Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Pechowy piątek trzynastego czy kontynuacja wzrostów?

GPW: Pechowy piątek trzynastego czy kontynuacja wzrostów?

Wyświetlaj:
synonim / 2012-01-14 06:54 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Kolejny rekord gotówki parkowanej w EBC

http://www.bloomberg.com/quote/ECBLDEPO:IND

A już próbowali sprzedać bajeczkę o tym jak to banki rzuciły się na włoskie i hiszpańskie obligi a tu widać jak na dłoni jak jest naprawdę
dr_dreyfus / 2012-01-14 14:31 / Tysiącznik na forum


A już próbowali sprzedać bajeczkę

znaczy się TY próbujesz, Dragi poinformował na konferencji, że pieniądze z pożyczek od EBC nie zasilają nocnych depozytów składanych w EBC tylko są właśnie wykorzystywane do kupna obligacji .
[są monitorowane]
synonim / 2012-01-14 15:37 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Dragi poinformował na konferencji, że pieniądze z pożyczek od EBC nie zasilają nocnych depozytów składanych w EBC tylko są właśnie wykorzystywane do kupna obligacji


Nie wiem skąd to wziąłeś - powiedział, że za ostatnim popytem stoją ci co właśnie nie brali tych pożyczek z EBC (za tvn cnbc, 11 stycznia). Rynek spekuluje, że dziwne ilości w zleceniach wskazują na konkretne instytucje, być może spekulacyjne

Rekord depozytów overnight w EBC pokazuje gdzie jest kasa z pożyczek LTR z EBC
dr_dreyfus / 2012-01-15 10:44 / Tysiącznik na forum
Draghi zasługuje na uznanie. Prezes ECB Mario Draghi zyskuje zasłużone uznanie zarówno na forex jak i rynku obligacji za swoją odważna inicjatywę przeprowadzenia nielimitowanych 3-letnich operacji długoterminowego finansowania LTRO. Draghi uzasadnił swoja decyzję faktem, że LTRO pomogły odblokować niektóre kanały finansowe, których zablokowanie groziło armagedonem wielu europejskim bankom które zostałyby odcięte od płynności przez resztę świata.
-----
zwróć uwagę na słowo odblokowały,.. nawet jakbym trochę przekręcił wypowiedź w takim natłoku info.. to sens pozostaje, jest logiczny .

...jeszcze sprawdzę, poszukam :)
synonim / 2012-01-14 06:33 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
W Grecji rozmowy z MFW i bankami w sprawie umorzenia dalszej części długu załamały się, twarde bankructwo coraz bliżej

Talks over Greece’s debt restructuring broke down on Friday, an unexpected blow that makes it increasingly likely that Athens will become the first government of a developed country in more than 60 years to suffer a full-scale default on its debt

http://www.ft.com/intl/cms/s/0/1de4bb7e-3dfd-11e1-91ba-00144feabdc0.html#axzz1jNGfpajE
Ciułacz / 2012-01-14 13:20 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Synonim witaj !
Piszesz
W Grecji rozmowy z MFW i bankami w sprawie umorzenia dalszej części długu załamały się, twarde bankructwo coraz bliżej

Twardego bankructwa nie będzie, ale te negocjacje muszą jeszcze potrwać.
W obecnej chwili to Grecja nie ma wiele do stracenia, więc nie jest zainteresowana wykazaniem polepszenia swojej sytuacji bo by im nie podarowali ani centa.
Ze strony MFW i banków też nie ma parcia do szybkiego załatwienia sprawy bo na bankructwie Greckim sporo zarabiają firmy doradcze oraz cała plejada adwokatów. W tym wypadku strony są uzależnione od wyżej wymienionych firm.Podobnie jak w wypadku rozwodów , czym więcej jest do zarobienia na rozwodzie to tym dłużej ten rozwód będzie trwał, chyba że powody dogadają się bez adwokatów.

ten rynek wie, że idzie mocna stagnacja

Bardzo możliwe, ale zawsze można ciułać na lokatach ;-))
Pozdrawiam
synonim / 2012-01-14 13:47 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Twardego bankructwa nie będzie


przeczytaj artykuł do jakiego podałem link


zawsze można ciułać na lokatach


albo otworzyć krótkie pozycje

Pozdrawiam
Ciułacz / 2012-01-14 14:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Synonim witaj !
Dla młodego bystrego jastrzębia
to masz racje że lepiej
otworzyć krótkie pozycje

niż ciułać całymi latami na marny procent.
Ale mnie już z górki wiec jestem za ochroną kapitału , a co już wyrwałem rynkowi to jest moje ;-)) i nie chciałbym w tego lekko pościć.Ale dla poprawienia własnego ego to od czasu do czasu mała klasyczna spekulacja.
Pozdrawiam
dr_dreyfus / 2012-01-14 15:23 / Tysiącznik na forum

a co już wyrwałem rynkowi

witaj :) mógłbyś odpowiedzieć czytelnikom, czy, jak 'wyrywałeś' rynek był spokojny, czy również tak niepewny jak obecnie ?
Longterm / 2012-01-13 22:32 / Mostek Zwyciężymy!
Mój blog bierze udział w konkursie na BLOG ROKU 2011. Bardzo proszę o głosy czytelników i forumowiczów Money.pl

http://tnij.org/oxu4
Eternit z Azbestu / 2012-01-13 22:39 / Tysiącznik na forum
Zainstaluj sobie aplikację Pokonaj Grypę i zostań ratownikiem!

http://www.windowsphone.com/pl-PL/apps/d572b90b-83c8-4ba6-9a46-738cb1b05b53
Z_Montrealu / 2012-01-13 23:47 / portfel / Bywalec forum
Miałem zagłosować, ale na podanej stronie czytam :
Aby zagłosować, wyślij SMS na numer 7122, w treści podając numer bloga.
Koszt SMS to 1,23zł brutto.
Hm... i tu mi ręka zadrżała , widocznie nie tylko jestem ciułaczem ale i pewnie skąpcem ;-)
Pozdrawiam
Longterm / 2012-01-14 11:23 / Mostek Zwyciężymy!
Witam, całość dochodów z SMS będzie przeznaczone na cele charytatywne. Ja z tego tytułu nic niestety nie mam:)
Ciułacz / 2012-01-14 13:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Gwoli ścisłości na temat
całość dochodów z SMS będzie przeznaczone na cele charytatywne

Czy to masz na myśli całość w pływów np.
wpłynęło 10tys SMS po 1,23zł to daje 12230zł to to jest przekazane na cele charytatywne ? w co wątpię czy raczej wpływy czyli dochody pomniejszone o koszty konkursu będą przekazane na cele charytatywne. Np dochody jak wyżej 12230 zł a koszty konkursu 12 tys zł czyli zostanie przekazane 230zł ?
Pytam bo tu w Kanadzie już to było i jeszcze dalej jest tz biznes konkursowy.
Rodziny biorących udział w konkursie wysyłają sporo płatnych telefonów lub SMS aby ich faworyt wygrał, a na tych uczuciach firmy konkursowe zarabiają i tylko ochłapy przekazują na cele charytatywne.
Longu mam nadzieje że nie dasz się wpuścić w maliny i nie siedzisz od rana wysyłając na samego siebie płatne SMS.
A jak już co to sam się weź za organizowanie takich konkursów i jako preźio to uczciwie będziesz brał sobie wypłaty np 15tys zł miesięcznie.
Pozdrawiam
Longterm / 2012-01-14 14:51 / Mostek Zwyciężymy!
Witam Ciułaczu, myślałem że definicja słowa "dochód" jest powszechnie znana. Wiadomo że nie całość pieniędzy z SMS trafia na cele charytatywne bo trzeba odjąć przede wszystkim 23% podatku VAT który zasili Skarb Państwa Rzeczypospolitej Polskiej. Co do Twojego pytania o głosowanie na samego siebie to niestety można oddać tylko jeden głos z jednej komórki a szkoda:) Pozdrawiam i zachęcam do oddawania głosów na mnie. To nie ja wymyśliłem taki system oddawania głosów poprzez płatne SMS - to była inicjatywa portalu Onet.pl.
Ciułacz / 2012-01-14 15:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Longu dzięki Ci za wyjaśnienia.
Przyznam się szczerze że jak by to było głosowanie za friko na necie to chętnie bym oddał na Ciebie głos, co nie znaczy że jesteś lepszy od innych , ale po prostu innych nie znam, a Ciebie znam od dawna.Nie zawsze się zgadzam z analizami czy opiniami ale zawsze to pobudza mnie do własnych przemyśleń.Dobrze że ktoś to robi.
Pozdrawiam
Longterm / 2012-01-14 16:35 / Mostek Zwyciężymy!
Dziękuje za miłe słowa jak wiesz dla mnie same dobre intencje są warte więcej niż pieniądze:) pozdrawiam
synonim / 2012-01-14 06:38 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

na podanej stronie czytam :
Aby zagłosować, wyślij SMS na numer 7122, w treści podając numer bloga


Internetowy żebrak
Eternit z Azbestu / 2012-01-13 23:56 / Tysiącznik na forum
Chodzi Ci o konkurs Longa, czy o moją aplikację? Moja aplikacja jest za free i nie ma tam żadnego głosowania. A jak nie masz Windows Phone to koledzy zrobili wersję na iOS i Androida. Innych smartphonów nie obsługujemy.
Ciułacz / 2012-01-14 02:18 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
JB witaj!
Dobrze ze zapytałeś
Chodzi Ci o konkurs Longa, czy o moją aplikację?

powyżej chodziło mi o :
konkurs Longa

a Twoja aplikacja jest spoko, nawet mi ta idea się spodobała.
Pozdrawiam
Ps. Zapewne się zorientowałeś że mam dwa oddzielne portfele
wykresyGieldowe / 2012-01-13 21:53 / Tysiącznik na forum
Trochę się S&P wygłupił z tym AA-.
Spread między 10-cio latkami Francuskimi i Niemieckimi wynośi 1.3pp. Czyli prawdopodobieństwo bankructwa Francji przez 10 lat to, według obecnej wyceny ok. 15%. Bardziej odpowida to ratingowi Ba.
dr_dreyfus / 2012-01-13 21:26 / Tysiącznik na forum
Pieprzona, śmieciowa, sprzedajna, nic nie warta agencja coś tam nabazgroliła za kasę spekulantów, jakąś bajeczkę, na która nie reagują rynki.
...człowiek tak czeka na zwałe pod te ratingi a tu gówno,.. premierze jak żyć, jak tu żyć .
Eternit z Azbestu / 2012-01-13 22:11 / Tysiącznik na forum
Wygłupiali się raczej przez ostatnie lata dając wysokie ratingi krają, któe sąpraktycznie niewypłacalne i aby nie zbankrutować musządalej pożyczać.
Grecka komedia / 178.36.46.* / 2012-01-14 19:33
Dokładnie, wszyscy powinni dawno mieć rating śmieciowy przy takich stale rosnących długach, których nie ma jak spłacić przy postępującym krachu w gospodarkach.
Pożyczają im pieniądze z twporzone powietrza na 1%, na których "zarabiają" 0,25%...
synonim / 2012-01-13 21:07 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
13.01. Paryż (PAP/AFP) - Francuski minister finansów Francois Baroin ogłosił w piątek, że Francja traci najwyższy rating AAA. Władze otrzymały informację w tej sprawie od amerykańskiej agencji Standard&Poor's. Ocena wiarygodności kredytowej Francji została obniżona do AA+
dr_dreyfus / 2012-01-13 21:12 / Tysiącznik na forum
no ii ??

...nic się, nie dzieje wszystko w cenach chociaż troszkę ten straszak zepsuł nastroje:)

..jak pisałem do końca sesji spadki będą odrobione :)
synonim / 2012-01-13 21:22 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

wszystko w cenach


od 2900 wszystko w cenach tylko, że już jesteśmy na 2100 i rzut ręką od sierpniowych dołków a za chwilę nie będzie już pod co grać na wzrosty


do końca sesji spadki będą odrobione


w piątek traderzy na wall jak zwykle wstrzymują się z decyzjami i zamykają pozycje to i nie ma wielkich ruchów

nie ma cały czas oficjalnego oświadczenia S&P to i nie spada mocno

poza tym wedle plotek downgrade miał być o 21.00 a nie było więc zamknęli parę esek to i trochę odbiło

nie wiem jaki idiota puścił tę plotkę - S&P nie ogłasza takich decyzji w czasie sesji
Eternit z Azbestu / 2012-01-13 22:14 / Tysiącznik na forum
Tyle, że u nas rządzą tuskiści, którzy dawno zawstydzili Gierka. JAk zbankrutujemy to ktośbędzie musiałzawstydzić Jaruzelskiego i Kiszczaka.
dr_dreyfus / 2012-01-13 21:34 / Tysiącznik na forum
bajki, twoje tłumaczenie ma się nijak do tego jak się patrzy na wykres, kiedy wyszła info, ile poleciał CAC i reszta bazarów i po panice jak wracały na wyższe poziomy .

jednym słowem zostałeś z ręka w nocniku z tymi ratingami choć nie twierdze, że jest już pięknie i kolorowo, niepewność dalej będzie towarzyszyć jak w jedna tak w druga stronę.
Eternit z Azbestu / 2012-01-13 22:15 / Tysiącznik na forum
Bo dla inwestoró ten rating to nic odkrywczego. Tak samo jak bankructwo Polski za kilka lat ich nie zdziwi.
synonim / 2012-01-13 21:38 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

zostałeś z ręka w nocniku z tymi ratingami


nigdy nie brałem swoich opcji put pod rating

o spadki jestem spokojny gdyż euroland wyraźnie spowalnia, Azja tak samo, nowe dołki są kwestia czasu. Nie będzie żadnych wzrostów jak spółki przestaną raportować zyski w warunkach gospodarczej stagnacji, to naprawdę proste, choć nie chcesz tego zrozumieć bo ulegasz złudzeniu, że boczniak na tych poziomach będzie trwał już wiecznie. Niedługo już zrozumiesz, że to tylko złudzenie
dr_dreyfus / 2012-01-13 21:45 / Tysiącznik na forum

nigdy nie brałem swoich opcji put pod rating

to nie żałujesz :) he he
..tak na poważnie, to już dostałeś kubeł zimnej wody na głowę od rynków i oddałeś punkt dla Dreyfusa :))

o ile coś słyszę i czytam to ratingi również pojawiają się w dołkach tak jak odczyty PIM ISM, to o wzrosty jestem spokojny.
synonim / 2012-01-13 21:49 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

dostałeś kubeł zimnej wody na głowę od rynków


???? mam ponad 100% stopy zwrotu na swych opcjach put ze strikem 2400 więc o czym mówisz? pewnie petrol brany od 5 z czymś dał więcej


i oddałeś punkt dla Dreyfusa


czy jak w końcu spadniemy poniżej dołków z września w lutym to przyznasz się do porażki? ciekawe


o ile coś słyszę i czytam to ratingi również pojawiają się w dołkach tak jak odczyty PIM ISM, to o wzrosty jestem spokojny


dołek koniunktury z ropą po 100USD, paliwami w Polsce nadjroższymi w historii i S&P500 zaledwie 6% od szczytów z wiosny, dobre :)))
dr_dreyfus / 2012-01-13 21:57 / Tysiącznik na forum

mam ponad 100% stopy zwrotu na swych opcjach put

to przytul i gratki :)

petrol brany od 5 z czymś dał więcej


jeden włos na bujnej czuprynie nie zmienia fryzury,.. jeszcze odrabiam ale jest coraz bliżej 'zbilansowania'
czy jak w końcu spadniemy poniżej dołków z września

zastanawiam się czy nie dopisać sobie 120 pkt na W 20 za gry na KGH.:))

dołek koniunktury z ropą po 100USD,

nikt nie wie gdzie jest górka :)
dr_dreyfus / 2012-01-13 21:16 / Tysiącznik na forum
ps.

konsekwencje tych ratingów ??,.. patrz Japonia :)))
synonim / 2012-01-13 21:27 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

patrz Japonia :)))


ale mają "hossę" - są 78% od historycznych szczytów i skasowali już prawie całą zwyżkę od wiosny 2009
dr_dreyfus / 2012-01-13 21:35 / Tysiącznik na forum
masz racje, ale chodziło mi o Jena i rynek obligacji
synonim / 2012-01-13 21:28 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

są 78% od historycznych szczytów


a ich giełda jest na poziomach z 1983 roku czyli cofnęła się o 30 lat
Triskaidekaphobia / 178.36.27.* / 2012-01-13 19:22
Przyczaili się z tymi ratingami do momentu, kiedy ze Stanów zaczęły napływać coraz bardziej katastrofalne dane i coraz bardziej denne wyniki,żeby szumem medialnym odwrócić uwagę, że sami powinni mieć obniżony rating...
...i bron i ć się będą ręcamy i nogamy / 178.36.3.* / 2012-01-13 19:03
Obniżka ratingu Francji będziue miała konsekwencje dla ratingu funduszu EFSF...
Załamanie rozmów w sprawie zwiększenia udziału inwestorów prywatnych w stratach na długu Grecjidoprowadzi do jej szybszegoi bankructwa i opuszzcenia strefy euro, co jej tylko pomoże szybciej wyjść z kryzysu, ale nie będzie można wtedy liczyć na dalsze wciskanie jej towaru jak do tej pory, więc mają z tego powodu sporego stracha...
W końcu ktoś musi ten rachunek pokryć / 178.36.3.* / 2012-01-13 18:53
Francja, podobnie jak poprzednio Stany, okazuje wielkie zdziwienie obniżką ratingu...
Nie wiedzą nawet sami, co się u nich dzieje?
Idą wybory, więc tak jak wszędzie będą przed nimi za pożyczone udawać zielone wyspy, a potem...zabiorą podatnikom, emerytom, chorym, dzieciom, nauczycielom, rolnikom itd...
Aby dalej żyło się lepiej...
Zachciało im się euro... / 178.36.3.* / 2012-01-13 18:47
Słowacja ma obniżony rating.
Ktoś znów przepłacił i ma straty / 77.254.34.* / 2012-01-13 18:25
Agencje ratingowe zawiadamiają kraje o ich zmianach ratingu na 24 godziny wcześniej. Jeśli Włochy wiedziały o tym i mimo to sprzedały dziś obligacje, to ciekawe, czy ta sprzedaż jest ważna...

"If Italy sold bonds while in possession of information that they were going to be downgraded, are those bond sales valid?"
double agent sc / 99.234.78.* / 2012-01-13 18:18
Pan Nawrocki mówiąc o plotce obniżenia ratingu pewnych krajów strefy euro nie wspomniał co może ona spowodować. Plotka ta ma być ogłoszona za niecałe dwie godziny więc nie jest żadną plotką a wiedzieliśmy o tym już przeszło miesiąc temu. Spodziewamy się tego od dawna więc reakcje rynków będą łagodniejsze. Chodzi o to, że bardzo dużo funduszy jest opartych na indeksach zawierających najwyższy rating AAA. Z chwilą utraty tego ratingu, fundusze będą zmuszone pozbyć się niższych ratingów niz 3xA. Czy jest ktoś taki kto myśli, że cena tych funduszy poleci do góry?
Straty na raty / 77.254.34.* / 2012-01-13 18:11
Wyniki JP MOrgan pokazują, że już nie ma na czym zarabiać i wiele banków musi upaść.
Kreatywną księgowością, to można udawać papierowe zyski przez parę kwartałów, ale w końcu będzie zero wpływów i same straty.
Już nie chcą odbierać telefonów z Wall St.....
Dan Chichot / 77.254.34.* / 2012-01-13 18:17
JPMorgan (JPM): Fixed income revenue was $2.5B, off 13% from last quarter. Investment banking fees were $1.1B, off 39%. Mortgage loan originations were $38.6B, off 24% Y/Y and 5% Q/Q
I tak bankrutów nic nie uratuje / 77.254.34.* / 2012-01-13 18:07
Agencja Fitch obniżyła perspektywy ratingu Afryki Płd. do negatywnych.
Jak zapowiadałem rano tak się dzieje, obniżki ratingów dawno się należały, ale nie chcieli psuć nastrojów świątecznych,żeby kupowali...
Ale i tak nic nie pomogło, a do tego zwracają prezenty, gotówka is king.
Dlatego muszą zdołować wszystko / 77.254.34.* / 2012-01-13 18:03
Spadł eksport Stanów, wzrósł import, deficyt wzrósł dwa razy mocniej od oczekiwań.
Zabraknie na import ropy, sami sobie nałożą embargo...

[T]otal November exports of $177.8 billion and imports of $225.6 billion resulted in a goods and services deficit of $47.8 billion, up from $43.3 billion in October, revised. November exports were $1.5 billion less than October exports of $179.4 billion. November imports were $2.9 billion more than October imports of $222.6 billion.
The trade deficit was above the consensus forecast of $45.0 billion.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy