Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Nie taki diabeł straszny

GPW: Nie taki diabeł straszny

Money.pl / 2007-12-21 17:41
Komentarze do wiadomości: GPW: Nie taki diabeł straszny .
Wyświetlaj:
topol2 / 2007-12-23 11:55 / Tysiącznik na forum
Apeluję do wszystkich. Nie dajmy zniszczyć tego forum. Wielu uczestników, zamiast pisać o giełdzie, zaśmieca forum bzdurnymi wypowiedziami.
Przez ostatnie dni kilka osób zaczęła pisać pseudowiersze. Te wypociny są tak potworne, że skręca w żołądku. To jest tragedia. Czy wy pseudopoeci mieliście do szkoły pod górkę? Nie dość że nie potraficie poprawnie zbudować jednego zdania, to bierzecie się za pisanie potwornych rymowanek.
Zlitujcie się nad tym forum i nad polskim językiem!
Dlaczego 90% wypowiedzi to spam?
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-12-23 12:18
co ty k**** wiesz o poezji
bebe) / 83.29.6.* / 2007-12-23 15:10
brawo flugo...

jestem bojowo nastawiona....pancerz zakładam...za miecz chwytam...

cha...ha...cha..
GordonGekko / 2007-12-23 17:16 / Łapacz Spadających Noży
schowaj miecz do pochwy
ZygZac / 2007-12-23 12:03
Biedaku,nie dosc ze piszesz sam bzdury na tematy gieldowe to na dodatek nie masz cienia poczucia humoru.
marnie widze twoje dalsze zycie.Kariere takze,bo nikt nie lubi ponurakow.
ucz sie od Pedra,ucz sie od Yayurka.Wez optymizm od
Tomoka i Flugo,skromnosc od Warrena,wiedze od gabrika,umiejetnoisc dyskutowania od Samuraja i Rotuxa,
pogode ducha od Slawa.
A jak juz to wszystko bedziesz mial,to zajrzyj tu znowu i napisz porzadnie od nowa.
Wesolych Swiat
topol2 / 2007-12-23 12:15 / Tysiącznik na forum
Nie jestem ponurakiem. Wiem czego chcę, wiem dlaczego piszę. Czasami celowo konfliktuję, aby pobudzić niektórych do myślenia.
Pomyśl kolego, czy nie lepiej czytałoby się teksty pisane z sensem?
Na pewno nie będę brał tego, co ty mi radzisz. Ja idę swoją drogą i jak dotychczas ta droga była jak najbardziej sensowna.
Powodzenia wszystkim!
Hej!
ZygZac / 2007-12-23 12:21
Szcegolnie przemyslenia o gospodarce amerykanskiej i rekomendacje dla PDA ,tak pierwsze z brzegu.
Dlugo jeszcze nie bedziesz moim kolega i dlugo jeszcze nie dorownasz nikomu z tego forum.
Wyraznie pomyliles miejsca.
yayurek / 2007-12-23 12:00 / Kompulsywny looser na forum
mnie ogulnie to ojce do szkuł nie posyłali, czego rzałuję i łeb prohem posypóje, jurz więcej nie bede, obiecuje guru, miszczu, jesteś wielki, Twoj mocz smakowac musi niczym ambrozja, dzieki Tobie dżewa rosną wyrzej :))) :(((((
warren buffet / 2007-12-23 11:35 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Witam, skoro za nami ostatnia sesja starego, 2007 roku, pozwole sobie na pare dygresji.... na początek, zycze wszystkim zdrowych, pogodnych, udanych Świąt, udanego, lepszego roku 2008 w zyciu a takze na gieldzie. Obysmy nie zapominali o wartosciach w szarym, zwyklym dniu.

Zasadniczo portfel, z ktorym zostalem:

* Stalexport ( 2012 )
* LCC ( 2012 )
* Magna
* Relpol PDA

* Fon PP (nienotowane)
* Sanwil PP (nienotowane)

Generalnie PP do wywalenia, relpol do wywalenia ( srednia 16 - bedzie strata pewnie, ale tym sie bede przejmowal w 2008 ), magna licze na jakies ruchy ze strony capitala ( niewielka strata ). Stachu i Lechu mnie nie interesuja do 2012 roku.

Teraz procenty. Generalnie mam zysk w tym roku i jestem bardzo zadowolony. Oscyluje on w granicach 33%... Jest on jednak generalnie wypracowany głównie za sprawą I półrocza 2007 (bytom, szmery bajery), II półrocze to miotanie sie i próba ochrony kapitału z licznymi porażkami ale na mniejszą skalę. 2008 rok nie bedzie słodki, to wam moge juz teraz powiedzieć.
warren buffet / 2007-12-23 11:37 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Czego jednak mnie nauczył rok 2007 ?

1. Tnij straty. Bezwzględnie tnij straty. Nie pozwól aby spolka Ci zjechała 50%..... ( niestety, w tym roku na jednej sesji pozwoliłem zachowi zjechać 40%... gapiąc sie jak ciele na malowane wrota... to w kwestii nadziei )
2. Hossa \ bessa to pojęcie względne. Wystarczy popatrzec na ostatnią sesje - kontrakty. Cóż kogoś obchodzi Fon, czy Centrostal, jak sobie hasa po wig20 i trzepie kase ?
3. Niestety, wielu sie o tym przekonało, ze trzymanie akcji na siłe nie jest absolutnie dobre. Kto nie potrafi wyjść z rynku akcji chociażby na pół roku, niestety nie będzie miał powodów do radości w specyficznych czasach.
4. Nadzieja. Nadzieja była w lipcu, nadzieja była w sierpniu, nadzieja była po wakacjach - we wrzesniu, w październiku, baaa w listopadzie, baaaa w grudniu, baaaa jest i nadzieja na efekt stycznia.... i w kwietniu bedzie nadzieja. Nadzieja matką głupich a portfel sie kurczy.... Do przemyślenia
5. Splity i emisje są opłacalne w krwiożerczej hossie, nie obecnie - ale ponoć mamy hosse dalej ?
6. Traktuj forum jako miernik nastrojów. Kupujesz na swoje ryzyko. A jak Cie ktos nagonił - nawet sie do tego nie przyznawaj :)
6. Punkt 1 był o stratach to i teraz napisze o zyskach. Bezwzglednie realizuj zyski. Mysle ze to nie czas jeszcze na powazne inwestycje. Zysk i w nogi.
Patrycja.N / 2007-12-23 13:53 / portfel / Tysiącznik na forum
"Nadzieja była w lipcu, nadzieja była w sierpniu, nadzieja była we wrześniu, w październiku, baaa w listopadzie, baaaa w grudniu, baaaa, jest i nadzieja na efekt stycznia.... i w kwietniu bedzie nadzieja. Nadzieja matką głupich a portfel sie kurczy...."

Święte słowa... jak dorwę tą Nadzieję to jej mordę obije ;)
bebe) / 83.29.6.* / 2007-12-23 15:05
czasami też mam ochotę tej Nadzieji - w mordę dać...pozdro świątecznie Patrycja.N

cha...ha...cha...
Patrycja.N / 2007-12-23 16:19 / portfel / Tysiącznik na forum
Pozdrówki Bebe :)
warren buffet / 2007-12-23 14:04 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
he he
warren buffet / 2007-12-23 11:37 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Podsumowując, jaki bedzie rok 2008 ?

Hmm a co jak sie pomyle ? Bedzie śmiech i szydzenie :) ale co mnie to bedzie kosztowało ? Moj portfel ? NIC :)

Generalnie nie obstawiam fajerków w 2008 roku. Co nie znaczy ze Dzeju nie wyszarpie 100%... Bez problemu mozna. Tylko trzeba być zawodowcem a nie leszczem.

1. czekają nas jeszcze ze 2-3 podwyzki stop. Lokaty w banku są juz naprawde fajnie oprocentowane dla ulicy, porownanie tego co sie dzieje na gieldzie i stóp zwrotu z lokatą - dla gieldy nie wrozy nic dobrego
2. jestesmy za szczytem koniunkturalnym w polsce, uwarzam ze jednak ten okres bedzie bardzo korzystny. gospodarka jak organizm, odpoczac musi. licze, ze kiedys polska wywinie 10% PKB.... ale nie w 2008
3. mysle ze 2008 rok oczysci definitywnie trupy z szaf europejskich i amerykańskich. wtedy bedziemy mowic o miękkim ladowaniu USA.
4. mysle ze prawdziwa akumulacja zacznie sie w dopiero w 2009 roku, pod euro 2012 czeka nas fajna, przyjemna jazda w góre. to sie bedzie wiazało z realnymi pracami, budowami, a nie jak na wiosne tego roku - utopia i wizja szklanych domow.
5. wiele akcji jest juz naprawde bardzo tanich. ale co z tego jak ulica wychodzi z funduszy a nie wchodzi ? pytanie, jaki czynnik beda mialy pierwsze wyplaty OFE w 2009... ? podsumowujac: zawsze moze byc taniej. ale do czasu.


moja rekomendacja na najblizszy rok to: DT.

za rok sam sie podsumuje :)

trzymajta sie, pogodnych świąt.


ps. pamietajcie jednak, ze tylko glupiec pozostaje wierny jednej teorii.... kiedy sie zmienią wiatry, trzeba sie dostosowac a nie pluć pod wiatr, samemu sie opluwając. elastycznosc. i potrfel. niech was nie interesuje trend, a portfel. podczas hossy mozna tracic, a bessy zarabiac... wiec wazne sa wyniki - czytaj portfel.
yayurek / 2007-12-23 11:57 / Kompulsywny looser na forum
kurde Warren, dałeś tylko 6 przykazań, jakby było 10 to bym w kamieniu wykuł, dodaj cztery, a tak od siebie to sądzę, że jeszcze do końca 2008 możemy mieć nowy szczyt, przeyznam, ze w tym celu obserwuję DAXa, ale warunkiem nowych szczytów jest przerwanie sraczki z pomocą gdzieś 20% lewatywy, czyli w przypadku DAXa, gdzieś tak 6400, kto wie, a zakładanie, ze np. Chiny zwalą się tuż po Olimpiadzie, a nie wcześniej, czy póżniej to dla mnie trochę bezsens, gdyż nie widziałem aby ktoś zakładał inaczej, możliwe, że Chińczycy swoimi działaniami utrzymają kilkuletni boczniak, na zasadzie +-25% i przy ich wzroście, wyceny same dojdą do sensownych rozmiarów, a tak ogólnie to bardzo-długoterminowy trend dla Janków, wskazuje, że nowy ich trend (w spadku są już od 2000 co widać po wycenie DJ w złocie, funtach, tugrikach mongolskich, czy czymkolwiek innym), pod tytułem "włóż i zapomnij na wiele lat" (bez podtekstów erotycznych), rozpocznie się gdzieś w latach 2011-2013, co dopowiadałoby naszemu 2012, jednak ten sam trend ale średnioterminowy, wskazuje, ze za kilka miesięcy powinien zacząć na kilka miesięcy rosnąć w górę, a potem zjazd do 2011-2012, czyli JESZCZE GIEŁDA NIE ZGINĘŁA, TYLKO LEWATYWĘ DAJ NAM PANIE, hough
PS to wszystko co napisałem, to tylko wygłup taki, nie do czytania na poważnie, ale na szczęście nikt moich głupot nie czyta
bebe) / 83.29.6.* / 2007-12-23 15:03
ja czytam... i się śmieję....i biorę na poważnie...i jest ok....i pozdro...i pisz...
warren buffet / 2007-12-23 12:02 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no tak, ale jak to sie bedzie mialo do naszej gieldy...... wy slusznie prawicie, tylko co, konkretnie - co da mi podjazd 10% daxa czy DJ....... co mi to konkretnie da.

hosse na szerokim ? czy KGHM pojdzie 10% ? czy dax albo dj bedac przy szczytach sprawi, ze fon pojdzie na 5 zl ? relpol na 50 ? midas na 100 ?
yayurek / 2007-12-23 12:07 / Kompulsywny looser na forum
a bo my tylko jarmark w Mławie, owcami, jajcami, chrustem handlujemy, ale jak na targu w Warszawie dobrze będzie, to i my w Mławie, swoje zarobimy, listopad pokazał, że tzw. "decoupling" to w buty można włożyć
Zielarz / 2007-12-23 11:56 / Uparty Gracz Giełdowy
mam taki pliczek textowy do ktorego wklejam sobie co madrzejsze mysli z ksiazek o inwestowaniu i czasami z forum. to powyzej wkleje sobie w calosci i o czywiscie trzymajac sie zasady "kwestionuj wszystkie opinie i rekomendacje z ktorymi sie spotykasz". Dzieki.
GordonGekko / 2007-12-23 11:27 / Łapacz Spadających Noży
dzisiaj meczyk - derby europy , na kogo stawiacie???
odpowiedz w sumie prosta, zawsze i wszedzie Barcelona
szkoda ze w domku nie mam canal+
:(
voodoo child / 2007-12-23 11:32 / "Slight return"
prawdziwe derby to są dzisiaj w Mediolanie
GordonGekko / 2007-12-23 11:39 / Łapacz Spadających Noży
z calym szacunkiem ale nie porównuj poziomu obu meczy !!!
zwlaszcza dla postronnego obserwatora mecz na Camp Nou to klasyk
a derby mediolanu zwlaszcza z tak grajacym w lidze milanem to kolejny mecz ligowy
nie mowiac juz o róznicy miedzy Premiera Division a Serie A
voodoo child / 2007-12-23 11:42 / "Slight return"
no serie A to liga dla koneserów
GordonGekko / 2007-12-23 11:43 / Łapacz Spadających Noży
chciales powiedziec dla .....szachistów
:)
broker / 2007-12-23 11:02 / Szejk
witam
Wszystki forumowiczom tym dużym i tym małym życzę zdrowych pogodnych świąt spełnienia marzeń udanego sylwestra i następnego roku o wiele lepszego niż ten
no i zieloności życzę
ps. chciałem was zapytać o adres ip do serwera na ktorch umieszczone są ksiązki o GPW bo gdzieś zgubiłem adres
jaką książke polecacie o futures'ach? i o opcjach
yayurek / 2007-12-23 09:32 / Kompulsywny looser na forum
Hej grabarze, czy wy macie … Takie trumny, sarkofagi…. Aby portfel złożyć nagi … No powiedzcie, czy wy macie … Tak by akcje zbalsamować …. I przez kilka lat przechować? …. MAMY TAKIE TRUMNY, MAMY…. Hej grabarze, czy wy macie …. Takie trumny, sarkofagi… Aby naszych prac krwawniki…. Złożyć w pogrzebowej szacie…. Tak by grosz każdy na dzień chwały… Wrócił na rynek ocalały? … MAMY TAKIE TRUMNY, MAMY… Hej grabarze, czy wy macie… Takie trumny, sarkofagi… Aby nasze żale, łzawice… Po ostatnich groszy stracie… Zlać tam razem, a na ostatek…. Czary dolać łzami naszych głodnych dziatek…. MAMY TAKIE TRUMNY, MAMY …. Jeszcze jednak trumna głucha…. Bom nie złoży do niej ducha… Graj i główkuj i bądź dzielny… My tu ludzik nieśmiertelny…. NIE, DLA WAS TO TRUMIEN NIE MAMY
creditsuisse / 2007-12-23 07:03 / Bywalec forum
Pogodne Swieta nie dla wszystkich.Poszla juz prawie polowa:

http://tfiocredittsuisse.blox.pl
yayurek / 2007-12-23 09:39 / Kompulsywny looser na forum
jeżeli ogólnie nie będzie żle, to dla pocieszenia możesz na poniższym wykresie zobaczyć, że dla giełd japońskich najlepszy okres to pierwszy kwartał (wynika to z tego, że rok fiskalny jest rozliczany w końcu kwietnia), jeżli więc ogólnie miałoby by nie być żle, to kto wie - na dole strony kliknij NIKKEI
http://www.seasonalcharts.com/
creditsuisse / 2007-12-23 10:49 / Bywalec forum
Milo ze odpowiadasz.Utrzymujemy te strone na prosbe roznych nieszczesnikow ,ktorzy licza na to ze upublicznienie tego wszystkiego wymusi na funduszu jakies ruchy.Strone odwiedzilo juz prawie 130 tys. ludzi a i Zarzad nagle zaczal odpowiadac.
Jesli interesujesz sie gielda,to wiesz zapewne,ze Nikkei jest mniej wiecej 3 x nizej niz jego rekord DAWNO temu.
Indeks zaufania przediebiorcow jest najnizszy od 2-ch lat i NIE WIDAC swiatelka w tunelu zwanym Japonia.
Fawelas / 2007-12-23 11:39 / portfel / "Jak Feniks z popiołów..."
no i właśnie to jest książkowe dno bessy, cierpliwości, i Wesołych Świąt życzę
creditsuisse / 2007-12-23 10:50 / Bywalec forum
http://money.cnn.com/2007/12/14/news/international/japan.ap/index.htm
yayurek / 2007-12-23 11:02 / Kompulsywny looser na forum
ja także jestem malutkim spekulantem, gdyż słowo inwestor w przypadku wkładania pieniędzy a nieznane papierki, zupełnie mi nie pasuje, ale podstawowa rzecz jakiej się taki głupek jak ja uczy, to cięcie strat, bez względu na prognozy, na cokolwiek, dopuściłeś do straty ponad 10% i to żle, ale nie miej pretensji to "sprzedawców produktów bankowych" takie już ich zadanie
creditsuisse / 2007-12-23 11:18 / Bywalec forum
Jesli przeczytasz te strone to dowiesz sie,ze zostala zalozona wlasnie dlatego ,ze ludzi OSZUKANO z cala premedytacja,obiecujac im ponadprzecietne zyski w momencie,gdy juz dokladnie bylo wiadomo,ze to nie mozliwe.Prospekt dopiero po zalozeniu tej strony zostal p[rzez PKO /C.S. usuniety.Po 2-ch latch i takiej stracie.
Zauwaz takze,ze aby odrobic strate - 47 % potrzebny jest wzrost o prawie 89 % /zeby wrocic do zera/
A to jest w przypadku japonii niemozliwe w najblizszych latach.
yayurek / 2007-12-23 11:25 / Kompulsywny looser na forum
zadaniem niektórych fundów jest sprzedawanie w krajach trzeciego świata koralików, zauważyłem to na przykładzie produktów strukturyzowanych, te, które znajdują nabywców w Niemczech jedynie znacznie poniżej ceny emisyjnej, tutaj przedstawiane są jako rewelacja, jabłko Newtona, wanna Archimedes i finansowe perpetum mobile
creditsuisse / 2007-12-23 11:30 / Bywalec forum
i znowu zgoda,tylko PKO/BP to "bank emerytow i rencistow"
ktorzy od lat trzymaja sie "swojego" banku.I oferowanie im,a dokladnie namawianie na taki wlasnie produkt jest zwyczajnie haniebne.
yayurek / 2007-12-23 10:11 / Kompulsywny looser na forum
sam się zresztą zastanawiałem na jesieni w wejściu w styczniu w certyfikat na japońskie maluchy, ale teraz to z przyczyn globalnych nie jestem zbytnio entuzjastycznie nastrojony
ZygZac / 2007-12-23 06:23
DoiGRALIscie sie

http://tinyurl.com/ytvbab
doncorleonte / 2007-12-22 21:38 / Puppet Master
Znowu ilość optymizmu w wypowiedziach co niektórych się zwiększa :)
slaw / 2007-12-22 20:05 / Uznany Gracz Giełdowy
Były premier W. Brytanii przeszedł na katolicyzm ...... zawsze uwazalem ze Tony to jest gosc na poziomie .....witamy wsrod katoli ......
bollullos / 2007-12-23 09:57 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Niezły jest, jak on po tym co było z IRA przechodzi na Katolicyzm to tak, jakby Bush został Szyitą. Trzeba umieć iśc pod prąd, ja- katolikiem nie jestem ale Sława rozumiem,
ZygZac / 2007-12-23 06:24
Teraz dales plame na maksa !!!

Trzeba miec nie po kolei pod sufitem
doncorleonte / 2007-12-22 21:54 / Puppet Master
Wiem jedno żadna inna wiara jak katolicyzm nie zabiła tylu ludzi.Tylko katolikom udało wybić cały naród na Kontynęcie patrz Ameryka.
warren buffet / 2007-12-22 21:24 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
teraz to pokazales ...... to znaczy ze jak nie byl to byl bez poziomu..... oj............ bo kosciol jest jedyna prawidlowa instytucja ? rydzyk tez ?
danek113 / 2007-12-22 21:37 / Bywalec forum
Nie Warren - widać czytasz jak chcesz czytac. Slaw wyraźnie napisał :ZAWSZE UWAŻAŁEM. A ty widac masz jakis straszny problem z Kościołem Katolickim - co nie ukrywam przykre dla mnie i wielu Katolików. Skoro homoseksualistów nie wolno obrażać, buddystów nie wolno obrażać, muzułmanów to dopiero nie wolno obrażac to KATOLIKÓW tez nie wolno obrażać. Głupota sie szerzy :-(
warren buffet / 2007-12-23 10:25 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
widzisz i tym postem wlasnie potwierdziles swoją ostatnią frazę wypowiedzi.......

ciekaw jestem czy radia słuchasz.... bez komentarza
koza2 / 83.23.219.* / 2007-12-23 14:20
Warren czy ty nie widzisz, że się ośmieszyłeś (twoja wypowiedź jest na bardzo bardzo niskim poziomie)

Nie potrafisz wypowiedzieć kilku argumentów potwierdzających twoją chorobliwą nienawiść do Kościoła Katolickiego (która to zaślepia Ci umysł) i nie potrafisz zrozumieć prostego zdania napisanego przez Slawa (co ukazał Ci Danek ).
Twoim jedynym argumentem jest atak i kpiny.

Naśmiewanie się z religii (nie tylko katolickiej) jest oznaką (Twojego) poziomu intelektualno-kulturalnego.

Czy dla ciebie Kościół to tylko to co widzisz i słyszysz w telewizji? :


...zło jest głośne, mówi o sobie dużo a dorbo jest ciche i ...

... skryte dlatego wiele z nas wybiera czasami głośne zło. Ale ja lubię siedzieć w ciszy i słuchać tylko głosu ciszy Można wtedy więcej usłyszeć niż kiedykolwiek ...


Być może Bóg chciał abyś poznał wielu złych ludzi zanim poznasz tę dobrą, abyś mógł ją rozpoznać kiedy ona się w końcu pojawi

Pozdrawiam.
Patrycja.N / 2007-12-22 21:51 / portfel / Tysiącznik na forum
A Ateistów można obrażać Danek?
jan kowalski / 2007-12-23 07:52 / Tysiącznik na forum
nikogo nie wolno obrażać, a te Wasze fobie biorą się stąd, że nie lubicie lub nienawidzicie inaczej myślących. Ateisci plują na wierzacych, homo na hetero, katolicy na wszystkich innych, to jak tu ma być zgoda i normalność?
gabrik / 2007-12-23 10:30 / portfel / Wierny Forumowicz
to może zacznijmy od ostatniego wyrazu w poście czyli NORMALNOSC a dopiero potem nad resztą bo zawsze sa najzwyczajniej ludzie którzy dla swoich interesów każdą nawet najlepszą doktrynę wypaczą tak jest wśród katolików ,muzułmanów,buddystów itd. niestety prawda jest taka że świat jest piękny tylko ludzie są.......................warci.
A co do już szczegółowej dyskusji na temat hetero,homo.....wróćmy do podstaw to chyba normalne to jest pan i pani a wszystko inne to już jednak normalne nie jest a jeśli jest bo modna jest tolerancja więc ok jak facet robi to z owcą lub kobieta z psem to też to norma i apeluje o dopuszczenie związków ludzko- zwierzęcych.
bez komentów pod przemyślenie
niebieski niezalog / 83.6.248.* / 2007-12-22 20:50
czy jest to teraz jakiś inny gość, raczej nie. Dla mnie może być i agnostykiem (jak Prezydent Wszystkich Polaków) ale nie robi ludziom dobrze.
TOMOK / 2007-12-22 19:48 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
cześć :-)
Pozdrawiam
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-12-22 20:13
czesc Tomok bumtarara!
TOMOK / 2007-12-22 20:20 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
a jednak obejrzałeś...szewcu :-)
Pozdrawiam
niebieski-niezalog / 83.6.212.* / 2007-12-22 19:46
liczę że minimalna liczba inwestorów czyta Forbesa bo jeżeli jest inaczej to może nas czekać bardzo gorący okres.
kriss4 / 2007-12-22 20:01 / portfel / Bywalec forum
też go dziś czytałem i gdybym miał wziąśc sobie do serca to co tam wypisują to nic nie pozostaje jak tylko w czwartek wszystko pkc
najcz / 2007-12-22 21:03 / Tysiącznik na forum
w środę usa chodzi i oni wskażą kierunek.
Kobrycki / 83.19.74.* / 2007-12-22 20:20
To podajcie co napisali.
TOMOK / 2007-12-22 20:23 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
kres i krach :-)
kruk mówił
Pozdrawiam
topol2 / 2007-12-22 19:34 / Tysiącznik na forum
Przeglądałem wyniki wielu firm. Nie wszystkich. Jestem trochę zaskoczony. Wydawało mi się, że większość jest przewartościowana.Tymczasem nie. Większość jest niedowartościowana. Niektóre ceny zwalają z nóg. Banki mają opinię przewartościowanych. Przeliczyłem wskaźnik c/z jaki winny mieć po 4 kwartale dla trzech banków.
PKO BP=18, ING=13, Handlowy=14. Za 2-4 kwartały wskaźiki mogą spaść do jednocyfrowych. Niektóre spółki mają już wskaźniki jednocyfrowe.
Nie da się tego tak dłużej utrzymać. Zyski rosną, a kursy spadają. Sprężyna została zbyt mocno napięta.
slaw / 2007-12-22 20:00 / Uznany Gracz Giełdowy
jednocyfrowy wskaznik o niczym nie swidczy ..... bo gdyby swiacdczyl to KGHM owiniem kosztowac 180zl. gant jakies 120 a lubawa okolo 2 zl. ... podalem przyklady od w20 do w dol ... licza sie mozliwosci utrzyanai wskaznika na niskim poziomie dlugoterminowo a tutaj pewnosci nie ma
topol2 / 2007-12-22 20:37 / Tysiącznik na forum
Jeśli za kilka lat PKB się podwoi, to przychody i zyski banków wzrosną 10-cio krotnie. I wskażniki nie będą jak teraz na poziomie 15, tylko na rzetelnym poziomie 22(a może więcej?)
Nie namawiam nikogo do kupna banków. Mi myśl o kupnie akcji jakiegoś banku nawet do głowy nie przychodzi.
Nie lubię żółwi.
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-12-22 20:05
jutrzenka po pińset:))
samuraj jack / 2007-12-22 18:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Witam

jak nie wiele trzeba do pierwszego CUD-u...
zdążyli juz wybudować pierwszych 25 km autostrady...
w ekspresowym tempie przygotowali plany zagospodarowania przestrzennego, wykupić grunty; wybrać w przetargu wykonawców i później opracować dokumentacje techinczną a następnie wybrać w przetargu wykonawcę (budowniczego) i wybudować...

godna podziwu szybkość...
rpp / 2007-12-22 19:55 / Tysiącznik na forum
samuraju - polecam dwa pierwsze artykuły dot. cudów w najnowszym forbsie. w razie czego mogę je 31 w pracy zeskanować :)
slaw / 2007-12-22 19:14 / Uznany Gracz Giełdowy
dobre dobrewidze e z totuxem macie teraz tutaj wolnosc slowa ... no tak slawa prawie nie ma to nikt nie protestuje


a jak wasz maly duce otwieral kawalek autostrady pod Łodzia to piekne dupolizustwo odchodzilo ... zapomniales jak prezes kotlarek wychwalal czyn robotnikow a maly wladca sluchał??? ........ a tutaj nie slyszalem pochwal z\e to wielka zasluga rzadu a raczej pochwala tego co w calym swiecie robia czyli PPP a i premiera nie wifdzielismy na otwarciu ...... no law przywalic mozna nawet bez sesu byle celnie ... tylko chyba Samuraju troszke chybiłeś )))))
samuraj jack / 2007-12-22 19:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
ja Cię bardzo przepraszam...
ja tylko stwierdzam fakt CUD-u;
poprzednia ekipa przecież nic nie zrobiła, kilometra porządnej autostrady nie wybudowała (ups - chyba 7 km)...

jak nie wierzę w CUD to źle,
jak stwierdzam fakt CUD-u również źle...
to kiedy będzie dobrze?

pozdrawiam serdecznie Sławku
slaw / 2007-12-22 19:23 / Uznany Gracz Giełdowy
no ale to wasz swiatly minister tej spolce koncesje odebrał a sam przez 2 lata nie rozpoczal budowy ani jednego kilometra!!!!! czy sie myle .....

no wiem wiem oni sie starali .... Gesicka tez ie bardo starala i jaki efekt .... no obiecala wynonanie wykorzystania srodkow unijnych na pnad 80 % a tu ze wstydem jej zastepca niejaki Kiecinski mowi ze bedzie co najwyzej 65% .... ale ta Gesicka cudowna byla .... a madra a skuteczna ....
samuraj jack / 2007-12-22 19:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
tamci się starali...
a obecni w dwa miesiące wybudowali autostradę - 25 km..
od początku do końca...
gratuluję

i oczekuje na kolejne cuda...
slaw / 2007-12-22 19:31 / Uznany Gracz Giełdowy
kto z rzadu powiedzial ze to oni wybodowali i ze to jest ich zaslugą?????? no prosze Cie napisz kto???? ktory ministerpowiedzial ze jest to alsuga rzadu PO i PSL??? bo jak żaden to niestety ale Samuraju spowiedx swiateczna trzeba powtórzyc

juz milkne zamnim mnie rotux znowu wezwie do pouszczenia forum albo pisania wylacznie o spolkach ....
rotux / 2007-12-22 19:45 / Uznany Gracz Giełdowy
Slaw. Kiedy wzywałem Cię do opuszczenia forum? Kiedy wzywałem Cię do pisania wyłącznie o spółkach?

Cytaty wrzuć. Koniecznie.
slaw / 2007-12-22 19:51 / Uznany Gracz Giełdowy
jakis tydzien temu napisalez ze znowu zaczynam politycznie bo sie pojawilem i ze juz nie pamietasz kiedy cos o jakiejs spolce napisałem ..... na tego posta odpisalem rownież

ale ja sie nie obrazam spokojnie
rotux / 2007-12-22 20:05 / Uznany Gracz Giełdowy
Absolutnie wszystko się zgadza. Napisałem tak.
Czy to było wezwanie do opuszczenia forum? Nie.
Czy to było wezwanie do pisania wyłącznie o spółkach? Też nie.
Generalnie nie wyobrażam sobie, bym mógł kogokolwiek do czegoś takiego wzywać /pomijam niezalogowanych spamerów/.
Więc chyba wątpliwości rozwiane:)

I cieszę się, że się nie obrażasz.
Kiedyś napisałem Longtermowi coś podobnego, napiszę też Tobie: często ostro atakuję Twoje poglądy/opinie/spraw widzenie, ale to wcale nie równa się atakowi na Twoją osobę. I mam nadzieję, że potrafimy obaj jedno od drugiego odróżnić :)
Mnie dyskusje z Tobą napędzają pozytywnie - mam dodatkową motywację, by szukać, by sprawdzać, by głębiej w sens rzeczy zaglądać. I za to... dzięki :)
Spokojnych Świąt.
slaw / 2007-12-22 20:09 / Uznany Gracz Giełdowy
pieknie napisane ........ Wesołych Swiat
samuraj jack / 2007-12-22 19:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
1. jeszcze jestem PRZED spowiedzią świąteczną...
2. wydawało mi się, że to ich (PO/PSL) zasługa, skoro mówili, że poprzednicy niczego nie zbudowali...

3. zatem Slaw - proszę wytłumacz mi, bo nie rozumiem - czyja to zasługa?
warren buffet / 2007-12-23 11:33 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a
slaw / 2007-12-22 19:50 / Uznany Gracz Giełdowy
społki GTC ..... i ministra ktory dal im koncesje bo sie wywiazali i to jeszcze przed terminem o ile sie nie myle ..... i koniec ....... a gdygby nie fachman Polaczek to pewnie wybudowane byloby albo przygotowanedo budowu duzo wiecej bo to on do tej koncesji i spolki mial zastrzezenia prawda???

aha nie czytalem forum jak znosili embargo na mieso .... rozumiem ze to tez porazka dla ciebie prawda .... ????


aha i poczytaj dzisiaj Twoja ulubioną Rzepę ktora pisze e poprzedni super fachowy rzad przez pol roku nie potrafil ustawy o promocji biopaliw do Komisjie europejskiej wysłać .... teraz wychodzi jacy fachowcy nami rzadzili ... az zal ze juz ich nie ma
samuraj jack / 2007-12-22 21:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Rotux niżej dał pięknego linka na sprawy polsko-rosyjskie...
od siebie dodam, że gdyby Polska zgodziła się na eksterytorialny korytarz Białoruś-Kaliningrad to jeszcze cenę ropy i gazu o połowę by nam obniżyli...
na rok, albo na dwa oczywiście...

w Polsce media by mówiły, że to kolejny sukces...
rotux / 2007-12-22 19:54 / Uznany Gracz Giełdowy
Coś o mięsnych perypetiach:
http://michael.salon24.pl/51882,index.html
Warto rzucić okiem w wolnej chwili.
Pozdrawiam
samuraj jack / 2007-12-22 18:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
http://www.rp.pl/artykul/5,78966.html
szymon / 2007-12-22 16:51 / Uznany Gracz Giełdowy
witam,
weekend wiec politycznie

http://polityczni.pl/jaroslaw_kaczynski_,_21,12,07,audio,81,1282.html#komentarz

pomysl chyba srednio trafiony z tym videoblogiem...conajmniej odwazny..
rotux / 2007-12-22 17:27 / Uznany Gracz Giełdowy
A mnie się pomysł podoba.
Ostatnie moje obserwacje polskich wolnych /heheh/ mediów powodują we mnie myśl, że im mniej pismaków/aŁtorytetów - pośredników między producentami polityki a jej konsumentami - tym lepiej.

Mam dość Żakowskich, Passentów, Lisów, Olejników i Michników mówiących mi, która gadająca głowa jest ok, a która nie jest. Już ja sobie sam ocenię :-]

Świąteczne pozdrowienia.
slaw / 2007-12-22 19:24 / Uznany Gracz Giełdowy
po co czytac .... nie czytasz to cie nie denerwuje proste ....
samuraj jack / 2007-12-22 19:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Slaw - przecież stwierdził, że przestał czytać...
nie tylko Rotux zresztą...
samuraj jack / 2007-12-22 18:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Chyba Ci się w głowie poprzewracało...
Ty chcesz samodzielnie oceniać polityków...
przecież Ty jesteś niedojrzały, zwłaszcza politycznie...;))

pozdrawiam świątecznie
rotux / 2007-12-22 19:42 / Uznany Gracz Giełdowy
Przed momentem wpadła mi w ręce papierowa wersja Gazety Krakowskiej piątkowej.
Strona tytułowa o otwarciu granic - ok, nic nie zapowiada tragedii;-)
Druga strona, tradycyjnie felietonom poświęcona.
I kogo widzę? Lisa widzę:)
No ładnie. Ale czytam, żeby nie złapać się w pułapkę krytyki czegoś, czego się nie zna ani ciut.
Lis dobrał się do tematu mędrca unijnego. Temat ostatnio żywy i nośny, więc i pożywne mięsko dla takiej medialnej bestii, jak pan polity..yy przepraszam, redaktor Lis.
Cały felieton to rozważania pod tytułem: kto /przysłowiowym już prawie/ mędrcem mógłby być. I autor mówi, że mógłby być Wałęsa, Mazowiecki, Balcerowicz, Geremek.
Fotyga nie mogłaby być.
Uzasadnienie? Owych czterech mędrców /apokalipsy ;-)/ naród, zdaniem Lisa, nie lubi.Ze względu na ich przenikliwość, zasługi i mądrość. Bo Polak wybaczy wiele, ale mądrości nie wybaczy
No i wszystko jasne. Już wiem, kto jest ok. Czyli jest mędrcem. A jakby mi przyszło do głowy, że czterech mędrców nie jest ok, to tylko dlatego, że jestem mściwy, zazdrosny, generalnie..żałosny.
Jak np. redaktor Wildstein. Który twierdzi, że Wałęsa to lipny mędrzec. I śmie jeszcze głośno o tym ... pisać. Wildstein ewidentnie nie jest ok. Zdaniem autora rzecz jasna.

I...dobrnąłem do napisów końcowych. Wesołych Świąt.
samuraj jack / 2007-12-22 19:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
czy owa Gazeta Krakowska to nie przypadkiem teraz dodatek dziennika POLSKA?

podobnie często można spotkać Lisa w Głosie Wielkopolskim...
rotux / 2007-12-22 19:50 / Uznany Gracz Giełdowy
Od niedawna przyczepione jest coś do tytułu właśnie. "Polska The Times" czy jakoś tak.
samuraj jack / 2007-12-22 21:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
czyli pod jedną firmą to funkcjonuje
a Lis sprzedaje teksty dla całej sieci...
chyba 7 dzienników w Polsce...
rotux / 2007-12-22 21:48 / Uznany Gracz Giełdowy
To, że jakaś korporacja teksty Lisa kupuje, mogę jeszcze zrozumieć.
Ale że ludzie to "kupują"? ;-)
Pozdrawiam :))
MJK nielogo / 62.29.129.* / 2007-12-22 14:01
Witam All


2007-12-22 00:56:57 | *.*.*.* | Navigare----- [ Tysiącznik na forum ]
Re: GPW: Nie taki diabeł straszny [1]
Apel do wszystkich, którzy kilkanascie dni temu złożyli Jeckowi deklarację wpłaty na
Fundację Mam Marzenie:
Kurcze, nie róbcie jaj i zróbcie ten przelew...


Prośbę mam.
Mógłby ktoś tu wrzuciś nr konta, nazwę odbiorczy i tytuł przelewu.
Tylko tu na forum, maili żadnych w tym roku już nie odbiorę.

pozdrawiam
sumani nie logo / 89.229.242.* / 2007-12-22 14:55
Realizacja przelewu: wchodzimy na stronę: http://www.mammarzenie.org/finanse.php w lewym dolnym rogu jest nr konta, nie wysyłamy z automatu,
tylko poprzez swój bank: "Dla Kacperka Stryczyńskiego- forumowicz"
MJK nielogo / 62.29.129.* / 2007-12-22 15:35
Dzięki.

Wesołych Świąt!
sumani nie logo / 89.229.242.* / 2007-12-22 16:01
wzajemnie -wszystkiego dobrego życzę
MJK nielogo / 62.29.129.* / 2007-12-22 15:33
Dzięki
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy