Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Kolejne miliardy napłyną na giełdy. Indeksy pójdą w górę?

GPW: Kolejne miliardy napłyną na giełdy. Indeksy pójdą w górę?

Wyświetlaj:
mega bessa nie dla leszcza / 78.8.125.* / 2011-08-10 13:03
USA zmierzają w kierunku finansowego Armagedonu
WST, Moneynews

Stany Zjednoczone szybko zbliżają się do finansowego Armagedonu, a gracze z Waszyngtonu – przede wszystkim Sekretarz Skarbu Timothy Geithner i szef Fed Ben Bernanke – nie są w stanie zrozumieć co się stanie, lub co mają zrobić – ostrzega legendarny inwestor, Jim Rogers.

Przewodniczący Rogers Holding i Beeland Interests oczekuje większych problemów na rynku finansowym w ciągu następnych lat i twierdzi, że wszystkie wyhamowania spadków na rynku akcji były tylko „tymczasowym dnem”.

Ocenia, że o ile może jeszcze w tej chwili Ameryka nie stoi na krawędzi bankructwa, kraj powinien przygotować się na taki scenariusz w przyszłości.

Nastąpi to w tej dekadzie bez wątpienia, prawdopodobnie nawet wcześniej. Ameryka jest największym dłużnikiem w historii świata – mówi Rogers w wywiadzie dla NewsmaxTV.

Inwestor uważa, że pomimo tego co twierdzą ekonomiści, USA nie wyszły z recesji. Jego zdaniem nie można wykluczyć nawet depresji.

Za głównego sprawcę tej sytuacji uważa nie Kongres, ani Biały Dom, ale Rezerwę Federalną.

Fed jest głównym winowajcą ponieważ podtrzymuje przy życiu bankrutów zamiast pozwolić rynkowi na jasne działania i pozwolić na upadłości i ponowny start. Jeśli mam oskarżać jakąś grupę to byliby to Allan Greenspan i Ben Bernanke – wyjaśnia inwestor.

W ostrych słowach wypowiada się także o Bernanke i Sekretarzu Skarbu.
Nie powinni w ogóle nigdy dostać tej pracy, powinni zwolnić swoje stanowiska. Powinien ich zastąpić ktoś, kto przynajmniej rozumie ekonomię i waluty – tłumaczy Rogers.
mega bessa nie dla leszcza / 78.8.125.* / 2011-08-10 13:01
Forbes też chce powrotu parytetu złota
WST, Moneynews

Podczas gdy wiele osób spogląda na Fed by ten przeprowadził kraj przez stan niepewności i zawirowania na rynkach na bezpieczne wody, to jednak właśnie Rezerwa Federalna pomogła w istotnym stopniu w stworzeniu obecnych problemów, uważa Steve Forbes, znany amerykański wydawca.

Fed wykreował problem przez sprowadzenie dolara do poziomu niemal „śmieciowego”, co rozpoczęło się na początku ostatniej dekady. Najważniejszym zadaniem powinno być teraz nie dalsze osłabianie waluty, ale jej wzmocnienie, związanie jej z czymś np. ze złotem. Oni nigdy tego nie zrobią, ale być może będą zmuszeni do tego – powiedział Forbes stacji CNBC.

Wydawca, podobnie jak wiele innych autorytetów opowiada się za powrotem do parytetu złota, który co prawda doprowadzi do spadku elastyczności i płynności, ale pozwoli też władzom monetarnym i fiskalnym na zabezpieczenie przed sytuacją, kiedy rządy żyją ponad stan.
mega bessa nie dla leszcza / 78.8.125.* / 2011-08-10 13:00
Koncerny samochodowe obniżają ceny
TR, Bloomberg

Volkswagen, Fiat i GM oferują tańsze finansowanie i rabaty gotówkowe. Promocje mają na celu zwiększenie popytu na europejskim rynku na produkowane przez koncerny samochody.

Wzbudzająca trwogę kondycja europejskiej gospodarki sprawiła, ze wielu osób noszących się z zamiarem zakupu nowego auta, zaniecha realizacji pomysły. Rośnie także liczba osób rezygnujących z kupna zamówionego wcześniej samochodu.

- Nie ma dobrych wiadomości, to jest realny problem. Rządy nic nie robią w celu pobudzenia gospodarki – mówi Simon Empson, dyrektor strony internetowej Broadspeed.com, zajmującej się sprzedażą używanych samochodów.
asg / 88.199.112.* / 2011-08-10 13:08
to jest p********** a nie realny problem, skoro każdy już ma po 3 samochody i nie ma zamiaru zmieniać co roku na nowszy 'lepszy'...to do ch*** koncerny muszą zrozumieć, że czas przerzucić się na coś innego - coś czego ludzie potrzebują!!! no bo co? będą te samochody produkować do usranej śmierci?? co dalej? samochody dla zwierząt byle by tylko nadal produkować?? to nie ma najmniejszego sensu i rynek sam uszczupli koncerny motoryzacyjne...niepotrzebnie tylko rządy mieszają i 'pomagają'...w polsce na przykład brakuje mieszkań, domów - potrzeba nam więcej budowniczych a nie zombi przy taśmociągach fiata....:/ podobnie z chińską tandetą, dalej produkują miliardy jakiś gówienek, których nikt nie chce nawet w sklepach po 2 zł...produkujcie k**** to czego ludzie chcą a nie to co wam pasuje to będzie dobrze !! dla mnie podstawa to żywność i dach nad głową więc te 2 branże powinny być wzmocnione póki się nie wyrówna popyt...później można myśleć o reszcie ale na co mi z******** chiński stół albo wypas mitshubishi jak nie mam nawet mieszkania?? itp itd....
kri / 83.31.6.* / 2011-08-10 14:53

podstawa to żywność i
dach nad głową więc te 2 branże powinny być wzmocnione póki
się nie wyrówna popyt...

Nie będzie zdrowej żywności bez GMO, ani dobrze funkcjonującego domu w odpowiednim środowisku dopóki nie wróci się do tradycyjnego Państwa. Państwa które jest w stanie postawić takie zadania we własnym zakresie, korzystając z własnych umiejętności i zasobów i umieć te zasoby chronić. Obecnie globalizacja stwarza silną konkurencję na rynku i liczą się tylko najlepsze rozwiązania..
wiadomo kto / 89.74.144.* / 2011-08-10 13:16
podoba mi sie post. brawo. precz z socjalizmem.
asg / 88.199.112.* / 2011-08-10 13:36
dzięki - taka jest po prostu prawda, popatrzmy jaka firma ostatnio robi światową karierę - SAMSUNG ! otóż ta firma produkuje najrozmaitsze rzeczy wedle potrzeb - konglomerat !! jest zapotrzebowanie na dyski hdd? robimy, na jachty? na tv 3d? robimy, smartfony? robimy, nie ma zapotrzebowania na samochody - NIE ROBIMY !! firma jest elastyczna i dynamicznie kieruje produkcją co jest źródłem jej ostatnich sukcesów - skapowali się że z samego agd i rtv nie wyżyją i dobrze !! natomiast taka nokia nadal jej się wydaje że jest królem bo produkuje komórki i koszmarne straty jakie przynosi już widać, pewnie niedługo samsung albo inny htc ją łyknie, siemens natomiast poszedł po rozum do głowy i klepie laptopy, sprzęt medyczny i nie tylko i prosperuje świetnie do dziś. Był też raz świetny konglomerat zwany Daewoo - ten jednak się trochę zapędził i przeholował, jakby bardziej zdroworozsądkowo podszedł do rzeczy, dziś byłaby to jedna z najbogatszych i wpływowych firm na świecie:) w dzisiejszych czasach komputeryzacji - celowanie IDEALNIE w potrzeby rynku to żaden problem - wystarczy zrobić stronkę gdzie ludzie zamawiają konkretne rzeczy z terminem kupna i % szans na kupno (np kupię samochód za rok tak na 50%) - i ludzie - rynek byłby wyregulowany jak żyleta, i miliard razy dokładniej niż dzięki dzisiejszym 'analizom eksperckim' i 'badaniom rynku'...kryzys praktycznie nie miałby szans zaistnieć no ale to nie wszystkim pasuje..nie ma pewnej branży i w dzisiejszych czasach duża firma(międzynarodowa) powinna składać się z co najmniej trzech różnych branż i tak manewrować środkami aby zawsze być na plusie:) a pracownicy też powinni się nauczyć, że "ja jestem magister i nie będę tutaj dźwigał paczek" to też przeszłość, firmy powinni zatrudniać ludzi typu "murarz-dentysta-akrobata" i tak kręcić ludźmi i środkami aby było dobrze.
Eternit z Azbestu / 2011-08-10 12:56 / Tysiącznik na forum
Brytyjska policja rozpoczęła śledztwo ws. śmierci trzech mężczyzn, którzy zginęli potrąceni przez samochód, gdy w nocy w brytyjskim Birmingham trwały zamieszki.

---------

Brytyjczycy muszą wybierać czy są kierowcami czy piechaczami.
Carmagedon czas zacząć!
mega bessa nie dla leszcza / 78.8.125.* / 2011-08-10 12:55
BRENT 106$ a u nas chcą obniżek stóp % HAHAHAHAHAH ale to je bn ie
mega bessa nie dla leszcza / 78.8.125.* / 2011-08-10 12:48
W LIPCU CENY ŻYWNOŚCI SKOCZYŁY O 14,8%


OBY NAM BESSA POMOGŁA bo to ku rwa mega skandal co banksterka od pie rda la
amator z holandii / 46.112.96.* / 2011-08-10 12:53
nawet janzlew podniósł ostatnio ceny i teraz chce 10zl za obrobienie mi pał.ki
mega bessa nie dla leszcza / 78.8.125.* / 2011-08-10 12:56
JANKRUT vel FAJFUS już coś chydrze łeb na forum odrasta
dr_dreyfus / 2011-08-10 13:16 / Tysiącznik na forum
co golasie, kupiłaś ???

NIE, ty nigdy nic nie kupisz bo nie masz jajec a JORO ma kwadratowe :)bu ha ha

ja już zapakowany odrabiam spadki :) ha ha
mega bessa nie dla leszcza / 78.8.125.* / 2011-08-10 12:53
a Chinach zapomniałem napisać
Rżniemy głupa, kupujemy od siebie / 178.36.1.* / 2011-08-10 12:41
Wczoraj były kolejne fatalne dane ze Stanów o wydajności pracy i nastrojach małego biznesu i dziś sobie o nich przypomną.
Do tego dziś i jutro potrzeba pieniędzy na kolejne przetargi obligacji, bo nie mogą pozwolić, żeby nie sprzedali, bo dopiero byłby flash...
asg / 88.199.112.* / 2011-08-10 12:36
dobrze, że zdążyłem uciec w poniedziałek na otwarciu, spodziewałem się krachu w 2012 i miałem zamiar na jesieni 2011 spadać, ale jak widzę to megakrach może być jeszcze w tym roku..kupujcie konserwy, czosnek, leki, wódkę, broń.....
Wichajster / 62.93.44.* / 2011-08-10 12:28
Szacunek,
po informacji, że stopy w USA pozostaną niskie do połowy 2013, przypomniałem sobie o innym "sztywnym" ustaleniu. Kto się domyśla jakim? No dobra nie będę trzymał Was w niepewności. Chodzi oczywiście o "szanowanego profesora" Balcerowicza, który ustalił w roku 1989 sztywny kurs wymiany dolara do złotego, dzięki czemu pozwolił żydowskim banksterom z USA wyszmalować Polskę.
Gospodraka zwija się / 178.36.1.* / 2011-08-10 12:26
W Stanach, po tak ogromnych spadkach musieli zrobić odbicie zdechłego kota dla dystrybucji i jednoczesnego przykrycia złego odbioru komunikatu Fed, który przyznał się do porażki, po czym rynek mocno spadł.
Teraz już nikogo nie oszukają...
Ale nikt tego nie kupił / 178.36.1.* / 2011-08-10 12:36
Propagandziści w mendiach od razu przystąpili do robienia wody z mózgów, że ten podskok zdechłego kota w samej końcówce, to niby po komunikacie Fed, kiedy po nim właśnie ostro spadli, w ramach prawidłowej reakcji, a dopiero wystraszeni krachem manipulanci stanęli na głowie, żeby go odsunąć...
Cuś w trawie piszczy / 178.36.1.* / 2011-08-10 12:12
Takie wydarzenia jak przerwanie urlopu [przez prezydenta Sarkozy, to nie jest powód do hossy...
Gospodraka / 178.36.1.* / 2011-08-10 12:10
W Stanach mają problem, bo wpompowali biliony w banki, a nie ma popytu na kredyty i dlatego nie wiedzieli co z tym zrobić i pompowali surowce, czym dobili gospodarkę w kryzysie i konsumenta. Dlatego nie mogą tego kontynuować, bo zniszczy ich hiperinflacja.
Wichajster / 62.93.44.* / 2011-08-10 12:06
Szacunek,
udanego dnia życzę wszystkim i zapraszam do poznania teorii ekonomicznych szkoły austriackiej (by nie wspominać już dorobku piętnastowiecznych scholastyków hiszpańskich). Ich twórcy dokładnie przewidzieli, co się będzie działo jeśli państwa będą stosować keynesowskie recepty. Mamy więc kryzysy, kryzysy i jeszcze raz kryzysy.
dr_dreyfus / 2011-08-10 12:43 / Tysiącznik na forum
kryzys zaufania do polityków i banksterów no i agencji ratingowych, które miały stać na straży wiarygodności kredytowej a stały się narzędziem dużych spekulantów.

gospodarki maja się nadzwyczaj dobrze, firmy kluczowe dla wzrostu PKB obecnie leża na gotówce, płynność rynku długu jest, miedzy bankami jest to kryzys gospodarczy masz tylko w gaciach.
Eternit z Azbestu / 2011-08-10 12:22 / Tysiącznik na forum
To czemu ani Hiszpania ani Austria nie są jużimperiami skoro takie szkoły mieli?
ytyyu / 89.79.121.* / 2011-08-10 12:52
Bo sa zalani lewacką szkołą. Teraz oczyścic powietrze moze tylko prawdziwa partia prawicowa zrobić pozadek z nierobami i emigracja zasilkowa
gandzia / 193.93.204.* / 2011-08-10 12:01
Kiedy S&P500 spadło -6,66% akcje BOA notowano 6,66$
mówi wam to coś? To nie żart na zamknięciu giełdy w poniedziałek Bank of America miał kurs 6,66$. Bardzo dużo przypadków? Czy raczej ci którzy odpalają algorytmy kontrolujące rynki bawią się w numerologów. BOA idzie pod nóż to na pewno. Powtórka z Lehman Brothers.
MP82 / 2011-08-10 12:07
To jest to o czym mówił ks. Natanek.

"Wiedzcie, że coś się dzieje"
rzeźnia / 195.205.151.* / 2011-08-10 11:19
chodzi mi po pogłowie to co mówi Long że akcje są tanie już. Może by tak sprzedać jednak trochę tego złota?
mega bessa nie dla leszcza / 78.8.125.* / 2011-08-10 12:52
LONGTERM sobie wskaźniki c/z podaje


ja mu proponuję policzyć dla Orlenu teraz zyski jak przeszacuje
zapasy o 40% w dół i kredyty walutowe
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy