Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW pod naporem sprzedających

GPW pod naporem sprzedających

Money.pl / 2009-04-17 17:46
Komentarze do wiadomości: GPW pod naporem sprzedających.
Wyświetlaj:
Kai / 2009-04-18 18:59 / Tysiącznik na forum
Hmmm.... meczace sa juz te ciagle wzrosty.... ile mozna... zadnego napiecia... ryzyka.... robi sie to juz nudne :)
Zielarz / 2009-04-18 19:33 / Uparty Gracz Giełdowy
potrzebujesz napiecia ? zrob tak: wez metalowy gwozdz, chwyc go mocno jedna reka, druga reka chwyc kaloryfera, stan przed gniazdkiem elektrycznym i wloz gwozdz do jednej z dziurek. jak bedziesz mial szczescie trafisz na zero/uziemienie ...

Tak czy siak bedziesz mial napiecie ...
JB / 2009-04-18 19:37
ROTFL
A jak chce sie rozerwać to niech kupi dynamit ;>
adrianoo / 2009-04-18 19:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
inteligentni sie nie nudza:)
zbig$ / 2009-04-18 18:50 / Uznany gracz - weteran 93/94
2009-04-18 18:44:45 | JB [ Bywalec forum ]
Mówią, że pierwszy milion trzeba ukraść...
--------------
tylko nie zpomnij oddac z nawiązką...)))
tak sie nad tym zastanowilem....
czy nie lepiej pozyczyc, zarobic i oddac???
ale pewnie nikt nie pozyczy, wiec trza krasc...)))
tzn samemu sobie pozyczyc od innych ...
Amigo11 / 2009-04-18 19:11 / SAMA PRAWDA
Ukraść trzeba pierwsze 20k potem należy kupić BYTOM
JB / 2009-04-18 18:53
Łatwo powiedzieć pożyczyć... od kogo? Od banku? To dopiero są złodzieje.
TOMOK / 2009-04-18 18:11 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Cześć
Oj przeczyściłem rurę wczoraj oj przeczyściłem :-)
Pozdrawiam
TOMOK / 2009-04-18 18:12 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Widzieliście to ? 415 % zysku o ja cię :-)
Jak nic będzie 666 % jak flugo pisał
Pozdrawiam
TOMOK / 2009-04-18 19:42 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Cześć młody
Pochyl czoło...przed GURU :-)
Pozdrawiam
adrianoo / 2009-04-18 18:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
tomok, o czym my mowimy, marne 666%? 1000% min. :)
TOMOK / 2009-04-18 18:24 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
niech Ci będzie...na mały samochodzik zarobię :-)
Pozdrawiam
JB / 2009-04-18 18:52
Ty lepiej zarabiaj na podatki... bo w tuskolandzie to buduja drugi rasmusenland.
zbig$ / 2009-04-18 18:54 / Uznany gracz - weteran 93/94
albo sprzedaj tylko tyle ile wlozyles, to nie bedzie podatku, a reszta urośnie do nieba, moze kiedys zniosą podatek...)))
JB / 2009-04-18 19:35
ZAŁAMKA
Tomok napisał, że zarobi na samochód... to ja mu napisałem, żeby zarobił na podatek, czyli te tuskowe 3tyś za samochód.
Zielarz / 2009-04-18 17:51 / Uparty Gracz Giełdowy

2009-04-18 17:32:20 | zbig$ [ Uznany gracz - weteran 93/94 ]
))))

kto za wczesnie sprzedal akcje przegrał zycie...)))


wlasciwie to kto sie urodzil to przegral zycie ...
JB / 2009-04-18 18:54
No w sumie to tak... a wszystko przez kobiety ;p
zbig$ / 2009-04-18 18:51 / Uznany gracz - weteran 93/94
chyba wygrał, bo mogl sie nie urodzic albo moglo go nie byc...)))
Amigo11 / 2009-04-18 18:07 / SAMA PRAWDA
to zależy w co wierzysz
zbig$ / 2009-04-18 17:40 / Uznany gracz - weteran 93/94
2009-04-18 13:29:15 | JB [ Bywalec forum ]
Dla mnie jazda samochodem to przyjemność więc tu koszt jest wręcz ujemny.
Pociąg kosztuje jakieś 500PLN więc jednak różnica jest znaczna.
---------
aaaa, zapomniałem ze lobby samochodowe sprawiło, ze pociagi sa tak drogie na Zachodzie..
u nas sa smiesznie tanie w porownaniu z tymi cenami

rozumiem z tą przyjemnością, jak zrobilem na studiach prawo jazdy to zaczasow konca komuny też bylo to przyjemnością, ale teraz to gehenna - korki, wariaci drogowi, droga benzyna, fotoradary, ograniczenia, za wszystko oplaty - kierowcy to dojne krowy dla budgetu
JB / 2009-04-18 18:59
Dlatego trzeba założyć partię kierowcw i zlikwidować wszelkie opłaty za samochody.

Za to dać podatek na bilety komunikacji miejskiej, podatek 3000tyś od roweru. płatne ścieżki rowerowe, płatne stojaki na rowery... a co ;>

A co do cen pociągów. U nas są śmiesznie tanie, ale za to PKP bankrutuje i połączeń jest coraz mniej, pociągi jeżdżą coraz żadziej, są zatłoczone, niepunktualne, brudne, niewygodne i niebezpieczne.
adrianoo / 2009-04-18 17:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
w parze za cena przejazdu koleja u nas idzie jej jakosc i niezapomniane wspomnienia
zbig$ / 2009-04-18 17:51 / Uznany gracz - weteran 93/94
dosyc czesto swego czasu jezdzilem, nie jest jeszcze tak źle...
ale masz racje - coś za coś...
gdyby przejazd kosztowal nawet polowe tego co tam mialbyś szanse miec caly wagon do dyspozycji...)))
a mnie sie zdarzało to dosyc czesto nawet po zwykłych cenach...)))
zbig$ / 2009-04-18 18:01 / Uznany gracz - weteran 93/94
swego czasu doszedłem do wniosku ze kolej to przezytek z racji ogromnego kosztu wagonu - chyba cos kolo kilkunastu mln - a zatem długi czas zwrotu, ogromnej konkurencji ze strony samochodow, sztywności polączeń...

chyba jedyne, co sie tu oplaca to kolej towarowa../.

ciekawe jak jest z rentownoscia w krajach bardziej rozwiniętych...

myslę, że jednak powinna byc jako rozsądna alternatywa, wsparta publicznym transportem kolowym.

W Polsce zapanowała irracjonalna moda na posiadanie samochodu, ktory był (moze i dzis dla niektórych nada jest ) wyznacznikaniem statusu i przedmiotem kultu (jak swego czasu odtwarzacz cd, wideo, antena sat. czy kolor tv), a nie przedmiotem koniecznym do życia. mSkutek jest widoczny - zapchane drogi, korki, smog, nerwowosc rekordowa ilosc wypadkow w porownaniu z innymi krajami. Mieszkajac rok na Zachodzie w wiekszym, cywilizowanym miescie (Monachium) zrozumialem, że samochod tam jest tak naprawdę zbędny. W półdzikim kraju jakim jest Polska, rzeczywiście czasami może być konieczny...
JB / 2009-04-18 19:02
Współczuję. Podobno Monachium jest tylko troszkę lepsze od Kopenhagi.
zbig$ / 2009-04-18 18:07 / Uznany gracz - weteran 93/94
aha, zapomnialem z gehenna miejsca do parkowania
adrianoo / 2009-04-18 18:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
pewnie ze kolej towarowa jest rentowna, wszedzie tylko nie u nas, najsmieszniejsze jest to chcac z niej skorzystac zderzasz sie z taka iloscia problemow ze lepiej wynajac kilka ciezarowek i przetransportowac normalnie towar (z zycia wziety przyklad)
zbig$ / 2009-04-18 18:53 / Uznany gracz - weteran 93/94
ale te problemy to nie tylko z koleją...
tak jest wszedzie jak chcesz cos załatwić, nagle sie okazuje ile przeszkod sie pietrzy...
to swiadczy o tym, ze daleko nam do cywilizowanych krajow...
JB / 2009-04-18 19:04
W cywilizowanych krajach benzyna jest tania akierowcy nie są uciskani. Szkoda tylko, że w cywilizowanych krajach jest kiepski klimat.
adrianrj / 2009-04-18 16:51 / portfel / Bywalec forum
"Istnieje kilka giełd wina na świecie, jednak największe obroty generowane są poprzez parkiety w Chicago i Londynie. Największym zaufaniem inwestorów cieszy się giełda londyńska. Właśnie tam obliczane są indeksy rynku win obrazujące tendencje w światowym handlu winami inwestycyjnymi. Indeks Liv-ex 100 stanowi zbiór stu najważniejszych win, kryterium umieszczenia poszczególnych pozycji w wąskim indeksie stanowi przede wszystkim cena, płynność oraz wiek nie starszy niż 25 lat. Ten ostatni warunek jest często krytykowany, gdyż z prestiżowego indeksu zostały usunięte m.in bardzo wysoko wyceniane wina z rocznika 1982.

Drugim popularnym indeksem jest Live-Ex 500, obejmuje on szeroki zakres rynku i wskazuje raczej jego ogólna kondycję w szerszym niż tylko inwestycyjny wymiarze. Ostatnie lata to czas dużej hossy na rynku wina, spowodowany dobrą kondycja rynków kapitałowych na świcie oraz dużym zainteresowaniem ze strony kapitału dalekowschodniego i obecnością kupujących reprezentujących kapitał rosyjski. Popyt ze strony Rosjan ma jednak charakter głownie konsumpcyjny, co wydajnie wpływa na perspektywy inwestycyjne dla całego rynku, gdyż zmniejsza płynność najwyżej wycenianych pozycji.

Kryzys na rynkach kapitałowych również odbija się na na indeksach winnych: Liv-Ex 100 za cały rok 2008 osiągnął po raz pierwszy w historii ujemny wynik na poziomie 14,9%, z kolei indeks Liv-Ex 500 osiągnął wynik dodatni na poziomie 5,9% za cały 2008 rok. Po spadkach pod koniec 2008 roku większość win rozpoczęło rok 2009 znacznymi wzrostami. Aktualny miesięczny wynik indeksu Liv-Ex 100 to +1,3%. "

wiecej na http://www.inwestycjealternatywne.pl/publikacje/artykuly/artc_341,1,0,0.html
JB / 2009-04-18 19:06
Na wszystkim teraz spekulują... co za czasy.
janlew / 2009-04-18 15:47 / portfel / Tysiącznik na forum
Wczoraj Morgan Stanley wydał negatywną rekomendację dla Pekao SA i PKOBP, które wycenił znacznie poniżej obecnych cen.

Jakieś pytania? :)))

Znaczy JP, który najpierw windował nas do góry 2 miechy, przekręcił się już na S-ki :))

Nietrudno się domyśleć co będzie od poniedziałku.

"Siara, i wszystko jasne" :))
JB / 2009-04-18 19:23
Wystarczyło że podali info o nowym podatku na samochody i Orlen zwalili.
zbig$ / 2009-04-18 17:02 / Uznany gracz - weteran 93/94
chca tanio kupić szczwane lisy...
amigo2 / 2009-04-18 16:10
tylko hossanna))))))))))))))))))))))
adrianoo / 2009-04-18 15:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
a lotos na 0...
JB / 2009-04-18 19:23
Niestety będzie 0 jak wprowadzą w rzycie pomysły popaprańców. Cała nadzieja w wecie prezydenta.
zbig$ / 2009-04-18 17:03 / Uznany gracz - weteran 93/94
bedą doplacał zebys chcial wziąć...)))
clarc / 195.225.68.* / 2009-04-18 16:10
Dokładnie chcą znowu się nachapać polskich akcji tanio.....A póżniej wysypać drożej...Ja kupiłem wbk podoba mi się rekomendacja na 101pln....
janlew / 2009-04-18 16:39 / portfel / Tysiącznik na forum
Pamiętam, że jak poprzednio zwalali wig20 z 1920 do 1253 to jako pretekstu użyli opinii, że Europa Wschodnia dużo gorzej zniesie kryzys. Od tego zaczęła się hekatomba. Wtedy też pojawiła się rekomendacja 0 zł dla Lotosu.

To, że zaczęły się teraz pojawiać znowu takie same rekomendacje może być jakąś wskazówką, że podobna machina zostaje właśnie uruchamiana i tym samym wiemy, czego za chwilę możemy się spodziewać.

"Dziwnym trafem" w czasie ostatniej "hossy" było cicho z takimi rekomendacjami. "Dziwnym trafem" zbiegły się z początkiem spadków pod koniec zeszłego tygodnia.

I "dziwnym trafem" wydaje je JP Morgan......
JB / 2009-04-18 19:26
Long jednak miał racje. Jak szliśmy na 1920 to Kenobi też mówił o wzrostach.
:O
Kto nie sprzedał akcji w porę ten przegrał życie! Pociąg dojechał do stacji kocowej, zawrócił i nabiera rozpędu.
;(
anonim_03 / 2009-04-18 16:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Widzisz, masz bardzo mocne opinie, ale straszne luki w szczegółach.
np. mylisz JP Morgana z Morganem Stanleyem, rekomendacja 0 dla Lotosu pojawiła się 21 listopada, czyli po zwałce, gdy wig był niżej niż teraz. Twierdziłeś, że FED zabroni krótkiej sprzedaży, podczas gdy jej ograniczenie jest w gestii SEC. przykłady można by mnożyć.
janlew / 2009-04-18 17:31 / portfel / Tysiącznik na forum

Widzisz, masz bardzo mocne opinie, ale straszne
luki w szczegółach.
np. mylisz JP Morgana z Morganem Stanleyem,
rekomendacja 0 dla Lotosu pojawiła się 21
listopada, czyli po zwałce, gdy wig był niżej niż
teraz. Twierdziłeś, że FED zabroni krótkiej
sprzedaży, podczas gdy jej ograniczenie jest w
gestii SEC. przykłady można by mnożyć.


O ile pamiętam to nie twierdziłem, że FED zabroni krótkiej sprzedaży, tylko było pytanie czy przy okazji posiedzenia Bernanke taka decyzja zostanie ogłoszona. Zresztą taki szczegół nie ma żadnego znaczenia, nie jest istotne kto dokładnie podejmuje decyzje, dla mnie może podejmować ją FED albo SEC, bez róznicy, tylko ona sama jest istotna i skupienie na niej się głównie liczy. Moglibyśmy może nawet się zastanawiać na jakiej ulicy i w jakimś mieście zostanie ona podjęta, lub dokładnie o której godzinie, ale takie szczegóły byłyby kompletnie pozbawione wpływu na meritum.

Pewnie gdyby zacząć sprawdzać szczegółowo każde twierdzenie na tym forum to i nawet u ciebie też by się znalazło masę luk, jak i u każdego. Trudno pamiętać każdy szczegół dokładnie, w ogóle nie o to chodzi, tym bardziej, że mamy do czynienia z ogromnym natłokiem szybko przepływających informacji i nikt nie jest w stanie tego tak naprawdę ogarnąć. Myślę, że dużo ważniejsze niż takie nieistotne detale jest posiadanie pewnego solidnego rdzenia w swych obserwacjach i poglądach i to staram się czynić.

Co więc chciałeś w zasadzie wykazać, że natłok informacji i mniej istotnych tak naprawdę detali kogoś przerasta? No to wykazałeś, tylko nie wiem co z tego. Być może to co piszę jest dla ciebie w jakiś sposób niewygodne i dlatego ten atak. Ale cieszę się, że przy okazji wypłynęło to, że mam choć jednego wiernego czytelnika.

Czy JP Morgan, czy Morgan Stanley, wierzysz, że między tymi spekulantami jest jakaś większa różnica w kontekście powiązań finansjery atakującej spekulacyjnie nasz rynek?

A co do rekomendacji 0 złoty dla Lotosu z 21 listopada to byliśmy "po zwałce", tylko, że było to preludium do jeszcze większej zwałki której kulminacja nastąpiła po ustanowieniu nowego dnia na 1253. Tak naprawdę co chwila jesteśmy po jakiejś zwałce, skoro jest rynek niedźwiedzia.
zbig$ / 2009-04-18 17:04 / Uznany gracz - weteran 93/94
rekomendacja powinna pojawic sie po spadku, zeby spadl jeszcze bardziej lub nie próbował rosnąć...)))
JB / 2009-04-18 19:31
Dokładnie, żeby zmienic korektę w zwałkę. Najlepsza jest chwila, kiedy ludzie są niepewni po fali spadków, wówczas takie info powoduje panikę i emocje biorą górę... ale wówczas to rzsądni inwestorzy już nie sprzedają, cała sztuka to sprzedać przed takim info i kupić jak jest panika po info.
adrianoo / 2009-04-18 17:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
nie zapomnij o ustawionych sypaczach ktorzy powinni zanizac zaraz po zwiekszonym popycie
zbig$ / 2009-04-18 17:44 / Uznany gracz - weteran 93/94
dlatego na dnach sa duze obroty, zeby komus "nie było przykro" ze on sypie i było mu raźniej...psychologia...
brydzia / 2009-04-18 15:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
pan Gronicki mówił w wywiadzie , że Polska nie będzie w stanie sprzedać w ty roku swoich obligacji na 155 mld zł i dlatego ta pożyczka z MFW za którą będą kupować swoje obligacje , Skrzypek już mówił że NBP będzie kupował obligacje
będą sprzedawać walute i umocnią PLNa


czytam że Polacy mają do zapłacenia podatek od zysków z GPW w kwocie 2 mld zł za 2008 rok ,
JB / 2009-04-18 18:46
A czy mi ktoś zwróci podatek od strat?
Fitter / 2009-04-18 15:17 / portfel / Tysiącznik na forum
to chyba nie będą obligacji emitować jeśli nie ma nie być popytu, a jak na razie był, po co podwójne odsetki płacić
zbig$ / 2009-04-18 17:06 / Uznany gracz - weteran 93/94
ale oni maja kupic a nie emitowac, to rzad ma emitowac, zeby nimi splacic poprzednie
Fitter / 2009-04-18 17:11 / portfel / Tysiącznik na forum
no tak ten kredyt ma zwiększyć rezerwy NBP, pomieszało mi się (ale i tak mi się to nie podoba, za dużo pośredników)
JB / 2009-04-18 18:48
Wogóle nie powinni pożyczać. Powinni uczyć się na bęłędach USA.
Nie ma kasy to się nie wydaje. Powinni cięcia w budżecie zrobić.
A dług panstwowy powinni rozdzielić na wszystkch obywateli po równo. I niech każdy swoją działke spłaca... to by się skończyła postawa roszczeniowa.
Amigo11 / 2009-04-18 15:05 / SAMA PRAWDA
Szuka kogoś w rodzinie chyba.
:)))
amigo2 / 2009-04-18 15:14
albo wozki ustawia przed LIDLEM)))))
zbig$ / 2009-04-18 17:07 / Uznany gracz - weteran 93/94
przed lidlem to ludzie sami ustawiaja, zeby odebrac swoją zł czy 2...))
Fitter / 2009-04-18 17:18 / portfel / Tysiącznik na forum
w lidlu(nie tylko) to wózki kradną jak włożyłeś 5zl to z reki nie można wypuścić
JB / 2009-04-18 18:44
Mówią, że pierwszy milion trzeba ukraść... może postanowił zakosić 200tyś wózków
zbig$ / 2009-04-18 17:46 / Uznany gracz - weteran 93/94
kradną wózki czy tylko te monety po wyjęciu z wózka???
5 zł???!!!
kosze dla bogatych...)))
JB / 2009-04-18 18:42
A w Szwecji to największe markety są wielkości naszego Lidla...
Brakuje mi zakupów w prawdziwym sklepie.
JB / 2009-04-18 13:59
Tak sobie przypomniałem pewną rozmowę z kolegą. To bylo pare lat temu. On wówczas pracował w TFI Citi, teraz to jest chyba TFI Legg Mason. W każdym razie mówiliśmy o inwestowaniu w fundy i o tym jakie jest ryzyko. I on wówczas powiedział, że jak bedzie bessa to część TFI może zbankrutować a część może zawiesić na dłuższy czas mozliwość wycofania się.

No i teraz mamy besę stulecia a żedne TFI nie zbankrutowało a zablokowanie mozliwości sprzedaży jednostek było chyba przez kilka dni w jednym TFI w okresie najgorszej paniki. A mozliwość zakupu fundów MiSS było przez długi czas taka była panika zakupów.

I tak się zastanawiam czy kryys w Polsce jest faktycznie taki wielki, czy może dopiero najgorsze przed nami.
modliszka / 2009-04-18 13:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wiadomości walutowe

Mark Mobius: polska waluta jest niedoszacowana o blisko 10%
(Dziennik, dd/ 18.04.2009, godz. 09:53)

Polska gospodarka trzyma się mocno - czytamy w "Dzienniku". W tym roku w Europie tylko my będziemy na plusie. Kiedy Niemcy, Francja czy Wielka Brytania będą zmagały się z recesją, Polska pójdzie ostro do przodu. Tak twierdzi guru inwestorów Mark Mobius, szef funduszu Templeton Asset Management.

Mobius to jeden z największych na świecie specjalistów od naszego regionu Europy. W powszechnej opinii rzadko się myli, a teraz stawia na Polskę.

* Pawlak: PKB w 2009 roku będzie na plusie

Jego zdaniem jesteśmy prawdopodobnie jedynym europejskim krajem, który w 2009 r. wypracuje dodatni wzrost PKB. Dzięki znakomitym perspektywom naszej gospodarki złoty będzie się umacniał.

Z inwestorem zgadzają się polscy ekonomiści. - Jeżeli strach przed inwestowaniem w nasz rynek się skończy, w ciągu kilku miesięcy euro będzie znów kosztowało 4 zł - mówi Jacek Wiśniewski z Raiffeisen Bank Polska.

xxxxxxxxxxxx

Mam ochote przytoczyc to, co pisano o Polsce na koniec 2008 i poczatku tego roku. Wielcy specjalisci, analitycy i wszelkiej masci inni "ekonomiści'....

Wczoraj na kongresie ekonomicznym, fajnie podkreslil jeden z redaktorow TWJ, ze na tyle byl wkurzony faktem, umieszczania Polski w jednym koszyku z Bulgaria i Ukraina, ze napisal duzy artykul do amerykanskiego wydania TWJ, aby uswiadomic, ze Polska ma na tyle zdrowe podstawy, iz nie mozna patrzec na nia jak na inne kraje Europy Wschodzacej. Zaraz po tym, ponoc zaczeto dostrzegac nasze walory........Spekulacja, brak wiedzy, czy otumanienie ? Obstawiam nr 1. Kto ma media, ten ma wladze....Zdolowali stragan, kupili co mieli wziac a teraz z wyrachowaniem beda chwalic i dostrzegac sile polskiej gospodarki na tle regionu....A Polak jak zwykle madry po szkodzie....

Milego weekendu
kurka_wolna / 83.6.222.* / 2009-04-18 15:11
no cóż, za wielkimi tego świata, trudno nam szaraczkom nadążyć. Brak nam praktyki, doświadczenia i wprawy spekulacyjnej. Uczymy się i to jak widać na własnych błędach.
Mam trochę akcji. Tym razem postanowiłam trzymać. Nie pasują mi te spadki ale być może musi spaść żeby ze zdwojoną siłą odbić.
Pozdrawiam
zbig$ / 2009-04-18 17:09 / Uznany gracz - weteran 93/94
jak was przycisną to oddacie na samym dnie...
jak duzy chce kupic trzeba szybko mu oddawac, bo jak nie, to tak zdołuje, ze z płaczem na kolanach bedziecie sie prosic by kupil...)))
janlew / 2009-04-18 16:46 / portfel / Tysiącznik na forum

Mam trochę akcji. Tym razem postanowiłam trzymać. Nie pasują
mi te spadki ale być może musi spaść żeby ze zdwojoną siłą
odbić.


Kiedyś takie właśnie myślenie prowadziło mnie do wtapiania, jak kupowałem na górce grubasa, to podobnie się łudziłem, że wróci przynajmniej do wcześniejszego szczytu. Ale nigdy nie wracało, zawsze było tylko kolejne dno. Bo i tak zawsze rozstrzyga ten długoterminowy trend, który nie zmienia się nagle. Tej lekcji się bardzo brutalnie nauczyłem. Pamiętam, bo bolesne to było.

Mimo wszystko powodzenia w inwestowaniu życzę i jak najmniejszych strat.
zbig$ / 2009-04-18 17:11 / Uznany gracz - weteran 93/94
dokladnie...absolutnie nie wolno trzymac w czasie spadkow....
janlew / 2009-04-18 15:05 / portfel / Tysiącznik na forum

Mobius to jeden z największych na świecie specjalistów od
naszego regionu Europy. W powszechnej opinii rzadko się myli, a
teraz stawia na Polskę.


To już wiemy kto nam buja tak wigami :))))

A tak na poważnie, to Mobius zapowiadał już koniec bessy w lato zeszłego roku. Nie brałbym tego jako wskaźnik, chyba, że antywskaźnik ;)) i zapowiedź dalszych spadków.

Zacytujmy artykuł z zeszłego roku:

"Mark Mobius, dyrektor zarządzający w Templeton Asset Management, zapowiada bliski koniec bessy na warszawskim rynku. - Teraz mamy za sobą już 12 miesięcy bessy. Może będzie ona nieco dłuższa niż przeciętnie, ale niezbyt wiele. Powinna trwać krócej niż połowa okresu hossy - uważa." Wtorek, 15.07.2008 09:18

Zwróć uwagę na datę: 15 lipca 2008.

Żeby było śmiesznie cały czas jest to w sieci
http://www.hotmoney.pl/artykul/3190/1/parkiet-koniec-bessy-w-polsce-2.html

Niektórzy po prostu nie umieją uwolnić się spod złudnego zniewalającego wpływu wskaźników. Dla nich każda szybka spekulacja to już koniec bessy. A tu trzeba patrzeć dużo szerzej. Z samych krótkoterminowych ruchów na wskaźnikach nie wynika absolutnie nic. Kto się opiera tylko na tym zawsze będzie tylko kupował na górkach i sprzedawał w dołkach, wtapiając kasę.

PS "Rzadko się myli" - wyborne :)))

Nagłówki komentarzy prasowych, anale i zarządzajacy TFI już głoszą hossę, najwyższy czas wyskakiwać z papierów.
zbig$ / 2009-04-18 17:13 / Uznany gracz - weteran 93/94
masz wiele racji...

pamietam swego czasu (lata 90te) templeton to byl wiekszy spekulant na naszym rynku...
widac mu sie zatesknilo do dawnej swietnosci...))
PS "Rzadko się myli" - wyborne :)))

ale jak sie już pomyli, to...)))
klurka_wolna / 83.6.222.* / 2009-04-18 15:17
a może kupuje na dołkach i trzyma? albo kupuje też na dołkach i sprzedaje , no może nie na samej górce ale też coś zarobi?! ....Każdemu trafi sie kupić na górce ale zawsze można zweryfikować swój zakup.
zbig$ / 2009-04-18 17:14 / Uznany gracz - weteran 93/94
pamietajcie, duzy musi wchodzic kilka miesiecy co najmniej i tyleż wychodzic, tak naprawde jego zarobki sa procentowo moze niezbyt oszalamiajace, ale za to kwotow...))
janlew / 2009-04-18 17:43 / portfel / Tysiącznik na forum

pamietajcie, duzy musi wchodzic kilka miesiecy co
najmniej i tyleż wychodzic, tak naprawde jego zarobki
sa procentowo moze niezbyt oszalamiajace, ale za to
kwotow...))


Złota myśl, zaprawdę złota.........
JB / 2009-04-18 14:04
A czy on wziął pod uwagę wojnę jaką tusek wypowiedział kierowcą? Czy wziął pod uwagę, że to zrujnuje naszą gospodarkę i sprawi, że miliony Polaków wyemigrują?
gregorek2 / 2009-04-18 14:16
masz na myśli podatek od gruchotów? toć to dopiero projekt, ta ustawa nie przejdzie
kisiel2 / 2009-04-18 14:13
JB,

podatek sie zaplaci jak wiele innych - przynajmniej starsze graty pojda na zlom.
Akurat Polaca raczej wracaja niz emigruja. I przywoza EUR, GBP, etc.

Miej Ty wiecej wiary w swoj kraj.
Niknejm niezalogowany / 195.189.142.* / 2009-04-18 14:40
Podatek sie zaplaci w przypadku nowszych aut i bogatszych kierowcow. Ale jak ktos jezdzi 10-letnim Tico, to moze go byc nie stac na ten podatek. Pamietajmy ze PL to wciaz dosc biedny kraj, a Wwa czy Wroclaw nie sa idealnie reprezentatywne, jesli o poziom zamoznosci chodzi.
Wsciekly biedniejszy elektorat zaglosuje na PIS i bedziemy mieli znowu kompromitujace Polske rzady dwoch firerów. :-(
JB / 2009-04-18 18:40
Lepiej mieć rządy kompromitujące niż rządy uciskające.
W końcu to tusek wywodzi się z rodziny hitlerowskich wojaków. Nic więc dziwnego, że chce Polaków gnębić i pozbawić nas polskości.

Ja tam zagłosuję na PiS. Mimo, że jestem ateitom i przeciwnikiem radyja co ma ryja... ale Rydzyk mi nie broni jeździć z dowolną prędkością, nie stawia nowych parkomatów i nie wprowadza podatków.
Niknejm niezalogowany / 195.189.143.* / 2009-04-19 03:19
Jak Rydzyk z firerami poczuja sie mocni, to strach sie bedzie bac.
Znowu beda szukac ukladu... Byc moze wsrod graczy gieldowych ;-) Zioberko zwola konferencje, oskarzy Cie o co zechce i tlumacz sie potem latami zza krat... zanim dojdzie do procesu i Cie wypuszcza ;-)
JB / 2009-04-18 14:30
Podatek to jedno. Ale reżim tuska chce wymóc przestrzeganie ograniczeń prędkości. A liberalny stosunek do przekraczania prędkości to jedyna zaleta Polski. Bez tego to ja się przenoszę do Irlandi na stałe. A może zacznę się starać o zieloną kartę i do USA się wyniosę o ile jeszcze będzie się gdzie wynosić.
zbig$ / 2009-04-18 17:16 / Uznany gracz - weteran 93/94
usa wkrotce bedzie krajem totalitarnym, wiec niezbyt dobry pomysl...
JB / 2009-04-18 18:33
Polska też... dobrze PiS mówił, że ten tusek to się do wermachtu nadaje.
A szwecja już jest krajem totalitarnym. Skazali twórców The Pirate Bay za rozpowszechnianie pirackich materiałów... a tam nie było ani jednego nielegalnego pliku, były tylko sumy kontrolne... ale tutejszy reżim ma gdzieś prawo i swobody obywatelskie.
zbig$ / 2009-04-18 17:49 / Uznany gracz - weteran 93/94
moze łatwiej zebrac podobnie myslacych i obalic tuska, po co sie skazywac na poniewierkę,
moze lepiej doprowadzic wlasny kraj do porzadku??
JB / 2009-04-18 18:35
Pomijając Millera, który był trochę lepszy od Buzka to każdy następny rząd jest craz gorszy.
To przypomina film Efekt motyla.
Longterm / 2009-04-18 13:15 / Mostek Zwyciężymy!
to ja może już nic nie napisze:) ...
Fitter / 2009-04-18 13:53 / portfel / Tysiącznik na forum
obiecanki cacanki :)
Zielarz / 2009-04-18 11:39 / Uparty Gracz Giełdowy
Anonimie - odpisalem.
Pozdrawiam

http://www.youtube.com/watch?v=8S227FFNwl8
anonim_03 / 2009-04-18 12:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
przeczytałem :-))
kreski są tylko orientacyjnie.
ale pewne podobieństwa bez wątpienia są.
zbig$ / 2009-04-18 12:35 / Uznany gracz - weteran 93/94
wniosek prosty - kto nie kupil akcji w dolku przegrał życie...))))
gregorek2 / 2009-04-18 14:10
Dzień dobry. jeszcze nikt niczego nie przegrał, czasu na załadunek jest dość. papiery wciąż są tanie,nie mniej jednak chyba już czas. zobaczymy co przyniesie przyszły tydzień, jak sie mocniej skorekci to ładuje na full. nie ma co biadolić ze JTZ nie kupi sie po 1,4 albo KPXU po 9 zł bo jak jutrzenka ma być według Flugo po pińcet ( 25 ) to niech sie Flugo o połowe pomyli to i tak wystarczy. czeka 370 spółek. Będziemy bogaci :))))
JB / 2009-04-18 14:34
Ja tam nie biadolę, ze nie kupiłem JTZ po 1.4... bo kupiłem po 1.35 (27 przed splitem) :]
KPX to mam coś po około 17 więc już odrobiłem straty.

A tak btw to wczoraj na Onecie był news, że ktoś sie zabił wyskakujac z pędzącego pociągu... to może posłużyć za metaforę dla tych co wycofali się spodziewając się korekty, na której taniej odkupią... a zamiast tego przegrali życie.
zbig$ / 2009-04-18 17:32 / Uznany gracz - weteran 93/94
))))

kto za wczesnie sprzedal akcje przegrał zycie...)))
modliszka / 2009-04-18 13:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
2009-02-18 23:02:19 | | zbig$
popełniasz błąd mówisz cały czas o "kupowaniu" i o kilku latach...
nie wiadomo co sie bedzie działo, ta bessa jest inna , bo jak mowi longu, jest to reset
systemu i nie wiadomo do jakich poziomów upadnie i od jakich wystartuje...
a jak za rok pko będzie po 5 czy 10 zł, potem przez 3 lata bedzie sie wahal miedzy tymi
poziomami, potem moze hossa przyjdzie i urosnie do dzisiejszych cen za 5 lat, a w
miedzyczasie bedzie inflacja 300%???


Najbardziej brudzi atrament.
zbig$ / 2009-04-18 17:35 / Uznany gracz - weteran 93/94
jeszcze rok nie minął od daty posta..)))
zbig$ / 2009-04-18 10:59 / Uznany gracz - weteran 93/94
Przeginką za to jest cena przejazdu samochodem po moście z Malmo do Kopenhagi. 160PLN
za 8km to przegięcie... nawet Szwedzi tak mówią. zresztą ruch samochodowy na tym
moście jest niewielki.
---------------
Ale doją samochodo- maniaków...)))
g ol d / 2009-04-18 11:11 / Plunąć z brzegu...
inwestycja nie była tania... ale opornym zostaje jeszcze prom etc
JB / 2009-04-18 13:34
Ale pytanie czy jakby obniżyli do 1/3 czy by mie mieli 10 razy więcej chętnych i by się szybciej zwróciło.
Podobno dla stałych klientów są spore znizki nie wiem co znaczy spore.
Tak się zastanawiam czy jak ktoś często jeździ to nie lepiej, zeby sobie kupił drógi samochód i zostawiał go po drógiej stronie a pociąfiem jeździł tylko przez most.
Amigo11 / 2009-04-18 11:35 / SAMA PRAWDA
a ile kosztuje prom??
zbig$ / 2009-04-18 12:30 / Uznany gracz - weteran 93/94
prom ryzykowniejszy, mniej wygodny i wolniejszy od mostu, który niewątpliwie stanowi postep, ale cena jest taka, ze kierowcy maja przekichane...
JB / 2009-04-18 13:43
Jeszcze zależy skąd do kąd kto jedzie. Między Malmo a Kopenhagą Oresund ma jakieś 20km, ale między Heksinborgiem a Helsingorem tylko 3km więc jak ktoś jedzie z innego miejsca Szwecji niż południowa Skania do innego miejsca Dani niz Kopenhaga to prom jest całkiem dobrą alternatywą.
Z kolei przejazd do Dnaii kontynentalnej wiąże sie z jeszcze wyższą opłata za przejazd jeszcze dłuższym mostem. Do Niemiec to taniej szybciej i bliżej płynąć promem do Rostocka... btw Duńczycy chcą i tam zbudować jeszcze dłuższy i pewnie jeszcze droższy most.
GDA66TY / 2009-04-18 12:55 / Tysiącznik na forum
Płynięcie promem jest za to bardzo przyjemne zwłaszcza dla Ślązaków.
JB / 2009-04-18 13:46
Czy ja wiem czy takie przyjemne? Jeszcze taki co płynie kilka minut to może i ciekawy, ale jak płynie kilka godzin z Świnoujście do Ystad to się robi trochę nudne. Jeszcze jak w UE nie byliśmy to był przynajmniej sklep bezcłowy.
zbig$ / 2009-04-18 10:55 / Uznany gracz - weteran 93/94
2009-04-18 01:19:19 | JB [ Bywalec forum ]
Ja myślę, że to jest raczej lobby lotnicze.
Bilety lotnicze są śmiesznie tanie. Jak sobie pomyślę, że za 150PLN polecę w godzinę
lub za dwa razy tyle będe jechał samochodem cały dzień lub za cztery razy tyle będę
jechał pół dnia pociągiem to wybiorę samolot.
------------
musisz doliczyc koszt swej pracy i zmeczenia z kierowania samochodem (gdybyś był taxi-arzem, to ile bys sobie zyczyl?)) oraz ryzyko wypadku, a w przypadku samolotu nawet śmiertelnego wypadku...
to chyba nie ma ceny, wiec dla mnie wybór jest oczywisty - pociag jest per saldo najtańszy i najbezpieczniejszy...
JB / 2009-04-18 13:29
Dla mnie jazda samochodem to przyjemność więc tu koszt jest wręcz ujemny.
Pociąg kosztuje jakieś 500PLN więc jednak różnica jest znaczna.
Pociągi tez mają wypadki, a jak się wykolei przy 200km/h to śmiertelność jest dość prawdopodobna. Do tego podobno te szwedzkie szybkie pociagi strasznie się bujają i jest to mało przyjemne. Nie jechałem więc nie wiem.
zbig$ / 2009-04-18 10:56 / Uznany gracz - weteran 93/94
może nie najszybszy, ale jak mowi powiedzenie "co nagle to po diable.."
GDA66TY / 2009-04-18 13:00 / Tysiącznik na forum
W każdym miejscu musimy być czujni i to czasem nie wystarczy aby dożyć sędziwego wieku. Z drugiej strony po co żyć do 90ciu lat.? Wszystko boli i jest się zniedołężniałym na łasce drugich ludzi którzy czekają na twoją śmierć.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy