Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Kolejny dzień konsolidacji?

GPW: Kolejny dzień konsolidacji?

Money.pl / 2010-04-01 08:04
Komentarze do wiadomości: GPW: Kolejny dzień konsolidacji?.
Wyświetlaj:
jaroslaw74 / 2010-04-03 10:57 / Uwaga! Łamie regulamin forum
pieniądze na giełdę mam od lipca 2007 czas na robienie kokosów niebyt dobry ale i tak wam obiecuję że dostaniecie ode mnie kartkę z Karaibów ;-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) i czy wam się to podoba czy nie ;-)))))))))))))))))))))))))))))))))))
ogorek / 2010-04-03 11:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

de mnie kartkę z Karaibów

http://wiadomosci.onet.pl/2150594,11,,item.html
a to dla brydzki- podniosła mi cisnienie wiele razy, ale wybaczam :)
http://www.youtube.com/watch?v=10H-P9IgruA
modliszka / 2010-04-03 10:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych, wypełnionych nadzieję budzącej się do życia wiosny! Pogody w sercu i radości płynącej z spędzenia tego radosnego czasu w gronie najbliższych.

Zyczy

modliszka
ogorek / 2010-04-03 11:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

2010-04-03 10:42:33 | modliszka [ Portfel ] [ Uznany Gracz Giełdowy ]
Re: GPW: Kolejny dzień konsolidacji? [0]
Zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych, wypełnionych nadzieję budzącej się do życia
wiosny! Pogody w sercu i radości płynącej z spędzenia tego radosnego czasu w gronie
najbliższych.

Dziękuje w imieniu nowych forumowiczów i wzajemnie radosnych Świąt !
modliszko wróc dla nas -nowicjuszy ;)
http://www.youtube.com/watch?v=4Wr7rPQALdo&feature=related
kiepski / 2010-04-03 01:00 / portfel / Tysiącznik na forum
Wesołych Świąt wszystkim pesymistom i optymistom zycze
Obi-Wan Kenobi / 178.36.25.* / 2010-04-03 01:18
I wzajemnie. "Dane" mnie przynajmniej rozbawiły, szczególnie komentarze inwestorów w Stanach do nich...Wesołe święta przynajmniej mają...
Local Prorok / 77.115.15.* / 2010-04-02 23:56
Zamierzam stworzyc najlepszy ze znanych wskaznik koniunktury. Jeśli ktoś ma jakies pomysły to będę wdzięczny. Myślę że giełda ma czwarty wymiar a czwartego ludzie nie widza w układzie x,y,z. Zjawiska których nie widzimy możemy je opisać teoretycznie.
bebe / 2010-04-02 22:44 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
Wszystkim życzę z okazji świąt WielkiejNocy dużo radości....zdrowia....i mokrego dyngusa...;-)
moment zadumy...;-)
topol2 / 2010-04-02 22:36 / Tysiącznik na forum
Zyczę Wesołych Świąt.
Pozdr
TOMOK / 2010-04-02 21:37 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Cześć
Mam nadzieję, że trafię w punkt...i nie chodzi mi tylko o czas...bardziej chodzi mi o pamięć.
Pamietam jak pięć lat temu chodziłem z moim bratem / młody był wtedy jeszcze za młody bym mógł z nim chodzić po nocy / po mojej ulicy.
Ulicy...ulicy JPII.
Chyba jest długa...przeszliśmy całą w jedą i drugą stronę rozmawiając w blasku zniczy.
Dziś zabrałem młodego i wspólnie zapaliliśmy kilka zniczy...choć był mały pamięta...zawsze zapalamy...

"Nie lękajcie się"
JPII

Pozdrawiam ciepło życząc Wszystkim Wesołych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego
bream / 2010-04-03 00:09 / Tysiącznik na forum

Dziś zabrałem młodego i wspólnie zapaliliśmy kilka zniczy...choć był mały
pamięta...zawsze zapalamy...

"Nie lękajcie się"
JPII

http://www.youtube.com/watch?v=glsDThZQftQ&feature=related
anonim_03 / 2010-04-02 21:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam. W Centrali rozpoczął się nowy etap obecnego cyklu gospodarczego -- etap wzrostu zatrudnienia. Etap ten potrwać może 3-4 lata.
Obi-Wan Kenobi / 178.36.25.* / 2010-04-03 00:25
Tak, zatrudniony dla celów spisu, nawet jak będzie pracował 1 godzinę, to liczą jako jedno miejsce pracy.
To be considered employed in the CES survey, workers need to receive pay for any time during their pay period including the 12th of the month. Workers getting paid for just one hour would be considered employed. The CES survey cannot distinguish between full- and part-time workers.
Obi-Wan Kenobi / 178.36.25.* / 2010-04-03 00:51
A co myślą o tych"preparowanych" pod wybory danych sami Amerykanie, to daję przykład jednego z nich...
# of retail outlets (in total) has been dropping for almost two years, with Q1 2010 showing a re-acceleration in retail store closures.

yet 9k retail jobs were miraculously created according to the BLS.


hotel and resorts are suffering their worst occupancy and booking rates EVER, and the trend is getting worse, not better.

yet 22k leisure & hospitality jobs were miraculously created according to the BLS.


construction & manufacturing are on their respective death beds. contractors license renewals are down, and plant closures have continued into 2010 at the same pace as 2009.

yet 15k construction jobs & 17k manufacturing jobs were miraculously created according to the BLS.


BLS (and government in general) HAVE ZERO CREDIBILITY. This insulting charade will continue through Nov. and beyond unless ordinary people get off the sofa, demand sound money, and change their lives.

I for one am SICK & TIRED of living in a fascist bizarro world where my tax dollars pay the salaries of shills whose job is to LIE to me on a daily basis.

ENOUGH.
Obi-Wan Kenobi / 178.36.25.* / 2010-04-03 00:56
Drugi popiera i podaje najlepszą metodę jak przeciwdziałać oszustom - nie wydawać...
I for one am SICK & TIRED of living in a fascist bizarro world where my tax dollars pay the salaries of shills whose job is to LIE to me on a daily basis.
*******************************************************

Me too. I am revolting the best way, by not spending any extra money. The less I spend the less tax I pay. Money Talks.
Obi-Wan Kenobi / 178.36.25.* / 2010-04-03 01:00
Trzeci uważa za śmiecie wszelkie dane podawane przez rząd, o czym każdy wie:
the gov't number is garbage and has always been garbage and everyone has always known it to be garbage
Obi-Wan Kenobi / 178.36.25.* / 2010-04-03 01:15
A nawet jak przyjąć, że dane podają prawdę, czwarty pokazuje jak nic nie warte są "prognozy" GS dwa dni przed publikacją (o prawie 70 %), którą pośpiesznie obniżył w czwartek, a i tak znów przesadził (o 23%). Mów i,że gdyby on się o tyle pomylił w swojej pracy, to nie miałby do czego wracać następnego dnia..
Proponuje też alternatywne metody pozyskiwania "danych"

I thought it was interesting how bad GS missed it: http://www.reuters.com/article/idCNN0124682420100401?rpc=44

They can blame it on the census hiring, but any way you look at it an error rate of ~70% just 2 days before the data was released shows their forecast was horrible. ~23% miss with the April 1 revision. If I missed by that much in my work, there wouldn't be a work to return to.

Yes, a BLS black box, indeed. I suggest some other methods that will be equally effective:
* shaking the magic 8 ball
* plucking petals off flowers
* cover your eyes, flop open the phone book and put your finger on a number
* Ouija board manipulation after brain stupifier of choice
* Consult the ground hog and his shadow
* ask Elvis

and it all else fails, we can go back to believing in the infinite monkey theorem.
max303 / 2010-04-02 20:49 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
jarosław74 to najwiekszy naganiacz,odleszczył się na obligi i cierpi,dlatego co trzeci
post to jego(:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) i jeszcze
mysli ze to cos pomoże(:-)))))))))))))))))))))))
szymon / 2010-04-02 19:59 / Uznany Gracz Giełdowy
wesolych spokojnych swiat zycze wszystkim !

u mnie niestety kicha... jutro mam pewien zabieg i bede siedzial cale swieta ze spuchnieta twarza :(
amigo2 / 2010-04-02 18:48
SPOKOJNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH
zyczy a.migo2
Obi-Wan Kenobi / 178.36.25.* / 2010-04-02 18:25
No to kolejne mocne rozczarowanie - dane o miejscach pracy w Stanach gorsze od oczekiwań, prognozowano zwiększenie o 200.000 , podano że przybyło 162.000, a jednocześnie stopa bezrobocia (oficjalna) pozostała bez zmian 9,7%, czyli żadnej poprawy nie ma. Jeśli skorygować to o tymczasowo zatrudnionych na potrzeby spisu ludności (48.000), z uwagi na pogodę (~ +100.000 i automatycznie dodanych na podstawie czysto teoretycznego modelu tworzenia/upadku firm (+81.000), to faktycznie netto ubyło 67.000 miejsc pracy.
A szersza miara bezrobocia (też oficjalna) pokazuje jego wzrost do 16,9%.
March Non Farm Payrolls: +162K, Below Consensus, Unemployment Rate 9.7%, Ex-Census, Weather and Birth-Death NFP Change Is -67K
gość 08 / 89.77.151.* / 2010-04-02 21:56
mimo to jeszcze długo poczekamy na większą korektę.
Indeksy będą rosły, bo ,,wielki,, tak chce.
Żadne analizy nie zawrócą indeksów w drugą stronę.
2-3 m-ce wzrostów.Bańka na ropie po drodze.
Potem ulica dostanie po łbie, jak zwykle.
Amigo11 / 2010-04-02 16:29 / SAMA PRAWDA
Widzę że dziś kolejne +2% :D
Mieczyslaw / 2010-04-02 15:22 / Uznany Gracz Giełdowy
W amerykańskiej gospodarce powstało w marcu 162 tys. miejsc pracy. To najwięcej od momentu, gdy rozpoczęła się najgłębsza recesja od Wielkiego Kryzysu w latach 30. XX wieku

Wysokie bezrobocie jest obecnie największą bolączką gospodarki amerykańskiej. Rozpoczęta w grudniu 2007 roku recesja spowodowała utratę ok. 7 mln miejsc pracy. Stopa bezrobocia wynosi obecnie 9,7 proc.

Analitycy oczekiwali, że w marcu przybędzie jeszcze więcej etatów - aż 190 tys. Mimo przyjęto marcowy wynik z wielką radością, bo to kolejny sygnał, że gospodarka USA po wyjściu z recesji nabiera rozpędu.
Eternit z Azbestu / 2010-04-02 14:59 / Tysiącznik na forum
Mężczyźni są jak taksówki: albo nie ma żadnej, albo wszystkie zajęte. W tym popularnym powiedzeniu może kryć się odrobina prawdy. Pytanie tylko, czy wsiadać do tej zajętej, czy nie? Okazuje się, że większość kobiet chętnie skorzystałaby z okazji załapania się do tej "zajętej taksówki".

Masz faceta? To lepiej się strzeż! Ponieważ to, że jest zajęty, wcale nie czyni go mniej atrakcyjnym dla wolnych kobiet. Wręcz przeciwnie: singielki ostrzą sobie pazurki na żonatych - dowodzą badania Melissy Burkley z Oklahoma State University w USA.

Najlepsi zajęci

Współczesne kobiety są bardziej wymagające. Już nie wystarczy być wolnym i bogatym. Dzisiaj to zajęci mężczyźni cieszą się większą popularnością. Jeśli chcesz być zdobywany, uwielbiany, rozrywany przez inne kobiety – musisz być w związku, bo single są mniej atrakcyjni.

Jedna na pięć par rozpoczyna swój związek, gdy jeden z partnerów – lub oboje – są wciąż zajęci. Badania, które dostarczają takich statystyk zainspirowały dwie badaczki z Oklahoma State University w USA, do sprawdzenia, czy to przypadek, czy naprawdę fakt pozostawania w innym związku czyni nas bardziej atrakcyjnym kąskiem dla innych.

-------------

I to pokazuje jakie głupie są kobiety. Chcą zdobyć cudzego faceta. Albo taki facet jest wierny i wówczas go nie zdobędą, bo już jest zajęty. Albo koleś jest mścicielem co zmienia kobiety jak rękawiczki. Zdobędą go tylko po to żeby stracić.

Oczywiście jak kobiecie trafia sięwierny facet, który nie ma kobiety a chciałby mieć ta jedną jedyną... to ona nim będzie gardziła.

Dlatego o ile nie jest sięmścicielem zmieniającym kobiety jak rękawiczki to kobiet należy unikać jak ognia. Niech sobie cierpią w tym swoim zdobywaniu cudzych facetów.
ebal / 83.29.68.* / 2010-04-02 15:09
Chyba dzisiaj mojemu kupię piwo, niestety całe życie trzeba inwestować na starość :)))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy