Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Nie taki diabeł straszny

GPW: Nie taki diabeł straszny

Money.pl / 2007-12-21 17:41
Komentarze do wiadomości: GPW: Nie taki diabeł straszny .
Wyświetlaj:
brydzia / 2007-12-23 18:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
WESOŁYCH ŚWIĄT
lojka / 2007-12-23 21:24 / Tysiącznik na forum
dzięki Brydzia
i Tobie również Zdrowych i Wesołych Świąt
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-12-23 18:15
http://tnij.org/ak5x

wszystkiego dobrego drodzy forumowicze
ps. mam taki bałagan w portfelu,że zdecydowałem sie poczekać do końca roku kalendarzowego z podsumowaniami itd.
marboru / 2007-12-23 18:04 / portfel / "Bankier giełdowy"
Niech magiczna noc Wigilijnego Wieczoru
Przyniesie Wam spokój i radość.
Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia
Żyje własnym pięknem,
A Nowy Rok obdaruje Was
Pomyślnością i szczęściem.
Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia i
niech spełniają się wszystkie Wasze marzenia........te zielone również.......

dla całego forum, bez wyjątku...mimo różnicy zdań, mimo odmiennego zdania w świąteczny czas pozdrawiam
yayurek / 2007-12-23 17:36 / Kompulsywny looser na forum
nie zapomnijmy w ten wieczór o tak licznych osobach samotnych (z akcentem na Panie), samotnie też można być szczęśliwym:
Masturbation is quite fun,
you can do it with your man,
but if you don't have any friends,
you can do it with your hands
rozalia / 2007-12-23 17:35
Przeczytałam wszystkie wpisy od piątku Wasze. Ponieważ jutro to nietaktem głowę komukolwiek zawracać składam wszyskim radosnych świąt, spokoju, wyciszenia i bliskich wokół siebie przy stole. Niech kazdy chociaż maleńki prezent znajdzie pod choinką.
topol2 / 2007-12-23 17:08 / Tysiącznik na forum
Życzę wszystkim Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i powodzenia w życiu.
Niech siła i rozsądek będą zawsze z Wami.

topol2
GordonGekko / 2007-12-23 17:25 / Łapacz Spadających Noży
czy twoje zyczenia odnoszą sie takze do tych ktorzy "próbuja niszczyc forum" ??
;)
rpp / 2007-12-23 16:46 / Tysiącznik na forum
swoją drogą warto podsumowując ten rok wspomnieć, że gardzona wieloma nieprzychylnymi komentarzami Arka ma w trzech najpopularniejszych kategoriach [akcje pol., zrównoważone i stabilne] przynajmniej miejsce na podium licząc ostatnie 12 miesięcy [piszę to na podstawie wyników z dodatku do forbsa]
yayurek / 2007-12-23 16:07 / Kompulsywny looser na forum
Ktoś nie wykazał zrozumienia dla awangardowej twórczości. Ale święta idą, a i ja z natury do nadstawiania drugiego policzka przyzwyczajony. Dlatego modlę się za naszego Kolegę, członka fanklubu pewnej radzieckiej rakiety (jakkolwiek dziwaczne hobby by to nie było):
Spraw, Panie, żeby gdy spadnie z roweru czy hulajnogi, nie złamał sobie rączki czy nóżki. A jeśli znajdzie na dróżce brzytwę to niech się nią nie bawi, ześlij mu inną zabawkę Panie! A jeśli Tatuś zacznie grzebać w silniku samochodu – a wszyscy mali macho z bardzo długimi to lubią – to odciągnij go na bok. Prześladuje mnie bowiem i spać nie daje myśl, że gdzieś mu łapkę wkręci. A gdyby nad ranem zachorował, to spraw Panie, aby najbliższy sklep non-stop otwarty, tuż pod oknami swymi znalazł, i lepiej się poczuł zaraz…
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-12-23 17:08
niech Mjut będzie z Tobą!
Kubus Puchatek / 85.128.78.* / 2007-12-23 16:49
Pod szarym niebem Syberii
stoi martwe zelastwo.
Po lewej Topol pierwszy,
po prawej model drugi.
Z szarego nieba deszcz pada,
rdzy pozostawia smugi.
Wiatr gwizdze w dziurach lotek
i w przerazliwej ciszy,
w silnikach blogo spia myszy.
Juz dawno wyschlo paliwo,
juz nie ma zadnych rozkazow.
I trzeba sie z tym pogodzic,
choc moze nie od razu.
Nie wzleci juz Topol w niebo,
nie ujrzy Ameryki.
Nie ujrzy gieldy z bliska,
w nicosc jej nie przemieni.
Lecz sam sie w pyl rozpadnie,
wsrod piasku,skal i kamieni.
Mial zniszczyc smiech i radosc,
mial zniszczyc szczescie czlowieka.
Dzis jego imie przyjal,
biedny,duchowy kaleka.
Moze nie wiedzial,co czyni,
moze marzyl o slawie.
Lecz to nie powod przecie,
zeby przeszkadzac w zabawie.
Jesli chcesz cos osiagnac,
jesli chcesz dojsc do czegos;
naucz sie najpierw pokory
i kochac ludzi ...kolego!
Kubus Puchatek / 85.128.78.* / 2007-12-23 17:13
Current Strategic Rocket Forces Order of Battle lists the following sites with Topol missiles:

27th Guards Missile Army (HQ: Vladimir)
7th Guards Missile Division at Vypolzovo with 18 Topol
14th Missile Division at Yoshkar-Ola with 27 Topol
54th Guards Missile Division at Teykovo with 36 Topol
31st Missile Army (HQ: Rostoshi)
8th Missile Division at Yur'ya with 27 Topol
42nd Missile Division at Nizhniy Tagil with 36 Topol
33rd Guards Missile Army (HQ: Omsk)
23rd Guards Missile Division at Kansk with 45 Topol
35th Missile Division at Barnaul with 36 Topol
39th Guards Missile Division at Novosibirsk with 45 Topol
51st Guards Missile Division at Irkutsk with 36 Topol

Pytanie za ZYCIE :

Ile z tego jest wycelowane w niemadra glowe Topol'a 2 ?
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-12-23 17:09
i z Tobą!
Artur70 / 2007-12-23 17:16 / Tysiącznik na forum
Patrycja, masz rację. Strach sprzedać, bo może wzrosnąć. Strach trzymać, bo może spaść.
Ja właśnie mam takie stany paranoidalne... Cholera wie co rozbić. Może pakiet akcji zamienić na inne? Nie wiem.
Jakie przesłanki, że w lutym będzie lepiej? Po prostu nastroje. Skoro tak wiele osób oczekuje wzrostów, to może wreszcie wzrośnie.
Ponadto, zazwyczaj grudzień jest dobry. Ten był fatalny. Więc może po prostu ten dobry okres przesunie się na początek roku.

Ot tyle...
Patrycja.N / 2007-12-23 18:23 / portfel / Tysiącznik na forum
No się zobaczy, każdy musi sam sobie dać rade. Najedzmy się i napijmy w te święta bo potem głodówka nam pisana. No pochwal się co tam kisisz w portfelu zatem.
Na pewno coś będzie rosło a coś spadało. Teraz pytanie tylko czy trafimy w to co urośnie.
Kubus Puchatek / 85.128.78.* / 2007-12-23 17:12
Znow niedlugo bedziesz dzieckiem hossy ! Tak rzecze Mis !
Niech nigdy nie zabraknie miodu w Twoim domu.
Patrycja.N / 2007-12-23 18:24 / portfel / Tysiącznik na forum
i miodu w uszach jak nie styknie na patyczki do ich czyszczenia ;)
yayurek / 2007-12-23 16:11 / Kompulsywny looser na forum
dosyć grafo i innych manii na dzisiaj, dobrej nocy :)))
modliszka / 2007-12-23 15:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Moi Drodzy,
z okazji Świąt Bożego Narodzenia, składam Wam wszystkim i każdemu z osobna, życzenia zdrowych, spokojnych, rodzinnych i radosnych świąt. Życzę Wam również, abyście w ciepłej i serdecznej atmosferze, z daleka od giełdowych przemyśleń, mogli spędzic ten wyjątkowy czas.

Do miłego...;-)
marboru / 2007-12-23 18:05 / portfel / "Bankier giełdowy"
Mo.....szczęścia.
Ma.)
yayurek / 2007-12-23 15:16 / Kompulsywny looser na forum
wzajemnie Modliszko, a informacje są same pozytywne, bo jak wynika z postów - Patrycja i Bebe, są przy nadziei, będzie nas więcej :)))
Patrycja.N / 2007-12-23 16:14 / portfel / Tysiącznik na forum
;) ciekawe co się narodzi, pewnie jakiś nowy Leszcz do trzepania ;)

na razie jest Karp w żelu ;) i Śledzik - oj popłynie malutki popłynie ...
yayurek / 2007-12-23 16:16 / Kompulsywny looser na forum
"leszcz do trzepania... Karp w żelu" Patrycja be be, świntucha, ale jakie oryginalne określenia
Patrycja.N / 2007-12-23 16:25 / portfel / Tysiącznik na forum
Świętucha Bożonarodzeniowa oczywiście ;) wiec nawet tego Karpia w panierce wymęczę :)
bebe) / 83.29.6.* / 2007-12-23 15:24
yayurek......- cha.....ha....cha....

Modliszko z ugrzecznionego kompa piszę...
również wszystkiego najlepszego Tobie Zyczę....wpadnij Tu w święta...ja tak zrobię...będę z doskoku...a coooo...
tu mam bratnie duszyczki....uśmieję się....pogadam.....poczytam....posłucham muzyczki....
pozdrawiam świątecznie....
bebe) / 83.29.6.* / 2007-12-23 15:28
nooo....to do poczytania....
idę dalej się urabiać na cudowne święta....pa
rpp / 2007-12-23 16:44 / Tysiącznik na forum
bebe? to prawda co powyżej yayurek napisał?
bebe) / 83.29.6.* / 2007-12-23 19:43
rpp......cha..ha...cha...
nie.......jakby co.,,..
ale giełdowa nadzieja
2007-12-23 13:53:58 | *.*.*.* | Patrycja.N [ Portfel ] [ Zrodzona z Krachu ]
"Nadzieja była w lipcu, nadzieja była w sierpniu, nadzieja była we wrześniu, w
październiku, baaa w listopadzie, baaaa w grudniu, baaaa, jest i nadzieja na efekt
stycznia.... i w kwietniu bedzie nadzieja. Nadzieja matką głupich a portfel sie
kurczy...."

Święte słowa... jak dorwę tą Nadzieję to jej mordę obije ;)
skomentuj zgłoś do usunięcia

2007-12-23 15:05:39 | 83.29.6.* | bebe)
czasami też mam ochotę tej Nadzieji - w mordę dać...pozdro świątecznie
Patrycja.N

cha...ha...cha...
skomentuj zgłoś
lojka / 2007-12-23 22:19 / Tysiącznik na forum
powiem Wam Dziewczyny, że jak słyszę o Nadziei to też mam chęć ją spotkać ;))))))) ale tak w rzeczywistości ;)
EDiS / 2007-12-23 15:06 / Tysiącznik na forum
"Bóg się rodzi, moc truchleje"- wszystkim forumowiczom, tym tylko czytającym, tym piszącym tym inwestującym i kibicującym,wygranym i przegranym życzę wesołych i szczęsliwych Świąt Bożego Narodzenia.
yayurek / 2007-12-23 14:12 / Kompulsywny looser na forum
tak trochę średnio ten świat zaczyna wyglądać
http://tinyurl.com/2pur45
lefek / 2007-12-23 16:02 / Bywalec forum
Witam wszystkich.
Życzę wszystkim zdrowych i Wesołych Świąt , a na giełdzie minimum 60% trafnych decyzji w roku 2008 ...

re:Yayurek
Czy mógłbyś krótko scharakteryzować przedstawiony wykres i tym samym pomóc mojej skołatanej łepetynie choć trochę rozeznać się w arkanach tej "szulerni" ...

pozdrawiam :))
yayurek / 2007-12-23 16:10 / Kompulsywny looser na forum
a co tu charakteryzować, koń jaki jest każdy widzi, balans na linie, palec na klawiszu
lefek / 2007-12-23 16:43 / Bywalec forum
hehe ... tyle to i ja widzę ... ale bardziej chodzi mi o to ....do lub kogo ten wykres przedstawia .... niestety ale z j.niemieckim u mnie do bani....
pozdrawiam :))
yayurek / 2007-12-23 16:48 / Kompulsywny looser na forum
wykres MSCI WORLD, momentum, MACD, RSI, ROC... - toć to w angielskim i każdym innym to samo, po prostu wykres akcji światowych, lingua franca
lefek / 2007-12-23 17:01 / Bywalec forum
widać "cienki bolek" ze mnie..... żeby na stronie niemieckiej nie zobaczyć też j.angielskiego !!!!
mówisz akcje światowe ... mam rozumieć , że wszystkie .... nasze też są zawarte w tym indeksie ..hmm .... ciekawe

pozdrawiam :))
lefek / 2007-12-23 17:30 / Bywalec forum
jeszcze jedno .. zerknij na ten wykres i powiedz mi czy oparte są na tych samych spółkach czy też mają jakąś inną strukturą i przedstawione w formie wykresu...

http://stockcharts.com/charts/gallery.html?$DJW

z językiem obcym u mnie na bakier .... cóż wagary i lenistwo dają znać o sobie, a teraz trochę mało czasu do nadrobienia :)... będę wdzięczny za odpowiedź ...

pozdrawiam :))
samuraj jack / 2007-12-23 14:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
mówisz, że ma z czego spadać?
krzyniek / 2007-12-23 15:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
spadać to już tylko śnieżek z nieba
yayurek / 2007-12-23 15:13 / Kompulsywny looser na forum
a co ja mam pisać, my tylko małpy na arenie tego cyrku, bicz w rękach dyrekcji
Fawelas / 2007-12-23 14:32 / portfel / "Jak Feniks z popiołów..."
Wszystkim forumowiczom życzę Wesołych Świąt, w tym szczególnym okresie dajmy sobie spokój z pogonią za pieniędzmi a skoncentrujmy się na rzeczach równie ważnych jak rodzina. Dla tych którzy myślą inaczej proponuję przeczytać ten oto artykuł
http://wiadomosci.onet.pl/1457777,2678,1,kioskart.html
Pozdrawiam
kisiel2 / 2007-12-23 16:25
Jesli mialbym tylko takie problemy jak ten w artykule...

Ale coz tu mowic - 2007 rok taki sobie. Niby na plus, ale moglo byc lepiej.

Wesolych Swiat i Szczesliwego Nowego Roku!
michoo / 2007-12-23 13:34 / portfel / "Hakuna Matata"
Zbieram się do wyjazdu na święta i wpadam na chwilę coby życzyć całej moneyowej Braci Inwestorsko-Spekulacyjnej z okazji Świąt Bożego Narodzenia najserdeczniejsze życzenia spokoju, szczęścia i radości. Abyście spędzili ten świąteczny czas w gronie najbliższych i odpoczęli od tych wszystkich hoss, bess, wykresów i trosk codzienności.
Niech udzieli Wam się atmosfera świąt a prezenty pod choinką spełnią najskrytsze marzenia.
topol2 / 2007-12-23 13:15 / Tysiącznik na forum
Czy koniec przeceny?
Tego nie wiem. Była wystarczająca ilość niby złych informacji, a rynek trzymał się w miarę dobrze. Ja założyłem, że perturbacje mogą się przedłużyć do końca przyszłego roku, lecz teraz założyłem średnioterminowo wzrosty. Nie wiem, czy będą, lecz opłaciło się wejść w październiku. Trochę za wcześnie, ale mimo wszystko są przody i powinno być jeszcze lepiej.
_kapiszon_ / 2007-12-23 13:40 / portfel / Strzelec wyborowy
sz.p. topol, dawno twój post nie był tak optymistyczny.
topol2 / 2007-12-23 12:34 / Tysiącznik na forum
Warren.
Masz rację.
To co się działo, można nawet nazwać bessą. Zależy z jakiego punktu się to ocenia. Należało jednak tego uniknąć. Według mnie, od wiosny nie wolno było mieć akcji. Było tyle sygnałów do ewakuacji. Najważniejszym sygnałem było to, że na rynek płynęła masa pieniędzy, a acje nie chciały za bardzo rosnąć(za wyjątkiem spekulacyjnych)
Do dnia dzisiejszego największe spadki zanotowały firmy najbardziej popularne na tym forum.

Jest pewna ważna zasada, która mówi czym należy się kierować? Otóż trzeba z rezerwą podchodzić do wielkich guru. Według statystyk, najlepsi z nich mylą się 7 razy na 10 prognoz. Natomiast są wielcy analitycy którzy mylą się zawsze i na nich można polegać. Wystarczy uznać za niemożliwe to co oni przepowiadają, a reszta staje się bardziej klarowna. Ja mam takich, których obserwuję.
Demon rynkow / 2007-12-23 20:03 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
"jest pewna ważna zasada, która mówi czym należy się kierować?
Otóż trzeba z rezerwą podchodzić do wielkich guru. Według
statystyk, najlepsi z nich mylą się 7 razy na 10 prognoz"-

zastanów sie jak ktos został guru jak sie myli prawie zawsze, skoro najlepszy 7/10 to srednio 8 na 10 sie myli, to nawet jak stop strate ustawia to ma duzo gorsze wyniki niz najgłupszy spekulant.
Jak cos czytasz to nie łykaj wszystkiego jak pelikan bo moze on w przenosni cos napisał a ty dodałes sobie wg statystyk

A wiecie ze Radziecy naukowcy odkryli najdluższy nerw u człowieka który biegnie od oka do pośladków?
I jak go kujneli w pośladek w odpowiednim miejscu to popłyneła mu łza a jak kujneli go w oko

to sie zerał.

to cos takiego jak z twoimi statystykami
warren buffet / 2007-12-23 12:38 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wporządku. ale czy przeceny koniec ? widzisz jakis punkt zwrotny na rynku akcji, zeby znow bylo jak kiedys ?

bo punktem zwrotnym na wiosne była budowlanka i euforia, a kulminacją chyba w lipcu wplata 5,5 mld do funduszy..... tzn ze ludzie znow wierzyli ze kupic na korekcie, i bedzie git..... tym razem ich rynek wyrolował...
topol2 / 2007-12-23 12:38 / Tysiącznik na forum
Powyższa zasada nie jest moja. To zasada mojego mistrza Artura Sperandeo. Od niego uczyłem się zasad prawdziwej analizy technicznej, oraz skromności.
rotux / 2007-12-23 12:58 / Uznany Gracz Giełdowy
"Trader Vic" to z pewnością lektura godna polecenia.
Ale że imienia mistrza nie pamiętasz to wstyd.. ;-)
topol2 / 2007-12-23 13:34 / Tysiącznik na forum
Wiem, Victor.
Inna jego książka jest lepsza: Gdy gra na giełdzie zaczyna być sztuką.
warren buffet / 2007-12-23 12:44 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
skoro mowa o skromnosci, to ostatnie pol roku nauczylo mnie jeszcze ze jestem leszczem. totalnym leszczem. nic nie zarobilem, a tylko panicznie broniłem tego co zyskać udalo mi sie w I polowie 2007 roku..... baa, nawet traciłem w glupi sposob... rynek caly czas uczy. ale to kiedys zaprocentuje mam nadzieje
warren buffet / 2007-12-23 12:19 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Topolu, widze ze jestes wiec mam do Ciebie pytanie.

wybierz sobie 10 losowych spolek z polskiej gieldy, bez wig20 i NC..... policz, ile od szczytu spadly...

spadki na spolkach 80-90% to korekta ? to widze bardzo silna korekta......

energopol 50 bylo 7
toora 30 jest 1
el ex - ni ma na gieldzie
etc etc....
nie wspomne juz o masie spolek ktore tylko spadly od 40 do 60%..... toż to nic....

to jedno. a drugie.

wiele spolek ma coraz lepsze wyceny, pod wzglem wskaznikow i perspektyw...... mysle ze kto sobie podbierze w 2008 roku dobre, fundamenty o niskich cenach, zarobi godnie. ale bez pośpiechu. mamy czas.

gielda chodzi od przewartosciowania do niedowartosciowania. to jeszcze moze potrwac.
Artur70 / 2007-12-23 13:16 / Tysiącznik na forum

wybierz sobie 10 losowych spolek z polskiej gieldy, bez wig20 i NC..... policz, ile od
szczytu spadly...

spadki na spolkach 80-90% to korekta ? to widze bardzo silna korekta......

energopol 50 bylo 7
toora 30 jest 1
el ex - ni ma na gieldzie
etc etc....
nie wspomne juz o masie spolek ktore tylko spadly od 40 do 60%..... toż to nic....

to jedno. a drugie.

wiele spolek ma coraz lepsze wyceny, pod wzglem wskaznikow i perspektyw...... mysle ze
kto sobie podbierze w 2008 roku dobre, fundamenty o niskich cenach, zarobi godnie. ale
bez pośpiechu. mamy czas.


No właśnie!
A jakie są Twoje i Wasze przemyślenia dot. stycznia.
Ja przyznam mam strat na ok. 45%. Jestem na tyle złamany przez rynek, że chce sprzedać wszystko. Z drugiej strony, może właśnie styczeń czy luty przyniesie nieco zieleni po ostatnich 3-4 miesiącach dramatycznych spadków.
Patrycja.N / 2007-12-23 13:46 / portfel / Tysiącznik na forum
No cóż Artur nie Ty jeden. Ja to już widzę ciemność, stany w środę pójdą jeszcze trochę w górę a w czwartek my w dół bo skoro w czwartek będzie dobry dzień do realizacji zysków dla usiaków to nasza giełda to przewidzi i w dół. A dlaczego luty ma przynieść wzrosty? Choć może masz rację trzeba sprzedać wszystko i czekać na wiatr w plecy. No ale potrafisz sprzedać wszystko z taką stratą? Ja nie bardzo. Na pewno niektóre spółki będą rosły, niektóre kisiły a niektóre spadały albo nurkowały - oby nie chwycić się tylko tej co ma przyczepiony kamień u szyi. A co masz w portfelu na dziś?
Ja raz sprzedałam wszystko i ... na drugi dzień te spółki poszły po 10-18% w górę (to było jak stany miały dzień przerwy w handlowaniu) więc strach trochę sprzedać :)
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-12-23 12:23
weź sie panie zdecyduj bo ja nic nie rozumiem:))
Mysle ze to nie czas jeszcze na
powazne inwestycje. Zysk i w nogi.

pozdrawiam i wszystkiego dobrego życze- wpadnę z wieczora lub jutro i opiszę swoje doswiadczenia tegoroczne i bajtlik
yayurek / 2007-12-23 12:31 / Kompulsywny looser na forum
WARREN a kto to wytrzyma, ewentualnie kupić i nie zaglądać ani na Forum ani na giełdę, tak to i ja i większość (poza Tobą), sprzedamy i odkupimy jeszcze wiele razy w najmniej odpowiednich momentach, zaczną się mocne spadki to psychika nie wytrzyma, to tak jak z porządnymi turbulenacjami podczas lotu samolotem, w ogromnej większości przypadków przeżyjesz, ale co Ci w tym czasie psychika podpowie to Twoje, kaszmar
warren buffet / 2007-12-23 12:34 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no ja współczuje tym, co maja duze straty juz dzis :( bo w 2008 emocji nie zabraknie, nie tylko w zielonym kolorze :(
warren buffet / 2007-12-23 12:25 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
2008 jest długi. to cale 365 dni
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy