do tego krach Abenomics powinien czegoś Fed nauczyć...

Bankrutów będzie na kopy.
Koniec petrodolara / 87.205.206.* / 2015-09-17 10:32
11 sierpnia Chiny zakończyły manipulację rynakmi finansowymi przez Fed.

Wywaliły w lipcu rekordowe 83 mld obligacji Stanów, w sierpniu 100 mld $.

Efekty widzimy po stopach rynkowych, złocie i ropie jak in trwającym krachu cen surowców, bo skończył się na nie popyt i Chiny mają teraz same do sprzedania nadmierne zapasy.

the sale of ~$83 billion took place in July. This is before China announced its devaluation on August 11 and before, as we also first reported, it sold another $100 billion in Treasurys in August.
synonim / 2015-09-17 10:50 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

11 sierpnia Chiny zakończyły manipulację rynakmi finansowymi przez Fed.

Wywaliły w lipcu rekordowe 83 mld obligacji Stanów


nie ściemniaj dziadek bo nawet na twoim ulubionym zerohedge pisali z 3 razy, że wywalanie obligów USA przez Chiny nie wpływa na rentowność tych obligów
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy