Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Kolejny tydzień na minusie

GPW: Kolejny tydzień na minusie

Money.pl / 2009-02-27 16:59
Komentarze do wiadomości: GPW: Kolejny tydzień na minusie.
Wyświetlaj:
max303 / 2009-02-27 20:15 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Stalexport i Budimex przegrały walkę o A2
KAP
27.02.2009 20:05
Czytaj komentarze(0)
Zobacz na forum ({PostCount})
Resort infrastruktury nie dogadał się ani z Autostradą Południe (Cintra, Ferrovial i Budimex), ani z Autostradą Mazowsze (grupa Stalexportu Autostrady), które walczyły o kontrakt na A2 Stryków-Konotopa, który miał być realizowany w modelu publiczno-prywatnego partnerstwa.

Negocjacje zakończyły się fiaskiem, więc drogowa dyrekcja ma zrealizować kontrakt, w którym wybierze firmę, która zaprojektuje i zbuduje trasę. Tyle, że w modelu PPP to firmy miały znaleźć finansowanie – i z powodu trudności z pozyskaniem kasy, przegrały walkę o kontrakt – a teraz pieniądze będzie musiało znaleźć państwo. Skąd – przecież mowa o inwestycji wartej około 1 mld EUR?

Z budżetu – mówi Mikołaj Karpiński, rzecznik Ministerstwa Infrastruktury.

Czytaj poniżej
Reklama:

Ale przecież musimy oszczędzać.

- Więcej informacji podamy w przyszłym tygodniu. A2 jest priorytetem – dodaje.

Resort i drogowa dyrekcja miały twardy orzech do zgryzienia. Rozmowy w spawie A2 trwały bowiem wiele miesięcy. Bez efektu. Kryzys na rynkach finansowych spowodował, że potencjalni partnerzy mieli trudności z pozyskaniem finansowania, a bez tego nie mogli podjąć się realizacji kontraktu.
amigo2 / 2009-02-27 20:30 / Regulamin forum!
bedzie rzeznia jak to Jarosław 74 pisze))))))))raport tez do bani
a łorren siorbał po 3 zeta
bollullos / 2009-02-27 20:31 / portfel / Uznany Muł Pancerny
kto miał wiedzieć wiedział
amigo2 / 2009-02-27 20:36 / Regulamin forum!
ale leszcz nie wiedział i bedzie sypal
bollullos / 2009-02-27 20:20 / portfel / Uznany Muł Pancerny
to bardzo miło, że jest autostrada łącząca Nowy Tomyśl ze Strykowem - są to dwa największe i najważniejsze polskie miasta. Można nią nawet dotrzeć z Poznania do Łodzi. Wspaniale. A potem wrócić

Nobla dla tego co jej od granicy nie poprowadził
qqqq / 77.254.138.* / 2009-02-27 20:13
http://www.pb.pl stalexport
piciu / 2009-02-27 20:03 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
o 20:00 na tvn Mission: Impossible - film na czasie
Hades / 2009-02-27 20:07 / Zamiast bajek: Misja specjalna, Sprawa dla reportera
w Pn część III w TV Reklamowni Solorza
Hades / 2009-02-27 20:20 / Zamiast bajek: Misja specjalna, Sprawa dla reportera
2009-02-27 20:07:23 | Hades [ GPW-liczy sie ilość a nie jakość (debiuty) ]
w Pn część III w TV Reklamowni Solorza

Mission: Impossible III - czyli trzeci plan łobamy
bollullos / 2009-02-27 20:00 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Łączne przychody ze sprzedaży w 2008 roku osiągnęły poziom 1,23 mln zł i były niższe o 6% w
porównaniu do 2007 roku. Zysk operacyjny w 2008 wyniósł 33,0 mln zł i był wyższy o ponad 6 mln zł
niż w roku poprzednim. W związku z powyższym wzrosła rentowność na poziomie działalności
operacyjnej. Pomimo trudnej sytuacji na rynkach w II półroczu Grupa wypracowała zysk netto w
wysokości 1,4 mln zł. Negatywna wycena transakcji zabezpieczających kursu Euro wynikająca z
osłabienia złotego spowodowała spadek wartości kapitałów własnych o 58 mln zł i powiązany z tym
wzrost zobowiązań.

W IV kwartale 2008 r. Grupa osiągnęła przychody ze sprzedaży niższe niż w analogicznym okresie
2007 roku. Niższa sprzedaż wynikała głównie ze spadku sprzedaży na rynkach wschodnich, głównie
w Rosji i na Ukrainie. W następstwie kryzysu finansowego w tych krajach, część kontrahentów Grupy
ograniczyła poziom zakupów w związku z ograniczeniem poziomu finansowania ich działalności przez
banki. Szczegółowe wyjaśnienia dotyczące sprzedaży eksportowej zawarte są w komentarzu
rynkowym. W związku z zmniejszającym się wolumenem sprzedaży, Grupa podjęła szereg działań
restrukturyzacyjnych, które miały na celu dostosowanie skali działalności do niższych przychodów. W
efekcie tych działań dokonano oszczędności w kosztach ogólnych i kosztach sprzedaży w łącznej
kwocie 12,7 mln zł w relacji do 2007 roku. Pomimo podjętych działań oszczędnościowych, zysk
operacyjny w IV kwartale 2008 roku był niższy o 7,7 mln zł w porównaniu IV kwartału 2007 roku. Na
wynik IV kwartału negatywnie wpłynęły odpisy na przeterminowane należności od klientów rosyjskich
w łącznej kwocie 1,7 mln zł. Wyższe ujemne saldo na działalności finansowej, spowodowało że IV
kwartał Grupa zamknęła stratą netto na poziomie -10,8 mln zł.
bollullos / 2009-02-27 20:12 / portfel / Uznany Muł Pancerny
a tak w ogóle to o Amice
amigo2 / 2009-02-27 20:19 / Regulamin forum!
bedzie nizej tak kole 2,75-2,8 mozna siorbac
narazie up po dup,moje zdanie
mam bo zasiorbałem, ale bede wywalał
max303 / 2009-02-27 20:04 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
przeginasz
anonim_03 / 2009-02-27 20:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
w Krzycha się bawisz ?
bollullos / 2009-02-27 20:05 / portfel / Uznany Muł Pancerny
a co wolicie o marcinku pogadać?
anonim_03 / 2009-02-27 20:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ja bym wolał o rozdźwięku między S&P500 a VIX'em.
czyli o zamykaniu krótkich pozycji ...
max303 / 2009-02-27 20:06 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
wolimy linka do materiału
bollullos / 2009-02-27 20:10 / portfel / Uznany Muł Pancerny
siorbaj i nie pitol
zaniżanie przed odpałem
bollullos / 2009-02-27 20:06 / portfel / Uznany Muł Pancerny
albo o oponach?
eeee / 77.254.138.* / 2009-02-27 20:09
michelin alpine3
Hades / 2009-02-27 20:17 / Zamiast bajek: Misja specjalna, Sprawa dla reportera
albo o Isabel, niuni podesłanej przez Goldmana dla lowelasa
kwa.rk / 62.141.58.* / 2009-02-27 19:51
wiecie co gdybym byl szefem rzadu pierwsza rzecza jaka bym zarzadzil to bym podniosl wiek emerytalny kobiet i mezczyzn do 75 lat. nastepnie zmniejszylbym emerytury. dzieki temu odciazylbym spoleczenstwo i dal wiekszy naped rozwoju gosp. ponadto dzieki temu starzy byliby zmuszeni do wiekszego dbania o zdrowie i sile fizyczna zeby pracowac dzieki czemu nie trzeba byloby zbyt rozwinietej opieki spolecznej. znowu pozytywny efekt mnoznikowy. slowem - wycinalbym starych

odciazylbym dzieki temu budzet panstwa i powiekszyl dynamike pkb
badyl L-2 / 79.162.63.* / 2009-02-27 20:06
Kolego, opowiadacie głupoty w powyższym.W wieku 75 lat, to byłbyś już albo "nogami do przodu" albo siedziałbyś od otwarcia drzwi w przychodni - jak to się dzieje obecnie z ludzmi w wieku 60- 65 letnimi- w kolejce do "bylejakiego" specjalisty. Emerytury mniejsze a składki ZUS po staremu,- i to dopiero byłby znakomity efekt mnożnikowy. To naprawdę jest pomysł. Skóra mi cierpnie na myśl że może to się don ieść doTuska lub Rostworowskiego.
kwa.rk / 87.236.199.* / 2009-02-27 19:54
dzieki temu slabe stare jednostki ktore by nie wytrzymywaly szybciej by umieraly i spoleczenstwo przestaloby sie starzec
badyl L-2 / 79.162.63.* / 2009-02-27 20:12
Nie masz chęci żyć, to nie życz tego innym, a sam możesz skorzystać z innej możliwości , między innymi masz telefon stacjonarny, to go skróć o kabel.
K. Kowalski / 87.205.33.* / 2009-02-27 20:06
Już był taki jeden w historii co na podobne pomysły wpadał. HITLER się nazywał.
Hades / 2009-02-27 20:05 / Zamiast bajek: Misja specjalna, Sprawa dla reportera
ty lepiej dopij tego mamrota i idź już spać :))))
bollullos / 2009-02-27 19:50 / portfel / Uznany Muł Pancerny
KOMENTARZ
ZARZĄDU OCTAVA NFI SA
DO SKONSOLIDOWANEGO RAPORTU ZA IV KWARTAŁ 2008 ROKU


Raport kwartalny Funduszu oraz Skonsolidowany raport kwartalny Grupy Kapitałowej został
przygotowany wg Międzynarodowego Standardu Sprawozdawczości Finansowej numer 34.
Walutą funkcjonalną sporządzonego Raportu jest Euro, natomiast walutą prezentacji jest PLN
z zastosowaniem zaokrągleń do tysiąca złotych.


WPROWADZENIE

Prognozy makroekonomiczne dla Polski uległy istotnemu pogorszeniu w stosunku do
poprzedniego kwartału. W perspektywie następnych trzech kwartałów nie widać także
znaczących szans na poprawę dostępności finansowania ze strony rynku bankowego.
Niepewne są także prognozy sprzedaży detalicznej na następne kwartały. Mimo tego, że
grudzień 2008r. i styczeń br. wydają się wskazywać na wzrost sprzedaży detalicznej (choć
przy słabnącej dynamice), to dziś Fundusz nie dysponuje wiedzą na temat jej rentowności. W
rezultacie, trudno prognozować czy i w jakim stopniu najemcy komercyjnych powierzchni
handlowych utrzymywać będą swoją kondycję finansową. Także rosnąca wartość Euro
wpływa negatywnie na zdolność najemców do obsługi umów najmu denominowanych w
Euro.

Wszystkie wspomniane powyżej elementy rzutują na działalność inwestycyjną w sektorze, w
którym działa Grupa Octava. Ograniczona dostępność finansowania dłużnego wpływa na
rentowność projektów deweloperskich, a nawet na możliwości ich realizacji. Potencjalny
spadek nie tylko dynamiki, ale i poziomu sprzedaży detalicznej wpływa bezpośrednio na
kondycję finansową najemców. To z kolei ma bezpośredni wpływ na zdolność istniejących
centrów handlowych do utrzymania poziomu przychodów netto z najmu, a także na
możliwość skomercjalizowania opuszczonej lub nowej powierzchni najmu.

Mimo pogarszających się warunków zewnętrznych sytuacja Grupy Octava pozostaje stabilna.
Grupa zrealizowała wewnętrzne prognozy przychodów netto z najmu na 2008r. W wyniku
uzyskania planów zagospodarowania przestrzennego dla nieruchomości we Wrocławiu i
Wałbrzychu wykreowana została dodatkowa wartość. W rezultacie, mimo załamania na
rynku nieruchomości i istotnego obniżenia wyceny Centrum Handlowego Magnolia Park (ok.
15%), łączna wartość aktywów nieruchomościowych kontrolowanych przez Fundusz
zmniejszyła się w skali roku z 242,2 mln Euro do 222,5 mln Euro a więc jedynie o ok. 20 mln
Euro, czyli 8,1%.

Jednocześnie chcemy zwrócić uwagę, że według wyceny nieruchomości przez niezależnego
rzeczoznawcę, łączna wartość nieruchomości kontrolowanych przez Fundusz wzrosła w
stosunku do końca roku 2007 o 7.3% i wynosiła na dzień 31.12.2008r. 266.5 mln Euro. Narodowy Fundusz Inwestycyjny „OCTAVA” SA QSR IV




2
Jednak zgodnie z zasadami ostrożnej wyceny stosowanymi w Grupie Octava i w oparciu o
konserwatywne założenia, co do realizacji wartości z posiadanych nieruchomości
wrocławskich, wycena terenów wokół Centrum Handlowego Magnolia Park została przez
władze Grupy obniżona o ponad 37 mln Euro w stosunku do wartości przyjętej przez
rzeczoznawcę.

Na koniec 2008 r. wartość aktywów netto przypisanych akcjonariuszom Funduszu wzrosła o
ok. 25 mln PLN, a więc o 20 gr. na akcję, do poziomu 3.39 zł. W opinii Zarządu jest to dobry
rezultat, w kontekście bardzo trudnych warunków rynkowych. Wierzymy, że inwestorzy
fundamentalni, poszukujący bezpiecznych i długoterminowych inwestycji docenią potencjał
Grupy Octava.
bollullos / 2009-02-27 19:50 / portfel / Uznany Muł Pancerny
przepraszam, miała być tylko końcówka
amigo2 / 2009-02-27 19:44 / Regulamin forum!
p.BYTOM- wisła krakow 1-1))))
piciu / 2009-02-27 19:37 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dane za 2007 rok wskazują, że przyczyną około 1000 wypadków były problemy z oponami. Do zadbania o ich stan Brytyjczyków nie skłoniły nawet wysokie kary. Za uszkodzoną lub nadmiernie zużytą "gumę" mogą oni otrzymać do 2500 funtów mandatu oraz trzy punkty karne. Zgromadzenie 12 stanowi podstawę do odebrania prawa jazdy. Komplet czterech nieprzepisowych opon oznacza więc dla kierowcy poważne problemy – przymusową przesiadkę na miejsce pasażera oraz mandat sięgający nawet 10 tysięcy funtów, co stanowi równowartość ok. 52 tysięcy złotych!

W Polsce za podobne wykroczenie można zapłacić do 500 złotych. W przypadku stwierdzenia problemów z ogumieniem policjant zatrzyma także za pokwitowaniem dowód rejestracyjny.
Hades / 2009-02-27 20:09 / Zamiast bajek: Misja specjalna, Sprawa dla reportera
min wysokości bieżnika 1,6 mm
Longterm / 2009-02-27 19:36 / Mostek Zwyciężymy!
presja po stronie niedźwiadków:) coś kiepsko ich morale wygląda...niedługo odpuszczą
Mieczyslaw / 2009-02-27 19:28 / Uznany Gracz Giełdowy
CO TO tak sie na zlotowce uspokoilo ?

:)))
bollullos / 2009-02-27 19:44 / portfel / Uznany Muł Pancerny
NBP znów interweniuje. Na razie słownie
jaroslaw74 / 2009-02-27 19:34 / Uwaga! Łamie regulamin forum
chwilowo od poniedziałku jazda stroili okna wystawne
amigo2 / 2009-02-27 19:32 / Regulamin forum!
łorren zasiorbał))))))) i sie uspokoiło
amigo2 / 2009-02-27 19:10 / Regulamin forum!
Wczoraj (26 lutego) w sądzie rodzinnym w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się rozprawa rozwodowa byłego premiera i jego żony Marii. Kazimierz Marcinkiewicz ostatecznie zakończył swoje trwające 28 lat małżeństwo.
Jak donosi "Super Express", polityk winę za rozpad związku wziął na siebie. Co miesiąc będzie również płacił alimenty na dwójkę najmłodszych dzieci - 14-letniego Piotra i 23-letniego Stanisława w wysokości ok. 10 tys. złotych. Rozprawa rozwodowa trwała 1,5 godziny, wyrok zapadł ok. 14:35 i uprawomocni się po 21 dniach.
Marcinkiewicz nie miał wczoraj odwagi spojrzeć w twarz kobiecie, z którą spędził 28 lat życia" - relacjonuje tabloid. "Przed rozprawą nie zamienił z nią ani słowa. Stał ze swoją adwokat w jednym końcu korytarza, zaś pani Maria Marcinkiewicz razem z synem Maciejem i szwagrem Arkadiuszem w drugim. W milczeniu przeżywała swój osobisty dramat, który zgotował jej mąż" - czytamy.

SIOK
messer / 83.8.111.* / 2009-02-27 19:59
tabloid z wielkim sercem :|
Longterm / 2009-02-27 19:34 / Mostek Zwyciężymy!
Dyzma korzysta z życia:)
Mieczyslaw / 2009-02-27 19:37 / Uznany Gracz Giełdowy
korzystac z zycia tez trzeba umiec :)

ja tu raczej wudze milosc panny Isabel do konta pana Marcinkiewicza

a
jaroslaw74 / 2009-02-27 19:42 / Uwaga! Łamie regulamin forum
no na 100% tak jak mówisz te baby dzisiaj nie wiedzą co ze sobą zrobić i biorą się za takich , dzisiaj w TVN była ta cała Wesołowska i sprawa jak jedna zrobiła "laseczkę" znanemu piłkarzowi potem tym się sama zapłodniła żeby alimenty wyciągnąć - to taka dygresja niesmaczna ;-))))))))
Hades / 2009-02-27 20:24 / Zamiast bajek: Misja specjalna, Sprawa dla reportera
tej od Leppera to chyba do dzisiaj ojcostwa dzieciaka nie ustalili, tylu ich było ...
jaroslaw74 / 2009-02-27 19:47 / Uwaga! Łamie regulamin forum
to niby na faktach autentycznych nie???? ;-))))))))))))))))) zaraz bierzemy z kolegą 0,7 w obroty dla humorku i wypiję Wasze zdrowie żebyście nie mówili że taki ..uj jestem ;-))))))))))
amigo2 / 2009-02-27 19:49 / Regulamin forum!
a te 0,7 to kolega stawia)))
BO TWOJA KASIURKA NA LOKACIE ZARABIA
jaroslaw74 / 2009-02-27 19:53 / Uwaga! Łamie regulamin forum
kochany ja nigdy nie liczyłem na nikogo tylko sam na siebie i dzisiaj także niestety to samo , wiesz wtedy się ma kolegów ;-)))))))))))))))))))))))))
max303 / 2009-02-27 20:02 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
laskę też sobie sam robisz?
jaroslaw74 / 2009-02-27 20:08 / Uwaga! Łamie regulamin forum
nie bądź taki dociekliwy chłoptasiu
amigo2 / 2009-02-27 20:06 / Regulamin forum!
tak tylko łorren potrafi)))))
flugo / 2009-02-27 20:16 / portfel / Dziecko hossy
ale tylko jak Paulinka patrzy:)))))))
Longterm / 2009-02-27 19:42 / Mostek Zwyciężymy!
Marcinkiewicz to frajer i tyle..można mieć kochankę na boku żeby nikt nie wiedział ale on się wręcz afiszuje...i ktoś taki był Premierem Polski
jaroslaw74 / 2009-02-27 19:43 / Uwaga! Łamie regulamin forum
no jasne przecież mógł tam bzykać w tej Anglii ale od razu rozwalać małżeństwo
Amigo11 / 2009-02-27 19:39 / SAMA PRAWDA
Albo panna Isabel to gracz giełdowy i chce dostawać cynki z Goldmana
amigo2 / 2009-02-27 19:41 / Regulamin forum!
moze to Paulinka nasza)))))
amigo2 / 2009-02-27 19:39 / Regulamin forum!
tam nie ma miłosci to zwykły lachciag
flugo / 2009-02-27 19:21 / portfel / Dziecko hossy
dla pani Marii piosenka
http://www.youtube.com/watch?v=1C3hHZvkPdc&feature=related
Amigo11 / 2009-02-27 19:24 / SAMA PRAWDA
Co to Twoje TOP 10 piosenek do popełniania samobójstwa??
flugo / 2009-02-27 19:26 / portfel / Dziecko hossy
jak się smucić to się smucić!
Amigo11 / 2009-02-27 19:31 / SAMA PRAWDA
Dla pani Marii to raczej to :
http://www.youtube.com/watch?v=OiK2Cs1Ww-E
flugo / 2009-02-27 19:36 / portfel / Dziecko hossy
nie to pokolenie Amiko:))
Longterm / 2009-02-27 18:37 / Mostek Zwyciężymy!
Po pierwsze wszystkim chyba należy się weekend:) powiem szczerze że bardziej męczącego tygodnia na giełdzie to ja osobiście nie pamiętam ale zaparłem się i nie robiłem nic bo to nie jest mój rynek...nie będe co chwila sypał komunistą i go odbierał chociaż wiem że można było ugrać mega kasiorę w ten sposób...po drugie brawo Asseco za odwagę i wizję menadżerów - wejście do Hiszpanii to jest spełniające się marzenie o ekspansji na zachodnie rynki. Jeszcze kilka lat temu nie do pomyslenia było żeby polskie przedsiębiorstwo wogóle przejmowało zagranicą a teraz się to zaczyna rozwijać dopiero. Wiem że jesteśmy każdego dnia bliżej celu jaki opisałem dawno temu czyli że Polska początku XXI w to Japonia lat 60-70tych XX wieku...Co do kierunku w jakim się poruszają indeksy w USA to powiem że znieczuliłem się na to zupełnie bowiem mam świadomość że każdy dalszy ruch w dół u nas będzie ruchem sztucznym...wymuszonym przez pogarszającą się sytuację w realnej gospodarce na zasadzie "potrzebuję za miesiąc pieniędzy więc muszę sprzedać akcje" albo "straciłem pracę, zabrali mi służbowy samochód, więc muszę sprzedać akcje żeby kupić własny itd." czyli że te osoby nigdy by nie sprzedały akcji w normalnych uwarunkowaniach...wiadomo że wszystko co wywołane przymusem wraca ze zdwojoną siłą jak koniunktura się odwróci...co do kierunku w jakim giełda podąża w przysżłym tygodniu to myślę że tragedii nie będzie napewno ale i nie będzie jakiejś rewelacji...dołki testują już tyle razy że to żałośnie już wygląda że nie mogą przebić...to tak jakby Barcelona miała 5 sytuacji sam na sam i żadnej nie wykorzystała...albo bramkarz jest tak dobry albo po prostu niedźwiadki są bardzo spięte...
mario_hani / 2009-02-27 18:33 / Ubrany w akcje
Dzisiejszy "Głos Wielkopolski" donosi, że wielu strat na opcjach można było uniknąć, gdyby Polska przyjęła unijną dyrektywę w sprawie rynkowych instrumentów finansowych, ale niestety została ona zawetowana. Czemu mnie to nie dziwi.
flugo / 2009-02-27 19:01 / portfel / Dziecko hossy
hmm..
pewnego rodzaju nadużycie popłnia Głos

nie dyrektywa była w ustawie w której było tez o ograniczeniu roli prezesa NBP- 2 różne sprawy w jednym papierze- a może i więcej niż dwie, prezydent tę ustawę odesłał do trybunału konstytucyjnego....

a przeczytałem o tym dzisiaj w felietonie moniki olejnik w wybiórczej
amigo2 / 2009-02-27 19:22 / Regulamin forum!
Piątek, 27 lutego (17:12)

Stowarzyszenie na rzecz Obrony Polskich Przedsiębiorstw złożyło dziś zawiadomienie do Prokuratury Krajowej o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez pracowników i dilerów czołowych banków. Jak ocenia Stowarzyszenie, w wyniku nieetycznych działań związanych
z zawieraniem umów na "toksyczne" instrumenty pochodne zbankrutować może nawet 2000 polskich przedsiębiorstw. Stowarzyszenie apeluje do polityków o podjęcie natychmiastowych działań mających na celu rozwiązanie problemu.
flugo / 2009-02-27 19:24 / portfel / Dziecko hossy
słyszałem aby jakis polityk rozwiazał jakis z twoich problemów ?

ja przez 10 lat - nie!
amigo2 / 2009-02-27 19:30 / Regulamin forum!
kiedys jak chciałem od takiego jednego zeby pomogł to na mnie policaj nagonił)))))))
j e b an y
bollullos / 2009-02-27 18:21 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Czujemy dużą odpowiedzialność z ten region - powiedział Thomas Mirow, szef EBOiR.

Bank ze swojej kieszeni wyłoży 6 mld euro. Europejski Bank Inwestycyjny doda 11 mld euro, a Bank Światowy 7,5 mld euro. Pomoc popłynie głównie do banków zachodnich mających filie w naszym regionie Europy.

Millenium ;).
Kenobi / 2009-02-27 19:53 / Uznany malkontent giełdowy
To po pierwsze na dwa lata i na wszystkie kraje, po drugie - za mało, po trzecie zwiększy tylko zadłużenie. Robią właśnie wszystko, żeby wzmacniać złotego, żeby gospodarka nie stanęła na nogi, tylko na chwilę przykryją problemy kolejną pożyczką, która ma tylko służyć ich bankom, które w tym regionie umoczyły i nie mogą odzyskać pieniędzy.
Romi / 2009-02-27 18:08 / portfel / Koci Tata
Witam ponownie .
Posikam sie chyba, znowu pko wpadło :))
Marins / 2009-02-27 18:21 / portfel / Tysiącznik na forum
A ja dzisiaj pożegnałem po 20,00pln...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy