Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Niby dobrze, ale źle

GPW: Niby dobrze, ale źle

Money.pl / 2008-01-31 07:36
Komentarze do wiadomości: GPW: Niby dobrze, ale źle.
Wyświetlaj:
krzysiek29 / 2008-01-31 08:37 / Uznany Gracz Giełdowy
WARSZAWA, 31 stycznia (Reuters) - W tym tygodniu Zakład Ubezpieczeń Społecznych
(ZUS) przekazuje Otwartym Funduszom Emerytalnym (OFE) 816,5 miliona złotych w gotówce,
poinformowało w czwartek biuro prasowe ZUS.
Od początku stycznia ZUS przekazał OFE 2,1 miliarda złotych w samej gotówce, a
licząc łącznie z obligacjami przesłał 1,13 miliarda złotych.

kolejna porcja gotowki
Kenobi / 2008-01-31 08:40 / Uznany malkontent giełdowy
Żeby odebrali akcje od wychodzącej zagranicy...I zostali z nimi.
dared695 / 2008-01-31 08:45 / portfel / "Bankier''
kasa już poszła na odbicie, info po fakcie.
PedroGonzalez / 2008-01-31 08:44 / Uznany Gracz Giełdowy
za 10 lat oni beda oddawac :)
Romi / 2008-01-31 08:51 / portfel / Koci Tata
Bardzo dobrze nasza kasa nasze akcje:))
Niech sie burgery w tym swoim syfie taplają.........
valjean / 2008-01-31 08:37 / Galernik
patrząc na złotego można pomyśleć że cały świat wali do nas drzwiami i oknami...
cuda ;)
needle / 2008-01-31 08:52 / Bez rangi
złoty ma się umacniać w tym roku do większości walut
wojby / 87.204.217.* / 2008-01-31 08:35
wyglada na to ze to nie koniec
w najlepszym razie srodek
nawet inwestorzy w usa zaczynaja reagowac tak jak powinni..
2008 / 2008-01-31 08:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
http://tinyurl.com/yqrvly
needle / 2008-01-31 08:37 / Bez rangi
Nie jesteś zalogowany - nie możesz teraz odczytać załącznika. Spróbuj ponownie.
PedroGonzalez / 2008-01-31 08:36 / Uznany Gracz Giełdowy
daj jeszcze login i haslo do swojej poczty i poczytamy co tam nam dales :-))))
2008 / 2008-01-31 08:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
szkodaaaa,u mnie sie otwiera !!!!
bez hasla !!
z_brzeszczot / 2008-01-31 08:37 / Leszcz uliczny
no przecież pisze, że jest wykończony... ;-))
krzysiek29 / 2008-01-31 08:28 / Uznany Gracz Giełdowy
NOWY JORK, 31 stycznia (Reuters) - Indeksy amerykańskich giełd zakończyły środową
sesję na minusie, mimo wcześniejszych wzrostów w reakcji na cięcie stóp przez Rezerwę
Federalną, ponieważ rynek opanowały obawy, że zostaną obniżone ratingi czołowych
ubezpieczycieli obligacji.
Spadki w końcowej części sesji wywołała wypowiedź komentatora telewizji CNBC,
Charlesa Gasparino, który stwierdził, iż spodziewa się, że dwaj czołowi amerykańscy
ubezpieczyciele obligacji, Ambac Financial Group i MBIA, utracą swoje obecne korzystne
ratingi.
Wypowiedź Gasparino zbiła indeksy giełdowe, wcześniej zwyżkujące po około 1,5 procent
w reakcji na uważane za "odważne" i pozostające w zgodzie z oczekiwaniami rynku cięcie
stóp o 50 punktów bazowych.
"Jak tylko (Gasparino) zaczął mówić, natychmiast zaczęliśmy sprzedawać akcje. Jak
tylko wiadomość się rozniosła, te akcje poleciały w dół" - powiedział Joe Saluzzi z
Themis Trading.
Obniżka rankingu ubezpieczycieli obligacji mogłaby być kolejnym ciosem dla sektora
bankowego w sytuacji, gdy instytucje finansowe donoszą o rezerwach tworzonych na poczet
poniesionych strat.
CNBC wytłumaczyła na swojej stronie internetowej, że "pozyskała wiadomość" o możliwej
obniżce ratingów dla ubezpieczycieli obligacji, nie podając jednak źródła tej informacji.
Nerwowość, jaka zapanowała w ostatnich godzinach sesji na Wall Street, utrzymywała
się również w handlu posesyjnym. Pesymizm pogłębiła informacja agencji ratingowej
Standard & Poor's, że jej zdaniem łączne straty instytucji finansowych w wyniku załamania
na rynku kryzysowym mogą przekroczyć 265 miliardów dolarów.
Dodatkowo S&P podała, że obniża lub może obniżyć swoje ratingi dla wartych łącznie
534 miliardów dolarów obligacji powiązanych z rynkiem trudnych kredytów hipotecznych. W
reakcji na tę wiadomość traciły w posesyjnym handlu notowania czołowych banków, takich
jak Citigroup.
"Fed może robić, co tylko jest w stanie, ale prawdziwe problemy mamy tu, na rynku.
Nikt i nic tego nie jest w stanie zmienić" - skomentował sytuację Jim Awad, prezes W.P.
Stewart Asset Management w Nowym Jorku.
"(Wypowiedź Gasparino) przywołała dawne obawy o kredyt i przed odpisami. Wszystko to
ostatnio ignorowaliśmy pod wrażeniem planu stymulacji (gospodarki USA)" - dodał.
needle / 2008-01-31 08:45 / Bez rangi

Indeksy amerykańskich giełd zakończyły środową
sesję na minusie, mimo wcześniejszych wzrostów w reakcji na cięcie stóp przez Rezerwę Federalną

kiedyś było tak,że jak spadają stopy, to z nimi giełda...
...i dlatego mam podstawę sądzić, że jek u nas stopy rosną należy nam się jeszcze pokaźny wzrost...
...a że stało się tak, jak się stało to ja nie wydziwiam (na forum ani poza), nie winię kolejnych rządów, ani Skrzypka, ani związków zawodowych, ani klęski nieurodzaju, ani położenia geopolitycznego, ani Polaków, którzy wykształcenie darmowe zdobyte na polskich uczelniach wykorzystują na chwałę inwestorów budowlanych w Manchesterze czy pacjentów w Stravanger, tylko się z pewną konsternacją przyglądam i staram się nauczyć czegoś z historii najnowszej (giełd!)
pkaminsk / 2008-01-31 08:40
Płynęła rzeka zielona,
Płynęła kiedyś w te strony
A teraz nie ma już rzeki
I wysechł strumyk zielony

Płynęła rzeka zielona,
I złote miały być karpie
A teraz i naród wściekły
I sama giełda się szarpie



(po modyfikacjach piosenka z mojego dzieciństwa)
needle / 2008-01-31 08:47 / Bez rangi
to teraz się zastanówmy wspólnie...
lepiej jak naród głodny (orygijał)
czy wściekły...?
brydzia / 2008-01-31 08:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
nasze grubas i tak będą ciągnąć w górę

widziałeś wczorajszy cyrk i jego małpy na fixingu ?
krzysiek29 / 2008-01-31 08:34 / Uznany Gracz Giełdowy
tak jak rosna w taki sam sposob beda spadac a co do fixingu to faktycznie niezly cyrk
brydzia / 2008-01-31 08:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
FOREX: Niemcy: Sprzedaż detaliczna -0.1% m/m i -6.9% r/r (prognoza: 1.5% m/m i -4.8% r/r)
Kenobi / 2008-01-31 08:35 / Uznany malkontent giełdowy
Spadek sprzedaży w miesiącu świątecznym, najlepszym w roku, po spadku również w listopadzie o -1,9% m/m i -3,4% r/r.
Zielarz / 2008-01-31 08:18 / Uparty Gracz Giełdowy

Szczególnie ostatnie informacje mogą nieco zamieszać na rykach tym bardziej, że wcześniej Niemcy swoje dane makroekonomiczne.


??

a tak w temacie gielda - ktos tu kiedys wpadl na egzotyczny pomysl zeby inwestowanie na GPW oprzec nie na AT na GPW ale na AT na gieldzie amerykanskiej. Coraz bardziej ten pomysl mi sie podoba ...
Zielarz / 2008-01-31 08:21 / Uparty Gracz Giełdowy
co wiecej - Mozna by jakos (z naciskiem na "jakos") obliczyc korelacje wynikow GPW z gieldami swiatowymi. wyznaczyc sygnaly AT z gield swiatowych i w stopiniu odpowieadajacytm tej korelacji prognozowac zachowanie GPW ...
esku / 2008-01-31 08:32 / Coito ergo sum
niestety nie pamietam szczegółów, ale ktoś policzył korelację pomiedzy DJI a poziomem jeziora Michigan (USA wielkie jeziora) wyszło mu coś mjakby 95-97,5% korelacji dodatniej. Może by w dobie komputerów internetu i wszelkich danych poszukać czegoś takiego.
np. opady sniegu, mróz, popularność dody wśród wojskowych wyjazdowych?
Zielarz / 2008-01-31 08:39 / Uparty Gracz Giełdowy
spoko, moze byc jezioro :)
generalnie chodzi mi o to ze to co sie dzieje u nas coraz mniej zalezy "od nas" i mozna by to wykorzystac.
Zielarz / 2008-01-31 08:26 / Uparty Gracz Giełdowy
hmmm. jak juz mamy ustalone jak zachowa sie WIG trzeba ustalic korelacje (spodobalo mi sie ostatnio to slowo) WIGu z intersujaca nas spolka i w takim stopniu ja "pogrywac" z uwzglednieniem naplywajacych danych ...
taaaaak, teraz trzeba wziasc jakiegos matlaba, oskryptowac ciagle zasysanie danych, oskryptowac to wszystko co napisalem i jestem w domu :)
46 / 2008-01-31 08:08 / Bywalec forum
Dzis proponuje jednak pączki. Swierze , cieplutkie, slodkie. A moze cos bedzie w srodku??
pkaminsk / 2008-01-31 08:22
zjadłem dwa i mam dosyć choć były dobre
krzysiek29 / 2008-01-31 07:37 / Uznany Gracz Giełdowy
JPY Housing Starts y/y -19.2% poprzednia -27.0%
valjean / 2008-01-31 08:21 / Galernik
i gdzie oni te homy pakują? chyba jedne na drugich...
topix, nikkei- do razu wyrwały w górę
krzysiek29 / 2008-01-31 07:36 / Uznany Gracz Giełdowy
witam
Gdzie się rozeszły dolary z offsetu???
Amerykanie zakończyli finansowanie jednej z najważniejszych części offsetu - naukowo-technologicznej. Efekty? Prawie żadne

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80353,4885092.html
Romi / 2008-01-31 08:13 / portfel / Koci Tata
To był temat mojej pracy magisterskiej ale ścieme pisałem :))
adrianrj / 2008-01-31 08:21 / portfel / Bywalec forum
no to jesli pisales z tego magisterium to teraz musisz sie nam przyznac do tego co napisales we wstepie:) czyli innymi slowy jak to bylo z tym przetargiem i kto poza kwachem z naszej strony na tym zarobil/wzial w lape:))) z drugiej strony to dobrze, ze nie pisales doktorskiej, bo dopiero wtedy musialbys sie wstydzic... wiec nie przejmuj sie za bardzo:) i tak tego nikt poza promotorem i recenzentem nie czyta i kazdy wie, ze to tylko pro forma i niczemu nie sluzy... no moze poza nabyciem umiejetnosci znajdywania tego czego sie szuka... mysle o literaturze...
2008 / 2008-01-31 08:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

kto poza
kwachem z naszej strony na tym zarobil/wzia


wiesz oczywiscie lepiej niz caly PiS ktory niczego nie znalazl
adrianrj / 2008-01-31 08:32 / portfel / Bywalec forum
musze Cie zmartwic:) bylem, widzialem i wiem jak to w us dziala... a honoraria za wyklady to tam wlasnie jedna z najlepszych metod na odwdzieczenie sie... nie myslales chyba, ze to co mowi po pijaku jest tyle warte:) zreszta dostawal datki i wczesniej... mi na przyklad osobiscie bylo bardzo przykro gdy jeszcze jako glowa panstwa byl w us i mial wystapienie przed tamtejszymi wojakami i niestety tez wyglaszal je pod wplywem... niestety bedac tam wowczas ogladalem je na c-span-ie... ale to juz zupelnie inna para kaloszy...
2008 / 2008-01-31 08:43 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
zareagowalem spontanicznie wyjatkowo nie otwierajac linka,sorry
adrianrj / 2008-01-31 08:47 / portfel / Bywalec forum
no worries:) ja tam sie nie na ludzi tak latwo nie obrazam:)
14 15 16 17 18 19
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy