Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW poddaje się ostatnia

GPW poddaje się ostatnia

Money.pl / 2007-03-02 17:46
Komentarze do wiadomości: GPW poddaje się ostatnia.
Wyświetlaj:
Tato / 2007-03-04 22:25 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Witam serdecznie Forumowiczow,
No, no, no - alez z sie ciekawie zrobilo i na gieldzie i na Forum,
niestey pojawiaja sie tez rozne kreatury ale to chyba typowe dla spadkow (?), przy okazji widac klase stalych bywalcow, uklony!
Jak inaczej czytalo sie Forum w ubiegly weekend, paru takich (jak Warren, Modliszka i wyzej podpisany - przepraszam jak pominalem kogos) pisalo cos o korekcie, ale generalnie mialy byc rekordy. Zreszta sam nawet nie pomyslalem ze to bedzie juz za dwa dni . . .
Teraz bardzo sie ciekawie czyta posty, ale troche sie usmiecham jak ludzie ktorzy pisza, ze sa na rynku od poczatku czyli 93/94 po tygodniu spadkow (7%) pisza o szukaniu dna bessy . . .
To dobra lekcja, nie przecze, ale moze jeszcze nie jest tak zle Panie i Panowie?
Moze tak jak tydzien temu mialy byc rekordy i wiadomo co bylo, to teraz tez jednak nas zaskoczy rynek.

Do bessy potrzebny jest powazny impuls. Jesli zakladamy chinski syndrom, po reakcji widac, ze to bylo dobre na poczatek, ale brakuje na razie dalszych klockow w tym dominie.
Owszem jak jutro nam Iran cos wymysli albo Korea to moze byc nastepny klocek. Nie watpie, ze Alan ma duzo sile przebicia, i w to, ze ma sporo racji, ale Stany to dalej najlepszy samograj jesli chodzi o gospodarke - najwiecej patentow, nowych technologii, to tak naprawde jest dlugotrwalym motorem ich rozwoju. Plus niskie koszty pracy, niskie bezrobocie, dobre prawo . . .
A sprzedaz domow to tylko pochodna ich mobilnosci i zarobkow. A te ciagle rosna -sadze wiec, ze po chwili korekty ich rynek nieruchomosci za oceanem zacznie sie stabilizowac.
Nie wydaje mi sie poza tym, zeby przed wyborami republikanie pozwolili na krach, czy besse.
Natomiast jest grupa duzej spekuly globalnej , ktora najlepiej zarabia w czasie takich wahan, i tej na pewno na reke ta sytuacja, an ile sa mocni, zeby probowac pograc na tej nucie recesji/paniki - to wie paru gosci na Wall street i Lubiance.

Jesli o nas chodzi, ja widze to jako mocna korekte, ale na razie bez zagrozen dla trendu - nie to zebym nie mial wahan i watpliwosci, argumetn o dlugosci hossy tez do mnie przemawia.
Natomiast z opinii ludzi o innym pogladzie podoba mi sie rzeczowy argument T Jerzyka, ktory komentuje to, ze jesli ktos broni hossy mowiac ze nie bylo fazy euforii (ja sam czesto ten argumetn podnosilem) to przeciez ona byla, tyle ze na bankach i budowlanych. I cos w tym jest. W 2000 tez byla euforia tylko na parunastu internetowych (i pseudoint) spolkach.
To jest powazny argument. Co do AT, tutaj racje mial w piatek rano T Gessner ze Stooqa, 3150 stalo sie tak oklepane,. ze wiadomo bylo, ze albo zatrzymamy sie duzo wyzej albo przebijemy jak maslo . . Na razie to pierwsze. Ale dalej? Nie bylo specjalnie widac ochoty do kupna, czy ona sie pojawi jak spadniemy do 3150?
Tak tylko zauwaze, ze w maju a raczej w czerwcu przebilismy wszystkie opory, lacznie ze srednia 200 sesyjna, i naprawde nie bylo wtedy argumentow za tym, ze trend jest niezagrozony. I uwazam, ze nawet ludzie kierujacy sie analiza a nie owczym pedem mieli powody, zeby wszystko sprzedac . .. . Tak latwo sie dzisiaj pisze ze to byla swietna okazja do kupna, a jednak nie sadze, ze wielu wtedy mialo odwage, zwlaszcza, jak sprzedali 1-2tyg wczesniej. Teraz mamy duzo bardziej komfortowa sytaucje technicznie (przynajmniej jeszcze z 10% zapasu).
Totez jak na razie tylko 25% w cashu . . .
A propos Warrena Buffetta, to on zdaje sie odpowiedzial na pytanie o sukces na gieldzie, ze nigdy nie sprzedal na gorce i nigdy nie czekal z kupnem na sam dolek . . .:
Powodzenia w przyszlym tyg, niezaleznie od opcji . ..
Longterm / 2007-03-04 23:26 / Mostek Zwyciężymy!
brawo Tato, nadajemy chyba na podobnych falach. Ja bym tylko dodał że jakoś nie wypada się pozbywać akcji kiedy Polska rozwija się najszybciej w historii - 6,5% w I kw to ostrożne prognozy, Chiny pędzą grubo ponad 10%, a prognoza na USA to ok. 2,5-3% wzrostu PKB!
gollum / 2007-03-04 23:07 / Uznany Gracz Giełdowy
Bardzo bardzo się zgadzam :)
warren buffet / 2007-03-04 22:33 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
fajny komentarz, Tatku
Tato / 2007-03-04 22:37 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Staram sie pisac bez emocji, ale to nie jest proste, tak pewnie wiekszosci z nas pieniadze zaangazowane sa calkiem realne .:-))
warren buffet / 2007-03-04 22:42 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
oczywiscie, rozumie to.... ciekaw jestem jak bedzie gleboka korekta, a moze juz po ? zobaczymy
Tato / 2007-03-04 22:33 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
PS
Dzisiejsza emisja Czasu apokalipsy na pewno tez nabierze nowego znaczenia jak jutro spadnie . . . .
mariusz przemysław / 2007-03-04 22:54 / portfel / Bywalec forum
Czas apokalipsy zrobił na mnie wrażenie na pokazach filmów nominowanych do oskarów dawno dawno temu,potem oglądałem wersję pełniejszą/bez cenzury/ ,ale z ciekawością patrzę na ten film dzisiaj.
mariusz przemysław / 2007-03-04 23:27 / portfel / Bywalec forum
Z tą samą ciekawością oczekuję jutrzejszego dnia na giełdzie
bebe / 2007-03-05 00:28 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
dopisuje sie do gratulacji - tak tez uwazam, malo jestem przekonana, za rynek nieruchomosci w usa - to tylko jeden z elementow - generalnie sa w usa extra, zwlaszcza, za albo w pierwszym , albo w trzecim i czwartym pokoleniu sa amerykanie z pochodzenia Polakami - a my to tegie glowy do kombinacji typu jak wyjsc na calosc. brawo-ala,alee,ale- kto tu mowil, ze sa na gieldzie od poczatku wg. Twoich slow, ze od 93/94 - ni gielda powstala wczesniej - ja babcia to mowie= bo sklerozy nie mam i wiem co tworzylam i kiedy.
bebe / 2007-03-05 00:31 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
nie, przepraszam, ni tworzylam, tylko o nia walczylam, szara eminencja.
piciu / 2007-03-04 21:58 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ameryce daleko jeszcze do recesji, dlatego spodziewam się, że do gry wrócą kupujący.
Analitycy Raiffeisena zalecają, by zwiększyć w portfelach inwestycyjnych liczbę akcji polskich spółek kosztem firm z Czech.
stanislaw54 / 83.20.181.* / 2007-03-04 21:54
j.w
a mam Bioton 1000 akcji i BBi Development 500 akcji
ci co sprzedają nie wiedza co tracą
bollullos / 2007-03-04 22:09 / portfel / Uznany Muł Pancerny
heh pewnie kupiłeś biotka na górce... biedactwo, nikt już za 5 złotych nie chce kupić... to sPISek.
PedroGonzalez / 2007-03-04 22:01 / Uznany Gracz Giełdowy
hmm Bioton....Powtorze premiere filmu :-)

http://www.grapheine.com/bombaytv/index.php?module=see&l=uk&code=938210ff3bce0cd46e5fc3cd
e6899265 skomentuj
azja / 2007-03-04 22:00 / portfel / Obserwator
Racja ja mam kilkananascie tysiecy Biotonu, i obyś miał rację bo mnie juz troche wk....wia.
bollullos / 2007-03-04 22:11 / portfel / Uznany Muł Pancerny
to sprzedaj i kup Atlantis. A jak nie wyjdzie, sprzedaj Atlantis kup Leasco. Jak to nie wyjdzie, kup płyn do mycia szyb i gąbkę i stań na skrzyżowaniu...
mariusz przemysław / 2007-03-04 22:58 / portfel / Bywalec forum
płyn do szyb hmm,polecam ten z alkoholem,ma działanie czyszcząco-znieczulające
Romi / 2007-03-04 22:53 / portfel / Koci Tata
ja zrobiłem odwrotnie sprzedałem leasco kupiłem atlantis sprzedałem atlantis kupiłem bioton i ten ostatni stoi jak słup
Poprzednie dwa dały razem ponad 200% zysku a ten ostatni ma jak narazie 12% straty:(
azja / 2007-03-04 22:33 / portfel / Obserwator
no jak tak dalej ójdzi e to chyba zainwestuję w ten płyn
bollullos / 2007-03-04 22:53 / portfel / Uznany Muł Pancerny
masz jeszcze jedno wyjście - zdywersyfikuj portfel, m.in. dołącz spółki fundamentalnie silne - o dobrych wynikach i wskaźnikach...
danek113 / 2007-03-04 21:49 / Bywalec forum
Ja się zastanawiam czy warto wchodzić w tej chwili w STX i MSZ? Czy przy spadkach na giełdzie trwających około 1-2 miesięcy (w sumie powiedzmy około -20%) akcje tych spółek maja szansę wzrastać. Pewnie każdy odpowie że mają sznase spadac i mają szansę wrastać, ale ciekwi mnie zdanie zainteresowanych tymi spółkami jakie jest wasze zdanie w tym temacie?
azja / 2007-03-04 21:55 / portfel / Obserwator
wszedłem w tę spółke po średnio 5,26 i oceniam ją na 6 zł po 15 marca maxymalnie
przemo. / 2007-03-04 21:48 / Bywalec forum
Hej ludziska, nie mogłem za wiele pisać w ostatnim czasie z uwagi na nawał pracy. Widzę, że atmosfera na forum nie najgorsza. Dla mnie spadki pojawiły się tydzień wcześniej niż przypuszczałem, no ale trudno się mówi i żyje się dalej. Myślę, że oprócz Hameryki warto obserwować zachowanie zwykłych ludzi, którzy swoje oszczędności powierzyli funduszom. Dlatego uważam, że jeszcze trochę spadniemy z uwagi m.in. na wycofywanie kasy z funduszy. Część swoich papierów sprzedałem przed spadkiem z uwagi na osiągnięte zyski oraz „niepokojące wzrosty” albo raczej z uwagi na ich jakość. Kilka papierów dokupiłem po spadkach, czy słusznie czas pokaże, z kilku dałem się odleszczyć – cóż, nauka kosztuje. Ogólnie stan portfela nie najgorszy, chociaż nadszarpnięty. Pozdrawiam wszystkich trzymających giełdę moneyowców. Pablo i Longterm – dzięki za ciekawe analizy na waszych blogach.
warren buffet / 2007-03-04 21:33 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
http://www.stat.gov.pl/dane_spol-gosp/finanse_pod_gosp/wyn_fin_przed_niefin/2003/I-XII_03/index.htm
HolderSor / 195.225.71.* / 2007-03-04 21:29
2007-03-04 16:42:41 | *.*.*.* | rotux
Dobry Dzień
W ramach relaksu niedzielnego może coś takiego:
http://www.rybinski.eu/wp-content/uploads/globalne_nierownowagi_061026.pdf

Dzięki za b.cenny link
Przeczytałem pobieżnie (bo brak czasu)
I Kilka przemyśleń.
Mam wrażenie, że większość z tego co pisze się na forum to "slizganie się po
powierzchni zjawisk", drobne przyczynkarstwo.
Podobnie analiza techniczna, także jest "slizganiem się po powierzchni zjawisk"
choć jako dodatek może być przydatna (piszę to jako "były" ekonometryk, który
przez kilka lat zajmował się podobnymi do analizy technicznej metodami takimi czy
innymi, nieważne w tym momencie.
I często polegało to na tym, iż im bardziej dany człowiek nie rozumiał, nie potrafił
zanalizować merytorycznie zjawisk tym bardziej tworzył skomplikowane modele matematyczne)
Podstawą jest gruntowne i dogłębne zrozumienie rzeczywistości.
I tu jest problem bo nawet wsród "fachowców" jest wiele równoprawnych teorii.
Ale warto się z tymi teoriami zapoznać

Z tego co zrozumiałem rynek nieruchomości w USA jest kluczowy przy prognozowaniu
trendów giełdowych. Nie da się jego roli zbagatelizować.
Podobnie gospodrka USa jest także kluczowa (jak na razie pełni rolę Centrum)
Wg jednej z teorii (pogląd B.Bernanke) globalna nierównowaga spowodowana jest
przez nadmierny wzrost oszczędności na peryferiach (kraje azjatyckie, Europa zwłaszcza
Niemcy). Oszczędności z peryferii lokowane są w Centrum (czyli USA)

Kilka cytatów
"Każda nietrwała sytuacja ma swój koniec"
Herbert Stein, były szef rady doradców ekonomicznych prezydenta USA

"Niestabilna sytuacja może przetrwać znacznie dłużej niż się wszystkim wydaje, ale
jeseli zacznie się zbliżać ku końcowi, to koniec może nastąpić w sposób znacznie
bardziej dynamiczny niż się oczekuje"
Rudiger Dornbusch

"Ben Bernanke uważa że znaczące nadwyżki oszczędności w krajach
azjatyckich w połączeniu ze strukturalnie wysokimi oszczędnościami w Niemczech i Japonii spowodowały globalną nadwyżkę oszczędności, do przyczyniło się do wzrostu cen akcji na giełdach w Stanach Zjednoczonych a następnie do wzrostu cen nieruchomości, co z kolei spowodowało obniżenie się oszczędności gospodarstw domowych w Stanach Zjednoczonych"

"Po krachu internetowym w 2000 roku popyt inwestycyjny znacząco się obniżył w skali globalnej, jednak globalna podaż oszczędności pozostała wysoka, co doprowadziło do obniżenia realnych stóp procentowych, które w wielu przypadkach osiągnęły historycznie niskie poziomy. Tak niskie stopy zwiększyły atrakcyjność inwestycji w nieruchomości, które doprowadziły do znaczącego wzrostu cen nieruchomości. Teraz rynek nieruchomości przejął rolę giełdy w kreowaniu efektu wzrostu zamożności amerykańskich gospodarstw domowych. Ponadto silnie rozwinięty rynek finansowy umożliwił gospodarstwom domowym zaciąganie nowych kredytów na finansowanie konsumpcji pod zastaw przyrostu wartości nieruchomości26. To nowe zjawisko w połączeniu ze znaczącym pogorszeniem się sytuacji fiskalnej dalej obniżyło stopę oszczędności w Stanach Zjednoczonych. Niska stopa oszczędności w połączeniu ze wzrostem inwestycji w nieruchomości i cyklicznym ożywieniem inwestycji przedsiębiorstw skutkowała
dalszym pogłębieniem się deficytu obrotów bieżących w Stanach Zjednoczonych po 2000
roku. Ten deficyt był z łatwością finansowany napływem kapitału z krajów azjatyckich i
później z krajów eksportujących ropę naftową między innymi dlatego, że dolar był światową walutą rezerwową i wiele krajów prowadziło strategie usztywnienia kursów walutowych wobec dolara, co skutkowało między innymi napływem kapitału na rynek amerykańskich obligacji skarbowych"

A teraz co?. Ceny nieruchomości spadają, obsługa kredytów rośnie, a więc konsumpcja
w USA może spaść znacznie. Obniży to eksport z "peryferii" np. z Chin... Rekompensatą
niższych wpływów z eksportu dla Chin może być utrzymanie %stóp obligacji, co może
uderzyć w giełdę
Generalnie zależności tak się nakładają, zmieniają, ich ilośc rośnie, że trudno uchwycić
co jest istotne a co nie itp. Pozostaje szklana kula AT
Big Lebowski / 2007-03-04 21:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
czytam wiele wypowiedzi i zapowiedzi przeroznych poziomow - a ja zawsze pisalem i nadal podtrzymuje ze opowiedz jest - w USA...
modliszka / 2007-03-04 21:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jestem na chwilkę, wiec króciutko...
NIe do końca mogę się z tym zgodzic Big. Zapytasz dlaczego ? Odpowiedz jest prosta...w USA, stapąpiła pewnego rodzaju stagnacja, rynek jest nasycony i szuka w różnego innego rodzju, kapitału do dalszych wzrostów. Są poprostu wyczerpani. To prawda, stanowią potęgę, ale lata ich świetności, zaczynają się już kończyć. Co innego Europa, która zaczyna dominować nad pozostałymi kontynenatmi. To dzięki Europie i USA tak prężnie, rozwija się rynek wschodni. Polska ma doskonały potencjał, aby wykorzystać "tłuste lata" i wieść prym wśród giełd europejskich. Takie lata już się nie powtórzą, wiec wszystko zależy, od inwestorów - od ich zaangażowania, lubn lęku przed nieznanym...Poprostu zmienia się trend, może nie gwałtownie, ale jest odczuwalny...

Pozdr.
mariusz przemysław / 2007-03-04 23:14 / portfel / Bywalec forum
pytanie raczej retoryczne,ile pieniędzy jest w stanie wchłonąć nasza giełda?
Jak to się ma do potencjału kapitału w USA o reszcie świata nie wspominając?
Jesteśmy nawet nie oliwką w ich martini
azja / 2007-03-04 22:17 / portfel / Obserwator
i tu się z koleżanką zgadzam , może to kwestia zbliżonego wieku i doświadczeń , ale ogląd ogólnej sytuacji mam zbieżny
Big Lebowski / 2007-03-04 21:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
chodzilo mi raczej glebokosc korekty - obecnej... twierdze ze jezeli Dow spadnie ponizej 12 tys to my pojdziemy jego sladem i spadniemy ponizej 3 tys ... jezeli chodzi o trwalsze procesy to temat morze - ale jeszcz przynajmniej kilkadziesat lat Dow bedzie wskazywal kierunek innym ...
modliszka / 2007-03-04 22:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Big, wrozst gospodarczy zaleczy głownie, od czynnika ludzkiego. Tak gdzie są ludzie, tam jest przyspieszenie gospodarki. Spójrz Niemcy lata od 85, spójrz Irlandia, choć tutaj boom sie dopiero rozpocznie. Patrz następnie Polska, która otwiera się na tanią siłę roboczą z Litwy i Rumuni. USA będzie miało na nas wpływ, i owszem, ale coraz mniejszy, bynajmniej przez jakiś czas. Obecna korekta powinna być dużo błębsza, niż ta majowa. Tylko wóczas możemy dostać impuls, do gwałtownego ruchu naprzód. Jesteśmy ciągle w cieniu Stanów i pewnie tak już zostanie, jednak czas zmieniś posób patrzenia i na to zwracam szczególną uwagę...
Big Lebowski / 2007-03-04 23:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zapomnialem dopisac - Magduniu...pozdr...
modliszka / 2007-03-04 23:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pozdrawiam również Big :-)
Jesteś mądrym człowiekiem i lubię z Tobą walczyć, na argumenty ;-)
Big Lebowski / 2007-03-04 23:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tylko bez cukru...
modliszka / 2007-03-04 23:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To nie cukier, to "słodzik w pastylkach" ;-)
Big Lebowski / 2007-03-04 23:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a to co innego ... he he...
Big Lebowski / 2007-03-04 23:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
boom w niemczech i w irlandi byl wywolany dzieki pieniazkom z amerykanskim... za wczesnie jeszcze oglaszanie nowych przewodnictw...
modliszka / 2007-03-04 23:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Analizator mi się właczył, stąd taka diagnoza, jak do tej pory nieomylna ;-)
warren buffet / 2007-03-04 23:02 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
modliszko, jakbysmy przebili 2400 to juz nie bedzie chyba korekta...
modliszka / 2007-03-04 23:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Warren, nie przebijemy - gwarantuję...Max to 2600 ...
lefek / 2007-03-04 22:40 / Bywalec forum
Witam.

Obawiam się że 12000 na DJIA pęknie w tym lub najpóźniej w przyszłym tyg.

pzdrawiam :-))
Big Lebowski / 2007-03-04 22:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
przyznam ze obawy maja podstawy ... pozdrawiam...
risky-rainmaker / 2007-03-04 22:23 / Ostatni Optymista
Bigu z Kobietami nie pogadsz...jak już siądą na Ciebie....to albo się cieszyć...albo płakać... :))))
Big Lebowski / 2007-03-04 22:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ja sie ciesze... he he...
barakuda / 2007-03-04 21:13 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Witam wieczorem . Pół dnia spędziłem na analizowaniu wydruków historii moich poczynań giełdowych w 2006. Niniejszym oficjalnie odszczekuję to ,co publicznie napisałem o moim Pit-8C. Dobrze policzyli... a ja głupi miałem nadzieję ,że coś jest nie tak . Niestety poniosę w zębach do fiskusa dużo ( za dużo) kasy....
Do Golluma : pełny szacunek za odpór, jaki dałeś gówniażerii .... Tak trzymać!!! Pokazałeś szczylowi wartość czegoś , czego on nigdy nie zaznał ... może mu to coś da, ale wątpię bo za dużo w jego postach cynizmu i draństwa. To już demoralizacja...
Na marginesie : b. żałuję , że nie mogłem się z Wami spotkać na zjeździe i zazdroszczę wrażeń...
i ostatnia sprawa : trwam w przekonaniu , że trend główny ( wzrostowy) nie został zanegowany. To co mamy od kilku dni to dynamiczna krótkookresowa korekta , która skończy się szybciej niż wiekszość myśli... Poziom docelowy to 3800 na W20 i tego się będe trzymał nie zapominając o ryzyku i palcu na cynglu....
gollum / 2007-03-04 21:19 / Uznany Gracz Giełdowy
Pif Paf

Muszę żonę puścić do klawiatury będę wieczorem ;)
bollullos / 2007-03-04 21:10 / portfel / Uznany Muł Pancerny
jeden z tekstów córki: mamo, nie jesteś w ciąży, nie martw się, jesteś w domu. W ciąży jest tak ciasno...
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2007-03-04 21:04
hehe, patrzę sobie na dopiski- niektorzy uznani są w cudzysłowiu :))
warren buffet / 2007-03-04 20:47 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=27&w=58438740

bardzo to fajnie opisał i ma argumenty w łapie.... jednak czy rynek to kupi ? moim zdaniem nie. a chciałbym - nie ukrywam.
Longterm / 2007-03-04 21:00 / Mostek Zwyciężymy!
cześć, ja się tylko zastanawiam dlaczego Ci wszyscy geniusze się pojawiają zawsze wtedy kiedy spadnie kilka dni pod rząd?
Krzych / 2007-03-04 21:09 / Płoteczka na forum
w maju było podobnie na forum był jak się nie mylę Marian który wmawiał ucieczkę, przetrzymałem dołki i zacząłem sprzedawac przy wybiciu bo wmawiano że to tylko któraś z fal.I w taki sposób wyleszczyłem się ponosząc straty i odkupując drożej , teraz tego błędu nie popełnię.Co jest napompowane musi spaść normalne.Dobre trzymam.
ddd / 2007-03-04 21:05 / Bywalec forum
bo wtedy wiedzą że spadło podobnie ja po katastrofach mnożą się przepowiadacze że wiedzieli
warren buffet / 2007-03-04 21:04 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ano dobre pytanie....
slaw / 2007-03-04 21:09 / Uznany Gracz Giełdowy
do każdej analizy potrzebujesz danych prawda Warren. do AT indeksu potrzebujesz zamknięć dziennnych - wiec każdy z obecnych analityków posiłkuje sie poprzednimi zamknięciami i są pewnie że spadło bo spadło. Natomiast nikt NIKtT nie potrafi przewidzieć przyszłości. Ot co
warren buffet / 2007-03-04 20:35 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
moim zdaniem przy 3000 czas na zakupy - o czym ciagle pisalem. jak bedzie 3000 oczywiscie.
slaw / 2007-03-04 20:41 / Uznany Gracz Giełdowy
Warren to mi sprzedawać nie połaci na te 200 pkt nizej ))))
warren buffet / 2007-03-04 20:46 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jesli to nic powazniejszego.... oczywiscie ze nie
slaw / 2007-03-04 20:48 / Uznany Gracz Giełdowy
warren a co to u was za pogankie obyczaje wesele w wielkim poście. i jak ty cchesz mieć hosse jak sie w poscie bawicie. O czasy o obyczaje)))
slaw / 2007-03-04 20:41 / Uznany Gracz Giełdowy
opłaci
lojka / 2007-03-04 20:39 / Tysiącznik na forum
nie będzie ;)
bollullos / 2007-03-04 20:49 / portfel / Uznany Muł Pancerny
to była moja kwestia...
bollullos / 2007-03-04 21:00 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Na 3001 zaczynam zakupy {I:I=]}=IO>==[
warren buffet / 2007-03-04 21:04 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
3000 i ani grama wyzej :D
lojka / 2007-03-04 21:02 / Tysiącznik na forum
no faktycznie różnica
anna. / 2007-03-04 20:39 / Uznany Gracz Giełdowy
to chyba jeszcze nie jutro tylko we wtorek tak mi się wydaje zobaczymy co USA pokaże :)
ddd / 2007-03-04 20:39 / Bywalec forum
no to jeszcze kilka% do dołu
anna. / 2007-03-04 20:32 / Uznany Gracz Giełdowy
Buffet W giełowy guru szuka następcę.
Taką osobę powinno cechować niezalżne myślenie, stabilność emocjonalna i rozumienie ludzkich i instytucjonalnych zachowań.
kto posiada te cechy sukces na giełdzie pewny , ja ciągle się uczę he he
ddd / 2007-03-04 20:37 / Bywalec forum
wzsyscy się uczymy kto twierdzi że wszystko wie niczego się nie nauczył
risky-rainmaker / 2007-03-04 20:33 / Ostatni Optymista
ale...można się zapisać...dziadek szuka dziedzica..:)
anna. / 2007-03-04 20:35 / Uznany Gracz Giełdowy
chciałabym mieć takiego bogatego dziadka :)
risky-rainmaker / 2007-03-04 20:37 / Ostatni Optymista
rozumiem...że słowo "dziadek" należy rozumieć nie dosłownie...ciekawe jak szybko umarłby na serce heheh
warren buffet / 2007-03-04 20:36 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dorobil sie tego czasem i rozwagą.... nie w czasie 5 lat
anna. / 2007-03-04 20:42 / Uznany Gracz Giełdowy
i nie inwestował w spekuły
warren buffet / 2007-03-04 20:51 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dokladnie.
Longterm / 2007-03-04 20:40 / Mostek Zwyciężymy!
dorobił się dzieki Wałęsie bo po rozwaleniu komuinizmu mieliśmy coca cole w każdym sklepie:-)
risky-rainmaker / 2007-03-04 20:28 / Ostatni Optymista
Mniam mniam....nie ma to jak Johnnie Walket....jajeczka i rosyjski kawior czerwony...:))
lojka / 2007-03-04 20:32 / Tysiącznik na forum
znowu jajeczka z jajeczkami ? smacznego
risky-rainmaker / 2007-03-04 20:35 / Ostatni Optymista
ech....no...oby było zawsze człowieka stać na takie jajczka..)) W sprawie tematu wiadomego...sprawa się kąplikuje...trzeba zostawić...samo przyjdzie..:))
lojka / 2007-03-04 20:37 / Tysiącznik na forum
i tak trzymam kciuki :)
modliszka / 2007-03-04 20:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Polecam Jacka Danielsa i golonkę - dodaje wigoru i działa na zmysły ;-)

ok zmykam...będę później :-)
risky-rainmaker / 2007-03-04 20:33 / Ostatni Optymista
Dla mnie za tłuste...:))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy