Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Nie ma raczej co liczyć na wyraźne wzrosty

GPW: Nie ma raczej co liczyć na wyraźne wzrosty

Wyświetlaj:
Rosną tylko długi nie do spłacenia / 178.36.251.* / 2011-07-03 15:27
Chciwość elit doprowadzi Stany do bankructwa. W pogoni za maksymalizacją zysku wyprowadzili produkcję za granicę i skazani są teraz na coraz droższy import wszystkiego, nisko płatne miejsca w sektorze usług nie dają mocno zadłużonym ludziom odpowiednich do tego dochodów.
Cały ich rozwój to hodowanie kolejnych baniek, typu dot.com, nieruchomości, a ostatnio surowcowa za pożyczone, a kolejne długi dokładają się do poprzednich i niedługo nie stać ich będzie nawet na zapłatę odsetek, stąd ten rosnący niepokój.
Żyli sobie ponad stan na kredyt, dzięki wzrostowi cen domów, pod które zaciągali kolejne kredyty.
Teraz to całe Eldorado się skończyło, a ok. 28% posiadaczy kredytów jest pod wodą, czyli cena domu spadła poniżej wartości kredytu i dalej spada i będzie spadać.
Jednocześnie pompowanie pustego pieniądza w banki prezy braku [popytu na kredyt spowodowało wynaturzenia ekonomiczne w postaci wzrostu cen surowców, na które już i wcześniej popyt spadał, z powodu rozszerzającego się kryzysu globalnego, kompletnego zastoju na rynku budowlanym, czy załamania popytu na nowe samochody, przez co został on tylko pogłębiony, co widać we wszystkich danych od paru miesięcy, napływających z całego świata.
A mimo to spekulanci próbują ciągle straszyć niedoborami, kiedy wszystkiego są rekordowe zapasy, bo podaż w kryzysie rośnie, a popyt spada i żerować na upadającej gospodarce, którą zastąpić chcieli spekulacjami finansowymi.
szymon nielogo / 178.235.233.* / 2011-07-03 15:11
na tym forum mamy naprawde dobrych specjalistow od analizy wstecznej (AW)
Pisza ile to bylo na poczatku roku, jak jest teraz, ile to juz uroslo... ale jakos bez nich.
Ale najciekawsze jest to ze wielu anlitykow ciagle twierdzi ze mamy trend spadkowy :)

Dopoki sie to nie zmieni niczego nie sprzedam :)

i co z tego ze mam w plecy na trk i bmi, jak sposrod 10 spolek ktore mam 8 dalo naprawde dobra stope zwrotu.
janlew / 2011-07-03 15:19 / portfel / Tysiącznik na forum

i co z tego ze mam w plecy na trk i bmi, jak sposrod 10 spolek
ktore mam 8 dalo naprawde dobra stope zwrotu


ja mam podobnie, mam prawie 20 spółek a na samym tylko pkobp i lotosie mam 20 razy większy zysk niż "stratę" na trk i gastelu. tylko oczywiście transwestyta już o tym ani słowa nie napisze, za to o bomi, gastelu i trakcji pisze naokrągło, tak samo ten wrednawy anonimek

a co do trakcji, gastela i bomi, to i one w końcu ruszą do góry
Tiotanic tonie, a reszta razem z nim / 178.36.251.* / 2011-07-03 15:09
Wszystko na świecie bankrutuje, że Stanami na czele, muszą już brać pieniądze dla emerytów, żeby nie musieć zamknąć biur na kłódkę z powodu braku pieniędzy, a wystraszony zawodowy naganiacz jankrut bije pianę na okrągło zgodnie ze zleceniem od pracodawcy.
janlew / 2011-07-03 14:35 / portfel / Tysiącznik na forum
dzisiaj

izrael +2,26%
dubaj +2,4%
katar +1,41
egipt +0,86%
jordania +0,72%
b r y d z i a / 83.5.125.* / 2011-07-03 14:29
pierwszy impuls hossy kocznymy na 3350 !!!
b r y d z i a / 83.5.125.* / 2011-07-03 14:12
SP idzie na 1500
DAX idzie na 8000

i tego sie trzymajmy !
b r y d z i a / 83.5.125.* / 2011-07-03 14:05
2011-06-29 14:58:43 | *.*.*.* | SZCZERZE
Longu na ESF jest RSI na H1 80 , nie ma szans żeby tam rosło
----------------------------------
kto ci zrobil czlowieku ?
znasz swoich rodzicow ?
b r y d z i a / 83.5.125.* / 2011-07-03 14:06
JUŻ TROCHĘ DOŚWIADCZENIA ZDOBYŁEM I WYCHWYTUJE TAKIE NIUANSE / 78.8.125.* / 2011-06-28 16:51
musi być zasada zmienności zachowana, poprzednio było -9% na DJonsie teraz
będzie to samo tylko powoli
-------------------------------------------
brydzia
powiedz tak SZCZERZE
po co ty to robisz ?
lubisz jak sie bije piane wokol twojej osoby ?
SZCZERZE / 78.8.126.* / 2011-07-03 13:19
jeszcze taka mała dygresja ,

zaczynaliśmy rok 2780 na WIG 20 , mamy 2813 pkt , każdy niech sobie porówna ten zwrot chociażby z inflacją albo lokatą

o małych nie piszę bo tu jeszcze gorzej , OCZYWIŚCIE JANKRUT I FAJFUS MAJĄ ZUPEŁNIE INNE STOPY ZWROTU , pomimo że FAJFUS sprzedał MCI w samym dołku jak mniemam A POCHWALIŁ SIĘ KUPNEM IDM któe pikuje w najlepsze w trendzie spadkowym

i tak jak pisałem u Longa na GPW na razie nie ma sygnałów kupna i dlatego jestem bez akcji - zawsze za te swoje grosze zdążę kupić ,
może się pojawią sygnały w nadchodzącym tygodniu ale widocznie Grad wszystkich zaczopował akcjami
dr.dreyfus / 109.243.36.* / 2011-07-03 13:57

GPW na razie nie ma sygnałów kupna

prawie liźniecie 200SMA i utworzenie świecy młotek na niskim poziomie,świeca wysokiej fali, luka startowa, korelacja z rynkami rozwiniętymi, ruchy grubego na kontrakt jeżeli chodzi o dywidendy to jasne i czytelne sygnały kupna z AT,... co jeszcze trzeba ???


zawsze za te swoje grosze zdążę kupić

nigdy nie kupisz bo nie posiadasz sztuki czytania AT i nie masz JAJ
b r y d z i a / 83.5.125.* / 2011-07-03 16:20

nie masz JAJ

w sumie to nie wiadomo :))
janlew / 2011-07-03 14:00 / portfel / Tysiącznik na forum

nigdy nie kupisz bo nie posiadasz sztuki czytania AT i nie
masz JAJ



"Jeżeli zbyt długo czekasz na odpowiedni moment na kupno - aż wszystkie wątpliwości i wahania znikną - może skończyć się na czekaniu" (Pring)

ona ma właśnie ten problem
b r y d z i a / 83.5.125.* / 2011-07-03 14:27
hehehehehhe
dokladnie, to co ona pisze od 2 lat to ,ze CZEKA

ONA WIECZNIE CZEKA

:)))))))))))))))))))))))
b r y d z i a / 83.5.125.* / 2011-07-03 14:28
ty
ale my znow bijemy piane wokol debila

przeciez wszyscy wiemy, ze ona pasuje do gieldy jak wół do karety

wiec pewnie chodzi jej o to zeby robic tu dym

i tyle
janlew / 2011-07-03 14:36 / portfel / Tysiącznik na forum

wiec pewnie chodzi jej o to zeby robic tu dym


no to jak chce dymu to ma :))
dr.dreyfus / 109.243.36.* / 2011-07-03 14:05

ona ma właśnie ten problem

to jeden z wielu :))

"MATKO BOSKA" jesteś w dobrej formie,.. znokautowałeś anonima przez walką :)
janlew / 2011-07-03 14:15 / portfel / Tysiącznik na forum

znokautowałeś anonima przez walką


gość jest w stanie czepiać się tylko pjerdółek bo jest po prostu za krótki
dr.dreyfus / 109.243.36.* / 2011-07-03 13:41

sprzedał MCI w samym dołku jak mniemam

mój dołek to 6 z groszkiem, także sprzedaż nawet w najniższym punkcie daje mi dodatnia stopę wzrostu a sprzedawałem pakiecikami od nawet 9 z groszkiem co zapodałem do 7,70-90

... IDM kupiłem po 2,8(mały pakiecik) i po moim kupnie kurs skoczył na 2,95 co moglem wykorzystać,... zakładałem cel 3,2 i tego się trzymam obecnie mogę przez dokupienie obniżyć cenę kupna także jestem spokojny
dr.dreyfus / 78.8.209.* / 2011-07-03 21:21

wzrostu

ma być zwrotu
SZCZERZE / 78.8.126.* / 2011-07-03 13:15
Widzę że Jankrut aktywny , jeżeli JANKRUCIE już wklejasz to zaproś forumowiczów do LONGA na blog i niech poczytają że od 27 czerwca jako FAAN u LOnga pisałem że będą wzrosty w USA na koniec półrocza , a że 6 % w 5 sesji się nie spodziewałem to prawda , zresztą Longterm może potwierdzić bo raczył w to wątpić

ach ty jednak idiota jesteś JANKRUT
janlew / 2011-07-03 13:41 / portfel / Tysiącznik na forum

27 czerwca jako FAAN u LOnga pisałem że będą wzrosty w USA na
koniec półrocza


no pisałaś

i pisałaś też, że 1 lipca zwała w usa a tymczasem był kolejny dzień pompki w górę

2011-06-30 17:41:14 | *.*.*.* | FAAN
od jutro powinni zjechać w USA


i tak jak pisałem u Longa na GPW na razie nie ma sygnałów kupna
i dlatego jestem bez akcji - zawsze za te swoje grosze zdążę
kupić


serio? ponad 2 lata rynki rosną, mnóstwo papierów też, choć nie wszystkie (ale mniejsza o to), a ty NIC nie kupiłaś przez cały ten czas, choć przez cały ten czas było tysiące "sygnałów kupna". więc teraz jakby nawet znów one były to i tak znów nic nie kupisz, jak zawsze, po co ty się jeszcze oszukujesz? poza tym ty nigdy nie piszesz o sygnałach kupna, zawsze szukasz tylko wszędzie "sygnałów sprzedaży", nawet jak by to miał być jakiś RGR na giełdzie u eskimosów to od razu byś to wywlokła


ach ty jednak idiota jesteś JANKRUT


chyba jednak TY
janlew / 2011-07-03 13:58 / portfel / Tysiącznik na forum
ps nic nie wspomnisz, że pejsaci rosną dziś ponad 2%, przecież zawsze tyle analiz tase u Longa robisz :))
SZCZERZE / 78.8.126.* / 2011-07-03 13:06
ciekawe czy anonim 03 zdązył się w USA na te opcje wzrostowe załapać w tym tempie
SZCZERZE / 78.8.126.* / 2011-07-03 13:06
0
2011-07-01 22:45:47 Eternit z Azbestu [ Tysiącznik na forum ]
A jak myślisz, jak długo nasza giełda może iść w
oderwaniu od reszty świata?


WYSTARCZY SPOJRZEĆ NA MAJ CZERWIEC , NASZA GIEŁDA W GÓRĘ I ZAMKNIĘCIE KONTRAKTÓW PRAWIE NA SZCZYCIE A W USA 8 TYGODNI W DÓŁ , jednak może prawda , już Wam anonim pisał że to co dobre dla giełdy w USA złe dla emergingów , dlaczego Chiny były pół roku w hossie zanim USA wyznaczyło dołek w 2009 , zresztą my też chyba miesiąc wcześniej ,

kiedyś o GPW mówili emerging bo rosła 3 razy szybciej niż USA , teraz my zrobiliśmy 1 % a USA 5,6 % w tydzień , jeżeli tam tyle rośnie to po co mają u nas te lipne spółki kupować , przecież było widać w czwartek po zamknięciu kwartału PKO BP Pekao PZU TPsa PGE były -2 , -3 % , jedyny KGHM był 0,7% na plusie
janlew / 2011-07-03 13:45 / portfel / Tysiącznik na forum

teraz my zrobiliśmy 1 % a USA 5,6 % w tydzień , jeżeli tam
tyle rośnie to po co mają u nas te lipne spółki kupować


tak, nie kupujesz bo nie rośnie, a jak nagle urośnie to patrzysz jak rośnie bez ciebie i potem znów szukasz "sygnałów sprzedaży", żeby załapać się na dołek. tylko, że jak jest znów ten dołek to i tak nie kupujesz bo przecież "nie rośnie" a poza tym są "sygnały sprzedaży" :))

i taki to idealny przepis na to, żeby latami bez papiera siedzieć w tym zamkniętym kole absurdu. giełda po prostu nie jest dla ciebie
Prawdzsiwie słowiańska muzyka nie ma sobie równych / 178.36.147.* / 2011-07-02 23:06
http://www.youtube.com/watch?v=A1neYaEz6UE&feature=related

polsat i tvn nie pokazują tego bo przeznaczone są do ogłupiania Polaków i robienia im dody z głowy
http://www.youtube.com/watch?v=0HWR4GHk0ho&feature=related
janlew / 2011-07-02 22:01 / portfel / Tysiącznik na forum
O ile czerwiec był dla indeksu WIG w ostatnich 19 latach najgorszym miesiącem ze wszystkich, ze średnią stopą zwrotu na poziomie -2,18% to lipiec należał do ścisłej czołówki najlepszych miesięcy i ze średnią 5,19% znalazł się na drugim miejscu

http://blogi.ifin24.pl/trystero/2011/06/30/zabawa-lipcowa-sezonowoscia/
janlew / 2011-07-03 08:44 / portfel / Tysiącznik na forum

to lipiec należał do ścisłej czołówki
najlepszych miesięcy i ze średnią 5,19% znalazł się na drugim
miejscu


w 2009 roku wig20 z dna czerwcowej korekty na 1801 pojechał na 2186 w lipcu (ruch o 385 pkt, w skali lipiec-sierpień 2009 ruch był jeszcze większy: 1758 - 2317); analogicznie w 2010 roku wig20 z dna czerwcowej korekty na 2240 pojechał na 2563 (ruch o 323 pkt); średnio daje to ruch o 354 pkt

wliczając w to pewien margines ostrożności, w którym zmniejszymy średnią 354 pkt do np. 300 pkt, i przyjmując na zasadzie analogii, że w tym roku rynek znów jak to miał wcześniej w zwyczaju wykona podobny ruch, lądujemy w lipcu na ok. 3100

pożywiom, uwidzim

ciekawe, że ten ok. 300 punktowy zakres odreagowywania pokorekcyjnego jest też podobny dla odreagowań korekt lutowych - w tym roku ruch wzrostowy luty-kwiecień wyniósł właśnie 315 pkt (ruch od 2627 do 2942). nowe szczyty w trendzie rynek nadbija ruchami 300 punktowymi

jedynie odreagowanie pokorekcyjne luty-kwiecień 2009 i 2010 było większe, gdyż w pierwszym przypadku nastąpiło silne odbicie po bessie, a w drugim przypadku zdarzyła się afera związana z dubajem
Nie będzie nawet na spłatę odsetek / 178.36.147.* / 2011-07-02 19:51
Titanic tonie, kapitan śpi, drugi oficer bez pojęcia przyspieszył szybkość z jaką uderzył w górę lodową.
anonim03nielogo / 178.10.52.* / 2011-07-02 15:54

teoria rynku efektywnego głosi, że rynek wycenia w sposób pełny
i doskonały każdą spółkę (...) nie trudno zauważyć, że jest to jeden z dogmatów AT


brawo janzlew !
wiwat, wiwat, wiwat

ps. dawno sie tak nie ubawilem :-)))))))
janlew / 2011-07-02 16:08 / portfel / Tysiącznik na forum

dawno sie tak nie ubawilem :-)))))))


ja też się ubawiłem po tym co zrobiłeś z mych słów wstawiając "(...)" i urywając resztę zdania po słowie "AT"

sięgnijmy zatem do oryginału bez wykropkowań i urywania:

"nie trudno zauważyć, że jest to jeden z dogmatów AT - wszystko
zawiera się w wykresie i nie są potrzebne żadne inne informacje"

a następnie porównajmy:

"Ja w ogóle nie śledzę danych makroekonomicznych. Sądzę, że są one już odzwierciedlone w cenach akcji"

Alexander Elder, guru od AT, http://www.parkiet.com/artykul/1047060.html

"W przeciwieństwie do analizy fundamentalnej wskaźniki makroekonomiczne, analizy branżowe czy raporty ogłaszane przez spółkę nie są brane pod uwagę w procesie podejmowania decyzji inwestycyjnych. Wszystkie potrzebne do prognozy informacje odczytuje się z wykresu historycznej zmienności cen"

http://pl.wikipedia.org/wiki/Analiza_techniczna


dawno sie tak nie ubawilem :-)))))))


Może przestań kłamać to wtedy będziemy się mogli pośmiać z czegoś mądrzejszego
anonim03nielog / 188.99.183.* / 2011-07-02 16:23
na gruncie EMT wszystkie procesy sa procesami Markowa. w procesie markowa liczy sie tylko ostatnia wartosc, wykres niezawiera rzadnej informacji.

AT polega na analizie wykresow, czyli opiera sie na zalozeniu, ze mamy trend. Informacja powoli sie rozprzestrzenia.

AT i EMT sa wobec siebie w jednoznacznej sprzecznosci.


Ps. Edler nie jest guru, a starszym panem, ktory w 2006 roku kupowal akcje Forda po 2$ :-))
janlew / 2011-07-02 16:40 / portfel / Tysiącznik na forum

AT i EMT sa wobec siebie w jednoznacznej sprzecznosci


nawet jesli teorie potrafią być sprzeczne to ich poszczególne człony już nie muszą, czysta sprzeczność logiczna to rzecz bardzo rzadko występująca w 'przyrodzie' ze względu na trudność w przekładaniu całych koncepcji nauk humanistycznych na rachunek predykatów


Ps. Edler nie jest guru, a starszym panem, ktory w 2006
roku kupowal akcje Forda po 2$ :-))


przemawia przez ciebie charakterystyczna małostkowość, no ale cóż, to jest cecha ludzi zakompleksionych
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy