Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Kończymy tydzień na minusie

GPW: Kończymy tydzień na minusie

Money.pl / 2009-05-22 16:46
Komentarze do wiadomości: GPW: Kończymy tydzień na minusie.
Wyświetlaj:
zeniu / 2009-05-23 19:48 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

2009-05-23 17:34:21 | janlew [ Tysiącznik na forum ]
Re: GPW: Kończymy tydzień na minusie [4]
Którym wskaźnikiem by się nie oglądało wykresów to wszystkie te wskaźniki jak jednym
chórem wskazują od coraz dłuższego czasu, że to już koniec wzrostów i początek większych
spadków

jako ze dobry antywskaznik jestes, wiec dalej podtrzymuje wzrosty, nawet jak ta korekcina mialaby sie wydluzyc.
janlew / 2009-05-23 20:22 / portfel / Tysiącznik na forum

jako ze dobry antywskaznik jestes, wiec dalej podtrzymuje
wzrosty, nawet jak ta korekcina mialaby sie wydluzyc


Wskaźnik oparty na.... pewnej osobie z forum i jej przekonaniu co do dalszego trendu. Gratuluję "niezwykle wyrafinowanych" narzędzi inwestycyjnych. Porażający "profesjonalizm".

A potem tak wielu się dziwi, czemu tak wielu tylko traci na rynku.
zeniu / 2009-05-23 20:30 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Gratuluję "niezwykle wyrafinowanych" narzędzi inwestycyjnych. Porażający
"profesjonalizm".

ani razu go nie udowodniles, publiczne narzedzia sa dla ciebie dobrym prognostykiem ?
a slyszalem ze syganly K sa tak naprawde sygnalami S ?

wczoraj Kuczyn potwiedzil to o czym mowie od jakiegos czasu, jak przepchna te opory pod ktorymi znajdujemy sie do pol roku niedzwiedziom pogruchota kosci - bykom podreperuja porfele

czy na 2550 wciaz bedziesz pisal o tych wskaznikach z takim samym zaparciem jak dzis ?
czy znajdziesz kolejne ktore ZNOW dadza cie sygnal S ?
janlew / 2009-05-23 20:54 / portfel / Tysiącznik na forum

wczoraj Kuczyn potwiedzil to o czym mowie od jakiegos
czasu, jak przepchna te opory pod ktorymi znajdujemy sie
do pol roku niedzwiedziom pogruchota kosci - bykom
podreperuja porfele

czy na 2550 wciaz bedziesz pisal o tych wskaznikach z
takim samym zaparciem jak dzis ?
czy znajdziesz kolejne ktore ZNOW dadza cie sygnal S ?


Od razu widać żeś zapakowany w papier na górce jak na leszczynę przystało. Fantazjowanie o 2550 nie jest poważne jak w20 trzeci raz odbija się od 1900, trwa w jednym miejscu już od miesiąca (w tej chwili to może skończyć się już tylko zwałą) a USA wyraźnie od dłuższego czasu nie jest w stanie rosnąć i coraz bardziej spada. Powiem wprost - to co piszesz to efekt urojeń.
janlew / 2009-05-23 21:00 / portfel / Tysiącznik na forum
cytat]
ani razu go nie udowodniles, publiczne narzedzia sa dla
ciebie dobrym prognostykiem ?


Masy i tak nie korzystają z tych narzędzi, a one same całkiem nieźle sprawdzają się. I każdy spekulant wedle nich gra, bo tak naprawdę nie ma innej drogi. No ale rozumiem - na to już nie wpadłeś.


a slyszalem ze syganly K sa tak naprawde sygnalami S ?


Mity leszczy w stylu "ponoć krasnale czeszą koniom grzywy po nocach" niespecjalnie mnie interesują.
janlew / 2009-05-23 21:07 / portfel / Tysiącznik na forum
A jeszcze co do Kuczyna, to pewnie nie wiesz (bo skąd), że w lato zeszłego roku podczas takiego samego jak ten zapowiadał on 3600 na w20 do końca roku, a tymczasem na koniec roku byliśmy poniżej 2000. Znów masz bardzo "profesjonalny" wskaźnik. Kuczyn to mistrz nietrafnych przepowiedni jakbyś nie wiedział i kompletnie nie czuje on rynku. A Xelion miał chyba najgorsze wyniki inwestycyjne w ciągu ostatniego roku, jak to ktoś tu pisał.

Technika nie jest idealna, to fakt. Ale to dużo lepsze niż opieranie się w sprawach tak poważnych jak wkładanie w rynek dużej kasy jedynie na fantazjach i chciejstwie typu "ach tak bardzo chcę aby tylko rosło już do 2500", co jak widać jest twoim sposobem.
zeniu / 2009-05-23 21:36 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Kuczyn jest dla mnie analitykiem, nic wiecej, o gospodarcze moze gadac - moge go posluchac, ale nie o gieldzie....
ale nie trzeba byc czarodziejem, ze przed nami MEGA OPOR, o czy pisze od dawna,
zlamiemy go, dobrze o tym wiesz, jak peknie to indeks zmieni swoj kanal na pionowy.
ja wiem ze rozmowa z toba to jak grochem o sciane
nigdy na gieldzie nie bylem niczego pewny - ty natomiast jestes tak pewny zjazdu na 300%
ze mi sie to podoba, kreci mnie to
na 2550 zmienisz nika :)))), to pa
zeniu / 2009-05-23 21:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ok, odezwe sie za jakis czasu
ciekawe co wtedy napisze, ze gorna granica to 3000 ? :)))))
merotyryka od ciebie tak bije zem oslepl
jestem leszczem i dobrze mi z tym
ciao MAESTRO.
janlew / 2009-05-23 21:09 / portfel / Tysiącznik na forum

ok, odezwe sie za jakis czasu
ciekawe co wtedy napisze, ze gorna granica to
3000 ? :)))))
merotyryka od ciebie tak bije zem oslepl
jestem leszczem i dobrze mi z tym
ciao MAESTRO.


No dobrze, nie spierajmy się więc tylko poczekajmy np. do lipca lub najlepiej do jesieni aż rynek rozstrzygnie kto był bliższy prawdy. Ja nie będę się wstydził ewentualnej pomyłki w swych przeczuciach. A ty?

Bo attack to już nawet podjął wyzwanie i będzie inwestował przeciw mnie. Przyłączasz się do niego?
zeniu / 2009-05-23 21:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
...co wtedy napiszeSZ
TOMOK / 2009-05-23 19:47 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Cześć
lokko
Pozdrawiam
janlew / 2009-05-23 17:34 / portfel / Tysiącznik na forum
Którym wskaźnikiem by się nie oglądało wykresów to wszystkie te wskaźniki jak jednym chórem wskazują od coraz dłuższego czasu, że to już koniec wzrostów i początek większych spadków. Wczoraj pisałem o wskazaniach na spadki przez parę podstawowych oscylatorów (MACD, RSI, ROC) i dziś przyszło mi do głowy aby zabawić się w adwokata diabła, znaleźć coś w technice przemawiającego za dalszymi wzrostami i obejrzeć resztę wskaźników technicznych. Niestety, jak wspomniałem, wszystkie jednym chórem wskazują na koniec wzrostów i nieuchronne odwrócenie się tego już w sumie 3 miesięcznego trendu. Zaznaczam, że jeszcze na początku maja technika nie była tak jednoznaczna jak teraz. Teraz stała się bardzo wyrazista i klarowna. Rozwińmy temat o dodatkowe szczegóły i skupmy się na wig20, który wyznacza kierunek wszystkim innym wskaźnikom.

ACCUMULATION/DISTRIBUTION LINE (AD)

12 i 20 maja wskaźnik wygenerował dwie negatywne dywergencje. Poza tym wyłamał się dołem z trendu bocznego na ostatnich spadkach (dawno nie widziany sygnał) co pokazuje, że podaż zaczyna przeważać nad popytem.

BALANCE OF POWER (BOP)

19 maja silna dywergencja bessy zakończona spadkiem wskaźnika do poziomu z 20 lutego. Potężny sygnał sugerujący odwrócenie trendu.

COMMODITY CHANNEL INDEX - CCI

4 i 19 maja dwie dywergencje niedźwiedzia. Prócz tego wskaźnik informuje, że wig20 już od 26 marca znajduje się w obszarze mocnego i coraz bardziej rosnącego w kierunku ekstremum wykupienia.

CHAIKIN A/D OSCILLATOR (ChAD)

Ten wskaźnik generuje potężne sygnały zmiany trendu. Dwie bardzo silne dywergencje bessy 5 i 19 maja a poza tym 7 maja gwałtowny spadek wskaźnika poniżej poziomu równowagi, co jest dodatkowym bardzo silnym sygnałem zmiany kierunku trendu.

CHAIKIN MONEY FLOW (ChMF)

Tutaj również bardzo silne sygnały odwrócenia trendu nie widziane wcześniej przez całe miesiące. Dywergencje niedźwiedzia już od 15 kwietnia (pierwsza z 4 maja, druga z 11 maja a trzecia z 19 maja) a poza tym dodatkowy nie widziany wcześniej (aż od początku marca) sygnał zmiany trendu - spadek wskaźnika poniżej poziomu równowagi.

DETRENDED PRICE OSCILLATOR (DPO)

Dywergencje niedźwiedzia już od 4 maja, potem 12 i 20 maja.

EASE OF MOVEMENT (EMV)

Wczoraj wskaźnik wygenerował pierwszy od tygodni silny sygnał sprzedaży (przebił od góry poziom równowagi).

FORCE INDEX (FI)

Wskaźnik daje sygnały zmiany trendu już od 8 maja (wszedł wtedy w obszar równowagi). 14 i 22 maja wygenerował sygnały świadczące o przewadze niedźwiedzi nad bykami na rynku (spadał poniżej poziomu równowagi).

INTRADAY MOMENTUM INDEX (IMI)

Już od 15 kwietnia dywergencje niedźwiedzia - 29 kwietnia, 14 i 21 maja, przy czym ta ostatnia bardzo silna bo wskaźnik nie potwierdził ruchu indeksu w górę (był to dzień ataku w20 na poziom 1920) tylko wyszedł dołem aż do poziomu z 19 lutego (który jest zarazem poziomem równowagi). Gigantyczne sygnały zmiany trendu.

MACD

Tutaj silne sygnały zbliżającego się odwrócenia trendu już od 22 kwietnia. Histogram MACD już wtedy nie potwierdzał nowych szczytów ale wręcz wchodził w wartości ujemne generując w ten sposób dywergencje bessy. Tak samo linia MACD od 21 kwietnia nie potwierdza już nowych szczytów wskaźnika.

MACDO

Podobnie jak wyżej, pierwszy sygnał wyczerpania trendu widać już 21 kwietnia (wcześniej nie dawał takich sygnałów aż od 13 stycznia). Potem drugi taki sygnał dostajemy 13 maja i od tamtej pory wskaźnik nie wrócił ponad poziom równowagi co wskazuje, że dla niego trend jest już właściwie na dobre odwrócony na spadkowy (wskaźnik wyprzedza teraźniejszość więc niech nikt się nie oburza, że wtedy wiguś jeszcze wciąż "przecież rósł").

MONEY FLOW INDEX (MFI)

Na tym wskaźniku dzieją się bardzo interesujące rzeczy.

Od 15 kwietnia wskaźnik ten spada bez przerwy w dół co sygnalizuje od tamtej pory stały spadek zaangażowania kapitału w akcje (coraz mniej chętnych do pchania indeksu w górę). 15 kwietnia wskaźnik ten był ponad poziomem 80 a obecnie jest na poziomie 36,52 co pokazuje, że mimo wzrostów od tamtego czasu tak naprawdę coraz więcej kapitału wypływa z rynku (dystrybucja!).

Poza tym wskaźnik ten już od 24 kwietnia generuje ciągłą sekwencję negatywnych dywergencji i nie potwierdza wzrostów. Oto one: pierwsza (23 kwietnia), druga (5 maja), trzecia (12 maja), czwarta (20 maja).

MOMENTUM (MTM1)

Wskaźnik wygenerował silny sygnał sprzedaży 18 maja. Od 6 maja pierwsza dywergencja niedźwiedzia i potem wskaźnik konsekwentnie nie potwierdza już wzrostów indeksu wig20.

MTM2

Jak piętro wyżej, przy czym wskaźnik nie potwierdza już wzrostów wig20 od 4 maja.

ON BALANCE VOLUME (OBV)

Od 4 maja wskaźnik ten wyraźnie sygnalizuje zbliżające się odwrócenie trendu (kanał wskaźnika przeszedł wtedy do formacji spadkowej i kolejne wierzchołki tej formacji są coraz niżej w przeciwieństwie do coraz wyższych wierzchołków na wig20).

PRICE OSCILLATOR (POS)

Wskaźnik wygenerował sygnał sprzedaży 20 ma
_Borys_ / 2009-05-23 18:58 / portfel / Tysiącznik na forum
A dla miesięcznego interwału??? :]
janlew / 2009-05-23 17:34 / portfel / Tysiącznik na forum
c.d. powyższego:

PRICE OSCILLATOR (POS)

Wskaźnik wygenerował sygnał sprzedaży 20 maja (POS przebił wtedy linię signal od góry).

PERCENTAGE VOLUME OSCILLATOR (PVO)

Wskaźnik wstępnie sygnalizował zmianę trendu na spadkowy już 24 kwietnia (przebił od góry poziom równowagi) a od 13 maja sygnalizuje takie odwrócenie trendu już stale (wciąż pozostaje pod poziomem równowagi). Ponadto 3 kwietnia tenże wskaźnik oparty na wolumenie wygenerował dodatnie ekstremum i od tamtej pory dąży do zera, w obszar którego wszedł na stałe 13 maja. Jest to interpretowane jako zwiastun zmiany trendu na spadkowy. Ponadto od 7 maja rzeczony wskaźnik zaczyna stale generować już tylko dywergencje niedźwiedzia - pierwsza 7 maja, druga 12 maja a trzecia 20 maja, sygnalizując w ten sposób bardzo mocno zbliżającą się zmianę trendu na spadkowy.

QSTICK INDICATOR (QSTK/QStick)

Negatywne dywergencje już od 4 maja (wskaźnik nie potwierdza wzrostów), ze szczególnie silną negatywną dywergencją niedźwiedzia 20 maja a poza tym wskaźnik daje sygnał punktu zwrotnego trendu 6 maja (załamał się przy nie spadającym wigu20, co jest interpretowane właśnie jako punkt zwrotny trendu).

ROC

Cała masa negatywnych dywergencji już od 14 kwietnia: pierwsza (14 kwietnia), druga (24 kwietnia), trzecia (6 maja), czwarta (12 maja), piąta (20 maja). Czyli wskaźnik już dłuższy czas sygnalizuje zmianę trendu. Dodatkowo 18 maja wygenerował sygnał sprzedaży.

RSI

Niemal to samo co piętro wyżej: cała masa negatywnych dywergencji już od 14 kwietnia: pierwsza (14 kwietnia), druga (24 kwietnia), trzecia (4 maja), czwarta (12 maja), piąta (20 maja). Wskaźnik już dłuższy czas sygnalizuje koniec wzrostów.

STS

Negatywne dywergencje już od 6 maja (12 i 20 maja). 21 maja sygnał sprzedaży.

STANDARD DEVIATION (StDev)

Wskaźnik ten spadł do poziomu z początku roku (jest to wskaźnik zmienności cen, ostatni raz na obecnym poziomie był 5 stycznia) co może (choć nie musi) sygnalizować zmianę trendu.

ULTIMATE (ULT)

Ten wskaźnik bardzo mocno sygnalizuje, że nadchodzą silne spadki na wig20. Już od 14 kwietnia zniżkuje on przy każdym nowym szczycie na indeksie. Dywergencje niedźwiedzia: 28 kwietnia, 5 maja, 12 maja, 20 maja. 9 kwietnia wskaźnik przebił od góry poziom wykupienia co było już wtedy sygnałem sprzedaży.

Świece

Duża czarna świeca z 13 maja cały czas nie zakryta a 20 maja mamy spadającą gwiazdę (tego samego dnia widać taką samą świecę na SP500) i dwie czarne świece
później.

Świece też wskazują na spadki.

Zaznaczam, że na SP500 widać mniej więcej to samo, bo janki dmuchają nasze indeksy w rytm swoich (ten sam wielki kapitał, nie oszukujmy się).

20 dniowa średnia wykładnicza EMA wciąż nie przebita od góry, tak samo 5 dniowa, ale 10 dniowa już tak (sygnał sprzedaży, przy czym dla uczciwości należy wspomnieć, że była też przebijana już kilka razy wcześniej, tu wskazanie jest akurat nieco niejednoznaczne, choć wstępnie sugeruje sprzedaż).

I jak tu nie być niedźwiedziem :-)
martini4m / 2009-05-23 18:41 / Per aspera ad astra
czyli w bardzo dużym skrócie- jako podsumowanie tej jakże wyczerpującej i wnikliwej analizy wskaźników: szykuje się rzeź niewiniątek i spadki- zarówno wartości, jak i obrotów. . . o ile dobrze wnioskuję..
janlew / 2009-05-23 19:28 / portfel / Tysiącznik na forum

czyli w bardzo dużym skrócie- jako podsumowanie tej jakże
wyczerpującej i wnikliwej analizy wskaźników: szykuje się
rzeź niewiniątek i spadki- zarówno wartości, jak i
obrotów. . . o ile dobrze wnioskuję..


Dobrze wnioskujesz, przy czym czy się szykuje to tak naprawdę do końca nie wie nikt. Ja staram się tylko chwytać wszelkich wskazówek do prób przewidzenia tego co się stanie na rynku. Niewdzięczne to zajęcie, bo nikt nie ma szklanej kuli. Jednak w przeciwieństwie do gości w swych fantazjach fruwających już od dawna na 2500 na w20, dla których jedyną "wskazówką" jest naiwna nadzieja i bezmyślna euforia owczego pędu, ja staram się chwytać jakichś bardziej namacalnych wskazówek. Opieram się więc głównie na swym doświadczeniu, nauce na błędach (swoich i innych) i wydarzeniach z przeszłości, trochę na psychologii i nawet filozofii, ale opieram się też trochę na AT. AT nie jest bezwzględną wyrocznią ani szklaną kulą, nie jest nieomylna, ani nie jest tak samo skuteczna na całej linii (pewne jej elementy uważam za mało skuteczne), ale ma taką pożyteczną cechę, że często się sprawdza, bo jest oparta na technologii i twardych danych (a technologia nie oszukuje innych ani siebie w przeciwieństwie do człowieka). A zwłaszcza oscylatory mi się często sprawdzały, tak samo jak analiza obrotów i wolumenu, czasem świece, więc to stosuję. To co było dla mnie najbardziej skuteczne w przeszłości wykorzystuję. To co nie było - bez skrupułów odrzucam. Leszcze używają tylko nadziei i naiwnej euforii owczego pędu przy "inwestowaniu", ale to się nie sprawdza, bo leszcze tylko notorycznie tracą kapitał, więc trzeba szukać czegoś bardziej konkretnego i sprawdzalnego. A co będzie dalej - zobaczymy. Na pewno czeka nas ciekawy przyszły tydzień, bo janki i my wyraźnie ostygliśmy. Coraz więcej sesji spadkowych, w najlepszym wypadku brak wzrostów a jazdy w górę po 3-5% to już przeszłość.
dodge / 2009-05-23 16:26 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
"(...) Dawno ostrzegano

Rzecznik prasowy Kredyt Banku właśnie ogłosił publiczny apel, że pomimo gigantycznych strat belgijskiej grupy KBC, bank ten potrzebuje natychmiastowej pomocy rzędu 5,5 mld euro, a kolejnych gwarancji i pomocy w dłuższej perspektywie na kwotę aż 22,5 mld euro. KBC działa również w Polsce jako dwie marki: Kredyt Bank i Warta. Niedawno Kredyt Bank zrezygnował z ratingów agencji Fitch i Moody’s jako pierwszy bank giełdowy w Polsce. „Gazeta Finansowa” już kilka miesięcy temu ostrzegała, że co najmniej kilku bankom komercyjnym działającym w Polsce grozi wystawienie na sprzedaż, zamknięcie lub wycofanie ich z polskiego rynku, z powodu olbrzymich kłopotów ich spółek matek, coraz gorszej sytuacji gospodarczej w naszym kraju. Jak również z powodu rosnących strat tych właśnie banków w Polsce. („Gazeta Finansowa” 22 lutego 2009 r., „Banki nam pomogą, ale kto pomoże bankom” oraz 22 marca 2009 r., artykuł „Banki wchodzą na pole minowe”).

Na polu minowym

Pod koniec 2008 r. w Polsce działało 70 banków komercyjnych oraz 579 banków spółdzielczych. Zysk netto osiągnęło 56 banków komercyjnych i 577 banków spółdzielczych. Co ciekawe, te drugie, banki spółdzielcze, miały aż około 2,5-krotnie wyższą rentowność. To już jednak koniec eldorado dla zagranicznych banków komercyjnych działających w Polsce. Kryzys tak długo lekceważony, ukrywany, daje o sobie znać coraz wyraźniej w sektorze bankowym. Zaklinanie rzeczywistości pożera dziś w tempie przyspieszonym między innymi zyski banków. Kolejne ogłaszane wyniki finansowe są coraz gorsze, a niektóre z nich będą wręcz dramatycznie złe w kolejnych kwartałach.

Nadejdą problemy

Odpisy i rezerwy banków w końcu 2009 r. mogą osiągnąć astronomiczną kwotę 15 – 20 mld zł. Banki bowiem przestały praktycznie dawać kredyty przedsiębiorstwom. W kwietniu 2009 r. banki wypłaciły z banków 5 mld zł swoich oszczędności, aby tylko związać jakoś koniec z końcem. Zaczynają żyć w całkowicie nowej rzeczywistości – rzeczywistości kryzysowej i recesyjnej i w przededniu krachu realnej gospodarki oraz poważnego załamania budżetu państwa, a niewykluczone, że również polskiego złotego w drugiej połowie 2009 r. Fala tsunami dopiero liznęła brzegi polskiego sektora bankowego w Polsce. Główna fala uderzeniowa nadejdzie w drugiej połowie 2009 r., a naprawdę dramatyczny będzie dla polskiej gospodarki, polskiego budżetu i polskiego systemu bankowego i systemu finansowego dopiero 2010 r. (...)"

GF24.pl

całość tutaj:

http://tnij.org/banki-polska
Don Kenobi / 83.5.231.* / 2009-05-23 17:31
Taki jest właśnie sukces "transformacji", "reform" i wyprzedaży banków i całej gospodarki zagranicy. Starają się efekty tego stale ukrywać przed społeczeństwem, żeby nie dowiedziało się za wcześnie prawdy przed kolejnymi wyborami. Oficjalne zapewnienia, że jest dobrze, a potem kolejne pożyczki zagraniczne dla chwilowego łatania dziur.
najcz / 2009-05-23 15:53 / Tysiącznik na forum
Hawe: Spółka w ostatnim czasie starała się pozyskać finansowanie na inwestycje z kredytów bankowych, jednak pomimo bardzo dobrych ocen projektu nie udało się sfinalizować negocjacji z uwagi na kryzys finansowy.
na p.b więcej .
vox / 2009-05-23 15:32 / Zaklinacz Deszczu
sprzedawac FUSDM09!!!
$ na 2 PLN jedzie!
nuklid / 2009-05-23 14:00 / -
wywalać budmex kupować polimex
negreb / 2009-05-23 14:26 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Czy Ty słyszysz ten swój KRZYK ? To jest krzyk rozpaczy.
Beesssior / 83.30.213.* / 2009-05-23 14:02
Wywalać wszystko jak leci
Nie trzymać tych śmieci
Idżcie robić lepiej dzieci
:))))))))))
upiór tej opery / 212.76.37.* / 2009-05-23 13:46
2009-05-22 23:02:47 | 212.76.37.* | upiór tej opery
Re: GPW: Kończymy tydzień na minusie [3]
wiem że nie powinienem tego mówić bo co ze mnie za inwestor skoro zdradza swoje plany ale
wszystko powoli układa się w jedną całość. nadchodzi chwila gdy wszyscy - dosłownie
wszyscy powiedzą że jest koniec świata...wtedy ja będe kupował
skomentuj zgłoś do usunięcia

2009-05-22 23:18:57 | 83.5.213.* | Don Kenobi
Bilety do opery? Tylko że upiory to zostaną na pewno, tylko nie wiem, czy będzie
jeszcze opera...
skomentuj zgłoś do usunięcia


Dobre:)
aszu / 2009-05-23 15:42 / Tysiącznik na forum
koniec jak koniec ale na trendzie bocznym w wąskim przedziale nikt nie zarobi.
Musi być UP i musi byc DOWN.

Ktoś / na pewno nie TFI ani OFE ani leszcze podciągnął WIG 20 o 30% . Przypadkiem ??? Teraz robią dystrybucję - realizują zyski.

A tak w ogóle to "oddzielanie zdrowego rdzenia od tkanek chorych" czyli Bankructwo GM przed nami.
I kolejnych kilkadziesiąt albo kilkaset tysiecy Amerykanow na bruk.
wysmiewacz / 79.185.126.* / 2009-05-23 12:53
Nie wiem jak można być takim analitykiem, który liczy spadek przez tydzień od popczatku poniedzialkowego do piatku?? chyba z Ciebie zaden analityk. WIG20 skonczyl tydzien na niewielkim plusie
nuklid / 2009-05-23 12:58 / -
też na to zwróciłem uwagę, ale post napisany rynsztokowym bluzgiem o dziwo zniknął, więc postanowiłem wrócić do standardu wersalskiego,co nie qrwa
nuklid / 2009-05-23 12:52 / -
getin i polimexms kupować ile wlezie!!!!
wywalić pbg bo tam to tylko albo spadek albo stagnacja a na polimeksie mega odlot na 4,80
max303 / 2009-05-23 08:14 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Dzień dobry(:-)


jarosław,sędzia,janlew to naganiacze na spadki,taka jest prawda i choćby pluli na mnie po tysiąckroć ,pamiętajcie ludzie o tym, bo to prawda jest najprawdziwsza

nuklid ,nie jesteś mną i nigdy nie będziesz(:-)))
max303 / 2009-05-23 08:45 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
a rynek was ,naganiaczy tak wykiwa że dostaniecie wielkie,okrągłe,wyłupiaste ślepia (:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))


http://wiadomosci.onet.pl/124937,21,4,pokaz.html
sedzia dredd / 2009-05-23 10:19 / Bywalec forum
a ty znowu tu kiblujesz od bladego switu?
sobota jest.
masz ty jakies inne zycie poza tym forum??
JB / 2009-05-23 00:43
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,6641418,Hotele_zamiast_apartamentow.html

O proszę i developerzy sobie poradzili.
Swoją drogą faktycznie w Skandynawii łatwiej o hotel niż w Polsce... jest co budować.
JB / 2009-05-23 00:35
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,6638904,GUS__poprawa_koniunktury_w_przemysle_i_budownictwie.html

OK najgorsze jeszcze przed nami ale jak widać kryzys już wychamowuje i wkrótce odbicie... kożystać z niecodziennej promocji na GPW!
Rotor / 89.78.86.* / 2009-05-23 14:02
Wyhamowuje. korzystać itd
nuklid / 2009-05-23 00:39 / -
giełda dyskontuje przyszłość a ta jest jasna megahossa
upiór tej opery / 212.76.37.* / 2009-05-23 00:21
I tak wkiepściutka ta mini hossa była u nas. Ruskie urośli 100% od dołka a my marne 50%
hryniewka / 212.76.57.* / 2009-05-23 19:33
jakie 50%?? a ty ogladale wykres wig20 , na interwale 2-3 lat ??
kazumi / 2009-05-23 00:21 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Badania wykazały, że 40% mężczyzn miało pierwszy kontakt seksualny pod prysznicem. Pozostałych 60% w wojsku nie służyło.
______________________________________
- Poproszę 50 prezerwatyw
- Mam tylko 48
- Dobra niech będą, ale muszę pani powiedzieć, że spieprzyła mi pani cały wieczór!
_______________________________________
Facet w sexshopie
- Proszę mi pokazać tą dmuchaną lalę
- Proszę bardzo
- Kiedy ją wyprodukowano?
- W styczniu 2005
- E, to Koziorożec.Nie pasujemy do siebie.
________________________________________
Kobiety dzielą się na trzy rodzaje: piękne, wierne oraz piękne i wierne, ale nadmuchiwane.
________________________________________
Taką dawką humoru życzę dobrej nocy i miłego weekendu;-)))))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy