Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Jest szansa na atak

GPW: Jest szansa na atak

Money.pl / 2010-10-15 09:29
Komentarze do wiadomości: GPW: Jest szansa na atak.
Wyświetlaj:
Ami11 {SAMA PRAWDA} / 89.74.194.* / 2010-10-17 11:34
Od jutra dzida w górę na BTM!!!!
tak to znowu ja :) / 85.17.254.* / 2010-10-17 10:32
witam witam
eby / 2010-10-17 11:13 / Tysiącznik na forum
Witam :)))
pytajacy / 65.49.88.* / 2010-10-16 23:42
Do redakcja forum: Pytam. Dlaczego banujecie moje posty. Nie pozwolę na taką cenzurę na tym portalu. Czekam na odpowiedź.
jaroslaw74 / 2010-10-17 09:29 / Uwaga! Łamie regulamin forum
jesteś niegrzeczny i tyle ;-)))))))))))
pozdro jaro / 85.17.254.* / 2010-10-17 10:33
dali mi wczoraj bana jaro, co zrobic :) a ty daj dobry ubaw dzisiaj
eby / 2010-10-16 23:39 / Tysiącznik na forum
Chyba czas spac w takim przypadku
Eternit z Azbestu / 2010-10-16 23:41 / Tysiącznik na forum
masz rację
dobranoc
Eternit z Azbestu / 2010-10-16 23:24 / Tysiącznik na forum
Redaktorzy zrozumcie, że to Barakuda, Mariolka626,pisząca pod wieloma nickami i tak zwany kropson równiez piszący pod wieloma nickami zniszczyli to forum. To przez nich i atakowanie wszystkich mających zdanie inne niż oni, czyli piszący, że jest bessa a nie hossa to forum opuściło wielu rozsądnych forumowiczów.
Jak uważacie się za portal finansowy numer jeden to moderujcie rozsądnie i usuwajcie obraźliwe posty a nie wszystkie posty forumowicza, którego podał wam na tacy jakiś kapuś, który uważa, że może tylko rosnąć i nigdy spadać.

sprawdźcie sob ie ilość wyświetleń reklam przed zbanowaniem Kenobiego i po zbanowaniu i wyciągnijcie konstruktywne wnioski.
Redakcja forum / 2010-10-16 23:31 / Administracja forum
Zależy nam na użytkownikach, którzy dyskutują o giełdzie, nawet jeśli będzie to garstka. Prosimy, razem dbajmy o jakość forum - ma służyć dobrej sprawie, a nie propagowaniu chamstwa.
jaroslaw74 / 2010-10-16 23:45 / Uwaga! Łamie regulamin forum
Redakcja Forum ;-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Eternit z Azbestu / 2010-10-16 23:35 / Tysiącznik na forum
Jasne, ale nie przesadzajcie z cenzurowaniem. Usuwajcie chamskie wpisy, ale tylko chamskie. Rafcio czasem przesadza, ja zresztą też jak i wielu forumowiczów. Czasem ponosi nas frustracja. Ale nie powinno się usuwać wszystkich wpisów danej osoby tylko dlatego, że czasem przesadzi. A przedewszystkim należy moderować cały czas z rozsądkiem a nie tylko czasami ale bardzo ostro.

Życzę powodzenia, bo lubię to forum.
eby / 2010-10-16 23:26 / Tysiącznik na forum
Popieram
jaroslaw74 / 2010-10-16 23:25 / Uwaga! Łamie regulamin forum
jak na to wpadłeś ???
eby / 2010-10-16 23:09 / Tysiącznik na forum
Cos dziwnego sie tu dzieje, duzo wpisow zniknelo
Eternit z Azbestu / 2010-10-16 23:10 / Tysiącznik na forum
to się nazywa cenzura
eby / 2010-10-16 23:17 / Tysiącznik na forum
Widzisz to?
eby / 2010-10-16 23:16 / Tysiącznik na forum
Cenzura czego ???
Eternit z Azbestu / 2010-10-16 23:17 / Tysiącznik na forum
Forum. Barakuda doniósł na Rafcia i teraz redakcyjni cenzorzy go prześladują. Kena tez tak załatwili.
eby / 2010-10-16 23:21 / Tysiącznik na forum
Wszystko skasowane, co doniosl
jaroslaw74 / 2010-10-16 23:21 / Uwaga! Łamie regulamin forum
ty czyścisz buty jankrutowi i jesteś pod ochroną ;-))))))))))) napisz jeszcze coś w stylu o akcyzie na dzieci będzie ubaw ;-))))))))))))))))))))
Eternit z Azbestu / 2010-10-16 23:29 / Tysiącznik na forum
Czasem się z Janlewem zgadzam, czasem nie. Lubię dyskutować i nigdy nie oczekuję, że wszyscy się ze mna zgodzą. Janlew potrafi dobrze analizować fundamenty spółek i mam szacunek do jego wiedzy. Uważam że jest często zbyt pewny siebie i zbyt agresywnie atakuje swoich oponentów.
Natomiast Ty jesteś typowum polaczkiem (nie mylic z Polakiem) i zazdrościsz innym zysków a sam boisz się zainwestować.
eby / 2010-10-16 23:17 / Tysiącznik na forum
Ale jaja ;))))))))))))))))
TOMOK / 2010-10-16 21:59 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Cześć
Nie ukrywam, że zapaliłbym...
Po chyba 20 latach nie palę od półtora miesiąca.
Nic nie biorę, nic nie żuję.
To w głowie jest wszystko.
Ale jakbym miał z piwa zrezygnować to tylko do grobu się położyć
Pozdrawiam
eby / 2010-10-16 22:30 / Tysiącznik na forum
Póøtora miesiaca - pelen szacun :))
jaroslaw74 / 2010-10-16 22:05 / Uwaga! Łamie regulamin forum
TOMOK zdrowie Twoje gardło moje ;-)))))))))))
anonim_03 / 2010-10-16 22:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zdrówko !
TOMOK / 2010-10-16 22:07 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
zdrówko anonimie
Pozdrawiam ciepło
jaroslaw74 / 2010-10-16 20:49 / Uwaga! Łamie regulamin forum
ciekawostka , piję sobie piwko , zachciało mi się z pokala i co zauważyłem już któryś raz z kolei że po przelaniu z butelki do pokala brakuje ok 2-3 ml , miarka na pokalu źle pokazuje czy celowa zagrywka browaru ?? ;-))))))))))))))
Ami11 {SAMA PRAWDA} / 89.74.194.* / 2010-10-16 21:24
pij póki możesz niedługo ustawa antydopalaczowa zdelegalizuje obrót aklo
Eternit z Azbestu / 2010-10-16 21:38 / Tysiącznik na forum
http://kabaret.tworzymyhistorie.pl/637_daukszewicz_tyle_mi_zostalo.php
piciu / 2010-10-16 19:55 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ostatni odczyt udziału gotówki w portfelach to 3,4%, który jest najniższą wartością notowaną w całej historii badań. Cała reszta ta różnego rodzaju aktywa: akcje, złoto, towary, ropa naftowa, miedź itp… Oznacza to ni mniej ni więcej niż to, że fundusze (mutual funds) prawie WSZYSTKIE dostępne środki zapakowały w spekulacje. Zostawili sobie troszkę gotówki na bieżące wydatki i bonusy. Specjalnie mówię spekulacje. Inwestorem może być, bowiem osoba, która rozsądnie buduje portfel, zwraca uwagę na stopę dywidendy, otoczenie rynkowe itp… Cała ta „hedge banda” z inwestowaniem wspólnego nie już prawie nic.

Kto te aktywa będzie kupował?! Skoro fundusze już całą gotówkę zapakowały w spekulacje, to innemu funduszowi swoich aktywów nie sprzedadzą, bo wszystkie siedzą w tym samym bagnie po uszy. Brak płynności sprawi, że nadejdzie taki dzień, w którym giełdy zanurkują nawet o 10% w dół. Gdy pojawi się panika, spowodowana zatorem w płynności, „hedge banda” aktywa gromadzone przez długie tygodnie będzie starała się wyrzucić w ciągu kilku godzin. A taki dzień nadejdzie. Może nie w tym tygodniu, czy miesiącu, ale nadejdzie. A wtedy lepiej obserwować to wszystko z boku.


http://pablo.analiza-gieldowa.pl/artykuly_analizy/405/czy_kowalski_moze_przechytrzyc_goldman_sachs.html
jaroslaw74 / 2010-10-16 20:55 / Uwaga! Łamie regulamin forum
piękny artykuł
Eternit z Azbestu / 2010-10-16 20:26 / Tysiącznik na forum
To przyjzyj się wykresowi w podlinkowanej analizie.
Udział gotówki w portfelach spada od 1991 roku. Oczywiście zdażają się korekty tego trędu.
Minimum historyczne było w okolicy 4% w 1972 roku. Później rosło przez 2 dekady z malejącą amplituda wachań. W 1991 osiągnął jakieś 13% i zaczął spadać.
W 2000 na krótko przebiłhistoryczne minimum na 4%.Wkrótce bessa spowodowała korekte do około 6.5% w 2002. Następnie nastąpił ponowny spadek. W 2005 znowu osiągnął historyczne minimum... i co? Czy nastąpił krach i bessa? Nie! Spadało kolejne 2 lata a hossa trwała w najlepsze. W czasie ostatniej bessy nastąpiła kolejna korekta,a w obecnej hossie znowu spada iwłaśnie osiągnęło wartość historycznego minimum. Wcale nie oznacza to, że od niego się odbije i znowu będzie bessa. Ta hossa może potrwać jeszcze kilka lat a historyczne poziomy będą wielokrotnie przebijane. Tak samo osiągnięcie historycznego maksimum przez S&P nie będzie oznaczało kpońca hossy.

Warto dodać, że FED pompuje w rynek dodrukowywane dolary więc jest ciągły dopływ gotówki, którą można inwestować. Na dłuższą metę to wywoła inflację iten co zostanie z kasą, straci.
janlew / 2010-10-16 21:43 / portfel / Tysiącznik na forum

Warto dodać, że FED pompuje w rynek dodrukowywane dolary więc jest ciągły dopływ
gotówki, którą można inwestować.


zgadza się

poza tym to, że tamtejsze fundy mają w tej chwili bardzo mało gotówki w żadnym wypadku nie oznacza, że wszystko jest już zapakowane w akcjach. to jest bzdura. w tej chwili najwięcej pieniędzy jest po prostu w obligacjach (wystarczy spojrzeć na jakim poziomie jest rentowność obligów w usa) i trafiają one tam też przez fundy. rynek obligacji w usa jest kilkakrotnie większy niż cały ichni rynek akcji, o czym u nas w ogóle się nie wspomina
jaroslaw74 / 2010-10-16 22:08 / Uwaga! Łamie regulamin forum
no ty jak zwykle wiesz wszystko lepiej człowieku na rynku nie ma pieniędzy , brak płynności dlatego drukują i pompują bańki poczytaj sobie wyżej , przyjdzie dzień jak co dzień i dostaniesz po czerepie -10% i twoje mądrości pójdą do lamusa , zresztą jakie mądrości co ja gadam
janlew / 2010-10-16 22:16 / portfel / Tysiącznik na forum
pjerdolisz tak zestrachany looserze od roku a rynek wyżej i wyżej i ma cię i te twoje fobie w kompletnej dupie

ja tak samo
jaroslaw74 / 2010-10-16 22:27 / Uwaga! Łamie regulamin forum
już ci pisałem kiedyś jak ty masz zyski z giełdy to ja jestem święty turecki, jesteś zero w realu, już ci tutaj każdy pisał że w 2009 byłeś kołekiem jak rosło a ty o krachu i teraz też jesteś kołekiem 100% jesteś golas w bessie wszyscy tracili ty straciłeś wszystko bo jesteś zacietrzewionym c***** co przez porażkę z giełdą wyżywa się wirtualnie i udaje BOSSa ale wiesz twoje mistyczne prawdziwki bajki o zyskach z giełdy nikogo nie bawią bo jesteś niewiarygodny z tymi twoimi zrzutami z rachunku napisanymi w wordzie. a o mnie nie martw się nie masz odwagi żeby anonimowo w wirtualu przyznać się do porażki że jesteś bankrutem ale wszyscy to wiedzą buraku . Jak tam stopy zwrotu i prowizje o których pisałeś, a jak tam twój psychiatra co ci mówił że tylko myślisz że masz ciągle zyski , człowieku to co ty tutaj wypisujesz to wściekły bełkot bankruta jankruta, jesteś jedynakmiem spod znaku lwa pasujesz na takiego ;-))))))))))))))) idź spać już tylko zdejmij te szpilki i stringi bo nawet kot ucieknie
janlew / 2010-10-16 22:41 / portfel / Tysiącznik na forum
bełkot
jaroslaw74 / 2010-10-16 22:50 / Uwaga! Łamie regulamin forum
jak ty masz zyski z giełdy to ja jestem święty turecki twoje barwne opowiastki o PKO po 23 zł i 200 k oponeo i inne cuda ;-)))))))))))) potem zrzut z rachunku napisany w wordzie, to jest MISTYKA tego forum , razo uśrednianiu potem o 23 zł bełkoczesz za chwilę o prowizji co pożera zyski hehehehe powiedz otwórz się gdzieś ty był jak była bessa od 3900-1250 do twojego intradeyowego dołka hahahahaha jesteś nader precyzjny w tym co piszesz ;-)))))) Twoje wypiski z 2009 są tak zabanwen ja te obecne to jest po prostu komedia weź sobie wbij to do tej zacietrzewionej łepetyny

Pozdr Jankrut dobrej nocy w poniedziałek wstaniesz spocony i znowu będziesz w szpilkach zaklinał rzeczywistość oby nie była taka jak w towich posatch z 2009 do jesieni włącznie ;-))))))))))) łap buziaka
janlew / 2010-10-17 01:00 / portfel / Tysiącznik na forum

barwne opowiastki o PKO po 23 zł


wklejałem swój wpis o zakupie pkobp w dniu gdy był po 23 zeta

moge podać nr-y transakcji

ja mam argumenty a ty jak zwykle nic

więc nie pitol zawistny zbankrutowany nieudaczniku


razo uśrednianiu potem o 23 zł bełkoczesz


no i?


za
chwilę o prowizji co pożera zyski


buffett też wiele o prowizji co pożera zyski pisze, to więc też wielki bankrut :-)) ale kretyn


gdzieś ty był jak była bessa od 3900-1250 do twojego intradeyowego
dołka hahahahaha


miałem wtopione twoje 50 koła w arkce akcji


poniedziałek wstaniesz spocony i znowu
będziesz w szpilkach zaklinał rzeczywistość

idealny obraz ciebie

ja się nie pocę z zazwiści, że mi z głupoty rynerk odjechał w górę. to twoja działka
janlew / 2010-10-17 00:46 / portfel / Tysiącznik na forum

zrzut z rachunku napisany w wordzie


mogę podać numery transakcji zakupu oponeo po 5 zeta (już jest po 12), co zresztą proponowałem nie raz ale ZAWSZE wymiękasz
janlew / 2010-10-16 22:54 / portfel / Tysiącznik na forum
bełkot typowego forumowego zawistnego polaczka, niemal tępaka i nieudacznika
jaroslaw74 / 2010-10-16 22:58 / Uwaga! Łamie regulamin forum
nie pisz mi o zawiści bo wiem że sam jesteś zawistny bo ja nikomu nie muszę niczego zazdrościć, to twoja paranoja każe zazdrościć innym w wyniku porażki ;-)))) psychiatra cię przeczytał sam się przyznałeś ;-)))))))))
janlew / 2010-10-17 00:51 / portfel / Tysiącznik na forum

ja
nikomu nie muszę niczego zazdrościć


przecież ty całe dnie tu zazdrościsz innym, że cokolwiek sie im udało, patologiczny psychopato, he he he
Eternit z Azbestu / 2010-10-16 22:35 / Tysiącznik na forum
Wszyscy wielcy inwestorzy zaliczyli wpadfki i mieli okresy kiedy tracili. Nie da się tylko zyskiwać na giełdzie, bo giełda to szansa na wysokie zyski ale i ryzyko strat. Jak ktos woli zysk bez ryzyka to pozostaje mu mizerny zysk z lokaty.
jaroslaw74 / 2010-10-16 22:37 / Uwaga! Łamie regulamin forum
hahahaha chłopaczku nie musisz mi tłumaczyć tego bo ja znam statystyki z BM i wiem jak to wygląda od kuchni taki janlew to wirtualny milioner jak większość tutaj kiedyś ktoś napisał że to zakłamane forum i to prawda
Eternit z Azbestu / 2010-10-16 22:43 / Tysiącznik na forum
Jasne, że forum jest zakłamane. Co nie zmienia faktu, że na giełdzie można zarobić więcej niż na lokacie, nawet jak czasami się traci.
jaroslaw74 / 2010-10-16 22:53 / Uwaga! Łamie regulamin forum
napiszę ci to samo co temu powyżej jak ty masz zyski z giełdy to ja jestem święty turecki biorąc pod uwagę to co tutaj wypisujesz o czymkolwiek nie ma podstaw do tego że masz pojęcie o giełdzie nie nie to nierealne
Eternit z Azbestu / 2010-10-16 23:04 / Tysiącznik na forum
Raz mam zyski, raz mam straty Ale jak narazie zysków mam więcej niż strat. Ale tak jak Janlew napisał, tobie nie ma sensu tłumaczyć. Trzymaj kasę na lokacie i śpij spokojnie licząc na to, że inflacja nie zje twoich oszczędności.
janlew / 2010-10-16 23:03 / portfel / Tysiącznik na forum

napiszę ci to samo co temu powyżej jak ty masz zyski z
giełdy to ja jestem święty turecki


mam w chooju czy ty wierzysz w moje zyski z giełdy :))

zresztą prosty zakład - spotykamy się z laptopem i wchodzimy na moje rachunki maklerskie, przy wybranych przez ciebie świadkach z tego forum (przy okazji walnie się piwko), żebyś sobie mógł zobaczyć czy rzeczywiście nie mam zysków. ja się nie wstydzę. idziesz na to? zrzutów z rachunków nie proponuję bo to można sfałszować. tylko, że jak się okaże, że jednak mam zyski to odszczekujesz co pisałeś na tym forum o mnie. co ty na to zawistny fjutku?


nie nie to nierealne


no tak, to nierealne, że coś się komuś udało, przecież ty jesteś szczęśliwy dopiero jak coś się komuś nie uda, jak sąsiadowi spali się dom albo mu córka na białaczkę zachoruje. wtedy masz orgazm, czyż nie tak podły patologiczny zawistniku?
jaroslaw74 / 2010-10-16 23:11 / Uwaga! Łamie regulamin forum
sfałszować co sfałszować , wklej i po kłopocie już ci kiedyś to ktoś kazał zrobić ale ty napisałeś że pereł się przed świnie nie rzuca - nie kłam, nie odpisujesz na emaile Longa bo się boisz nie wiadomo czego , boisz się prawdy , napisz co robiłeś 2007-2009 jaki byłeś genialny . Spotykać się z tobą to byłaby porażka nie mam ochoty na takiego capa patrzeć fee ;-))))))))))
janlew / 2010-10-17 00:49 / portfel / Tysiącznik na forum

nie odpisujesz na
emaile Longa bo się boisz nie wiadomo czego


już to tłumaczyłem dlaczego i nie będę się powtarzał tylko dlatego, że jesteś tępy i nie rozumiesz prostych zdań


Spotykać się z tobą to byłaby porażka nie mam ochoty
na takiego capa patrzeć fee


jak zwykle wymiękłeś, he he


sfałszować co sfałszować , wklej i po kłopocie


co sfałszować??? DEBIL bez elementarnej wiedzy i tyle
janlew / 2010-10-17 01:52 / portfel / Tysiącznik na forum

nie odpisujesz na
emaile Longa bo się boisz nie wiadomo czego


ale po co ja mam w ogóle odpisywać na e-maile longa zawistny debilku?

w mailach roztaczał mi wielkie wizje jak to jego blog stanie się największym miejscem w polskim necie, gdy tylko ja zacznę tam z nim wymieniać poglądy. czysta mitomania, wiedziałeś o tym zawistny debilku?

ten kolo jeszcze miesiąc temu z dnia na dzień przekręcał się z wielkiej hossy na wielką bessę a teraz potrafi to zrobić zaledwie w ciągu kilku godzin. jestem już pewien, że jest chory i przestaję się w ogóle tym kolesiem interesować

zresztą tam większość jest już chora, brydzia pjerdoli te same głupstwa o zwale co na 1500, choć rynek jest już na 2700. i będzie te same głupstwa pisać na 3000. przebywaj z nimi tam więcej to też będziesz wcześniej czy później chory, bo na razie to jesteś 'tylko' zawistnym kootasem
janlew / 2010-10-16 22:53 / portfel / Tysiącznik na forum
po co ty w ogóle tłumaczysz cokolwiek temu kretynowi? przecież on uważa, że jeśli on czegoś nie zrobił/widział, to nie może to istnieć, jest kłamstwem, iluzją itd. bo on tego nie widział

on nie umiał zarabiać na giełdzie = nikt nie może

on widział samych looserów i sam jest looserem = wszyscy są looserami i kłamią, że coś im się na giełdzie udało

to nieudacznik o bardzo ciasnym rozumku i taki pozostanie do końca życia. sam napisał, że je małą łyżeczką bo jest właśnie nieudacznikiem. zostawmy w spokoju to bardzo spjerdolone 'coś'
jaroslaw74 / 2010-10-16 22:57 / Uwaga! Łamie regulamin forum
jankrut kórtkie pytanie 2007-2009 napisz swoją historię inwestowania i nie pajacuj????


bo z 2009 wiemy że jak kilku ci pisało wszedłeś jak przestało rosnąć a potem te bajeczki o WIGach i spółkach które masz

a jeszcze niedawno jak ci JB pisał prawdę to go wyzwałeś od 30 letniego prawiczka i brechtałeś z błotem - jankrut jesteś chory idź do lekarza bo oszalejesz do reszty ;-))))))))))
Eternit z Azbestu / 2010-10-16 23:09 / Tysiącznik na forum
To ja jeszcze dodam, że jak to pisałem to miałem Ski, na których straciłem. Jakbym trzymał cały czas to co miałem to bym nie stracił. ale na szczęście nie jestem kompletnym idiotą i w porę zrozumiałem, że to była tylko korekta i zamieniłem Ski na Lki.
janlew / 2010-10-16 23:06 / portfel / Tysiącznik na forum

jankrut kórtkie pytanie 2007-2009 napisz swoją historię
inwestowania i nie pajacuj????


pisałem
bo z 2009 wiemy że jak kilku ci pisało wszedłeś jak
przestało rosnąć a potem te bajeczki o WIGach i spółkach
które masz


co ty pitolisz?



a jeszcze niedawno jak ci JB pisał prawdę to go wyzwałeś
od 30 letniego prawiczka i brechtałeś z błotem - jankrut
jesteś chory idź do lekarza bo oszalejesz do reszty
;-))))))))))


sam jesteś chory na totalne nieudacznictwo i patologiczną zawiść wobec bliźniego

typowy obraz żałosnego zakompleksionego polaczka
Eternit z Azbestu / 2010-10-16 23:10 / Tysiącznik na forum

typowy obraz żałosnego zakompleksionego polaczka

Sama prawda
TOMOK / 2010-10-16 22:32 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
pociesz się chwilą...
przy janlewie....jesteś...niczym
Pozdrawiam
janlew / 2010-10-17 00:50 / portfel / Tysiącznik na forum
2009-11-21 22:25:34 | | jaroslaw74
janlew zabija cię pitoku wiedzą, stylem pisania ,
jaroslaw74 / 2010-10-16 22:35 / Uwaga! Łamie regulamin forum
TOMOK masz rację ;-)))
janlew / 2010-10-16 22:04 / portfel / Tysiącznik na forum

w
tej chwili najwięcej pieniędzy jest po prostu w obligacjach


tu jest ciekawy art pokazujący, że trend ucieczki w obligacje coraz szybciej narasta

http://pragcap.com/small-investors-continue-to-move-into-bonds
janlew / 2010-10-16 22:14 / portfel / Tysiącznik na forum
"I cite here Charles Biderman (Trim Tabs) agsin (thanks TPC !!): “Starting in march 2009, Investors have pulled $ 700 billion out of CDs and money market funds, yielding (next to) nothing and have poured that into bonds”. All those investors were chasing yields. And without a doubt poured that money into bond (mutual) funds. This is – IMO – another sign of the bond bubble our TPC doesn’t believe in. Once interest rates are moving higher and prices are going lower things WILL get REALLY ugly. Then we’ll get HYPER-Deflation !"

Powstaje też pytanie - czy całe pieniądze na rynku to pieniądze z mutual funds? wątpię

aktualnie rynek akcji windują głównie rekiny a nie ulica przez fundy
jaroslaw74 / 2010-10-16 20:38 / Uwaga! Łamie regulamin forum
zoabczymy jak ty będziesz wyglądał ze swoimi akcjami jak spadną znowu z 70% zostaniesz z papierami - śmieciami nie wartościowymi . A propo twojego wpisu wczorajszego u Longa, brak słów człowieku co ty masz w tym łbie ..... nie będę kontynuował ....

2010-10-16 13:25:34 | *.*.*.* | Eternit z Azbestu
Zamiast sprzedawać i podnosić podatki powinien ciąć wydatki. W USA pięknie
zwalniają z budrzetówki a u nas urzędasy mają pewne posadki. Zamiast
sprzedawać przedsiębiorstwa, które przynoszą zyski powinien sprzedać szpitale,
które przynoszą straty. Powinni podnieść wiek emerytalny do 70 lat dla kobiet
i mężczyzn. Powinni zlikwidować ulgi podatkowe, zasiłek pogrzebowy i becikowe.
Powinni znacionalizować cmentarze i zamiast zasiłku pogrzebowego robić
pogrzeby za darmo. Na dzieci to wprowadzić akcyzę, bo bezrobocie świadczy o
nadmiarze ludzi a nie o ich braku.
Powinni zalegalizować narkotyki i obłozyć je akcyzą. Powinni znieść
ograniczenia prędkości na drogach, zaś ZUS powinien wypłacać premię dla
kierowców, którzy rozjechali emeryta lub ręcistę. Z niedawnego wypadku busa
zrobili tragedię. a przecież w miejscowości gdzie największym problemem jest
bezrobocie ubyło 18 bezrobotnych. Tak więc Ci co przeżyli nie będą juz mieli
konkurencji i to oni a nie pracodawcy będą dyktować wysokośc pensji. Kierowca
busa zginął, ale kierowca ciężarówki przezył i będzie musiał kupić nowa
ciężarówkę, więc przemysł motoryzacyjny zarobi. W sumie nagonka na busy ne
jest jednak taka zła. Jak wymuszą, żeby busy woziły 9 a nie 18 osób to będzie
trzeba kupić drugie tyle busó, więc przemysł motoryzacyjny zarobi. Warto
dodać, że w większosci przypadków komunikacja zbiorowa jest dotowana z
samorządowej kasy. Czas zlikwidować te dotacje i zarabiać na komunikacji, moze
podwyższone bilety skłonią kierowców do jazdy własnymi samochodami co da
zarobić przemysłowi motoryzacyjnemu jak i państwowym Lotosowi i Orlenowi, a i
kasa z podatków będzie. Czas tez wprowadzić płatne ścieżki rowerowe, bo
cykliści wymuszają ich budowę a chca po nich jeździć za darmochę. Ostatnio
gazeciarze domagają się, żeby w Warszawie zrobić ulice tylko dla piechaczy. OK
niech zrobią, ale z bramkami na wejściu i niech piechacze płacą za te swoje
spacerowanie, skoro miastu spadną wpływy z podatku paliwowego i parkomatów.
Dotowane jest też wiele muzełów, a bufetowa buduje za pozyczoną kasę kilka
nowych. Czas z tym skończyć. Skoro muzeum nie zarabia na siebie to znaczy, że
ludnośc nie jest zainteresowana jego zwiedzaniem, czyli jest ono zbędne. Takie
muzeum należy zlikwidować. budrzety miejskie wydaja majątki na utrzymanie
zieleni miejskiej. Czas przerobić trawniki na parkingi a za wstęp do parków
pobierać opłaty. Wówczas jak ludzie potrzebują tej zieleni to zapłacą, a jak
nie zapłacą, znaczy że nie potrzebiują i nie ma sensu marnować na nią kasy.
Eternit z Azbestu / 2010-10-16 21:04 / Tysiącznik na forum
Nie bój się nie będę trzymał jak będą silne spadki.
jaroslaw74 / 2010-10-16 20:42 / Uwaga! Łamie regulamin forum
JB jak ty skończyłeś UW to ja się nazywam święty turecki , przecież to jest jakaś masakra ;-))))))))))))))))))))))))) ale tutaj wszystko już jest możliwe
Eternit z Azbestu / 2010-10-16 21:02 / Tysiącznik na forum
Nie UW tylko PW. Większość absolwentów UW pracuje na zmywaku w UK.
piciu / 2010-10-16 19:19 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Para prezydencka była w Watykanie. Na ekranie telewizora pokazano przerażający widok – Bronisław a wokół krzyże… Trzeba przyznać że Papież ma nerwy ze stali – wytrzymał a nawet się uśmiechnął. Teraz ponoć w Watykanie trwa remanent – ktoś podobno jeden krzyż wyniósł.

:)
jaroslaw74 / 2010-10-16 20:46 / Uwaga! Łamie regulamin forum
ten świat stanął na głowie
Eternit z Azbestu / 2010-10-16 21:13 / Tysiącznik na forum
Świat nie stanął na głowie. Komorowski pokazał swoje prawdziwe oblicze. Jest równie moherowy jak jego koleszka Gowin. PO jest tak samo radiomaryjne jak PiS, tyle, że w odróżnieniu od PiS jeszcze okradają podatników i rozdają kolesiom.
Amigo11 / 2010-10-16 14:51 / SAMA PRAWDA
TYLKO BYTOM LESZCZE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Eternit z Azbestu / 2010-10-16 12:05 / Tysiącznik na forum
O godz.11. rozpoczęła się w Watykanie audiencja prezydenta Bronisława Komorowskiego u papieża Benedykta XVI. Spotkanie z Ojcem Świętym ma potrwać około 20 minut.

Prezydent w przededniu audiencji u papieża zapowiedział, że zaprosi Ojca Świętego do Polski. Wyraził nadzieję, że jego zaproszenie zostanie przyjęte, bo - jak podkreślił - związki Polski i Watykanu są i będą w przyszłości wyjątkowe.

- Dla Kościoła hierarchicznego Polska jest zawsze krajem istotnym we wszelkich nadziejach na przyszłość. Ale i dla Polaków sytuacja w Kościele, rola Kościoła w rożnych obszarach życia politycznego i społecznego na świecie ma ogromne znaczenie - powiedział Komorowski.
------------

Shizofrenie ma, czy postanowił przetestować dopalacze?

Niech się kolo zdecyduje czy z moherowcami walczy czy ich popiera.
Ami11 {SAMA PRAWDA} / 89.74.194.* / 2010-10-16 13:45
Komorowski jest przedew wszytskim dwulicowy. Raz jedzie na audiencje do Lublina do Palikota a raz do Rzymu do BENa.
Blazej_ / 2010-10-16 00:01 / Tysiącznik na forum
dobrej nocy życzę.
Eternit z Azbestu / 2010-10-15 23:36 / Tysiącznik na forum
Ojciec Tadeusz Rydzyk złamał prawo. Dlatego, do sądu trafił już wniosek o ukaranie redemptorysty. Zdaniem toruńskiej policji Rydzyk przeprowadzał nielegalną zbiórkę pieniędzy na antenie Radia Maryja. Grozi mu za to grzywna. Sam zainteresowany nazywa te działania "próbą uderzenia od strony finansowej".

Na Rydzyka i ojca Piotra Andrukiewicza doniósł informatyk i badacz Radia Maryja, który monitoruje program tej stacji. Według niego w Radiu Maryja zbierano bez zezwolenia ofiary na odwierty geotermalne prowadzone przez fundację Lux Veritatis, TV Trwam i niepubliczną Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Redemptorysta nie miał pozwolenia MSWiA na prowadzenie takiej zbiórki. Zbiórki publiczne na terenie całego kraju można prowadzić tylko za zgodą tego resortu.

***

We wrześniu 2008 r. o taki wniosek wystąpiła grupa świeckich współpracowników o. Rydzyka. Zbierać mieli na odwiert geotermalny. Ministerstwo odmówiło zgody, argumentując, że pieniądze miały zostać przeznaczone na prowadzenie przez przedsiębiorcę, czyli fundację Lux Veritatis, działalności gospodarczej.

--------------------------

Co za czasy. Kiedyś to pałkowi niezatrzymywali samochodó z rejestracją CTR, bo to jedzie człowiek Tadeusza Rydzyka. Ta co przez nia kobiet jak ognia unikam miała rejestrację CT, przekroczyła prędkośc o kilkadziesiąt km/h i jej tylko pouczenie dali. Aczkolwiek twierdziła że to dzięki temu, że pałkowych fretką poszczuła.
cherub / 62.148.81.* / 2010-10-16 12:04
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ludzie najgłośniej ryczący o nie tolerancji i antysemityźmie sieją najwięcej NIENAWIŚCI !!!
Blazej_ / 2010-10-15 23:40 / Tysiącznik na forum
nie wiadomo czym przekupiła pałkowych :)
Eternit z Azbestu / 2010-10-15 23:48 / Tysiącznik na forum
Znając jej charakter to jak ich opieprzyła tak zwiali.
Blazej_ / 2010-10-15 23:49 / Tysiącznik na forum
czyli miała temperament więc nigdy nic nie wiadomo :)
Eternit z Azbestu / 2010-10-16 00:00 / Tysiącznik na forum
Oj miała. Zresztą jakby nie miała to by mi się pewnie nie spodobała.
Blazej_ / 2010-10-15 23:08 / Tysiącznik na forum
Tomok nie zdążyłem przynieść ci browara co byśmy wypili...
Dysleksja powinna eliminować z życia zawodowego.
eby / 2010-10-16 09:12 / Tysiącznik na forum
Cześć Blazejku :)
Mam nadzieję że to żarcik ...
Nasz kierowca pisze Bugaria zamiast Bułgaria , czasami ciężko odczytać o co chodzi, ale jest świetnym kierowcom , bardzo dobrze daje sobie radę w wyjazdach zagranicznych. Czy Twoim zdaniem należałoby go zwolnić ??
eby / 2010-10-16 09:13 / Tysiącznik na forum
Kurcze , ja też robię błędy...
Eternit z Azbestu / 2010-10-15 23:14 / Tysiącznik na forum

Dysleksja powinna eliminować z życia zawodowego.

Polonistów

A ja browara popijam. Twoje zdrowie.
Blazej_ / 2010-10-15 23:16 / Tysiącznik na forum
wszystkich gdzie niezbędnę jest pisanie logicznego ciągu liter.
Mam faxe i powiem ci, że nie zmieniło się w samku od wielu lat. No i puszka 1 litr czyli można bezkarnie wypić 3 piwa :)
Eternit z Azbestu / 2010-10-15 23:20 / Tysiącznik na forum
O ile odbiorca zrozumie treść przekazu to ortografia jest niepotrzebna.
Uważam, że jako, że mamy XXI wiek to należy wprowadzić jeden światowy język. Najlepiej angielski, ale taki przerobiony, bez żadnych wyjątków. A jeśli już majuą być języki narodowe to zdecydowanie zlikwidować zbędne literki.

No Faxe jest fajne... kiedś mieli taką reklamę "Faxe najlepszy przyjaciel mężczyzny"
Ja mam Pilsner Urquell.
Blazej_ / 2010-10-15 23:25 / Tysiącznik na forum
lubisz boks?
Eternit z Azbestu / 2010-10-15 23:30 / Tysiącznik na forum
Nie. Nielubię sportu, pomijając sporty motoryzacyjne.
Blazej_ / 2010-10-15 23:34 / Tysiącznik na forum
sporty motoryzacyjne poza rajdami to porażka. Jeżdżenie w kółko przez 2 godziny to chyba dobre dla autystyków.
Eternit z Azbestu / 2010-10-15 23:43 / Tysiącznik na forum
Ostatnio to nawet tego nie oglądam. Szkoda, że Kubica nie jeździł jak jeszcze F1 była fajna. Teraz to co roku dają głupsze ograniczenia... tylko czekać aż ograniczenia prędkości wprowadzą. zaczeło się sypać jak Senna się zabił. Było stwierdzić "A to pech!" zamiast wprowadzać coraz głupsze przepisy w trosce o bezpieczeństwo. Jak ktoś jest leszczem i się boi niech zakłada kapelusz i jedzie do Norwegii. Nawet WRC ostatnio ma coraz głupsze przepisy.

No ale zawsze lepiej zatrzeć silnik niż dostac zawału.
Chociaż sportowa jazda nie jest taka łatwa. Kiedyś nasz szefuńcio fundnął nam gokarty w wersji godzina jazdy na raz... myślałem, że padnę, kolega to aż zwymiotował.
Ostatnio tak jechałem na granicy Hiszpańsko-Portugalskiej. Po 1000km przejechanych po hiszpańskich autostradach jechałem po nocy przez górskie serpentyny. Przy ograniczeniu do 80km/h i tolerancji pałkowych jak u nas a do tego w środku nocy na odludziu mogłem jechac ile dało by radę... ale te 30km to byo strasznie męczoce nawet bez przekraczania prędkości, zwłaszcza, że i tak co kilkadziesiąt sekund trzeba był ohamować przed ostrym zakrętem z przepaścia po jednej stronie i skałą po drógiej.
Blazej_ / 2010-10-15 23:48 / Tysiącznik na forum
sama prawda. To samo można powiedzieć o boksie, który podupada.
Jb... a może byśmy golnęli jutro browara?
Eternit z Azbestu / 2010-10-15 23:57 / Tysiącznik na forum
No ja pewnie golnę tak czy inaczej.
Blazej_ / 2010-10-16 00:01 / Tysiącznik na forum
muszę w końcu zwerbować szymona i janlewa na i będziemy mogli coś wypić.
Eternit z Azbestu / 2010-10-16 00:04 / Tysiącznik na forum
Ja się chętnie przyłączę.
Blazej_ / 2010-10-15 23:24 / Tysiącznik na forum
pilsnera kiedyś lubiłem a potem smak wydawał mi się nieco dziwny.
Ja tam światowego języka nie chcę. Jestem białym Polakiem i nie chcę żeny murzyn mówił tym samym językiem co ja przez co byłby stawiany ze mną na równi.
Ortografia i składnia jest jak najbardziej potrzebna. Jak ktoś by napisał Dyniel zamiast Daniel w dokumentach to byłbyś zadowolony?
Eternit z Azbestu / 2010-10-15 23:29 / Tysiącznik na forum
No nie jest taki dobry jak kiedyś, ale i tak niezły.
Pojechałbym sobie do Holandii albo Norwegii ale chociaż tam wszyscy znają angielski to nie tak łatwo znaleźć pracę jak sięich dziwnego języka nie zna. Jeszcze chętniej bym do Niemiec pojechał ale tam to nawet angielskiego dobrze nie znają.

Mi tam by Dyniel nie przeszkadzało, aczkolwiek pewnie urzędasom by przeszkadzało.
Blazej_ / 2010-10-15 23:32 / Tysiącznik na forum
Do niemiec, kraju prześladowców moich dziadków - nigdy w życiu.

To teraz wyobraź sobie, że zmieniają ci standadowego nicka na KB :)
Eternit z Azbestu / 2010-10-15 23:47 / Tysiącznik na forum
Niemcy chcieli nam zbudować autostradę, ale Polaczki jak zwykle musieli protestować przeciwko budowie autostrad... no i Hitler się wkurzył i musiał nas przykłądnie ukarać. Szkoda, że nic to nas nie nauczyło i nadal ciągle ktoś protestuje przeciwko budowie drogi.
Jakby kolesi co bronili doliny rosputy puścili z dymem w krematorium to by inni ekologicy wyciagneli konstruktywne wnioski.

Przeciwko KB bym nic nie miał, choć przy 2 literkach to dośc łatwo o pomyłkę.
Blazej_ / 2010-10-15 23:54 / Tysiącznik na forum
nie no... nie pitol. Działalność gestapo i SS to za to, że drogi nie chcieliśmy? chyba przybyłeś z dalekiego kraju i nie wiesz co się działo u nas w czasie wojny.
Eternit z Azbestu / 2010-10-16 00:00 / Tysiącznik na forum
Ale wojna się wzieła z tego, że Polacy sprzeciwili sięautostradzie Berlin-Szczecin-Gdańsk-Olsztyn. Jak dla mnie sprzeciw przeciwko budowie autostrady to wstarczający powód do pacyfikacji. A to co się działo w czasie wojny to były skutki, a każdy skutek ma swoją przyczynę.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy