Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Kolejny test tegorocznych minimów?

GPW: Kolejny test tegorocznych minimów?

Money.pl / 2011-02-23 06:41
Komentarze do wiadomości: GPW: Kolejny test tegorocznych minimów?.
Wyświetlaj:
amator1122 / 2011-02-23 10:06 / Tysiącznik na forum)
ale to dzisiaj odpali :)

podwyżek stóp nie będzie tak jak wcześniej pisałem :) ha ha,.. jestem tego pewien na 99%
aaaaaaaaaaaaaada / 83.19.122.* / 2011-02-23 09:19
Myślę że rynek nie podda się tak łatwo i bessiarze siedzący na S zostaną kolejny raz ogoleni z kasy. Korekta należy się jak psu buda, ale przyjdzie dopierow wtedy kiedy te wszystkie Rafcie, Brydzie i Kenusie zostaną na S obdarci ze skóry:)))

Także obstawiam teraz szybkie wzrosty i głębszą korektę później. Zobaczymy jak będzie
an-al / 195.85.249.* / 2011-02-23 09:08
obserwując rynek stwierdzam że nie ma chęci do wyprzedaży akcji. Pokazuje to wczorajsza sesja. Uważam, że ponieważ rynek zachowywał się ostatnio stosunkowo słabo to może nastąpić odwrócenie sytuacji i będziemy rosnąć przy spadkach giełd USA
zar / 195.72.149.* / 2011-02-23 09:17
idac dalej widac wchodzacy kapital na weekly
Wichajster / 62.93.44.* / 2011-02-23 09:07
Szacuneczek,
przypominam:

Dziś, 23.II.2011 roku o godz. 15:00 na ul. Wiejskiej przed Sejmem odbędzie się akcja protestacyjna mająca na celu sprzeciwienie się wyzyskowi podatkowemu, zadłużaniu państwa i rabowaniu przyszłych pokoleń. Podczas akcji głos zabierze Janusz Korwin Mikke oraz przedstawiciele organizacyj walczących o przywrócenie normalności. Prosimy o obecność oraz wzięcie ze sobą rodziny i znajomych!

Pokażmy tym bandytom, że nie damy się dłużej bezkarnie okradać!

Pod Sejm, marsz!!!!
Pilsener / 2011-02-23 09:06 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Kiedyś spadki w USA to spadki u nas razy dwa, wzrosty u nich to u nas razy 0,5. Teraz i spadki i wzrosty po 0,5, następny etap to będą spadki u jankesów x 0,5 a wzrosty razy dwa :) Prędzej czy później zagranica wróci z impetem.

Jak już jest moda na pesymizm - to gdy zacznie się następna bessa to co się zacznie zwalać pierwsze? Surowce czy akcje?
amator1122 / 2011-02-23 08:52 / Tysiącznik na forum)
od kilka dni czytając forum zastanawiam się ilu tu piszących leszczy myśli niezależnie,
pesymizm lejący się z cnbc i z innych medialnych pudelków czuć w 90% wpisów.

cytując Russella " Większość wolałaby umrzeć niż myśleć.Większość umiera"

.
Pilsener / 2011-02-23 09:07 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo u nas na bessie łatwo zarobić - spada szybko i równo :) Wzrosty za to koślawe :)
amator1122 / 2011-02-23 09:14 / Tysiącznik na forum)
statystyki z DM nie kłamią do 95% leszczy wtapia na kontraktach to zarobek kilku dobrych graczy jest bez znaczenia i nie ma wpływu na postrzeganie kontraktów jak formy inwestycji.
flavio25 / 2011-02-23 09:00 / portfel / Tysiącznik na forum
Ciesz sie, że sa pesymisci
jako optymista nie zaistnialbys bez tych pierwszych

Wlasne przemyslenie nie oparte na medialnych pudelkach jak to nazwales, obiecuje przedstawic
jak Cie znam -nie spodoba sie Tobie
amator1122 / 2011-02-23 09:05 / Tysiącznik na forum)
przeanalizuj jak ludzie będą płynąć pod prąd, a nie fluktuacje samego prądu a zrozumiesz mój tok rozumowania i na jakiej podstawie jestem optymistą.
flavio25 / 2011-02-23 09:17 / portfel / Tysiącznik na forum
no wlasnie gdybys przedstawil swoje argumenty, byloby milo

oprocz cytatów, madrosci, warto ulozyc zassana wiedze przy realiach ekonomicznyc
popatrzec dlaczego kiedys roslo i dlaczego duzo czy niezbyt wiele, dlaczego przestalo rosnac, rownoczesnie nie zmieniajac kierunku gdzie indziej.

sama Dzida nie przekonuje:)
amator1122 / 2011-02-23 09:32 / Tysiącznik na forum)

realiach
ekonomicznyc

na początek zacznij od Wikipedii i dowiedz się co to jest ekonomia bo dużo leszczy używa tego słowa nie wiedząc co to za nauka i z czym się ją je.

krótko napisze,... ekonomia opiera się głównie o statystyki, wskaźniki wyprzedzające itd.
i mając dane z przeszłości ekonomia na tej podstawie próbuje nakreślić dalszy kierunek "odgadnąć" w jakim kierunku będzie się posuwać gospodarka, finanse, PKB itd w przyszłości.

i teraz odpowiedz sobie jakie mamy realia co mówią statystyki, PKB itd.
amator1122 / 2011-02-23 09:41 / Tysiącznik na forum)
PS

jako inwestor dlugoterminowy nie interesują mnie bieżące (libia) wydarzenia bo one nie są ujęte w statystykach i wskaźnikach wyprzedzających jak również dla rozwoju świata takie wydarzenia w dłuższym terminie nie maja znaczenia, runek ( trend) idzie swoim cyklem i jakiś arab tego nie zmieni.
flavio25 / 2011-02-23 09:40 / portfel / Tysiącznik na forum

ekonomia na tej
podstawie próbuje nakreślić dalszy kierunek
"odgadnąć" w jakim kierunku będzie się
posuwać gospodarka, finanse, PKB itd w
przyszłości.

kasasz a ja spiesze Ci wyjasnic, iz mowisz o prognozowaniu gospodarczym

jednakze, sam w znacznej czesci odpwoiedziales, zestaw to jeszcze tu konkretnie z naszym otoczeniem makro
amator1122 / 2011-02-23 09:45 / Tysiącznik na forum)

konkretnie z naszym otoczeniem makro

2010 rok PKB 4%, prognoza na 2011 4,2% i na czym ta prognoza się opiera czy ja muszę jeszcze coś pisać

czy mam jeszcze wkleić prognozy dla stanów, europy,... to jest czysta ekonomia :)
flavio25 / 2011-02-23 09:49 / portfel / Tysiącznik na forum
tyle, ze jak sam napisales to prognoza
popatrz na wykres jak sie prognoza sprawdza

malo argumentow!
skupmy sie na Polsce!
jakie inne wskazniki wyprzedzajace mowia o przyszlej dobrej kondycji naszej gospodarki?
amator1122 / 2011-02-23 09:59 / Tysiącznik na forum)
żeby coś prognozować( przyszłość) to właśnie trzeba mieć te wszystkie narzędzia co posiada ekonomia i na których się opiera, to właśnie ekonomia mówi gdzie jedziemy nie jakiś deficyt, dług itd.

wskaźniki jakie podają co miesiąc, tydzień, rok i które codziennie napływają rynek odbiera dobrze bo rośnie a jak nie rośnie to i nie spada.
flavio25 / 2011-02-23 10:12 / portfel / Tysiącznik na forum
w takim razie moze dodam cos od siebie
PKB to zagregowana wartosc dobr i uslug na terenie danego kraju
jak myslisz, czy prowadzona restrykcyjna polityka fiskalna wplynie dodatnio czy nie?
(ostatnio uslyszalem o uszczelnieniu wplywow- kary, sankcje) wyzsze podatki, ZUS rowniez podniosl skladki to sa czynniki istotne dla przedsiebiorstw? z drugiej strony konsument (pracownik) realny mniejszy dochod, rekomendacja T, wyzsze stopy (ujemnie skorelowane z zamowieniami w sektorze przedsiebiorst)
ostatecznie globalne zawirowania.

Namarginesie OFE a moze powinno byc w centrum, marginalizacja naszego kraju (stracone zaufanie, panstwo niewiarygodne, skoro nie potrafi dotrzymac obietnic)
amator1122 / 2011-02-23 10:34 / Tysiącznik na forum)

restrykcyjna polityka fiskalna
wplynie

a co to znaczy ? ja to odbieram jako ściągalność daniny dla państwa, która była słaba za dużo kasy ucieka przez rożne machloje a przez to ucieczka od obowiązku płacenia i bardzo dobrze jak za to się biorą

wyzsze podatki

jedne wyższe drugie są niższe,... nie bądź naiwny bo wiesz czym jest spowodowana i co ma na celu ta podwyżka wat na niektóre towary,
po drugie jakby obniżyli o 1 % to poczuł byś się bogaczem i wtedy dziadkom sam byś emerytury wypłacał.

podwyżka stóp to uważam za błąd RPP bo nie szyły za tym płace.

jan wypisał juz jak kapitał przepływa z emerging do rozwiniętych i dla czego to o marginalizacji nie ma co mówic.
flavio25 / 2011-02-23 10:41 / portfel / Tysiącznik na forum
1)mniej oplat-wzrost gospodarczy
2)mniejsze podatki-wzrost
3) nie mnie o tym decydowacczy to dobrze czy zle, wiem jedno, finalnie oznacza to spadek konsumpcji

negujesz odwieczne zasady, dziwne
amator1122 / 2011-02-23 10:48 / Tysiącznik na forum)
ja na zasady nie inwestuje nie mam takich tabelek jak ty i brydzia i punktowo coś tam, coś tam
ja widzę przyszłość i w to inwestuje,.. tak jak człowiek widzący zdarte zelówki również widzi klientów którzy do niego przyjdą i otwiera zakład szewski
amator1122 / 2011-02-23 10:51 / Tysiącznik na forum)

negujesz odwieczne zasady, dziwne

takim wpisem jeszcze bardziej utwierdzasz mnie w przekonaniu o słuszności moich inwestycji
IDE POD PRAD a to jedna z głównych zasad sukcesu:))))
flavio25 / 2011-02-23 09:42 / portfel / Tysiącznik na forum
i przyporzadkowanym mu mikro
flavio25 / 2011-02-23 09:44 / portfel / Tysiącznik na forum
na mysli nie mam afrykanskich turbulencji, choc i one maja znaczenie
janlew / 2011-02-23 08:49 / portfel / Tysiącznik na forum
TKO dla wig20 +0,62%
szymon / 2011-02-23 08:51 / Uznany Gracz Giełdowy
TKO to zabawa, jak masz kase mozesz zrobic +20.. ale co z tego jak nie ma transkacji :)
janlew / 2011-02-23 08:54 / portfel / Tysiącznik na forum
TKO powstaje na podstawie zleceń napływających na rynek przed sesją więc to nie taka sucha teoria, poza tym zauważ, że wczoraj rynek zamknął się właśnie tak jak pokazywało TKO z rana

nie jest to dogmat ale mówi więcej niż nic
szymon / 2011-02-23 09:00 / Uznany Gracz Giełdowy
znaczenie maja ceny transakcyjne, reszta poprawia co najwyzej samopoczucie :)
janlew / 2011-02-23 09:04 / portfel / Tysiącznik na forum
zobacz jak gastel znów próbują od rana ciągnąć
szymon / 2011-02-23 09:08 / Uznany Gracz Giełdowy
czas na zmiane trendu :)
po przebicuu 0,60 dobiore wiecej.
amator1122 / 2011-02-23 08:44 / Tysiącznik na forum)
fjuty w stanach na wysokim plusie, dolar do pln leci na pysk ropa rośnie delikatnie to co więcej potrzeba do dzidy?
Longterm / 2011-02-23 08:48 / Mostek Zwyciężymy!
przydałoby się żeby któryś z tercetu Białek-Jaroś-Kuczyn wyłamał się i ogłosił koniec korekty. To by znaczyło że "nasi" zakończyli akumulację
flavio25 / 2011-02-23 08:43 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam!

Proponuje zobaczyc na wykresach miesiac marzec, co dzialo sie w uprzednich marcach, zapewniam, ze wielokrotnie byl to ciekawy miesiac.

Ciekawie rowniez wyglada uklad swieczek w ujeciu kwartalnym jego amalogia z okresem przeszlym, ktory de facto rowniez zakonczyl swoj bieg wzrostowy w miesiacu....

Chyba najwazniejsze ostatnia hossa miala swoje przyczyny, 3 glowne

ta jej nie ma!!!
uwaga na rynkach!

Pozdrawiam
niebawem przygotuje szeroki tekst, mam nadzieje ze Was zainteresuje
Longterm / 2011-02-23 08:38 / Mostek Zwyciężymy!
Kolejny test tegorocznych minimów ale jak Polska będzie spadała tylko 0,30% przy ponad 2% spadkach w USA to nie będzie to chyba aż tak bolesne jak się graczom jeszcze niedawno wydawało...

www.longterm.bblog.pl
amator1122 / 2011-02-23 08:37 / Tysiącznik na forum)
witam

wszyscy wystraszeni,wszyscy żyją wczorajszym śniadaniem a ja myślę, że przychodzi czas na DZIDE.

rynek ma w dupie wczorajsze śniadanie --- nie zapominajcie o tym:)
janlew / 2011-02-23 08:52 / portfel / Tysiącznik na forum

wszyscy wystraszeni,wszyscy żyją wczorajszym śniadaniem


niektórzy nawet kontrakty pod to wzięli ;)
wiadomo kto / 89.74.145.* / 2011-02-23 08:20
Bez mieszkań, bez pieniędzy, z podwójnym długiem do spłacenia – taka jest sytuacja klientów krakowskiego dewelopera. A prawo stoi po stronie firmy. – To ewidentny bubel prawny – mówią posłowie o nowych przepisach, które faworyzują deweloperów. Tylko dlaczego je przegłosowali?

200 osób, klientów krakowskiego dewelopera, firmy Leopard, pięć lat temu podpisało umowy notarialne na budowę mieszkań przy ul. Wierzbowej. Wszystko szło zgodnie z planem – budowa ruszyła, a pieniądze za mieszkania trafiły na konto inwestora. Niektórzy nabywcy mieszkań wzięli na nie kredyty w bankach, inni wpłacili oszczędności całego życia. Problem pojawił się wówczas, gdy deweloper pożyczył od firmy Manchester kwotę 37,5 mln zł na 25% pod zastaw budowanych mieszkań. Następnie ogłosił upadłość.

- Nasz aktualny status prawny to: posiadacz. Oznacza to, że syndyk może sprzedać te mieszkania po to, aby Leopard mógł spłacić swój dług względem firmy Manchester, ponieważ nie została na nas przeniesiona własność. Jeśli więc nie znajdziemy prawnego sposobu na wyegzekwowanie należnych nam praw, to stracimy kilka tysięcy złotych (w postaci już dokonanej wpłaty lub kredytu, który będziemy spłacać przez kolejne lata), ale prawdopodobnie i mieszkania, które znajdą nowych nabywców. Czujemy się oszukani i okradzieni – żalą się poszkodowane osoby

http://biznes.onet.pl/zaplacisz-za-dlugi-dewelopera,18493,4190285,3062361,107,1,news-detal
wiadomo kto / 89.74.145.* / 2011-02-23 08:21
ho ho ho, na rynku mieszkań i kredytów robi sie ciekawie. nie sądziłem że uwięzieni na 40 lat ludzie we własnych kredytach odpowiadają jeszcze za pana deve... sądziłem że 40 lat to już i tak wysoka kara....
bridget / 2011-02-23 08:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam z rana. Znowu nerwowa sesja nam się szykuje. Będzie bujać. Zobaczmy czy spadniemy do 2616 w ciagu kilku sesji. Oby nie!
janlew / 2011-02-23 08:00 / portfel / Tysiącznik na forum
Index GDR-ów afrykańskich rośnie 0,41%

Index GDR-ów egipskich rośnie 0,55%
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy