Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Kolejna trudna sesja dla byków

GPW: Kolejna trudna sesja dla byków

Money.pl / 2010-08-27 06:57
Komentarze do wiadomości: GPW: Kolejna trudna sesja dla byków.
Wyświetlaj:
jaroslaw74 / 2010-08-29 14:03 / Uwaga! Łamie regulamin forum

2010-08-29 13:49:37 | janlew [ Tysiącznik na forum ]
jak zwykle masz jakieś urojenia

nigdy nie uważałem się za omnibusa, są spółki, które
powinienem kupić a nie kupiłem (intercars, kernel), choć
już miałem palec na enterze, spóźniłem się na dno bessy,
choć nikt nie trafił idealnie, bo nie da się; są spółki,
które kupiłem, ale uważam, że mogłem znaleźć lepsze,
pisałem tu o tym nie raz, wcale nie jest tak, że się
tylko chwalę; wreszcie, mam pewne osiągnięcia i swe
zdanie i się nimi chlubię, to normalne, że jak się pisze
to nie da się nie odwoływać do swych poglądów i
przykładów z własnego podwórka, czasem sukcesów.
naturalna, zdrowa ludzka rzecz, tu wielu tak robi i się
czasem cieszy swym sukcesem ale ty jak widzę masz
zawistny pjerdolcu straszliwy problem z tym, bo
reprezentujesz typową polacką zawistną mentalność rodem
z modlitwy polaka. ty nawet byś własne dziecko zaebał
aby tylko popatrzeć jak sąsiadowi piorun w stodołę wali,
taki z ciebie podły typ

_________________________________________
janlew TYP lustrzany aaaaaaaada

ta sama retoryka piszą o sobie wmawiając innym swoje wrodzone cechy ;-))))))))
janlew / 2010-08-29 14:06 / portfel / Tysiącznik na forum
masz tylkko urojenia, nie przejmuj się, jak zdechniesz to wyleczysz się z tego
jaroslaw74 / 2010-08-29 13:39 / Uwaga! Łamie regulamin forum
hau hau jam jest jankrut wielki nieomylny , cudowny , zakochany w sobie narcyz , a kto myśli inaczej to zawistny nieudacznik muahahah pod przykrywką internetu mogę wszystko jam jest jaknrut bankrut ;-)))))))))muahahaha
janlew / 2010-08-29 13:53 / portfel / Tysiącznik na forum
popatrzmny kto tu jest bankrutem i nieudacznikiem

2008-11-26 10:12:40 | | jaroslaw74
ze starchu tak ??? mam stratę wirtualną 50 tys i się nie
sram żyję

2008-11-30 16:21:01 | | jaroslaw74
a tak na marginesie to
inwestuję długoterminowo i mam 30% straty i nie stękam
nie narzekam nie oszukuję się

2008-12-10 12:02:05 | | jaroslaw74
nie ma mądrych uwierz mi a ja słuchałem ekspertów długi
termin tylko i mam na ARCE 20%
pleców

2008-12-11 21:53:39 | | jaroslaw74
ja jestem w plecki ok 20% tj. (nowy samochód średniej
klasy
w dupę) i mam na razie dość

2009-03-10 19:44:51 | | jaroslaw74
nie bałamuć już i tak już miałem 30% na plusie na całym kapitale i zjechałem na -20%

2009-01-29 08:18:59 | | jaroslaw74
maksiu tak na poważnie ja inwestuję w długim terminie też miałem fundusz i wtopiłem z 25-30%
i też chcę odrobić ale nie sądzisz chyba że to przyjdzie na pstryknięcie i akurat teraz w
takiej RZEŹNI
jaroslaw74 / 2010-08-29 13:59 / Uwaga! Łamie regulamin forum
jaknrut ty nie masz odwagi napisać o sobieprawdy ale JB o tobie całą prawdę też przytoczył ale do ciebie nie dociera żeś BAKRUT JANKRUT ;-)))))))

swoją drogą arren Buffet guru inwestowró też stracił na ostatniej bessie pewni eteż jest nieudacznikiem nie to co ty NARCYZIE wirtuaualny urodzony w dołku 2009 muahahaha
janlew / 2010-08-29 14:05 / portfel / Tysiącznik na forum
jb nie zacytował tu nic do czego się bym tu nie chciał przyznać, a zarzut, że nie trafiłem w dno bessy nie jest żadnym zarzutem

a ty bankrucie od arki jesteś wielkim nieudacznikiem inwestującym na krachu 2008, co wyszło właśnie dzięki temu, że ktoś tu to odkopał i dzięki czemu już wiemy jakie jest źródło twej zawiści wobec tych jacy piszą tu, że cokolwiek im się udało

a buffett robi takie rzeczy, których swym tępym rozumkiem nigdy nie ogarniesz bankrucie50 koła, więc nawet się nań nie powołuj
Prawiezaratrala / 213.238.116.* / 2010-08-29 13:09
W ubiegłym tygodniu ulokowałem resztę gotówki w papierach. Obecnie mam zero wolnej gotówki. (20% środków na lokacie trzymam od zawsze poza obrotem papierowym).
Wyniki:
Środki lokowane w papierach przed krachem '2007: średnio -20%.
Środki lokowane po krachu '2007: średnio +15.
Łącznie: średnio -15%.

Jestem spokojny co do przyszłości i przekonany, że jesteśmy obecnie w czasie przed odpałem w górę. Propaganda o następnej hossie za 3-4 lata jest typowa dla czasu powszechnego zniechęcenia.

Moja technika jest tyle prymitywna co skuteczna. Nie sprzedaję ze stratą. Lecz jedyną zasługę, którą sobie przypiszę za rok gdy będę na +50%, to umiejętność nielokowania środków potrzebnych w krótkim terminie.

Zachęcam do zapamiętania tych przechwalanek i wyciągnięcia ich za rok, gdy trendy się wyklarują.
jaroslaw74 / 2010-08-29 13:19 / Uwaga! Łamie regulamin forum
co to jest to -15% strata ??
Tak jest ! / 119.62.128.* / 2010-08-29 12:41

A taka Argentyna która zarobiła na wojnie krocie handlując szamką stoczyła się
mocno bo prawdziwego bogactwa nigdy nie mieli, to

Czlowieku wypisujesz brednie ,zanim napiszesz cos rownie glupiego ,zastanow sie troche.
Argentyna. Gospodarka - Encyklopedia PWN - [ Translate this page ]
Argentyna. Gospodarka. Argentyna należy do najlepiej rozwiniętych gospodarczo krajów Ameryki Łacińskiej, z silnym przemysłem i rolnictwem o zróżnicowanej ...PKB w 2007 przekroczylo 13000 USD/osobe...
encyklopedia.pwn.pl/haslo.php?id=4573649
Zajrzyj przy okazji do Hiszpanii,a o Polske sie nie martw,da sobie rade i bez ciebie
Amigo11 / 174.36.199.* / 2010-08-29 12:52
No czyli mniej niż Polska. A w 45 Argentyna była jednym znajbogatszych państw na świecie. Czyli się stoczyła.
Amigo11 / 174.36.199.* / 2010-08-29 12:59
I kto wypisuje brednie?
Wielonikowa męska c***?
* ^ * / 89.228.25.* / 2010-08-29 12:15
dlaczego tak jest ? gdy tu na forum piszą w większości besiarze i wieszczą koniec świata, to giełda rośnie, natomiast gdy w przewadze są galaktyczni, to giełda spada . . (szkoda, że nie ma tu kena i brydzi . . byłbym może bogaty)
jankrut w szpilkach / 83.20.225.* / 2010-08-29 12:26
teraz wrócił mega jankrut to będzie spadało pinowo w dół
akacjaaa / 95.40.254.* / 2010-08-29 12:29
odbilo mu sie nieco w piatek i to go tak nakreca
janlew / 2010-08-29 12:32 / portfel / Tysiącznik na forum
wam tak pionowo w dół spada ile już, z rok?

he he he
jankrut to narcyz ale bankrut / 83.20.225.* / 2010-08-29 12:59
jam jest jankrut I wielki com sprzedawał w 2007 i kupował w dołku 2009 jestem najmądrzejszy na świcie a wszyscy wokoło do zawistne nieudaczniki, zazdrość was zżera że zarabiam a wy nie ;-))))))))))))))))))))
janlew / 2010-08-29 13:03 / portfel / Tysiącznik na forum
no chciałbyś być takim bankrutem jak ja, jareczku74, zaręczam ci

jak tam 50 koła wpjeprzone na arce w 2008? zapomniałem ci tego osobiście pogratulować, co czynię teraz: gratuluję
jankrut I wielki urodzony dołek 2009 ;-))))))))))))))))))))) / 83.20.225.* / 2010-08-29 13:12
przyznaj się jaknrut ile przez twój gruby łeb wpjeprzyłeś w ostatniej bessie bo o tym cisza ani mru mru zacietrzewiony nieudaczniku napasiony teorią z internetu ;-)))))))))))))
janlew / 2010-08-29 13:16 / portfel / Tysiącznik na forum
to że ty wpjeprzyłeś 50 koła w 2008 nie sprawia, że ja lub ktokolwiek inny musiał też wpjeprzyć. to bardzo proste ale jak widać nie dla twojego zawistnego durnego łba
jaroslaw74 / 2010-08-29 13:20 / Uwaga! Łamie regulamin forum
ja wpieprzyłem wcześniej zarobione pieniądze kapitał naruszyłem w 15% ok a Ty cioto powiedz ile straciłeś masz odwagę czy tylko potrafisz pjerdolić bez sensu swoje teoretyczne dyrdyamły
janlew / 2010-08-29 13:29 / portfel / Tysiącznik na forum
a czemu miałbym ci zawistny fjucie pisać ile i czy straciłem, przecież ty jak tlenu potrzebujesz takich informacji aby potwierdzić, że nie jesteś sam w swym nieudacznictwie, a mnie tak naprawdę takie rozważania gówno obchodzą

bankrucie, specu od inwestowania w arkę na krachu 2008
jaroslaw74 / 2010-08-29 13:35 / Uwaga! Łamie regulamin forum
to co wypisujesz tyczy się dosownie ciebie przedstawiasz sam jaki jesteś naprawdę w rzeczywistości pod przykrywką internetu udajesz omnibusa , alfę i omegę prawda jest inna i wiesz dobrze o tym zaknuty wściekły na świat nieudacznik to TY cały TY
janlew / 2010-08-29 13:49 / portfel / Tysiącznik na forum
jak zwykle masz jakieś urojenia

nigdy nie uważałem się za omnibusa, są spółki, które powinienem kupić a nie kupiłem (intercars, kernel), choć już miałem palec na enterze, spóźniłem się na dno bessy, choć nikt nie trafił idealnie, bo nie da się; są spółki, które kupiłem, ale uważam, że mogłem znaleźć lepsze, pisałem tu o tym nie raz, wcale nie jest tak, że się tylko chwalę; wreszcie, mam pewne osiągnięcia i swe zdanie i się nimi chlubię, to normalne, że jak się pisze to nie da się nie odwoływać do swych poglądów i przykładów z własnego podwórka, czasem sukcesów. naturalna, zdrowa ludzka rzecz, tu wielu tak robi i się czasem cieszy swym sukcesem ale ty jak widzę masz zawistny pjerdolcu straszliwy problem z tym, bo reprezentujesz typową polacką zawistną mentalność rodem z modlitwy polaka. ty nawet byś własne dziecko zaebał aby tylko popatrzeć jak sąsiadowi piorun w stodołę wali, taki z ciebie podły typ
jaroslaw74 / 2010-08-29 13:43 / Uwaga! Łamie regulamin forum
a i jest tutaj twoje lustrzene odbicie nijaki aaaaaaada też wszystkich od zawistnych nieudaczników frustratwów zwymyśla , i z reguły pisze po fakcie jak coś rośnie to on jest wtedy zarobiony , swoją drogą nie wiem czy to nie ty JANKRUT ale podobieńswto jest lustrzane
janlew / 2010-08-29 13:51 / portfel / Tysiącznik na forum
nie pisz fjucie, że ja piszę po fakcie bo jak będę chciał to bez problemu odkopię archiwum i znajdę jak pisałem na bieżąco co kupowałem, ty zawistny bankrucie za 50 koła wtopionych do arki w 2008
jaroslaw74 / 2010-08-29 14:00 / Uwaga! Łamie regulamin forum
JB już odkopał nieżły ubaw był , ja w odróżnieniu od ciebie piszę sobie dla zabawy a ty traktujesz to poważnie jak typowy czubek z internetu się zachowujesz muahahaha
janlew / 2010-08-29 14:09 / portfel / Tysiącznik na forum

ja w odróżnieniu od ciebie
piszę sobie dla zabawy


ha ha ha

piszesz sobie tu dla zabawy bo nic nie umiesz o giełdzie

a z drugiej strony, to przecież rzucasz się jak wesz na grzebieniu i aż piana ci z pyska leci, więc nie ściemniaj, że jesteś na luzie
janlew / 2010-08-29 14:11 / portfel / Tysiącznik na forum
a co aaaaaady, to gość jest fantastyczny jak pokazuje istotę waszego giełdowego nieudacznictwa, wy chickeny
janlew / 2010-08-29 10:59 / portfel / Tysiącznik na forum
Inwestorzy się przebudzili 26 sie, 15:13

Koniec kryzysu i rosnącą aktywność inwestorów widać w transakcjach fuzji i przejęć. W czasach niepewności na rynkach finansowych inwestorzy zachowują się konserwatywnie, ich rosnący apetyt na przejęcia napawa optymizmem odnośnie 2011 r.

http://biznes.onet.pl/inwestorzy-sie-przebudzili,18490,3572108,1,news-detal
jankrut to bankrut / 83.20.225.* / 2010-08-29 12:28
tobie rośnie od roku i ursonąć nie może JB cię rozpracował ;-))))))))))
janlew / 2010-08-29 12:34 / portfel / Tysiącznik na forum
tobie codziennie rosnąć musi, jasna sprawa, tacy jak wy kupuja jak już dawno po wzrostach
* ^ * / 89.228.25.* / 2010-08-29 10:53
http://www.youtube.com/user/tadeusz214?feature=mhum
Amigo11 [SAMA PRAWDA] / 194.154.227.* / 2010-08-29 10:34
Tak mamy rozwój, budowy dróg a nawet chodników za kasiorkę z Unii. Ale to jest dupa a nie rozwój to tak jak Hiszpania swojego czasu ociekała bogactwami nowego świata, by potem zebrać w******* od angoli którzy bogactw naturalnych i złota nie miała. To samo zresztą polska w 16w która miała z******** gleby i masę drewna.
Niektórzy nie pamiętają że bogactwo tworzy się pracą. A w Polsce pracuje się przede wszystkim dla zagranicy.

Żadnego cudu w Polsce nie było. Cuda gospodarcze to były w Japonii czy Włoszech po wojnie.A taka Argentyna która zarobiła na wojnie krocie handlując szamką stoczyła się mocno bo prawdziwego bogactwa nigdy nie mieli, to samo czeka PL, Hiszpanię czy Grecję.
JB / 82.210.148.* / 2010-08-29 13:59
Dokładnie tak.
Szwedzi też dorobili się na sprzedaży rudy Hitlerowi, ale kasę zainwestowali w rozwój własnego przemysłu. Tyle, że ich społeczeństwo strasznie się rozleniwiło jakieś 20 lat temu i zaczeli przejadać to co ich rodzice zbudowali. Norwegia kasę z ropy i gazu inwestuje w rozwój i nawet jak sie im skończą te zasoby to będą prosperować.
amator1122 / 2010-08-29 11:03 / Tysiącznik na forum)

Niektórzy nie pamiętają że bogactwo tworzy się pracą. A w Polsce pracuje się przede
wszystkim dla zagranicy.

bzdury ,Polacy dobrze pracują ,bardzo dobrze...są mądrzy i mają kwalifikacje chyba napisałeś to na swojej podstawie...typowe myślenie homo sowietikus

a co do drugiej części wpisu to nie masz pojęcia o przepływie pieniędzy, o budowie bogactwa państwa np. 166 banków ma siedzibę w Luksemburgu i czy ktoś tam pomyśli że pracuje dla zagranicy .... znowu typowe myślenie homo sowietikus.
JB / 82.210.148.* / 2010-08-29 14:01
No ale właśnie Luxemburg zarabia kasę, bo ma niskie podatki i wszyscy u nich zakładają siedziby i to do nich idzie kasa między innymi z Polski.

Polacy dobrze pracują, ale owoce ich pracy idą za granicę, albo wręcz ich potencjał jest marnotrawiony przez beznadziejnych managerów zatrudnionych po znajomości.
amator1122 / 2010-08-29 14:26 / Tysiącznik na forum)
mogli sobie obniżyć podatki bo ściągnęli do siebie dużo kapitału zagranicznego , który teraz wypracowuje zysk dla kraju ,my na razie jesteśmy na etapie ściągnięcia.
Amigo11 / 84.22.122.* / 2010-08-29 11:14
Twoje argumenty to są inwektywy .
Luksemburg - ciekawy przykład, równie dobrze mogę rzucić przykładem watykanu gdzie panuje monarchia absolutna i inwestuje się w sztukę i kościoły a wszystko ocieka złotem. Albo Monako gdzie dorobili się na kasynach. A może przyszłością są znaczki pocztowe jak w san marino.

Machaniem rękami mnie pryszczu nie przekonasz.
amator1122 / 2010-08-29 11:37 / Tysiącznik na forum)
to są inwektywy jak pisze o polakach dobrze pracujących ...napisz któremu państwu szkodzą inwestycje, w które zaangażowany jest kapitał zagraniczny .

przykład Luksemburga może nie jest idealnie trafiony ale jak się trochę wytęży potylice to zrozumie kontekst tego wpisu ,ale dla ciebie chłopie ja pryszcz prosto napisze 166 banków tj.kapitał zagraniczny w którym pracują luksemburczycy wytwarza ogromne zyski dla kraju i nikt nie pitoli, że to obce banki.
JB / 82.210.148.* / 2010-08-29 14:05
Większość Afryki nie ma nic z zagranicznych inwestycji. Rządy biorą łapóweczki a zachodnie koncerny robią gospodarkę rabunkową. Tak samo jest w krajach arabskich mających ropę. Wąskiej grupie powodzi sie doskonale, a większość obywateli zyje w nędzy.
amator1122 / 2010-08-29 14:29 / Tysiącznik na forum)
co to za porównanie ,niedługo napiszesz o Eskimosach... nie zaśmiecaj forum .
Ami11 [SAMA PRAWDA] / 113.212.97.* / 2010-08-29 11:47
bzdury ,Polacy dobrze pracują ,bardzo dobrze...są mądrzy i mają kwalifikacje chyba
napisałeś to na swojej podstawie...typowe myślenie homo sowietikus

A ile ludzi w Luksemburgu mieszka? Pół miliona? Daj spokój z takimi przykładami jakby Lubin i Legnice wyłączyć z Polski możnaby powiedzieć że drogą do rozwoju narodów jest miedź. Luksemburg jest poprostu zagłębiem bankowym dla uprzemysłowionej doliny renu beneluxu wschodniej francji i alp(jednego z najbardziej uprzymysłowionych regionów świata). Tak jak lubin jest zagłębiem miedziowym w polsce.
amator1122 / 2010-08-29 12:13 / Tysiącznik na forum)
dlaczego nie dajesz przykładu krajów gdzie kapitał zagraniczny zainwestowany w nich, który daje prace, wytwarza dobra,odprowadza podatki jest zły

nie chodzi ile mieszka ludzi w Luksemburgu czy to zagłębie finansowe zagłębia Ruhry chodzi o principia, jakie korzyści może przynieść kapitał zagraniczny zaangażowany w dany kraj inaczej w przemysł, banki, energetykę itd.


Niektórzy nie pamiętają że bogactwo tworzy się pracą

twoja ironia świadczy o braku wiedzy w temacie: jak pracują Polacy albo polegasz na stereotypach z dawnych lat, dlatego napisałem homo sowietikus.
Amigo11 / 192.251.226.* / 2010-08-29 12:32
Oczywiście kapitał zagraniczny może przynieść korzyści, ale nie może być tak że jest on faworyzowany i to najbardziej ten najmniej pożyteczny jak sieci handlowe co miało miejsce w Polsce przez długie lata. Nie można też było sprzedawać państwowych firm za łapówki co miało miejsce notorycznie, i nie jest to żadne narzekanie tylko fakt. I na końcu te ochłapy które wylądowały (przez złą politykę) w budżecie nie mogą byc przejadane. Te nowe chodniki i ładne samochody pod marketami to są ochłapy a nie żaden cud. Cud to można było zobaczyć w Japonii w latach 60.Na tajwanie czy korei trochę później, cuda te były budowane z pomocą kapitału zagrancznego, ale politycy tam nie mieli mentalności plemiennej jak nasi. Nowy chodnik czy zakład fryzjerski założony za kase z unii to przejaw naszej bezradności a nie cudu.
amator1122 / 2010-08-29 12:51 / Tysiącznik na forum)

Oczywiście kapitał zagraniczny może przynieść korzyści, ale nie może
być tak że jest on faworyzowany

jakoś trzeba go ściągnąć dlatego ulgi a masz inny pomysł.


Nie można też było sprzedawać państwowych firm za łapówki co
miało miejsce notorycznie, i nie jest to żadne narzekanie tylko fakt.
I na końcu te ochłapy które wylądowały (przez złą politykę) w budżecie
nie mogą byc przejadane.

wydaje mi się ze to jest stereotyp za dużo wyolbrzymiony temat (towar jest tyle wart ile zapłaci kupujący)
zastanawiam się dlaczego w czasie hossy w 2003-7 ten temat był tak rzadko poruszany może znasz odpowiedź .


Nowy chodnik czy zakład
fryzjerski założony za kase z unii to przejaw naszej bezradności a nie
cudu.

usługi w wielu krajach są głównym składnikiem PKB ...mnie cieszy nawet nowo powstający zakład szewski.
Amigo11 / 66.90.77.* / 2010-08-29 11:54
Bogactwo wytwarza się w rejonach które wymieniłem. Luksemburg jako miniaturowe państwo lezące w bezpośrednim sąsiedztwie może sobie coś z tego uszczknąć. Polska jest zbyt duża, i rzeczywiście może być prowincją - kolonią bogatego centrum europy leżącego wokół luksemburga, albo może sama bogactwo tworzyć, niestety poszliśmy drogą Hiszpanii i Grecji czy Portugalii.
Amigo11 / 66.90.77.* / 2010-08-29 11:56
I po 20 latach cudu zachowujemy się jak biedna prowincja żebrając kasę na drogę z piaseczna do otwocka czy pomalowanie kibla w urzędzie albo o 40 letni samolot transportowy.
To jest cud gospodarczy?? Chyba dla wybrców tuska.
amator1122 / 2010-08-29 12:34 / Tysiącznik na forum)
nikt nie żebrze, tylko korzystamy z dobrodziejstw jakie dała nam unia tak jak kiedyś zachód korzystał z dobrodziejstw planu Marsala i nie gadał o żebractwie .

jasne prostujmy kosy i idźmy na Moskwę jak to chce Kaczor i mówmy o cudzie nad Moskwą.
Amigo11 / 85.17.254.* / 2010-08-29 12:43
Za pieniądze z planu marshala nie budowano dróg i szkół. Był to właściwie jednorazowy (3 razowy w przypadku niektórych krajów) zastrzyk gotówki aby mogli ustabilizować powojenne budżety i odzyskać wiarygodność na rynku kredytowym coś jak pomoc grecji. Wpływ na godpodarki europejskie ten plan miał minimalny.
Amigo11 / 85.17.254.* / 2010-08-29 12:44
Najwięcej korzyści plan Marshala dał USA bo dzięki niemu powojenne systemy finansowe w europie oparto o dolara.
amator1122 / 2010-08-29 13:07 / Tysiącznik na forum)
sam o tym piszesz :
-zastrzyk gotówki stabilizuje budżet (u nas gotówki z uni)

-mamy wiarygodność na rynku kredytowym

reasumując idziemy drogą rozwoju tak jak zachód po wojnie a w wieku komputerów to biegniemy ,pędzimy.
Amigo11 / 95.143.193.* / 2010-08-29 13:10
U nas im więcej kasy z unii tym budżet bardziej dziurawy i coraz więcej urzędasów.
amator1122 / 2010-08-29 13:37 / Tysiącznik na forum)
mamy wiarygodność czy to nie wielki kapitał na teraz ...przecież to takie proste , najpierw musimy wyłożyć swoją gotówkę żeby unia nam później zwróciła , a że jest dużo forsy do wyrwania z uni to rząd zaciąga pożyczki aby ją wykorzystać i to ma wpływ na dziurę powiedział bym dziureczkę.

urzędasów jest może i więcej ale ktoś musi sprawdzać te projekty , zatwierdzać i z synchronizować przepisy z unią... ,mają więcej roboty .
Odprez sie / 119.62.128.* / 2010-08-29 09:46
KB zamow sobie i tak nic w pracy nie robisz.

http://koszulki.com/cgi-bin/shop.pl?id=31&sid=34364431&pin=88943182754248&mod=03&towar=199359&pt=&lang=pl&ppts=
JB oczywiscie / 119.62.128.* / 2010-08-29 09:50
JB oczywiscie
Tak wlasnie . / 60.217.232.* / 2010-08-29 07:30

Dlaczego
nie budowaliśmy po 1000km autostrad rocznie? Dlaczego lini kolejowych nam ubyło
zamiast przybyć? Dlaczego nie zbudowaliśmy żadnej elektrowni, co najwyżej
zmodernizowaliśmy stare. Dlaczego większosć banków trafiła w obce ręce? Dlaczego TPSA
trafiła w opce ręce i do tego jest uprzywilejowana? Dlaczego PGRy wyprzedano poniżej
wartości ziemi i maszyn? Dlaczego wyprzedano nieruchomości w centrach miast, poniżej
ich wartości?

1.Sprzedaje sie za tyle,ile ktos jest chetny zaplacic.Wez moz eswoj bezcenny pierscionek po baci i idz do lombardu albo kantoru,tylko nie mow ludziom czemu daja tak malo,o umra ze smiechu.
2.Trzeba bylo sprzedawac,bo polskie firmy sa za male i za biedne,zeby przetrwac w starciu z zachodnim kapitalem.
3.Banki musialy byc polaczone z zachodnim z tych samych powodow.Dzieki temu dzis pracuja normalnie jak wszedzie na swiecie,dzieki temu blyskawicznie doprowadzono je ze stanu postpeerelowkiego do wspolczesnego.
4.A dlaczego TPSA ma nie byc uprzywilejowana,skoro to ta firma latami budowala cala infrastrukture.teraz ma ja oddac innym za darmo?? I tak udostepnila swoje lacza i centrale,ty tez mozesz sobie kupic dowolna ilosc numerow i zostac operatorem jak Karkosik,gdyby tylko chcialo ci sie ruszyc leniwa dupe.

5.Nie zbudowano 1000 km autostrad,ale zbudowano prawie tyle,oficjalnie skonczono prawie 900 km,o wiele wiecej jest w budowie.Ponadto przebudowano i zmodernizowano tysiace kilometrow innych drog,tak samo waznych albo nawet wazniejszych dla lokalnych spolecznosci,
6.Sprzedano PGR a wlasciwie zlikwidowano,bo ogromna wiekszosc z nich prowadzila gospodarke rabunkowa do ktorej wszyscy dokladalismy.Juz zapomniales jablka,kazd e inne ,obite i zgnile,kartofle pol na pol z blotem i mieso na wage z muchami i milion innych rzeczy.I demoralizacje ludzi,ktorzy kradli wszystko co sie dalo,od sznurka po narzedzia i materialy budowlane.
7.
Kolei ubulo,bo tak sie dziwnie sklada,ze Polacy nie chca jezdzic pociagami,tylko transportem samochodowym .Dlatego rozkwitly i Pekaes i konkurencyjne firmy,kiedy sam jechales ostatnio pociagiem ???? czytajac twoej wywody o samochodach,zapewne w dziecinstwie.Kto zdrowy na umysle powieksza starty,puszczajac kolejne puste sklady??
Zapewne tylko idioci z PiS,tacy jak Gosiewski,budujac stacje z ktorych NIKT nie korzysta,jak we Wloszczowej,gdzie wyrzucono pieniadze w bloto a stacja jest praktycznie nie uzywana
.---------
A poza tym jestes kompletnym idiota i tyle.
Porownaj Polske sprzed 20 lat i dzis,porownaj te sprzed 10 lat i dzis.Zajrzyj do statystyk.
Porozmawiaj z Polakami ktorzy kiedys wyjechali a teraz wracaja i jak nie wierza wlasnym oczom.Jedziesz do Portugalii,zapewne na poludnie,zdiwisz sie,jak jest biedne i zacofane i jak daleko za Warszawa,w ktorej mieszkasz i jak daleko ich miasteczka sa za polskimi.
Jestesmy statystycznie biedni,bo oni kumulowali bogactwo od pokolen,a my dopiero zaczynamy.Ale to co sie widzi,jest inne i ku swojemu zdumieniu zobaczysz,ze jestesmy od nich juz dalej.
A najlepiej wyp**** stad jak najszybciej,skoro tak ci zle .
I zabierz ze soba PiS ,ktory zmarnowal nam 2 lata blokujac wszystkie reformy.I zwiazki zawodowe ze Sniadkiem i Guzikiewiczem,pieskami Jarka.
JB / 82.210.148.* / 2010-08-29 13:55
1. Skkoro ceny są złe to nienależy sprzedawać na siłę.
2. Jakoś Orlen, Lotos, PKO i kilka innych sobie poradziło. Eureko nie wniosło nic do PZU za to wiele wyniosło. W Ożarowie fabrykę kabli inwestor zlikwidował, bo była zbyt konkurencyjna dla jego produktów, a ze kupił od państwa za mniej niż były warte maszyny, to zabrał maszyny i i tak mu się opłacało.
3. To już jest najbardziej komiczne. Cały ten kryzys jest przez źle działające banki. Najlepszym sposoben na ten kryzys powinno być podniesienie stóp procentowych w 2007 i zero pomocy. Złe banki by zbankrutowały a na ich miejscu powstałyby nowe lepsze.
4. Latami infrastrukturę budowała państwowa TPSA, a teraz to to jest France Telecom.
5. To przecież nie piszę, że nic ne zbudowali, piszę, że zbudowali bardzo mało... a w budowie jest wiele dróg... tyle, że w kółko wożą jedną wywrotkę kruszywa a państwo płaci za każdy jej kurs.
6. Ja nie mówię, że PGry to były dobre przedsiębiorstwa. Ale były szef mojego ojca kupił PGR na kredyt, który spłacił sprzedając to co było w magazynie tego PGRu. Ziemie, budynki i maszyny miał więc za darmo. Dlaczego to skarb państwa nie sprzedał zawartości magazynów, a ziemię, budynki i maszyny też by mógł sprzedać za dodatkowe pieniądze.
7. Pociągiem jechałem czerwcu do Berlina. Wyraźnie przyspieszył po przejechaniu granicy, a i tak na stacji w Berlinie nasz pociąg wyglądał jak zabytek. W Szwecji sporo jeździłem pociągami, które stawały na przystankach na których wsiadało kilka osób.

Jasne że jest lepiej niż 20 lat temu, ale mogłoby być znacznie lepiej. A co do związków zawodowych to trzeba było 20 lat temu ograniczyć ich kompetencje, bo są równie szkodliwe jak szefuńcie prezesuńcie.
Blazej nl / 94.75.121.* / 2010-08-29 12:04
mogłeś sobie nabić z 5 plusów ale 11 to przesada.
???? / 60.217.232.* / 2010-08-29 12:44
ani jeden nie jest moj,jak niby zrobisz sobie sam plusy
amator1122 / 2010-08-29 09:29 / Tysiącznik na forum)
dzięki kolego:))))))
Znowu pudlo ofermo JB / 119.62.128.* / 2010-08-29 09:12
A tu Redakcja specjalnie dla ofermy JB
------------------------------------------------------
2010-08-29 07:00
l/CC/Flickr
Polacy coraz rzadziej podróżują koleją

1/2

Przez pierwsze sześć miesięcy tego roku z usług polskiej kolei skorzystało 133,5 mln osób - wynika ze statystyk Urzędu Transportu Kolejowego. To najmniej od drugiego półrocza 2006 r., kiedy było 129,9 mln pasażerów.
Z danych wynika, że liczba pasażerów systematycznie spada. 133,5 mln to o 6,1 proc. mniej niż w pierwszym półroczu 2009 r. i o 8,4 proc. mniej niż przez pierwsze sześć miesięcy 2008 roku. UTK zwraca przy tym uwagę, że wahania liczby pasażerów są naturalne i wynikają z zależącego od pory roku popytu, czy długości poszczególnych miesięcy. Zauważa też, że średnia odległość przewozu jednego pasażera wzrosła w porównaniu z rokiem poprzednim o 1,5 km i wyniosła 63,8 km. Podróżujemy więc rzadziej, ale dalej.

Zdecydowanie najwięcej pasażerów, bo aż 45,26 proc. przewiozły należące do samorządów Przewozy Regionalne. Drugie z 19,72 proc. były Koleje Mazowieckie, które jeżdżą głównie w obrębie województwa mazowieckiego. Trzecie i czwarte miejsce należy do dwóch spółek Grupy PKP: 13,94 proc. pasażerów przewiozła PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście, a 13,46 proc. przygotowywana do prywatyzacji PKP Intercity.

Pytana o powody spadku liczby pasażerów, rzeczniczka PKP Intercity Małgorzata Sitkowska odpowiedziała, że spadek przewozów pasażerskich koleją jest bezpośrednio związany z rozwojem motoryzacji.

spadek przewozów pasażerskich koleją jest bezpośrednio związany z rozwojem motoryzacji


Polacy coraz rzadziej podróżują koleją
JB / 82.210.148.* / 2010-08-29 13:39
Totalna bzdura. Ta rzeczniczka albo zwyczajnie kłamie, albo jest niekompetentna.
Spadek przewozów pasażerskim ma związek z beznadziejną jakością usług i wysokimi cenami. Obecnie czas podróży między duzymi miastami jest dłuższy nić był w 1989, a na niektórych trasach dłuższy niż w 1939.
amigo2 / 2010-08-29 00:23
witam LEPKUSIE-;)
widze ze jan LEW wyrosł na mega guru inwestora-;)
oj Lepkusie LEPKUSIE
janlew / 2010-08-29 11:33 / portfel / Tysiącznik na forum

widze ze jan LEW wyrosł na mega guru inwestora-;)


http://wiadomosci.onet.pl/185710,21,7,pokaz.html
amigo2 / 2010-08-29 00:52
uj se pogadałem(
lorren Leszczu jestes?
JB / 82.210.148.* / 2010-08-29 01:01
A jak tam Bytom? Słyszałem,że w okolicy tego miasta można nieźle się dorobić na kruszywie.
Ostatnio uzupełniłem garderobe w niemieckim Peek & Cloppenburg.
...............TOMOK.................. / 78.154.88.* / 2010-08-28 23:41
Spadam spać na poważnie
http://www.youtube.com/watch?v=CCmE9te0BDM&feature=related
To link dla tej beznadziejnej dla mnie MoretyCventas czy jak jej tam....nie lubię tej kobity i już.
By by
Pozdrawiam
amigo2 / 2010-08-29 00:43
CZY JAK JEJ TAM

olej ciepłym moczem-;)
trzymaj sie inwestor rok 2014 rokiem przełomu nie zapominaj!!!!!!
JB / 82.210.148.* / 2010-08-29 00:58
A co będzie w 2014? Myślałem, że w 2012 ma być koniec świata...
akacjaaa / 95.41.61.* / 2010-08-29 01:57
WIG20 wzrosnie do poziomu 2500
JB / 82.210.148.* / 2010-08-29 02:00
:)
Kobiety jednak bywają rozsądne
janlew / 2010-08-28 23:13 / portfel / Tysiącznik na forum
kilka ciekawszych linków na temat tauronu

http://dmbzwbk.pl/_items/dmbzwbk/pierwotny/100609_zcs_tauron_ipo_pl.pdf

http://ynwestor.blogspot.com/2010/07/analiza-fundamentalna-tauronu.html

http://ipopzu.pl/2129823,10782,tauron-kontra-pge?ref=col3
JB / 82.210.148.* / 2010-08-28 23:40
O cześć. Wtedy jednak miałeś rację i jeszcze trochę urosło. No ale później rosnąć przestało.

Tauronu pozbyłem się po 5.32. nie był warty inwestycji i cieszę się, że udało się wyjść z małym zyskiem.

Co sądzisz o dalszych perspektywach? Bo ewidentnie mamy od półroku boczniak i teraz pytanie czy dalej będzie rosnąć czy spadać. Ja nadal obstawiam, że po boczniaku będą spore spadki.
amator1122 / 2010-08-28 23:39 / Tysiącznik na forum)
cześć

myślałem, że już cie ukamieniowali ...
mało jest forumowiczów co by skrobnęli coś pozytywnego ,a może to dobrze, jak to pisałeś
puki oni są i jest ich coraz więcej to znak ,że hossa jest niezagrożona :)
janlew / 2010-08-29 00:06 / portfel / Tysiącznik na forum

Co sądzisz o dalszych perspektywach? Bo ewidentnie mamy od
półroku boczniak i teraz pytanie czy dalej będzie rosnąć czy
spadać. Ja nadal obstawiam, że po boczniaku będą spore
spadki.



myślałem, że już cie ukamieniowali



Witam wszystkich powakacyjnie,

Wszyscy czekają na wielkie spadki, więc moim zdaniem są mało realne. Na kontraktach na SP500 grubi mają otwarte tylko 16k L-ek i aż 63k S-ek, odkąd to śledzę nie widziałem aż takiej dysproporcji, w tej sytuacji daje to tylko 21% byka w tej grupie inwestorów (large speculators) i idealnie koresponduje z Indexem sentymentu AAII% Bulls, który też pokazuje tylko 20% byka na rynku akcji, czyli ponownie wrócił na poziom pesymizmu z dna bessy

http://pragcap.com/category/market-indicators

"Z kontrariańskiego punktu widzenia trudno wyobrazić sobie lepszy moment do kupna akcji z myślą o krótkoterminowych zyskach, ponieważ główne indeksy Wall Street są w okolicy poziomów uznawanych za mocno wyprzedane, a pesymistyczne nastroje przeważają nie tylko wśród analityków i ekonomistów, ale także wśród drobnych inwestorów. Dzisiaj opublikowany został najnowszy odczyt indeksu nastrojów inwestorów indywidualnych, według którego odsetek optymistów oczekujących zwyżek na giełdzie spadł do najniższego poziomu od marca 2009 roku".

(Łukasz Wróbel - Open Finance)

C/Z dla SP500 to w tej chwili 19 (a uwzględniając prognozy zysków zaledwie 12) a dla rynku obligacji usiackich aż 100. Jest więc też i bardzo tanio. Jak napisałem, wszyscy czekają na wielkie spadki, więc moim zdaniem są mało realne. Moim zdaniem czeka nas już tylko długi boczniak, jak w latach 1976-1980, gdy SP500 stał w miejscu 4 lata i mimo kryzysu nie chciał spadać. Teraz też rynek nie chce spadać
a wręcz wygląda tak jakby tylko czekał na pretekst do pójścia w górę. I w końcu go znajdzie

Byki mimo ciosów bronią się

http://wiadomosci.onet.pl/185710,21,7,pokaz.html

Realnych powodów do zwały wciąż tak naprawdę nie ma, no chyba, że już będzie wiadomo, że na pewno wróci recesja, ale na razie to tylko spekulacje i dlatego rynek to olewa. Mówi się o deficytach państw jako powodach do zwały, ale deficyty bywały też w hossach i tak będzie zawsze. Z rzeczy, które nastrajają mnie pozytywnie to wciąż szybko wychodząca z kryzysu niemiecka gospodarka

A na koniec ciekawostka, okazuje się, że wcale nie wpompowano jeszcze w gospodarkę usiacką kasy z pakietów pomocowych i to wciąż czeka a pompowanie ruszy na jesieni, to dobry powód do kupowania akcji z myślą o przyszłości. Na onecie był art o tym niedawno

W moim portfelu nuda, mocno do góry poszło mi tylko oponeo, które kupowałem jakiś czas temu po 5 zeta, teraz jest już po prawie 10 zeta

Szukam jakichś dobrych tanich spółek i macam trochę taurona, choć nie lubię spółek defensywnych, to jednak ma ładne liczby, wyglądające ładniej niż pge. Jednak pge ma lepsze perspektywy
janlew / 2010-08-29 00:46 / portfel / Tysiącznik na forum
Aneks


Na onecie był art o tym niedawno


http://biznes.onet.pl/spora_czesc_srodkow_stymulacyjnych_bedzie_dopiero_wydana,18543,3497719,1,prasa-detal
janlew / 2010-08-29 00:58 / portfel / Tysiącznik na forum
Aneks 2

Baltic Dry Index zaczął iść w sierpniu do góry po zwale w lipcu
JB / 82.210.148.* / 2010-08-29 01:08
Też jest od roku w boczniaku tyle, że wachania dość spore.
BDI to ceny transportu, silne wachania świadczą że dystrybutorzy lokalni boją się zamawiać większych ilości towaru i dopiero jak mają pusty magazyn a klienci chcą kupować zamawiają towar i zależy im na jak najszybszej dostawie. Czyli rynek towarów jest niepewny i nikt nie chce zostać z ręką w nocniku... tylko nadal nie wiadomo czy silnie odpali czy tąpnie.
janlew / 2010-08-29 11:25 / portfel / Tysiącznik na forum
tak czy inaczej BDI ruszył w górę i lepiej mieć akcje nim okaże się, że to trwała tendencja. to będzie dopiero obudzenie się z ręką w nocniku
JB / 82.210.148.* / 2010-08-29 00:58
I co z tego wynika.
1 W USA urzędnicy dbają o państwowe pieniądze w odróżnieniu od naszych urzędników.
2 W Detroit jest rekordowe bezrobocie. Szkoda, że nie napisali, że to wina szykanowania kierowców co zniszczyło amerykańska gospodarke.
3 Mimo wszystko większość kasy zostanie zmarnotrawiona na ekologię.
4 W USA panuje chaos i sami nie wiedza co zrobić, żeby uratowac kraj przed upadkiem więc robia najgorsze co można zrobić, czyli czekają nic nie robiąc.
janlew / 2010-08-29 01:05 / portfel / Tysiącznik na forum
To drugorzędne kwestie w obliczu clou artu, z którego wynika przede wszystkim, że nie wpompowano jeszcze kasy z pakietu stymulacyjnego, choć powszechna propaganda głosi, że już dawno wpompowano i nic to nie dało i będzie potrzebny kolejny pakiet. Okazuje się więc, że jak zwykle tzw. wieść gminna wie, że dzwonią, ale zupełnie nie wie już w którym kościele. I to pokazuje też, że w lubujących się w dramatyzmie publikatorach dominuje przesada na te tematy i należy patrzeć na te opinie przez palce, prawda leży jak zwykle gdzieś po środku i ani nie jest tak zła jak mówią (rynki doskonale o tym wiedzą i dlatego nie chcą spadać), ani specjalnie różowa. Prawda jest po prostu zwyczajna
JB / 82.210.148.* / 2010-08-29 01:12
Inna sprawa to to, że większość z tej kasy zwyczajnienie istnieje. Rząd obiecał kasę, której nie ma i woli jak najmniej sięzadłużać na zdobycie tej kasy, dlatego obwieszczająwielkie palny pomocowe a w rzeczywistości pomagają mało. W sumie to bardzo dobrze, bo Japonia ciągla pomaga i jakoś ciagle się Nikkei osuwa.
Tak samo większość pomocy UE dla Grecji to gwarancje kredytów, za którymi nie ma realnego przepływu pieniądza a jednak jest stabilizacja sytuacji.
janlew / 2010-08-29 11:22 / portfel / Tysiącznik na forum

Rząd obiecał kasę,
której nie ma


takie to tylko puste spekulacje, wcale tego nie wiesz
* ^ * / 89.228.25.* / 2010-08-28 22:52
zauważyłem, że ci co najmocniej krytykują i atakują innych, nie są lepsi lecz o wiele gorsi, przekraczają granice ludzkiej przyzwoitości . .
amator1122 / 2010-08-28 22:57 / Tysiącznik na forum)
Tadeusz mógłbyś jaśniej ?
* ^ * / 89.228.25.* / 2010-08-28 22:59
można dyskutować, wymieniać poglądy nie obrażając się nawzajem
brydzia_bankrut_ / 2010-08-28 23:21 / -
moze i tak.... ale jak sie super brydzi tlumaczylo, ze bije jej na dekiel to nie rozumiała :)))))))))))))
janlew / 2010-08-28 23:31 / portfel / Tysiącznik na forum
a propo, zobacz to :))

2010-08-27 14:55:20 | *.*.*.* | Longterm
znowu o tobie piszą na głównym - sprawdzają twoje IP nawet i próbują dojść
z kąd piszesz:)

2010-08-27 15:32:30 | 78.8.118.* | fan brydzi
przecież ja mam dialog , więc oni myślą że ja pisże z Wrocławia , to
banda pajaców
amator1122 / 2010-08-28 23:06 / Tysiącznik na forum)
można zawsze próbować szukać konsensusu ale czy można przejść obojętnie obok ludzi zmieniających historie i naśmiewających się ze swojej Ojczyzny...odpowiedz sobie sam.
JB / 82.210.148.* / 2010-08-28 23:35
Jeśli o mnie chodzi to nie wyśmiewam się z ojczyzny, tylko krytykuję rządy jakie mieliśmy przez ostatnie 20 lat. Nigdy nic nie pisałem o Polsce z okresu międzywojennego, pisałem o Niemczech z tego okresu.
* ^ * / 89.228.25.* / 2010-08-28 23:17
nie wymieniłem niczyjego nicka, ani nie odniosłem się do konkretnej wypowiedzi ale widzę że ogólnie jest nieciekawie tu na forum - obrażane są nawet kobiety, bez powodu . .
TOMOK...miałem już spać:-) / 78.154.88.* / 2010-08-28 23:30
widzę że ogólnie jest nieciekawie tu na forum
a może coś zrobić samemu by było ciekawiej? pomyślał o tym?
obrażane są nawet kobiety, bez powodu . .
aaa...demagogia...kobieta/mężczyzna...jest równouprawnienie...

Takie tam
Pozdrawiam
* ^ * / 89.228.25.* / 2010-08-28 23:41
może jestem staroświecki, ale dla mnie równouprawnienie to nie jest to samo, co szacunek dla kobiet
amator1122 / 2010-08-28 23:26 / Tysiącznik na forum)
nawet nie zauważyłem ,...gdzie są obrażane ?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy