Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Mikołaj nam wystartował?

GPW: Mikołaj nam wystartował?

Money.pl / 2007-12-05 17:43
Komentarze do wiadomości: GPW: Mikołaj nam wystartował?.
Wyświetlaj:
boerghor / 2007-12-05 18:43 / Tysiącznik na forum
a sztany płyną mocno north :))
bollullos / 2007-12-05 18:50 / portfel / Uznany Muł Pancerny
szatany zjednoczone
boerghor / 2007-12-05 18:41 / Tysiącznik na forum
no Ken, póki co z inwestycji "pupa zimna". prawda? ale nie martw się, Twój czas również nadejdzie. ;)))
Kenobi / 2007-12-05 19:12 / Uznany malkontent giełdowy
Pompowanie balonu w sytuacji rosnącej inflacji, stóp procentowych, spadku popytu na surowce z powodu wchodzenia gospodarki Stanów w recesję, bez względu na to jakie piękne cyferki nam podłożą, skończy się wielkim krachem, jak zwykle w takich sytuacjach. Ukrywają prawdziwe problemy przy okazji redukując straty kosztem zwykłych inwestorów. ISM usług, które jak podają tworzą ok 70 -80% gospodarki spadł mocniej niż oczekiwano. Wskaźnik płac spadł o 2%, wzrosła loczba planowanych zwolnień, a zupełnie nie rozumiem wzrostu ilości miejsc pracy w sytuacji postępującego kryzysu to wszystko kupy się njie trzyma. Najważniejszy jest konsument, a temu płace spadają, traci pracę, traci możliwość wyciągania wartości z domu, którego cena spada i będzie spadać dalej przy ogrmonej iloścoi zapasów domów do sprzedania. Dlatego podejmują nadzwyczajne wysiłki, żeby zatrzymać ilość kredytów stawianych do wykupu, bo dodatkowej ilości domów rynek i tak nie wchłonie, jak z tymi co są ma kłopoty. Pomaganie kredytobiorcvom będzie kosztować, banki, które już mają straaty, na pewno im nie pomogą, pozostaje zadłuzone po uszy państwo, czyli zwiększenie podatków, co dalej osłabi konsumentów i doprowadzi do zahamowania już i tak słabnącego wzrostu. Do tego dochodzą koszty wojny, czyli pieniądze wydawane bezproduktywnie, a żadnych problemów nie rozwiązali, bo ropa trzy razy droższa jak przed wojną. Dzisiejsze wzmocnienie dolara to wszystko dobija, sądzę, że chwilowe, tak jak dzisiejszy wzrost uważam za duże nieporozumienie, ale tłumom trzeba czasem zafundować igrzyska, a przy okazji zająć pozycje na spadki. Nie zdziwiłbym się gdyby skończyli na minusie, co sprytniejsi z pewnością zrealizują zyski, problemu kredytów nie rozwiążą przez wiele miesięcy, a jeszcze będzie musiało mocno zaboleć, nie da się strat przykryć powietrzem.
osesek / 2007-12-05 19:32 / Pan Tysiącznik
Wymiana dolarowych banknotów i obligacji na akcje
amerykańskich i europejskich firm trwa od kilku
miesięcy i tłumaczy zachowanie indeksów giełdowych a
także jest dowodem na uciekczkę od dolarowych
aktywów.
W ciągu roku US$ stracił do chińskiego juana około 7%
a to znaczy, że wartość chińskigo eksportu do USA ,
liczona w juanach, zmalała. Jeżeli chińskie władze
podniosą- jak zapowiadają- stopy procentowe i zwiększą
obowiązkowe depozyty bankowe to juan siłą rzeczy
nabierze wiekszej do dolara wartości a tym samym
chiński eksport do USA stanie się mniej rentowny. Zastanawiam się nad
fenomenem, którego jestem świadkiem. Pomimo, że
wszelkie dane dotyczące finansów i gospodarki USA są
coraz gorsze a prognozy są pesymistyczne giełdy
amerykańskie i europejskie reagują prawie
entuzjastycznie ! Zatem musi być KTOŚ kto kupuje za
olbrzymie pieniądze amerykańskie i europejskie akcje.
Tym ktosiem są przede wszystkim Chińczycy, których nie
posądzam o altruizm. Szukam logiki na której zasadza
się obecny chiński skup akcji i mam kłopoty z jej
znalezieniem bo .... te akcje byłyby do kupienia o
wiele taniej bez chińskiej interwencji ! I tak sobie
myślę, że Oni o tym wiedzą. Zatem po co im teraz te
drogie akcje ?
Odpowiedź może być tylko jedna, mają apetyt na dużo
więcej i dużo taniej.
Jest rzeczą niemożliwą doprowadzenie do spadku
wartości akcji akcji wcale nie posiadając.
anonim_03 / 2007-12-05 19:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

to wszystko kupy się njie trzyma
stary wyga / 2007-12-05 18:41 / Bywalec forum
2007-12-05 18:23:02 | 87.99.54.* | radca p
jak nie jest prawdziwy - dzis mozna bylo kupic po takim
a sprzedajacych tez nie brakowalo
skad to info?
skomentujzgłoś do usunięcia
2007-12-05 18:40:16 | *.*.*.* | stary wyga
Z kolei prawie trzydziestoprocentowy spadek kursu BPH to
efekt dostosowania ceny do parytetu wymiany po
oddzieleniu prawa do objęcia akcji nowej emisji Pekao, co
ma związek z finalizacją fuzji obu banków

/DM BZ WBK po sesji/
jacekp2 / 2007-12-05 18:29 / Bywalec forum
mam pytanko,czy ktoś z was mial to nieszczęście
i ma rachunek w pekao.sa.To jest jakaś paranoja,dodzwonić się do nich nie ma szans,udałem
sie więc bezposredniodo biura-personel ten sam,ale
po tej transformacji jacyś tacy nie kumaci,nie potrafia
odpowiedziec na podstawowe pytania.przed chwilą zajrzałem na swój rachunek-siwy dym-ma ktoś tesame problemy.I TOJEST TEN NAJWIĘKSZY BANK-
eskadron nielogo / 85.28.109.* / 2007-12-05 19:14
Witam, jesli moglbym wtracic swoje piec groszy... Moja siostra, absolwentka prawa w Toruniu zatrudnila sie jakis czas temu w Pekao. Ostatnimi czasy byla taka padaka, ze aby zrealizowac jakies tam chore i nierealne plany dyrekcji, pracownicy byli zmuszeni do wsuwania ulotek za szyby samochodow... zenada... Wtedy jeszcze bylem ich klientem ale wkrotce po tej akcji zrezygnowalem z ich beznadziejnych i do tego drogich koszmarnie uslug
Kenobi / 2007-12-05 18:41 / Uznany malkontent giełdowy
Największy nie oznacza jeszcze najlepszy. Takimi kolosami coraz trudniej zarządzać. Zawsze takie zmiany powodują perturbacje i duże koszty, czego rynek jeszcze nie wycenił, chociaż ostatnia rekomendacja negatywna dla banków całkiem uzasadniona, bo zdyskontowały wzrost zysków przez najbliższe kilka lat. Przy znanych problemach sektora finansowego na świecie mają na dłużej kiepskie perspektywy.
Kenobi / 2007-12-05 18:35 / Uznany malkontent giełdowy
Dziś wzrósł mocno na wyrost, dopiero będą mieli kłopoty i koszty, a przy okazji utracą klientow. Uważani są za zbyt drogich.
jacekp2 / 2007-12-05 18:43 / Bywalec forum
zdecydowanie najdrozszy,z beznadziejnym systemem.
Zyczę im,żeby potracili klientów,ja im już podziękowałem
Bilunia / 83.20.8.* / 2007-12-05 19:55
Polecam w Lukasie - eKonto Pro.
Mam od kilku lat - rewelacja.
Polecam wszystkim zdegustowanym Bankowymi Molochami.
stary wyga / 2007-12-05 18:34 / Bywalec forum
calkowita malaria tak to ujme
mr gekon / 77.115.98.* / 2007-12-05 18:14
witam
usa po mikołaju będą miały z czego spadać przynajmniej :))
mr gekon / 77.115.98.* / 2007-12-05 18:24
ps
śmiecie latają wysoko, a magia splitu nadal działa, nad elkopem zastanawiałem się jak był po 2,3 zł a teraz to bym go kijem nie dotknął bo jak by zaczął śmierdzieć to został bym przy nim ostatni, gratuluje tym którzy brali go po 1,93 listopada, ponad 120% w 2 tygodnie
anonim_03 / 2007-12-05 18:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pamiętacie przedpłaty na samochody ??????

No więc pojawiły się one również w USA !
Daimler zebrał 30 000 przedpłat na Smarta, dostawa gdzieś w 2008 r. lub 2009 r. Widać Amerykanom droga benzyna za skórę załaszła ... a Smarta moża i w poprzek parkingu zaparkować.
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-12-05 18:22
dżordż klunej ma...
yayurek / 2007-12-05 18:49 / Kompulsywny looser na forum
nad Wisłą najtańsza wersja to około 40 000 PLN, drogie parkowanie
samuraj jack / 2007-12-05 17:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
celne:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,37078,wid,9433217,felieton.html
stary wyga / 2007-12-05 17:54 / Bywalec forum
Nie chcę tu krytykować wszystkich pomysłów PO zanim w ogóle poznamy jakieś konkrety na ich temat

wiec po cholere pisza
samuraj jack / 2007-12-05 18:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
on nie krytykuje pomysłów samych w sobie
tylko metodę prób realizacji...
pseudo12345 / 2007-12-05 17:50
Nareszcie wiem, dlaczego na naszej szanownej giełdzie w ostatnich chwilach spadają indeksy i to szulerzy zupełnie bezkarnie mogą robić, ponieważ regulamin na to pozwala (kto wpadł na pomysł wprowadzenia takiego regulaminu?) i komisja nadzoru spokojnie się przygląda (dlaczego?) To dlatego my ciągle odstajemy od innych giełd. Ale ogólnie dla mnie jest to skandal. I my, leszcze, tutaj powierzamy uciułane pieniądze, a szulerzy się bogacą.
rooffi / 89.77.116.* / 2007-12-05 17:55
Właśnie. Jestem początkującym inwestorem. Czy ktoś może mi wytlumaczyć dlaczego w ostatnich chwilach / prawie zawsze/ indeksy WIG20 i cześto WIG spadają niemalże pionowo ? Proszę o info.
leiho / 2007-12-05 18:24 / "Tu Ne Cede Malis"
dlatego, ze jestesmy malenka malo skapitalizowaną giełdą. Spolek wartych inwestowania jest moze ze 20-30, najczesciej blue chipy i to te lepiej zarzadzane. Na reszcie 2 szwagrów z 100 000 w kieszeni jest w stanie wyrysowac piekne biełe swiece na tydzien, a potem zwalić kurs na kolejne 40 %. Popatrz na giełdy amerykanskie - tam mimo ogromnej kapitalizacji, zdaarzają sie spadki po 350 pkt dziennie lub wzrosty tego typu - nie ma tu zadnej magii, to tylko psychologia tłumu.
najcz / 2007-12-05 18:16 / Tysiącznik na forum
często rosną,spadają bo sprzedają,a czy to oni nie wiem.
mr gekon / 77.115.98.* / 2007-12-05 18:38
to tylko zabieg fundów które chcą podciągnąć indeksy aby wykazać lepsze wyniki po kiepskim listopadzie, mali nie zrobili by ponad 3% na W20 i ponad 2 mld obrotu na szerokim
moreta / 77.115.9.* / 2007-12-05 19:22
O czym ta rozmowa?A kto wam broni kupowac w ostatnich chwilach?
samuraj jack / 2007-12-05 17:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Na money.pl została opublikowana informacja, że BPH będzie chciało odbudować pozycję. Szczerzę im tego życzę.

Dalej trzymam opcje L

A2 - grałaś dziś na pochodnych?
stary wyga / 2007-12-05 17:43 / Bywalec forum
Z kolei walory BPH nie wyglądały najlepiej, co związane jest z finalizacją fuzji obu banków.

Poniewaz ten spadkowy kurs nie jest prawdziwy,nie uwzglednia objecia nowej emisji dla akcjonariuszy BPH ktara przeprowadza PEKAO SA
radca p / 87.99.54.* / 2007-12-05 18:23
jak nie jest prawdziwy - dzis mozna bylo kupic po takim
a sprzedajacych tez nie brakowalo
skad to info?
stary wyga / 2007-12-05 18:40 / Bywalec forum
Z kolei prawie trzydziestoprocentowy spadek kursu BPH to efekt dostosowania ceny do parytetu wymiany po oddzieleniu prawa do objęcia akcji nowej emisji Pekao, co ma związek z finalizacją fuzji obu banków

/DM BZ WBK po sesji/
radca p / 87.99.54.* / 2007-12-05 18:49
cena dostosowania wyniosla 166 zl ( parytet wymiany z dnia 4.12)
a znizka to juz tylko rynek - pko zyskalo - bph traci
ale docelowo pewnie up
1 2 3 4 5
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy