Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Kontynuacja wzrostów raczej wątpliwa

GPW: Kontynuacja wzrostów raczej wątpliwa

Money.pl / 2008-03-11 07:25
Komentarze do wiadomości: GPW: Kontynuacja wzrostów raczej wątpliwa.
Wyświetlaj:
bollullos / 2008-03-11 20:58 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Będzie rosło, czyli spadało rosnąc i rosło spadając a więc kolejny odcinek pana Juśa. Juś się napracował nielicho aby się wytłumaczyć z samych nietrafionych prognoz, a może broni się, by go nie zwolnili. A oto najciekawsze fragmenty, przed odczytaniem radzę zapalić coś zielonego lub wypić absynt:



Ciekawe, czy w ogóle Bernanke w ostatnim czasie kupił chociaż jedną akcję :-) Daruję sobie opisywanie szczegółów planu "pomocowego", dużo by to miejsca zajęło a i tak wiadomo, jaki będzie skutek całego przedstawienia. Zamiast boom będzie buuuum :-)

"Jutro mogą być to nawet silne wzrosty. Mechanizm jest prosty, dzisiaj do mas zacznie pomału docierać podawana im przez media papka o "powracającej hossie" :-) Media będą bębnić o tym non stop. Rano w drodze do pracy w radio spiker poda - wydarzenia z giełd śledzi nasz korespondent, Macieju (Romku, Atomku, etc.), co się dzieje na rynkach? Odpowie korespondent - wzrosty, wzrosty! Japonia zamknęła się na duuużym plusie, wraca hossa! :-)
(...)
Przeciętny inwestor jeszcze będzie nieco nieufny, ale już po pierwszej kawce w pracy, kiedy włączy komputer, zobaczy... zieleń :-) Koledzy z firmy ujrzą to samo i razem zaczną kupować. Potem takich optymistów zacznie przybywać i możliwe, że wzrosty będą nie tylko jutro, ale i przez kilka najbliższych sesji.
(...)

W akcji Fedu udział ma wziąć też m.in. EBC. Szykuje się niezły kabaret. Znowu inwestorzy kupią papiery i wypłuczą sobie portfele. Tak było w okolicach szczytowych, kiedy Fed zaczął interweniować, potem na WGPW mieliśmy krach.
(...)
Po raz kolejny portfele spekulantów zostaną wypłukane. Mnie to akurat nie martwi. Ben wiedział, co robi, wiedział, że taki bodziec ludek kupi. Teraz pewnie się śmieje :-) Ludek kupił to, bo mentalnie nie przestawił się jeszcze na myślenie o rynku w kategoriach bessy. Przyjdą spadki, ale tym razem lot do dołu będzie bardzo dłuuugi, bo aż na poziomy wsparcia w okolicach 2450-2500 punktów.
(...)
Jeszcze raz, powtarzam to do znudzenia - giełda ma to do siebie, że dawcy kapitału są tu bardzo potrzebni, bez nich ona by nie funkcjonowała. Przecież skądś te pieniądze się biorą. "

btw, ciekawe ile straciłby Juś, zapraszamy Juś pokaż portfel !
bollullos / 2008-03-11 20:58 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Będzie rosło, czyli spadało rosnąc i rosło spadając a więc kolejny odcinek pana Juśa. Juś się napracował nielicho aby się wytłumaczyć z samych nietrafionych prognoz, a może broni się, by go nie zwolnili. A oto najciekawsze fragmenty, przed odczytaniem radzę zapalić coś zielonego lub wypić absynt:



Ciekawe, czy w ogóle Bernanke w ostatnim czasie kupił chociaż jedną akcję :-) Daruję sobie opisywanie szczegółów planu "pomocowego", dużo by to miejsca zajęło a i tak wiadomo, jaki będzie skutek całego przedstawienia. Zamiast boom będzie buuuum :-)

"Jutro mogą być to nawet silne wzrosty. Mechanizm jest prosty, dzisiaj do mas zacznie pomału docierać podawana im przez media papka o "powracającej hossie" :-) Media będą bębnić o tym non stop. Rano w drodze do pracy w radio spiker poda - wydarzenia z giełd śledzi nasz korespondent, Macieju (Romku, Atomku, etc.), co się dzieje na rynkach? Odpowie korespondent - wzrosty, wzrosty! Japonia zamknęła się na duuużym plusie, wraca hossa! :-)
(...)
Przeciętny inwestor jeszcze będzie nieco nieufny, ale już po pierwszej kawce w pracy, kiedy włączy komputer, zobaczy... zieleń :-) Koledzy z firmy ujrzą to samo i razem zaczną kupować. Potem takich optymistów zacznie przybywać i możliwe, że wzrosty będą nie tylko jutro, ale i przez kilka najbliższych sesji.
(...)

W akcji Fedu udział ma wziąć też m.in. EBC. Szykuje się niezły kabaret. Znowu inwestorzy kupią papiery i wypłuczą sobie portfele. Tak było w okolicach szczytowych, kiedy Fed zaczął interweniować, potem na WGPW mieliśmy krach.
(...)
Po raz kolejny portfele spekulantów zostaną wypłukane. Mnie to akurat nie martwi. Ben wiedział, co robi, wiedział, że taki bodziec ludek kupi. Teraz pewnie się śmieje :-) Ludek kupił to, bo mentalnie nie przestawił się jeszcze na myślenie o rynku w kategoriach bessy. Przyjdą spadki, ale tym razem lot do dołu będzie bardzo dłuuugi, bo aż na poziomy wsparcia w okolicach 2450-2500 punktów.
(...)
Jeszcze raz, powtarzam to do znudzenia - giełda ma to do siebie, że dawcy kapitału są tu bardzo potrzebni, bez nich ona by nie funkcjonowała. Przecież skądś te pieniądze się biorą. "

btw, ciekawe ile straciłby Juś, zapraszamy Juś pokaż portfel !
osesek / 2008-03-11 17:22 / Pan Tysiącznik
Spróbujmy licyć pieniądze jakie zostały wpompowane w rynek przez FED i rząd USA. Taki rachunek określi nam skalę problemu.
1. Rząd USA w ramach pomocy obywatelom 150 miliardów
2. FED dzisiaj 200 miliardów
3. FED od początku roku do wczoraj 120 miliardów

prosze o dopisywanie lub korektę (:
Kenobi / 2008-03-11 17:49 / Uznany malkontent giełdowy
Pkt 1. Zacznie sie dopiero na początku maja. Pkt. 2. zacznie się za ok. 2 tygodnie. W sumie nikt nie wie, po co dokładanie pieniędzy do rynku, który ich nie potrzebuje...
zbyś / 2008-03-11 17:31 / Tysiącznik na forum
nie wiedziałem że jesteś góralem "licyć" to po góralsku:)
osesek / 2008-03-11 17:12 / Pan Tysiącznik
Pan Ben zachowuje się jak Roman Karkosik w 2006 roku.
Życie udowodniło brutalnie, że czcze gadanie na dłuższą metę wartości akcji nie utrzyma.
EDiS / 2008-03-11 17:12 / Tysiącznik na forum
Getin musi jeszcze wzrosnać 15,8%, aby osiagnąć poziom z 31.12.2007, ale kierunek jest właściwy i nareszcie tempo odpowiednie.
blueberg / 2008-03-11 17:26 / Tysiącznik na forum
jutro zdaje sie wyniki getinu..
dziś sprzedałem 2 ze spółek, które mam
blueberg / 2008-03-11 17:36 / Tysiącznik na forum
oczywiście chodzi o skons raport grupy GH
Wodnik Szuwarek / 2008-03-11 16:59 / portfel / Łapacz spadających noży
Gdzie jest Aleksander Kwas?
bollullos / 2008-03-11 21:00 / portfel / Uznany Muł Pancerny
na chilloucie po panoramie setce...
..JK / 213.77.7.* / 2008-03-11 16:55
Kocham tych wspaniałych analityków, ich opinie to klasyczna ruletka, czarne/czerwone. Naprawdę powinnii w mojej ocenie zakazać tych komentarzy. Ciekawe czy oni kiedyś coś kupili na giełdzie, czy tylko piszą wróżby!
Kenobi / 2008-03-11 17:08 / Uznany malkontent giełdowy
Zamiast wypisywać androny po sesji, napisz coś przed nią. Przecież wszyscy wiedzą, że giełda to ruletka, a jak za mocno spadnie, to zaraz są pocieszające wiadomości, które pozwalają na chwilowe spekulacyjne odbicie i równie szybką realizację zysków.
osesek / 2008-03-11 17:03 / Pan Tysiącznik
Trudno wymagać od najbardziej przenikliwych umysłów przewidzenia dnia i godziny interwencji Pana Bena.
Pan Ben jest , że tak powiem, zaskakująco nieobliczalny (:
wero / 83.24.148.* / 2008-03-11 16:59
NIKT Ci nie każe ich czytać. Ani kochać zresztą :)
Kai / 2008-03-11 16:26 / Tysiącznik na forum
Sesja fajna, ale tytul artykulu do bani
Kenobi / 2008-03-11 16:36 / Uznany malkontent giełdowy
Wątpliwości musi mieć każdy, nawet największy optymista. A P. Marek pisał komentarz pamiętając jak skończyły wczoraj Stany. To, że dziś po kolejnej plotce nastąpiło odbicie, w niczym nie zmienia sytuacji.
Kai / 2008-03-11 16:44 / Tysiącznik na forum
Przeciez o tym ze dzis beda wzrosty wiedziales zarowno Ty jak i ja :)
wasek nielog / 83.11.232.* / 2008-03-11 16:54
paliwo z rakiety zaczyna wyciekać
Kenobi / 2008-03-11 16:50 / Uznany malkontent giełdowy
Nie przesadzaj, nie ma żadnych danych fundamentalnych usprawiedliwiających wzrosty, zwykłe spekulacyjne zagranie pod kolejne plotki, które mają z a zadanie poprawić nadszarpnięte zaufanie inwestorów, ale w moim odzczuciu racxzej przyczynią sie do kolejnych spoadków, skoro jest tak źle, że trzeba siegać do coraz większych środków, a kredyt rozwija się, bo nie problem w braku środków, których nadmiar doprowadzi do dakszego wzrostu inflacji. Benzyną ognia nie zgaszą.
wero / 83.24.148.* / 2008-03-11 17:03
Tak, COŚ wiedzieli. I przecież wczoraj były ploty o nadzwyczajnym poziedzeniu fed. Pod to zagrali. Wygląda nawet na to, że ci grający na gpw istotnie byli lepiej poinformowani niż cała reszta.

Kredyt... tak... to wygląda mało ciekawie...
Kai / 2008-03-11 17:02 / Tysiącznik na forum
To przedstaw mi fundamentalne dane ze w Polsce mamy zagrozenie recesja.... jak potrafisz :)
wero / 83.24.148.* / 2008-03-11 17:05
A co to ma do rzeczy? Przecież wiadomo, że nasz grajdołek warszawski jest "zdalnie serowny" z usa.
ppprzemo / 2008-03-11 16:58 / Uznany Gracz Giełdowy
Benzyną ognia nie zgaszą.
Przyjmuję wyzwanie. Wyznacz miejsce i czas. Rozpal coś (sensownie małego a nie np. starą halę produkcyjną) i przywieź benzynę - taką po prostu ze stacji paliw. Zgaszę szybciej niż Ci się wydaje...
wero / 83.24.148.* / 2008-03-11 17:06
Rzecz w tym, że TEN pożar mały nie jest. Zastanów się, ile potrzebowałbyć tej benzynki... I komu to by się opłaciło.
Kenobi / 2008-03-11 16:51 / Uznany malkontent giełdowy
Korekta - kryzys, a nie kredyt.
mario_hani / 2008-03-11 16:22 / Ubrany w akcje
ciekawe na jakim poziomie skończą dzisiaj USA i o ile spadniemy jutro??
mario_hani / 2008-03-11 16:19 / Ubrany w akcje
czy PPWK ma odpoczynek w drodze na 4 zł??
Kai / 2008-03-11 16:36 / Tysiącznik na forum
mam cichutka nadzieje, bo zgodnie z zasada kupuj na pierwszej korekcie kupilem ociupinke
Kenobi / 2008-03-11 16:44 / Uznany malkontent giełdowy
Czyli coś Ci się przykleiło, ale nie ma gwarancji, że będzie dalej rosło...My mamy problem z tym wczorajszym wzrostem, nieco na wyrost, co zmniejsza przestrzeń dla kontynuacji, bo poza chwilowym dzisiejszym wyskokiem i pozamykaniem stop-lossów, nie widać popytu, a wzrost jest pozbawiony fundamentów, więc jest raczej okazją do realizacji zysków.
Kai / 2008-03-11 17:01 / Tysiącznik na forum
Ken... zauwaz ze od jakiegos czasu kursy juz nie chca spadac, za to bardzo chetnie rosna. Mam na mysli oczywiscie dobre, fundamentalne spolki. Zwroc uwage rowniez na to, ze fundy przestaly juz sypac akcjami swoich spolek, czyli zjawisko umarzania jednostek przynajmniej w srednim terminie wygaslo
Kenobi / 2008-03-11 16:14 / Uznany malkontent giełdowy
Dolar w górę, do jena 103,37.
Kenobi / 2008-03-11 16:19 / Uznany malkontent giełdowy
Obligacje też staniały. Coś wygląda, że po realizacji zysków pojadą w górę.
wero / 83.24.148.* / 2008-03-11 16:41
Co/kto pojedzie w górę?
Kenobi / 2008-03-11 16:54 / Uznany malkontent giełdowy
Po realizacji zysków z pierwszego odbicia, w końcówce powinni podciągnąć.
wero / 83.24.148.* / 2008-03-11 16:59
No, tak, bardzo możliwe. A teraz rzeczywiście się osuwa.
2wb / 2008-03-11 16:04 / Tysiącznik na forum
Nasze spece to juz chyba wczoraj jakies info od Bena mialy.
Kenobi / 2008-03-11 16:32 / Uznany malkontent giełdowy
W sumie taka panika nie świadczy za dobrze o sytuacji.
warren buffet / 2008-03-11 15:58 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
apapik noc
arbitrazysta / 2008-03-11 16:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

008-03-11 14:52:44 | *.*.*.* | warren buffet [ Uznany Gracz Giełdowy (33000 postów) Bloguje na bblog.pl ]
Re: GPW: Kontynuacja wzrostów raczej wątpliwa [3]
znacie meila do bena ??

bardzo prosze,oto on :

http://www.federalreserve.gov/feedback.cfm
max303 / 2008-03-11 15:56 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Więcej dawców nie mają(:-)
osesek / 2008-03-11 15:56 / Pan Tysiącznik
Przyglądam się z ciekawością wybrykom Pana Bena, FEDu, indeksom giełdowym i dochodzę do wniosku, że oglądam walkę RYNEK contra FED. Ciekawi mnie bardzo ile rund będzie trwała ta walka i kto zostanie pokonany.
Acha, zirytowanym moją pisaniną oświadczam by nie przywiązywali do niej wagi bo jej oddziaływanie na RYNEK lub FED jest żadne. Nikogo do niczego nie namawiam poza zwracaniem uwagi na gramatykę i ortografię.
Ponadto chcę zwrócic nieśmiało uwagę na drobny fakt, że na giełdzie suma wygranych jest równa sumie przegranych. Tak więc pitolenie o zarabianiu przez wszystkich jednocześnie jest zwykłym kłamstwem lub szukaniem jeleni.
y / 83.25.29.* / 2008-03-11 16:39
tak Ben powinien doprowadzic do krachu , nic nie robieniem, bo osesek nie ma akcji pozdrawiam
osesek / 2008-03-11 16:50 / Pan Tysiącznik
Faktem jest, że FED nie może sobie pozwolić na bierność a jego poczynania są niczym innym jak postawieniem wszystkiego na jedną kartę. Za czas jakis poznamy efekty.
To, że nie mam akcji wynika jedynie z oceny sytuacji mojej filozofii życia.
Żyć przyjemnie (: i żadnych stresów (:
anonim_03 / 2008-03-11 16:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

Ponadto chcę zwrócic nieśmiało uwagę na drobny fakt, że na giełdzie suma wygranych jest
równa sumie przegranych.

Słyszałeś kiedyś o zyskach operacyjnych spółek ??
osesek / 2008-03-11 16:22 / Pan Tysiącznik
Ech, klotoido ty moja ! (:
arbitrazysta / 2008-03-11 16:04 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

że na
giełdzie suma wygranych jest równa sumie przegranych

Przykro mi,ale to nie zawsze jest prawda,a prawie nigdy w warunkach hossy,gdy rynek rosnie
semeo / 2008-03-11 16:48 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a jak jest w warunkach bessy, gdy rynek leci?
bolek77 / 2008-03-11 16:34 / portfel / Uparty Osiołek
A co to znaczy, że rynek rośnie?

Znaczy że wchodzacych jest więcej niz wychodzących.
Ale suma przegranych i wygranych jest taka sama, tylko nie wszyscy o tym wiedzą.
Żeby sie o tym przekonać trzeba z rynku wyjść i... tu się pojawia problem.... i dopiero wtedy jest naprawdę przykro....
ppprzemo / 2008-03-11 17:02 / Uznany Gracz Giełdowy
A co to znaczy, że rynek rośnie?
To znaczy, że rosną kursy spółek

Znaczy że wchodzacych jest więcej niz wychodzących.
Nie. Znaczy, że rosną kursy spółek.

Ale suma przegranych i wygranych jest taka sama, tylko nie wszyscy o tym wiedzą.
I znowu nie. Wielu indywidualnych wyszło z PPWK. Wszedł jeden instytucjonalny.

Żeby sie o tym przekonać trzeba z rynku wyjść i... tu się pojawia problem.... i dopiero wtedy jest naprawdę przykro....
I tu się z Tobą zgadzam w całej rozciągłości.
osesek / 2008-03-11 16:14 / Pan Tysiącznik
Na pozór to piszesz z sensem. Ale tylko na pozór (:
bebe / 2008-03-11 16:00 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
;-)))))))
Krzych / 2008-03-11 15:59 / Płoteczka na forum
zwracaniem uwagi na gramatykę i ortografię.
to ja i już ni słowa obiecuję...
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy