Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW może zyskać podaczas ostatniej sesji roku

GPW może zyskać podaczas ostatniej sesji roku

Wyświetlaj:
Koniec roku na stratach / 87.205.245.* / 2015-12-31 14:59
Powodzie na Środkowym Zachodzie Stanów dotykają milionów ludzi.
I to teraz spłynie na południe w kierunku Zatoki Meksykańskiej, a po drodze jest wiele rafinerii ropy.
Koniec roku na stratach / 87.205.245.* / 2015-12-31 14:57
Potężny sztorm na Morzu Północnym uszkodził platformę wiertniczą Statoil, powodując śmierć jednego pracownika i lekkie obrażenia u dwóch innych, którą teraz próbują doprowadzić do brzegu ewakuując innych pracowników.
O skali żywiołu świadczą zniszczenia okien w module mieszkalnym, 16 - 17 m ponad powierzchnią morza.

Gwałtowny sztorm spowodował zerwanie kotwicy i dryfowanie ogromnej barki, która zagraża innym platformom, z których BP i ConocoPhillips ewakuowały załogi.
synonim / 2015-12-31 13:45 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Sądziłem że poczekają do stycznia z wywalaniem akcji którymi robili window dressing w grudniu ale zaczęli wywalać już wczoraj zarówno w USA jak i u nas

No to się zapowiada się czerwoniutki styczeń na giełdach
ateista-realista / 217.99.73.* / 2015-12-31 13:13
Choć tak swoją drogą może mieć @ZT rację co do pewnych obaw powiązanych z zamachem wiadomej siły na własność prywatną...

Popatrzcie - skoro, jak to pokazują dobitnie ostatnie wydarzenia, konstytucja już nie obowiązuje i nie stanowi żadnego odnośnika dla nikogo, to - co logiczne - nie obowiązują także już gwarantowane przez tę konstytucję prawa, prawda? W tym prawo własności...

A myślę, że ten ponad 1 bln PLN oszczędności gospodarstw domowych pasowałby jak ulał do wizji "biliona na rozwój", nieprawdaż?

Takie małe memento na Nowy Rok...
synonim smartfon / 94.254.133.* / 2015-12-31 17:26
Konstytucja to ściema dla naiwnych, PO ją regularnie łamało
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Dobra zmiana / 87.205.175.* / 2015-12-31 14:14
Co nie obowiązuje, to władza poprzedniej aroganckiej i ignoranckiej koalicji, nie licząca się z głosem narodu, która myślała, że rządzić będzie już wiecznie, chociaż nie potrafi, co widać było po bijącym rekordy zadłużeniu przy wyprzedaży resztek majątku narodowego, wbrew temu, czego życzą sobie wyborcy, ustanawiając wiele zabezpieczeń uniemożliwiających rządzenie następcom zgodnie z uzyskanym mandatem demokratycznych wyborów, żeby były zmiany, bez zmiany, bo wszystko chcieli zrobić "niezależne", co teraz jest prostowane.
Rząd polski ma dbać nie o swoje interesy, ale o interes Polaków, bo po to jest wybierany, albo przez nich odwoływany, jak się nie sprawdza.
synonim / 2015-12-31 13:39 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Popatrzcie - skoro, jak to pokazują dobitnie ostatnie wydarzenia, konstytucja już nie obowiązuje i nie stanowi żadnego odnośnika dla nikogo, to - co logiczne - nie obowiązują także już gwarantowane przez tę konstytucję prawa, prawda? W tym prawo własności...


PO zarąbało Polakom w biały dzień z OFE 150 miliardów złotych i żadna konstyucja im w tym nie przeszkadzała ani urobiony przez nich TK

więc co to za różnica czy kradną czarni czy czerwoni, to już jest tylko kwestia gustu czy się to komuś podoba czy nie
Szanghaj -0,94% / 78.8.90.* / 2015-12-31 11:32
Fed przy swoim bilansie, który wzrósł do 4,454 biliona $ na 16 grudnia, z 4,441 biliona $ tydzień wcześniej, to hedge fund, lewarowany jak 78 : 1, czyli koniec tego balu na Titanicu już jest przesądzony.
Rafal152 / 84.212.218.* / 2015-12-31 10:20
Po 7 latach chudych przychodzi 7 tłustych my mamy na razie 5 chudych to jeszcze tylko 2 lata i do góry. Czy może być jeszcze gorzej ? Tak, jak najbardziej bo chiny bronią się sztucznie przed spadkami i jeżeli nie wymyślą nic ciekawego żeby to odwrócić to na dłuższą metę nie utrzymają tego w ryzach a to dopiero doprowadzi do potężnych spadków. Wzrosty na koniec roku są związane tylko z jednym bankierzy teraz będą rozliczać się przed inwestorami . Styczeń znów zaczniemy od spadków.
Gtr / 195.8.97.* / 2015-12-31 09:22
Zawsze może być gorzej.
Zawsze może być taniej.

A jak w mediach piszą, że gorzej/taniej być nie może to gorzej/taniej będzie. Paniki na czerwonym tle nie ma, co znaczy, że do dna jeszcze trochę.
Żeby było lepiej, to sukcesem najpierw będzie miesięczna lub dłuższa konsolidacja i warunki do napływu kapitału. Jak na razie to na gpw bywa, że dzienne obroty to tyle, ile kilka lat temu było do południa.
ateista-realista / 83.10.176.* / 2015-12-30 21:22

A słyszeliście o pomyśle opodatkowania TFI?

Zanim to wprowadzą, to zdążę zlecić odkupienie. Zresztą teraz w fundach trzymam w sumie drobne, niedawno robiłem spore odkupienie i teraz chwilowo leży to to na oszczędnościowym czekając na odczyt CPI za grudzień i (zakładam) styczniowe listy emisyjne obligów.


Czy czujesz się bezpiecznie z obligacjami skarbowymi Ateisto-realisto?

Nie czuję, ale też nigdy nie czułem odkąd rozkręca się spirala zadłużenia Polski.

Tyle, że prawda jest taka, że obecnie NIC nie jest bezpieczne. I to nie dlatego, że rządzi ta, czy inna opcja, ale dlatego, że wartość jakichkolwiek aktywów jest jedynie UMOWNA. Czyt. w razie zawirowania może się ZMIENIĆ. Włącznie z całkowitą utratą jakiejkolwiek wartości.


lub sejf w domu.

A co byś w nim trzymał, skoro każde z aktywów ma właśnie wartość UMOWNĄ?
ZT / 89.231.159.* / 2015-12-31 10:57

i teraz chwilowo leży to to na oszczędnościowym czekając na odczyt CPI za grudzień

Jak nie w SKOK-ach to bądź tu również czujny, wszak potrzeby pIs są niezmierzone. Wytłuściłem literę I w pIs, albowiem ona ma największą wartość w tym jakże szlachetnym, acz nieprawdziwym skrócie.
ZT / 89.231.159.* / 2015-12-30 19:53
Nutka optymizmu na sylwestra. Trybunał jeszcze dycha więc szczęśliwego nowego roku wszystkim i nie nachlać się za bardzo w Sylwestra.
Fed już nic z pustego nie naleje / 84.40.128.* / 2015-12-30 19:50
Puerto Rico bankrutuje 1. stycznia.
Nie ma za co wykupić całości długu jaki tego dnia przypada.

Kostki domina zaczynają lecieć od początku roku.
Fed już nic z pustego nie naleje / 84.40.128.* / 2015-12-30 19:43
Jak zapowiadałem, dziś kolejny fatalny przetarg obligacji w Stanach, bo nie ma na nie chętnych, przez co rośnie ich oprocentowanie coraz mocniej.

I drukowanie już wysiada.
Koniec petrodolara trwa.

A inflacja szaleje coraz bardziej i rozsadza ten balon nadmuchany rekordowym długiem bez pokrycia, którymi udawali hopssę przez wiele lat, w zwijającej się gospodarce.
ZT / 89.231.159.* / 2015-12-30 19:07
A słyszeliście o pomyśle opodatkowania TFI?
http://tnij.org/5vrrfi6
Jak tacy ludzie mają nami rządzić no to biada nam. Przecież to by było, zwyczajne zawłaszczenie pieniędzy, bo rozumiem że chodzi o opodatkowanie aktywów tam zgromadzonych. Czyli jeśli Kowalski kupił sobie jednostki uczestnictwa w jakimś funduszu np. mieszanym, akcje i obligacje i to jest jego PRYWATNY!!! majątek, to państwo nakładając od tego podatek, zwyczajnie zabiera PRYWATNE!!! pieniądze Kowalskiego. Czy nie czas ewakuować się z funduszów Synonimie? Państwo również może nie wykupić obligacji, bo sytuacja budżetowa będzie napięta przez różne programy 500+ itd. Czy czujesz się bezpiecznie z obligacjami skarbowymi Ateisto-realisto? Ot tak napisałem, żebyście zobaczyli, że "dobra zmiana" działa i nie cwaniakowali, że u was pewne zyski i bezpieczeństwo w portfelu. Puty wysoce wskazane lub sejf w domu.
synonim / 2015-12-31 15:06 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Czy nie czas ewakuować się z funduszów Synonimie?


odkąd robię odwrotnie do ciebie świetnie na tym wychodzę więc stosując się wiernie do tej zasady odpowiadam na twoje pytanie "nie"
trachh / 91.246.66.* / 2015-12-30 21:03
A to co mi zajumali z OFE i przyklepal trybunal to co???
Przeciez jak powstawaly ofe to wmawiano nam ze to beda prywatne pieniadze dZiedziczone w dodatku w razie smierci przez rodzine
ateista-realista / 83.10.176.* / 2015-12-30 21:25

A to co mi zajumali z OFE

I dobrze, że Wam zajumali, bo dzięki temu zrobiłem się relatywnie bogatszy od przeciętnego Polaka ;)
ZT / 89.231.159.* / 2015-12-30 21:20
Również jestem tego zdania, co nie znaczy że należy go rozmontować i pozwolić pis robić co chce.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Ignoran cja i niekompetencja pomieszana z indolencją / 84.40.128.* / 2015-12-30 19:31
Na razie to muszą ratować to, co sknocili poprzednicy, nie potrafiąc zatrzymać wypływu kapitału z POlski drogą cen transferowych, czy nie potrafiąc wydać pieniędzy unijnych.
Pamiętamy też te najdroższe na świecie stadiony i autostrady, oddawane nieskończone, czy lotnisko w Modlinie, bankructwo polskich firm z sektora budowlanego i wiele innych.

Polska to bogaty kraj, tylko dziwnie,że w miarę wyprzedaży majątku narodowego rekordowo nas zadłużali, zabrali oszczędności emerytów, wydłużając do tego czas przejścia na emerytury, doprowadzili do zapaści demograficznej, w służbie zdrowia, na kolei, upadku gospodarki morskiej, za to do rozkwitu propagandy sukcesu, którego nie było, bo 3 mln ludzi musiało emigrować za chlebem.
ZT / 89.231.159.* / 2015-12-30 19:44

Na razie to muszą ratować to, co sknocili poprzednicy,

To niech się tym zajmą a nie atakiem na moje prywatne pieniądze, które uczciwie zarobiłem moją pracą i nie będę się dzielić.
świeżak44 / 37.47.39.* / 2015-12-30 20:46
To nie są twoje pieniądze, tylko "prawne środki płatnicze" wypożyczone od państwa. A jak chcesz się przekonać czy to są twoje pieniądze czy nie, to spróbuj je zniszczyć w obecności policjanta.
bitcoiniarz / 94.254.145.* / 2015-12-30 19:20
Dlatego od dawna myślę o ostatecznym porzuceniem tego całego grajdoła i zainwestowaniu na Zachodzie. Ale po tęgiej korekcie tam dopiero. Ale szybko spadną a potem równie szybko urosną. BO MAJĄ OBROTY. A te wiesniaki i kmioty niech się bujają sami ze sobą.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim smartfon / 94.254.133.* / 2015-12-30 22:52
Dokup sobie bitcoina, tam to to dopiero są obroty na poziomie giełdy w Palestynie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
dociekliwy / 2015-12-30 19:15 / portfel / Tysiącznik na forum

PRYWATNE!!! pieniądze Kowalskiego

ale jesli odklada to znaczy ze ma za duzo czyli moze sie podzielic z tymi co nie maja :)
pozdr.
bitcoiniarz / 94.254.145.* / 2015-12-30 19:05
Złotówka już wraca do trendu spadkowego. Emigranci co przyjechali w grudniu na święta z miliardami walut do wymiany na PLN już powoli wracają do siebie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Etermit z konsoli / 176.101.128.* / 2015-12-30 17:57

GPW: Odbicie było za szybkie i korekta musi być

już dawno nie czytałem czegoś równie głupiego
Umowy kupna domów w Stanach -0,9%, oczek. +0,5%, poprz. +0,2 / 83.238.155.* / 2015-12-30 17:48
Ropa musi drożeć, tak jak gaz.
Łupki w Stanach zbankrutowane i nic już w nich nie ma, bo wymagają ciągłych nowych odwiertów, a i przy 100$ za baryłkę nie byli w stanie wyjść na swoje, ale nakręcili propagandę i wciągnęli sporo frajerów w straty.
Dlatego teraz bankrutują i nie oddadzą nigdy długów.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy