GPW: Ledwo na plus

Money.pl / 2009-07-16 17:29
Komentarze do wiadomości: GPW: Ledwo na plus.
Wyświetlaj:
bebe / 2009-07-17 04:10 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
Pa......nocy.........
witam o poranku.......;-))))
ptaki mnie witają...- szum ulicy...- też.....;-)

do poczytania....;-)
Irys59 / 83.26.237.* / 2009-07-17 00:17
dla Dociekliwego i Bebe -jestescie kochani :)
http://www.youtube.com/watch?v=QmUmhFyic9A&feature=related

dobranoc:)
bebe / 2009-07-17 00:23 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
Irys......posłucvhaj drugiej melodii podanej przez dociekliwego....;-)

Dobrej i zielonej Nocki.......
Life / 2009-07-17 00:32 / Tysiącznik na forum
Witaj dziewczyno.
Co dobrego słychać ?
bebe / 2009-07-17 00:37 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
Life.....grzmię na lewo i prawo...- takie infa...;-)))...cha.,..ha...cha
Life / 2009-07-17 00:43 / Tysiącznik na forum
To dobrze Beatko. Zawsze jesteś sobą oby inni fajni ludzie ponownie zaczęli pisać. Ty jesteś jedną z nielicznych twardzieli co przegonić się nie dają :)
Pozdrawiam serdecznie jak nie wiem co :)
Buziaki :))))
bebe / 2009-07-17 00:58 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
Life...
wiesz......ja Twoja ... - jak to było..?.- acha...- landrynka...;-))))..cha...ha...cha

pozdrawiam Cię również serdecznie...lączac buziaki...;-)
bebe / 2009-07-17 01:11 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
kurde...znów mi tekst poleciał....- przeciwko mnie...;-(((
echhh...- te żarty...
dociekliwy / 2009-07-17 00:22 / portfel / Tysiącznik na forum

jestescie kochani

wiemy
dobranoc
Irys59 / 83.26.237.* / 2009-07-17 00:29
dociekliwy :)...to Ty chyba mnie czasami czytasz ....ja te muzy znam :))))

ta moja muza to tez z tego forum -niech to bedzie nasz sekret :)
jestes super!

dobranoc:)
dociekliwy / 2009-07-17 00:32 / portfel / Tysiącznik na forum

to Ty

to ja
a tatuaz bedzie
dobranoc
Irys59 / 83.26.237.* / 2009-07-17 00:46
teraz to nie zasnę :))))))
napisz do mnie :)...................adres znasz ;))))))))
jutro to znaczy dzis ale rano ....na pewno odpiszę :)))))))

niesamowite.........Opatrznosc?.........gdyby nie smutek nie zagladałabym tutaj:)))))
tatuaz ..ok..wybierzesz kolor:)))).....i miejsce...hahahhahaha

dobranoc:)

juz snię ;)
bebe / 2009-07-17 00:54 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
noooo.....no...- teraz mam kołowrotek z domysłami...- i w dodatku bez podania mi jakiejkolwiek ścieżki....- błądzę Irys i dociekliwy......;-(
dociekliwy / 2009-07-17 12:40 / portfel / Tysiącznik na forum
Bladzic jest rzecza ludzka
Pzdr.
Life / 2009-07-17 00:33 / Tysiącznik na forum
Dosyć tego! Lizusy spać :)
piciu / 2009-07-17 00:05 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
do poczytania

Pięć portfeli

Minęła połowa 2009 r. Na warszawskiej giełdzie akcji główny indeks koniunktury giełdowej, czyli WIG20 w okresie pierwszych 6 miesięcy zanotował niecały jeden procent ujemnej stopy zwrotu.

O wartości obrotów nie będę się za wiele rozpisywał, bo wartość obrotów poniżej 1,5 mld zł na sesję uważam jedynie za sesje, które się odbyły. Wyższe niż przeciętnie słupki z obrotami na rynku można było odnotować tylko w okolicach sesji, gdzie występowało wygasanie kontraktów terminowych. Jak na dojrzały rynek to trochę za mało. Na warszawskiej giełdzie notowanych jest 376 walorów. Jeżeli po kilkunastu latach istnienia tego rynku całkowita wartość obrotów nie może przekroczyć wartości obrotów na pojedynczych spółkach notowanych na nieco bardziej rozwiniętym rynku niż warszawski, to znaczy, że tego kapitału brakuje. I nie można za to winić jedynie panującego kryzysu (najczęściej w mediach, bo na polskich ulicach jakoś ciężko doszukać się znamion recesji czy kryzysu). Zatem można sobie darować wszelkie pozostałe wyliczanki, bo od tego są archiwiści i oni mają za zadanie kompletować dane historyczne.

Sztuka zajmowania pozycji

Jak wspomniałem, WIG20 (chyba bardziej odpowiednia powinna być nazwa WIG5, czyli indeks 5 spółek o największej kapitalizacji rynkowej) w ciągu 6 miesięcy nieznacznie zmienił swoje położenia. Analitycy techniczni mają po tym okresie orzech do zgryzienia w postaci odpowiedzi na pytanie, czy w końcu uda się przedostać na poziom powyżej 2000 punktów, czy nadal fascynować się przyjdzie obroną 1800 punktów i nieudaną próbą zaatakowania 1900 punktów. Analitycy fundamentalni będą mieli trochę łatwiej. Ale czy to jest takie pewne, to dopiero się okaże. W niezwykle fajnym i pozbawionym „superinteligentnych wywodów” artykule Elizy Więcław opublikowanym w „Rzeczpospolitej” (wersja elektroniczna z 6.07.2009 r.) i zatytułowanym „Bez wyników za drugi kwartał” można przeczytać o zmianie w publikacjach raportów spółek giełdowych. To dobrze, że nowe wypiera stare ale są takie obszary na rynku, które pewnym zmianom nie podlegają.

Jak wiadomo, ceny dóbr mogą rosnąć, spadać i pozostawać bez zmian. Są specjaliści, którzy jak nikt na świecie potrafią wybrać najlepszy moment do zajmowania pozycji na rynku i potrafią również jak nikt na świecie wybrać najlepszy moment do opuszczania wcześniej zajętych pozycji. O czymś takim jak portfel inwestycyjny czy dywersyfikacja zapewne nigdy nie słyszeli. Do czasu, dopóki łut szczęścia nie okazał się zdradliwy. Ale są też tacy, którzy znają takie pojęcia i nie ustawiają horyzontu inwestycyjnego na bazie 1 sesji czy nawet 1 godziny podczas sesji. I tacy inwestorzy w minionym półroczu nie mieli powodów do zmartwień.

Czterech inwestorów

Zacznijmy od najprostszego portfela inwestycyjnego zbudowanego na bazie 16 akcji wylosowanych spośród wszystkich notowanych akcji i praw do akcji na warszawskiej giełdzie. Składniki tego portfela są nieistotne, bo przecież jak to bywa w losowaniach – wynik może być różny. Inwestor miał do dyspozycji 50 tys. zł, wylosował 16 obiektów (jak ktoś bardzo chce poznać nazwy tych akcji, to może próbować się kontaktować ze mną), zapłacił prowizję maklerską nie przekraczającą 0,4 proc. i w ciągu 6 miesięcy taki przypadkowy portfel inwestycyjny przyniósł 52,5 proc. stopy zwrotu.

Z kolei inwestor, który stawia tylko na tych co osiągają ponadprzeciętne przyrosty cenowe (wygrani zawsze sobie poradzą, a na przegranych nikt nie stawia) swój portfel inwestycyjny może ustawić w sposób nieco inny. Jest to rodzaj portfela inwestycyjnego tworzonego w trakcie czterech kolejnych sesji, czyli w okresie od 5.01.2008 r. do 8.01.2009 r. Metoda doboru akcji jest taka, że na każdej z sesji w wymienionym okresie nabywane są 4 obiekty, które na danej sesji charakteryzowały się największym procentowym przyrostem kursu. Kolejne 4 obiekty są dobierane według tej samej zasady, ale żaden z obiektów nie może być ponownie zakupiony. Tak zbudowany portfel na dzień 30.06.2009 r. przynosił 44,5 proc. stopy zwrotu.

Trzeci kolejny inwestor będzie uważał, że najlepiej to sobie radzą akcje tych firm, które w wyniku spadku cen zostały ostro przecenione. Jest to inwestor, który swój portfel inwestycyjny utworzy w trakcie czterech kolejnych sesji, czyli w okresie od 5.01.2008 r. do 8.01.2009 r. Metoda doboru akcji była taka, że na każdej z sesji w wymienionym okresie nabywane są 4 obiekty, które na danej sesji charakteryzowały się największym procentowym spadkiem kursu. Kolejne 4 obiekty są dobierane według tej samej zasady, ale żaden z obiektów nie może być ponownie zakupiony. Tak zbudowany portfel na dzień 30.06.2009 r. przynosił 45,4 proc. stopy zwrotu.

Przedostatni inwestor wymyślił sobie metodę, że swój portfel, tzw. kombinowany, zbuduje na bazie akcji spółek mających największy i najmniejszy wpływ na kształtowanie się poziomów indeksów giełdowych. Metoda doboru akcji była taka, że ze składu indeksó
warren buffet / 2009-07-17 00:13 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dej wiecej :) bo mi urwało tekst :)
piciu / 2009-07-17 00:16 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ale wpadka :)

Przedostatni inwestor wymyślił sobie metodę, że swój portfel, tzw. kombinowany, zbuduje na bazie akcji spółek mających największy i najmniejszy wpływ na kształtowanie się poziomów indeksów giełdowych. Metoda doboru akcji była taka, że ze składu indeksów giełdowych (WIG20, mWIG40 oraz sWIG80) wybrane zostały 3 obiekty o największej wartości rynkowej (mające największy wpływ na kształtowanie się indeksu giełdowego) oraz 1 obiekt o najmniejszej wartości rynkowej (mający najmniejszy wpływ na kształtowanie się indeksu giełdowego). W przypadku indeksu WIG inwestor wybierze spółki o najmniejszej kapitalizacji rynkowej, ponieważ te największe zasilają również wcześniej wymienione indeksy. Tak zbudowany portfel na dzień 30.06.2009 r. przynosił 30,6 proc. stopy zwrotu.

Pod dywidendy

I na koniec ostatni inwestor, który nadal uważa, że najlepsze są takie firmy, które wypłacają dywidendy. Jest to rodzaj portfela inwestycyjnego o charakterze ruchomym (obrotowym) na bazie tylko i wyłącznie dotyczącym akcji spółek, które w analizowanym okresie wypłacały dywidendy. Zasada doboru jest taka, że inwestor nie nabywa akcji na jeden raz tylko tyle razy ile jest dni sesyjnych od momentu ogłoszenia uchwały walnego zgromadzenia akcjonariuszy w sprawie dywidendy do dnia, w którym musi być posiadaczem akcji, aby nabyć prawo do dywidendy. W dniu kiedy od kursu zamknięcia z dnia poprzedniego odcinana jest dywidenda brutto, inwestor w portfelu pozostawia tylko taką ilość akcji, których wartość odpowiada dywidendzie netto oraz ewentualnemu przyrostowi cenowemu skupowanego portfela. Jeśli nie ma przyrostu cenowego, to inwestor może pozostawić w akcjach danej spółki jedynie wartość dywidendy netto. Następnie inwestor wybiera kolejną spółkę, jaka znajduje się w kalendarzu dywidendowym. Tymczasem na rachunek inwestora wpływają środki z dywidendy netto, które są zamieniane na najbliższą dywidendę. Inwestor za każdym razem ma do dyspozycji 50 tys. zł, za które nabywa obiekty dywidendowe. Warunkiem koniecznym do zajęcia pozycji jest to, aby div yield (dywidenda brutto do ceny płaconej) był wyższy od inflacji netto za ostatnie 12 miesięcy annualizowanej np. o deprecjację lub aprecjację kursu złotego względem dolara USA w tym samym okresie. W portfelu znajdują się tylko te akcje, które pozostały po zamknięciu danej pozycji dywidendowej, czyli odpowiadały wartości dywidendy netto oraz ewentualnego przyrostu cenowego. Taki portfel składał się z 12 obiektów, ponieważ tyle z nich spełniało podane wcześniej kryteria o jakości dywidendy. Tak zbudowany portfel na dzień 30.06.2009 r. przynosił 96,1 proc. stopy zwrotu.

Nikt na świecie jeszcze nie znalazł najlepszego środka jak inwestować. Każda metoda, który pozwala na osiągnięcie lepszego wyniku niż konkurent jest dobra. Najważniejsze jest to, aby samemu podejmować decyzje, a nie liczyć na łut szczęścia czy analizę podawaną metodą szeptaną. A co ma zrobić inwestor jak już żniwa dywidendowe na polskim rynku dobiegną końca? Zawsze może przenieść kapitał na rynek, gdzie takie żniwa trwają przez cały rok, np. na giełdę nowojorską. Ze szczególnym wskazaniem na rynek, gdzie dywidendy wypłacane są nie tylko raz w roku, ale i raz na kwartał czy raz na miesiąc. Tylko aby tam sobie działać, musi jeszcze wiedzieć o czymś takim jak ryzyko walutowe czy ryzyko stopy procentowej. Ale to już temat na inną okazję.

ANDRZEJ FILIPEK
Amigo11 [SAMA PRAWDA] / 66.96.16.* / 2009-07-16 23:27
Giełdowa rzeczywistość jest brutalna,
Kto nie ma BYTOMia nie zarobi....
,.,., / 83.19.74.* / 2009-07-16 23:38
Kto ma Bytom, ten stracił i nic nie odrabia
Mieczyslaw / 2009-07-16 23:34 / Uznany Gracz Giełdowy
poczekaj az branza finansowa wyjdzie z tarapatow, zobaczysz wtedy prawdziwe wzrosty na Idmie
piciu / 2009-07-16 23:29 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
cos wyblakla ta prawda
warren buffet / 2009-07-17 00:01 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
prawda, półprawda, gówno prawda :D
a.migo2 nie logo / 79.162.99.* / 2009-07-17 00:08
oj łorren łorren
SIORBAJ BYTOM
warren buffet / 2009-07-17 00:19 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
siorbam ale piwko
piciu / 2009-07-16 23:13 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
beda podnosic podatki zeby bylo dla kolesi
Po 110 tysięcy złotych otrzymało trzech członków zarządu spółki PL.2012
Amigo11 [SAMA PRAWDA] / 147.52.19.* / 2009-07-16 23:32
łoj 100k zeta to na prezia spółki nie jest jakas wielka premia. Jak dobrze pracują to czemu nie
bebe / 2009-07-17 00:01 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
nie myl Am.11...
jakie to etaty...- tych menagerów i w jakiej branzy...????...- konkretyzujmy..!
i drugie.....
sprawa etatów państwowych.....a ... menager prywatnej inicjatywy...!
No i znów ten Kenobi / 83.5.243.* / 2009-07-16 23:30
A jakie premie otrzymali urzędnicy w Warszawie za rok ubiegły?
bebe / 2009-07-16 23:22 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
słyszałam w tv. piciu ....i do tej pory klnę....- rozbój w biały dzień....tfu..!!!!
na kogo.....!!! my płacimy i harujemy.,..!!!.......
pie....kotka za pomoca młotka...!!!!
Irys 59 / 83.26.237.* / 2009-07-16 23:38
bebe .....tak mi smutno..................pociesz mnie .......zrewnzuj sie ..;(
bebe / 2009-07-17 00:12 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
Irys 59.......podaj temat...????
ale cokolwiek by nie było...- jestem z Tobą...;-)
bebe / 2009-07-16 23:55 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
Irys 59.....podpowiedz co nieco....-może będe mogła pomóc......?
dociekliwy / 2009-07-17 00:00 / portfel / Tysiącznik na forum
Moze jakas fajna muza
http://www.youtube.com/watch?v=OS8F5x07pl8
Irys59 / 83.26.237.* / 2009-07-17 00:13
dociekliwy ...............dziękuję .......niech Los Ci sprzyja !!!
piękne:)
bebe dzieki za dobre chęci ....:) juz ok :)


dobranoc :)
dociekliwy / 2009-07-17 00:16 / portfel / Tysiącznik na forum

niech Los Ci sprzyja

dziekuje
wzajemnie
bebe / 2009-07-17 00:02 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
muza też służy - dociekliwy...- na chandrę....;-)
idę...
bebe / 2009-07-17 00:09 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
cacuszko muza...;-)))
zapisałam w ulubionych ...;)...poszperam sobie dalej w tych linkach...;-)
dociekliwy / 2009-07-17 00:13 / portfel / Tysiącznik na forum
moze jeszcze to
http://www.youtube.com/watch?v=ez9jwY6kBLE
bebe / 2009-07-17 00:20 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
piękne...............................................................................................
piciu / 2009-07-16 23:37 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
tylu cwaniaczkow na rzadowych agencyjnych stolkach zarabia po 100 tysiecy (pracuja dla naszego dobra) a zwykli ludzie zarabiaja 1200 lub mniej
czy ludzie sa slepi czy glupi ze pozwalaja sie tak wykorzystywac
za co europosel zarabia 50k co on robi zebym ja mial lepsze zycie nic
tylko nauka i praca da mi lepsze zycie
wiec po co i za co .......ja tego nie moge pojac
Mieczyslaw / 2009-07-16 23:40 / Uznany Gracz Giełdowy
My w budzecie za duo pieniedzy to miec nie mozemy , bo jak jest ich nadmiar to szukaja sposobow zeby je wydac
Mieczyslaw / 2009-07-16 23:41 / Uznany Gracz Giełdowy
aha , jak sie weteran pojawi to zapytaj jak to bylo podczas pierwszej
Life / 2009-07-17 00:34 / Tysiącznik na forum
on jest już na nieco wyższym poziomie niż money....
piciu / 2009-07-16 23:15 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Rząd oszczędza na dzieciach

Prawie 750 tysięcy dzieci żyje poniżej minimum egzystencjalnego - pisze "Gazeta prawna". Tymczasem rząd w zeszłym tygodniu zlikwidował Rezerwę Solidarności Społecznej, wczoraj na jego wniosek posłowie zmniejszyli tegoroczne wydatki na świadczenia rodzinne o 2,3 miliarda złotych, dzisiaj zamrozi progi dochodowe uprawniające do pomocy społecznej.

Te działania uderzą w rodziny wychowujące dzieci. Z danych Komisji Europejskiej wynika, że polskie dzieci są najbardziej narażone na ubóstwo spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej.

Eksperci alarmują, że bieda polskich dzieci powoduje nie tylko gorszy start w dorosłe życie, ale także pogarsza sytuację demograficzną. Wiktor Wojciechowski z Fundacji FOR mówi, że prawidłowy rozwój dziecka ma olbrzymi wpływ na jego przyszłe osiagnięcia, w tym na karierę zawodową czy zarobki. Rodzice mają także problem z zapewnieniem dzieciom opieki zdrowotnej, przedszkolnej, a szkoły są często bardziej przechowalnią niż miejscem kształcenia - uważa profesor Irena Kotowska ze Szkoły Głównej Handlowej.

To wszystko powoduje, że rodzicom trudno jest decydować się na posiadanie dzieci, a to pogłębia zapaść demograficzną.
JB / 2009-07-16 23:20
No i bardzo słusznie. W przyszłości spadnie bezrobocie.
No i znów ten Kenobi / 83.5.243.* / 2009-07-16 23:29
Nie bredź. Nie masz pojęcia o wpływie demografii na dobrobyt społeczeństw. Po to nas wciągnęli do starzejącej się Unii, żeby wyssać najzdrowsze, młode, wykształcone kadry, bo sami zgodnie z Twoim tokiem myślenia stanęli przed barierą rozwoju. Podporządkowanie wszystkiego doraźnemu zyskowi, bez liczenia kosztów jakie pojawią się w przyszłości i dbania o harmonijny rozwój na wiele lat. Dlatego poruszają się stale od kryzysu, do kryzysu i balansują na krawędzi bankructwa.
JB / 2009-07-17 00:34
To my sobie też zaciągniemy z Ukrainy.
jak kobieta- piszesz aby pisac / 84.234.41.* / 2009-07-16 23:23
raczej przestępczość
warren buffet / 2009-07-16 23:23 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
strzel se lepiej pifko. lepiej zeby te pasi dupy mialy po 10 aut niz normalna rodzina choc 1 dziecko..... zdrowie
JB / 2009-07-17 00:33
Lepiej, żeby podatki obniżyli i pensje podnieśli. To by na jedno dziecko było stać. Z takiej pomocy to przewaznie kożystają tacy co są bezrobotni a dzieci mają kilkoro.
No i znów ten Kenobi / 83.5.243.* / 2009-07-16 23:19
Staczamy się na poziom krajów trzeciego świata. A w mediach próbują malować obraz potęgi gospodarczej, jaką niby jesteśmy...
piciu / 2009-07-16 23:02 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
http://www.dmbzwbk.pl/76677

Obligacja WIG20 PROFIT

jest produktem strukturyzowanym stanowiącym ofertę inwestycyjną o podwójnym charakterze. Z jednej strony chroni 100% zainwestowanego kapitału w terminie wykupu, z drugiej jej celem jest umożliwienie uzyskania atrakcyjnego kuponu w wysokości 21% w terminie wykupu (10% w skali roku) w przypadku odpowiedniego wzrostu WIG20 w najbliższych dwóch latach.
No i znów ten Kenobi / 83.5.243.* / 2009-07-16 23:35
Kolejne oszustwo. Na produktach strukturyzowanych zawalił się właśnie cały system finansowy.
No i znów ten Kenobi / 83.5.243.* / 2009-07-16 23:00
Stany dziennie tracą 20 tys. miejsc pracy i jak ma być tam hossa? To kraj na skraju bankructwa, zadłużenie rośnie, bez szans na jego spłatę. Największy problem mają wierzyciele - szczególnie Chiny, bo trzymają tego najwięcej, więc i najwięcej stracą...
JB / 2009-07-16 23:02
To kraj dawno za skrajem bankructw. Tylko, że na tyle silny, że jakoś się toczy siłą rozpędu... ale to długo nie potrwa.
No i znów ten Kenobi / 83.5.243.* / 2009-07-16 22:36
Google podał wyniki po sesji. Kurs -2%.
kurka_wolna / 83.6.225.* / 2009-07-16 22:36
Kiedy byłem młody uważałem że najwazniejsze w życiu są pieniądze. Teraz kiedy jestem stary wiem to na pewno. M.Twain
ps. co by nie mowił jest bessa
Mieczyslaw / 2009-07-16 23:41 / Uznany Gracz Giełdowy
ta bessa ktora sie juz skonczyla to pikus , w porownaniu do poprzedniej
No i znów ten Kenobi / 83.5.243.* / 2009-07-16 22:40
Bessa, którą szulernia próbuje przedłużać w nieskończoność, bo wie, że w końcu straty trzeba będzie pokazać. Zamiast uznać je, będą cudowali, jak to już za chwilę nastąpi ożywienie, sami już chyba nie wiedzą czego...
kurka_wolna / 83.6.225.* / 2009-07-16 22:45
wiagra, wiagra dla szwiagra / tak reklamował swoje figi arab w Tunezji/.....
bilka / 79.162.246.* / 2009-07-16 23:36
ten komentarz mi sie spodobał wyjatkowo
No i znów ten Kenobi / 83.5.243.* / 2009-07-16 22:50
Szwiagrom to rozumiem, ale dziewczynom m ógł zaproponować grę w migi - ściągaj figi, gramy w migi...
kurka_wolna / 83.6.225.* / 2009-07-16 22:57
hihihi... najwazniejsze żeby biznes sie kręcił.....ale nic za darmo, nawet figi...sic!
No i znów ten Kenobi / 83.5.243.* / 2009-07-16 23:07
Kobietom, to zawsze tylko biznes w głowie...Ale dobrze, w figach przecież sporo viagry....
No i znów ten Kenobi / 83.5.243.* / 2009-07-16 23:22
Kurka! Ty biegasz gdzieś blisko mojego podwórka?
No i znów ten Kenobi / 83.5.243.* / 2009-07-16 22:34
AIG -10,3%, Citigroup -4,4%.
piciu / 2009-07-16 23:05 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wcześniej dzięki Goldman Sachs, a dzisiaj JP Morgan, na giełdzie wzrastały ceny akcji instytucji finansowych. HSBC zwyżkowało o 1,1%, Barclays o 0,5%, Lloyds Banking Group o 1,8%, BNP Paribas o 1,7%, a Societe Generale aż o 3,2%.

Ponadto bardzo dobrze radziły sobie dzisiaj koncerny farmaceutyczne. Do beneficjentów dobrych nastrojów inwestorskich należały między innymi AstraZeneca z zyskiem 1,5%, GlaxoSmithKline ze wzrostem ceny akcji o 0,7%, Novartis, które zwyżkowało o 3,1%, Novo Nordisk z zyskiem 1,4%. Roche zakończyło sesję z wynikiem 1,6%, Sanofi-Aventis z 1,5%, natomiast Shire zyskało 0,5%.
No i znów ten Kenobi / 83.5.243.* / 2009-07-16 22:25
Bardzo złe dane napłynęły dziś z polskiej gospodarki . Okazuje się, że jest znacznie gorzej, niż nas stale zapewniają politycy. Bezrobocie rośnie, płace spadają. Spowoduje to znaczny spadek konsumpcji. Jutro giełda to zauważy.
szymon / 2009-07-16 22:28 / Uznany Gracz Giełdowy

płace spadają

Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w czerwcu br. wzrosło o 2,9% w stosunku do poprzedniego miesiąca, a w ujęciu rocznym wzrosło o 2,0%

oj Ty w piekle bedziesz sie smazyl..
JB / 2009-07-16 23:06
Sztuczny wzrost wynagrodzenia poprzez zdewaluowanie waluty. Wynagrodzenie w Euro spadło o 1/3.
No i znów ten Kenobi / 83.5.243.* / 2009-07-16 22:44
Miałem na myśli tempo wzrostu płac - z 3,8% do 2,2%, znacznie gorzej od oczekiwanych 2,6%. A jak odjąć inflację, to spadają....
yuio / 79.184.175.* / 2009-07-16 22:39
Dobrze, że nie ma jak Pinokio, bo miałby już nos z gpw do wallstreet.
szymon / 2009-07-16 22:44 / Uznany Gracz Giełdowy
przez Tokio :)
bebe / 2009-07-16 22:10 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
nooo....i co Wy na to...?...chodzi rzecz jasna o hamerykę...;-)
kazumi / 2009-07-16 23:52 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Pożegnam się, dobranoc:-)
bebe / 2009-07-17 00:10 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
Pa kazumi...
Dobrej i zielonej nocki........
kazumi / 2009-07-16 22:34 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Beata:-)
JB / 2009-07-16 23:09
Wreszcie się zalogowałeś ;>
bebe / 2009-07-16 23:33 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
nooo...to jestem "w domu"...- dzięki JB...;-))))
echhh ten "DN".....;-)))
kazumi / 2009-07-16 23:39 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
ale cicho szaaaaaaa:-)
bebe / 2009-07-16 23:52 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
sza.....ok.
kazumi / 2009-07-16 23:38 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
no nie...:-)shit
bebe / 2009-07-16 22:37 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
cześć kazumi .....iiii.... - poprosze o imię....;-))))
kazumi / 2009-07-16 22:42 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Beatko kazumi jestem:-)
bebe / 2009-07-16 22:45 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
to wiem......;-)
kazumi / 2009-07-16 22:52 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Boję się z Tobą pisać, mam swoje powody ukryte:-)
u2mart / 2009-07-16 23:02 / Tysiącznik na forum
Powody są a jakże )
Kazumi był posiadaczem akcji Sky Europe przed dzisiejszą sesją więc zastanawia się teraz kogo z sobą na Bora Bora zabrać )
kazumi / 2009-07-16 23:30 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Musiałeś mnie wydać?:-)
bebe / 2009-07-16 23:34 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
kazumi...masz pecha....wszyscy naokoło Cię wydają......patrz też nieco wyzej..;-)))
bebe / 2009-07-16 23:07 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
jak się zastanawia...to dobrze...;-)))
niech zrobi casting...- wtedy zobaczy chetnych ...i dokona wyboru...cha...ha...cha
dobre u2mart...- dobre...;-)))
u2mart / 2009-07-16 23:11 / Tysiącznik na forum
No nie takie dobre bo ja miałem sobie też dokupić bo już raz za poradą Kazumiego ładnie pojechaliśmy do przodu ale jakoś nie dokupiłem i teraz tylko casting został eghh )
kazumi / 2009-07-16 23:32 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Będzie jeszcze okazja Marcie:-)
bebe / 2009-07-16 23:24 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
;-)))
bebe / 2009-07-16 22:58 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
no nie mów....!
czego tu się bać...wal śmiało......cha...ha...cha
kazumi / 2009-07-16 23:03 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Mogłbym za dużo napisać i wtedy się wyda...:-)
bebe / 2009-07-16 23:09 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
aaa coooo tam......nadawaj kazumi...;-)))
No i znów ten Kenobi / 83.5.243.* / 2009-07-16 22:22
Mocno tracił sektor finansowy, czyli nikt nie uwierzył w bajki naganiaczy, jakie cały czas płyną z mediów, jak to już zaraz będzie lepiej. Zlikwidują w ten sposób gospodarkę w całości, wyślą wszystkich na bezrobocie i będą kupowali sami od siebie akcje, za wydrukowane sobie bezpłatnie pieniądze i potem wykazywali ogromne zyski z tych zakupów. Jest jednak gdzieś granica tego absurdu...
JB / 2009-07-16 23:11
Takie finansowe perpetum mobile... tylko w każdym takim wynalazku jest gdzieś odpływ energi/finansów.
bebe / 2009-07-16 22:32 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
moga tez ... wykupywac/inwestując.. w - jeszcze zdrowo produkujące gospodarki ...za prawie darmo.....-nie ma granic...
No i znów ten Kenobi / 83.5.243.* / 2009-07-16 22:54
Kapitał ze Stanów odpływa, więc widzą,że nie da się już tam zarobić. I to co mówisz nie jest wcale takie głupie. Można to skojarzyć z naganianiem do "prywatyzacji" w byłych demoludach.
bebe / 2009-07-16 23:11 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
"No i znów ten Kenobi".....- kombinauj tak dalej......-podobnie jak ja...;-)))
szymon / 2009-07-16 22:14 / Uznany Gracz Giełdowy
teraz pisanie o wzrostach jest niemodne :(
a w stanach... jak to co... rzez :)
bebe / 2009-07-16 22:15 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
;-)))
achhhh ...ta moda..;-)))
max303 / 2009-07-16 21:26 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Dobranoc (:-)
Źielony / 89.76.189.* / 2009-07-16 21:23
Dlaczego taki dziwny wykres był dziś na sWIG80 (cały czas -3% i dopiero na koniec skoczył na zero)
szymon / 2009-07-16 21:58 / Uznany Gracz Giełdowy
juz rano to zauwazylem, cos sie popsulo, pewnie JB pisal im program :))
max303 / 2009-07-16 21:25 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
raczej błąd systemu
najcz / 2009-07-16 22:06 / Tysiącznik na forum
może to celowe.
RDO 478 / 2009-07-16 21:57 / portfel / Bywalec forum
Komunikat GPW w sprawie indeksu sWIG80
GPW - Biznes
16 Lip 2009, 18:30
GPW informuje, że w dniu 16 lipca br. wystąpiły zakłócenia w wyliczaniu indeksu sWIG80 (SWIG80, 9608.98 -0.17%, News),
którego kompozycja podlegała technicznej korekcie przed rozpoczęciem sesji.
Poziom indeksu sWIG80 na koniec sesji w dniu 16 lipca jest prawidłowy.
(GPW SA)
http://stooq.pl/n/?f=260841
szymon / 2009-07-16 21:17 / Uznany Gracz Giełdowy
piszecie o bezrobociu do znudzenia, ale kiedy wy chcecie kupowac akcje, jak bedzie 2%.. ? Ok kupujcue wtedy ale 5 razy drozej
JB / 2009-07-16 21:55
Najlepiej kupić tuż przed tym jak zacznie spadać.
Jenek2009 / 188.33.23.* / 2009-07-16 21:23
spoko, tylko mnie zastanawia czemu to tak szybko do gory leci? w 4 dni 10%? moze ludzie juz uwierzyli ze megahossa? a moze to gruby, czyli banki inwestycyjne, chcac robic kase to robia duze i szybkie ruchy w pionie? dynamiczne spadki i wzrosty, a zarabiaja w 2 strony.
Krzych / 2009-07-16 21:31 / Płoteczka na forum
JP Morgan Chase nadal ma kłopoty z zadłużeniem klientów indywidualnych. Rezerwy na złe kredyty wzrosły do 9,7 mld dolarów z 4,29 mld dolarów rok wcześniej.
Wyniki banku uratowała bankowość inwestycyjna. Zyski z transakcji na rynkach papierów wartościowych zwiększyły się ponad trzykrotnie, do 1,47 mld dolarów.
Dzięki sprawnym zabiegom księgowym straty są w ładny sposób usuwane. Miejmy nadzieję, że banki wiedzą co robią, bo może przyjść moment, kiedy będą musiały pokazać prawdziwy bilans toksycznych aktywów, i nie wykluczone, że czeka nas Armagedon. Jednak nie potępiałabym tej metody. Możliwe, że w tej trudnej sytuacji jest to najlepsze wyjście - mówi "Gazecie" Joanna Pluta, analityk domu maklerskiego TMS Brokers.

ożywienie przez grę na giełdach a co z tego ma gospodarka - nieważne niech gnije.
No i znów ten Kenobi / 83.5.243.* / 2009-07-16 22:33
Przecież to jest jawne oszustwo i zaprzeczanie regułom rynku. Ciekawe, że ludziom nie zredukują długów, tylko wyrzucają ich z domów.
JB / 2009-07-16 23:16
A kogo interesują zwykli ludzie... wazne, że Ci co kampanię finansują będą mieli uratowane posady i premie.
wy / 83.29.34.* / 2009-07-16 21:48
a kuzwa po co tu się męczyć lepiej od razu wysłać im przelew na ich konta i bedzie po stresie,my biedniejsi a oni wreszcie wyjdą z długów.
anonim_03 / 2009-07-16 21:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

czemu to tak szybko do gory leci?

bo się dwa i pół miesiąca konsolidowało :-))
Krzych / 2009-07-16 21:32 / Płoteczka na forum
bo się dwa i pół miesiąca konsolidowało

a obecnie widzimy ożywienie i je dyskontujemy?
Krzych / 2009-07-16 21:42 / Płoteczka na forum
W czerwcu mniej pozwoleń na budowę 2009-07-16 16:35
W czerwcu 2009 roku liczba wydanych pozwoleń na budowę wyniosła 15.371, tj. o 33,2 proc. mniej rok do roku i 4,8 proc. mniej miesiąc do miesiąca - podał w czwartek GUS
Od początku roku liczba zezwoleń wyniosła 90.357, o 21,4 proc. mniej licząc rok do roku.

Słabe dane z rynku pracy nie skłonią RPP do poluzowania polityki pieniężnej w lipcu
http://www.parkiet.com/artykul/7,831555.html

Same rezultaty finansowe rzeczywiście są lepsze od konsensusu analityków i to może działać pobudzająco na popytową część rynku, ale po dokładniejszej analizie widać, że źródłem optymizmu są raczej zaniżone szacunki ekspertów, a nie faktyczna poprawa warunków biznesowych. Przykładowo, marże producentów telefonów komórkowych spadły w ciągu roku z ok. 23 proc. o połowę, sprzedaż jest nawet o 40 proc. niższa. Spółki z branży motoryzacyjnej zmuszone są przyspieszyć procesy fuzji i przejęć - nieoficjalnie mówi się o rychłej finalizacji połączenia Porsche z Volkswagena, natomiast Niemcy grożą anulowaniem pomocy dla General Motors, jeśli nabywcą spółki córki GM - Opla będzie inny podmiot niż Magna International.

Lufthansa w tarapatach, będą zwolnienia
W pierwszym kwartale tego roku niemiecki przewoźnik odnotował 44 miliony euro strat. Dane za drugi kwartał mają zostać opublikowane pod koniec lipca. Jak napisał w swoim liście Christoph Franz, negatywna tendencja jeszcze się pogłębi.
http://www.rp.pl/artykul/5,335264.html

faktycznie jest się czym cieszyć:)
szymon / 2009-07-16 21:53 / Uznany Gracz Giełdowy
Krzych, w 2002 tez wszyscy narzekali i bylo zle, ten kto wtedy nakupil akcji zarobil jak glupi. Jak juz bedzie cudownie i kazdy bedzie cieszyl sie prosperita to SELL. Wiec to ze wklejasz to zle infa to dla mnie argument za tym zeby kupowac.
Krzych / 2009-07-16 22:02 / Płoteczka na forum
tylko nie kup bankruta
szymon / 2009-07-16 22:04 / Uznany Gracz Giełdowy
kupuje spolki ktore wyplacaja dywidendy, w tych niepewnych czasach uznalem ze to dobry wskaznik.
JB / 2009-07-16 22:02
Jak patrzę na wykres WIG20 to widzę, że pod koniec 2001 tez ładnie urosło... i czy Ci co kupili na przełomie 2001/2002 aż tacy zarobini byli? A co jak się zirytowali w połowie 2002 isprzedali? Ja zacząłem inwestycje w fundusze dopiero w 2003 a w większe ilości w 2005 więc nie wiem jak to było w 2001-2003.
anonim_03 / 2009-07-16 21:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a ch** kogo tem pipidówek obchodzi.
JB / 2009-07-16 22:02
Większośc forumowiczów inwestuje na GPW.
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy