Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Pechowy piątek trzynastego czy kontynuacja wzrostów?

GPW: Pechowy piątek trzynastego czy kontynuacja wzrostów?

Wyświetlaj:
mega bessa / 78.8.118.* / 2012-01-13 13:11
daje 2 tygodnie na dystrybucje w USA , patrzę na VIX , i czekam na słabe zyski banków w USA i firm ze względu na mocnego dolara
Don Index / 193.108.194.* / 2012-01-13 13:14
A ja daję 85 dni na nadejście paniki. Tłumaczę to w poniższej polemice z bykami.
mega bessa / 78.8.118.* / 2012-01-13 13:18
a gdzie jest Jankrut wel Synonim , pozdrów go
janlew nielogo / 91.150.178.* / 2012-01-13 13:28
jestem, nicka musiałem zmienić bo kompletnie się skompromitowałem. ale teraz szybko wracamy na 2900 a następnie atakujemy 4000, jak się spełni moja prognoza to wracam do starego nicka.
Don Index / 193.108.194.* / 2012-01-13 13:21
Wczoraj (także dziś) używałem terminu 80-kilka dni. Proszę czytać ze zrozumieniem.
mega bessa / 78.8.118.* / 2012-01-13 13:15
panika będzie w samym dołku , tam już będę kupował
mega bessa / 78.8.118.* / 2012-01-13 13:10
jeden pisze tylko o spadkach , radzę to wziąść pod uwagę jaki jest sentyment i kto na czym siedzi ,


nasz stragan mega słaby ,
Hopssa na hopium / 178.36.135.* / 2012-01-13 13:06
Fatalne wyniki JP Morgan, spada mocno przed sesją
janlew nielogo / 31.11.149.* / 2012-01-13 13:05
patrzcie jakie to dziwne - jeden dzień i włącza się hossa - czujecie to? fajne uczucie takie motylki w głowie:) znowu to jest
Don Index / 193.108.194.* / 2012-01-13 13:10
Wg mnie nie włącza się żadna hopsa. Rozgrzewa się dyskusja trochę niżej pod moim apelem do byków:)
Armageddon zaczął się / 178.36.36.* / 2012-01-13 12:40
Spada euro do jena i dolara po nieudanym przetargu obligacji włoskich.
Lewarowani spekulanci bankrutują / 178.36.130.* / 2012-01-13 12:12
Ropa Brent -0,5%
Armageddon rozpoczął się / 178.36.130.* / 2012-01-13 11:53
Ropa wczoraj padła 3% w dół, jak okazało się,że Chiny mają w nosie embarga, a inni jak chcą sobie w kryzysie dobić bankrutów, to na własny rachunek.
I od razu o pół roku mają opóźnić embargo.
squun / 78.133.227.* / 2012-01-13 12:38
raczej chodzi o ukończenia ropociągu omijającego tą cieśninę, który ma być gotowy najpóźniej do czerwca
Armageddon ropoczął się,.Mega / 178.36.130.* / 2012-01-13 11:49
Nieudan y przetarg obligacji włoskich o zapadalności w 2018 r. Czekali jna jego wynik, bo wzcoraj podneicali sie do sprzedaży bonów rocznych, co jest nieporozumieniem, bo bankrut i tak nie odda, a EBC sam zbankrutuje, bo nie odzyska tego, co pozyczał bankrutom.
squun / 78.133.227.* / 2012-01-13 12:40

EBC sam zbankrutuje


Po co takie głupie komentarze!

Raczej nie zbankrutuje bo jakby mu to groziło to włączy się drukarki na wyższe obroty, a jeśli nawet upadnie to stworzy się nowy EBCBCEECB i będzie dobrze!!! W kreacji pieniądze w tej chwili nie ma już żadnych ograniczeń
Don Index / 193.108.194.* / 2012-01-13 12:49
Jeśli chodzi o brak ograniczeń w kreacji pieniądza to i tak i nie. Hamulcowym w Europie w tej kwestii są Niemcy, a tak sie akurat składa, że to ten kraj dysktuje reszcie warunki. Jeśli Niemcy nie będą akceptować zbyt brawurowego drukowania to go po prostu nie będzie. A mega drukowanie jest sprzeczne z interesem Niemiec, ich duchem, ich "szkołą".
squun / 78.133.227.* / 2012-01-13 13:24

Hamulcowym w Europie w tej kwestii są Niemcy


Do czasu! jak ruszy lawina to już żadne niemcy nie pomogą.
Jak problemy świata spowodowane prze kredytowaniem można rozwiązywać jeszcze większym prze kredytowaniem!!!
Don Index / 193.108.194.* / 2012-01-13 11:54
Wg mnie najistotniejsze Aukcje przez duże A są przed nami. I to fiasko aukcji prawdziwie istotnych będzie miało znaczenie dla zapaści na rynku długu (co przełoży się na zapaść na rynkach akcji). To moje zdanie, można się nie zgadzać.

Fakt, że wzrosty robione pod "sukces" ostatnich aukcji jest śmiechu warte i jest naciąganiem gawiedzi.
Armageddon rozpoczął się / 178.36.130.* / 2012-01-13 11:47
Wodospad na eurodolarze trwa, już padło 1,28, teraz 1,2779.
Jak mówiłem, wzcoraj tylko ci, co mioeli S bo liczyli na obniżkę stóp, zostali przejechani, a to zwykle trwa parę gozdin i wraca do normy, bo jest bessa. Mega.
Pan Analityk. / 91.212.138.* / 2012-01-13 12:17

Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
Don Index / 193.108.194.* / 2012-01-13 12:33
I po co obrażasz jeden drugiego? Trochę kultury.

Jak się nie zgadzasz to napisz, że będzie hopsa i dlaczego tak sądzisz. Jakieś argumenty. Albo chociaż inne zdanie. Ale taki wpis jest beznadziejny. Rozumiem, że to przez emocje, czy zwałka o głupie 10% uczyniłaby Cię bankrutem? To i tak nie usprawiedliwia takich wpisów.
Don Index / 193.108.194.* / 2012-01-13 11:51
Statystyka mówi, że gracze na kontraktach w 95% dokładają do interesu. Dlaczego? Bo wchodzą na 5 minut, na dzień, na tydzień i tracą realizując stratę. TRACĄ NAWET GDY MAJĄ RACJĘ. Kto używa tego instrumentu, który jak mawiał Buffet jest bronią masowego rażenia, do krótkoterminowej spekulacji, zgodnie z prawdopodobieństwem bliskim 100%

Ja otworzyłem pozycje biorąc pod uwagę miesiące, a nie dni. Dlatego z punktu widzenia statystyki mam 50% szans na zarobienie. Ale dokładając do tego merytorykę, argumenty, itd prawdopodobieństwo zarobienia dramatycznie rośnie.
squun / 78.133.227.* / 2012-01-13 12:42
he he chyba łyknąłeś JSW po 140zł i posypał się GRAD !
Don Index / 193.108.194.* / 2012-01-13 12:47
Nie. Dosyć pokrętny proces wnioskowania.
Don Index / 193.108.194.* / 2012-01-13 11:45
PROŚBA o BYKÓW. Mówi się, że rynek akcji wyprzedza wydarzenia, niech będzie że załóżmy o 6 miesięcy. Powiedzcie mi co takiego dobrego czeka Europę za te kilka miesięcy, za 3, za 6, za 9 miesięcy? Może uda Wam się otworzyć mi oczy, bo ja nic takiego nie dostrzegam.

Dalej, rynki akcji bywają oderwane od rzeczywistości, ale ta jednak prędzej czy później chyba za sprawą grawitacji przyciąga je do ziemi. Jakie więc dane z realu, z gospodarek europy uzasadniają te wzrosty. Jakie dane mogłyby uzasadnić dalsze wzrosty? Wybaczcie, ale ja znów nic takiego nie widzę. I jeśli ktoś mówi, że rychła zapaść w europejskiej bankowości oraz gospodarce (to dopiero przed nami) spowoduje mega entuzjazm i eksplozję wzrostów na rynkacj akcji to wybaczcie mi, ale takiego scenariusz w historii jeszcze nie było. Bo my nie jesteśmy w sytuacji, że najgorsze w realu za nami, ani nie jest tak że najgorsze się dzieje, najgorsze jest przed nami o to nie w super bliskiej perspektywie. Zatem - podajcie proszę argumenty uzasadniające Byczą Wiarę w hopsę.
dr_dreyfus / 2012-01-13 12:55 / Tysiącznik na forum

PROŚBA o BYKÓW.

- zakładam, po ogłoszeniu zakazu nagiej spekulacji na CDS od 2013 lewarowani spekulanci już wycofują lub będą się szybko wycofywać z tego instrumentu co wpłynie na uspokojenie i stabilizacje rynku długu.
- dalsze wspomaganie zagrożonych państw przez EBC
- pomimo wielkich oszczędności PIGS, gospodarki złapią oddech bo nie będzie presji spekulacyjnego podbicia rentowności
- nie ma zapaści w europejskiej bankowości, będzie powrót do większego zaufania a tym samym tolerancji na ryzyko co odbije się dobrymi rentownościami na dłużnych.
- brak drukarki będzie skutkował stabilizacją cen surowców.

..tak w skrócie,.. może to wywoła jakąś dyskusje:)
-
Don Index / 193.108.194.* / 2012-01-13 13:05
- co innego wpływa na fatalną sytuację na rynku długu. Wysokie rentowności są rezultatem braku zaufania i wysokiego ryzyka plajty, a to wynika z fatalnego poziomu długu do PKB. Zauważ, że pomimo niby programów oszczędnościowych, relacja długu do PKB się wciąż pogarsza a nie polepsza!

- Drukowanie to gaszenie pożaru benzyną i Niemcy nie zgodzą się na mega dodruk.

- Gospodarki PIIGS, a nawet całej strefy Euro (w tym Niemiec) właśnie wchodzą w recesję, która na razie jest płytka, ale za chwilę będzie głębsza. To twarde dane.

- Nie ma zapaści w europejskiej bankowości? Pobudka:) Banki muszą zgromadzić ogromną ilość kapitałów, co będzie dla nich niesamowicie trudne. Przykładem był łomot na Unicredit. Banki mają olbrzymie wyrwy w bilansach pomimo zawyżonego księgowania "papierów bezwartościowych". Banki są teraz w masakrycznej sytuacji, co lada chwila wyjdzie na jaw. To załamie już i tak kiepskie zaufanie.
dr_dreyfus / 2012-01-13 13:17 / Tysiącznik na forum

Wysokie rentowności są rezultatem

nagiej lewarowanej gry spekulantów na CDS i windowaniu rentowności, co przekłada się na ryzyko ponoszone przez inwestorów,.. nie inaczej :)
likwidacja, słuszna, będzie w dużej mierze to stabilizować
- Drukowanie

ESF to nie drukarka tylko realny pieniądz i dochodzące środki(juz uruchomione) z Azji w kwocie 1/2miliarda [europa]
Banki muszą zgromadzić ogromną ilość kapitałów,

pozyskają to z rynku, zresztą jak zwykle społeczeństwo płaci,.. płynność w tym sektorze gwarantuje EBC
Don Index / 193.108.194.* / 2012-01-13 13:30
Osobiście, nie zgadzam się z żadnym zdaniem.

Unicredit (choć próbował jako pierwszy) właśnie pokazał jak gładko można pozyskać kapitał z rynku. A czy się uratuje to nadal zagadka. Spójrz po ile są teraz jego akcje.

Realnego pieniądza to teraz jest jak na lekarstwo i tyle.

Zakaz, o którym piszesz nic nie da. Koszt ubezpieczenia ryzyka plajty, spekulacje na CDS-ach to jedno. Wzrost rentowności obligacji i jego przyczyny to drugie.
dr_dreyfus / 2012-01-13 13:36 / Tysiącznik na forum

Osobiście, nie zgadzam się z żadnym zdaniem.

czas to zweryfikuje :)
dr_dreyfus / 2012-01-13 13:28 / Tysiącznik na forum
PS>
właśnie wchodzą w recesję,

już dyskutowałem jaki to ma wpływ na rynki kapitałowe [to teraźniejszość],... historycznie rynek reagował JEDNYM MIESIĄCEM SPADKÓW,.. już w cenach:)
Don Index / 193.108.194.* / 2012-01-13 13:35
Rynek akcji póki co nie dyskontuje jeszcze głębokiej recesji w strefie euro. Rynek akcji nie dyskontuje jeszcze wielu ważnych wydarzeń. Na razie trwa zabawa w podrygi zdechłego kota.
dr_dreyfus / 2012-01-13 13:39 / Tysiącznik na forum

Rynek akcji póki co nie dyskontuje

jak TY wiesz o recesji, spowolnieniu to już dawno zdyskontował,.. czego ty nie rozumiesz, tak właśnie to działa, przecież nie jesteś insiderem :))
politykokritiko / 83.26.197.* / 2012-01-13 12:49
Sprawa wygląda następująco.
Całkowicie należy zapomnieć o ekonomii. Obecnie nalezy się skupić na polityce. Giełdy dziś nie kieruja się wytycznymi gospodarczymi lecz wytycznymi politycznymi. Z tego też powodu nic w Europie złego się nie stanie. Włosi nie zbankrutują bo z politycznego punktu widzenia niekomu się to nie opłaca. Bankructwo Włoch i tym samym wyjscie Włoch ze strefy Euro powoduje, że kraj pogrąża się w marazmie. Rząd musi odejść, nowe wybory, do głosu dochodzą ugrupowania skrajne - faszyści, narodowcy, socjaliści itp. Kraj jest na wszystkich i wszystko obrazony, nikt mu nie pomaga. Skoro jest niewypłacalny to nie dostaje nowych kredytów i staje się jeszcze biedniejszy. To z kolei owe ugrupowania skrajne będące wówczas u władzy napedza do idiotycznych działań. Scenariusz taki już miał miejsce i wiadomo jak się skończyło - 1939 wciąż jest pamietany w Europie.
Upadek Francji to idiotyzm - to czyste sci-fi.
Grecja może upaść i zbankrutować - gospodarka tak mała, że nikt jej zniknięcia nie zauważy. Banki i wierzyciele spokojnie to przetrwają. Zresztą widać, że obecnie już nikt prócz dziennikarzy-panikarzy Grecją się nie przejmuje.
Rozpad strefy Euro powoduje natomiast umniejszenie naszego regionu. Z geopolitycznego punktu widzenia Europa stałaby się wówczas zaściankiem gospodarczym. To się nikomu w strefie Euro nie opłaca - lepiej wywalić kasę na ratowanie strefy niż liczyć w nieskończoność straty związane z jej upadkiem.
Gospodarka nie ma nic do rzeczy - to tylko polityka. Europa boi sie nowej wojny, która wisiałaby na włosku po rozpadzie strefy euro. Znów pojawiłyby się kraje słabe i słabsze z silnymi Niemcami na czele. Dominacja jednego kraju byłaby niepodważalna. W Europie rządziliby wówczas Niemcy i Rosja - skądś to znamy!! Wbrew pozorom Niemcom taki scenariusz się też nie podoba. I nic dziwnego - w końcu chcieliby trochę spokoju i przecież dopiero mija 70 lat po odbudowie kraju.
Don Index / 193.108.194.* / 2012-01-13 12:58
Właśnie dlatego, że teraz najwięcej zależy od polityków - kreatorów doszło do tego, że krachu nie uda się już powstrzymać. Co do upadków rządów - to przecież z powodów gospodarczych właśnie upadły w ciągu ostatnich miesięcy różne rządu, przykład chociażby Włoch i Grecji. Dalej, to właśnie politycy nie rozwiązali w ciągu ostatnich 2 lat ani jednego (dosłownie) problemu. Co gorsza, istniejące problemy jedynie zaostrzyli doprowadzając do sytuacji dużo gorszej niż rok czy dwa lata temu. Pchają nas w kierunku Eurogedonu.

Jeśli zaś chodzi o dominację jakiegoś kraju w UE to mamy z tym do czynienia od conajmniej kilku lat. Dominatorem oczywiście są Niemcy, a dopraszanie do tandemu Francji i robienie Mekozy-ego jest czystą kurtuacją. Warunki dyktują Niemcy czy to się komuś podoba czy nie. Mało tego, Niemcy wspaniale współpracują z Rosją, czego dowodem może być chociaż polityka energetyczna. Niemcy rozdają karty a ich rola właśnie na naszych oczach jeszcze rośnie.

Polityczny bezwład doprowadził nas do punktu, w którym już za późno na wszelkie działania (których i tak nie będzie bo politycy nie są w stanie zaproponować nic mądrego).

Drukowanie to gaszenie pożaru benzyną, a Niemcy nie pozwolą drukować zbyt brawurowo.
squun / 78.133.227.* / 2012-01-13 12:48

Mówi się, że rynek akcji wyprzedza wydarzenia, niech będzie że załóżmy o 6 miesięcy.


TAK ! Ale co do trendu a nie co do korekt!


podajcie proszę argumenty uzasadniające Byczą Wiarę w hopsę.


Kolejne dodruki w $ i zezwolenie na skup dla ECB
Don Index / 193.108.194.* / 2012-01-13 13:00
Na mega dodruk nie zgodzą się Niemcy. Poza tym drukowanie to gaszenie pożaru benzyną.
squun / 78.133.227.* / 2012-01-13 13:30

Poza tym drukowanie to gaszenie pożaru benzyną.


Widać wody zabrakło !!!

Kolego dodruk i tak będzie, nie ma innej możliwości.
A z tą benzyną to nie masz racji
Don Index / 193.108.194.* / 2012-01-13 12:36
Ale zatrzęsienie argumentów Byków. Cóż za wspaniała dyskusja, aż miło. Widzę, że oprócz epitetów, arsenału krzyków i pstryczków nie ma nic więcej. Ale że dr Dreyfus zawiódł to się dziwię.
dr_dreyfus / 2012-01-13 12:58 / Tysiącznik na forum

zawiódł to się dziwię.

sorry, ale nie siedzę non stop przy kompie.
Don Index / 193.108.194.* / 2012-01-13 11:36
Polemika między mną a oponentami bierze się z 2 rzeczy:
- diametralna różnic w ocenie bieżącej sytuacji i tego, co zadzieje się na rynkach w perspektywie 3 miesięcy
- zupełnie inny horyzont czasowy inwestycji/spekulacji pomiędzy mną a oponentami. To też istotny czynnik polemiki bo ogromna większość patrzy i przelicza swoje zyski lub straty w kategoriach dnia, albo tygodnia, max miesiąca (od pierwszego do pierwszego?). A mnie nie interesuje, czy zarobię lub stracę w perspektywie dnia, tygodnia, czy miesiąca. Nie podniecam się gdy moje S-ki mają 100 punktów teoretycznego zysku na sztuce, czy mają 100 punktów teoretycznej straty na sztuce. Mnie interesuje efekt końcowy w dłuższym horyzoncie i zysk lub strata zrealizowana. A to jak powtarzam zweryfikuje niebawem czas.
zenioo / 95.49.225.* / 2012-01-13 11:21
Na onecie nie dodają opini , fajny jest tam artykuł że 75 procent Polaków zgadza sie aby ciąć wszystkim , tylko zapomnieli o rządzie aby im obciąć i ich pachołkom
dertek / 83.14.131.* / 2012-01-13 11:20
Don Index - nie przejmuj się wpisami niektórych z forum i proszę dalej pisz co uważasz.
Według mnie przynajmniej prowokujesz dyskusję i sprawiasz że to forum "żyje" - bo ścierają się różne poglądy z którymi inni mogą się zapoznać i podyskutować...
A o to przecież chodzi na forum - że jest zbiór różnych stanowisk co może sprawić że na tematy rynkowe można spojrzeć z szerszej perspektywy...
Pozdrawiam Ciebie Don Index i innych...
Don Index / 193.108.194.* / 2012-01-13 11:29
Zgadzam się, że to forum potrzebuje dyskusji, najlepiej trochę bardziej meyrotrycznej niż "jutro rynek połamie im kręgosłupy", albo "trwa wyleszczanie" - bo takie argumenty to są argumenty sfrustrowanych bankrutów.

Ja sam siebie utwierdzać nie potrzebuję. Polemizować - na poziomie - mogę bardzo chętnie i z tego czerpię fun, po to piszę.
dr_dreyfus / 2012-01-13 12:05 / Tysiącznik na forum
tak merytorycznej jak twoje wpisy ???

"Toś już bankrut, tylko jeszcze o tym nie wiesz:)"
Don Index / 193.108.194.* / 2012-01-13 12:13
Cała rzecz w tym by nie ograniczać się wyłącznie do niemerytorycznych wpisów:)

Możesz skomentować wyżej moją prośbę do byków, podaj tam jakieś argumenty za Twoją hopsą. Wykaż się jakimś merytorycznym wpisem.
fuksiasz / 2012-01-13 11:09 / Bywalec forum
faktycznie dzisiejszy dzień nie dość że piątek, to trzynasty - ktoś napewno bedzie miał pecha, byki albo niedźwiedzie
mega bessa / 78.8.118.* / 2012-01-13 10:51
Don indekx to chyba podstawiony za Synonima wel Jankruta jest bo tamten coś zniknął , chyba zauważyli że większosć go zlewa
dr_dreyfus / 2012-01-13 11:25 / Tysiącznik na forum

coś zniknął

pracuje nad nowym nickiem :)
benhaker / 78.8.6.* / 2012-01-13 11:09
to raczej jakies popluczyny z kenobiego
Don Index / 193.108.194.* / 2012-01-13 10:53
Nie znam gości i niewiele ich komentarzy czytałem. Zresztą to zupełnie innym poziom, innego rodzaju argumentacja, inny styl. Z resztą kilka razy chyba znimi polemizowałem. Także celna uwaga to to nie jest. Nie po raz pierwszy:)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy