Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Krew na parkiecie po informacji z USA

GPW: Krew na parkiecie po informacji z USA

Money.pl / 2008-01-04 17:26
Komentarze do wiadomości: GPW: Krew na parkiecie po informacji z USA.
Wyświetlaj:
zbig$ / 2008-01-06 22:14 / Uznany gracz - weteran 93/94
o zadluzaniu sie Polakow
http://www.rp.pl/artykul/5,81453.html
zbig$ / 2008-01-06 22:10 / Uznany gracz - weteran 93/94
http://lemansa.blogbank.pl/files/2008/01/dj1.png
odlotowy wykresik ze znaczkiem...))
Eres / 2008-01-06 22:26 / portfel / Wieczny debiutant
E tam, odlotowy to on będzie jak się pokaże znaczek Statuy
Wolności :)
zbig$ / 2008-01-06 22:42 / Uznany gracz - weteran 93/94
u góry - trzeba by zasugerowac autorowi...)))
needle / 2008-01-06 22:07 / Bez rangi
...ale gdybyście się czuli tak jak ja...
...to dobrą radę mam:
http://www.rp.pl/artykul/79868.html
Eres / 2008-01-06 22:13 / portfel / Wieczny debiutant
Pij, Bracie, pij....
Alkohol to zguba ludzkości.....
Kieliszek dobrej wódki, to czarodziej....

itd...itd....itd
zbig$ / 2008-01-06 22:15 / Uznany gracz - weteran 93/94
,,,na starosc torba i kij...
wojby / 83.3.181.* / 2008-01-06 22:11
HEEE
myslalem ze cos o gieldzie:)
ale tez czuje jakbym mial kaca
tylko ze mam go juz od poczatku listopada....
:)
bebe / 2008-01-06 23:03 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
PANOWIE.......SAMA....NIE WIEM......!!!!!!!!!!!!!!;
aleeeeeeeeee...............]
na tyle co wysłuchałam ........m.in...-załamana jestem paragrafami dot. mojego ISTESTWA...............
szlag by to trafił............
...................................................
nie chce mi się nawet o tym tu mówić....../wkurzona.....zniechęcona.....zatroskana za moje dzieci.....wkórwiona....- też..-/liczę na wykropkowanie/
i cholera.....!!!!!!!!!!!!!! .- po mojemu.....

---------------------------------------------------------------
2008-01-06 22:15:04 | *.*.*.* | zbig$ [ Weteran 93/94 ]
,,,na starosc torba i kij...
------------------------------------------------dzięki paragrafom........!!!!!!!!!!!!!.......!!!!!!!!!!.......
bądź............uda się......bądż.........- nie uda się.....???????!!!!!!
-------------------
dlaczego........???????
ZATROSKANA - BEBE
-momenty były------były.........momenty są .......```SĄ".......ależ jestem "zdowołowana"....tym CO CHCIAŁAM TWORZYć"-
- paragrafy....paragrafy....paragrfy.....paragrafy.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!a kysz.......
NIEDOSTOWAWCZE.............czają się - bo nieźle się nadal CZUJĄ......!!!!!!! -a kysz....!!!!
needle / 2008-01-06 23:26 / Bez rangi
jak wpiszesz z błędem to nie wykropkuje
krzysiek29 / 2008-01-06 21:23 / Uznany Gracz Giełdowy
a jen dalej spada
eprach / 2008-01-06 21:37 / portfel / Onedaytrader
ja tam widzę że wzrósł w piątek o 0,78%
krzysiek29 / 2008-01-06 21:38 / Uznany Gracz Giełdowy
sorry masz racje dalej sie umacnia
Sancho Panches / 2008-01-06 21:44 / Bywalec forum
mam wrazenie ze kazda strona pokazuje inaczej... a juz stooq to zupelnie:/
eprach / 2008-01-06 21:42 / portfel / Onedaytrader
a co mi po racji :-)

jutro po dobrej stronie trzeba się wystawić... :-)
kowal1286 / 2008-01-06 20:51
a ja sie podnieciłem, w piątek rano sprzedałem tvn, kupiłem stalprofi i jestem prawie 7% do tyłu. A potem natknąłem sie na rozdział o unikaniu emocji podczas składania zleceń u eldera:(
osesek / 2008-01-06 22:23 / Pan Tysiącznik
Każdy powinien przeczytać !
I nie tylko Eldera, również John R. Nofsinger'a oraz Martin J. Pring'a. Oczywiście zanim zacznie się angażować pieniądze na giełdzie (:
Eres / 2008-01-06 20:45 / portfel / Wieczny debiutant
Tę stronę wskazał lefek. Warto wydrukować i spokojnie sobie przeczytać. Można z paroma tezami/ teoriami się nie zgadzać, ale przemyśleć, why not.
PS. Osesku, nie pytaj o czas na pracę zawodową :)
http://www.mises.pl/540
Romi / 2008-01-06 20:42 / portfel / Koci Tata
Kto oglądał skarb narodów 2008?
marlowe / 2008-01-06 20:33 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
zapraszam do udziału w ankiecie na marlowe.bblog.pl
rotux / 2008-01-06 22:30 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj
Zajrzałem, ale nie ma cukru, nie ma jena, nawet mojej jeszczeNieŻony nie ma.
Jak uzupełnisz ankietę, to z przyjemnością zagłosuję :)
Pozdro
Jaronero / 2008-01-06 21:14 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
szkoda że w ankiecie nie ma kontraktów :) wybrałem mniejsze zło, czyli surowce ;)
Eres / 2008-01-06 20:49 / portfel / Wieczny debiutant
Oj, ja. Zapisałem się w akcjonariuszach.
warren buffet / 2008-01-06 20:25 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Fed zaoferuje większe środki bankom
Pb. 06.01.2008 12:16

Fed zwiększy o 50 proc. ilość środków oferowanych na aukcjach dla banków. 14 i 28 stycznia „do wzięcia” na preferencyjnych warunkach będzie 30 mld USD. Poprzednio było to 20 mld USD.
Zdaniem analityków, decyzja o zwiększeniu dostępnych środków oznacza, że ogłoszone pod koniec ubiegłego roku działania mające zwiększyć płynność systemu kredytowego przyniosły sukces.
MD, AP


niech pompuje dalej, byle do wyborów widze.... niech pompuje
zbig$ / 2008-01-06 21:58 / Uznany gracz - weteran 93/94
a jakie qrcze ma inne wyjscie - dopuścic do krachu???
Dopiero po wyborach...)))
warren buffet / 2008-01-06 22:06 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
czasem trzeba poświęcić kawałek lasu i odizolować pozostałą część, zeby nie bylo tragedii
Krzych / 2008-01-06 20:38 / Płoteczka na forum
ciekawy jest artykuł z pb. z 04.01
W tygodniu między świętami niewiele się działo na globalnym rynku funduszy. Miedzy 26 grudnia a 2 stycznia kapitał odpływał z rynków rozwiniętych. Jednak giełdy rozwijające się nie zanotowały wzrostu. Najwięcej kapitału ulotniło się ze Stanów Zjednoczonych. W tym okresie saldo międzynarodowych funduszy działających na tym rynku (na podstawie danych z Deutsche Banku i Emerging Portfolio Fund Research) wyniosło - 1,164 mld USD. Z rozwiniętych parkietów europejskich wyparowało 711 mln USD.
Kapitał nie płyną jednak na rynki wschodzące. Między 26 grudnia a 2 stycznia zanotowały one symboliczny napływ o wartości 562 mln USD. Większość z tych pieniędzy trafiło do regionu określanego EMEA (Europa, Środkowy Wschód i Afryka). Zastrzyk świeżej gotówki wyniósł 300 mln USD. Pozostałe regiony rozwijające się miały saldo w okolicach zera.
Sytuacja w kolejnym tygodniu może się jednak zmienić. Po piątkowych danych z rynku pracy w Stanach Zjednoczonych znacznie wzrosło prawdopodobieństwo kolejnych cięć stóp procentowych za oceanem. Wielu analityków oczekuje, że jeszcze w styczniu Fed obniży stopy o 50 pkt. baz. Dla międzynarodowych graczy to oznacza, że spadnie wartość dolara. Zatem bardziej będzie się funduszom opłacało inwestować na rynkach wschodzących. Dlatego w kolejnych tygodniach można się spodziewać znacznego napływu kapitału na rynki rozwijające się. Parkiet na Wall Street także powinien na tym skorzystać. Niższe stopy procentowa podetną oprocentowanie lokat bankowych w Ameryce. Zatem więcej gotówki trafi na giełdę.
aszulski57 / 2008-01-06 21:06 / Tysiącznik na forum
podejrzewam,że tez nie wytrzymam i coś kupię .Tak dla emocji.
Mam nadzieję , że nasi będą bronić 3400 na WiG 20 a może nawet wyciągać.
W tym tygodniu podobno nie ma danych z USA .
Któż to wie.?
koluniu / 2008-01-06 22:03 / Bywalec forum
Jak zwykle się mylisz. Dam ci dobrą radę zrób sobie przerwę. Bronić 3400? Żenada.
Krzych / 2008-01-06 21:12 / Płoteczka na forum

stooq.pl/kalendarium/
3400 padnie , ale jak się dobrze kupi:)
aszulski57 / 2008-01-06 21:14 / Tysiącznik na forum
pewnie ,że padnie może jednak nie tak szybko.
Krzych / 2008-01-06 21:22 / Płoteczka na forum
3200 będzie bronione i mam nadzieję że niżej nie będzie
Krzych / 2008-01-06 21:27 / Płoteczka na forum
oprócz tego co mam w portfelu na celownik biorę EKP do 12.02 , INC do 16.01 i MCR chyba że ktoś coś ma przeciw tym spółką..........
binboner / 83.23.51.* / 2008-01-06 20:19
Jako, że jutro będziemy mieli idealny dzień na zrobienie małych zakupów, szczególnie w
pierwszych 30 min. sesji, pragnę zwrócić Waszą uwagę na CP Energię.

CP Energia to jedyna spółka gazowa na GPW oprócz PGNiG. Ostatnia wycena na 17,24zł, super
infa, mała liczba akcji w obrocie, planowana nowa emisja w II połowie 2008 roku.


Gigant zbiera gratulacje za wejście w zagraniczne złoża, a tu firma z grupy Capital
Partners odbiera mu miano lidera produkcji LNG.Kontrolowanemu przez skarb państwa
Polskiemu Górnictwu Nnaftowemu i Gazownictwu (PGNiG) rośnie poważny konkurent w produkcji
LNG (skroplonego gazu ziemnego). Staje się nim rosyjski Kriogaz, należący w 100 proc. do
CP Energii, firmy z portfela notowanej na GPW spółki Capital Partners - napisał "Puls
Biznesu".

Do tej pory PGNiG było jedyną firmą produkującą LNG na rynek polski — dostarczało
7,9 tys. gazu ton rocznie (10,7 mln m sześc.). Gdy ktoś - tak jak CP Energia - chciał
handlować gazem skroplonym, musiał kupować go od państwowego monopolisty.
Tymczasem już w 2008 r. dzięki kolejnym inwestycjom w zakładach w Petersburgu to Kriogaz
stanie się liderem produkcji skroplonego gazu ziemnego w naszej części Europy. Rosyjska
spółka podpisała umowy na budowę dwóch fabryk skroplonego gazu o łącznej produkcji 14
tys. ton rocznie. Uzgodniła też kolejną inwestycję. Trzecia fabryka ma wytwarzać 34 tys.
ton LNG rocznie - poinformował "Puls Biznesu".

Kriogaz chce zaopatrywać Federację Rosyjską, ale nadwyżki trafią do klientów w Polsce,
gdzie CP Energia do niedawna obracała jedynie LNG kupionym od PGNiG.

- Budowa zakładów LNG pozwoli nam na uniezależnienie się od zewnętrznych dostawców gazu.
Analizy rynkowe oraz dotychczasowa praktyka spółki wskazują, że sprzedaż gazu skroplonego
odbiorcom indywidualnym i hurtowym jest perspektywicznym źródłem przychodów — mówi
Marcin Buczkowski, prezes CP Energii.

------------------------------------------------------------------

CP Energia ma umowę na sprzedaż gazu


Spółka CP Energia podpisała list intencyjny dotyczący sprzedaży gazu ziemnego firmie
Symetric.

Szacunkowa wartość umowy sprzedaży gazu w okresie pięciu lat może wynieść 38,5 mln zł
plus VAT. "(...) 3 grudnia 2007 roku podpisany został list intencyjny pomiędzy CP Energia
SA zwaną dalej sprzedającym, a Symetric Sp. z o.o. zwaną dalej kupującym. Strony zgodnie
deklarują chęć prowadzenia negocjacji mających na celu podpisanie umowy inwestycyjnej
oraz umowy sprzedaży gazu ziemnego na potrzeby kupującego" - podano.

Firmy planują podpisanie umowy do 31 stycznia przyszłego roku. Roczne zapotrzebowanie
gazu ziemnego wynosi około 5 mln metrów sześciennych.

Szacunkowa wartość umowy sprzedaży gazu w okresie pięciu lat wynosi 38,5 mln zł plus
VAT.

------------------------------------------------------------------

Spółka zależna CP Energia ma kontrakt za 40 mln euro

Spółka zależna CP Energia ma kontrakt za 40 mln euro
fot: PAP/Bogdan Borowiak

ZAO Kriogaz, spółka zależna CP Energia, podpisała list intencyjny z OOO Power Solutions
Group i OOO Sigma Technologies dotyczący wykonania przez ZAO Kriogaz projektów i
przeprowadzenia "pod klucz" prac budowlano-montażowych kompleksów skraplania gazu
ziemnego w Rosji.

Szacunkowa wartość umowy to 40 mln euro.

"Strony zgodnie deklarują chęć prowadzenia negocjacji mających na celu podpisanie umowy
inwestycyjnej na wykonanie przez ZAO Kriogaz projektów i przeprowadzenie "pod klucz" prac
budowlano-montażowych trzech kompleksów skraplania gazu ziemnego w miastach Moskwa, St.
Petersburg i Omsk o mocach produkcyjnych od 30 do 100 ton gazu LNG na dobę, a także
systemów magazynowania i regazyfikacji" - podano.

Do finansowania projektu zobowiązała się OOO Sigma Technologies.ZAO Kriogaz oferuje
jednocześnie usługi konsultacyjne odnośnie transportu skroplonego gazu ziemnego. Firmą
prowadzącą obsługę i eksploatację obiektów po ich wybudowaniu ma być ZAO Kriogaz.

Podpisanie umowy inwestycyjnej planowane jest w ciągu dwóch miesięcy od momentu
podpisania listu. Szacunkowa wartość umowy na wybudowanie instalacji wynosi 40 mln euro,
czyli ok. 144 mln zł.

------------------------------------------------------------------

CP Energia: 100 mln zł na inwestycje w 2008 roku
śro, 19. grudnia 07, 05:53
CP Energia w ciągu dwóch lat chce zbudować 420 km nowych gazociągów. Nie wyklucza nowej
emisji w II połowie 2008 r.

Pierwszy na polskiej giełdzie niezależny dystrybutor gazu ziemnego rozszerza plany
ekspansji.

- Pracujemy obecnie przy udziale rady nadzorczej, nad wieloletnią strategią rozwoju grupy
oraz szczegółami rozszerzonego programu inwestycyjnego - zapowiada Marcin Buczkowski,
prezes CP Energii. Dodaje, że jednym z priorytetów będzie rozbudowa sieci gazociągów na
terenie Polski oraz infrastruktury wykorzystującej skroplony gaz ziemny (LNG). Obecnie
spółka ma 157 km własnych sieci gazowych wysokiego i średniego ciśnienia.

- Mogę zdradzić, że rozszerzony program inwestycyjny na kolejne dwa lata (do końca 2009
r.), nad którym obecnie pracujemy, obejmuje budowę dalszych 420 km gazociągów - ocenia.
Już w przyszłym roku na rozwój infrastruktury produkcyjnej i dystrybucyjnej LNG CP
Energia planuje wydać ok. 100 mln zł.

Spółka jest w trakcie budowy największej w Polsce instalacji skraplania gazu ziemnego.
Realizacja wartej 50 mln zł inwestycji pozwoli na sprzedaż ok. 46 mln m3 gazu ziemnego
rocznie.

Firma rozpoczęła też rozbudowę mocy produkcyjnych LNG na terenie Federacji Rosyjskiej. Na
początku grudnia ZAO Kriogaz, spółka zależna CP Energii, podpisała umowy na budowę dwóch
fabryk skraplania gazu ziemnego w Rosji.

Zakończenia budowy jest planowane na koniec I i II kwartału 2008 r.

Firma nie wyklucza przeprowadzenia nowej emisji akcji.

- Inwestycje generują zwiększone zapotrzebowanie na środki finansowe. Po zatwierdzeniu
nowej strategii przez Radę Nadzorczą, na początku 2008 r., zdecydujemy o strukturze i
formie pozyskania finansowania. Bardzo prawdopodobnym wariantem jest kolejna emisja akcji
CP Energii na rynku publicznym w drugiej połowie 2008 r. - podkreśla prezes Buczkowski.

------------------------------------------------------------------

Kontrakt PGNiG ze spółką CP Energii za 116 mln zł
wnp.pl (Dariusz Ciepiela)
27.12.2007 05:46

Gaslinia, spółka z grupy CP Energii, zawarła z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem
umowę na sprzedaż i przesył gazu. Szacunkowa wartość umowy wynosi: 116,5 mln zł.

Umowę sprzedaży i przesyłu Gaslinia i PGNiG zawarły na 10 lat. Szacunkowa wartość umowy w
całym okresie jej obowiązywania wynosi: 116,5 mln zł.

Ustalenie należności za dostarczone i odebrane ilości gazu odbywać się będzie w okresach
miesięcznych.

------------------------------------------------------------------

CP Energia zwiększy swoją sieć gazową
wnp.pl (Dariusz Ciepiela)
02.01.2008 06:04

Spółki zależne CP Energii: Gaslinia i Gazpartner rozbudują sieć gazową grupy o ok. 96,5
km.

Gazpartner przygotowuje się do realizacji projektu „Sieć gazowa średniego ciśnienia
Ińsko – Dobrzany”. Projekt polega m.in. na opracowaniu dokumentacji
projektowej i formalno – prawnej, uzyskaniu pozwolenia na budowę oraz budowie i
uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie. Dokładna lokalizacja wykonywanych gazociągów
zostanie określona po wykonaniu dokumentacji technicznych i po podpisaniu umów
przyłączeniowych przez zamawiającego.

Realizacja rozbudowy sieci gazowej Ińsko – Dobrzany pozwoli na znaczące zwiększenie
wolumenu sprzedaży gazu ziemnego. Dzięki tej inwestycji sieć gazociągów Grupy CP Energia
zwiększy się o ok. 60 km. Projekt ma być gotowy do 31 października 2008 r.


Z kolei spółka Gaslinia zamierza zrealizować projekt „Sieć gazowa średniego
ciśnienia Andrzejewo”. Realizacja projektu polega m.in. na opracowaniu dokumentacji
projektowej i formalno – prawnej, uzyskaniu pozwolenia na budowę oraz budowie i
uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie. Termin wykonania projektu przewidziano na 31 grudnia
2009 r.

Realizacja rozbudowy sieci gazowej Andrzejewo pozwoli na zwiększenie sieci gazociągów
Grupy CP Energia o kolejne ok. 36,5 km.
Ponadto, Gaslinia zrealizuje także projekty „Sieć gazowa średniego ciśnienia
Smardzewice” i „Sieć gazowa średniego ciśnienia Żychlin”.

------------------------------------------------------------------

CP Energia kupiła rosyjską spółkę ZAO Kriogaz - operatora instalacji skraplania gazu
ziemnego w Rosji - poinformowała CP Energia we wtorek w komunikacie.

Umowa weszła w życie po tym, jak CP Energia zawarła umowę z Gazprom Eksport umożliwiającą
eksport z Rosji skroplonego gazu.

Tym samym CP Energia została drugą firmą po PGNiG, posiadającą umowę na dostawy gazu z
Federacji Rosyjskiej.

"Pragniemy zaspokajać potrzeby rynku wewnętrznego Federacji Rosyjskiej, ale dzięki
zawartemu kontraktowi z Gazprom Eksport możemy również dostarczać więcej gazu dla naszych
klientów w Polsce - powiedział cytowany w komunikacie Marcin Buczkowski, prezes CP
Energia.

Dodał, że CP Energia przygotowuje program inwestycyjny dla spółki ZAO Kriogaz. Nie podał
jednak szczegółów.

Grupa CP Energia posiada ponad 100 km własnych sieci gazowych wysokiego i średniego
ciśnienia, a dalsze 170 km jest na etapie projektowania. Spółka jest właścicielem i
operatorem instalacji magazynowania, regazyfikacji LNG, armatury przesyłowej gazu
ziemnego oraz specjalistycznych cystern kriogenicznych do przewozu LNG.

ZAO Kriogaz ma siedzibę w St. Petersburgu, założona została w 1993 roku jako spółka
specjalizująca się w technologii skroplonego gazu ziemnego.

------------------------------------------------------------------

CENY GAZU

Będą rosły nadal i okres względnie taniego gazu raczej bezpowrotnie skończył się. Ceny
gazu będą pobudzały inwestowanie w przemysł gazowniczy oraz spowodują dalsze
zróżnicowanie w dostawach gazu rurociągami bądź transportami LNG. Podstawą wyznaczenia
cen gazu są i będą nadal ceny ropy naftowej, chociaż zauważa się również indeksacje cen w
stosunku do cen energii elektrycznej lub węgla. Ta ostatnia tendencja jest zauważalna
zwłaszcza tam gdzie pojawiają się alternatywne źródła energii (np. węgiel, energia
jądrowa).
eprach / 2008-01-06 20:28 / portfel / Onedaytrader
rano było za mało wklejania?? spadaj na bankiera..
aszulski57 / 2008-01-06 20:28 / Tysiącznik na forum
jak spadnie to kupię na longa.
aszulski57 / 2008-01-06 20:57 / Tysiącznik na forum
debiut był po 6,30 a ostatnie zamkniecie 8.78./40% wyzej/
Głupków szukaj gdzie indziej.
binboner / 83.23.51.* / 2008-01-06 21:15
głupek to właśnie się wpisał, bo debiut był po 9zł

http://stooq.com/q/?s=cpe&c=3m&t=l&a=lg&b=0
aszulski57 / 2008-01-06 21:46 / Tysiącznik na forum
sprawdź na gpwinfostrefa.pl / pierwsze notowanie:6,30.

Pozbyć się chcesz ?
binboner / 83.23.51.* / 2008-01-06 22:18
tak, chce sie pozbyc, ale po jakies 30zl

http://tinyurl.com/2xzkah
aszulski57 / 2008-01-06 22:28 / Tysiącznik na forum
http://gpwinfostrefa.pl/palio/html.run?_Instance=cms_gpw.pap.pl&_PageID=2&_OID=20&_Lang=pl&_ISIN=PLCPENR00035&_SOID=23&_CheckSum=-1719649741
binboner / 83.23.51.* / 2008-01-06 22:16
"Udany debiut walorów CP Energia na warszawskiej

Na warszawskiej Giełdzie zadebiutowała w środę spółka CP Energia. Na otwarciu notowań kurs praw do akcji wzrósł o 5,4 proc. do 9,4 zł. Cena emisyjna wynosiła 9 zł."

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=3ddf8b3f-d243-49e4-bd4a-c6dc1d022167
koluniu / 2008-01-06 20:22 / Bywalec forum
Po co to wklejasz skoro i tak nikt tego nie przeczyta, bo komu by się chciało. Myśl tak dalej i kupuj jeśli chcesz, ale czy nie lepiej od razu przeznaczyć tych pieniędzy na jakiś dobroczynny cel?
warren buffet / 2008-01-06 20:20 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
matko
żubr / 2008-01-06 20:39 / Bywalec forum
tak na uciśnionych nie mających sie gdzie podziać metroseksualistów :)
koluniu / 2008-01-06 20:15 / Bywalec forum
Czytając Wasze posty dochodzę do wniosku że dalej łudzicie się że jutro nie będzie tak źle...oczywiście mylicie się. Będzie bardzo duży spadek i założe się że większość z was będzie myślała że musi odbic bo np. w Stanach po takim spadku musi być odbicie i oczywiście znowu bedziecie w błędzie bo Stany posypią się dalej jak i nasze indeksy. To się nazywa trend spadkowy...(pewnie większość jeszcze nie miała z nim doczynienia), a właśnie takie myślenie i nadzieja że nie będzie tak źle podsyci spadek. Gdybym ja miał długie pozycje lub akcje a na otwarciu rynek zwalił się na ok 2% to z uśmiechem zamykał bym wszystko, ale myslę że takiej szansy już nikt nie dostanie.
eprach / 2008-01-06 20:31 / portfel / Onedaytrader
a jutro o 13 znowu napiszesz że zamykasz shorty bo musisz do pracy :-)
koluniu / 2008-01-06 21:57 / Bywalec forum
Jutro mam na 6 rano a wracam o 14.
krzysiu123 / 2008-01-06 20:23 / Bywalec forum
znaczy jak ja już mam duże straty w tym ING to spylać do gotówkowego? od wtorku
Krzych / 2008-01-06 20:22 / Płoteczka na forum
czy postawisz na tą dywagację cały swój kapitał , skoro jesteś pewny na taki scenariusz?
ja jutro zaryzykuję dt. niewyjdzie będzie long.
aszulski57 / 2008-01-06 20:37 / Tysiącznik na forum
Krzychu : przeczytaj poniżej :

2008-01-03 13:06:51 | *.*.*.* | koluniu
Re: GPW: Niedźwiedzi początek roku
Pozamykałem Ski z minimalnym zyskiem. Wolę nie ryzykować. Rynek jest dziwny bo według mnie
nie ma żadnych przesłanek by rósł to jednak jakoś spadać tez nie chce. Dziwne to wszystko
koluniu / 2008-01-06 22:00 / Bywalec forum
Człowieku ja mam dziennie średni obrót ok 40 kontraktów i jak coś piszę w czwartek to jest oczywiste że w piątek wykonam jakiś ruch. Wiem że człowiekowi który ciągle traci trudno jest uwierzyć że inni zarabiają, albo nie chcesz uwierzyć bo mniej cię boli, ale nie zarzucaj mi kłamstwa bo za malutki jestes na to.
needle / 2008-01-06 22:49 / Bez rangi
kupujesz kontrakty...
....a później ...na szychtę...
i ciągle zarobek
Ty pracujesz, a tam Ci rośnie
powodzenia
Bravo Aszu!
Krzych / 2008-01-06 20:51 / Płoteczka na forum
na panice mówi się nie łap noża , ale drugie powiedzenie jest kupuj jak się krew leje.
jeżeli jutro polecą stopy na wielu spółkach odczekam bo może być reakcja łańcuchowa jeden będzie uruchamiał drugi wtedy wchodzący w dt. mogą nie mieć komu sprzedać i będą jechać po kosztach lub je ciąć.Wszystko uzależnione od sytuacji
ale na dupie nie umię wysiedzieć i choć za trochę wskoczę:))
warren buffet / 2008-01-06 20:21 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ale swiata nie uzdrowisz. nie ma co pisac. dobrze nikomu nie zrobisz :)

róbmy swoje :)
Sancho Panches / 2008-01-06 20:21 / Bywalec forum
jak to mowia na moim podworku i nie tylko moim:
nie s r a j g o w n e m
bedzie jak bedzie....... zreszta wazne co sie stanie na przestrzeni tygodnia, miesiaca... samo jutro nie wazne:)
koluniu / 2008-01-06 20:25 / Bywalec forum
Jeśli chodzi o tydzień i miesiąc to myslę że trzeba przyzwyczaić się na wartość w20 z 2-ką na czele.
szymon / 2008-01-06 19:54 / Uznany Gracz Giełdowy
HAWE
Zmiana prognozy finansowej na 2007 rok

Prognoza finansowa opublikowana raporcie bieżącym nr 82/2007 w dniu 6 sierpnia 2007 roku przewidywała osiągnięcie:
- skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży 53.930 tys. złotych
- skonsolidowanego zysku brutto 2.255 tys. złotych.

Zweryfikowana i zaktualizowana prognoza zakłada osiągnięcie w roku 2007 przewiduje osiągnięcie:
- skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży 57.305 tys. złotych
- skonsolidowanego zysku brutto 18.877 tys. złotych.

no to jutro bedzie niezla jazda.....
dabor / 82.210.129.* / 2008-01-07 01:56
.... a tę transakcje jak skomentujesz.....Raport bieżący 1/2008 Zarząd HAWE S.A. z siedzibą w Warszawie (Spółka) przekazuje do publicznej wiadomości, że w dniu dzisiejszym (tj. 3 stycznia 2008 roku) od członka Rady Nadzorczej Spółki wpłynęło zawiadomienie o dokonaniu przez podmiot, w którym pełni on funkcję członka organu zarządzającego transakcji kupna 10.070 praw poboru akcji HAWE S.A., po średniej cenie 357,00 zł/sztuka. Transakcja zakupu została dokonana w dniu 28 grudnia 2007 roku poza rynkiem regulowanym, w trybie umowy cywilnoprawnej.
krzysiu123 / 2008-01-06 20:08 / Bywalec forum
znaczy jak dla mnie to wygląda że ta nowsza na dole jest lepsza niż poprzednia czyli powinniśmy na koniec dnia być na + czy pochrzaniłem na całego?
eprach / 2008-01-06 20:15 / portfel / Onedaytrader
teoretycznie.. a może info żeby wyjść przed zjazdem...
needle / 2008-01-06 22:50 / Bez rangi
eprachowi chodzoło o II zjazd MONEY.pl
marlowe / 2008-01-06 19:53 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
ma ktoś może serial "Wolny wybór" Miltona Friedmana w jakichś pliczkach, które można by wrzucić na ftpa? Nie mogę go znaleźć na emulu. Znalazłem torrenta z wszystkimi odcinkami ale nie po polsku, a wolałbym jednak z lektorem...
edeejay / 2008-01-06 19:37 / Bywalec forum
Witam
Jakie zachowanie zalecacie z Fonem mam ich akcje i pp i nie wiem jak się zachować przed 09.01 ??
lefek / 2008-01-06 18:30 / Bywalec forum
Witam.
Warto obserwować też i ten wykres ....

http://stockcharts.com/charts/gallery.html?$DJW

Yaurek podawał na innej stronie lecz chyba przesłanie wykresów jest podobne.
pozdrawiam :))
anonim_03 / 2008-01-06 18:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
18 kwietnia to forum grzmiało.
grały fanfary i strzelał szampan
zostaliśmy organizotarami Euro 2010
miał być mega-wzost gospodarczy
a jego centrum deweloperka

kto wtedy kupił nie zrobił zbyt rozsądnie ....
http://stooq.pl/q/?s=f_dew
piciu / 2008-01-06 19:54 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
2012 :)
inwestor1975 / 2008-01-06 18:45 / Tysiącznik na forum
kto kupił i sprzedał
zarobił krocie
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy