Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Kolejny test dla byków

GPW: Kolejny test dla byków

Money.pl / 2008-09-03 07:15
Komentarze do wiadomości: GPW: Kolejny test dla byków.
Wyświetlaj:
Zielarz / 2008-09-03 09:29 / Uparty Gracz Giełdowy
Ladnie mi sie klapy sprzedaly.
Witam.
gio / 2008-09-03 09:32 / portfel / Tysiącznik na forum
nie za wcześnie ... ?
pzdr
Zielarz / 2008-09-03 09:34 / Uparty Gracz Giełdowy
bardzo mozliwe, ale jestem inwestorem po przejsciach wystraszonym bardzo i przezornym nadmiernie :) mala paczuszka to byla, zysk 10%
Zielarz / 2008-09-03 09:35 / Uparty Gracz Giełdowy
poza tym caly czas szlifuje moj system skryptowo-decyzyjny i musze byc w gotowosci zeby go odpalic z nalezytym zaangazowaniem
anonim_03 / 2008-09-03 09:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
witam wszystkich

towary bez-użyteczne dość intensywnie pikują.
Kenobi / 2008-09-03 09:07 / Uznany malkontent giełdowy
Ospraie Management LLC zamyka fundusz hedge, po stracie w sierpniu 27% (m.in na miedzi) -38,6% w skali roku. Czekamy na kolejnych pompujących surowce...
Kenobi / 2008-09-03 09:09 / Uznany malkontent giełdowy
Po ostatnim załamaniu cen surowców wkrótce o nich usłyszymy.
flugo / 2008-09-03 09:10 / portfel / Dziecko hossy
ch** im na grób Ken!
Kenobi / 2008-09-03 09:16 / Uznany malkontent giełdowy
Będą musieli sprzedawać...
max303 / 2008-09-03 09:22 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Łyliams coś Ci przysłał?,dużo zapłaciłeś za "analizy"? (:-))))))))))))))))))))
gien1 / 2008-09-03 09:05 / portfel / Bywalec forum
Strasznie bojowy tytuł.
Zapowiada się dalszy ciąg panierowania leszczy...
Krzych / 2008-09-03 09:05 / Płoteczka na forum
Cena miedzi rośnie w Szanghaju pierwszy raz w ciągu pięciu dni
3.9.Szanghaj (PAP/Bloomberg) - Cena miedzi rośnie na giełdzie w Szanghaju po raz pierwszy w ciągu pięciu dni, ponieważ ostatnie spadki zachęciły kupujących, a inwestorzy obserwują popyt z Chin, aby ocenić perspektywy ruchów cen.
W ciągu ostatnich czterech dni ceny miedzi spadły o 5,1 proc., ponieważ spadek cen ropy i odbicie dolara zmniejszyły popyt na surowce. Dodatkowo wpływ na spadki cen miał wzrost zapasów miedzi do najwyższego poziomu od ponad siedmiu miesięcy.
Cena miedzi na dostawy listopadowe na giełdzie w Szanghaju wzrosła rano o 1,4 proc. do 58.120 juanów (8.490 USD) za tonę.
Na giełdzie w Londynie cena kontraktów trzymiesięcznych na miedź rosła rano czasu londyńskiego o 0,7 proc. do 7.308,5 USD za tonę po spadku o 0,6 proc. we wtorek.(PAP)
Kenobi / 2008-09-03 09:14 / Uznany malkontent giełdowy
To co próbują robić z ceną bankrutujące fundusze hedge nie ma żadnego znaczenia, zresztą handel jeszcze sie nie zakończył. Należy patrzeć jak zachowują się kursy spółek surowcowych (podawałem niżej), a szczególnie wzrost zapasów od miesięcy na LME - wczoraj o ponad 6 tys. ton, to już przestały być żarty.
Krzych / 2008-09-03 09:21 / Płoteczka na forum
Chiny już ruszają - spółki spadają i rosną a bez miedzi nie da się i zapasy znikną
zennek / 89.76.80.* / 2008-09-03 09:01

gollum odszedl
samuraj tez
wielcy tego forum kaput
garbiki maja swoj kat

mieszac sie z szumowinami a m i g o s a m i ?

dobrze napisane warren, niestety z tymi pajacami amiko , liberal... itd. choc to jedna osoba - wygrac sie nie da
flugo / 2008-09-03 09:11 / portfel / Dziecko hossy
odróżnijcie amikosów 11 i 2 od reszty chałastry
Zielarz / 2008-09-03 09:32 / Uparty Gracz Giełdowy
odrozniam ale mam juz serdecznie dosc siorbania bytomia, bytomia na 30 zeta, tylko bytomia i innych tekstow zorientowanych na naklonienie PRZYPADKOWEGO i NIEZORIENTOWANEGO CZYTELNIKA do kupna.
flugo / 2008-09-03 09:42 / portfel / Dziecko hossy
1. nowy czasownik do gwary forumowej wprowadzili:))
2. stręczycielstwo z bytkiem- no, cóz- kazdy ma jakąś jutrznię
3.przypadkowi i niezorientowani chyba juz wymarli?
4. ja tam widze przepaść pomiedzy amikosami 2 i 11 a liberlalem i jego wcieleniami
Zielarz / 2008-09-03 09:46 / Uparty Gracz Giełdowy
1. no siorbanko jest ok :)
2. streczycielstwo z zamiarem odniesienia korzysci majatkowej, zaklucanie ciszy nocnej ...
3. nie wiem
4. ja tez widze ale ... pare obrazliwych wpisow bylo.
flugo / 2008-09-03 09:50 / portfel / Dziecko hossy
4.- nikt nie jest bez winy, tez bym sie w****** jakby ktos namolnie stawiał mnie w jednym rzędzie z liberalami itd.
3. pewny nie jestem
2. Long i Caabi widzą MSZ po 200- nie widze róznicy
1. siorbanko jest git!
Zielarz / 2008-09-03 09:55 / Uparty Gracz Giełdowy
2. ale long i Caabi pisza to raz na tydzien albo i jeszcze rzadziej, ja jak cos kupie i juz mam to pisze zwykle ze kupilem i tez nie po to zebym na tym stracil ;-) ale raz na godzine to dla mnie osobiscie za czesto. Masz po prostu bardziej , za przeproszeniem, liberalne poglady na wpisy o siorbanku :D
Krzych / 2008-09-03 08:45 / Płoteczka na forum
Czas rozważyć powrót do funduszy
Ponadprzeciętne zyski dały inwestorom w sierpniu fundusze inwestycyjne, które lokują środki na rynkach zagranicznych. Stopy zwrotu przekraczające 10 proc. miały zarówno fundusze zagranicznych akcji, jak i obligacji - pisze dziennik "Polska".
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Czas-rozwazyc-powrot-do-funduszy-1825035.html
yayurek / 2008-09-03 08:47 / Kompulsywny looser na forum
ale po co było fundusze kupować, łatwiej chyba było przejść się do kantoru?
Kenobi / 2008-09-03 08:47 / Uznany malkontent giełdowy
Na pewno w to uwierzą, ci co już mocno stracili...Nie ma głupich...
eprach / 2008-09-03 08:52 / portfel / Onedaytrader
wskoczą do pociagu wskoczą nie martw się..
Kenobi / 2008-09-03 08:56 / Uznany malkontent giełdowy
Pociąg jedzie tyłem z górki w dół, więc nikt nie będzie ani wskakiwał, ani narażał się na katastrofę...Nie ma zupełnie takiej potrzeby, poczekają na dole.To ci, co w nim jeszcze siedzą, będą wyskakiwać w popłochu..
eprach / 2008-09-03 08:58 / portfel / Onedaytrader
a gdzie niby dół ma być... ehhh Ken... szkoda gadać..
yayurek / 2008-09-03 09:14 / Kompulsywny looser na forum
Ty Eprach, w leczeniu głuchoty się specjalizujesz? odpuść sobie, nieuleczalny przypadek
Krzych / 2008-09-03 08:50 / Płoteczka na forum
Ciebie nikt nie prosi - znasz ludzi i wiesz , ależ Ty mądry jesteś
Kenobi / 2008-09-03 08:53 / Uznany malkontent giełdowy
Nie licz na to, że ktoś zaraz poleci, bo musisz odrobić te straty...
Krzych / 2008-09-03 08:57 / Płoteczka na forum
nie licz na to że ktoś się Tobą sugeruje bo chcesz zarobić na S-kach i naganiać
z_brzeszczot / 2008-09-03 08:43 / Leszcz uliczny
Dolar ciągle się umacnia. Dziś znów zapowiada się dobra sesja dla eksporterów.
Kenobi / 2008-09-03 08:46 / Uznany malkontent giełdowy
Eksporterzy w Stanach, co ich ostatnio jeszcze ratowało, teraz będą mieli coraz większe problemy, szczególnie, że recesja na całym świecie pogłębia się. Teraz każdy chce przerzucić na innych swoje problemy i wszyscy pogrążają się coraz głębiej. Dobre czasy skończyły się.
z_brzeszczot / 2008-09-03 08:47 / Leszcz uliczny
miałem na myśli polskie spółki notowane na GPW :-)))
Kenobi / 2008-09-03 08:50 / Uznany malkontent giełdowy
Wszystko zależy od popytu, a ten słabnie na świecie. Więc marna pociecha.
Kenobi / 2008-09-03 08:43 / Uznany malkontent giełdowy
Wczoraj w Stanach wrócili z urlopów i żarty się skończyły. W Europie futures też pokazują kierunek.
max303 / 2008-09-03 08:44 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
NIKKEI225 +0,64% (:-))))))))))))))
Kenobi / 2008-09-03 08:36 / Uznany malkontent giełdowy
Witam! Surowcowe, podobnie jak wczoraj w Stanach (Freeeport -7%) w Azji i Australii mocno pod kreską. Fortescue Metals Group -10,11%, Sumitomo Metals -6,43%, Newcrest Mining -9,02%, Rio Tinto - 6,21`%, BHP -3,41%.
Krzych / 2008-09-03 08:36 / Płoteczka na forum
GPW: Wzrostów ciąg dalszy
03.09.2008 08:20
Wczorajsza wzrostowa sesja to nie przypadek. Dzisiejszy dzień również zapowiada się bardzo emocjonująco - zwłaszcza, że inwestorzy znów będą kupować.
Przyglądając się wczorajszym wzrostom można było zauważyć, że zdecydowanie taniały spółki surowcowe, a drożały te, które zyski opierają na eksporcie swoich produktów. Wielu analityków zapowiadało wczoraj po sesji, że aby trend wzrostowy na GPW utrzymał się, sesja za oceanem musi zakończyć się na plusie. Polska gospodarka nie zwalnia aż w takim tempie, jak gospodarki jej największych rywali. W naszym kraju udział spółek surowcowych w ogólnych notowaniach na giełdzie jest niewielki. Wśród najbardziej przecenionych wczoraj indeksów w Europie znajdował się rosyjski RTS, na którego kurs duży wpływ mają właśnie spółki surowcowe. Jedynie dane makro mogą zakłócić
dzisiejsze wzrosty na GPW.
Umacniająca się już kolejny dzień do euro i złotówki, waluta amerykańska na pewno zachęci do nabywania akcji spółek, których domeną jest eksport produktów. Wraz z aktualnym trendem na rynku ww. walut, świetnie radzi sobie Cersanit. Spółka z portfela Michała Sołowowa eksportuje przede wszystkim wyroby ceramiczne. Na wczorajszej sesji zyskała 7,05 proc. O godz. 7:25 EUR/USD traci 0,58 proc. i wynosi 1,4434 USD, zaś USD/PLN zyskuje ok. 1 proc. (2,3148 zł).
Krzych / 2008-09-03 08:38 / Płoteczka na forum
więcej pb.
Krzych / 2008-09-03 08:25 / Płoteczka na forum
witam
Polska w tyle za liderami regionu
Sytuację gospodarczą w możliwie najkrótszy sposób można opisać indeksem niedoli (misery index) opracowanym przez amerykańskiego ekonomistę Artura Okuna, który zaproponował sumę inflacji i bezrobocia jako opis sytuacji gospodarczej danego kraju. Gdyby przyjąć ten wskaźnik i opisać kraje naszego regionu, to Polska wypada całkiem nieźle, głównie dzięki najniższej w regionie inflacji.

Stabilne fundamenty
Ekonomiści nie mają wątpliwości, że największą siłą polskiej gospodarki są dobre fundamenty makroekonomiczne. – Jeżeli chodzi o równowagę makroekonomiczną, to wyróżniamy się na tle regionu – mówi Łukasz Tarnawa, ekonomista PKO BP.
Czechy i Słowacja wkrótce mogą ucierpieć z powodu spowolnienia w strefie euro. – W sytuacji gdy słabnie gospodarka zachodniej Europy, jesteśmy najmniej otwartą gospodarką i będziemy najmniej wrażliwi na spowolnienie za granicą. Poza tym mamy duży rynek wewnętrzny, co też poprawi naszą sytuację. W efekcie polska gospodarka będzie miała stosunkowo najbardziej łagodne lądowanie wzrostu gospodarczego ze wszystkich krajów regionu – mówi Ryszard Petru, główny ekonomista banku BPH.
yayurek / 2008-09-03 08:25 / Kompulsywny looser na forum
przesiadka z surowców na zdrowie
http://www.bloomberg.com/apps/quote?ticker=MERHLTA%3ALX
brydzia / 2008-09-03 08:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ty to lepiej pisz na innym forum i ucz się systemu , a tak na poważnie skoro się tak zaangażowałeś to masz jeszcze system Rejczaka na bankierze który pokazuje bardzo podobnie , jak chcesz to wkleje ci adres
yayurek / 2008-09-03 08:35 / Kompulsywny looser na forum
Rejczak podobny jest do "no name", a propos pytań, które tam zadawałaś, to ludzie grają dokładnie według systemu, albo uznaniowo, albo częśc pozycji zamykają uznaniowo, a część systemowo, każdy patrzy na godziny ogłaszania wyników, i jest to zgodne z AT... to tak sobie odpowiadam, bo przejrzałem wszystkie strony kącika
brydzia / 2008-09-03 08:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
http://www.bankier.pl/inwestowanie/gielda/futures/index.html
yayurek / 2008-09-03 08:39 / Kompulsywny looser na forum
tak jeszcze pod siebie dodam, że na szczytach trendów średnioterminowych i wtedy, gdy trend średnioterminowy szoruje o dno, szukając swego dołka, to system ma skłonność do migotania.... to taka moja tylko uwaga, nie wiem, czy inni tak uważają
brydzia / 2008-09-03 09:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
ja tam patrze tylko na kierunek jaki dał system a robie jak Morfi uznaniowo
brydzia / 2008-09-03 08:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kuczyński pisze że w USA nastroje są mocno niedźwiedzie

a oprócz AF i AT mamy jeszcze astrologa który pisze tak

Słówko ostrzeżenia zza oceanu. W swojej prognozie astrologicznej na ten tydzień, Tim Bost jest umiarkowanie optymistyczny, wskazując że w ciągu krótszego tygodnia na nowojorskiej giełdzie jest szansa na osiągnięcie wyższych poziomów indeksów. Omawiając każdy dzień tygodnia, Bost ostrzega jednak przed piątkiem, kiedy tworzy się koniunkcja Mars/Zeus oraz uaktywnia się kilka aspektów wyzwalających siłę Zaćmienia. Bost ujął to następująco: "spodziewam się, że tydzień zakończy się imponującym spadkiem". Ze swojej strony dodam, że przyszły poniedziałek może zacząć się u nas w nieciekawych nastrojach. Mamy wtedy piękną, napięciową koniunkcję Merkury-Mars, przy czym ten układ jest w ścisłej kwadraturze do Jowisza. Tak ścisłe układy trzech planet nie zdarzają codziennie, dlatego niecierpliwie czekam, co przyniesie 8 września na naszej giełdzie.


zobaczymy czy z tych gwiazd coś będzie
yayurek / 2008-09-03 08:27 / Kompulsywny looser na forum
a GUS mówi, że to jeden z najniebezpieczniejszych okresów
http://www.seasonalcharts.com/classics_dj_ia.html
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy