Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Jest szansa na dalsze wzrosty

GPW: Jest szansa na dalsze wzrosty

Money.pl / 2010-06-11 06:58
Komentarze do wiadomości: GPW: Jest szansa na dalsze wzrosty.
Wyświetlaj:
jb / 82.210.148.* / 2010-06-11 23:36
Hej Leszcze. Cieszcie się z mikrohossy, bo niedługo pwrót do rzeczywistości.
----------------
Sprzedaż detaliczna w USA spadła w maju wbrew prognozom ekonomistów, którzy przewidywali nieznaczny wzrost.

Spadek sprzedaży stawia pod znakiem zapytania dalszą poprawę stanu gospodarki, gdyż wydatki konsumentów stanowią około 70 procent aktywności gospodarczej w USA.

Jak podało w piątek Ministerstwo Handlu, sprzedaż detaliczna zmniejszyła się w maju o 1,2 proc. Jest to największy spadek od września ub. roku.

Sprzedaż samochodów spadła o 1,7 proc., artykułów w domach towarowych o 1,8 proc., a benzyny o 3,3 proc.

W związku z zastojem na rynku nieruchomości aż o 9,3 proc. spadła sprzedaż artykułów gospodarstwa domowego.

Ekonomiści prognozujący trendy dla agencji Reutera przewidywali wzrost sprzedaży detalicznej w maju o 0,2 proc.

-------------

Dziś załozyłem sobie rachunek w Aliorze. W bessie eMakler jest bezuzyteczny bo nie mozna w nim siorbać Sek.
janlew / 2010-06-11 23:39 / portfel / Tysiącznik na forum

nie mozna w nim siorbać Sek.


im was więcej tym bardziej rosnąć będzie i mniej spadać
bin_laden / 2010-06-11 23:44 / -
Ani Ty ani inni NIE są w stanie zmienić przyszłości :)
janlew / 2010-06-11 23:48 / portfel / Tysiącznik na forum
w takim razie ty też nie
bin_laden / 2010-06-12 00:05 / -
Ja nie mam zamiaru zmieniać przyszłości, Ja ją ZNAM!
jb / 82.210.148.* / 2010-06-11 23:50
Nikt z nas.
Ale wystarczy spojżeć na wykresy z perspektywy kilku miesięcy i widać co się dzieje.
swierzak450 / 80.48.115.* / 2010-06-11 23:56
janlew późno się obraca ale jak się obróci to będzie grzmiał bardziej niż ken !!!! :-)
janlew / 2010-06-11 23:54 / portfel / Tysiącznik na forum
kilka miesięcy nic mówi nic o rynku, trend nadrzędny od 16 miesięcy jest wzrostowy i dopiero to mówi coś o rynku, reszta to szum informacyjny i złudzenia leszczy, którym wydaje się jedynie, że rynek zrobi to co oni by na jego miejscu zrobili

a ja nawet z perspektywy kilku miesięcy widzę trend wzrostowy i naturalne korekty po drodze, bo rynek nie daje się zaniżać w dół mimo naprawdę realnych powodów typu grecja, wegry i cały ten eurokryzysowy syf
amator1122 / 2010-06-12 00:14 / Tysiącznik na forum)
ładnie to napisałeś całkowicie się z tym zgadzam jednak niewierze ,że tym przekonamy "forumową schizofrenie" , naprawdę trzeba mieć to coś żeby tyle miesięcy tkwić w błędzie.:)
jb / 82.210.148.* / 2010-06-12 00:21
W papiery wchodziłem na początku lutego 2009 a wyszedłem pod koniec maja 2010. Może i o 10% przed dołkiem i o 10% po szczycie ale jednak większośc trędu zaliczyłem. A teraz spokojnie czekam na kolejny... znaczy tym razem planuję w bessie aktywnie grac na Skach.
janlew / 2010-06-12 00:43 / portfel / Tysiącznik na forum

znaczy tym razem planuję w
bessie aktywnie grac na Skach


nikomu źle nie życzę, choć polak powinien życzyć źle bliźniemu, ale spodziewam się najgorszego, czyli, że będziesz walczył z trendem jak krzysio od 1800 do 2600 i oddawał kapitał na s-kach
jb / 82.210.148.* / 2010-06-12 00:02
Był roczny tręd wzrostowy i sięskończył. Obecnie giełdy są na poziomach z przed pół roku. Jak ktośczekał na hossę przez rok od dołka to teraz ma straty a nie zyski.
janlew / 2010-06-12 00:12 / portfel / Tysiącznik na forum

Był roczny tręd wzrostowy i sięskończył.


jeśli dlatego, że tylko tak napisałeś, albo ci się tego zachciało, to na pewno nie

głąbowi z tbs-ów się tego zachciewa od dawna z wiadomym skutkiem


Obecnie giełdy są na poziomach z przed pół
roku.


w żaden sposób nie jest to powód do zakończenia rocznych wzrostów, bez problemu znalazłbym takie momenty wcześniej, np. we wrześniu 2009 rynek też był na poziomach sprzed pół roku, w czerwcu też był na poziomach sprzed iluś tam miesięcy a potem i tak wracał do wzrostów i robił nowe szczyty w trendzie i nic nie wskazuje, że teraz będzie inaczej


Jak ktośczekał na hossę przez rok od
dołka to teraz ma straty a nie zyski.


to, że ktoś ma straty bo kupił na 2600 nie oznacza, że wracamy do bessy, co ty w ogóle pitolisz??
jb / 82.210.148.* / 2010-06-12 00:23
Przez pierwsze pół roku hossy pisałeś, że to tylko odreagowanie i będą dalsze spadki, tak samoteraz bessa potrwa pół roku zanim ją zauważysz.
janlew / 2010-06-12 00:51 / portfel / Tysiącznik na forum
chcę ci przypomnieć, że na jesieni sam wywaliłeś akcje bo uznałeś, że wraca bessa a potem musiałeś odkupować drożej

i teraz prawdopodobnie będziesz też odkupywał

a ja przynajmniej jestem konsekwentny i choć odwracam się powoli, tak jak rynek, to płynę z trendem


tak samoteraz bessa potrwa pół roku zanim
ją zauważysz.


znów masz dar prorokowania? no nie, nie rozlużniaj mnie do reszty

wcale nie wiesz czy tak będzie i tak samo możesz się pomylić jak na jesieni, kiedy wywaliłeś akcje bo też błędnie uwierzyłeś w powrót bessy
jb / 82.210.148.* / 2010-06-12 01:51
Akcje wywalałem w lecie 2009 i odkupiłem nieco drożej. Lepiej mniej zarobić niz strcić.
janlew / 2010-06-12 01:54 / portfel / Tysiącznik na forum
takie myślenie prowadzi do łapania dołków i górek aż w końcu do dt

jesteś już blisko bo bierzesz się za kontrakty
swierzak450 / 80.48.115.* / 2010-06-11 23:58
najpierw miały zbankrutować duże banki ale państwa wzięły ich długi na siebie , teraz czas aby znaleźć sposób aby oddłużyć państwa a jest taki sposób :-)
bin_laden / 2010-06-11 23:58 / -
niech będzie nawet po Twojemu, tylko pytanie, kiedy skończy się korekta?! Czy dziś, czy jak np. wig20 będzie miał 1600pkt.
janlew / 2010-06-12 00:01 / portfel / Tysiącznik na forum
to już wiemy od jakiego poziomu marzysz o rozpoczęciu zakupów

od 1600 na w20
amator1122 / 2010-06-12 00:35 / Tysiącznik na forum)
on marzy o 1600 żeby bez straty uciec:))
max303 / 2010-06-11 23:32 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Na dobranoc(:-))

Premier: trzeba uzdrowić finanse, by uniknąć losu Grecji
Tagi: kryzys, Japonia, MFW

Nowy premier Japonii Naoto Kan ostrzegł w piątek, że jego kraj może stanąć w obliczu kryzysu, w jakim znajduje się Grecja, jeśli pilnie nie upora się z rosnącym długiem publicznym.
jb / 82.210.148.* / 2010-06-11 23:48
Potężni japońscy biurokraci ruszyli do boju z nieoczekiwanym wrogiem: modelką, która stała się bojowniczką o zdrowy budżet. Renho Murata jest lepiej znana z reklam kostiumów kąpielowych i kariery prezenterki telewizyjnej niż z obalania status quo. Jako minister ds. reform w ekipie nowego premiera Naoto Kana, stanie się wkrótce jedną z kobiet budzących największy lęk w Tokio.
---------------
Rzeź ostateczna Nikkei już niebawem.
janlew / 2010-06-11 23:36 / portfel / Tysiącznik na forum
najpierw węgrzy porównywali się w zeszły piątek do grecji a teraz japonia

jakaś moda?

chyba mamy do czynienia ze swego rodzaju zjawiskiem domina w owczym pędzie w wypowiedziach oficjeli

tak jak nagle wszystkim zrobiło się niedobrze na przełomie 2008/2009 (Islandia, Irlandia, Węgry) bo niedobrze było jankesom, tak teraz nagle wszystkim zrobiło się niedobrze dokładnie w tym samym momencie co grecji

czy to forma jakiegoś żebractwa medialnego?
jb / 82.210.148.* / 2010-06-11 23:49
A w grudniu 1000.
janlew / 2010-06-11 23:39 / portfel / Tysiącznik na forum

1600pkt.


im was więcej tym bardziej rosnąć będzie i mniej spadać
bin_laden / 2010-06-11 23:43 / -
Ani Ty ani inni NIE są w stanie zmienić przyszłości :)
janlew / 2010-06-11 23:47 / portfel / Tysiącznik na forum
jeśli ja nie i inni nie to ty też nie

a próbujesz to robić zaklinając 1600

działa to więc w dwie strony jak miecz obosieczny

podciąłeś gałąź na jakiej siedzisz
tadeusz* / 89.228.19.* / 2010-06-11 23:03
zapodam nute i zmykam, ten upał mnie wykończył, Dobranoc :)
----------------------------------------------------------------------------------
http://www.youtube.com/user/tadeusz214
rafcio55 / 2010-06-11 23:14 / Tysiącznik na forum
a wóde kto będzie pił dzisiaj?!
rafcio55 / 2010-06-11 23:02 / Tysiącznik na forum
Vorg ten Twój filmik już oglądałem, jest ok :) system przetestuje na własnej skórze ale myśle że będe zadowolony bo troche czasu na niego poświęciłem :)
Vorg / 2010-06-11 23:27 / portfel / Tysiącznik na forum

Vorg ten Twój filmik już oglądałem, jest ok

Jest durny. :)))

bo troche czasu na niego poświęciłem

W porządku - a konkretnie? Dwa dni? :)

Do naprawdę dobrej strategii będziesz dochodził miesiącami, może latami. Weźmiesz się za jedną koncepcję, przetestujesz ją, pozmieniasz, przetestujesz, zoptymalizujesz, pozmieniasz, może dodasz stopy, pozmieniasz, zoptymalizujesz, i uznasz, że to jest do dupy.

Weźmiesz się za drugą, przetestujesz, podłubiesz w tym, przetestujesz, pozmieniasz wzory na swoje, przetestujesz, zoptymalizujesz, dodasz stopy, stopy zwalą Ci wynik, ale bez nich obsunięcia zniszczą Ci portfel i psychikę, więc uznasz, że to też jest do dupy.

Weźmiesz trzecią koncepcję, przetestujesz, zoptymalizujesz, i okaże się, że dla jednych ustawień działa świetnie, dla innych tragicznie. Nie tracąc zapału wybierzesz działające parametry i zaczniesz grać na rynku, po czym dostaniesz po dupie (to taka lekcja o optymalizacji - nikt nie wierzy, że to nie działa, dopóki nie sprawdzi).

Wybierzesz w końcu coś sensownego, przetestujesz, zoptymalizujesz w stopniu minimalnym (bardziej badając strategię, a nie wybierając parametry), coś może pozmieniasz, dodasz stopy, nie będzie najgorzej - zaczniesz grać i może nawet przez pewien czas zarabiać. Ale i tak dostaniesz po dupie, bo w inny sposób nie nauczysz się zarządzać pieniędzmi.

Wkurzysz się, uznasz, że zmarnowałeś mnóstwo czasu i że to wszystko jest do dupy, a Twoje wyobrażenie o giełdzie było najwyraźniej idiotyczne - i w tym momencie zrobisz bardzo duży krok do przodu.

Za jakiś czas znajdziesz sobie jakąś koncepcję (być może swoją), posiedzisz nad nią kilka tygodni, być może uda Ci się połączyć ją ze swoją dotychczasową strategią - i być może wyniki się poprawią. Zaczniesz grać, dużo ostrożniej, znacznie mniejszą pozycją i bez stresu - i zaczniesz zarabiać.

Za jakiś czas znowu weźmiesz coś na warsztat (może z przyzwyczajenia, może z pasji, może nie będziesz miał co robić z wolnym czasem) - raz coś działa, raz coś nie działa, raz działa lepiej, raz gorzej - i co jakiś czas okaże się, że można zrobić to lepiej, niż robiłeś do tej pory.

I tak pomalutku, powolutku będziesz szedł do przodu...
rafcio55 / 2010-06-11 23:39 / Tysiącznik na forum
no miejmy nadzieje bo mam głód sukcesu na kontraktach i chciałbym na nich dobrze zarabiać, obecnie też mi idzie nie najgorzej ale pochłania to dużo mojego czasu a musze mieć go więcej na inne sprawy :)

W porządku - a konkretnie? Dwa dni?

troszke wiecej ale ostatnio mnie olśniło :)

nie chce szukać innego systemu :) zarządzać wielkością pozycji też już umiem i jest to wkalkulowane w moje SL także myśle że łatwo nie zbankrutuje :)
Vorg / 2010-06-11 23:46 / portfel / Tysiącznik na forum

mam głód sukcesu na kontraktach i chciałbym na nich dobrze zarabiać

nie chce szukać innego systemu :)

Bez pasji zbyt wiele nie osiągniesz. Nie tylko na giełdzie.

zarządzać wielkością pozycji też już umiem

Też tak myślałem. :) Na pierwszym obsunięciu powyżej historycznego będziesz już wiedział, co mam na myśli.

Jak uznasz, że wszystko dopracowałeś, to chodź się pościgać - będzie trochę zabawy. :)))
rafcio55 / 2010-06-11 23:52 / Tysiącznik na forum
Vorg widze że nie masz wiary w moje możliwości :) system już mam i nie zamierzam go zmieniać, potestuje go pół roku na "żywo", jeżeli okaże się że będe pod kreską to wtedy zmienie regułe ustawiania SL ale nie sam system :)

Jak uznasz, że wszystko dopracowałeś, to chodź się pościgać - będzie trochę
zabawy. :)))

a niby jak chcesz się pościgać? :)
Vorg / 2010-06-12 00:05 / portfel / Tysiącznik na forum

widze że nie masz wiary w moje możliwości :)

Nie chodzi o Ciebie Rafek. Ja po prostu wiem co trzeba przejść. :) Myślisz, że czemu na kontraktach na plus wychodzi jeden na dwudziestu? Wierzysz, że to wszystko jest takie proste i oczywiste?

system już mam i nie zamierzam go zmieniać

Nie zamierzałeś też zamykać swoich pierwszych S powyżej 2400. Prędzej czy później i tutaj zmienisz zdanie - możliwe, że z podobnego powodu. Nie trzymaj się kurczowo czegoś, o czym jeszcze zbyt wiele nie wiesz - tak robią tylko sekciarze. :))

potestuje go pół roku na "żywo", jeżeli okaże się że będe pod kreską to wtedy zmienie regułe ustawiania SL

Z własnego doświadczenia - system jest przez ponad pięć miesięcy pod kreską. W szóstym miesiącu wyrywa w górę tak, że z nowego największego obsunięcia robi nowy szczyt na kapitale. Wytrzymałbyś pięć miesięcy jazdy w dół bez zmieniania czegokolwiek? Spróbuj. :)

a niby jak chcesz się pościgać? :)

Może być na forum - takie porównanie systemów w praktyce. Ty publikujesz swoje sygnały, ja swoje - jeżeli znajdzie się ktoś jeszcze chętny, to nie widzę przeszkód. :)
rafcio55 / 2010-06-12 00:22 / Tysiącznik na forum

Nie zamierzałeś też zamykać swoich pierwszych S powyżej 2400. Prędzej czy
później i tutaj zmienisz zdanie - możliwe, że z podobnego powodu. Nie
trzymaj się kurczowo czegoś, o czym jeszcze zbyt wiele nie wiesz - tak
robią tylko sekciarze. :))


Początki były trudne, wtedy to cieszyłem się z tego że otworzyłem kontrakt, nie zdajesz sobie sprawy jaki postęp osiągnąłem :) i znowu mi wypominasz że czegoś nie wiem :)

Może być na forum - takie porównanie systemów w praktyce. Ty publikujesz
swoje sygnały, ja swoje - jeżeli znajdzie się ktoś jeszcze chętny, to nie
widzę przeszkód. :)

podejmuje rękawice :) możemy się tak sprawdzić, proponuje wymiane sygnałów drogą mailową codziennie rano tuż po 8.30 tak aby było wszystko jasne :)
rafcio55 / 2010-06-12 00:24 / Tysiącznik na forum
chociaż z drugiej strony nie wiem czy będe chciał się z kimś dzielić moim cudownym systemem ;) do przemyślenia

dobranoc :)
Vorg / 2010-06-12 00:41 / portfel / Tysiącznik na forum

i znowu mi wypominasz że czegoś nie wiem :)

Niczego nie wypominam. :) Po prostu wiem, ile rzeczy sam bym sprawdził, zanim nazwałbym coś "systemem".

proponuje wymiane sygnałów drogą mailową codziennie rano tuż po 8.30 tak aby było wszystko jasne :)

No to byłby trochę problem, bo ja się tylko do 8:30 nie ograniczam (chociaż chciałbym, i dłuższy czas do tego dążyłem). A ja proponuję założyć swój wątek na forum - mogą być komentarze do portfela (może w końcu założę), może być jakiś luźny - będzie więcej zabawy, mam nadzieję, że ktoś się jeszcze przyłączy. :)) Zdecydowaną większość sygnałów jestem w stanie określić na długo przed ich wystąpieniem (w skrajnych przypadkach kilka minut wcześniej). Na forum widoczna będzie data i godzina posta - nie ma mowy o żadnym kombinowaniu. :)

nie wiem czy będe chciał się z kimś dzielić moim cudownym systemem

No jasne, wszyscy od razu zaczniemy Cię naśladować, rynek się powygina i system przestanie działać. Daj spokój. :))

To proponuję jakiś ustalony okres czasu, po którym damy sobie spokój - żeby pokazać przydatność systemu przydałby się chociaż rok, ale... :))) Bez przesady.
Vorg / 2010-06-12 00:42 / portfel / Tysiącznik na forum
Dobranoc. :)
WIELKA_NIEDŹWIEDZICA / 87.205.87.* / 2010-06-11 22:53
Czym tak się nasz lewy janek podnieca Eee..? Cytujesz moje posty, które akurat nie miały potwierdzenia w praktyce, bo mafia z wypchanymi kieszeniami postanowiła SZTUCZNIE REANIMOWAĆ amerykańskiego trupa w ciągu nieco ponad pół godziny przed zamknięciem i CO..? Z tego powodu ma być mi wstyd, a ty jesteś bliski orgazmu?

Spójrzcie na ich wykresy szanowni marzyciele... tam przed samą końcówką była CELOWA REANIMACJA AMERYKAŃSKIEGO TRUPA, lub jak kto woli MANIPULACJA.
Co takiego się nagle wydarzyło, że był wyskok na finiszu...? Może Obama wygrał w kółko i krzyżyk??? Nooo... to po czymś takim czeka nas już tylko hossa jakiej świat nie widział.
jb / 82.210.148.* / 2010-06-11 23:39
Tak jak w chossie zdażały się niewielkie spadki tak teraz w bessie zdażają się niewielkie wzrosty. Jak ktoś gra na DT to jest to dla niego ważne, ale jak ktoś inwestuje długo lub średnio terminowo to ważny jest tręd, a ten jest spadkowy.
WIELKA_NIEDŹWIEDZICA / 87.205.87.* / 2010-06-12 00:02

Tak jak w chossie zdażały się niewielkie spadki tak teraz w bessie zdażają się niewielkie wzrosty. Jak ktoś gra na DT to jest to dla niego ważne

I otóż to właśnie...

ale jak ktoś inwestuje długo lub średnio terminowo to ważny jest tręd, a ten jest spadkowy

Rzecz ogólnie wiadoma, tylko nie każdy przyjmuje to do wiadomości i robią w między czasie tyle wqrwiających falstartów... a dwudziesty nadciąga.
janlew / 2010-06-12 00:56 / portfel / Tysiącznik na forum

tyle wqrwiających falstartów


np. pisząc jak ty dziś i wielokrotnie, że będzie rzeź za wodą a oni up i na zielono? z tym się zgodzę
janlew / 2010-06-11 23:51 / portfel / Tysiącznik na forum

ważny jest tręd, a ten jest spadkowy


od 16 miesięcy trend jest wzrostowy a ty ogłaszasz długoterminowy trend spadkowy bo w jednym miesiącu maju się mocniej skorekciło?

no mocne, mocne, ogłoś to gdzieś

następny co będzie teraz walczył z trendem na s-kach
jb / 82.210.148.* / 2010-06-12 00:05
Spadki są już od 2 miesięcy i pochłoneły wzrosty z poprzednich 4 miesięcy. Jak ktoś pól roku temu wycofał się z giełdy i ulokował kase na lokacie to ma większe zyski niż jakby został na giełdzie.

zamiast cudować z budowaniem portfela trzeba było kupowac jak było tanio i sprzedawać jak było drogo.
janlew / 2010-06-12 00:46 / portfel / Tysiącznik na forum
mi nic nie pochłonęło, mam cały czas z grubszą te samą stopę zwrotu mimo korekty dzięki dobieraniu na spadkach

jak zwykle patrzysz na indeksy a nie na poszczególne spółki
janlew / 2010-06-12 00:54 / portfel / Tysiącznik na forum

Spadki są już od 2 miesięcy


nonsens, w maju rynek spadł do poziomów od których już odbił się (sp500 odbił się od 1040 pkt i wraca na 1100)

spadki trwały więc miesiąc a nawet zostały już zniwelowane

widzisz, to jest właśnie zaklinanie rynku i widzenie tego co nie ma przez filtr własnych przekłamań
barbarossa1941 / 2010-06-11 23:01 / portfel / Tysiącznik na forum
ale mafia ma siłe jeśli wchodzi to wie po co wchodzi - pociągnie do rozliczena kontraktów to pewne
janlew / 2010-06-11 22:58 / portfel / Tysiącznik na forum

moje
posty, które akurat nie miały potwierdzenia w praktyce


otóż to i tylko to jest istotne


bo


"bo znów mnie wydymali" :-)
WIELKA_NIEDŹWIEDZICA / 87.205.87.* / 2010-06-11 23:06

"bo znów mnie wydymali" :-)

...przyjmij wyrazy współczucia i wysmaruj sobie tam voltarenem
(taki lek, gdy swędzi i piecze)
janlew / 2010-06-11 23:14 / portfel / Tysiącznik na forum
to był cytat, ciebie wydymali, nie mnie
WIELKA_NIEDŹWIEDZICA / 87.205.87.* / 2010-06-12 00:35

to był cytat, ciebie wydymali, nie mnie

...dobra, dobra nie tłumacz się, ja tam w twoje zabawy analne nie wnikam. Komu się wypniesz, to już twoja sprawa - nic mi do tego, tylko potem nie jęcz że cię swędzi i piecze tylko smaruj kloakę zawczasu, a nie dopiero po...
tadeusz* / 89.228.19.* / 2010-06-11 22:42
tu jeszcze oprócz mnie był taki fajny i dzielny byczek " nieuk " ale chyba go powódź zalała, bo nie wierze, że by nie był tu z nami i nie wołał " hossanna "
barbarossa1941 / 2010-06-11 22:49 / portfel / Tysiącznik na forum
Coraz częściej myślę o graniu na kontraktach wtedy masz gdzieś hossy możesz zarobic na bessie ale boje sie tego jak diabeł święconej wody.
janlew / 2010-06-11 22:46 / portfel / Tysiącznik na forum
nieuk w maju przeszedł pierwszy silny okres zwątpienia w całym tym byczym trendzie (co przyznał znikając stąd potem ponownie), co nigdy mu się tu nie zdarzyło

skoro nawet on zwątpił to jest to najlepszy wskaźnik tego jak mocny pesymizm dotknął wszystkich

prawie wieczny byk jb też zwątpił (a wcześniej w ciągu roku zdarzyło mu się to tylko raz na jesieni) i to też obrazuje wiele
tadeusz* / 89.228.19.* / 2010-06-11 22:48
nie dziwie się im, bo i ja sie dałem wyleszczyć w samum dołku, choć trzymałem się dzielnie - otrząsnąłem się jednak, straty puszczając w niepamięć . .
barbarossa1941 / 2010-06-11 22:52 / portfel / Tysiącznik na forum
Ja się nie dałem ale i tak teraz akcje są super tanie zakładając hossę.
amigo2 / 2010-06-11 22:31
czesc Lepkusie mowie ze BYTOM to nr.1 na polskim rynku!!!!!!!!!!1
jb / 82.210.148.* / 2010-06-11 23:40
Bytom wyczerpał swój potenciał.
zastanawiam się co dalej z Techmexem, bo nieco dziś podupadł.
tadeusz* / 89.228.19.* / 2010-06-11 22:35
bytom to porządna firma z tradycjami, żeby nie chińczyki z tym tanim badziewiem, dobrze by stali . .
amigo2 / 2010-06-11 22:41
w chinski badziew-;)ubieraja sie same Lwy z money.pl-;)czyli rafcie jany l,jarosławy itp.
jednym słowem LEPKUSIE-;)
jb / 82.210.148.* / 2010-06-11 23:41
Sama prawda.
Magistra broniłem w garniaku z Bytomia.
rafcio55 / 2010-06-11 22:58 / Tysiącznik na forum
hej zaparty, bytom to śmieć i leci na 1 zeta! ciesz się że dzisiaj o nim nie pisałem bo znowu by leciał chłopaku....
amigo2 / 2010-06-11 23:01
siorbaj młody lepkusi poki promo masz-;)
rafcio55 / 2010-06-11 23:03 / Tysiącznik na forum
chłopaku ja gram na kontraktach a akcje to tylko mało istotny dodatek....
amigo2 / 2010-06-11 23:05
a w bierki elektryczne pod wodą probowałes?-:)
rafcio55 / 2010-06-11 23:11 / Tysiącznik na forum
to już wiem dlaczego tak ci na mózg padło ;)
tadeusz* / 89.228.19.* / 2010-06-11 22:29
zaledwie 30% kapitału w akcjach, reszta gotówki sie kisi . . a szkoda, mogłem dzisiaj coś dokupić
max303 / 2010-06-11 22:32 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
dołączyłeś do elitarnego klubu " SZKODA ŻE"
tadeusz* / 89.228.19.* / 2010-06-11 22:33
"szkoda gości, żal pierogów"
tadeusz* / 89.228.19.* / 2010-06-11 22:26
jakich słów by kto nie używał, to mi pasuje tylko to jedno: HOSSA
barbarossa1941 / 2010-06-11 22:36 / portfel / Tysiącznik na forum
Pomodle się za te slowa ktore tu powiedziałeś których przed strachem że zapeszę nie będę powtarzał.
Nas maluczkich o wielka łaska Pana dostąpi żeby grosik powiększył sie o grosik a co innym pozwolił strate odrobić.
I w wielkim naszym królestwie zwanym Polską pozwolił dzielnie i codziennie pracowac żeby grosik do grosika składać i potem wrzucać na giełdę żeby żydków z ostatnie skórki na karku obedrzeć za ich złe uczynki.
A tobie Tadeuszu niechaj wszyscy święci wynagrodzą za twe zacne i wielkie słowa których nie śmię powtarzać aby nie zapeszać.
:))
tadeusz* / 89.228.19.* / 2010-06-11 22:39
:)) ha ha
amator1122 / 2010-06-11 22:33 / Tysiącznik na forum)
hossa była, jest i będzie z miejscami na korekty:))))
pozdro dla hossiarzy z Janem i Vorgiem na czele, ja jeszcze jestem ostrożny:)))
Vorg / 2010-06-11 22:34 / portfel / Tysiącznik na forum

dla hossiarzy z Janem i Vorgiem na czele

Skąd Ci przyszło do głowy, że jestem hossiarzem? Szok. :)
amator1122 / 2010-06-11 22:43 / Tysiącznik na forum)
Czytam ciebie i to jest to" CZUJESZ RYNEK" ,nie walczysz a płyniesz z trendem.:)
Vorg / 2010-06-11 23:04 / portfel / Tysiącznik na forum

nie walczysz a płyniesz z trendem

W pewnym sensie tak. Okres "walki" z rynkiem i różnego rodzaju szaleństw mam już za sobą - sporo mnie kosztował. Zdecydowanie preferuję strategie gry z trendem (choć niekoniecznie musimy rozumieć to pojęcie w ten sam sposób), ale nie uważam narzędzi do gry wbrew trendowi za bezwartościowe - wiele zależy od tego, jak je wykorzystasz (tak, wiem, są tu tacy, którzy od półtora roku uważają rynek za wykupiony i trzymają Ski, ale gwarantuję, że nie jest to jedyne zastosowanie narzędzi tego typu).

CZUJESZ RYNEK

Nie do końca. Uważam, że tak zwana "intuicja" jest najgorszym narzędziem, jakiego można używać na giełdzie (pod każdym względem, nie tylko prognostycznym). Zresztą widzę to sam po sobie - czasem system mówił "kupuj", ja myślałem "będzie strata, teraz to czas sprzedawać" (ale realizowałem sygnał), a potem miła niespodzianka - system miał rację. Nie powiedziałbym, że "czuję rynek" - z mojego doświadczenia wynika, że nie o "czucie" w tej zabawie chodzi, może nawet wręcz przeciwnie. :)
amator1122 / 2010-06-11 23:31 / Tysiącznik na forum)
Moim zdaniem czuć rynek to nie intuicja kiedy kupić i sprzedać to umieć się w nim poruszać mieć wizje gdzie on zmierza,korzystać z szans jakie nam daje,ty zbudowałeś system /pisałeś dobry/ bo czułeś rynek ja jak wiesz dopiero jestem w trakcie budowania ,dopasowuje się do niego, a nie próbuje dopasować go do siebie:)
Vorg / 2010-06-11 23:42 / portfel / Tysiącznik na forum

to umieć się w nim poruszać

W porządku.

mieć wizje gdzie on zmierza

Nie mam takiej wizji. Jest mi wszystko jedno, czy za rok będzie 4000 czy 1000 na W20. Chociaż posiadaczom akcji życzę oczywiście tego pierwszego. :)

ty zbudowałeś system /pisałeś dobry/

Nie narzekam, ale nie wierzę, że nie można tego zrobić lepiej - chociaż w sumie nie liczę już na jakieś przełomowe odkrycia.

ja jak wiesz dopiero jestem w trakcie budowania ,dopasowuje się do niego, a nie próbuje dopasować go do siebie:)

Rozumiem, że dopasowujesz się do rynku - bo system jak najbardziej należy dopasować do siebie. :)
amator1122 / 2010-06-11 23:57 / Tysiącznik na forum)
dobrze rozumiesz chodzi o rynek..,ok jest ci wszystko jedno ale człowiek z doświadczeniem inwestorskim taką wiedzą /budowa systemu/ powiedzieć mądrym, który ma marzenia, plany na przyszłość chyba jak każdy człowiek.. nie miał wizji gdzie to zmierza nie dostrzegał rozwoju itd.
Niewierze i kropka:))
Vorg / 2010-06-12 00:26 / portfel / Tysiącznik na forum

człowiek z doświadczeniem inwestorskim

Inwestorskim jak inwestorskim - raczej spekulanckim. :)

taką wiedzą /budowa systemu/

To nie jest wcale jakaś czarna magia. Dwie - trzy książki (mogę polecić tytuły), umiejętność programowania (nie jest konieczna, ale bardzo, bardzo przydatna), zdrowe podejście do pieniędzy i masa wolnego czasu na eksperymenty - powinno wystarczyć.

który ma marzenia, plany na przyszłość chyba jak każdy człowiek

No może trochę bardziej postrzelone - taką mam naturę. ;)

nie miał wizji gdzie to zmierza

Nawet jeśli mam jakieś wizje, to nie mają i nie będą miały wpływu na moje transakcje, dlatego można je uznać za pomijalne. :) Naprawdę.
amator1122 / 2010-06-12 00:38 / Tysiącznik na forum)
Wiedziałem:)))))
Vorg / 2010-06-12 00:49 / portfel / Tysiącznik na forum
Bezbłędne prognozowanie czegokolwiek na giełdzie jest praktycznie niewykonalne, dlatego zwyczajnie się tym nie zajmuję... :) Popatrz na Longa - człowiek uparcie dąży do 100% trafności i nie daje sobie wytłumaczyć, że jest to nieosiągalne (jeżeli dobrze rozumiem jego uśmieszki, to reaguje ironicznie). Napisał kiedyś, że ma nadzieję, że za jakiś czas będzie w połowie przypadków trafiał co do punktu z prognozami W20. To jest absolutnie nierealne - naprawdę już lepiej wziąć się za coś, co przynajmniej zarabia...
tadeusz* / 89.228.19.* / 2010-06-11 22:37
on ciebie chyba ze mną pomylił ;)
Vorg / 2010-06-11 22:47 / portfel / Tysiącznik na forum
Zajmuję się systemami mechanicznymi - gram w obie strony i tylko według ich wskazań (choć czasem zdarzały się oderwania od strategii - niestety, ale chyba mam to już za sobą). Nie jestem "hossiarzem" ani "bessiarzem", "bykiem", "niedźwiedziem", czy czymś tam jeszcze - prawdę mówiąc moja opinia na temat przyszłości rynku nie ma żadnego znaczenia ani wpływu na zawierane transakcje (i szczerze uważam, że to dobrze). A trendy wyższego rzędu wykorzystuję co najwyżej jako filtry sygnałów.

No dobra, czasem lubię jak mocno spada. Ale to tylko takie schorzenie zawodowe, w praktyce pomijalne. :))
amator1122 / 2010-06-11 22:56 / Tysiącznik na forum)
Sam sobie odpowiedziałeś....trend wyższego rzędu wykorzystujesz jako filtry sygnałów tzn.nie walczysz z nim jak większość kontraktowców na tym forum.:)
Vorg / 2010-06-11 23:35 / portfel / Tysiącznik na forum

nie walczysz z nim jak większość kontraktowców na tym forum.:)

No w tym sensie to fakt - nie mam takich skłonności. Chociaż w przeszłości każdy próbował złapać górkę i dołek. :)
tadeusz* / 89.228.19.* / 2010-06-11 22:53
i ja bym tak chciał, ale nie potrafie :))
. . ale co ja bym z tą kasą zrobił ?
Vorg / 2010-06-11 23:06 / portfel / Tysiącznik na forum
Tadek - gra systemem jest zwyczajnie nudna (najciekawszy etap to projektowanie systemu). Jeżeli traktujesz giełdę jako rozrywkę, to straciłbyś całą przyjemność. A kasa - wszystko zależy od tego, jaki cel sobie postawisz. Mój nie jest zabójczo wygórowany.
tadeusz* / 89.228.19.* / 2010-06-11 23:11

Jeżeli traktujesz giełdę jako rozrywkę, to
straciłbyś całą przyjemność.

. . no właśnie :)
amator1122 / 2010-06-11 22:45 / Tysiącznik na forum)
Tadek ty też ale nie miałem jeszcze okazji z tobą podyskutować:)
tadeusz* / 89.228.19.* / 2010-06-11 22:56
bo ja zazwyczaj tylko z rafciem dyskutuje :)
. . a tak na marginesie, to ja wcale na giełdzie sie nie znam i dyskusja sprowadza sie zawsze do alkoholu i miłości . .
Vorg / 2010-06-11 22:24 / portfel / Tysiącznik na forum
Dobry wieczór.

Rafek jesteś? Wróciłem do domu dopiero.
rafcio55 / 2010-06-11 23:00 / Tysiącznik na forum
tak jestem :)

Wróciłem do domu dopiero.

tak myślałem że poleciałeś na jakieś dziewczynki ;)
Ami11 {SAMA PRAWDA} / 89.74.194.* / 2010-06-11 22:18
Zwracam uwagę na LTG.
Zaczyna tam się ruch.
max303 / 2010-06-11 22:32 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
już od roku
barbarossa1941 / 2010-06-11 22:10 / portfel / Tysiącznik na forum
Sorki że wam zasmiecam forum ale mam ochotę pogadać o giełdzie..
anonim_03 / 2010-06-11 22:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

pogadać o giełdzie..

to już nie ma innych tematów ?
barbarossa1941 / 2010-06-11 22:23 / portfel / Tysiącznik na forum
są ale w głowie ciągle ta giełda a bo może spadnie itp itp.

NIe lubię tracić a lekko do tyłu jestem. Mam do siebie żal że zbyt byłem pewien swego - taka nauka na przyszłość.
Postawiłem na konia był w czołówce i nagle nogę złamał a ja stopp lossow nie miałem i poszło 6 czy 7 tysięcy
janlew / 2010-06-11 22:28 / portfel / Tysiącznik na forum
zapakowałeś wszystko do jednego wora? nie lepiej wchodzić partiami kapitału i wykorzystywać spadki do wymanewrowywania na plus na poszczególnych papierach? pisałem tu o tej strategii i dzięki niej jestem na plusie na wszystkim (poza jednym papierem, w którym mam jeszcze niezbyt wiele gotówki) mimo wielu spadków po drodze a nawet uzyskałem duży margines bezpieczeństwa przed ewentualnym nawrotem spadków. gdybym pakował tylko raz w każdą spółkę byłbym na minusie chyba na połowie papierów
barbarossa1941 / 2010-06-11 22:46 / portfel / Tysiącznik na forum
wchodzilem partiami i uwerzyłem że spaśc nie może ale nie miełem stop losa a chodzi o polaquę nieszczesną
janlew / 2010-06-11 22:50 / portfel / Tysiącznik na forum
napisz jak podzieliłeś kapitał i na jakich poziomach wchodziłeś

zawsze trzeba sobie zostawiać amunicję, ja na ten przykład mam w tej chwili 50% kapitału w akcjach, który był w całości przeznaczony na akcje. no bo liczę się mimo wszystko z tym, że jakieś bankructwo gdzieś jeszcze może być, mimo, że trend byka jest. zawsze trzeba mieć taki dupochron w postaci kapitału zapasowego, bo jak walnie, to nie będziesz miał z czego dobrać na dnach
barbarossa1941 / 2010-06-11 22:58 / portfel / Tysiącznik na forum
na polaquie to 16, 17 , 19, 20, 21 a doszlo do 23,40 zeta a walnelo na 16 teraz 17 jest nadnie -na to poszło 50 % inwestycji
dokupilem tepse i bzwbk.

mam śmieci patentusa ze stratą 15 % ale nie dużo i szara 40 % do góry też mało

mam amrest fajna spółka ale drogo kupiłem po 70 więc w plecy
janlew / 2010-06-11 23:13 / portfel / Tysiącznik na forum
lepiej uśredniać w dół niż w górę w trendzie wzrostowym bo wtedy dostajesz margines bezpieczeństwa

popatrz jak ja zrobiłem, eurocash po 10, po 11, potem jeszcze raz po 10, ale potem już nic bo szło już na 20. teraz nawet jak spadnie do 15 to nie tracę. margines bezpieczeństwa aż 100%

alma, najpierw brałem po 19, potem po 23, potem jeszcze po 24, a potem zostawiłem bo pojechała aż na 40. na drugim rachunku brałem po 30 i w ostatnich dniach dobierałem po 33 ale drożej już nie biorę, choć c/wk cały czas poniżej 1 a więc okazja. jak wróci do 40 to zobacz ile mam marginesu bezpieczeństwa. a jakbym brał po 40 to byłbym już mocno w plecy bo korekci się właśnie na 33/34

pkobp brałem po 23, po 25 i po 30 ale potem już nic, bo pojechało aż na 40. teraz jak spadło do 37 a w lutym do 35 to i tak byłem cały czas na plusie. gdybym brał do 40 to byłbym już w plecy bo spadło właśnie do 37 w maju

lotos brałem po 11, potem po 15, potem 23 i 26 ale nie drożej, więc nawet teraz jak korekci się i spadło w maju do 28 to w plecy nie byłem. ale tu margines bezpieczeństwa mam najmniejszy - tylko dlatego, że akcje brane od 11 dają mi już teraz ogromną stopę zwrotu a więc to samo w sobie robi za duży bufor bezpieczeństwa

bardzo ważny jest ten margines bezpieczeństwa bo na korektach, nawet dużych, nie dostajesz w plecy a i kapitału więcej zachowujesz na dobieranie niżej
barbarossa1941 / 2010-06-11 23:17 / portfel / Tysiącznik na forum
no tak to pzy zalożeniu że będzie caly czas długo roslo.
NIe wiem ile masz lat ale rok temu nie miałem dużo kasy na grę dlatego też zarobiłem sprzedalem ot co. Nie wiem ile to jest dużo kasy na giełdę .
Teraz myślę że 300 tys
janlew / 2010-06-11 23:44 / portfel / Tysiącznik na forum

no tak to pzy zalożeniu że będzie caly czas długo roslo.


tak zakładałem w połowie 2009 i już rok mam rację

i takie margines bezpieczenstwa dzięki temu, że nie muszę się obawiać takich korekt jak ta majowa czy lutowa
barbarossa1941 / 2010-06-11 22:07 / portfel / Tysiącznik na forum
Janlew te duże wzrosty w Hiszpanii to może być robota grubasków tam będą pompować bo znaleźli okazyjne akcje ?
janlew / 2010-06-11 22:21 / portfel / Tysiącznik na forum
nie znam się na spółkach hiszpańskich
barbarossa1941 / 2010-06-11 22:25 / portfel / Tysiącznik na forum
hiszpańskie czy Polskie są dobre i złe chodziło mi o zdolowany tamtejszy rynek weszli po to żeby zarobić a jak gruby wchodzi to już na dłużej niż 2 tygodnie
janlew / 2010-06-11 22:33 / portfel / Tysiącznik na forum
to prawda, że jest zdołowany ale oczywiście nie będzie zdołowany wiecznie. na pewno jest tam wiele okazji inwestycyjnych, tak jak na giełdzie greckiej, która jest tak nisko, że to aż nieprawdopodobne

kto umie ten znajduje okazje wszędzie, a im niżej rynek tym więcej takich okazji wśród świetnie prosperujących przedsiębiorstw. trzeba patrzeć bardziej na poszczególne spółki niż całe rynki lub gospodarki. dobra spółka radzi sobie bez względu na kondycje gospodarki. jak mówi mój pewien znajomy prywatny przedsiębiorca

"a co cię obchodzi kondycja gospodarki, albo umiesz to sprzedawać albo nie umiesz i to wszystko"

i to powiedzenie zawsze mi się przypomina jak szukam jakichś dobrych firm bez względu na koniunkturę giełdowo gospodarczą
barbarossa1941 / 2010-06-11 22:09 / portfel / Tysiącznik na forum
a na złocie to będzie wtopa jak cholera zacznie lecieć w dół
barbarossa1941 / 2010-06-11 21:50 / portfel / Tysiącznik na forum
Mam nadzieje że to trwale do góry u mnie zaraz będzie piwo ktoś ma ochotę pogadać
janlew / 2010-06-11 21:58 / portfel / Tysiącznik na forum
słabi sprzedali w maju, rynek więc wyhamował a teraz znów powracają rekiny

Jim Rogers też chce kupować euro jak już prawie wszyscy sprzedali i je pogrzebali

ONI zawsze wracają na końcu, w chwilach największego pesymizmu, tak jak wrócili na dnie bessy w marcu 2009

teraz wrócimy do den bessy tylko jak zbankrutuje jakieś państwo w europie lub kilka, inaczej nie ma sensu na to czekać. póki co rynek będzie bronił długoterminowego trendu byka, wbrew wszystkim pesymistom, tak jak cały 2008 rok bronił trendu niedźwiedzia przeciw optymistom

zawsze tak było, jest i będzie
barbarossa1941 / 2010-06-11 22:04 / portfel / Tysiącznik na forum
Prakycznie to od prawie roku nie wzrośliśmy . Ja jednak myślę że to teraz to będzie już ostatni raz szybko do góry później mozolnie powoli do góry z wpadkami myślę że tak wielkich wzrostów już ie będzie.

Ale ja jestem leszczem który się myli jak większość więc będzie odwrotnie. będzie pikować a później dół
janlew / 2010-06-11 22:20 / portfel / Tysiącznik na forum

Prakycznie to od prawie roku nie wzrośliśmy


to nie ma dla mnie większego znaczenia, ten rynek zachowuje się zupełnie inaczej niż rynek niedźwiedzia 2008, ten broni się za wszelką cenę przed spadkami a tamten bronił się za wszelką cenę przed wzrostami więc to determinuje dla mnie, że to jest rynek byka a nie to, że rośniemy po 5% dzień w dzień miesiącami lub nie. o mojej ocenie decydują bardziej subtelne kryteria niż jakaś roczna konsolidacja lub jej brak w skali kreseczek na wykresach. jak się było na rynku dzień w dzień cały 2008 rok to się wie o o czym mówię

trend długoterminowy rozwija się etapami, rynek niedźwiedzia 2008 też nie był dynamiczny. było dużo długich boczniaków, podobnie jak w tym trendzie. niemal analogicznie staliśmy w miejscu prawie pół roku od lutego 2008 do czerwca (potwornie się wtedy nudziłem) z małą zwyżką w marcu po drodze. to było tak samo mylące i uśpiło czujność wielu na tyle, że nie wiedzieli, iż mają do czynienia z bessą; anale i wszyscy mówili, że to tylko przejściowa korekta w hossie 2003-2007. a w lipcu 2008 było nawet silne odbicie, na tyle silne, że niemal oficjalnie ogłoszono koniec bessy

dopiero krach na jesieni 2008 po upadku lehmana był najbardziej dynamiczny i niszczący. tamten niedźwiedzi rynek miał de facto 3 etapy - duży spadek na jesieni do lutego (przełom 2007/2008), potem duży spadek na jesieni po upadku lehmana i dno bessy w lutym 2009. trzy szybkie ruchy a w międzyczasie masa boczniaka. teraz masz prawie to samo tylko w przeciwnym kierunku

więc ta powolność i etapowość wcale nie neguje, że jest rynek byka, tak jak powolność i etapowość w 2008 nie negowała, że był rynek niedźwiedzia. to nie sprint, tylko maraton, to nie zając, tylko raczej żółw
janlew / 2010-06-11 22:24 / portfel / Tysiącznik na forum

tamten niedźwiedzi
rynek miał de facto 3 etapy


jeśli wliczyć duży spadek w czerwcu 2008 do dna intraday na 2404 to byłyby 4 dynamiczne etapy
barbarossa1941 / 2010-06-11 22:28 / portfel / Tysiącznik na forum
Dobrze że wtedy nie gralem byłbym bankrutem
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy