Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Korekta zbliża się nieuchronnie

GPW: Korekta zbliża się nieuchronnie

Money.pl / 2009-09-02 07:26
Komentarze do wiadomości: GPW: Korekta zbliża się nieuchronnie.
Wyświetlaj:
yhy / 89.228.20.* / 2009-09-03 07:34
...byki mają rogi...a niedźwiedzie pazury....i walka jest wyrównana...;)))))
yhy / 89.228.20.* / 2009-09-03 07:32
najbardziej mi żal...tych, co nie potrafią poskromić emocji...tak przy spadkach, jak przy wzrostach.....ani hossa nie trwa wiecznie, ani bessa...a na drobne czy też większe korekty tsza być zawsze pszygotowany i nie popadać w wielką euforie...czy panikę...
Kenobi to cymbal / 2009-09-03 05:28 / Od redakcj: Ten użytkownik wystawia sobie świadectwo nickiem

2009-09-02 23:51:39 | JB [ Tysiącznik na forum ]
Czas na rewolucję.
Warto przypomnieć, że Życdzi w latach dwudziestych skroili Niemców i czuli się
bezkarni. PRzyszedłHitler i sięzemścił... szkoda tylko, że wybił hurtem a nie tylko
tych co byli winni. Bo gdyby puścił z dymem tylko kolesi pokroju goldmana to by był
bohaterem do tej pory.

Okazuje sie,ze Kenobi to nie jedyny cymbal tutaj.
Brawo Mira21
Tylko tak,zabic glupote faktami !!!
klan_zyper / 194.152.46.* / 2009-09-03 02:29
Japonia zaczyna na małych minusach... W USA skończyło się na małych spadkach... ja widzę podróż WIGu na południe w dalszym ciągu...
klan_zyper / 194.152.46.* / 2009-09-03 02:30
a może już nie na takich małych minusach w tej Japoni...
pesymista_tylko_z_wyboru / 149.254.218.* / 2009-09-02 23:43
podstawowe pytanie gracza gieldowego: kupować, sprzedawać czy czekać ? giełda bedzie rosła do 3500 pkt, tak jak Katarczycy kupią stocznie. teraz czas na złotego. moze czas na spora korektę wbrew analom .... lubię ten wygaszony optymizm.
JB / 2009-09-02 23:51
Czas na rewolucję.
Warto przypomnieć, że Życdzi w latach dwudziestych skroili Niemców i czuli się bezkarni. PRzyszedłHitler i sięzemścił... szkoda tylko, że wybił hurtem a nie tylko tych co byli winni. Bo gdyby puścił z dymem tylko kolesi pokroju goldmana to by był bohaterem do tej pory.
b a r a k u d a / 2009-09-03 00:26 / Pogromca mitów giełdowych
Daj spokój , masz prosty, żeby nie [powiedzieć prostacki stosunek do historiii...
Spróbuj to skorygować....
JB / 2009-09-03 02:08
Czy Żydzi nie bogacili się w latach dwudziestych kosztem Niemców?
Bo to, że Hitler wymordował większość Żydów to chyba oczywiste.

A może nie wprost ale napisałem, że nie wszyscy Żydzi bogacili się kosztem Niemców. Większość z nich żyła sobie normalnie. Ale to właśnie żydowscy bankierzy doprowadzili do wielkiego kryzysu jak i do obecnej recesji.

Uważam, że Hitler zamiast wprowadzać prosty rasowy klucz eksterminacji powinien sobie zadać trochę więcej trudu i dokładnie sprawdzać kto czerpał kożyści ze strat większości społeczeństwa i tych powinien puścić z dymem i nikomu by żal nie było.

A innym faktem jest, żę itler rozkręcił niemiecką gospodarkę w drugiej połowie lat trzydziestych.

A to co zrobił później to... już zupełnie inna sprawa.
A przecież mógł po podbiciu Polski zrobić czystkę wśród naszych finansistó, zrobić rząd marionetkowy, zbudować autostrady... to by go Francuzi i Anglicy z otwartymi ramionami przywitali. Zresztą Francuzi to wcześniej pokazali jak sobie radzić z królami i ich kolesiami. Kto wyzyskiwał lud to go skrócili o głowę i gotowe.
Mira21 / 2009-09-03 02:21
BŁĄD
- żydzi oberwali w czasach kryzysu tak jak Niemcy
- program autostrad (i wcale nie takich dobrych) Hitlera - był skuteczny tylko krótko terminowo - wojna była dla gospodarki niemieckiej koniecznością inaczej zabiła by ich ponownie infalcja - inflacja którą przerzucali na kraje okupowane
- Hitler mówił "armaty zamiast masła" ale armaty nie generują wzrostu PKB - ale za ich pomocą można zdobyć np. złoto z krajów okupowanych i pospłacać porzyczki pozaciągane od 1933 roku (tak przez ekipę Hitlera) np w neutralnej Szwajcarii

HITLER BAŁ SIĘ ŻYDÓW BO:
- paradoksalnie było w śród nich dużo biedaków - było też przekonanie, że żyd to komunista i socjalista
- w 1933 roku O WŁOS nie wygrali komuniści a wygrał Hitler - bo obiecał klasom posiadającym, że nie ruszy ich $

A OBECNY KRYZYS spowodowała chciwość każdego z nas :) / oraz wola Boża :))
Poizdrawiam
JB / 2009-09-03 02:35
A drogi zbudowane na byłych niemieckich ziemiach są obecnie w lepszym stanie niż zbudowane przez Polaków dziesięć lat temu. Między Szczecinem a Świnoujściem jest kawałek drogi z nawierzchnią z lat trzydziestych... może i jest trochę nierówna ale wytrzymała 70 lat bez generalnego remontu.
JB / 2009-09-03 02:31
No sporo Żydów też oberwało, ale jednak większość bankieró była Żydami i to oni zyskali na kryzysie tak jak i na obecnym.

Obecny kryzys spowodowało szefostwo golfmana sachas, jp maorgana i kilku innych banków. I to oni na nim zyskali. Chciwość ludzi była tylko ich narzędziem podobnie jak Fed.
Mira21 / 2009-09-03 02:44
NIE znowu nie ma Pan racji
- na kryzysach i recesji NIKT nie zyskuje - nawet żydzi
- większość bankierów w ówczesnej europie nie była żydami - byli to np protestanccy Niemcy
- wyjątek stanowią Rothschildowie - ale oni juz okres swojej chwały mają dawno za sobą

KOLEJNA BZDURA

"Obecny kryzys spowodowało szefostwo golfmana
sachas, jp maorgana i kilku innych banków."
- KRYZYSY SĄ ZDARZENIAMI O CHARAKTERZE CYKLICZNYM
- parę banków inwestycyjnych z Manhattanu nie była by w stanie rzucić świata na kolana
- itd. nie chce mi się już pisać

"Chciwość ludzi była tylko ich narzędziem podobnie jak Fed."
To co Pan robi na tym portalu jeśli nie jest Pan chciwy ?
jak mawiał Gordon Gekko - "Greed is Good" - i według mnie miał trochę racji

Pozdrawiam
szymon / 2009-09-02 23:55 / Uznany Gracz Giełdowy
daj spokoj, zapewne fajne laski tam pracuja :)
bylem kiedys w ich siedzibie i naprawde kreca sie niezle.
JB / 2009-09-03 00:03
I wszystko jasne.
Dopuścić kobietę do władzy to wszystko zrujnuje.
jeee / 83.6.114.* / 2009-09-02 23:49
Ja bym sprzedawał:

- idzie jesień i zima - koniec prac sezonowych
- "Na Zachodzie bez zmian"
- nie wiadomo jak ostatecznie zadziałał pakiet pomocowy Obamy / czy to co obserwowaliśmy ostatnio to tylko sezonowe odbicie czy kreślą się nam literki "U" lub "V" czy gorzej "L"
- sprawa niemieckich banków i ich zaangażowania w Rosji - może być jeszcze trochę niespodzianek

Według mnie - TO KONIEC ZABAWY
Ja zwinąłem się w połowie sierpnia, mam "+' 30 % na banku millennium
Pozdrawiam
b a r a k u d a / 2009-09-03 00:28 / Pogromca mitów giełdowych
jesteś the best
powiedz mi jak się zachować, kiedy wejść znowu....
jeee / 83.6.114.* / 2009-09-03 01:00
jeśli Mr. "barakuda" to było pytanie do mnie to Ci odpowiem:

Według mnie GPW mocno zejdzie:
- zobacz dane banków o ilości depozytów i lokat pozakładanych przez polaków - duuużo - ten kapitał nie wróci na GPW - niektórzy liżą jeszcze rany po stratach z początku kryzysu / nie ma też tłumów po jednostki TFI
- grubasy z zagranicy trochę u nas zakręciły i właśnie wracają do siebie - bo chyba lepiej teraz kupić tam akcjie po promocyjnych cenach znanych i wilekich firm niz u nas bawić się w GPW - która jest rynkiem płytkim

KIEDY WCHODZIĆ - kto wie, może pod koniec tego roku, to wszystko zależy od tego co będzie "słychać" w USA i Niemczech, ale ja bym powiedział, że gigga hossy zdecydowanie nie będzie... tylko kolejne drobne odbicie...

Jeśli kupiłeś i dużo wsadziłeś i ta kasa nie jest Ci potrzebna na jutro to bym trzymał ją dalej / oczywiście to jeszcze zależy CO kupiłeś? Jeśli akcje banków to według mnie dobrze zrobiłeś
dlaczego?
- nasz kraj jest w UE czyli stabilność mamy i jednocześnie korzystamy z dostępu do ich rynków w tym pracy które np. Niemicki mają się jeszcze otwierać
- mamy dużo ludzi młodych z wyżów demograficznych lat 80 - oni zapewnią nam wzrost w perspektywie długoterminowej (jeśli nie wyjadą :))
- itd / nie chce mi się pisać - długie posty i tak mało kto czyta
b a r a k u d a / 2009-09-03 01:25 / Pogromca mitów giełdowych
kiedyś przypomnę Ci tego posta...
Mira21 / 2009-09-03 01:38
OK - :)
"jeee" to jest MIra21 - napisz do mnie jak "coś"

bo mówiąc szczerze chciałbym się mylić :) i sam trochę jeszcze zarobić :)
Pozdrawiam
mmisiek / 217.96.251.* / 2009-09-03 01:22

ale ja bym powiedział, że gigga hossy zdecydowanie nie będzie

z tym akurat można się zgodzić
takie megawzrosty jak na ostatnie hossie występują zwykle raz na kilka cykli
Mira21 / 2009-09-03 01:35
jako autor powyższego pod pseudonimem "JEEE"
tym razem będąc zalogowanym

zgadzam się z Panem w 100 %

na to, że mieliśmy tą "giga hossę " złożyło się wiele czynników,
- między innymi epoka niskich stup procentowych w USA za czasów szefowania FED-owi przez Greenspana / efektem tego było to, że te pieniądze "przewalały" się po świecie tworząc "bańki" spekulacyjne na różnych rynkach
- albo lewarowanie inwestycji - czego amerykanie też byli mistrzami - a teraz czeka ich za to wzrost inflacji - według mnie oczywiście
mmisiek / 217.96.251.* / 2009-09-03 01:50
też mi się tak wydaje
mądrzy (moim zdaniem) ludzie powiadają, że ostatecznym potwierdzeniem wejścia w fazę inflacyjną będzie wybicie złota powyżej 1000, a patrząc na wykres jest to całkiem prawdopodobne
Mira21 / 2009-09-03 02:06
Warren Buffet (którego szkoła giełdowej "jazdy" mnie jednak nie przekonuje - nie jestem jego idolem) też wyszedł z tego założenia - jego fundusz kupił kontrakty długoterminowe właśnie na złoto / zrobił to dość późno - (mogę się mylić) ale chyba w tedy kiedy złoto chodziło po 950 $ / 970 $
a jak wiadomo Warren lubi:
- długoterminowo
- i prawie zawsze ma rację
należy zwrócić też uwagę, że cena tego kruszcu wyrażana jest w dolarze a co to oznacza:
- że wzrost jego wartości jest podyktowany większym popytem ALE złota jako takiego w wolnym obrocie jest stosunkowo mało - najwięcej mają rządy państw w swych skarbcah a tym samym z racji że jego cena wyrażona jest w dolarze
TO
- wzrost jego ceny zawiera w sobie też pewien element inflacyjny / ale liczy się względny przyrost czyli to że cena złota rośnie szybciej niż przyrasta poziom inflacji
jeee / 83.6.114.* / 2009-09-02 23:59
nie sorry - w sumie to ja tam widzę bardziej "O"

hehe
rzeź ostateczna / 212.76.37.* / 2009-09-02 23:42
ale to jutro ponownie tąpnie
lezdrub / 79.185.110.* / 2009-09-02 23:38
Jutro powturka z rozgrywki.
Pracownicy Goldmana pracują na nowe premie.

Za II kw. już premie otrzymali.
JB / 2009-09-02 23:41
Kiedyś inwestorzy przejmą władzę. I Ci kolesie skończą w zbiorowym grobie.
szymon / 2009-09-02 23:46 / Uznany Gracz Giełdowy
dopoki beda tacy jak jarek roboty im nie zabraknie.
Krzych / 2009-09-02 22:34 / Płoteczka na forum
2009-09-02 21:09:29 | szymon [ Szymonek ancymonek ]
Re: GPW: Korekta zbliża się nieuchronnie [9]
http://img17.imageshack.us/img17/8278/wig20dx.png

koniec spadkow, kto jutro rano nie kupi ten biedny i glupi.


a co powiesz na ten wykres
http://www.notowany.pl/artykul/9298/po-sesji-krwawa-corrida-w-warszawie

kto nie sprzedał ten rany bedzie długo lizał

Jeżeli WIG20 wyłamie się z kanału wzrostowego będziemy widzieli wstępny średnioterminowy sygnał sprzedaży. Krótkoterminowy padł już dziś po przełamaniu najszybszej linii trendu. Cały czas czekamy na przynajmniej próbę ataku na 2400 punktów, ale problemem jest fakt, że panuje tak powszechna zgodność co do tego scenariusza między inwestorami i analitykami, którzy chcieliby jeszcze jednego podjazdu do góry, a potem dopiero spadku. Rynek to nie koncert życzeń i wcale tak się nie musi stać.
jeee / 83.6.114.* / 2009-09-02 23:57
Uważam, że ciekawy post - w przeciwieństwie do Mr. "sossn'y"

nawet wykresy dałeś z analizą techniczną :)

ale pewnie sam wiesz, że GPW to środkowoeuropejski bazarek
i tu, przy tak płytkim rynku grają przede wszystkim emocje
a są one złe ponieważ (jak już to napisałem powyżej - żeby nie było, że od kogoś "kopiuję"):

- idzie jesień i zima - koniec prac sezonowych
- "Na Zachodzie bez zmian"
- nie wiadomo jak ostatecznie zadziałał pakiet pomocowy Obamy
/ czy to co obserwowaliśmy ostatnio to tylko sezonowe odbicie
czy kreślą się nam literki "U" lub "V" czy gorzej "L"
- sprawa niemieckich banków i ich zaangażowania w Rosji -
może być jeszcze trochę niespodzianek
sossna / 91.94.144.* / 2009-09-02 22:48

Jeżeli WIG20 wyłamie się z kanału wzrostowego

a wylamal gląbie ?

czekamy na przynajmniej próbę ataku na 2400 punktów, ale problemem jest fakt,
że panuje tak powszechna zgodność co do tego scenariusza między inwestorami

przestan baraniu, znow korekta i znow wszyscy osrani po pachy

Rynek to nie koncert życzeń

haha, powaznie ? :)))))))
szymon / 2009-09-02 22:38 / Uznany Gracz Giełdowy

Jeżeli WIG20 wyłamie się z kanału wzrostowego

to bedzie te moje 20% i powyzsze nieaktualne i trzeba bedzie ofensywne spolki skrocic. Ale zawsze kontunuacja trendu jest badziej prawdopodobna niz jego odwrocenie. Trend trwa dosc dlugo odwraca sie raz na jakis czas, tylko ze wszyscy szukaja na sile tego wlasnie punktu.
Krzych / 2009-09-02 22:42 / Płoteczka na forum
jesteśmy w takim punkcie że namawianie na zakupy można nazwać naganianiem bo może jeszcze ładnie polecieć - ale dla odważnych świat należy ja jutro z dystansu i ostrożnie :)
JB / 2009-09-02 23:40
Ty naganiałeś na Ski jak byliśmy znacznie niżej.
Krzych / 2009-09-02 22:47 / Płoteczka na forum
Niemieccy kierowcy nie dostaną już premii na nowe auto za zezłomowanie starego wozu. W środę wyczerpało się 5 mld euro, które rząd Niemiec przeznaczył na premie.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,6992700,Niemcy_wzieli_5_mld_euro_na_nowe_auta.html
wiesz co to oznacza bez zbędnych słów

Budżet 2010 ze znacznie większym deficytem
Agata Nowakowska2009-09-02, ostatnia aktualizacja 2009-09-02 20:24
Rząd będzie za to walczył, by dług nie poszybował ponad 55 proc. PKB, czyli jakieś 760 mld zł, bo wtedy trzeba by na gwałt naprawiać finanse publiczne. I nie obeszłoby się bez bolesnych cięć.
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,6995974,Budzet_2010_ze_znacznie_wiekszym_deficytem.html
też dobrze nie wygląda
szymon / 2009-09-02 22:52 / Uznany Gracz Giełdowy
Krzych, kto sie tym przejmuje, Teraz liczy sie to co wcisnie trader w londynie. Dzis byly dobre dane i rynek to zignorowal, wczesniej tak samo dobre i rakieta w gore. Nie nalezy sie tym raczej sugerowac...
pzdr
mmisiek / 217.96.251.* / 2009-09-02 23:04
reakcja rynku na informacje to akurat może być istotna wskazówka
szymon / 2009-09-02 22:44 / Uznany Gracz Giełdowy
ja tu nikogo nie naganiam, kady podejmuje samodzielne decyzje, a jak ktos sugeruje sie forum to powinien sobie odpuscic gielde.
Co bedzie tego nie wie nikt :) tu sobie tylko piszemy co uwazamy.
Krzych / 2009-09-02 22:48 / Płoteczka na forum
miłej nocki:-))
szymon / 2009-09-02 22:52 / Uznany Gracz Giełdowy
wzajemnie :)
Tapio / 2009-09-02 22:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
mi sie wydaje ze bedzie domykanie s-ek do wygasniecia kontaktow a potem odpal w gore
bedziemy sie teraz kisic w tych poziomach
piciu / 2009-09-02 22:15 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
A miało być tak pięknie :)

http://www.youtube.com/watch?v=orlL7UuvDOU&feature=related
JB / 2009-09-02 22:08
http://wiadomosci.onet.pl/2682,2036252,pozar_pawilonow_handlowych__1_osoba_ciezko_ranna,wydarzenie_lokalne.html

Cenzura wycina tekst newsa.

Ktoś wiedział, że kobiet należy unikać jak ognia... ale źle to zinterpretował...
szymon / 2009-09-02 22:29 / Uznany Gracz Giełdowy
co Ty wiesz o s e x i e....? tyle co reka pomachasz :D
La Dolce Vita / 2009-09-02 22:31
To też sex i to z osobą którą się najbardziej kocha
sossna / 91.94.144.* / 2009-09-02 22:35
najlepsza baba wlasna graba

JB juz ma mocne paluchy od walenia gruchy
sossna / 91.94.144.* / 2009-09-02 22:27
ale onanizacji nie wycina ?
piciu / 2009-09-02 22:17 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
:)
TOPICIEL BZDUR / 83.17.81.* / 2009-09-02 22:03
a PRZECIEŻ MIALO BYC JUZ TAK PIĘKNIE ,NASZA GPW BYŁA LIDEREM BYŁY PREZES TAK WIELCE ZACHWALAŁ A ANALITYCY GO POPIERALI I CO --ZŁODZIEJE I NACIĄGACZE
TRZY DNI OBALIŁY WASZE WIELKIE TEZY ---NADAJECIE SIE NA WIEŚ KARTOFLE ZBIERAC
negreb / 2009-09-02 22:16 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A czemu nie ''widziałem''Cię tutaj jak w zeszły piątek zostaliśmy TYGRYSAMI Europy???.....a w ogóle to nie krzycz tak bo już cisza nocna jest.
TOPICIEL BZDUR / 83.17.81.* / 2009-09-02 22:34
No i tego tygrysa zabili kłusownicy ,facio widzę że analitycy zahipnotyzowali cie wykresikami itp.leszcza to sobie kup lub złap bo może sam jesteś nim
JB / 2009-09-02 22:05
Co zrobić. Leszcz kupił akcje i jak to leszcz musiał sprzedać taniej.
Krzych / 2009-09-02 22:22 / Płoteczka na forum
leszcz wywala w dołku i żyje nadzieją , to nie leszcze wywalają obecnie albo wychodzą albo grają na spadki a można tak grać na każdej spółce w odpowiednim momencie.
JB / 2009-09-02 23:39
No właśnie. Bo głupi KNF nakłada kary na dobre spółki za jakieś głupie powody a nie zdelegalizowali kontraktów.
Partia piratów komputerowych i drogowych kiedyś wejdzie w koalicjęz partią inwestorów. I zrobimy lustrację. Kto choć raz miałSkę ten zostanie skazany na smierć przez udziałw badaniach medycznych, co by odkupił swoje winy.
Tapio / 2009-09-02 22:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
zanurkowali janki na koniec
mmx / 2009-09-02 21:56 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
głębszej korekty nie będzie - a wiecie jaki jest tego gł. powód? banki inwestycjne i fundusze nie bardzo się kwapią do korekt (a raczej klienci tychże)
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy