Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Jest szansa na wzrosty?

GPW: Jest szansa na wzrosty?

Money.pl / 2010-07-12 08:49
Komentarze do wiadomości: GPW: Jest szansa na wzrosty?.
Wyświetlaj:
wiki mouse / 80.48.4.* / 2010-07-15 10:56
Czy przypadkiem teraz kupują niedzielni inwestorzy (lub nie sprzedają) oraz zarządzający za nie swoją kasę?
warto też wiedzieć jak PZU zrobił wynik w I kwartale 2010.
O wynikach mozna przeczytac na Polandsecurities.com - Koktajl z wynikami
jb / 82.210.148.* / 2010-07-13 00:43
http://gazetapraca.pl/gazetapraca/1,90439,8127805,Kiedy_uslyszysz_albo____albo.html

Oto jak wspaniale żyje się na zielonej wyspie...
jb / 82.210.148.* / 2010-07-13 00:27
Obrączki gotowe, eleganccy goście czekają, a tu nagle do Urzędu Stany Cywilnego wpada oddział strażników granicznych. Gdyby obywatel Bangladeszu zdążył powiedzieć "tak", mógłby zostać w Polsce. Nie zdążył i długo nie zobaczy swojej niedoszłej żony.

Strażnicy swoimi kanałami dowiedzieli się, że w bielańskim urzędzie stanu cywilnego ślub bierze obywatel Bangladeszu z Polką. Wybrali się na ceremonię. Zatrzymano trzech obywateli tego azjatyckiego kraju. Dwóch było w Polsce legalnie. Tylko pan młody nie miał stosownych dokumentów.

21 - latek był w Polsce nielegalnie. Trzy lata temu szef Urzędu ds. Cudzoziemców odmówił mu nadania statusu uchodźcy i wydał decyzję nakazującą opuszczenie Polski. 18-letni wówczas chłopak do decyzji się nie zastosował.

---------------------

No prosze,, jednak nasze służby mundurowe wzięły się za cos pożytecznego! Uratowały mężczyznę przed przegraniem życia! Mam nadzieję ,że zaczną teraz masowo ratowac mężczyzn! Wówczas będzie można uczciwie powiedzieć, że żyje nam się lepiej!
jb / 82.210.148.* / 2010-07-13 00:18
Sędzia federalny zgodził się, by pozwowi wobec Apple'a i sieci AT&T nadać status pozwu zbiorowego - właściciele iPhone'ów twierdzą, że Apple nie uprzedził ich, że kupując nowy telefon, zwiążą się z operatorem telekomunikacyjnym nie na dwa, ale na pięć lat

Decyzja oznacza, że każdy, kto kupił iPhone'a w USA od debiutu w czerwcu 2007 r. aż do dziś, może w przypadku wygranej liczyć na odszkodowanie. Główny zarzut wobec Apple'a jest taki, że spółka podpisała umowę na wyłączność z siecią AT&T aż na pięć lat. A konsumenci nie wiedzieli, podpisując dwuletnie umowy, że z operatorem będą de facto związani dłużej.

O pięcioletniej umowie na wyłączność pierwszy pisał w 2007 r. dziennik "USA Today", jednak żadna ze spółek nigdy tego oficjalnie nie potwierdziła (potwierdzenie znalazło się w dokumentach sądowych).

AT&T już przy debiucie iPhone'a stwierdziło, że nie usunie simlocka nawet po wygaśnięciu dwuletniej umowy. W przypadku nowego iPhone'a Apple i AT&T uczyniły jedynie drobny wyłom w strategii: w salonie Apple'a klient może kupić telefon bez planu taryfowego. Ale płaci o 400 dol. więcej i wciąż zostaje w AT&T, bo to z tą siecią musi podpisać umowę, by z iPhone'a dało się dzwonić.

Pozew został złożony już w październiku 2007 r. Pozywający domagają się, by Apple nie mógł sprzedawać w USA iPhone'ów działających wyłącznie w sieci AT&T. Oskarżają też spółkę o zaburzanie wolnej konkurencji.

-------------------

Może wreszcie zrobią porządek z tą sektą.
jb / 82.210.148.* / 2010-07-13 00:02
Zasłabnięcia, wyginające się tory, zmiany godzin pracy urzędów i groźba pożarów lasów - to wszystko wina upałów nawiedzających Polskę. W niektórych miejscach zostaną rozstawione kurtyny wodne, które mają przynieść ulgę mieszkańcom miast. Upał będzie trwał co najmniej do końca tygodnia.

Duże ryzyko udaru słonecznego, zagrożenie życia, uszkodzenia asfaltowych nawierzchni dróg i zagrożenie pożarowe - takie ostrzeżenie wydał IMGW dla województw zachodniopomorskiego i lubuskiego. W innych województwach zagrożenie jest mniejsze, ale występuje. Tylko na Podkarpaciu sytuacja jest w normie.

Fala zasłabnięć

REKLAMA Czytaj dalej

Z powodu upału krakowskie pogotowie ratunkowe ma coraz więcej zgłoszeń o zasłabnięciach i omdleniach. Od czwartku do niedzieli było ponad 100 takich przypadków, od początku lipca ponad 300 - powiedziała rzeczniczka krakowskiego pogotowia Barbara Grzybek-Korgól.

Do czasu aż do poszkodowanego dotrze karetka dyspozytorzy mają udzielać wskazówek osobie, która jest przy poszkodowanym, co robić w przypadku zasłabnięcia.

Władze miasta zdecydowały w poniedziałek o ustawieniu koło Wieży Ratuszowej na Rynku Głównym beczkowozu z wodą pitną. Woda będzie wydawana do godzin popołudniowych, przez cały okres upałów. Na stronie internetowej krakowskich wodociągów można znaleźć wykaz kilkudziesięciu studni i zdrojów ulicznych.

Według IMiGW wysokie temperatury, dochodzące do 32 st. C, mają się utrzymywać w Krakowie do czwartku.

Lekarze zalecają, by w upalne dni w miarę możliwości pozostać w chłodnych pomieszczeniach, jeść lekkie posiłki z dużą ilością warzyw i owoców, a dodatkowo pić wodę i soki, szczególni sok pomidorowy, który uzupełnia potas wydalany z organizmu wraz z potem. Osoby starsze, dzieci i osoby z problemami kardiologicznymi powinny ograniczyć przebywanie na słońcu, a wyjścia z domu zaplanować najlepiej na godziny ranne lub wieczorne.

Upał zagraża torom

Ograniczenia prędkości, odkształcone tory i rozciągająca się trakcja to główne - o tych i innych problemach kolejarzy informuje TVN Warszawa. Jak poinformowała stacja od gorąca została zerwana trakcja pomiędzy Zalesiem a Piasecznem. Pociągi w kierunku Radomia poruszały się po jednym torze.

Pożary lasów

Jest sucho i gorąco, rośnie zagrożenie pożarami w lasach ostrzega dyrektor generalny Lasów Państwowych Marian Pigan. Tylko w niedzielę wybuchło ich 120, od początku lipca - ponad 600.

95% pożarów powodują ludzie. Główne przyczyny to nieostrożne obchodzenie się z ogniem i łamanie oczywistych, zdroworozsądkowych zakazów. W takim dniu, jak dzisiejszy, kiedy w całej niemal Polsce obowiązuje najwyższy stopień zagrożenia pożarowego, nie wolno rozpalać w lesie ognisk, nie wolno używać otwartego ognia w lesie, a także w jego pobliżu. Lasy w Polsce są powszechnie dostępne, ale korzystajmy z nich odpowiedzialnie apeluje szef Lasów Państwowych. Prosi, by poruszać się wyłącznie po szlakach, ścieżkach rowerowych i innych wyznaczonych trasach.

Niektóre nadleśnictwa wprowadziły zakaz wstępu do lasów, w większości obowiązuje trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego.

Zmiana organizacji pracy i kurtyny wodne

Z powodu wysokich temperatur utrzymujących się od kilku dni w stolicy Dolnego Śląska zmienią się godziny pracy Urzędu Miejskiego. Na wrocławskim rynku zostały także rozstawione kurtyny wodne, które mają przynieść ochłodę mieszkańcom.

Jak poinformowała Julia Wach z biura prasowego Urzędu Miejskiego Wrocławia, od 14 lipca urząd zacznie pracę wcześniej - będzie czynny w godz. 7-15. Centra obsługi mieszkańców, centra obsługi podatnika oraz kasy będą pracowały w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godz. 7.15-14.30, a w środę 7.15-15.45.

Kurtyny wodne zostały również rozstawione w Legnicy.

To jeszcze nie koniec

Ponad 30-stopniowy upał będzie się utrzymywał w Polsce do końca tygodnia - wynika z prognoz IMGW. W weekend spodziewane jest nieznaczne ochłodzenie, nad krajem przejdą burze, może spaść grad. Synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska powiedziała, że wysoka temperatura nawet do 36 stopni Celsjusza w cieniu utrzyma się przynajmniej do soboty.
-----------

Najpierw powódź, ptraz upały... nawet pogoda nam niesprzyja i jak ta nasza gospodarka ma się rozwijać.
jb / 82.210.148.* / 2010-07-12 23:59
W gminie Darłowo może wkrótce powstać aż siedem elektrowni wiatrowych. O unijne dotacje na ich budowę stara się również siedem firm. Każda z nich wnioskuje o ok. 40 mln złotych. Razem mogą uzyskać prawie 300 mln.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie jeden człowiek będący prezesem wszystkich spółek ubiegających się o pieniądze z Unii. Zdaniem ekspertów, jest to próba obejścia unijnych wymagań i sztuczny podział inwestycji.

Jak informuje "Rzeczpospolita", w ramach unijnego programu "Infrastruktura i środowisko" przeprowadzono już dwa nabory wniosków na wsparcie inwestycji wykorzystujących odnawialne źródła energii. Jak dotąd nie rozstrzygnięto żadnego, a proces ten trwa już ponad rok.

REKLAMA Czytaj dalej

Wszystko przez wątpliwości, jakie mają urzędnicy, przed podpisaniem umów na dofinansowanie. Siedem firm jest ze sobą ściśle powiązanych. Jak wylicza "Rzeczpospolita" łączy je adres w Warszawie, Robert Hadło w zarządach wszystkich spółek, a także Thomas Bernard Flangan zasiadający w czterech zarządach.

Specjaliście twierdzą, że powiązania kapitałowe nie są problemem w przyznaniu dofinansowania na inwestycje. Ich zdaniem problemem jest próba sztucznego podziału projektu. W praktyce oznacza to, że każda z firm może starać się o 40 mln zł dofinansowania. Łącznie prawie 300 mln. Gdyby połączyć wszystkie firmy, nie mogłyby się ubiegać o tak dużą kwotę.

Zdaniem Pawła Choromańskiego z firmy doradczej MCG, takie sztuczne dzielenie projektu dla uzyskania wyższej dotacji jest niezgodne z prawem. Zarzuty odpiera prezes wszystkich spółek ubiegających się o dotacje Robert Hadło. Jak twierdzi, wszystkie inwestycje są oddzielnymi projektami, a łączy je jedynie lokalizacja z dogodnymi warunkami wietrznymi.
Do końca lipca ma zostać podjęta decyzja, które projekty otrzymają unijne pieniądze.

-------------

Takim to się na popapranej zielonej wyspie zyje lepiej.
jb / 82.210.148.* / 2010-07-12 23:55
Tysiące belgijskich farmerów protestowało pod budynkiem Rady ds. Rolnictwa i Rybołówstwa w Brukseli. Farmerzy domagają się interwencji Unii, która spowodowałaby wzrost cen skupu mleka - bez takiej interwencji część rolników będzie zmuszona zrezygnować z hodowli. Protestujący rzucali w kierunku budynku Rady dziecięce traktory, kalosze oraz inne przedmioty. Na niektórych kaloszach widniały napisy: "wojna", oraz "mleko". Protestującym uważnie przyglądały się oddziały policji przystosowane do tłumienia zamieszek.

-------------

Ciekawe kiedy się cała UE posypie. Może Lepper zrobi karierę międzynarodową.
jb / 82.210.148.* / 2010-07-12 23:38
2010-07-10 16:24:46 | 83.24.255.* | jb
Re: GPW: Tym razem Amerykanie zachęcą do zakupów?
Byłem dziś na zakupach w CH Reduta... generalnie mało kupujących, ale mojąuwagę zwrócił
jeden sklep bez żadnego klienta w środku pomimo infa o promocjo -70%... a był to salon class="ins">Bytom... Amigo2 mnie nieźle wrobiłz tymi investorsami...
amigo2 / 2010-07-12 23:46
po zeta 50 siorbałes -;)Lepkus zawsze bedzie Lepkusiem-;)
jb / 82.210.148.* / 2010-07-12 23:47

Lepkus zawsze bedzie Lepkusiem-;)

A naganiacz naganiaczem. :)
piciu / 2010-07-12 23:08 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
gdyby nie sprzedaz (prywatyzacja) majatku narodowego to poplynelibysmy bardziej niz grecja jestesmy w czarnej dupie nie na zielonej wyspie.
amator1122 / 2010-07-12 23:53 / Tysiącznik na forum)
jasne z takim portfelikiem :)))) to można takie dyrdymały głosić.
na twoim miejscu bym się wycofał i nie pogłębiał strat.
jb / 82.210.148.* / 2010-07-12 23:11
Sprzedaż majątku i twórcza księgowość budżetowa.
Ukrywają ogromne długi i zadłużają się coraz bardziej.
tyle, że my nie jesteśmy zagrożeniem dla Euro i nam nie pomoga jak nasz rating spadnie do smieciowego.
fundek00 / 2010-07-12 22:19
ktoś z was inwestuje przez emaklera w mbanku?
jb / 82.210.148.* / 2010-07-12 23:01
Mam tam jeszcze trochę akcji, ale od niedawna przeszedłem do Alioru. Ma o wiele większą funkcionalność.
blazej nl / 79.185.5.* / 2010-07-12 21:55
a wogóle to hossa znowu jest czy co ? :P
Jeszcze trochę brakuje do linii trendy spadkowego. Walka pewnie będzie przy 2400 na W20 i 1100 na SP
nieuk / 2010-07-12 21:53 / Tysiącznik na forum
wakacyjne dymanie

idziemy na szczyty ??
blazej nl / 79.185.5.* / 2010-07-12 21:57
linia trendu po drodze więc to nie jest takie pewne.
nieuk / 2010-07-12 22:00 / Tysiącznik na forum
spoko...

nie ma lepszego czasu na dymanie....

jak teraz... wiekszosc przespi... okazje na basenach...)
nieuk / 2010-07-12 22:01 / Tysiącznik na forum
jak wrócą zrobią nowe szczyty
blazej nl / 79.185.5.* / 2010-07-12 22:04
raczej wrócą jak zrobią nowe szczyty i się zdziwią :)
ja to jestem już całkiem rozchwiany bo niby w portfelu rośnie a ciągle widzę, że spadki będą :)
schizofrenia :D
blazej nl / 79.185.5.* / 2010-07-12 21:49
tutaj ludzie plusują tych co mówią jak w Polsce jest super jakby naprawdę tak było...
amator1122 / 2010-07-12 22:00 / Tysiącznik na forum)
a co nie jest ...masz wątpliwości ,że z kryzysu wychodzimy obronną ręką .

może napisz kiedy było lepiej to ja pyknę ci plusa:))
blazej nl / 79.185.5.* / 2010-07-12 22:03
oczywiście że mam wątpliwości.
Wiesz co moim zdaniem uratowało Polskę przed kryzysem bankowym? To że Polaków nie było stać na kredyty. Jakby było na zachodzie to rząd musiałby dopłacać bankom. No ale to już historia.
Teraz widzę że z Polski zrobiono TANIĄ siłę roboczą i skansen turystyczny.
amator1122 / 2010-07-12 22:27 / Tysiącznik na forum)
to tylko gdybanie , nie ważne co uratowało jesteśmy zieloną wyspą i to jest niepodważalne
Co mnie obchodzi gdzie ktoś pracuje i za ile, żyjemy w wolnym kraju każdy ma wybór... ja nie jestem matką Teresą żeby się martwić o ludzi co sobie wybrali taką a nie inną drogę życia.
Sam przepracowałem 13 lat za granicą to był mój wybór i nikomu nic do tego i wale tych co zostali tak jak oni walą was i waszą troskę o nich...

tanio pracują tylko nieudacznicy ja ich nazywałem polską stonką.
jb / 82.210.148.* / 2010-07-12 22:50
Fajnie. Zarabiam podwójną średnią krajową jako programista z 6 letnim starzem. niektórzy koledzy zarabiają mniej inni więcej... ale tyle to w Niemczech płacą za zbieranie truskawek. Programista zarabia tam 3 razy tyle a więc może pracować 4 miesiące, 2 odpoczywac a pół roku szukać pracy i wyjdzie mu na to samo.
I własnie dlatego coraz więcej Polaków emigruje... ciekawe kto będzie pracowałna Ciebie jak już żaden frajej nie zostanie.

Albo dojdzie do rewolucji i ta stonka rozstrzela prezesuńciów a świat będzie biadolił co za zbrodnia się stała. Myślisz, że dlaczego Lenin i Hitler doszli do władzy?

PKB na obywatela tej zielonej wyspy to 11k$, w przypadku czerwonej Estonii to 14k$ w Czechach to 19k$, w zbankrutowanej Grecji to 30k$, w Niemczech 41k$ w Austri, której to giełdę przegonilismy to 46k$.

Jakby Hitler wygrał to by nam się lepiej żyło jako tania siła robocza III Rzeszy niż w tym wolnym kraju.
amator1122 / 2010-07-12 23:59 / Tysiącznik na forum)
nie będę komentował schiza ..., kto cię "człowieku" wychował
jb / 82.210.148.* / 2010-07-13 00:03
No niestety tu nie ma czego komentować. Tu trzeba emigrować.
jb / 82.210.148.* / 2010-07-12 22:55
Taki tekst kiedyś znalazłem pod artykułem o zielonej wyspie i sobie go zachowałem.


10% społeczeństwa żyje poniżej minimum egzystencji, 70% poniżej minimum socjalnego. Nie podaje się prawdziwego bezrobocia, które jest dwukrotnie wyższe od oficjalnego (3 miliony na emigracji). Miliony ludzi pracują za 1000 zł/mc. 80% emerytów otrzymuje po kilkaset zł/mc świadczenia. W Polsce od kilkunastu lat są "zamrożone" najniższe płace i najniższe emerytury. Bo trudno nazywać podwyżką "jałmużnę" w wys. 20 czy nawet 50 zł/mc. Kiedy w tym samym czasie najwyższe uposażenia urosły o tysiące zł/mc. W Kraju który chełpi się najmocniejszą walutą na Świecie, z powodu braku mieszkania w ciągu tej zimy zamarzło na śmierć kilkaset ludzi. Tysiące głodujących zgania się przed świętami na rynki dużych miast żeby raz w roku sobie pojedli. Jak przed wojną w II RP (bród, smród i ubóstwo). Niemcy zużywają rocznie 100 mld m3 gazu. Francja również zużywa 100 mld m3 gazu na rok. Polska zużywa tylko 14 mld m3 gazu na rok. To świadczy o dystansie jaki dzieli Polskę od cywilizacji. Nawet uboga i zacofana Ukraina zużywa ok. 60 mld m3 gazu rocznie. Dziesięciomilionowa Białoruś rocznie zużywa ponad 20 mld m3 gazu. Przez minione 20-lat niczego nie zrobiono aby unowocześnić Polską gospodarkę i przestawić na zasilanie gazem i energetykę jądrową. W 85% przemysł Polski opiera się na przestarzałej energetyce węglowej ze wszystkimi tego konsekwencjami. 99% mieszkań w Polsce jest ogrzewanych węglem. Po 20-latach transformacji ustrojowej społeczeństwa polskiego nie stać na godne człowieka XXI wieku ogrzewanie domów gazem. Palą w domowych kotłowniach brudnym węglem, śmieciami, odpadami plastikowymi lub chrustem uzbieranym w lesie. Jeżeli nie wierzycie to przejdźcie się wieczorem po osiedlach domków jednorodzinnych i własnym nosem poczujecie. Setki tysięcy ludzi jest bezdomnych, którzy grzebią po śmietnikach żeby z głodu nie umrzeć. Tak wygląda ta liderująca Polska po 20-latach transformacji ustrojowej.
jb / 82.210.148.* / 2010-07-12 23:00
A ja jeszcze dodam, że minimalna płaca w Chinach obecnie wynosi 1/3 płacy minimalnej w Polsce i rośnie co roku średni 10%, podczas gdy u nas tyle rośnie w 5 lat.
W tym tępie za 15 lat Chińczycy będa zarabiac więcej niz Polacy... o ile jeszcze jacyś Polacy będą chcieli w tym kraju pracować.
tadeusz * / 89.228.16.* / 2010-07-12 21:32
Dobranoc
http://www.youtube.com/user/tadeusz214
tadeusz * / 89.228.16.* / 2010-07-12 20:59


0
2010-07-12 16:19:44 | Vorg [ Portfel ] [ Tysiącznik na forum ]
Zazwyczaj przyjmuje się, że żeby wiarygodnie ocenić przydatność systemu
należy przetestować go na okresie przynajmniej pięciu lat - w przeciwnym
wypadku ciężko jest cokolwiek o nim powiedzieć. Dzieliłem się już
kilkakrotnie swoimi mniej przyjemnymi doświadczeniami na tym forum -
pisałem m.in. o systemie, który w pewnym okresie przez ponad pięć
miesięcy był pod kreską (potem znowu zaczął zarabiać, używam go do tej
pory) - bez przeprowadzenia wcześniej dokładnych testów mógłbym w tym
czasie stwierdzić, że system do niczego się nie nadaje i przestać go
używać w samym dołku (dzięki testom byłem na coś takiego przygotowany i
cierpliwie przeczekałem).

Mógłbyś napisać tak w miarę ogólnie, na czym opierasz swój pomysł? Nie
chcę Cię podpytywać, oczywiście nie musisz odpowiadać. :)
skomentuj zgłoś do usunięcia

---------------------------------------------------------------------
pomysł wydaje mi się bardzo prosty, wykorzystuję w nim trzy systemy, na które nanoszę swoje poprawki . . właściwie to zaczynam opierać na nim inwestycje od niedawna, do tej pory obserwowałem tylko . . nie będę zdradzał szczegółów bo jest za wcześnie . .
tadeusz * / 89.228.16.* / 2010-07-12 21:01
dodam tylko, że na najbliższe dni pokazuje wzrosty . .
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy