Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Inwestorzy sprzedadzą akcje banków

GPW: Inwestorzy sprzedadzą akcje banków

Money.pl / 2009-12-07 07:14
Komentarze do wiadomości: GPW: Inwestorzy sprzedadzą akcje banków.
Wyświetlaj:
Obi-Wan Kenobi / 83.5.246.* / 2009-12-07 11:15
Gruby chce wyjść z rynku, ale jak zaczyna sprzedawać, to zaraz szybko spada, bo nie ma kupujących, więc trwa zabawa w kotka i myszkę. Próbuje podciągać to mu od razu wywalają..., ciężkie czasy nastały, dla wyjścia z rynku z grubszym kapitałem...
nieuk / 2009-12-07 11:18 / Tysiącznik na forum
gruby to zacznie sprzedawac jak juz ostro gospodarki..

rusza... przestan swoje fantazje opowiadac...

ken syp info nie fantazjuj...))))

moim zdaniem jakos w kwietniu se zacznie sprzedawac.... ale to tez fantazje..))
brydzia / 2009-12-07 11:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
dokładnie gruby czeka na leszcza , przecież sam od siebie nie odkupi i nie zrealizuje zysku na sobie
Amigo11 / 2009-12-07 11:12 / SAMA PRAWDA
Zblizają się dobre okazje do powiększenia pozycji na GOLDzie i SILVERze
goldman ( nie ten : D)) / 83.238.175.* / 2009-12-07 11:22
to jeszcze czekasz?? no co Ty?
Obi-Wan Kenobi / 83.5.246.* / 2009-12-07 11:08
Proces pogłębia się, szykują się dodatkowe straty w bankach. Zaczęli zwracać kredyty hipoteczne pożyczkodawcom.

Fannie and Freddie Put Back More Loans to Lenders.
Soured Loans Put Lenders on the Hook

As home loans sour at a rapid clip, mortgage finance giants Fannie Mae and Freddie Mac are aggressively bouncing back defectively underwritten loans to lenders. The result: higher loan-loss reserves for the lenders and new headwind for banks trying to escape the housing downturn.

For lenders such as Wells Fargo & Co., Bank of America Corp., J.P. Morgan Chase & Co. and Citigroup Inc., which are among the largest sellers of mortgages to Fannie and Freddie, this could mean buying back souring loans at a loss.
...
Through Sept. 30, Freddie Mac put back about $2.7 billion of single-family mortgages to lenders, more than double the $1.2 billion of a year earlier.
max303 / 2009-12-07 11:17 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
nie chodzi o dane,nie chodzi o spadki czy wzrosty,kenowi sprawia
dzika przyjemność poigrywać na emocjach innych i ludzie to wiedza
,dlatego go atakują i SŁUSZNIE !
JB / 2009-12-07 11:05
Islandczycy uczą się biedy

Mieszkańcy tego bogatego niegdyś kraju wciąż płacą rachunek za kryzys finansowy. Wedle prognoz banku centralnego poziom życia w Islandii w 2010 roku spadnie dodatkowo o 16,5 proc.

W październiku 2008 roku, w czasie zapaści systemu bankowego Islandia, jeden z najbogatszych krajów świata, z jednym z najwyższych wskaźników rozwoju społecznego (HDI) niemal z dnia na dzień zalazła się w sytuacji wręcz katastrofalnej. Ale Islandczycy, rozdarci między poczuciem marazmu i buntem, przygnębieniem i nadzieją, jakoś sobie radzą. Nadszedł czas uregulowania rachunków z ludźmi odpowiedzialnymi za finansowe tsunami, które zmieniło ten mały, północny, protestancki naród w najbardziej zadłużone państwo na świecie. Przyszedł też czas, by liczyć na własne siły. Tak właśnie zrodził się pewien "nano-styl" życia.

Więcej o kryzysie finansowym w OnetBiznes

Dziś mówi się tam tylko o kryzysie. Islandczycy w jednej rozmowie dają wyraz jednocześnie swojemu zniechęceniu, nadziei na powrót dobrobytu, żalowi, że byli tak naiwni oraz wściekłości na tych, którzy za całą tę sytuację odpowiadają. Mówią o ukrytym poczuciu winy, bo dopuścili do tego, co się stało, i o rozgoryczeniu wobec obojętnej postawy Skandynawii.

Islandczycy mają wiele słów na opisanie kryzysu. Kreppa oznacza marazm, recesję. Słowo hrunid wyraża załamanie – używane jest dla porównania tego, co przedtem, z tym, co potem. Nieczęsto już wspomina się o "rewolucji rondli", ruchu społecznym, który w styczniu doprowadził do zmiany rządu – manifestanci dzień i noc hałasowali przed siedzibą parlamentu waląc w naczynia kuchenne. Pojawiło się za to nowe określenie na wszystko, co jest eleganckie, drogie czy luksusowe: "to w stylu 2007" .

Nie wszystkich kryzys dotyka z tą samą siłą. W wioskach żyjących z połowu ryb, z dala od stolicy, nastroje są niemal euforyczne. Ryby sprzedają się w islandzkich koronach dwa razy drożej niż w euro. Zarobki są zamrożone, ale aktywność została podtrzymana. Można by rzec: odwet ze strony wiejskiej ludności, która jeszcze dwa lata temu sądziła, że przegapiła nowoczesność i została na lodzie.

A co z bardzo bogatymi? Ci nie mieszkają już w Islandii. Rezydują sobie w Londynie lub w Kopenhadze, albo wręcz w tych dwóch miejscach naraz – i stamtąd wydają polecenia. Wściekła młodzież wymalowała na czerwono drogie samochody i wille tych, którzy odważyli się wrócić, więc większość przezornie siedzi za granicą. Zostawili w kraju niedokończone budowy kolejnych kilkusetmetrowych rezydencji – wspomnienie minionej megalomanii.

Podobną manię wielkości widać w centrum Reykjaviku – to rozpoczęta budowa Pałacu Muzyki i Kongresów. Miasto i państwo zdecydowały dokończyć tę ogromną inwestycję, choć pojawiały się pomysły, by zostawić ją w postaci "pomnika upadku". Proporcjonalnie do liczby ludności budowla przekracza kosztem i rozmiarami pałac Ceausescu w Bukareszcie.

Przeciętny mieszkaniec stolicy (mieszka tam dwie trzecie ludności) znalazł rozwiązanie: oszczędza na wszystkim, ale spłaca swoje zobowiązania. To uciekający bogacze zostawiają długi. Sprzedaż samochodów spadła w ciągu roku o 85 proc., sprzętu AGD o 60 proc. Ludzie bardziej dbają o trwałość rzeczy, pozbywają się drugiego czy trzeciego samochodu, najczęściej tego bardziej luksusowego – wiele z nich przewieziono drogą morską do Europy i tu sprzedano.

Wróciła moda na działki zakładowe i zmieniły się nawyki żywieniowe. Jesienią 2008 roku rozpoczął się wielki powrót do narodowych tradycji, powrócił czas własnoręcznego przygotowywania kiełbasek z wątróbki czy kiszki z baraniny w starym stylu. Choć jak się zdaje była to raczej przejściowa moda i kiszki w większości trafiły do zamrażarek.

Zamknięto w Islandii McDonalda, kiedy ujawniono, że wszystkie surowce sprowadzane były z Niemiec. Schedę po fastfoodowej restauracji przejęła nowa marka, która używa obecnie islandzkiego mięsa. Nawet spożycie alkoholu, wbrew wcześniejszym prognozom, spadło w widoczny sposób. Wytłumaczenie, które wymaga jeszcze potwierdzenia, jest takie, że Islandczycy produkują w domach wino z soku i drożdży, a co odważniejsi pędzą bimber. Niemal co tydzień policja odkrywa kolejne szklarnie, w których uprawia się marihuanę. Osoby decydujące się na ten nielegalny proceder zdradzają rachunki za elektryczność – ze względu na noc polarną szklarnie wymagają silnego sztucznego oświetlenia.

Lecz nie wszystko idzie tak źle. Spadek wartości korony przyczynił się do powstania nowych możliwości. Na wyjazdy turystyczne do Islandii decydują się ostatnio nie tylko bogaci. Czynności związane z utrzymaniem i naprawami, np. okrętów, mogą odbywać się na miejscu. Chorzy z Grenlandii potrzebujący natychmiastowej pomocy medycznej będą przewożeni na Islandię, a nie jak dotychczas do Danii – jest bliżej i będzie to o połowę tańsze.

Początkowo spodziewano się bardziej drastycznego zmniejszenia konsumpcji. Jednak rząd umożliwił dostęp do dodatkowych skł
;a;a;a;a / 83.238.175.* / 2009-12-07 11:14
to sa same dobre informacje super :):)... Mam wielu znajomych tam... Mowia , ze zyje im sie bardzo dobrze... info. z czwartku w zeszlym tygodniu... A spekulantow im nie potrzeba - tak powiedzieli :):)..
JB / 2009-12-07 11:05
Początkowo spodziewano się bardziej drastycznego zmniejszenia konsumpcji. Jednak rząd umożliwił dostęp do dodatkowych składek emerytalnych, by najbardziej zadłużeni mogli uniknąć upadłości. Nastąpił szturm zdezorientowanej ludności. Aż strach pomyśleć, co się stanie z przyszłymi emerytami, którzy będą musieli zadowolić się w swoim czasie skromniutką, bazową wypłatą.

Gérard Lemarquis, korespondencja z Reykjaviku

--------------------

I o tym właśnie pisze Ken. To samo spotka za jakiś czas USA. Bo wirtualna gospodarka oparta o kredyt nie morze zastąpić na stale tej rzeczywistej. Co dobrze widać w Islandii gdzie rybakom się nic nie zmieniło, bankierzy uciekli z kasą, a Ci co świadczyli usługi zostali z długami.
brydzia / 2009-12-07 11:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
2009-12-07 10:45:44 | 00010100
Nikt nie blokuje nikogo,kto pisze normalnie.Ken nie pisze
normalnie,tylko sie zabawia kosztem innych.Kapujesz wreszcie,czy
wciaz nie ?

normalnie to ty jesteś nienormalnie normalny ze swoimi normalnościami
00010111 / 2009-12-07 11:10
Ty za to jestes stale normalnie nienormalna.
Pomijajac oczywiscie jeszcze pare innych twoich cech,tez normalnie nienormalnych
bolek77 / 2009-12-07 11:16 / portfel / Uparty Osiołek
2008-07-03 19:28:23 | creditsuisse [ Bywalec forum ]
Witaj :
creditsuisse nizej podpisany,to ja.Ja to takze ~ cs to moj kuzynek ohyes to nasz byly wspolnik i przyjaciel /przyjaciel wciaz/My jestesmy w Las Palmas,ohyes jest w Warszawie.
Pozdrawiam
bolek77 / 2009-12-07 11:14 / portfel / Uparty Osiołek
2008-02-16 17:49:56 | ~ [ Tysiącznik na forum ]
oddalem stary dom dziewczynie,kupilem nowy ,duzy i bede sie urzadzal,to zajmie duzo
czasu.No i musze szybko zarobic,bo zostawilem tez wiekszosc kasy. mam nadzieje,ze sie ze mna nie nudziliscie.
bolek77 / 2009-12-07 11:14 / portfel / Uparty Osiołek
2008-02-16 22:08:21 | | bollullos
acha kropko-nowyroko-mikołaj, żegna się co miesiąc, ma dom na Kanarach, kobietę w śpiączce i zapieprza po schody do Florencji, po dachówkę osobiście do Szwecji, po mahoń do Afryki, a po banany na drzewo.
00010010 / 2009-12-07 11:22 / Bywalec forum
Banany ma na wlasnym polu kolo domu ,z nikim sie nie zegnal,Bolka77 nie szczuje psem ,choc nieraz mial ochote.
A najbardziej interesujace sa cudze pieniadze a najbardziej boli cudze powodzenie.Prawda malutki ????
No pochwal sie,co osiagnales.
I jaki ma zwiazek twoj wpis z tym co tu pisze ???
bolek77 / 2009-12-07 11:30 / portfel / Uparty Osiołek
Gówno mnie obchodzi ile masz pieniędzy i jak je zarobiłeś, ale nie lubię kłamstwa.
00010010 / 2009-12-07 11:26 / Bywalec forum

creditsuisse

ma wlasna strone ,wiec ameryki tu nie odkryles.Niedawno sam ja tu podawal,podawal rowniez kawalek statystyki z tym kto tam bywa.
Czy was tu rajcuje wylacznie opluwanie sie nawzajem i wszystkiego dookola???
czy naprawd enie macie zadnych dobrych wiadomosci i nie widzicie ile dobrych zmian dzieje sie wlasnie w Polsce???
Jak mozna zyc w ten sposob???
A creditsuisse nie ma kobiety w spiaczce.Jego dziewczyna zginela w wypadku.,a druga odeszla.Na jego prosbe.
bolek77 / 2009-12-07 11:34 / portfel / Uparty Osiołek
Możesz byc nawet św Antoni. Dla mnie jesteś zwyczajnym kłamcą.
00010111 / 2009-12-07 11:40
Fakt,ze ktos sobie zmienia login,niczego nie dowodzi.
Ja wiem najlepiej,kto jest kim.To przez takich wlasnie malych ,zawistnych,bezinteresownie podlych ludzikow wyjechal moj wspolnik credit ,a nasza firma sie rozpadla.
Staraj sie dorownac ludziom,ktorzy cos osiagneli,a twoje zycie bedzie lepsze.
Na szczescie mentalnosc Polakow juz sie zmienia,wg. ostanich badan opinii juz wiekszosc uwaza ze dorabianie sie i sukces sa jak najbardziej w porzadku.
Zobacz,ilu najlepszych ludzi opuscilo w ostatnich latach Polske i zobacz jakie tluka pieniadze na calym swiecie.I wyciagnij z tego wnioski.
Pozdrawiam.To na tyle.
bolek77 / 2009-12-07 11:50 / portfel / Uparty Osiołek

To przez takich wlasnie malych, zawistnych,bezinteresownie podlych ludzikow

A czy ja ci czegoś zazdroszczę??? Człowieku opamietaj się.

Życzę Ci żebyś kiedykolwiek doszedł do takiego etapu życią na jakim ja juz jestem. Dzielenia sie z innymi tym co mam, a nie zarabiania.

Zobacz sobie na to co teraz robi Bill Gates, a wtedy może coś z tego zrozumiesz. Wszytko co miałem osiągnąć - osiągnąlem.

Ale ty tylko myślisz że ktoś Ci zazdrości. Czego? Życia w kłamstwie?
00010111 / 2009-12-07 11:59
A gdzie napisalem ze to ty ? Napisalem ze przez takich ludzikow.Nie mozesz zarzucac czlowiekowi klamstwa,nic o nim nie wiedzac,tylko dlatego ze ci to nie pasuje.
I nie opowiadaj glupot a B.G. bo credit rozdal na markoty i schroniska dla zwierzat niewyobrazalne pieniadze.
Miedzy innymi wlasnie przez swoj gest i pomaganie ludziom musial zaczynac po raz kolejny w innym kraju.Nawet mu zazdroszcze,bo sam mam bardzo duzo ale nie am takiego gestu jak on.Ale on jest sam,a ja mam rodzine.
Zegnaj Bolek i zastanow sie nad tym co wypisujesz.
Sw.Mikolaj / 2009-12-07 11:33 / Bywalec forum
a ja jestem Swiety Mokolaj ,tez z Warszawy,no i co z tego?
Masz jakis problem ????
Mieczyslaw / 2009-12-07 10:59 / Uznany Gracz Giełdowy
byla jakas informacja z Polic ?
kris_s / 2009-12-07 11:05 / Bywalec forum
Mogą upaść, mają dostać jakiś kredyt 150mln. Tak coś mi dziś rano przeleciało w RMF FM. Nie pamiętam dokładnie, nie mam tej spółki.
max303 / 2009-12-07 11:08 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
http://www.pb.pl/a/2009/12/04/Police_chca_od_ARP_150_mln_zl_pomocy


świeższych inf nie ma
brydzia / 2009-12-07 11:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
już dawno było że kasy nie będzie bo unia nie pozwala , bankrut
max303 / 2009-12-07 11:03 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
nic nie widzę
Longterm / 2009-12-07 11:02 / Mostek Zwyciężymy!
odleszczanie ostateczne:)
tadeusz214 / 2009-12-07 10:56 / Tysiącznik na forum
Wolność czynu i myśli na tym świecie może polegać jedynie na tym, aby móc czynić to, czego się powinno chcieć, a nie być zmuszonym czynić tego, czego się chcieć nie powinno.
Wyzwolona energia atomu zmieniła wszystko za wyjątkiem naszego sposobu myślenia, jednak Ten kto myśli jest niebezpieczny - wiedza i świadomość wyzwoliła więcej ludzi niż wszystkie rewolucje i powstania. Strzeż się jednak przed skutkami swoich nauk i poczynań, albowiem większość ludzi woli żyć w niewoli. Wolność oznacza odpowiedzialność, dlatego właśnie tak wielu tak się jej lęka, a najbardziej przewrotnym i skutecznym systemem jest taki, który tworzy niewolników dumnych i zadowolonych ze swej niewoli. Ci, którzy poświęciliby swoją wolność dla bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich.
Pamiętaj, że na każdym szczycie jest tylko światło, chłód i samotność, która jest ceną wolności umysłu i ducha. Jeśli chcesz dążyć ku Prawdzie, musisz iść w samotności.
Często, czym więcej ludzi jest wokół ciebie, tym bardziej jesteś samotna, jest to bowiem stan umysłu i brak zrozumienia. Nie obawiaj się ciszy - głupiego ogłupi ona jeszcze bardziej, tobie przyniesie zrozumienie. Przenigdy nie zanurzaj się w hałaśliwej ciżbie, aby zagłuszyć krzyk swojej samotności - wyjdź naprzeciw swojej wolności i patrz jej w oczy - śmiech i kpiny będą twoim płaczem. Ty pamiętaj jednak, że to najcenniejszy skarb i choćby wtrącono cię do ciemnego lochu, duch twój będzie wolny niczym ptak.
Longterm / 2009-12-07 10:54 / Mostek Zwyciężymy!
historia życiorysu Kena to jesy to co czeka bankierów z wall street...oni wylądują pewnie w ich opdowiednikach TBSów czyli fannie mae lub freddie mac
Obi-Wan Kenobi / 83.5.246.* / 2009-12-07 11:00
A wiesz, że Fannie Mae zwraca już pożyczkodawcom kredyty hipoteczne, których ci udzielali bez należytej staranności i będą dodatkowe straty? Myśleli, że uda im się przerzucić je na podatników, a to klops...
Longterm / 2009-12-07 11:01 / Mostek Zwyciężymy!
efekt Obamy dojżewa jak dobre wino...po chwilowej euforii achodzimy na ziemię. nie ma darmowych lunchów
Longterm / 2009-12-07 10:59 / Mostek Zwyciężymy!
generalnie USA ewoluuje z centrum finansowego na największy TBS świata. Kurnal może być niedługo sławny
Obi-Wan Kenobi / 83.5.246.* / 2009-12-07 11:02
Już jest sławny, a co dopiero niedługo...Cała Polska dziś tylko czeka na jego słowo.
00010111 / 2009-12-07 11:08
Tak tak :
pamietasz swoj wpis ???

"Dzieki mnie to jest najlepsze forum gieldowe w Polsce "
I jeszcze pare podobnych.
Obi-Wan Kenobi / 83.5.246.* / 2009-12-07 10:52
Prawdopodobieństwo dużego załamania na rynku wynosi 80 proc.
- ocenia znany westor John Hussman.
Dodaje, że narastające niespłacone zadłużenie spowoduje odwrót indeksów na giełdach.
Chociaż wskaźnik S&P 500 wystrzelił od marca o 64 proc. w górę, to Federal Deposit Insurance Corp. zanotowała na koniec trzeciego kwartału 4,94 proc. niespłaconych kredytów, najwięcej w historii.
"Jest prawie 80-procentowe prawdopodobieństwo, że w ciągu nadchodzącego roku będzie drugie "pikowanie" rynku i spadek gospodarczy" - napisał na swojej stronie internetowej Hussman.
Zauważa, że w ciągu ostatnich kilku kwartałów banki z ulgą notowały lepsze wyniki, ale nie w zaległych płatnościach, które w 2010 r. mogą się nasilić.

Hussman prognozuje, że rynki finansowe stracą to, co udało im się zyskać
max303 / 2009-12-07 10:53 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
nie chodzi o dane,nie chodzi o spadki czy wzrosty,kenowi sprawia
dzika przyjemność poigrywać na emocjach innych i ludzie to wiedza
,dlatego go atakują i SŁUSZNIE !
00010111 / 2009-12-07 10:58
i co z tego,ze moze byc kolejny spadek,skoro ludzie graja i zarabiaja calyczas.
Takie brednie moze pisac tylko duren,ktory nigdy nie gral samodzielnie za wlasne pieniadze,albo ktory na starcie wszystko umoczyl.
brydzia / 2009-12-07 11:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
2009-11-25 12:27:09 | | 00010010
przeciez wyraznie napisal,ze juz jej NIE usuwaja,nie umiesz czytac ze zrozumieniem???
na waszym forum zostalo 5 osob !!! Policz ile jest u Lebowskiego,jesli zdolasz i wyciagnij
wnioski.Chyba potrafisz???
00010111 / 2009-12-07 11:04
Czego ma dowodzic ten wpis ??Sama rozumiesz,po co to wklejasz,czy tez nie ??/
Nie bywam u Lebowskiego z innych powodow,co nie zmienia mojego uznania dla tamtego miejsca.Mozna kogos nie lubic,a jednoczesnie umiec docenic to co robi.
brydzia / 2009-12-07 10:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
2009-12-07 10:35:56 | Jaroslaw 74
Nie musze sie uczyc,bo stale zarabiam.Jeden
jedyny raz wtopilem,ale zaledwie 5000 zl,bo
zostawilem Irene gdy byla wysoko i wyjechalem
na dluzej i przegapilem wezwanie do sprzedazy
jej akcji,przed ktorym wlasciciele Lubianej
przez dluzszy czas dolowali kurs.
I tyle.Wszystko co sadze i wiem,od dawna
przekazuje na swojej stronie i jakos nikt nie
narzeka.A sa tam praktycznie wszyscy znani.

heheheheheh TO CO TU ROBISZ Z TYMI GŁUPSZYMI I NIEZNANYMI
00010010 / 2009-12-07 10:54 / Bywalec forum
Korzystam z tych madrych,ktorzy maja cos do powiedzenia.Chocby ostatnio z Rozalii i jej Chemosa.
Wciaz siedzisz nic nie robiac w domciu,prawda ???
dawniej korzystalem z Anny,ale dala sobie spokoj po twoich wpisach.To samo Modliszka i wielu innych.Korzyatalem tez z Anonima i jego wpisow do rynku USA ale tez znikl.
JB / 2009-12-07 10:50
Nagania... bo zarabia na głupocie tych co mu werzą. Jest pośrednikiem sprzedaży funduszy inwestycyjnych.
brydzia / 2009-12-07 10:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
tak to jest ten sam co pisze pod nikiem creditsuiice
Obi-Wan Kenobi / 83.5.246.* / 2009-12-07 10:31
Euroland: Indeks Sentix (Grudzień) -5,5 pkt. (prog. -3,6 pkt.)
max303 / 2009-12-07 10:34 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
nie chodzi o dane,nie chodzi o spadki czy wzrosty,kenowi sprawia
dzika przyjemność poigrywać na emocjach innych i ludzie to wiedza
,dlatego go atakują i SŁUSZNIE !
brydzia / 2009-12-07 10:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
a co on takiego wyżej podał że gra na emocjach , podał właśnie wskaźnik
00010111 / 2009-12-07 11:07
Opis: Publikowany przez grupę badawczą Sentix indeks, obrazuje poziom zaufania wśród europejskich inwestorów. Sentix przeprowadza swoje badanie na początku miesiąca wśród 2,6 tys. inwestorów.

jaka to ma wartosc tutaj,na tym forum ?
Longterm / 2009-12-07 10:26 / Mostek Zwyciężymy!
Mosty ładnie punktują. ktoś powie że małe kontrakciki po 3-4 mln i że co to jest ale lepiej małą łyżeczką czerpać niż raz się przejechać na mega kontrakcie za kilkaset milionów...Zbych jako wytrawny gracz giełdowy napewno zna tą zasadę.
max303 / 2009-12-07 10:28 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
tyle że w budowlance marże dostały po dupie,przychody pewnie wzrosną ale zyski nie koniecznie
brydzia / 2009-12-07 10:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
ale Arka sobie robi wyceny , zobacz raport Grajewa i podaj dlaczego grajewo codziennie robi 5 % = który fundusz tam siedzi
max303 / 2009-12-07 10:42 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
zobacz ostatnie info ze smiecia SSI
amigo2 / 2009-12-07 10:46
tylko nie smiecia wypraszam sobie))))
a co do mostka było 3,9)))))) i teraz up
max303 / 2009-12-07 10:48 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
(:-)))
JB / 2009-12-07 10:12
2007-11-23 15:10:18 | Kenobi [ Uznany malkontent giełdowy ]
Dzisiejszy "black Friday" kusi klientów dużymi rabatami, ale nie będzie miał większego
znaczenia dla całego sezonu świątecznego, który ma być najgorszy od pięciu lat wg
prognoz specjalistów branży detalicznej, więc równ ież nie należy do tego przywiązywać
większej wagi, chociaż paplaniny na ten temat dziś co niemiara, ale n ic to nie da jak
ludzie nie mają pieniędzy.
skomentuj zgłoś do usunięcia

2007-11-23 15:16:33 | pchelek [ Zielony gracz giełdowy ]
Takie gadki to byly dobre w Radzieckim Związku Sowieckim. tłumaczono tamtym
obywatelom ze w USA to półki sa pełne towarów bo biedni amerykanie pieniędzy nie
mają.
Weź nie chrzań.
Byłeś kiedykolwiek w USA - pracowałeś tam. ???? Zakupy robileś.

-------------------

2007-11-23 15:05:29 | pchelek [ Zielony gracz giełdowy ]
Wali na oslep - smutny zazdrosnik z dziurawym pustym portfelem,
zgorzknialy malkontent
Do pięt Wam - inwestorom z tego forum - nie dorasta - ni kasa, ni
elegancja ni inteligencja, ni wyczuciem, ni poczuciem humoru.
Nudny jest i monotonny, beznadziejnie nudny.

-------------------

2007-11-28 18:39:39 | Kenobi [ Uznany malkontent giełdowy ]
Cała para poszła w gwizdek, w tę akcję wyciągnęli wszystkie zaskorniaki - z jena,
złota, ropy, obligacji, za chwilę sami się ugotują, więc nie będą ryzykowali większych
strat niż już mieli. To ostatnia bitwa, a maszyna zaraz zatrzyma się, z braku
paliwa...
skomentuj zgłoś do usunięcia

2007-11-28 18:50:36 | pchelek [ Zielony gracz giełdowy ]
zdarta plyta - belkot - brednie - puste slowa bez pokrycia - .... w bambus - nuda
nuda nuda

================

Unikać rad pchełka jak ognia!

Swoją drogą warto poczytać jak wa lata temu agitował za popaprańcami i atakował zwolenników PiS.

Teraz stosuje swoje popaprane metody do niszczenia forum tak jak jego idole do niszczenia Polski.
Jaroslaw 74 / 2009-12-07 10:14 / Bywalec forum
JB jestes durniem i durniem juz zostaniesz do smierci,a ten stan bedzie sie pogarszac.
Po co wklejasz belkot z 2007 ???
On po tym wpisie nawet na sekunde nie przestal,a zaczal wczesniej.Non stop to samo,mimo ze mamy od lutego kolejna hosse,a w 2010 bedzie ciag dalszy,jeszcze wyzej.
ciekawski123 / 83.238.175.* / 2009-12-07 10:20
skad wiesz ze bedzie wzrost w 2010? Dlaczego wg. Ciebie to hossa?
Krzych / 2009-12-07 10:28 / Płoteczka na forum
WIG20 ponizej 2000 pkt a euro za 4.4zl
http://www.pb.pl/a/2009/12/05/WIG20_ponizej_2000_pkt__a_euro_za_44_zl
00010100 / 2009-12-07 10:44
to z Twojego linku,na koncu i to jest najwazniejsze i tak wlasnie bedzie,pisalem tu na forum juz wczesniej,ze 2010 bedzie boczniakiem z wahaniami w obie strony,tyle ze moim zdaniem indeks zakonczy znacznie wyzej.
czas pokaze.
Jaroslaw 74 / 2009-12-07 10:23 / Bywalec forum
Wiem i tyle.Nie bede tlumaczyc.Bylem na gieldzie gdy jeszcze nie bylo GPW .Zapisz i sprawdzimy.
ciekawski123 / 83.238.175.* / 2009-12-07 10:31
skoro tak dlugo to hm znawca jestes:):)......i jeszcze nie nauczyles sie pokory....
Jaroslaw 74 / 2009-12-07 10:35 / Bywalec forum
Nie musze sie uczyc,bo stale zarabiam.Jeden jedyny raz wtopilem,ale zaledwie 5000 zl,bo zostawilem Irene gdy byla wysoko i wyjechalem na dluzej i przegapilem wezwanie do sprzedazy jej akcji,przed ktorym wlasciciele Lubianej przez dluzszy czas dolowali kurs.
I tyle.Wszystko co sadze i wiem,od dawna przekazuje na swojej stronie i jakos nikt nie narzeka.A sa tam praktycznie wszyscy znani.
JB / 2009-12-07 10:24
Dwa lata temu terz twierdziłeś, że Ken się myli.
Jaroslaw 74 / 2009-12-07 10:29 / Bywalec forum
po raz tysiac-piecset-sto-dziewiecset ci pisze,ze on tak NON-STOP.
Zacznij pisac,ze w Ziemie walnie duzy meteoryt i tez po pewnym czasie trafisz.
caly czas jestesmy wysoko i nie bedzie zadnej wielkiej zwaly.natomiast w 2010 bedzie hossy ciag dalszy.
A on caly czas bedzie pisac to samo.
JB koniec dyskusji z toba,bo ile mozna.Juz ci na nic nie odpowiem.
Zreszta nie ma Marioli i zrobilo sie nudno.
kasowniki tez znikly ,smutek.
JB / 2009-12-07 10:44
No i fajnie i trzymam akcje. Ale to że uważam, ze będą wzrosty nie znaczy że wszystkich którzy piszą o spadkach należy blokować. Tak jak kiedy nie mam akcji nie oczekuję blokowania piszących o wzrostach.
00010100 / 2009-12-07 10:45
Nikt nie blokuje nikogo,kto pisze normalnie.Ken nie pisze normalnie,tylko sie zabawia kosztem innych.Kapujesz wreszcie,czy wciaz nie ?
JB / 2009-12-07 10:49
Pisanie normalnie == pisanie o wzrostach.
max303 / 2009-12-07 10:27 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
tak jak mylił sie w 2006 roku
JB / 2009-12-07 10:28
No tak. Ken pisze ciągle o spadkach a tamta klika ciągle o wzrostach... w bessie Ken ma rację w hossie oni... tyle, że Ken ich nie atakuje a oni Kena tak.
max303 / 2009-12-07 10:32 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
nie chodzi o dane,nie chodzi o spadki czy wzrosty,kenowi sprawia dzika przyjemność poigrywać na emocjach innych i ludzie to wiedza ,dlatego go atakują i SŁUSZNIE !
JB / 2009-12-07 10:38
Przecież to właśnie oni są mistrzami w grze na emocjach. Prawie dorwnują kobietom.
JB / 2009-12-07 10:18
Spadki też nie poprzestały na 15%.
A popaprańcy cudów nie zrobili.
Jaroslaw 74 / 2009-12-07 10:21 / Bywalec forum

Spadki też nie poprzestały na 15%.

bez komentarza

A popaprańcy cudów nie zrobili

ludziom wystarczy ze Polska jest jedynym krajem na plusie i to coraz wiekszym.I wystarczy im to co sam widziales w hipermarketach.
Co ludzie sadza,widac w badaniu opinii publicznej,A za moment po PiS nie bedzie sladu.
Zaczekaj do najblizszego ich zjazdu,byc moze na poczatek usuna J.K.
JB / 2009-12-07 10:27
Za to rośnie nam deficyt, a przez twórcze księgowanie budżetu musimy jeszcze karę do UE płacić.
A w marketach przed świętami to samo było za rządów PiS, za to na drodze do marketów było mniej fotoradarów i tajnych radiowozów... no ale wkońcu popaprańcy lubią atakować obywateli jak wy forumowiczów.
A obiecanych autostrad jak nie było tak ne ma, za to na tych już zbudowanych podniesli opłaty. Do tego dają buspasy w miastach. No i fajnie im wyszło ratowanie stoczni... kupili drogi gaz z Kataru, którego nie mają jak do Polski przetransportować.
Jaroslaw 74 / 2009-12-07 10:33 / Bywalec forum
Pomine czesc,bo szkoda czasu,juz ci pisali,zebys piojechal w Polske,albo sobie kliknal,to zobaczysz ile jest autostard w Polsce.
Wlasnie Polska dostala ponad 8 miliardow euro na remont i przebudowe drog,wystarczy na 5000 km,jak przeliczyli.Polskie firmy dostaly tez bardzo korzystny leasing na maszyny do tych prac.
Nie pisz co bylo za PiS bo sie osmieszasz.W szczycie hossy i koniunktury zuzyli nadwyzke jeszce po ppoprzedniej ekipie i reszte na gaszenie starjkow i nie kiwneli nawet palcem.
Dopiero teraz caly kraj jest w budowie ,jak nigdy od wojny,to samo warszawa,a rolnicy jeszcze w grudniu dostana lacznie prawie 13 miliardow zl doplat z Unii do ziemi.
Zeganj JB ,obijaj sie dalej.Sam napisales,ze przez nic-nie-robienie maleje ci IQ .dodam,ze coraz szybciej.
JB / 2009-12-07 10:41
Jest tyle samo autostrad co było za PiS.
Jak sam zauwazyłeś kasę dostaliśmy i bysmy ją tak samo dostali nie ważne czy rządzi PO, PiS, czy SLD.

Jakoś jedyne budowle jakie widzę to fotoradary, parkomaty i buspasy.
Obi-Wan Kenobi / 83.5.246.* / 2009-12-07 10:10
MICEX -2,53%.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy