Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW poddaje się ostatnia

GPW poddaje się ostatnia

Money.pl / 2007-03-02 17:46
Komentarze do wiadomości: GPW poddaje się ostatnia.
Wyświetlaj:
marlowe / 2007-03-03 15:54 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
joł ludzie. Ktoś może mi podać jakiś rozsądny powód, dla którego spółka może zwlekać z informacją? Konkretnie chodzi mi o wynik WZA karen notebooks w sprawie przeniesienia się na GPW...
sumani / 2007-03-03 15:57 / Plankton giełdowy
coś piszą o KN -ie w dzisiejszym parkiecie
marlowe / 2007-03-03 16:03 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
a co konkretniej? Bo nie kupiłem dzisiaj....Właśnie sprawdzam na stronie internetowej
marlowe / 2007-03-03 16:05 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
na stronce nic nie ma. A co w gazecie napisali?
sumani / 2007-03-03 16:08 / Plankton giełdowy
nie mam :( zerknąłem jedynie w kiosku
gabrik / 2007-03-03 15:52 / portfel / Wierny Forumowicz
muszę się tym podzielić nie mogłem oglądać ale ADAM MAŁYSZ jest wielki,szkoda tylko tych dwóch lat z Kuttinem bo Adaś byłby już pierwszy we wszystkich statystykach ale napewno odrobi to wszystko przy pomocy dobrego szkoleniowca!!!
rocoman / 2007-03-03 15:55 / Tysiącznik na forum
dodatkowo dochodzi nam Stoch który może wkrótce też nieźle zamieszać...
topol2 / 2007-03-03 15:42 / Tysiącznik na forum
Rocoman, nie mąć. To co mówił jakiś tam analityk jest nieistotne.Analizy Online podają fakty: NIKT JUŻ NIE CHCE FUNDUSZY MAŁYCH I ŚREDNICH SPÓŁEK.Od stycznia klienci zaczęli wpłacać na fundusze stabilnego wzrostu i fundusze zagraniczne. Tylko podwojenie wpłat do funduszy typu MiŚ może minimalnie podtrzymać koniunkturę do czasu. Ale teraz jest i będzie TOTALNA stagnacja. Co będzie, gdy zaczną się wypłaty z funduszy???
Życzę powodzenia przy takim pseudooptymiźmie.
rocoman / 2007-03-03 15:48 / Tysiącznik na forum
podaje fakty, że czym sugeruje się zwykły Kowalski przy wyborze funduszu ? wiadomo że tym ile zarobił w ostatnim roku bądź 2-3 lat a fundu ŚiM spółek były jedne z najlepszych w 2006 i kasa bedzie do nich dalej płynąć jeśli będą one tylko przyjmowały nowe wkłady, zagranicą inwestują bardziej doświadczeni, którzy coś już ugrali na naszym rynku....
Big Lebowski / 2007-03-03 15:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie odpowiedziales mi na pytanie czy miales na mysli wszystkie rynki czy tylko nasz grajdolek - bo dla mnie to wazne...
topol2 / 2007-03-03 15:56 / Tysiącznik na forum
Odpowiadam:
Od 1992 r jetem analitykiem nie tylko technicznym, ale przede wszystkim fundamentalnym. Rynki zagraniczne traktuję wyłącznie w kategorii technicznej, gdyż nie żyję tam. Nasz rynek traktuję przede wszystkim w aspekcie fundamentalnym, chociaż przewidywana przeze mnie długa korekta wynika z ZAT(nie mylić z AT, bo to dwie różne sprawy)
Big Lebowski / 2007-03-03 16:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie kwestionuje Twoich kwalifikacji -1994 byl szczegolnym rokiem lecz nasza gielda mniej wiecej porusza sie w takt gield swiatowych i moim zdaniem nadal bedzie sie tak poruszac - renomowani analitycy np. przepowiadaja krach na gieldzie w Turcji juz od wielu lat - a ostatnio widzialem wypowiedz specjalistow DIT ktorzy zalecaja swoim klientom kupowanie polskich i tureckich akcji - polskie akcje zalecali motywujac ze u nas jest hossa -gotowkowa to oznacza ze jest masa pieniedzy na rynku i oni chca to zagospodarowac .. specjalistow z DIT cenie za to ze powiedzieli juz przed miesiacami ze sprzedali akcje chinskie.. majac do wyboru analize specow z DIT i Twoja -bez obrazy wybieram analize specjalistow z DIT.. i jeszcze jedno przepowiedzieli 20% wzrost naszych indexow..pozdr...
Krzych / 2007-03-03 16:04 / Płoteczka na forum
wychodząc z akcji na szczytach nie potrzebuję przypływu kapitału aby odkupić kilkanaście procent więcej przy korekcie po niższej cenie.Nie musi być przypływu aż takich środków aby rosnąć tylko mądre zarządzanie i powiększanie zysków z tego co jest.
gollum / 2007-03-03 16:03 / Uznany Gracz Giełdowy
Do jakiego zatem poziomu możemy według Ciebie spaść?
Krzych / 2007-03-03 19:32 / Płoteczka na forum
3150 powinno być silne.
Doxon / 2007-03-03 15:41 / Tysiącznik na forum
A może zna ktoś opinie przeciętnych funduszowiczów, którzy giełdą się nie interesują. Znajomych którzy mają jednostki, co oni mówią. Jak widać dużo od nich zależy więc może ktoś słyszał jakie oni mają zdanie. Wiele osób myśli że zaczną konwertować, ale może oni dokupią jeszcze więcej w przyszłym tygodniu lub wzięli sobie do serca że nie opłaca się kombinować tylko siedzieć na dupie i czekać. Czy oni znają regułę ciecia strat, czy jako laicy poczekają wieki aż odrobią straty. Jak ktoś powiedział "...laikowi inwestorowi, trudno się przyznać przed samym sobą że poniósł stratę, że popełnił błąd"
pklark / 2007-03-03 15:52 / portfel / -
Sam jestem przecietnym funduszowcem - ale ja jestem w f.parasolowym i postanowilem w momencie zejscia rynku ponizej 3000 na wig20 przejsc z moimi inwestycjami do f.stabilnego wzrostu - jestem cierpliwy i malo nerwowy ,bo na dzis w funduszach mam ok. 25% calosci mojej kasy ..........
samuraj jack / 2007-03-03 15:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Witam wszystkich...
topol2 ma wiele, wiele racji...
może to już trwa, albo zacznie sie za 1-2 miesiące
generalnie tylko to jest do uzgodnienia...ewentualnie...
gdyż jen czyni spustoszenie i przyspieszy procesy, które i tak by zaszły
pklark / 2007-03-03 15:38 / portfel / -
A ja to w sumie ciesze się iż ta tak dawno zapowiadana korekta nadeszla......dośc już opowiadan ,że nie oplaca się pracowac czy prowadzic dzialalnosci gospodarczej ,bo gielda daje rocznie kilkadziesiąt % ..........oby tylko korekta byla dosc krótka ,to nawet jak bedzie głęboka nic się nie stanie -spadajmy do 2900 czy 2700 -ale szybko ,a potem znów jazda na pólnoc -wszak gospodarka ma się świetnie ( ponoc - w TV tak mówią ,bo mali przedsiębiorcy niekoniecznie to potwierdzają -ale to już inna sprawa...) ,szmal z UE zaczyna Polskę zalewać,ludzie się bogaca to i nadwyżki finansowe chcą w giełde inwestować ...........
rotux / 2007-03-03 15:55 / Uznany Gracz Giełdowy
ok, gospodarka ma się świetnie; teraz pytanie, co może być po świetnie: a) gospodarka ma się superświetnie, b) gospodarka ma się tak samo świetnie, c) gospodarka ma się mniej świetnie, d)gospodarka ma się słabo, e)krach /bo wojna, bo marsjanie, bo cośtam/
hint: giełda dyskontuje przyszłość
hint2: http://biznes.onet.pl/14,1395895,,3254,ft.html
pklark / 2007-03-03 16:05 / portfel / -
Wojna,marsjanie czy inne tsumani nam nie grozi ,a jak ktos boi się katastrof to raczej od gieldy powinien trzymac się daleko ...........dla niego lokaty w dobrym,duzym banku ewentualnie bezpieczne fundy......
sumani / 2007-03-03 15:37 / Plankton giełdowy
witam, dzisiaj na jednym z banków (wiadomo jakim )wielki baner arka zarobiła 176% a obok drugi baner równie okazały że udzielają pożyczek do 15-krotności pensji.... :)
gollum / 2007-03-03 15:56 / Uznany Gracz Giełdowy
Ale że co? Pożyczek na wpłatę do funduszu? Poważnie?
sumani / 2007-03-03 16:05 / Plankton giełdowy
nie :) w ror ... ale co niektórzy mogą ....
gollum / 2007-03-03 16:10 / Uznany Gracz Giełdowy
Aaaaaa.

E no to jest nadinterpretacja...
topol2 / 2007-03-03 15:34 / Tysiącznik na forum
Kto za to zapłaci?
Rachunki płacą klienci TFI którzy weszli w interes w ostatniej fazie. Tych klientów jest najwięcej. Każdy z nich musi sobie zadać pytanie:
-czy ja jestem w ostatniej fazie_czy jest możliwe, że po mnie przyjdzie 2 razy więcej klientów, dzięki czemu zarobię swoje 20% ?
Ja odpowiem: nie będzie 2 razy więcej klientów.
ttoo / 87.105.182.* / 2007-03-03 15:23
Tak ,tak kupujcie np.gadu gadu za 500000000 co stanowi jakies 150 letnie zyski
tej firmy.Gdybym mial pare milionow,to sam chetnie poszedlbym jako firma na
gielde.Nigdy jeszcze pieniadze nie byly tak latwe.To samo dotyczy mieszkan.Chca
100000 -zaplacicie,200-500000-tez.w koncu to wirtualne peniadze,brane z banku
na kilkadziesiat lat.Sto zl w te czy w tamte przy splacie to przeciez nie
majatek. Gospodarka rosnie ,lancuszek swietego antoniego kusi,arka zarobila 176%
itp. Panstwo polskie w ten sam sposob pozyczylo juz 500 000 000 000.Ludzie maja
mase kasy, z ktora nie wiadomo co zrobic wiec kupuje sie marzenia.Przeciez nie
kupujecie firm,ich zyskow.wy sobie nawzajem sprzedajecie marzenia o nazwie
akcje.Tylko,ze koniunktura zawsze sie konczy, dlug zostaje.Pod rozwage.
gollum / 2007-03-03 15:26 / Uznany Gracz Giełdowy
Zapomniałeś dodać "Zaprawdę, zaprawdę powiadam Wam"
topol2 / 2007-03-03 15:18 / Tysiącznik na forum
Podobnie było ostatnio. Od 2003 r widziałem w swoich prognozach jedynie wzrosty. Dlatego na każdym forum gdzie się pojawiłem, regularnie mi ubliżano. A teraz po raz pierwszy od 4 lat moje zaangażowanie w akcje jest szczątkowe i spekulacyjne. I znowu jestem wbrew ogółu.
gollum / 2007-03-03 15:22 / Uznany Gracz Giełdowy
Ubliżano Ci dlatego że przewidywałeś wzrosty? Nie rozumiem.
topol2 / 2007-03-03 15:27 / Tysiącznik na forum
Tak. Od 2003 przewidywanie wzrostów, szcególnie na forum kontraktów byo niepoważna. Gollum, skoro mnie nie znasz, to znaczy że nie bywałeś na różnych forum
gollum / 2007-03-03 15:54 / Uznany Gracz Giełdowy
Nie bywam na innych forach, to prawda. To jest wyjątkowe. I nie napadam na Ciebie, po prostu nie wiedziałem, że zajmujesz się kontraktami. :)
łukasz pac / 83.109.237.* / 2007-03-03 15:11
Aż strach oszczędzać w polskich funduszach

(PAP, pr/02.03.2007, godz. 06:09)
Fundusze inwestycyjne kuszą klientów szansą uzyskania wysokich zysków, przy jednoczesnym zachowaniu możliwości wycofania się z inwestycji w dowolnym momencie. Ale co będzie w sytuacji np. załamania na giełdzie? - tu już kryje się pułapka, o której pisze "Puls Biznesu".

Tych, którzy uwierzyli, że wystarczy szybko sprzedać jednostki uczestnictwa w TFI, by uratować oszczędności, może spotkać niemiła niespodzianka. Fundusze mają prawo odmówić wypłaty.

Pozwala na to ustawa o funduszach inwestycyjnych, zawierająca zapis zezwalający towarzystwu funduszy zawiesić odkupywanie jednostek, gdy w ciągu dwóch tygodni klienci zażądają umorzenia jednostek, których wartość przekracza 10 proc. aktywów funduszu.

"Puls Biznesu" zadzwonił do kilku dystrybutorów funduszy. Zapewniali oni, że pieniądze można wycofać w każdej chwili. Tymczasem jaka jest prawda, klient może wyczytać z prospektu funduszu, ale tylko w pełnej jego wersji. W skrótach, po które klienci sięgają najczęściej, takiej informacji nie ma. Pełny prospekt liczy nawet kilkaset stron, a informacja o możliwości zawieszenia odkupywania jednostek jest w środkowej części.

Dystrybutorzy jednostek pocieszają jednak, że przez 15 lat funkcjonowania rynku, takie zagrożenie się nie pojawiło. Na inwestycję w fundusze decyduje się coraz więcej klientów. Tylko w zeszłym roku wpłaciliśmy do funduszy 25,5 mld zł. To osiem razy więcej niż dwa lata wcześniej
gollum / 2007-03-03 15:21 / Uznany Gracz Giełdowy
Jeszcze siedem razy to wklejcie.

Nie widzisz że parę centymetrów niżej to było? I to i tak któryś raz z kolei?
topol2 / 2007-03-03 15:02 / Tysiącznik na forum
Dystrybucja na szczycie trwa z reguły 3 miesiące. Proponuję zobaczyć, co działo się na indksacch ogólnych i branżowych od 5 grudnia. To była regularna dystrybucja.
Dlaczego ktoś uważa, że po takich wzrostach może jeszcze rosnąć? Dlaczego księżycowy krajobraz ma się przedłużać? Przez 4 lata było rewelacyjnie, ale teraz klienci TFI nie chcą już funduszy małych i średnich spółek. Oni chcą funduszy zagranicznych i funduszy stabilnego wzrostu.Kto więc będzie to kupował? Aby podciągnąć index o 20%, trzeba w tej chwili wpływów do TFI o 100% wyższych. Skąd więc wezmą tę podwojoną liczbę klientów, skoro już teraz został zachamowany napływ jeleni?
Było przez 4 lata tak dobrze, że jst prawie niemożliwe, aby było lepiej. Jest możliwe, że nawet zbliży się do poprzednich szczytów, ale hasłem wiosny jest EWAKUACJA.
rocoman / 2007-03-03 15:31 / Tysiącznik na forum
piszesz głupoty, jeszcze ktoś uwierzy
wczoraj w programie plus minus analityk powiedział że jeden z funduszy inwestujący w ŚiM spółki (nazwy nie pamiętam ) zaczoł wczoraj przyjmować dodatkowe zapisy na jednostki na 100mln zł i po 4 godzinach zawiesił przyjmowanie bo kwota ta została zrealizowana, tak więc nie pisz p****** że ludzie nie chcą ŚiM spółek bo te rozchodzą się bardzo szybko jak widać...
Big Lebowski / 2007-03-03 15:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
masz na mysli wszystkie rynki czy tylko nasz polski grajdolek ?
topol2 / 2007-03-03 15:14 / Tysiącznik na forum
Co ja mam na myśli?
To taka opowieść jak z końca lutego 1994 r. Sporo zarobiłem na giełdzie wówczas i pozwoliłem sobie na darmowe rozdawnictwo książki Macieja Wojewódki. Książka doskonale oddawała atmosferę ostatnich dni hossy. Każdy kto przeczytał zaznaczone przeze mnie strony i miał trochę rozsądku, od razu się wycofywał. Przedtem wszyscy uznawali mnie za guru. Ale gdy dawałem darmowe książki i ostrzegałem, to nikt nie chciał nie tylko mojej książki, ale nikt nie chciał ze mną rozmawiać.
Big Lebowski / 2007-03-03 15:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tak sie sklada ze byl wowczas czynnym uczestnikiem rynku - i znam obie strony medalu...
Krzych / 2007-03-03 14:56 / Płoteczka na forum
Teoria spisku. Psychologia - mówią najważniejsza rzeczn na giełdzie ja nie jestem w tym dobry ale na miejscu dominujących postąpił bym tak:
rynek się boji głebokiej korekty bo wszyscy o tym krakają i jest mniejsza czy większa panika , doprowadzić do spadków , odkupić taniej by przed 16.III bić rekordy.Dlaczego 16 bo wygasają kontrakty.Grającym na kontraktach łatwiej będzie startować z niższego poziomu bo taniej kupią a niedowiarki jak się kapną że to tylko korekta pomogą im odkupując coraz drożej i dla nich to na rękę niż teraz odkupować drogo od wychodzących z akcji.Pytanie tylko jaki poziom będzie tym minimum.
Tak bynajmniej ja myślę każdy inny może inaczej.
gollum / 2007-03-03 15:17 / Uznany Gracz Giełdowy
Krzych nie lekceważ tego że problemy nie kończą się w Warszawie. Bicie rekordów za 3 tygodnie w sytuacji kiedy cały świat się koryguje uważam za lekko nieprawdopodobne.
gollum / 2007-03-03 15:18 / Uznany Gracz Giełdowy
Kurde, to są dwa tygodnie.
Krzych / 2007-03-03 15:40 / Płoteczka na forum
a jak było w maju , też pretekst Turcja teraz Chiny , wcześniej obawy związane z Koreą teraz z Iranem.Gospodarka w USA podwyższanie stóp procentowych - teraz dane makro.
I tak wkółko aby pretekst był i wycyckac drobnicę.
VOKK / 2007-03-03 14:48 / portfel / Bywalec forum
Witam,
Chciałbym się podzielić z wami zastosowaną przeze mnie "taktyką". Otórz w ostatnim czasie kupowałem społki mało popularne, wręcz nazywane przez niektórych śmieciowymi, które wg mnie zaliczyły swoje minima (np. HGN, SNW). Wyszedłem z założenia, że w przypadku korekty te spólki spadną najmniej ale też pozytywne info może je wywindować wysoko w górę. Tego typu spółki stanowią u mnie ok70% portfela. Pozostała część to spółki popularne w danej chwili, często wymieniane w grupach dyskusyjnych i mediach (np. Bioton, Midas, Nafta, Stalexport). Tego typu spółki trzymałem krótko. Taktyka może trochę dziwna ale przyniosła efekty. W tej chwili mam 100% kasy w akcjach i powiem szczerze, że zupełnie nie mam pomysłu co dalej. Z tego co widzę spora grupa forumowiczów również. Mam nadzieję, że przyszły tydzień da nam odpowiedź.
najcz / 2007-03-03 14:42 / Tysiącznik na forum
kto chce niech czyta o przekrętach giełdowych.
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33211,1979382.html
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy