Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Niewielkie zmiany indeksów. Emocji było jednak sporo

GPW: Niewielkie zmiany indeksów. Emocji było jednak sporo

Wyświetlaj:
synonim / 2015-05-03 13:01 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Dziś na giełdach bliskowschodnich już sell in May nabiera rozpędu

DFM General -2.28%
EGX 30 -0,72%
ADX General -0.61%
Amman SE General -0.20%
Al-Quds -0.15%
TA 25 -0.07%
pgpoz / 37.31.220.* / 2015-05-03 20:57
Synonim zaczynasz operować mikronami podobnie jak Ken:( Znasz pojęcie bisekcji?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
andrzejwojciech967 / 88.199.11.* / 2015-05-02 14:23
wchodzę dzisiaj po spacerze na stronę i wszędzie tylko krach , krach całego świata wróżbity krachmena !!!. Komu to służy pisanie na okrągło tych hiobowych wieści !!!!!!
heh / 84.153.236.* / 2015-05-03 09:50
no zastanów się, popatrz w jego portfel i wszystko będzie jasne
Domek z kart rekordowych długów / 77.254.100.* / 2015-05-02 11:41
Nie pomoże wciskanie ciemnot o "ożywieniu", kiedy wszystkie dane potwierdzają coraz większy krach, ani wciskanie samochodów na kredyt subprime, na rekordowych rabatach, czy dilerom na place, bo inaczej zerwą z nimi współpracę, spada sprzedaż samochodów w Stanach rozmijając się z "oczekiwaniami", licząc w skali rocznej 12,88 mln r/r z 1,34 mln w marcu, największy spadek od 2009 roku, największe rozminięcie się z prognozami od września i najsłabszy ogólny wynik od poprzedniego kwietnia, najdłuższa seria takich "pomyłek" od 2008 roku.

Printing 12.88mm SAAR vs 13.40mm in March - this is the biggest year-to-date drop since 2009.

This is the biggest miss for domestic auto sales since September (and weakest total print since last April)... This is the longest streak of missed expectations since 2008.
Domek z kart rekordowych długów / 77.254.100.* / 2015-05-02 11:30
Ostre wywalanie obligacji Stanów w piątek mocno przyspieszyło.
Komedia na giełdzie trwa, gdzie bez obrotu (w piątek o 30% niższy od średniego) w końcówce wystraszeni desperaci zamanipulowali wzrost, po kolejnej porcji katastrofalnych danych, a indeksy i tak tydzień kończą na minusie, ropa o 3,5% droższa, już w kwietniu o +25%, bo inflacja szaleje w bankrutującej gospodarce, której "wzrost" spadł już praktycznie na minus po odjęciu zapasów, pompowanej od dawna tylko rekordowym długiem bez pokrycia, którego oprocentowanie rośnie, co jest swoistym curiosum.

Treasury prices retreated throughout the day, sending the benchmark 10-year yield higher by 8 bps to 2.11%.
Sell in May zanim stracisz / 77.254.101.* / 2015-05-01 15:57
Najsłabszy wzrost sektora produkcji w Stanach w 2015 r. pokazuje PMI.

April US PMI Manufacturing Index 54.1 vs 54.2 consensus, 54.2 prior.
Sell in May zanim stracisz / 77.254.101.* / 2015-05-01 15:42
Chevron pokazał spadek zysku o prawie połowę (-43%), a przychodów o 35%.

Spada na dzień dobry -1,3%, bo inwestorzy mają w nosie naganiaczy z ich "lepiej od zaniżonych prognoz".

Chevron shares drop 1.3%.
ZT / 79.191.107.* / 2015-05-01 11:26
Nad rynkiem dużych spółek latają nietoperze, a oto wig20TR: http://stooq.pl/q/a/?s=wig20tr&i=w&u=12045444 , mamy tu przepiękną formację BAT, którą już opisywałem, tylko formacja ta została z hukiem przebita a opór stworzony przez tą formację (linie zielone) stanowi teraz wsparcie. Na wig20 mamy bliźniaczą formację BAT: http://stooq.pl/q/a/?s=wig20&i=w&u=12045444 i tu sytuacja wygląda nieco inaczej, otóż wig20 naruszył mocno opór (linie zielone) ale nie przebił wrześniowego szczytu w punkcie X, co by całkiem zanegowało ową formację, jednak zbliżył się do niego na tyle blisko, że zachodzi duże prawdopodobieństwo, że formacja zostanie przebita podobnie jak to miało miejsce na
bratnim Wig20TR. Na rynku dużych spółek gdzie operują zagraniczni dojdzie zapewne do kontynuacji wzrostów, tym bardziej, że kapitał
kwotowany w USD ma świetną okazję do tanich zakupów, przypomnę formację AB=CD: http://stooq.pl/q/a/?s=usdpln&i=m&u=12045444 gdzie widać jak perfekcyjnie uchwyciłem punkt końca umacniania się dolara, gdyż dolar potrzebny do zamiany na PLN w celu kupna polskich akcji. Na mWig40 hossa pełną gębą, ale tu ukształtowała się niedźwiedzia formacja AB=CD: http://stooq.pl/q/a/?s=mwig40&i=m&u=12045444 , gdzie poziom oporu dodatkowo jest wzmocniony przez zniesienie 0.618 całej bessy z 2007 r. (noga XA), a dodatkowo opór wyznaczony przez ową formację pokrywa się z okrągłym poziomem 4000 pkt. (linie zielone). Gdyby ktoś miał wątpliwości jak działają poziomy Fibo to naniosłem również poziom 0.382, który zatrzymał wzrosty w 2011r. Jednak przebicie tego oporu otworzy drogę do dalszych wzrostów. Reasumując spodziewam się kontynuacji wzrostów , albowiem w otoczeniu niskich stóp%, dodruku EUR oraz mocnym USD, polskie akcje wypłacające 3% dywidendy są łakomym kąskiem dla kapitału zagranicznego, a zatem zapinać pasy piwo w dłoń (w końcu łikend) i jazda na północ.
synonim / 2015-05-03 12:53 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Reasumując spodziewam się kontynuacji wzrostów , albowiem w otoczeniu niskich stóp%, dodruku EUR oraz mocnym USD, polskie akcje wypłacające 3% dywidendy są łakomym kąskiem dla kapitału zagranicznego


ciągle ten sam szkolny błąd i to samo myślenie życzeniowe

dolarowi spekulanci mówią wprost, że coraz tańsze akcje z emergingów nie pociągają ich pomimo swojej taniości i wolą akcje z rynków dojrzałych gdzie drukuje się pieniądze (u nas się nie drukuje)

"The call we are making is developed markets versus emerging equities, and despite strong outperformance in DM since the end of 2010, we don't see any reason to reverse our position," said Jonathan Lowe, portfolio manager in JPMorgan Asset Management's multi-asset group.

"In fact, the amount of stimulus we are seeing in places like Japan and euro zone is wanting us to be more underweight EM," Lowe added

dlatego nie chcą kupować akcji z emergingów ani w tym roku ani w przyszłym

More than half of the global investors surveyed by Bank of America/Merrill Lynch in March said emerging markets was the asset class they would underweight in the coming year

http://www.reuters.com/article/2015/04/16/us-emerging-stocks-laggards-idUSKBN0N70Q120150416

I trudno im się dziwić gdyż zyski na akcję i tak kluczowy wskaźnik stopy zwrotu z kapitału jak ROE są lepsze na rynkach dojrzałych niż na emergingach - wykresy

http://fingfx.thomsonreuters.com/2015/04/15/100134dbd7.htm

http://fingfx.thomsonreuters.com/2014/03/12/125601c622.htm

Dodruk euro też niewiele nam pomoże bo u nas nie ma euro

A nawet jakbyśmy mieli euro to i wtedy nie byłoby u nas gwarancji wzrostów na giełdzie gdyż niemiecki DAX i CAC40 lecą na pysk od ponad 2 tygodni pomimo że EBC już 2 miesiące drukuje euro

Nasze obligacje nie drożeją już od stycznia i najlepiej po tym widać, że zagraniczny kapitał spekulacyjny do nas po prostu nie napływa
ZT / 79.191.107.* / 2015-05-03 13:17

ciągle ten sam szkolny błąd i to samo myślenie życzeniowe

dolarowi spekulanci mówią wprost, że coraz tańsze akcje z emergingów nie pociągają ich pomimo swojej taniości i wolą akcje z rynków dojrzałych gdzie drukuje się pieniądze (u nas się nie drukuje)

Błądzić jest rzeczą ludzką, Ty nie błądzisz i figę zarabiasz w 2015 r., a ja błądzę i liczę zyski na akcjach, np. na PKN 40% zysku nie licząc dywidend, no ale Ty słuchaj dalej spekulantów, bo oni są alfą i omegą, piszą, że nie biorą a indeksy rosną aż miło. I nie pisz mi o boczniaku 4 letnim, tylko jak taki jesteś mądry to bierz Puty i kontrakty na spadki, tak tak wiem masz Puty tylko w ilościach śladowych, weź więcej.
synonim / 2015-05-03 14:39 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Błądzić jest rzeczą ludzką, Ty nie błądzisz i figę zarabiasz w 2015 r.,


Na Orange wziąłem 10% zysku niedawno

synonim / 2015-04-22 12:48 / portfel / Tysiącznik na forum usuń
Sprzedałem Orange, 11% zysku przyda się

http://bankfotek.pl/image/1886038
----------------------------------

więc nie wiem o czym ty mówisz

Sprzedałem też z zyskiem fund obligów korporacyjnych

Teraz ustawiam się na spadki na wig20 od maja do końca czerwca i zobaczymy

Na reszcie aktywów zyski może nie są oszałamiające ale stabilne

Lepsze to niż ciągłe tracenie kapitału i kupowanie na 2550 na wig20 i sprzedawanie ze stratą na 2300 od 4 lat, jak ciągle robicie, tylko dlatego, że ktoś nie rozumie że w długoterminowych boczniakach szczyty i opory się sprzedaje a nie kupuje


, a ja błądzę i liczę zyski na akcjach, np. na PKN 40% zysku nie licząc dywidend,


Ale nie wiadomo co z resztą bo nie opublikowałeś nigdy portfela


no ale Ty słuchaj dalej spekulantów, bo oni są alfą i omegą, piszą, że nie biorą a indeksy rosną aż miło


ciekawe które niby, wig20 cały czas na minusie za ostatnie 5 lat, dojechał do górnej bandy boczniaka i jak zwykle utknął, choć już w grudniu zapowiadałaś na nim mega odpał, na reszcie indeksów furrory nie ma, WIG jest tylko 3% wyżej od swego szczytu z 2014 roku i też już utknął

swig nie przebił nawet swego szczytu z 2013 roku a wig20 nie przebił swych szczytów z 2012, 2013 i 2014 roku


I nie pisz mi o boczniaku 4 letnim,


a dlaczego nie, skoro on jest faktem

nawet Wig20 dywidendowy Total Return, na który tak się powołujesz(cie) jako na ostatnią deskę ratunku, nie przebił swego szczytu z zeszłego roku

a ty od grudnia zapowiadasz mega odpał i jest już maj, rozpoczyna się kiepski dla giełdy sezon a ty dalej zapowiadasz mega odpał. w lutym broniłeś się, że pisząc o odpale w grudniu miałeś na myśli okres do czerwca ale jest już maj a "odpału" dalej nie ma, wręcz trwa już brutalna korekta na giełdach zachodnich


tylko jak taki jesteś mądry to bierz Puty i kontrakty na spadki, tak tak wiem masz Puty tylko w ilościach śladowych, weź więcej.


puty w moim portfelu na razie pełnią tylko funkcję zabezpieczenia

na spadki gram certyfikatami i może wezmę coś w przyszłym tygodniu
ZT / 79.191.107.* / 2015-05-03 15:05

Na Orange wziąłem 10% zysku niedawno

Ile było tego zysku 100 zł :-), dlaczego zamazujesz ilości?

Ale nie wiadomo co z resztą bo nie opublikowałeś nigdy portfela

Wiadomo mój portfel odwzorowuje mniej więcej wig20, posiadam w odpowiednich proporcjach 10 największych spółek z w20 , za 50% kapitału przeznaczonego na inwestycje, o czym pisałem wielokrotnie, obecny zysk z akcji to ok 14% (po uwzględnieniu dywidend).

nawet Wig20 dywidendowy Total Return, na który tak się powołujesz(cie) jako na ostatnią deskę ratunku, nie przebił swego szczytu z zeszłego roku

Nie wiem na jakie Ty wykresy patrzysz, ale 27.04 przebił w dziennej cenie zamknięcia.

a ty od grudnia zapowiadasz mega odpał i jest już maj

No Ty jesteś niereformowalny od tego czasu indeks rąbnął 250 pkt pionem w górę a ten nie widzi żadnych wzrostów.
synonim / 2015-05-03 17:02 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Ile było tego zysku 100 zł :-)


Nie


dlaczego zamazujesz ilości?


Dlatego, że taka jest tradycja forum odkąd tu jestem, że nie podajemy kwot, ale jesteś tu niestety zbyt krótko

Poza tym nikt inny nie podaje tu kwot, ty też nie, więc nie wiem o co ci chodzi

Portfela też nigdy nie ujawniłeś


Wiadomo mój portfel odwzorowuje mniej więcej wig20, posiadam w odpowiednich proporcjach 10 największych spółek z w20 , za 50% kapitału przeznaczonego na inwestycje, o czym pisałem wielokrotnie, obecny zysk z akcji to ok 14% (po uwzględnieniu dywidend)


Z tego co piszesz nie wynika NIC

Nie wiadomo choćby jaki był czas zakupu poszczególnych spółek, po jakich cenach. Możesz sobie ogólnikowo pisać że masz spółki z wig20 i kompletnie nic z tego nie wynika, czeski film


nawet Wig20 dywidendowy Total Return, na który tak się powołujesz(cie) jako na ostatnią deskę ratunku, nie przebił swego szczytu z zeszłego roku

Nie wiem na jakie Ty wykresy patrzysz, ale 27.04 przebił w dziennej cenie zamknięcia


Och, o 2 milimetry na kilka sekund przebił a teraz jest znowu poniżej. O czym ty mówisz chłopie? Gadałeś o wielkich wzrostach a kłócisz się o dwie piędzi miedzy jak Pawlak w Samych Swoich


No Ty jesteś niereformowalny od tego czasu indeks rąbnął 250 pkt pionem w górę a ten nie widzi żadnych wzrostów


A wcześniej rąbnął 250 pkt w dół a ty w tym czasie kraby na wykresach rysowałeś i wielkie wzrosty zapowiadałeś

Efekt jest taki, że "rąbie", ale w dwie strony i mamy boczniak a nie zapowiadane przez ciebie przełomowe wybicie w górę z 4-letniego trójkąta

No ale jak spada to wtedy piszesz, że twoja "formacja nic nie gwarantuje"

A potem jak odbija to nagle piszesz, że się "sprawdziła"

Tylko mamy boczniak a nie wzrosty i tego już nie widzisz, że twoja formacja po prostu nie przynosi hossy na wig20, którą zapowiadasz kolejny kwartał
ZT / 83.6.161.* / 2015-05-03 19:03

Nie

Czyli jednak mniej :-)

Dlatego, że taka jest tradycja forum odkąd tu jestem, że nie podajemy kwot,

A kto pokazywał skany z kwotami i jak ci pasowało bo miałeś kupionych sporo opcji swojego czasu to do dziś ten skan pokazujesz, to jakoś wtedy nie miałeś oporów.

Nie wiadomo choćby jaki był czas zakupu poszczególnych spółek, po jakich cenach.

Akcje kupowałem od stycznia do października 2013r. co miesiąc dokupując za stałą kwotę oraz dokupywałem w marcu 2014 i styczniu 2015. Na forum bardzo często pisałem o tym. Ty lubisz gmerać to sobie poszukaj, na zachętę:

ZT / 178.42.82.* / 2013-06-26 18:27 .

usuń .

... Sam dobieram akcje z w8 od końca stycznia systematycznie i robię to dalej. ...

Tu dygresja w8 to chodziło o 8 największych spółek z w20, teraz mam ich 10.


ZT / 83.6.93.* / 2013-06-27 18:17 .

usuń .

...Póki co jutro biorę kolejną dawkę akcji bo warunki są naprawdę promocyjne, co mnie niezmiernie cieszy. Na koniec mała dygresja akcje kupuje się jak jest źle, gospodarka leży, rozmontowują OFE itd., a nie jak w TV królują reklamy TFI o moczeniu d..y na Majorce,a najlepiej w korekcie, która to trwa od stycznia, a należy robić to spokojnie i systematycznie aby nie szargać nerwów nadmiernie (czyli nie łapać dołków i górek bo to nieskuteczne i frustrujące). Ukłoniki dla inwestorów. .
..
synonim / 2015-05-03 20:31 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Czyli jednak mniej :-)


bawi ci zabawa w głupiego? jak chcesz się licytować to załóż chociaż portfel na moneyu bo na razie nawet tego nie masz a żądasz ode mnie ujawniania kwot

ja jako jedyny ujawniłem tu kiedyś skanem z rachunku w XTB jakie mam zainwestowane kwoty na opcjach a inni nie mają tu nawet loginu więc niestety przemawia przez was czysta hipokryzja


A kto pokazywał skany z kwotami i jak ci pasowało bo miałeś kupionych sporo opcji swojego czasu to do dziś ten skan pokazujesz, to jakoś wtedy nie miałeś oporów


Zrobiłem wyjątek gdyż transwestyta i teraz ten poieb wyzerowany na Arce akcji cały czas kłamią, że grałem jednym putem, więc zrobiłem wyjątek i ujawniłem ilość. Ale to nie znaczy że mam pokazać kwoty na całym portfelu, tym bardziej, że tutaj nikt nie jest w stanie założyć choćby moneyowego portfela bez kwot, więc tym bardziej nie wiem czemu ja mam pokazać kompletny skan portfela z sumami


Akcje kupowałem od stycznia do października 2013r. co miesiąc dokupując za stałą kwotę oraz dokupywałem w marcu 2014 i styczniu 2015. Na forum bardzo często pisałem o tym. Ty lubisz gmerać to sobie poszukaj, na zachętę:


Te informacje nadal nic nie wnoszą i są to po prostu ogólniki

Konia z rzędem temu kto byłby w stanie wyliczyć z tego średnią cenę zakupu twoich akcji

To jest w stanie przeliczyć wyłącznie automatycznie portfel a takiego nie założyłeś, więc nie wiemy nadal nic


akcje kupuje się jak jest źle, gospodarka leży, rozmontowują OFE itd., a nie jak w TV królują reklamy TFI o moczeniu d..y na Majorce


"Źle" to było na dnie bessy w lutym 2009 roku a nie teraz. W tej chwili nikt nie mówi, że jest "źle", gdzie nie spojrzeć wszędzie jest już reklamowana hossa na akcjach(1), w Chinach ulica wali na giełdę drzwiami i oknami(2) a w USA jest najmniejszy odsetek niedźwiedzi w historii(3)

Jak to jest dla ciebie "źle" to powodzenia

1) Jesteśmy tuż przed „wystrzałem”
Można już mówić o fundamentalnej hossie na GPW, z której korzystać będzie coraz większa grupa giełdowych firm - mówi "Parkietowi" Krzysztof Radojewski, dyrektor departamentu analiz rynkowych Noble Securities.
aktualizacja 28-04-2015 14:33 Jacek Mysior

2)

http://tnij.org/jkbfrl4

http://tnij.org/ztpgs6e

3) http://tnij.org/99u0oz6
ZT / 83.6.161.* / 2015-05-03 21:46

Te informacje nadal nic nie wnoszą i są to po prostu ogólniki

Konia z rzędem temu kto byłby w stanie wyliczyć z tego średnią cenę zakupu twoich akcji

To co mam ci wysłać wyciąg z rachunku, bo żaden skan nic nie pomoże albowiem nie uwzględnia dywidend jak również portfel moneja też ich nie uwzględnia. Mój portfel porusza się dokładnie jak wig20tr stąd się do niego odnoszę. Nie doceniasz dywidend to błąd, dla mnie to kilka tysięcy rocznie czyli wakacje z rodziną.
synonim / 2015-05-04 06:07 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

To co mam ci wysłać wyciąg z rachunku,


wystarczy założyć moneyowy portfel


bo żaden skan nic nie pomoże albowiem nie uwzględnia dywidend jak również portfel moneja też ich nie uwzględnia. Mój portfel porusza się dokładnie jak wig20tr stąd się do niego odnoszę. Nie doceniasz dywidend to błąd, dla mnie to kilka tysięcy rocznie czyli wakacje z rodziną.


skoro wydajesz dywidnedy to tak naprawdę się nie liczą i zostaje zmiana kursu akcji jako realna stopa zwrotu twoich inwestycji i w tym wypadku portfel moneyowy spokojnie wystarczy

ale z jakiegoś powodu nie chcesz go założyć

ja też nie jestem w stanie wszystkiego w moneyowym portfelu odwzorować, na przykład opcji i certyfikatów, a mimo to prowadzę moneyowy portfel
ZT / 83.6.161.* / 2015-05-04 08:38

skoro wydajesz dywidnedy to tak naprawdę się nie liczą i zostaje zmiana kursu akcji jako realna stopa zwrotu twoich inwestycji i w tym wypadku portfel moneyowy spokojnie wystarczy

Przykro mi to pisać ale albo jesteś ignorantem albo na siłę chcesz udowodnić swoje teorie, prosty przykład dla przedszkolaka: kupiłeś akcje firmy ABC za 100 zł, więc zapłaciłeś 100 zł i tyle cię ta akcja kosztowała, po roku dostałeś dywidendę 5 zł ile cię kosztował zakup tej akcji? 100-5=95 zł, a po kolejnym roku znowu 5 zł, tym razem cena nabycia akcji obniżyła się 95-5=90 zł. Dywidendy obniżają cenę zakupu akcji a co z tymi pieniędzmi robisz nie ma żadnego znaczenia to Twój dodatkowy dochód z niczego z posiadania akcji. Myśl trochę może się czegoś nauczysz i inaczej spojrzysz na giełdę.

ale z jakiegoś powodu nie chcesz go założyć

szkoda mi na to tracić czasu, prowadzę firmę i mam co robić, ale może kiedyś jak mi się będzie nudzić to założę. Prowadzę w excelu dokładne zapiski wszystkich moich transakcji, portfela itd.
synonim / 2015-05-04 08:57 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Dywidendy obniżają cenę zakupu akcji a co z tymi pieniędzmi robisz nie ma żadnego znaczenia to Twój dodatkowy dochód z niczego z posiadania akcji


Weź przestań bo to jakaś szarlatenaria. Jeśli wydałeś pieniądze z dywidendy to cena twojego zakupu nadal jest 100 zł bo już nie masz tych pieniędzy i wychodzi summa summarum na to, że nigdy ich nie miałeś


Myśl trochę może się czegoś nauczysz i inaczej spojrzysz na giełdę


Poczytaj o czymś takim jak realna stopa zwrotu to nie będziesz takich głupot pisał


szkoda mi na to tracić czasu, prowadzę firmę i mam co robić,


Prowadzisz firmę i nie masz na to czasu ale na rysowanie chmurek masz czas. Sorry, ale to po prostu tani wykręt


Prowadzę w excelu dokładne zapiski wszystkich moich transakcji, portfela itd.


Portfel moneya zakłada się w 20 minut i potem sam wszystko liczy ale jakbyś go upublicznił to pewnie wszystko nie wyglądałoby już tak pięknie jak piszesz

A poza tym dyskusja zeszła na boczne tory jak zwykle bo mówiliśmy o skuteczności twoich prognoz opartych na formacjach a teraz już gadka o duupie marynie
ZT / 83.24.213.* / 2015-05-04 10:56

Jeśli wydałeś pieniądze z dywidendy to cena twojego zakupu nadal jest 100 zł

No to gratuluję, ośmieszyłeś się na całej linii, to jest matematyka na poziomie trzeciej klasy szkoły podstawowej,koniec dyskusji jesteś ignorantem miałem wyższe mniemanie o Tobie szkoda na Ciebie czasu do szkoły marsz a nie za giełdę się brać, koniec odbioru. I tacy usiłują grać na giełdzie? to pytanie retoryczne.
synonim / 2015-05-04 12:03 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

No to gratuluję, ośmieszyłeś się na całej linii, to jest matematyka na poziomie trzeciej klasy szkoły podstawowej,koniec dyskusji jesteś ignorantem miałem wyższe mniemanie o Tobie szkoda na Ciebie czasu do szkoły marsz a nie za giełdę się brać, koniec odbioru. I tacy usiłują grać na giełdzie? to pytanie retoryczne.


ciągle coś bełkoczesz od czapy

chłopie, przecież dywidenda jest odcinana od kursu więc jak ty "wyliczyłeś" te 95 zeta ze 100 to ja nie wiem

że o podatku belki nie wspomnę
synonim / 2015-05-01 03:34 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
FED z Atlanty prognozuje zaledwie 0,9% dla PKB w USA w II kwartale 2015 po bardzo słabym 0,2% w I kwartale

The initial GDPNow model forecast for real GDP growth (seasonally adjusted annual rate) in the second quarter of 2015 was 0.9 percent on April 30

http://tnij.org/e1m4pdy

Ach te amerykańskie "ożywienie"

4 biliony USD podatników w ramach QE poszło w błoto

Tym razem nie da się już wcisnąć bajki, że za słabe PKB odpowiada "ostra zima"
koszt podatników? he? / 94.254.145.* / 2015-05-01 18:38
Dlaczego QE 4 biliony było niby "podatników"? Przecież to po prostu FED WYDRUKOWAŁ Z POWIETRZA a nawet inflacji z tego nie było więc jakim cudem był to "koszt podatników" ?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2015-05-03 04:45 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Dlaczego QE 4 biliony było niby "podatników"? Przecież to po prostu FED WYDRUKOWAŁ Z POWIETRZA a nawet inflacji z tego nie było więc jakim cudem był to "koszt podatników" ?


no to od razu widać, że nie byłeś jeszcze na giełdzie w 2008 roku jak senat USA zatwierdzając TARP orzekł jednocześnie, że przyszłe programy stymulacyjne FED będą na koszt obecnych i przyszłych podatników

Dow Jones tąpnął wtedy 6% na jednej sesji ale kto to dziś pamięta
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy