Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Kolejny dzień konsolidacji?

GPW: Kolejny dzień konsolidacji?

Money.pl / 2010-04-01 08:04
Komentarze do wiadomości: GPW: Kolejny dzień konsolidacji?.
Wyświetlaj:
Obi-Wan Kenobi / 178.36.8.* / 2010-04-05 18:08
No i mamy, rentowność 10-latek mocno skoczyła w górę osiągając 4,00%. Kredyt drożeje.
Jasiek. / 83.24.205.* / 2010-04-05 18:07
Co intuicja mówi Romanowi Karkosikowi? Wykorzystuj korekty i dalej zajmuj pozycje na rynku – czytamy w piątkowym „Parkiet” na Wielkanoc.
Gazeta spytała inwestora o giełdowe prognozy.

- Na rynku panuje strach przed dalszymi zwyżkami (…) Ta niewiara (…) paradoksalnie buduje bardzo silne podwaliny pod dalszą „jazdą” w górę – mówi Karkosik w „Parkiecie”.
janlew / 2010-04-05 18:51 / portfel / Tysiącznik na forum

Na rynku panuje strach przed dalszymi zwyżkami (…) Ta
niewiara (…) paradoksalnie buduje bardzo silne podwaliny
pod dalszą „jazdą” w górę


"Bądź chciwy gdy wszyscy się boją i bój się gdy wszyscy są chciwi", od dziesiątek lat konsekwentnie mawia Buffett i jak widać wie co mówi.

A teraz właśnie niemal każdy się boi
Jasiek.. / 83.24.205.* / 2010-04-05 17:55
S&P +0.8%

Kenobi znowu jutro zarobisz :)
Obi-Wan Kenobi / 178.36.8.* / 2010-04-05 17:48
Nieoczekiwany spadek popytu na miedź we Chinach...
Jak można było się spodziewać, zbyt wysokie ceny, w połączeniu z ograniczaniem podaży pieniądza powodują spadek cen na dostawy bieżące i przesuwanie terminów odbioru zamówionych wyrobów. Zwykle popyt spadał dopiero w kwietniu, a mocniej w maju, obecnie wystąpiło to już w marcu. Na rynku jest masę surowca, z którym nie bardzo wiadomo co robić...

Demand for spot refined copper in China, the world's biggest market of the metal, is weakening because of high prices and tighter monetary policy, industry sources said on Thursday.

A copper tubes producer is expected to reduce the buying of spot refined copper by two-thirds in April from around 8,000 tonnes in March, a trade manager said.

"Demand is not as good as we had expected," he said, adding that 7,000-8,000 tonnes of the producer's copper tubes due to deliver in March had been delayed to April.

"March should have been the best month in the year (for copper tubes). But clients did not take all deliveries," the manager said.

"Demand usually falls in April and drops further in May."He said higher prices were prompting clients to put purchases on hold.

Demand for spot refined copper in China, the world's biggest market of the metal, is weakening because of high prices and tighter monetary policy, industry sources said on Thursday.


A copper tubes producer is expected to reduce the buying of spot refined copper by two-thirds in April from around 8,000 tonnes in March, a trade manager said.


"Demand is not as good as we had expected," he said, adding that 7,000-8,000 tonnes of the producer's copper tubes due to deliver in March had been delayed to April.


"March should have been the best month in the year (for copper tubes). But clients did not take all deliveries," the manager said.


"Demand usually falls in April and drops further in May."He said higher prices were prompting clients to put purchases on hold.
Obi-Wan Kenobi / 178.36.8.* / 2010-04-05 17:53
Copper stocks in warehouses monitored by the exchange was just below a 7-year high at 155,465 tonnes last Friday. The stocks excluded copper in bonded warehouses for which traders estimated stocks around 200,000 tonnes in Shanghai city.

"High discounts reflect demand has not improved much. High stocks reflect oversupply," Li Yihuang, chairman of top copper producer Jiangxi Copper told reporters in a news conference in Hong Kong on Wednesday.
Jaisek.. / 83.24.205.* / 2010-04-05 17:33
Według opinii analityków, dzisiejszą zwyżkę indeksów wspierają piątkowe dane z rynku pracy, na które z uwagi na świąteczną przerwę inwestorzy nie mieli czasu zareagować. Chodzi przede wszystkim o liczbę wykreowanych w sektorze pozarolniczym miejsc pracy, których przybyło w marcu 162 tys. To co prawda nieco mniej niż oczekiwali ekonomiści, ale i tak to najlepszy wynik od ponad 3 lat. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że 48 tys. etatów zostało stworzonych sztucznie przez rząd, a nie przez gospodarkę (obejmują one zatrudnionych w charakterze czasowym).

W okresie od stycznia 2008 r. do października 2009 r. w amerykańskiej gospodarce zredukowano 8,32 mln miejsc pacy – podał Departament Pracy. W tym czasie stworzono jedynie 117 tys. etatów.

Wsparciem dla indeksów są też dzisiejsze dane o indeksie ISM dla sektora usług oraz z rynku nieruchomości. W marcu wskaźnik ISM wyniósł 55,4 pkt. i był wyższy od prognozy analityków. Lepsze tez zdecydowanie od prognoz okazały się dane o podpisanych umowach kupna domów w lutym. Indeks wzrósł o 8,2 proc. podczas gdy prognoza mówiła o spadku rzędu 0,1 proc.

Wśród spółek przyciągających uwagę inwestorów jest m.in. Caterpillar. Gigant segmentu producentów ciężkiego sprzętu budowlanego jest w gronie tych spółek, które zdecydowały się zwiększyć zatrudnienie w związku z sygnalizowanym przez firmę od połowy 2009 r. ożywieniem w branży.

Gratki dla posidaczy akcji hossa :)
Obi-Wan Kenobi / 178.36.8.* / 2010-04-05 17:30
Nie tylko utrzymujące się i rosnące bezrobocie (w marcu wzrosły obie oficjalne miary U-3 i U-6, nawet mimo zakończenia zimy, zatrudniania dla celów spisu jak i sztucznego dodania na bazie teoretycznego modelu tworzenia/upadku firm
- March Non Farm Payrolls: +162K, Below Consensus, Unemployment Rate 9.7%, Ex-Census, Weather and Birth-Death NFP Change Is -67K),
słabość konsumenta pokazuje wzrost liczby bankructw konsumentów w marcu o 34% mdm, do rekordowego poziomu od czasu wprowadzenia w 2005 r. korekty Kodeksu Upadłości, które miały właśnie niby chronić przed nimi...
The 149,268 consumer bankruptcies filed in March represented the highest monthly consumer filing total since Congress overhauled the Bankruptcy Code in 2005, according to the American Bankruptcy Institute (ABI) relying on data from the National Bankruptcy Research Center (NBKRC). The March filing total represented a 34 percent increase from the February filing total of 111,693
Obi-Wan Kenobi / 178.36.8.* / 2010-04-05 17:10
W tym tygodniu rząd Stanów chce sprzedać kolejną ogromną porcję papierów dłużnych, dziś za 65 mld $...Oprocentowanie rynkowe nadal mocno rośnie, dziesięciolatek sięga już 4%...
Rynek odwala robotę za Fed...Koniec rajdu na rynku akcji....
Michal_O / 2010-04-05 17:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Pewnego dnia cała ta masa (tony) wydrukowanych $ przeleje się z rynku obligacji na rynek akcji stwarzając OGROMNY popyt - jak myślisz co z tego wyniknie ?
Eternit z Azbestu / 2010-04-05 17:38 / Tysiącznik na forum
Wyniknie z tego bankructwo USA. Ten kraj utrzymuje się tylko dzięki sprzedaży obligacji.
Obi-Wan Kenobi / 178.36.8.* / 2010-04-05 17:37
Jak to co wyniknie? Jakoś ciężko myślisz... Przelać musi się z rynku akcji na rynek obligacji, inaczej zbankrutują, bo nie będzie czym pokryć deficytu i spłacić długów...Rosnące stopy procentowe spowodują straty banków na kredytach, spadek konsumpcji i inwestycji, pogorszenie wynik spółek...Kursy akcji rosły tylko na bazie pompowania pustym pieniądzem przez Fed, który z końcem marca zaprzestał już skupu papierów opartych o kredyty hipoteczne, więc to już koniec bajki o pięknych szatach króla......
janlew / 2010-04-05 17:18 / portfel / Tysiącznik na forum

jak myślisz


pytanie jest moim zdaniem źle sformułowane :)
Michal_O / 2010-04-05 17:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Daj Panu "Obi-Wan Kenobi" szansę !

Są święta...
janlew / 2010-04-05 17:26 / portfel / Tysiącznik na forum
dlatego nie byłem dosadny :)
Michal_O / 2010-04-05 17:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dotyczące amerykańskiego bezrobocia / de facto ilości nowo-tworzonych miejsc pracy w USA.

http://yelnick.typepad.com/.a/6a00d8341c563953ef0133ec74aa31970b-popup

Dane mówią same za siebie - dalszy komentarz nie posiadałby wartości dodanej.
Obi-Wan Kenobi / 178.36.8.* / 2010-04-05 17:02
Przyglądając się bliżej danym z piątku p zmianach na rynku pracy w Stanach widać, że w marcu wzrosła liczba długotrwale bezrobotnych (nie mogących znaleźć pracy przez ponad 26 tygodni ), o 414.000, do rekordowych 6,55 mln osób.To jest także rekordowe 4,3% całej cywilnej siły roboczej (dane rozpoczęto gromadzić od 1948 r.).

Jednocześnie odnotowano inny, negatywny czynnik - ostry wzrost liczby zmuszonych do pracy w niepełnym czasie pracy, w ostatnich dwóch miesiącach aż o 738.000, do 9,1 mln osób, co potwierdza, że nie jest to związane z pogodą.
Dzięki temu pozornie może wydawać się, że miejsc pracy przybywa, ale faktycznie sytuacja pogarsza się.

Potwierdza to ankieta Gallupa, której wyniki opublikowano 1 kwietnia. Niepełne zatrudnienie (bezrobotni plus zmuszeni do pracy w niepełnym czasie pracy) wzrosło w marcu do 20,3%, 19,8% w lutym, kiedy panowała ostra zima...
Obi-Wan Kenobi / 178.36.8.* / 2010-04-05 17:06
Ale co najważniejsze, spadły zarobki...Co zupełnie nie potwierdza "ożywienia"...
The primary negative in the report was a drop in hourly earnings.

S&P

Michal_O / 2010-04-05 16:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam,
Arcydzieło w wykonaniu Grubasów również tych z USA.

1. S&P właśnie pobił kolejny roczny rekord:
S&P 500 1181.03 1179.03 1185.44 1185.34 +0.61% 16:24.

2. Koperek również bije rekord za rekordem:
HG.F COPPER FUT 361.13 +1.02%.

Leszczyna w Polsce pozbyła się większości papiera, przy ostatniej "korekcie" szumnie podkreślanej przez Grubasów !
Co więksi IDIOCI nawet nabrali S-ek / chodź w to NIE CHCE mi się wierzyć ?

Cóż, każdy jest kowalem swojego losu...

Dalszy komentarz zbędy...
janlew / 2010-04-05 17:15 / portfel / Tysiącznik na forum

1. S&P właśnie pobił kolejny roczny rekord:


S&P500 1186.91 +0.75% 17:14

1200 w zasięgu ręki
Michal_O / 2010-04-05 17:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zwróć jeszcze uwagę na Koperek !

HG.F COPPER FUT 362.43 +1.38%

A ten, jak wiadomo, na doktorat z ekonomii ...
janlew / 2010-04-05 17:25 / portfel / Tysiącznik na forum

A ten, jak wiadomo, na doktorat z ekonomii ...


nie sugerowałbym się zbytnio takimi powiedzonkami.

Niemniej jednak prawdą jest, że rynek bardzo często dyskontuje przyszłość, choć oczywiście trafiają się wyjątki od tej reguły, vide rynek obligacji w latach 70-tych w USA, który nie zdyskontował rekordowej inflacji

niemniej jednak bazar bardzo często ma rację, w końcu wielkie kapitały nie biorą się z głupoty

dlatego najlepiej trzymać się długoterminowych trendów i nie kombinować. to moje motto i dzięki niemu nie tylko ochroniłem masę kasy ale i zarobiłem co swoje
Michal_O / 2010-04-05 17:19 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ale nie dziś ?

Jutro wiekszość Giełd w EU otworzy się luką w górę, następnie "podpatrzą" to Janki i zrobią to samo o 14:30 GMT.

Moja SUBIEKTYWNA OPINIA - ten tydzień zobaczymy 12XX na S&P500 !
janlew / 2010-04-05 17:20 / portfel / Tysiącznik na forum

ten tydzień zobaczymy 12XX na
S&P500 !


oby :)

najwięcej akcji kupiłem latem zeszłego roku i jak dotąd ani jednej nie sprzedałem, powiem więcej, mam zamiar trzymać dalej :)
Jasiek.. / 83.24.205.* / 2010-04-05 17:23
troche późno nabywałeś pamiętam jak straszyleś w dołku przy 1300pkt he he
janlew / 2010-04-05 17:33 / portfel / Tysiącznik na forum

troche późno nabywałeś pamiętam jak straszyleś w
dołku przy 1300pkt he he


przy dołku na 1300 sam nie wiedziałeś, że to dołek. NIKT tego nie wiedział więc ostrożność zalecała zakładać, że długoterminowy trend spadkowy wciąż nie odwrócił się i dlatego jeszcze wtedy pisałem to co pisałem. dopiero w lato 2009 było tak naprawdę widać, że długoterminowy trend wreszcie odwrócił się (moje kryteria oceny tej sytuacji tak mi powiedziały - jak widać nie myliłem się) i wtedy nakupiłem najwięcej. nie było rozsądniejszego sposobu jak ten - dopiero jak nowy trend jest w miarę jasny kupuje się a nie na ślepo wtrafia się w dołki oddając tylko cały czas kapitał przy odbiciach zdechłgo kota. pewnie tak właśnie robiłeś, he he i w kkońcu "wtrafiłeś" w ten dołek, ale wolę nie wiedzieć jakim kosztem

fakt jest faktem, że w dołek nie trafiłem, ale nie ubolewam nad tym, bo co nabrałem dużo taniej niż teraz to nabrałem i co swoje to już zarobiłem. i pewnie jeszcze zarobię co swoje bo jak widać bazar nie ma zamiaru przestać rosnąć
Jasiek.. / 83.24.205.* / 2010-04-05 17:44
Poprzednia bessa była 50% więc teraz 70 % to było jak prezent po przebiciu 1500pkt należało odjąć zgodnie z AT 20% i kupic akcje , tak zrobiłem. nawet jeśli to nie byłby dołek to ile można było stracić 10% a jesli to poczatek hossy to realne 500% gra warta świeczki

ale tu jak trzeba było nabywać akcje to panika była a teraz dalej płacz, że nie powinnno rosnąć a hosa szaleje :))

Słuchajcie leszcze Kena :)
Eternit z Azbestu / 2010-04-05 16:37 / Tysiącznik na forum
A ostatnio czytałem, że nasze leszcze przodują w świecie w ilości udziału drobnych inwestorów w kontraktach.
Widac wielu posłuchało uznanych i siorbią Ski.
Michal_O / 2010-04-05 16:43 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Masz racje !

Banda dawców kapitału, czytaj Lesczy czy innych idiotów.

A Grubas tylko odcina kupony siedząc na L i zarabiając podwójnie na papierach (np.: KGHM) kupiony ostatnio na transakcji pakietowej po 103 PLN i na L-kach !

Nie wspominając już na umacnianiu się o kilka procent PLN !

Chapeau bas !
raf5 / 83.7.2.* / 2010-04-05 16:53
co sie pienisz chłopaku, kupuj akcje i nie pitol :)
Michal_O / 2010-04-05 17:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Kupiłem, przy ostatniej "korekcie".
raf5 / 83.7.2.* / 2010-04-05 17:07
no to gratuluje ale jak chcesz obrażać ludzi to proponuje przenieść sie interie albo jakiegoś pudelka
Michal_O / 2010-04-05 17:20 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie obrażać a OSTRZEGAĆ !
Longterm / 2010-04-05 16:28 / Mostek Zwyciężymy!
Prognoza giełdy na ten tydzień:

http://longterm.bblog.pl/
Eternit z Azbestu / 2010-04-05 16:24 / Tysiącznik na forum
http://articles.moneycentral.msn.com/SavingandDebt/ManageDebt/the-lapse-of-luxury-jet-yacht-repos.aspx

W USA rozkwitająca branżą są luksusowi komornicy specializujący się w odzyskiwaniu samolotów i jachtów od zbankrutowanych "milionerów". To doskonale pokazuje prawdę o amerykańskim bogactwie.
Ciułacz / 2010-04-05 13:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie !
Mokrego dyngusa wam życzę!
Ja dzisiaj już do pracy, wystarczy tego leniuchowania.
Dla niecierpliwych notowań to juz widać wyznacznik trendu na dzień dzisiejszy, tz na TASE, otwarło się z luką w górze i jak narazie to tak sie trzyma.
http://www.tase.co.il/TASEEng/Homepage.htm
Podobno to są ci sami inwestorzy co w NJ.
ebal / 212.87.244.* / 2010-04-05 14:09
Już mam dosyć tego mokrego dyngusa, to wieczne przebieranie się i ścieranie podłogi, masakra
janlew / 2010-04-05 13:58 / portfel / Tysiącznik na forum

Dla niecierpliwych notowań to juz widać wyznacznik trendu na
dzień dzisiejszy, tz na TASE, otwarło się z luką w górze i jak
narazie to tak sie trzyma.


a po co śledzić TASE jak można polukać dziś na fjutersy jankowe, Azję, surowce i niektóre emergingi. w sumie wszystko dalej zielone, Bombaj na dużym plusie, miedź tak samo, SP500FUT ma chęć iść w górę, widać jaki kierunek obrały duże kapitały
rafcio55 / 2010-04-05 13:49 / Tysiącznik na forum
Ciułaczu Izrael dzisiaj odpoczywa.... to sa notowania z 1 kwietnia :))
Eternit z Azbestu / 2010-04-05 13:18 / Tysiącznik na forum
Blisko trzy czwarte (70%) krajowych firm budowlanych mających zaplanowane prace na okres tegorocznej zimy odnotowało opóźnienia. A wśród dużych spółek, zatrudniających powyżej 50 pracowników, ponad 80% nie zrealizowało zaplanowanych prac w terminie – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Korporacji Przedsiębiorców Budowlanych UNI-BUD.


Tym samym potwierdziła się teza, że tegoroczna zima miała znaczący wpływ na kondycję branży budowlanej w Polsce.

- Jedynie 40% firm zrealizowało więcej niż 60% planowanych robót, a kolejne 40% szacuje, że zaległości budowlane wynikające z przebiegu zimy uda im się nadrobić w okresie do miesiąca. Co czwarta firma będzie na to potrzebować od 5 tygodni do 3 miesięcy, a co szósta opóźnienia spowodowane przez zimę nadrabiać będzie przez okres powyżej 3 miesięcy – szacują przedstawiciele branży.
---------------
Największym problemem polskiej gospodarki jest zimny klimat. Tak więc wydawanie jakichkolwiek pieniędzy na walke z globalnym ociepleniem to jakis absurd.
Obi-Wan Kenobi / 178.36.8.* / 2010-04-05 16:04
Każdy myślący człowiek to wie, dzięki wysokości płaconych rachunków za ogrzewanie.
Eternit z Azbestu / 2010-04-05 13:14 / Tysiącznik na forum
Pracownicy w Disneylandzie w Paryżu, najbardziej popularnej atrakcji turystycznej w Europie, rozważają zbiorowe protesty w celu poprawy warunków pracy po tym jak ich troje kolegów z pracy popełniło w tym roku samobójstwa – informuje The Times.
Guy-Bruno Mboe, szef związków w Disneylandzie, za dwa ostatnie samobójstwa wini "brutalne" warunki pracy. – Chodzi o zysk, zysk, zysk – powiedział Mboe. – Połączenie mniejszej ilości pracowników i większych wymagań pchnęły tych biednych ludzi do samobójstwa – dodał.

Dyrektorzy Disneylandu zaprzeczają, aby samobójstwo miało jakikolwiek związek z warunkami pracy. Skarżyli się, że związki próbują wykorzystać tragedię człowieka.

Jeden z samobójców, Frank L., 37-letni ojciec czworga dzieci i manager restauracji w Disneylandzie powiesił się w dniu, kiedy miał wrócić do pracy po wakacjach i zwolnieniu lekarskim.

Inny pracownik restauracji w Disneylandzie rzucił się pod pociąg pięć tygodni wcześniej. Popełnił samobójstwo na początku lutego, co jak skomentowała firma, było wynikiem "problemów osobistych". Ostatnio, po zwolnieniu kolejny pracownik groził, że zabije się w parku rozrywki.

Mboe tłumaczy, że manager restauracji powiedział kolegom, że chce odejść z pracy, ponieważ "musiał coraz więcej pracować za coraz mniejszą pensję".

Firma zapowiedziała kontrole, w czasie których będzie sprawdzać "możliwe czynniki stresu i molestowania".

----------------------

Sarkoz walczy z kierowcami we Francji... no i mamy efekty. Falę samobujstw wśród sfrustrowanych kierowców, którzy nie moga jeździć z normalna prędkością.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy