Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Oddala się dobre zakończenie roku

GPW: Oddala się dobre zakończenie roku

Money.pl / 2009-12-11 08:12
Komentarze do wiadomości: GPW: Oddala się dobre zakończenie roku.
Wyświetlaj:
janlew nielogo / 83.19.129.* / 2009-12-11 12:03
2009-12-10 16:57:48 | | zbyś
009-12-10 16:00:35 | 83.19.129.* | janlew nielogo

Re: GPW: Święty Mikołaj póki co jedzie na wstecznym [9]
No opór na sp500 pomiędzy 1115-1120 na 50% zniesienia bessy
potwornie silny. Nieprędko to przewalą. No ale kiedyś w końcu to
przewalą. Długoterminowy trend już został obrany w marcu. One
way ticket.
-------------
tak tak , ale wcześniej muszą przetestować dołki z marca:)
zmienisz zdanie dopiero jak spadną poniżej 800

--------------------------------

A dałbyś sobie choćby mały palec uciąć, że spadną do 800? Bo paznokieć to na pewno, ale to niewiele. I skąd to wiadomo, że spadną? Tak jak spadało od 2007 do lutego 2009 i każde odbicie zdechłego kota było obwieszczane jako powrót hossy, tak teraz jak rośnie to każdy byle spadek lub przystanek we wzrostach jest ogłaszany jako powrót bessy. Tłum jest zawsze spóźniony i jest o mniej więcej jeden trend długoterminowy w tyle za rynkiem.

Ja bym się cieszył, gdyby spadli do 800. Dokupiłbym tańszych akcji, które i tak potem odbiją jeszcze wyżej. Nie myślisz tak?
anonimowy_alkoholik / 94.254.232.* / 2009-12-11 11:47
11.12. Warszawa (PAP) - Agencja ratingowa Fitch ocenia, że perspektywa dla polskich firm energetycznych na rok 2010 jest stabilna, pomimo wyzwań związanych z realizacją planów inwestycyjnych o znacznej wielkości.
"Agencja Fitch oczekuje, że zdolność kredytowa spółek PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., Tauron Polska Energia S.A., Energa S.A. i Enea S.A. pozostanie zasadniczo niezmieniona, ponieważ firmy mają bardzo mocne wskaźniki kredytowe oraz korzystają z prywatyzacji" - napisano w rekomendacji.
Fitch ocenia, że główne firmy energetyczne będą miały relatywnie dobry dostęp do rynków finansowych, z uwagi na swoją wielkość, strategiczne znaczenie, względnie małą zależność od cyklu koniunkturalnego oraz możliwe wsparcie przez Skarb Państwa.
"Agencja Fitch oczekuje, że oligopolistyczna struktura polskiego rynku energetycznego, z dominującą pozycją PGE w segmencie wytwarzania energii elektrycznej, oraz silną pozycją wszystkich czterech pionowo zintegrowanych firm energetycznych na rynku dystrybucji i sprzedaży energii elektrycznej, pozostanie niezmieniona w średnim i długim okresie" - napisano w raporcie. (PAP)
Pogromca C2H5OH / 120.28.64.* / 2009-12-11 11:59
Zakup Energi przez PGE
w imię bezpieczeństwa
a.ła. , b.ch. , jp ostatnia aktualizacja 11-12-2009 03:57
Minister skarbu musi przekonać UOKiK, że połączenie PGE i Energi pozytywnie wpłynie na gospodarkę narodową i bezpieczeństwo energetyczne


PGE chce być też sponsorem stadionu budowanego w Gdańsku na Euro 2012. W przyszłym tygodniu ruszą negocjacje w tej sprawie
Wzmocnienie PGE poprawi bezpieczeństwo energetyczne
Polska Grupa Energetyczna, jak przyznał jej prezes Tomasz Zadroga, rozważa udział w przetargu na akcje spółki Energa. – Jeżeli mamy być aktywni na rynku, to powinniśmy zwiększyć sprzedaż – powiedział „Rz”. – Pozyskanie nowych klientów byłoby bardzo korzystne.

O możliwości kupna gdańskiej spółki przez największą firmę energetyczną w kraju wspomniał w środę minister skarbu Aleksander Grad. Kierowany przez niego resort planuje przeprowadzić przetarg w przyszłym roku. Gdyby się okazało, że oferta PGE będzie najlepsza, to zanim dojdzie do transakcji, potrzebna będzie zgoda Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów i Komisji Europejskiej. Będzie to trudne, bo polaczone spółki zyskają znaczącą przewagę nad konkurencją (ok. 45 proc. udziału w sprzedaży energii). – Taka koncentracja źle będzie służyć rynkowi – mówi prof. Władysław Mielczarski, ekspert z Politechniki Łódzkiej.

Resort skarbu mógłby jednak powołać się na art. 19 ustawy o ochronie konkurencji. Pozwala on na transakcję wzmacniającą pozycję dominującą spółki na rynku, jeżeli przyczyni się to do rozwoju ekonomicznego, postępu technicznego albo wywarłoby pozytywny wpływ na gospodarkę narodową. Na przykład poprzez zwiększenie bezpieczenstwa energetycznego, co było zresztą głównym argumentem przy tworzeniu cztery lata temu dużych holdingów energetycznych – PGE, Tauronu, Energi i Enei. – Argument o bezpieczeństwie energetycznym praktycznie jest nie do udowodnienia – mówi anonimowo ekspert prawa handlowego.

Analitycy pozytywnie oceniają ewentualną transakcję. – Kupując spółkę głównie dystrybucyjną, którą jest Energa, PGE zabezpieczy się przed ryzykiem spadku zapotrzebowania na produkowany przez nią prąd – mówi Paweł Puchalski z BZ WBK.

Inni eksperci twierdzą, że dzięki połączeniu obu firm powstałby silny organizm będący w stanie konkurować także z zachodnimi koncernami.
bolek77 / 2009-12-11 12:04 / portfel / Uparty Osiołek
Witaj Kropson,

Łyknąłeś wczoraj PGE?
Promocja była.
Pogromca C2H5OH / 120.28.64.* / 2009-12-11 12:11
Ty koles do kogo ???/
Mam enee jak na razie,pda nie kupuje,pge kupie jak sie wyjasni w co graja
bolek77 / 2009-12-11 12:17 / portfel / Uparty Osiołek
Już ty wiesz do kogo.
:)))
Twoj menadzer / 200.222.64.* / 2009-12-11 11:46
Jot Be wazelinke kupiles ??/Marchewka trenowales ??/
szykuj sie na poniedzialek
JB / 2009-12-11 11:57
No właśnie się zastanawiam na ile mogę mu mówić jak beznadziejna jest ta firma, żeby mnie zwolnił za porozumieniem stron a nie dyscyplinarnie.
Jak-dostac -podwyzke / 120.28.64.* / 2009-12-11 11:58
Wal prawde,powiedz ze jest dooopa nie menago i ze masz zamiar zawiadomic media
C2H5OH moze byc / 120.28.64.* / 2009-12-11 12:13
Powiedz ze masz pomysly,ale kolezanka cie rozprasza
JB / 2009-12-11 12:19
Kolezanka mnie nie rozprasza... a pomysły pracowników tu są olewane, liczy się tylko wizja managerów ze Szwecji, którzy na managerów w polsce wybierają tych co się z nimi zgadzają... no i ta ich strategia spowodowała spadek przychodu o połowę i potrojenie strat.
Krzych / 2009-12-11 11:41 / Płoteczka na forum
czyli przy tych obrotach nie ma kogo ubierać wyżej za dużo zleceń - myślę że obrona 2280 dzisiaj będzie biorąc pod uwagę koniec tygodnia i wywalanka pod koniec grających na dt .
dane hehe sprzedaż detaliczna ma ona spaść z 1,4% m/m do 0,7% m/m. a giełdy mają dyskontować waszym zdaniem pół.
Chińskie dane anale piszą jak to produkcja przemysłowa wzrosła o 19,2% r/r. ale nie piszą że eksport spadł w listopadzie o 1,2% komu to produkują skoro nie ma zbytu.
Bez kupujących padniemy pod własnym ciężarem.
powodzenia już milknę.
janlew nielogo / 83.19.129.* / 2009-12-11 11:53

Bez kupujących padniemy pod własnym ciężarem.



Znaczy się będzie trwało to wszystko wiecznie? Będą rodzić się miliony kolejnych ludzi i oni też nie będą nic kupować? Taka wieczna recesja, stagnacja, wieczny brak konsumpcji ascetycznej ludzkości?

Ssak kocha sobie dogadzać a kupowanie to największe poza seksem (choć seks też jest na sprzedaż) dogadzanie sobie we współczesnym świecie. Myślisz, że ludzkość długo wytrzyma bez folgowania sobie? Nie, i dlatego każdy kryzys w końcu kończy się. A dla inwestora giełdowego każdy kryzys gospodarczy i bessa giełowa to największy dar niebios, bo inaczej nigdy nie kupi tak tanich akcji dobrych spółek.

I nie piszcie o Japonii, bo tam bańka była tak ekstremalna (przypominam, że cena metra kwadratowego w Tokio w 1990 roku w szcycie bańki wynosiła milion dolarów a typowy C/Z spółek z Nikkei był na poziomie 1000), że nieporównywalna.
Krzych / 2009-12-11 12:05 / Płoteczka na forum
ostatnie na dziś dwa słowa - Ty uważasz że koniec kryzysu więc teoria ok. ja nie i zdyskontowaliśmy przez kilka m-cy kilka lat oby jeszcze tylko jakieś większe banki nie padły przez Dubaj i Grecje nie tylko one zresztą i nie tylko takie zagrożenia przed nami czy stać rządy na dalesze pakiety ?
miłego weekendu ja jeszcze z zamknieciem pozycji poczekam.
janlew nielogo / 83.19.129.* / 2009-12-11 12:21

ostatnie na dziś dwa słowa - Ty uważasz że koniec kryzysu
więc teoria ok


Ja nie uważam, że kryzys się skończył Krzysiu. Ja uważam, że skończy się. Nie ma innego wyjścia. Nawet jak padnie Grecja i Dubaj razem wzięte.

Uważam też, że skoro ludzkość rozbiła atom, przeszła ogromną ewolucję intelektualną od czasu jak była w stanie rozbijać jedynie kamień o kamień, to taki kryzys jest dla niej do przeskoczenia. Wcześniej lub później, ale ja mam czas, jestem młody.

Ostatnio przeczytałem "Pokonać Giełdę" Lyncha i na kilku stronach cytuje on nagłówki gazet amerykańskich z okresu załamania na rynku nieruchomości w USA w 1991 roku. Identyczne nagłówki jak teraz - koniec świata, koniec kapitalizmu, wieczna recesja przed nami itd. I co, spełniło się? Nie, taka sama medialna hucpa i czarnowidztwo jak teraz. Tylko nikt dziś już nawet nie pamięta, że był jakiś kryzys na rynku domów w USA w 1991 roku. Ja dowiedziałem się o tym dopiero z książki Lyncha.

Nie daj się czarnowidztwu mediów. Dziennikarze na giełdzie nie zarabiają, gdyby zarabiali nie musieliby codziennie aż do emerytury dy.mać z mikrofonem do pracy
Krzych / 2009-12-11 12:28 / Płoteczka na forum
dobra
ja widzę tylko dobre kom. gdzie coś czytam tylko hossa , tylko kupować jest tanio i to bardziej niepokojące niż jakaś skromna wrzuta negatywna. W tv coraz więcej reklam funduszy a ja tylko dla przypomnienia
http://notowany.pl/artykul/10522/prechter-sprzedawajcie-akcje
janlew nielogo / 83.19.129.* / 2009-12-11 12:37
Przy takim lękliwym podejściu to nigdy nie zarobisz na akcjach, tylko kupisz jak już będzie OK w gospodarkach ale rynki będą wtedy już na nowych szczytach hossy. Nie można zarobić kupując bardzo drogo i licząc na to, że sprzeda się jeszcze drożej. Zarabia się kupując tanio i sprzedając drogo.
Obi-Wan Kenobi / 83.5.218.* / 2009-12-11 12:52
Piszesz brednie, kłamstwa i pobożne życzenia. Typowe dla Was...
szymon / 2009-12-11 11:42 / Uznany Gracz Giełdowy
a jak tam produkcja samochodow w listopadzie w polsce ?
Krzych / 2009-12-11 11:45 / Płoteczka na forum
wzrost 2% w listopadzie
Od początku roku wyprodukowano 807.000 pojazdów, o 13,8 proc. mniej rdr
JB / 2009-12-11 12:14
No niestety szykanowanie kierowców robi swoje.
szymon / 2009-12-11 11:49 / Uznany Gracz Giełdowy
W listopadzie 2009 roku wyprodukowano w Polsce o
31,8 procent więcej samochodów osobowych niż w analogicznym miesiącu poprzedniego roku,
poinformował w piątkowym komunikacie Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar. To
najwyższa dynamika wzrostu od lipca 2008 roku.
Dane wskazują na wyższy od bieżącego konsensusu odczyt produkcji przemysłowej w
listopadzie, powiedzieli analitycy.
Krzych / 2009-12-11 11:53 / Płoteczka na forum
Produkcja samochodów osobowych w XI '09 wzrosła o 2,0 proc. mdm - Samar
11.12. Warszawa (PAP) - W listopadzie 2009 roku produkcja samochodów osobowych i dostawczych wyniosła 84.029 sztuk, co oznacza wzrost o 2,0 proc. mdm i o 28,0 proc. rdr - podał w piątek w komunikacie Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar.
Od początku roku wyprodukowano 807.000 pojazdów, o 13,8 proc. mniej rdr.
http://stooq.pl/n/?f=293895&c=1&p=0
Krzych / 2009-12-11 11:52 / Płoteczka na forum
zapytam co to daje , kupisz w grudniu rocznik 2009 chyba że po 40-50% rabatach więc jaką marże bedzie miał producent?
szymon / 2009-12-11 11:53 / Uznany Gracz Giełdowy

40-50%

powiedz gdzie sa takie rabaty ?
JB / 2009-12-11 12:17
Właśnie słyszałem, że w tym sezonie rabatów nie będzie bo dealerzy spodziewali się kryzysu i zamówili mniej samochodów a bylo lepiej niz się spodziewali i nie maja nadwyzki.

Ale prawdziwy rabat będzie jak USD wróci na 2PLN, znowu będą tanie samochody z USA.
Obi-Wan Kenobi / 217.113.232.* / 2009-12-11 11:26
spowiedź kena.

jestem bankrutem. przegrałem wszystko w zeszłym roku na toorze. to co zostało przepiłem. jestem taki sfrustrowany, że żółć mnie zalewa widząc zarobionych w tym roku. jestem typowym Polakiem. Jak ja nic nie mam to obrzydzę wszystkim życie i zniechęcę ich do jakikolwiek działania. i wtedy siedząc w mojej dziupli chichoczę z zadowolenia, że dowaliłem chociaż jednej osobie. patrząc w lustro chce mi się rzygać na swój widok. przepraszam was za wszystkie komentarze. chyba czas z tym skończyć . może zatrudnią mnie w BBN. będę miał z czego żyć i znów opłacę internet , żeby wam dowalać.
JB / 2009-12-11 12:10
Gość o wielu nickach wziął kredyt i zasiorbał Techmexa po 3 zeta i troszkę jest sfrustrowany.
janlew nielogo / 83.19.129.* / 2009-12-11 11:39

jestem typowym Polakiem.



Widzenie wszystkiego wiecznie w czarnych barwach, wieczna bierność i brak jakiegokolwiek twóczego, nie daj Boże kreatywnego działania, szukanie odpowiedzialności u innych za swój "nieszczęśliwy" los, zawiść i zazdrość gdy innym się coś uda, wręcz zalewanie się krwią na nie daj Boże sukces sąsiada.

Tak, to typowo polskie.
nieuk / 2009-12-11 11:19 / Tysiącznik na forum
Oznacza to, że w 2010r r. żadna nowa grupa podatników nie zostanie objęta obowiązkiem stosowania urządzeń fiskalnych w prowadzonym biznesie. Obowiązek ten ominie zatem i lekarzy i prawników.


lekarze i prawnicy....

najmniej korupcyjne i najmniej zarabiajace zawody w polsce...))

pewnie spora reprezentacja ich w sejmie...))
dolar$ / 85.222.87.* / 2009-12-11 11:05
co myślicie o spółce Bakalland. warto kupić akcje na min. 2-3 lata ?
dolar$ / 85.222.87.* / 2009-12-11 11:15
od 2010 nie tylko orzeszki :)
JB / 2009-12-11 11:02
http://demotywatory.pl/561764/Wszyscy-faceci-sa-tacy-sami

Sama prawda
EDiS / 2009-12-11 10:48 / Tysiącznik na forum
Amerykańskie giganty paliwowe agresywnie wchodzą na nasz rynek. Kusi je wizja zysków z eksploatacji gazu ze skał łupkowych. W polskich złożach, na które dostały koncesję, może być nawet 1,4 bln m. sześć. surowca.

Nasz Dziennik 11.12.2009
nieuk / 2009-12-11 11:00 / Tysiącznik na forum
kupujemy od ruskich

teraz bedziemy od jankesów kupowac...))

nam sie nic nie opłaca samemu robic...))

dlatego jankesi plajtuja jak ken pisze...))

za duzo robia..)
JB / 2009-12-11 11:05
Po pierwsze nie mamy technologi wydobycia gazu z łupków. Tu trzeba by zainwestować w badania naukowe... ale u nas nikt nie inwestuje w badania...
Pytanie co to za Amerykanie, czy to kapitał amerykański czy chiński, izraelski, arabski czy jakiś inny. Naukowcy, którzy to opracowali pewnie też emigranci. Siła robocza będzie z Polski... więc pytanie co z tego będzie miał amerykański podatnik.
bolek77 / 2009-12-11 11:05 / portfel / Uparty Osiołek
Nasz gigant paliwowy (PETROLINVEST) wszedła na rynek Kazachstanu wypierając stamtąd amerykanów i przejmyjąc po nich lewe mapy złóż ropy, których nie może się teraz doszukać.
JB / 2009-12-11 10:24
Christian Engstrom - członek Parlamentu Europejskiego, który reprezentuje tam szwedzką Partię Piratów - rozpoczął prace nad projektem ustawy, która ma definiować pakiet praw internetowych każdego Europejczyka. Engstrom sądzi, że nie będzie problemów z przeforsowaniem takiego dokumentu, ponieważ, jak tłumaczy: "Większość polityków nie chce ograniczać wolności obywateli. Oni po prostu nie rozumieją Internetu..."


O pomyśle reprezentanta szwedzkiej Partii Piratów napisał właśnie serwis TorrentFreak.com. Christian Engstrom zamierza przedstawić PE projekt dokumentu, który precyzyjnie definiowałby najważniejsze zagadnienia z zakresu swobodnego korzystania z Internetu - chodzi m.in. o tzw. neutralność sieci, ochronę prywatności, prawo do wymiany informacji itp. Pomysłodawca przepisów spodziewa się, że nie będzie problemu z ich przegłosowaniem - jego zdaniem europejscy politycy naprawdę nie mają nic do internautów, zaś większość dotychczasowych problemów wynika z tego, że wielu z nich nie bardzo rozumie, o co chodzi z tym całym Internetem. Engstrom powiedział m.in.

Oni po prostu nie rozumieją, jak ważną częścią społeczeństwa stał się Internet (...) Myślą, że to jakaś zabawka, którą można zabrać dzieciom, bo były niegrzeczne. Nasze zadanie polega na wytłumaczeniu im, że takie rozwiązania są nie do przyjęcia.
Szwed zaczął już zbierać propozycje rozwiązań, które miałyby trafić do karty praw - każdy może mu przesłać swoje pomysły, wystarczy odwiedzić witrynę Christianengstrom.wordpress.com.
---------------
Szwedzi przynajmniej wybrali jednego rozsądnego człowieka do PE.
socjalizm rządzi / 88.199.162.* / 2009-12-11 10:17

2009-12-11 09:51:21 | 83.5.218.* | Obi-Wan Kenobi
Dziś jest kolejne kopnięcie zdechłego kota w górę, który od tego wcale nie ożyje...Dla
pokrycia dziur w bilansach muszą robić dystrybucję, bo prawdziwe kłopoty dopiero
nadchodzą.
skomentuj zgłoś do usunięcia

to trochę pozbawione jest logiki - jeżeli chcą pokryć "dziury w bilansach" spekulacją to wyjdą ("ONI") na zero.
Jeżeli natomiast nie są w stanie w żaden sposób pokryć tych dziur zyskami ze spakulacji to logiczne jest że nie robią żadnej dystrybucji.
Obi-Wan Kenobi / 83.5.218.* / 2009-12-11 10:07
Spadek ceny ropy, mimo spadku jej zapasów, co do tej pory był zawsze powodem dużych wzrostów, najlepiej pokazuje, jakie to mamy odbicie w gospodarce - zwykły brak popytu, co widać po ogromnym wzroście zapasów benzyny, czy destylatów. Marnotrawienie środków biedniejących podatników, bo banksterzy muszą zarobić na kolejne miliardowe premie, kosztem pogłębienia kryzysu w gospodarce, to kolejny przekręt, który prowadzi tylko do ogromnego krachu całego systemu finansowego, bo rośnie zadłużenie, którego nikt nie będzie w stanie spłacić. A dotychczasowy model, opierający się na nadmiernej konsumpcji opartej na kredycie ostatecznie zbankrutuje. Nie można wydać więcej, niż się zarobi. A przez lata prowadzili taką politykę, stale zwiększając dług. A nie da się zarobić, jak się nie produkuje.
http://www.usdebtclock.org/
bbrydzia / 2009-12-11 10:07 / Bywalec forum
http://www.hala-szrenicka.com/webcam.html

spadl :))))
max303 / 2009-12-11 10:10 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
e tam zaraz spadł,ja myślę że urósł (:-))))))
bbrydzia / 2009-12-11 10:18 / Bywalec forum
ale slabizna u nas, nie to co u Ciebie Max :)))
acavva / 62.141.222.* / 2009-12-11 10:28
Dax juz ponad 60% zniesionej spadkowaj, u nas nawet 30 nie zrobili.
bbrydzia / 2009-12-11 11:06 / Bywalec forum
dax nowe szczyyty a nasi maja to gdzies, mieli szanse na odbicie i zagralam pod to
i lipton
JB / 2009-12-11 11:14
bo u nas są leszcze... co zrobić...
bbrydzia / 2009-12-11 11:24 / Bywalec forum
ale o ta jedna mala do gory az sie prosi,
wiec niech sie pospiesza bo nie mam czasu tu tak siedziec i siedziec :)
bbrydzia / 2009-12-11 11:07 / Bywalec forum
u nas juz czekaja na sygnal do szarzy
bbrydzia / 2009-12-11 10:35 / Bywalec forum
nasi czekaja na rating :))
nieuk / 2009-12-11 09:52 / Tysiącznik na forum
podac wam w co asset
który ma 60% rynku w polsce
teraz wchodzi ??? )))
nieuk / 2009-12-11 10:14 / Tysiącznik na forum
he... orco nie...

ale ja jak najbardziej...))))
szymon / 2009-12-11 09:53 / Uznany Gracz Giełdowy
cos mi sie wydaje ze oni mogli TRK zasiorbac.. byly spore pakiety wczesniej a potem reko kupuj.
szymon / 2009-12-11 09:58 / Uznany Gracz Giełdowy
trakcja polska
ale ja tylko zgaduje
nieuk / 2009-12-11 10:00 / Tysiącznik na forum
nie widze tego.. u siebie... mozze ktos inny..

ale 2 dewelopów i ze BPH to juz widac... było..
szymon / 2009-12-11 10:35 / Uznany Gracz Giełdowy
dawaj swoja liste :)
Obi -Wan Kenobi / 200.222.64.* / 2009-12-11 09:48
Heya wielkie inwestory !
Macie akcji cale wory??
Gdy na gielde je rzucicie,
to indeksy wnet zwalicie !
A Jot -Be, ten dzielny chlopak
znow zarobi na czteropak.

Glowny oszolom obiwanokenobiokurnal znow wam robi pranie mozgu !
max303 / 2009-12-11 10:00 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
NIECH NAM ŻYJE DYSTRYBUCJIA I NIECH NAM TRWA !!! (:-))))))))))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy