Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW nie udało się odrobić strat

GPW nie udało się odrobić strat

Money.pl / 2008-06-05 19:03
Komentarze do wiadomości: GPW nie udało się odrobić strat.
Wyświetlaj:
JA / 2008-06-06 09:12 / Tysiącznik na forum
PYRY CHOWAĆ SIĘ !!!!!!

W centrum Poznania rozszczelniła się beczka z chlorem należąca do poznańskich wodociągów – informowało RMF FM. Straż prosiła mieszkańców dzielnicy Dębiec o zamknięcie okien. Strażacy kończą już akcję zabezpieczenia terenu w jednej z poznańskich firm, gdzie w piątek rano doszło do rozszczelnienia beczki z chlorem i wycieku 500 litrów tej trującej substancji.

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1342&wid=10028162&ticaid=16051

ja siedze pozamykany;)) nie wiedomo w którą strone wiatr chmurke powieje
Marzyciel / 2008-06-06 00:36 / portfel / Weteran 07/08
drozd odbija w.g planu a optimus w popiolach oby jak fenix...
kiepski / 2008-06-06 00:21 / portfel / Tysiącznik na forum
coś mi sie wydaje ze definitywnie konczy sie juz hossa na NC...
warren b. / 195.205.143.* / 2008-06-05 23:29
oswiadczenie na ponarze to z jego strony dziecinada.....

czemu tego nie podal wczesniej ? ha ha ha.... sprzedac akcje i expose wyglaszac...... cienias
Life / 2008-06-05 23:42 / Tysiącznik na forum
dokładnie!
Pajac zasmarkany i tyle :)
lukaszwych / 2008-06-05 23:57 / portfel / "Demon rynków"
a co powinien powiadomic zanim sprzedal akcjie?
to nie matka teresa jest
a jezeli to prawda szczegolnie z punktem pierwszym to w tym ponarze same imbecyle sa
wyobrazasz sobie sprzedaje ci firme ale zawieram klauzule ze moge ja od Ciebie odkupic po tej samej cenie kiedy mam ochote?
czyli wychodzi ci biznes to go odkupuje za poldarmo a jak ci nie wychodzi to olewam to bo to twoj problem?
dajcie mi sprzedac w taki sposob akcjie to wszystko opiernicze w jedna minute.
dostali z pp olbrzymia ilosc kasy i p********* rowno
a z relpolem lepiej wyszli kupili za 40 a po kilkuk miesiacach za 5 mozna kupic
tak zmarnowanej emisji to tylko tfone moze pozazdroscic
Life / 2008-06-06 00:13 / Tysiącznik na forum
łukasz czytasz okładki a nie wnętrze księgi.
W interesach jest tak: wczoraj ziemię deweloper mógł kupić za 10pln. i nie kupił!
Zakupu dokonał kilka miesięcy później za 100pln....imbecyl?
Chyba nie! Poprostu zaiwestował bo wiedział że lokalizacja dobra, ceny wzrosną lub miał inne informacje....
Weż pod uwagę że te same niby drogie akcje rok temu uważane były za tanie po sporo wyższej cenie. Nie jestem jasnowidzem.... . Powodów może być wiele umowy o odkupie.
Jedną z Hipotez może być fakt że zarobią np: na różnicy kursowej lub czymś zupełnie innym o czy nie mamay obecnie pojęcia.
Horyzont inwestycyjny w firmach zazwyczaj jest zupełnie inny niż w przypadku inwestorów indywidualnych.
A co powiesz np: za 5lat gdy np: Relpol będzie po130pln.?
Ze zła inwestycja to była?
Life / 2008-06-06 00:24 / Tysiącznik na forum
Poza tym myślę że przeżywa dokładnie takie same stresy i emocje związane z poisiadanym pakietem jak każdy inny inwestor również drobny.
Jest akcjonariuszem a nie zawodowym maklerem czy analitykiem i tak samo jak każdego innego bessa też go dotknęła....
Stracił sporą część majątku w momencie dokonania transakcji ....a to musi boleć!
Life / 2008-06-06 00:34 / Tysiącznik na forum
amoże się mylę i poprostu sprytnie podbito ceny akcji aby mógł wyjść po wmiare rozsądnej cenie a teraz już mu działa tumiwisizm.....
Jak zwykle dowiemy się ostatni :(
kiepski / 2008-06-06 00:04 / portfel / Tysiącznik na forum
mysle ze akurat to to prawda.. bo gdyby napisał tak szczegółowo o czyms a byloby to nieprawda.. to manipulacja i KNF na glowie
lukaszwych / 2008-06-06 00:00 / portfel / "Demon rynków"
a wine to ponosi za to ze skoro zasiadal we wladzach i dopuscil do takich rzeczy, bo jako znaczny akcjonariusz mial wplyw na podejmowane decyzjie a nie to ze sprzedal akcjie i powiadomil o powodach tej sprzedazy
warren b. / 195.205.143.* / 2008-06-05 23:52
wiesz, sprzedal zabawki to teraz nagania bo ma łzy w oczach.... smutno mi myslec o takich ludziach....

jak sie odchodzi to sie odchodzi z duma, po mesku a nie placze..... jakby mial jaja to te oswiadczenie upublicznil jak jeszcze mial akcje....
kiepski / 2008-06-05 23:18 / portfel / Tysiącznik na forum
strasznie ciekawe ościwadczenie w sprawie POnaru. nawet jeśli to prawda wszystko... to i tak zwykle takich rzeczy sie nie publikuje..... o co sie gra?
Life / 2008-06-05 23:21 / Tysiącznik na forum
o tanie przejęcie akcji spółki...
jak nie wiadomo o co chodzi....
To chodzi o pieniądze....
Wcześniej było: Szczupaki zagrają o Ponar....
A szczupaki to drapieżniki :)
kiepski / 2008-06-05 23:26 / portfel / Tysiącznik na forum
no to i sie nasunelo jako pierwsze... ale takie proste wytłumaczenie...??:-)
Life / 2008-06-05 23:41 / Tysiącznik na forum
Wolisz takie:
różne metody zarabiania w zależności od potrzeb:
1. Obietnice....
2. Strach lub zamęt ....
Obie skuteczne w zależności od sytuacji.
Co do Cylindrów: Jedni twierdzą drogie .... ( może i tak ) ale inni powiedzą : Kupione za stosunkowo taniego dolara....
Mała wiedza i zbyt mało informacji wprowadza nie pewność i brak wiary....
Tutaj gra toczy się o grubą kasę a nas karmią czym popadnie :))
brydzia / 2008-06-05 22:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kalicki wystawił Ponarowi fatalną ocenę
MD
05.06.2008 20:21
Czytaj komentarze(10)
Zobacz na forum ({PostCount})
Mirosław Kalicki, który sprzedał akcje Ponaru Wadowice i zrezygnował z zasiadania w radzie nadzorczej spółki, wydał w czwartek wieczorem oświadczenie w którym formułuje zarzuty wobec działań Ponaru.
Podobna tematyka

Jędrzejewski kupi 2 mln akcji Ponaru
Szczupaki z GPW zagrają o Ponar
Kalicki kupił 8,4 proc. akcji Ponaru Wadowice

Wobec wagi stawianych przez Mirosława Kalickiego zarzutów publikujemy poniżej oświadczenie inwestora w całości.

"Oświadczenie

Jako członek Rady Nadzorczej Ponar miałem okazję zapoznać się z bieżącą sytuacją spółki Ponar i całej grupy. Wnioski są niepokojące i wskazują na wysoki stopień ryzyka gospodarczego, nie znajdujący odzwierciedlenia w możliwej do uzyskania stopie zwrotu. Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że odbije się to w sposób negatywny na przyszłych wynikach finansowych Ponar. Przede wszystkim:

1. Transakcja zakupu amerykańskiej spółki Georgia Hydraulic Cylinder (GHC) nie spełnia elementarnych standardów wymaganych w przypadku tego typu transakcji. Zawarta umowa zakupu 50,5% akcji spółki GHC ma rażąco jednostronny charakter niekorzystny dla Ponar. Możliwość odkupu przez sprzedającego akcji spółki GHC nabytych przez Ponar po cenie nabycia powiększonej jedynie o koszty pieniądza w czasie powodują, iż całe ryzyko niepowodzenia projektu spoczywa na Ponarze, a w przypadku powodzenia tego przedsięwzięcia Ponar może nie odnieść z tego żadnych korzyści. Wątpliwości budzi również wycena projektu, a także zawarcie na okres 10 lat wyłącznej i nieograniczonej umowy o zarządzanie spółką GHC, której wypowiedzenie sankcjonują bardzo wysokie kary.

2. Ograniczone kompetencje spółki Ponar Real Estate w realizacji projektów deweloperskich w połączeniu z trudną sytuacją na rynku nieruchomości powodują, że założenia dotyczące projektu budowy osiedla mieszkaniowego w Warszawie nie przynoszą spodziewanych efektów.

3. Duże wątpliwości z punktu widzenia wartości transakcji i celów zakupu budzi transakcja odkupu w maju 2007 roku udziałów w spółce Ponar Lubań za kwotę kilkunastokrotnie wyższą od ceny zbycia ich przez Ponar we wrześniu 2006.

Na część z powyższych ryzyk zwrócił uwagę również biegły rewident w swojej opinii, formułując zastrzeżenia i uwagi do sprawozdania finansowego Ponaru za 2007 rok. Przede wszystkim należy liczyć się z koniecznością utworzenia wysokich rezerw na utratę wartości części aktywów Ponar, co znacznie pogorszy standing finansowy Ponaru.

W wyniku analizy działalności operacyjnej Ponar nie ujawniły się żadne istotne synergie pomiędzy Grupą Ponar a Grupą FAM, co - w połączeniu z wysokim ryzykiem inwestycyjnym związanym z działalnością Ponar - powoduje, że w tej sytuacji brak jest przesłanek do realizacji projektu fuzji Ponar i FAM. W mojej opinii przeprowadzenie fuzji z pewnością nie byłoby korzystne dla akcjonariuszy FAM.

W związku z powyższym podjąłem decyzję o odstąpieniu od swojego zaangażowania w Ponar i zbyciu posiadanego pakietu akcji Spółki. Jednocześnie złożyłem rezygnację z uczestnictwa w Radach Nadzorczych spółek z Grupy Ponar.

Zgodnie z umowami zawartymi z Ponar mam pełnomocnictwo do głosowania z co najmniej 5.000.000 akcji FAM posiadanych przez Ponar, tj. 15,9% akcji i głosów w kapitale FAM, w okresie do 30 czerwca 2010 roku. Ponadto, posiadam opcję odkupu tych akcji od Ponar ważną do 31 grudnia 2009 roku, z której zamierzam w przyszłości skorzystać.

Mirosław Kalicki".
JA / 2008-06-06 09:11 / Tysiącznik na forum
po prostu żałosne histerie sam swoje lata rządów podsumował? a może to żal że dał się wykolegować i niektórzy tak mają że odchodząc psioczą jak to źle jest z byłym miejscem pracy, kolo i jego wypowiedzi nie są wart uwagi
kiepski / 2008-06-05 23:19 / portfel / Tysiącznik na forum
chce nagonic sprzedającyh jedrzejewskiemu?
Life / 2008-06-05 23:16 / Tysiącznik na forum
będąc w radzie nadzorczej i mając znaczny pakiet miał znaczny wpływ na podejmowane decyzje również inwestycyjne.
Sam sobie wystawił świadectwo.
Z takim fajtłapą źle wróże Famowi.....
Poza tym coś tracąc lub nawet sprzedając o elegancji ttutaj mowy nie ma.
Kto bronił mu podać do publicznej wiadomości takie informacje wcześniej?
Zachował się jak były kochający mąż który po 20latach małżeństwa ( po rozwodzie) swoją partnerkę nazywa ździrą i ku***
warren b. / 195.205.143.* / 2008-06-05 22:52
niezle.....

tam bylo wiadomo ze trwaja przepychanki, ale zeby az tak....
Zielarz / 2008-06-05 22:42 / Uparty Gracz Giełdowy
auć ...
nie posiadam.
Kai / 2008-06-05 22:54 / Tysiącznik na forum
moze nastapi przesiadka spekuly na Stalka
Life / 2008-06-05 22:37 / Tysiącznik na forum
Kai aleś dupsnął tekściora....ha...ha....

Czy ktoś uwzględniał sytuację
kiedy światło rozpędzi się bardziej na odcinku który jest z górki ?
Zielarz / 2008-06-05 22:46 / Uparty Gracz Giełdowy
zasadniczo zakrzywienie czasoprzestrzeni spowodowane polem grawitacyjnym powoduje ze swiatlo w takiej okolicy nie porusza sie po lini prostej ale - o ile pamietam nazwe - po lini geodezyjnej (ogolna TW Alberta). Po kilku piwach mozna to od biedy nazwac "spadaniem" ale swiatlowody hawe tak daleko chyba nie siegaja zeby to mialo jakiekolwiek znaczenie :D
Life / 2008-06-05 23:44 / Tysiącznik na forum
aleś mi sypnął prosto w oczy :))
To:
zakrzywienie czasoprzestrzeni

...To jakaś obelga?? :-)))
Kenobi / 2008-06-05 22:40 / Uznany malkontent giełdowy
I oto jest pytanie - to Hawe, or not to Hawe?
zeppelin / 2008-06-05 22:52 / Tysiącznik na forum
to Hawe, obwiously :)))))
Kai / 2008-06-05 22:29 / Tysiącznik na forum
To z bankiera... dotyczy HAWE... :)))))

Autor: ~kit [83.5.209.*], 2008-06-03 00:17
jutro będzie okazja do wyjścia, ratuj się kto jeszcze ma,
same straty
dopiero w konsolidacyjnym jakiś tam zysk chyba odnotowano.

chyba przekaz danych radiowy lepszy - bo tych rowów nie trzeba kopać ,
a teraz koszty będą większe bo kopidoły chcą więcej kasy,
a zresztą klimat nam się zmienia i przy tym gęstość cząsteczek światła , nie wiadomo czy nie będzie sytuacji że cząsteczki światła zlepiając się z sobą nie będą tworzyć większych porcji światła które poprostu nie zmieszczą się przez światłowód Hawe,
Ale sytuacją patową było by zdarzenie gdyby porcja transmitowanej informacji utknęła w zbyt ciasnym światłowodzie i wówczas aby odzyskać to co utknęło to trzeba by rozkopywać rów, odgrzebać światłowód i rozcinać go by odzyskać te dane.
Takich problemów nie ma przesył radiowy informacji, bo tam poprostu gdy porcja emitowanych danych jest zbyt duża to poprostu nie uniesie się w powietrze a co dopiero aby przeleciała gdzieś na odległość.

Nie znam się aż tak berdzo na tej technice ale słyszałem że jeżeli uwzględni się zakrzywienie czasoprzestrzeni to sądzę może być taka sytuacja że porcja światła która biegnie w światłowodzie w pewnym momencie zboczy wobec wcześniejszego. Jeżeli dodatkowo siły Coriolisa będą zgodne z kierunkiem zakrzywienia się przestrzenii to wogule kicha , bo porcja emitowanej informacji może trafić zupełnie w inne miejsce niż miała.
Jest wiele problemów transmisji. Przytoczę chociażby jeszcze jeden.
Światło biegnie w światłowodzie z prędkością światła. Światłowód położony nie jest idealnie prosto. Czasem idzie w górę a czasem z górki. Czy ktoś uwzględniał sytuację kiedy światło rozpędzi się bardziej na odcinku który jest z górki ? Otóż , może to niuanse ale nie możemy przewidzieć co się wówczas stanie, czy przypadkiem nie nastąpi czarna dziura? analogiczna sytuacja gdy obiekt źródła dźwięku przekracza prędkość dźwięku.

wydaje się że jest więcej pytań niż odpowiedzi , nie wiem czy mamy w kraju fachowców którzy uwzględnili te wszelkie problemy,
to wszystko jest takie zagadkowe
szymon / 2008-06-05 22:44 / Uznany Gracz Giełdowy
ulalala.... ale ktos mial fantazje :)))
Kenobi / 2008-06-05 22:38 / Uznany malkontent giełdowy
Myślę, że zwolni na kolejnej górce...A może nawet tam stanie i rozejrzy się w którą stronę spadać?
Zielarz / 2008-06-05 22:35 / Uparty Gracz Giełdowy
z******** :)
Life / 2008-06-05 22:34 / Tysiącznik na forum
aleś mnie teraz nastraszył....
Ojojoj że też nie przeczytałem w czasie sesji....
O ja nieszczęśliwy dzisiaj niechcący , całkiem przez pomyłkę kupiłem trochę Hawe :((
Jutro wszystko wywalam PKC :)))
Life / 2008-06-05 22:34 / Tysiącznik na forum

cząsteczki światła zlepiając się z sobą nie będą tworzyć większych
porcji światła które poprostu nie zmieszczą się przez światłowód Hawe,
Fitter / 2008-06-05 22:20 / portfel / Tysiącznik na forum
Jutro otwarcie z luką w górę....
Jutro tylko Up ...up...up...
Kto dzisiaj nie kupił przegrał życie....
Amigo11 / 2008-06-05 22:24 / SAMA PRAWDA
JUTRO URWIE NAM BANIE 3000 na WIG20 łykniemy lekkim ch****.
szymon / 2008-06-05 22:22 / Uznany Gracz Giełdowy
jutro nie starczy akcji dla wszystkich :) wszystko bedzie na widlach, oczywiscie gornych. najslabsza spolka urosnie zaledwie 20%, reszta da zwrot nawet kilkaset %



ok, wiecej nie pale :)
Life / 2008-06-05 22:17 / Tysiącznik na forum
Nie widziałem jeszcze wpisu:
Jutro otwarcie z luką w górę....
Jutro tylko Up ...up...up...
Kto dzisiaj nie kupił przegrał życie....
Czyżby już nikt nie wierzył we wzrosty?
Gdzie dawna wylewność i wiara....?
Kenobi / 2008-06-05 22:22 / Uznany malkontent giełdowy
Nie trzeba pisać, wszystkich zatkało to up, up na paliwach i stoją właśnie uradowani w kolejkach po rowery...
Life / 2008-06-05 22:25 / Tysiącznik na forum
Rowery napędzają gospodarkę....
Nawet kooperanci produkujący klamki, siodełka i pedały odnotują wzrost ....
Pedały na widły :))
Jutro tylko up...up...up...
szymon / 2008-06-05 22:27 / Uznany Gracz Giełdowy

Pedały na widły


walczyc z nimi, tak jest.
Fitter / 2008-06-05 22:34 / portfel / Tysiącznik na forum
tylko hulajnogi
Kenobi / 2008-06-05 22:34 / Uznany malkontent giełdowy
Dawno się tak nie uśmiałem....
Longterm / 2008-06-05 22:02 / Mostek Zwyciężymy!
ciekawy jestem czy w stanach potwierdzą siłę jutro i pomimo niezbyt dobrych danych o bezrobociu będą dalej rosnąć czy może jednak dzisiaj to było jedynie zamykanie pozycji short?
Kenobi / 2008-06-05 22:15 / Uznany malkontent giełdowy
Już wspominałem, że po korekcie o utratę wartości dolara, Nasdaq oddał 90% tego co miał na szczycie w 2000 roku, więc karmisz się iluzjami.
Longterm / 2008-06-05 22:21 / Mostek Zwyciężymy!
ja pisałem już dawno temu że S&P jest -50% w stosunku do 2000 roku...nic nowego Ken:) dlatego NYSE trza rozpatrywać pod względem dolara przede wszystkim...oni są już 8 lat tak naprawde w bessie ale żyją ze swoich kolonii (gdyby odciąć USA od zamorskich inwestycji i zaprzestać handlu surowcami w tej walucie to te akcje byłyby nic nie warte...podejrzewam że wtedy stać byłoby wielu naszych inwestorów na przejęcie całych banków czy wielkich firm)
Kenobi / 2008-06-05 22:24 / Uznany malkontent giełdowy
Niedawno czytałem, że od 1913 roku dolar stracił na wartości 97%. Dziś chyba już 98....
TREYDER / 213.158.196.* / 2008-06-05 22:10
Jeżeli podejrzewali by że dane będą złe to po co zamykali by shorty ?
Kenobi / 2008-06-05 22:28 / Uznany malkontent giełdowy
Oni ich nie zamykali, zostały im zdjęte, przez głowę....
Longterm / 2008-06-05 22:14 / Mostek Zwyciężymy!
bardzo logiczne wytłumaczenie;)
brydzia / 2008-06-05 22:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
moim zdaniem kreślą prawe ramię ale dali czadu
Kai / 2008-06-05 22:17 / Tysiącznik na forum
masz na mysli ORGR?
Longterm / 2008-06-05 22:14 / Mostek Zwyciężymy!
wyglądało na to że na 12000 muszą zejść...
Longterm / 2008-06-05 22:08 / Mostek Zwyciężymy!
bardzo możliwy scenariusz na jutro: do 14 30 na smyczy a potem po złych danych apokalipsa...
danek113 / 2008-06-05 21:56 / Bywalec forum
Sell on good news - jutro na Ponarze, czy może jazda na 5 zł? Jak myslicie?
mario_hani / 2008-06-05 22:09 / Ubrany w akcje
nie jestem obiektywny bo posiadam, ale wydaje mi się że Ponar jeszcze da zarobić
warren b. / 195.205.143.* / 2008-06-05 22:11
ponar bedzie powyzej 10 zl i to grubo, pytanie czy za miesiac czy za lat 6 ?
Kenobi / 2008-06-05 21:58 / Uznany malkontent giełdowy
ąąą
anonim_03 / 2008-06-05 21:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
powidzmy sobie szczerze -- wszystko wskazuje na to że Kenuś się pomylił ...
Kenobi / 2008-06-05 21:59 / Uznany malkontent giełdowy
Ja ja?
Kai / 2008-06-05 22:04 / Tysiącznik na forum
choc raz zloz samokrytyke :)
anonim_03 / 2008-06-05 22:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ten drugi ;-))
Kenobi / 2008-06-05 22:02 / Uznany malkontent giełdowy
No, no, żeby mi się tu nie mylić!
warren b. / 195.205.143.* / 2008-06-05 22:12
no wlasnie =)
TREYDER / 213.158.196.* / 2008-06-05 21:52
Jak M otworzy się poniżej 3950 to będzie cud
do początku nowsze
1 2 3
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy